T Hulleman opüek Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek Zomeruitverkoop 20 tot 50% Tl*Tï¥TIj Ladg Spring field The Outpost Hil-ton herenmode Keien markeren wandelroute De Eng "De leerlingen zal ik echt missen" Wijkbeheer in heel Soest per 1 juli ^Vau Breukelen Vast-goed 1 ACTUEEL 'Geen conflict tussen College en Spullenhulp over huur' Vervuiling Heideweg brengt aankoop mavo niet in gevaar WOENSDAG 21 JUNI 1995 SOESTER COURANT Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Van Logtenstein antwoordt BAM Portemonnee weg uit winkelwagen KAPSALON MARIE-CLAIRE Snelbruiner 1x8,50 10x 75j™ Depositaire Australian Gold en Alga-Sun Van Weedestraat 8 A - 8 B - Soest Zeven kilometer om inwoners bij landschap te betrekken verq""ni.7r'S h0uders. PsöÉSe Conciërge Karei Paijmans verlaat Griftland College Bromfietser moet 200 gulden betalen mp i Kosten sanering vallen mee Wie personeel zoekt leest de Soester Courant PAGINA 5 Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 3S 59. BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. BURG. GROTHESTRAAT10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 -1 38 59 's Maandags gesloten "Het College heeft niet de intentie een conflict met Spullenhulp te la ten ontstaan. Er is geen menings verschil, alleen een andere interpre tatie van een raadsbesluit." Dat zei wethouder Ries van Logtenstein (CDA) vorige week in antwoord op vra gen van Rob Joustra (BAM), die geïn formeerd had naar het "slepende con flict" tussen de gemeente en het kringloopcentrum over de hoogte van de huur, die Spullenhulp voor het nieuwe gebouw aan de Schans moet betalen. De BAM-fractie ziet als basis van het probleem dat het huurcontract welis waar duidelijk is over de huur - tien pro cent van de stichtingskosten - maar dat deze stichtingskosten nergens gedefini eerd zijn. Spullenhulp gaat uit van de "reële" stichtingskosten (f 430.000), ter wijl de gemeente rekent met een bedrag van f 720.000. Het kringloopcentrum wil niet opdraaien voor dat verschil, omdat dat veroorzaakt is door de extra "toeters en bellen" die de gemeenteraad zélf heeft gewild. Joustra wilde van Van Logtenstein we ten of er nu inderdaad een meningsver schil is en vroeg om opening van zaken, ook al omdat er nog steeds geen sprake zou zijn van een officieel huurcontract, maar slechts een concept-contract dat alleen door de vorige wethouder (Swinkels, D66) is ondertekend. Afronden De wethouder toonde zich graag bereid er in een van de komende commissie vergaderingen over te praten, maar be streed alvast dat er sprake zou zijn van een conflict. "Er is een volwaardig huur contract, maar we willen de discussie graag afronden. Wij hebben niet de in tentie een conflict te laten ontstaan. Als de raad op zijn wegen wil terugkeren en de afspraken alsnog veranderen, dan horen we dat wel. Wij doen altijd graag wat de raad wil." Een 71-jarige Soesterse deed vorige week bij de politie aangifte van de dief stal van haar portemonnee. De beurs was ontvreemd uit haar winkelwagentje tijdens het bezoek aan een supermarkt aan de Van Weedestraat. Er zat twee honderd gulden in. Hetzelfde overkwam een 87-jarige inwoonster die boodschappen deed in een supermarkt aan de Zuidpromenade. In dit geval ging het om een bedrag van 300 gulden. ZONNESTUDIO Dillenburglaan 2a - Soest - Telefoon 02155 -19991 Een sprookje wil dat Hans (van Grietje) ooit broodkruimels strooi de om de weg naar huis terug te vin den. De vogeltjes pikten ze op en de gevolgen zijn genoegzaam bij ieder een bekend. Wie de nieuwe wandelroute over de Eng volgt, hoeft niet bang te zijn dat hij verdwaalt. Een gedeelte van de route is gemarkeerd met keien van tweehonderd kilo per stuk. De keien zijn gemarkeerd met geel-groen-gele signalering en lig gen langs de open gedeelten van de wandelroute. Ze leggen daarnaast een band met het ontstaan van de Eng. De Eng is een stuwwal die is gevormd door de uitbreiding van het landijs tijdens de Ijstijd. Daarbij werden zwerfkeien uit Scandinavië naar ons land geschoven. Waar de route door bebouwde gedeel ten loopt, kunnen de wandelaars zich laten leiden door bebakening op licht masten, verkeers- en straatnaamborden. De bebakeningen zijn ook voorzien van geel-groen-gele strepen. Officieel begint en eindigt de wandel route over de Eng bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat. De lengte is 7 ki lometer. Doel ervan is de inwoners van Verdwalen op de wandelroute over de Eng lijkt uitgesloten met de markering van de zware keien. Soest te betrekken bij het landschap, de natuur en de cultuur-historie van hun woonplaats. De Zuidereng (55 hectare), tussen de spoorlijn en de Molenstraat, is nog duidelijk herkenbaar. Vanaf de Lazarusberg verbindt de route de ove rige groene schakels met deze Zuider eng. Het laatste deel voert de wande laars langs de oostelijke voet van de Eng, het gebied van de Lange Brinkweg en het Kerkpad. Karei Paijmans (61) voelt zich 'als de kapitein van het schip1: hij is de conciërge die de organisatorische spil van de school vormt. Maar 23 juni is zijn laatste werkdag op het Griftland College. Hij stopt na vijftieneneenhalf jaar met zijn werk en gaat met pensioen. Paijmans vindt het goed zo: "Je moet altijd boven op de berg eindigen." De conciërge verzet dan ook bergen werk. Naast de telefoon aannemen en te-laat-komers op de vingers tikken, organiseert hij samen met anderen on der meer het brugklaskamp, de open dag en de toneelprodukties. Jaarlijks hoogtepunt is het examenfotoboek. "Ik werk altijd maanden van te voren. Ik ben nooit voor verrassingen komen te staan." Vooral in het examenfotoboek ging veel tijd zitten. Aan de dertien boe ken die hij in totaal heeft gemaakt, werkte hij haast iedere avond. Over al dat werk zegt Paijmans: "Zoiets moetje uit liefde doen, je doet het voor je leer lingen." De mentaliteit van de leerlingen is in die 15 jaar wel veranderd, vindt Karei Paijmans. Het taalgebruik is groffer ge worden. "Vroeger zat er meer discipline in, nu is alles veel vrijer." Paijmans heeft vele smoezen voor het te laat komen gehoord: "Er zat een vogel in de ka chel", "M'n sjaal kwam tussen de spa ken", "Er zat een grote kikker op de weg, die moest ik eerst redden", 'Ik ben door het ijs in de voortuin gezakt". Eén keer is er een zogenoemde 'Smoe zen Top 10' in de schoolkrant geplaatst. Dat bleek niet zo'n goed idee. Paijmans hoorde daarna namelijk sommige smoe zen wel erg vaak terugkomen. Hoewel hij leerlingen die vaak te laat komen, vroeg in de ochtend laat terugkomeil, vindt hij dat een kind niet op alle mo gelijke manieren moet worden gecontro leerd: "Ze weten zelf wat kan en wat niet kan. Je moet een kind met rust la ten, laat ze maar genieten." Zijn opvolger is J. van Galen. Paijmans vindt hem een waardige opvolger. "Hij is een sympathieke man, die goed met kinderen kan opschieten," aldus de er varen conciërge. Paijmans z'n hobby is zijn werk, maar hij zal zich niet verve len na de 23ste juni. Hij heeft thuis nog veel te doen en gaat door met zijn an dere hobby's: fotograferen en knutselen. Hij heeft het op het Griftland altijd Karei Paijmans: "Je moeteen kind met rust laten. Laat ze maar genieten. reuze naar zijn zin gehad, helemaal om dat hij het zo leuk vindt om met jonge ren te werken: "Je werkt met levendig materiaal." Voor zijn baan als conciërge is hij namelijk ook werkzaam geweest als o.a. etaleur, decorateur en ontwer per. Karei Paijmans denkt dat hij vooral de eerste maanden het geluid van de schoolbel en het geroezemoes zal mis sen. En de leerlingen? "Die zal ik écht missen." Vanaf 1 juli zal in de hele gemeente Soest - dus ook in Soesterberg - wijkbeheer worden ingevoerd. Wijkbeheer houdt in dat de ge meente ernaar streeft de kwaliteit van de woonomgeving te verbeteren door aanpassingen in het gemeen telijk apparaat en door een verbe terd contact met de bewoners. Wat betekent dit concreet in de Soester situatie? Veel gemeenten in Nederland zijn de laatste jaren overgestapt van het "sectoraal" werken naar het "wijkgewijs" werken. Bij een sectoraal georgani seerde onderhoudsdienst zijn de mede werkers georganiseerd per vakgebied: zo zijn stratemakers ondergebracht bij de afdeling Wegen en plantsoen medewerkers bij een groendienst. Vaak blijkt het lastig om het werk goed op elkaar af te stemmen; in een extreem geval kan het voorkomen dat een straat tweemaal vlak na elkaar wordt openge broken. De groenmedewerkers hebben oog voor overhangende takken, maar "zien" een losliggende tegel niet. Omge keerd geldt hetzelfde. Zo kan een ver waarloosde plek als het ware "half' wor den opgeknapt. Eén wijkploeg Door de medewerker van de verschil lende vakgebieden samen in één wijk ploeg onder te brengen kunnen derge lijke afstemmingsproblemen worden voorkomen. In veel gemeenten in Ne derland zijn al goede ervaringen opge daan met deze manier van werken. Vaak blijkt ook dat de medewerkers zich meer betrokken voelen bij "hun" wijk dan wanneer ze een erg groot werkgebied hebben. Soest is in 1994 begonnen met een ex periment "wijkbeheer" in Smitsveen. De ervaringen daarmee zijn goed. Bij nader inzien is echter wel gebleken dat de omvang van de wijk (en dus van de wijkploeg) te klein was om efficiënt te kunnen werken. Daarom zal de ge meente overgaan tot grotere wijk- ploegen. Soest zal worden ingedeeld in twee wijken en Soesterberg vormt een afzonderlijke wijk. In totaal komen er dus drie wijkploegen. Daarnaast blijft er een ploeg bestaan voor specialistisch werk. Om de wijk ploegen te vormen zijn medewerkers van de afdeling Wegen, Grondzaken en Verkeer samengevoegd met de afdeling Groen en Milieu. De wijkploegen vallen dus organisatorisch onder de afdeling Groen en Milieu. Meldpunt: 25346! Een groot voordeel van wijkbeheer is dat er tussen de verschillende afdelingen geen overleg meer hoeft plaats te vinden over de afhandeling van verzoeken van burgers. De gemeente kan dus sneller reageren op verzoeken. Voor vragen EL HEIDEPARkI IN BlLTHOVEN met een kleurrijk, hoogstaand restaurant a la carte Voor vrijblijvende oocumentaiie i Bel 030 - 28 24 77 j Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven i Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord J over het onderhoud van de woonomge ving kan men - tijdens kantooruren - het bekende Meldpunt Woonomgeving (tel. 25346) ook in de toekomst blijven bel len. Men krijgt dan een medewerker van de afdeling Groen en Milieu aan de lijn, die het verzoek zo spoedig mogelijk zal doorspelen aan de betreffende uitvoer der. Deze uitvoerder zal beoordelen of het verzoek direct kan worden afgehan deld of dat het in een werkplanning zal worden opgenomen. In ieder geval krijgt men binnen één of twee dagen bericht hóe en wannéér de gemeente het verzoek zal oplossen. 'Wijkschouw' Daarnaast zal de gemeente op regelma tige tijden een zogenaamde "wijk schouw" organiseren. Bewoners uit een bepaalde wijk of buurt krijgen dan de gelegenheid om samen met o.a. de be treffende uitvoerder van de wijkploeg een rondgang te maken door hun buurt. Uitnodigingen voor deze wijkschouwen zullen in de krant worden gepubliceerd. Voor zo ver bewonerscommissies bij de gemeente bekend zijn zullen deze afzon derlijk worden uitgenodigd. De ge meente verwacht dat dit directe contact tussen bewoners en medewerkers van de gemeente de communicatie onder ling zeer ten goede zal komen. Omdat hij met veel te hoge snelheid over de Verlengde Talmalaan scheurde, moet een bromfietser een boete van tweehonderd gulden betalen. Het gaat om een zestien-jarige Soester. Hij werd donderdagavond aangehouden. TTT"3 NIEUWBOUW (nog 2 woningen vrij) 6 riant gelegen, dubbele, moderne villa's met garage- Binnenkort wordt begonnen met de bouw van 6 villa's aan de Anna Paulownalaan/Oranjelaan te Soest, indeling woonkamer met erker en open keuken 60 m2), bijkeuken met aansluiting voor wasmachine etc., hal, toilet, m.k, en aangebouwde garage (8 x 3 m) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche, apart 2e toilet zolder met vaste trap en mogelijkheden voor 4e slaapkamer algemeen inspraak in de afwerking is mogelijk stelposten voor keuken en sanitair zijn opgenomen alle wanden en plafonds zijn geheel afgewerkt deze woningen worden gebouwd met gebruik van hoogwaardige bouwmaterialen Koopsommen: Anna Paulownalaan 29: grondopp. 438 m2 Oranjelaan 46: grondopp. 347 m2 f 585.000,- v.o.n. f 559.000,- v.o.n. adres woning indeling HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Soest SOPHIALAAN karakteristieke helft van dubbel woonhuis met garage entree, hal, woonkamer en suite, keuken, kelder, toilet en studeerkamer verdieping 3 sl.kamers en badkamer met ligbad zolder vaste trap en mogelijkheid voor meerdere sl.kamers bijzonderh. deze woning verkeert in redelijke staat van onderhoud, grondopp 280 m2 Gevraagde koopsom plaats Soest adres JULIANALAAN 3A woning vrijstaande villa met grote garage (12x3 m.j en schitterend aangelegde tuin (731 m2) indeling hal, toilet, betegelde kelder, moderne keuken met inbouwapp. (o.a. hetelucht oven, koelkast, gasfornuis en afzuigkap) en ruime woonkamer verdieping 3 slaapkamers waarvan 2 met balkon, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder bergzolder met vlizotrap j algemeen deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhoud- Garage uitgevoerd met spouwmuren VRIJSTAANDE VILLA MET GROTE GARAGE Gevraagde koopsom woning indeling adres verdieping algemeen Soest NIEUWSTRAAT helft van dubbel woonhuis met garage en zonnige tuin woonkamer met open haard, ruime moderne open keuken met inbouwapp (o.a. koelkast, oven kookplaat en afzuigkap) ruime hal, toilet, k.k. en m.k. 4 sl.kamers, douchecel en ruime bergzolder deze woning vérkeert in goede staat van onderhoud HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom plaats Soest adres SCHRIKSLAAN woning vrijstaand landhuis op 604 m2 grond en schitterend aangelegde tuin, berging en garage indeling eet-zitkamer met open board (ca. 50 m2), luxe keuken met inbouwapp., bijkeuken, werkkamer, ruime hal, toilet, m.k. verdieping ouder sl.kamer, luxe badkamer met ligbad, aparte douche en dubbele wastafel, 2 ruime sl.kamers met balkon, apart 2e toilet bergzolder met vlizotrap dit landhuis is zeer luxe afgewerkt zolder algemeen VRIJSTAAND LANDHUIS MET BERGING EN GARAGE Gevraagde koopsom Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 i Önroerend-goed Assurantiën De verontreiniging van de grond bij de gymzaal aan de Heideweg is niet van dien aard, dat de gemeente in financiële problemen zal komen. Het gymnastieklokaal wordt verkocht aan de Soester RP.L. Zegveld die het hoogste bod uitbracht. Voordat de transactie kan worden afgewikkeld, moet de gemeente de grond reinigen. Uit onderzoek van buro Oranjewoud bleek namelijk dat de bovengrond een verhoogd gehalte aan PAK's bevat. De gemeente moet nog offertes aanvra gen voor sanering van de grond. Wet houder Neks Blommers wilde daarom nog geen bedragen noemen, die met de schoonmaakactie gemoeid kunnen zijn. In ieder geval zullen de kosten niet zo hoog uitvallen, dat de financiering van de aankoop van de voormalige Kardi naal Alfrink Mavo in gevaar komt. De opbrengst van de verkoop van de gym zaal, aan de Heideweg, met 1.290 vier kante meter grond, wordt namelijk deels benut voor de aanschaf van het oude schoolgebouw aan de Klarinet. Het res tant deponeert het college in de lokale schatkist.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5