favorieten voldoen aan verwachtingen [Springtitel Michiel van Schaffelaar 553eïJÖrf LTV: "Geen opzet in het spel" Eerste nationale titel Mart van Hal Na vijftien jaar logo voor Eemland foENSDAG 28 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 yic Treurniet en Tamara Mol winnen B-toernooi Soest-Zuid TENNIS ïoyce Brouwer weer jazz-kampioen van De Springbokken RUITERSPORT Ruiters en menners zondag in actie in manege Eldorado ATLETIEK Marion van de Broek haalt NK-limieten op drie afstanden Zomeravondloop op woensdag 5 juli bij AV Pijnenburg Wedstrijdleiding heeft handen vol aan vangst vissers Clubleiding hoopt op coulante houding B VG TENNIS Soester veterane van AV Pijnenburg wint 800 meter in 45+ ATLETIEK Bridgeclub viert derde lustrum Dakwerken J Ook Eric Treurniet stelde niet teleur en won het B-toernooi, zoals het een als eer- We geplaatste speler betaamt. De tennisser van Shot schakelde Arno Jellema van Koest-Zuid uit, alvorens hij afrekende met Peter Dijkema van LTC Soestdijk. Eigenlijk liep alles gesmeerd tijdens het B-toernooi van TV Soest-Zuid. fcelfs het weer speelde mee, zodat alle partijen nagenoeg volgens schema Londen worden afgewerkt. Het negen-daagse evenement miste alleen de verrassingen die een vlekkeloos verlopen toernooi een extra dimensie kun nen geven. In vrijwel alle Bl-klassen voldeden de favorieten aan de ver- Wachtingen. s Eric Treurniet de speler van Shot, kiens naam bovenaan de plaatsingslijst pronkte en die Peter Dijkema (2) van LTC Soestdijk in drie sets klopte. Of fcoals Tamara Mol, een vijftien-jarig ta lent uit Bilthoven, die als tweede was peplaatst en in de eindstrijd afrekende net de als eerste geplaatste Saskia fluizinga. [In de halve finale van het heren enkel Bpel had Soest-Zuid nog twee ijzers in liet vuur. Jellema (3) verloor echter met V6, 6-4, 6-2 van Treurniet en de bngeplaatste De Groot (die eerder Freddy Forger (4) van LTC Soestdijk had uitgeschakeld) legde het loodje te lgen Dijkema. Hij pakte de eerste set nog pvel in de tie-break, maar werd vervol gens met 7-5 en 6-2 uit het toernooi geknikkerd. De partij om de toernooi- :ege nam zondagmiddag ruim twee uur Het vijftien-jarige talent Tamara Mol uit Bilthoven was in de halve finale te sterk voor Sonja Huizinga en klopte in de eindstrijd ook favoriete Saskia Huizinga. Die sloeg een aanzienlijk aantal dubbele fouten. Foto: Herman van Dam. in beslag. Een partij met af en toe mooi tennis en irritaties over de scheidsrech ter, waarin Dijkema de meeste fouten maakte. Opvallend was hoe vaak beide spelers hun eigen service-games uit pan den gaven. In de tweede set kon Dijkema op 5-1 voor de set serveren, maar hij liet Treurniet terugkomen tot 5- 4, die op zijn beurt zijn opslag en de tweede set verloor. In de beslissende set sloeg Dijkema te vaak onnauwkeurig om Treurniet van de zege te houden. Dames In de halve eindstrijd behoorde een damesfinale tussen Sonja en Saskia Huizinga nog steeds tot de mogelijkhe den. Saskia hield die optie overeind door, zij het met moeite, L. de Hosson te elimineren. Die had in de tweede ronde gewonnen van de als derde ge plaatste Mariëlle van Soest van Soest- Zuid. Zus Sonja had daarentegen niets in te brengen tegen de jeugdige Van Mol (6-2, 6-0). Tot een sportieve revanche voor 'de fa milie Huizinga kwam het niet. De Mol mepte alle ballen terug, sloeg 'winners' en liet Huizinga de fouten maken. Bin nen een mum van tijd had de jeugdige tennisster de eerste set op zak (6-0). Saskia Huizinga leek zich te herstellen in de tweede set, hield tot 3-3 gelijke tred, maar sloeg een ongekend aantal dubbele fouten. Het leverde haar verlies op in de cruciale zevende game. En tot overmaat van ramp liet ze daarna een dot van een kans liggen om meteen te rug te 'breaken'. Mol stelde orde op za ken en hield haar service: 5-3. In haar laatste servicebeurt sloeg Huizinga nog eens vijf dubbele fouten, waardoor de toernooiwinst in Bilthoven terecht kwam. Ook Sonja Huizinga was verliezend finalist. In het gemengd dubbel was ze, met Arno Jellema aan haar zijde, als tweede geplaatst. Ook in deze catego rie bestond de mogelijkheid dat ze in de finale tegenover haar zus Saskia zou komen te staan. Saskia en De Groot, als eerste geplaatst verloren evenwel in drie sets van De Hosson/Keesman, een duo dat op de slotdag te sterk was voor het Soester dubbel: 6-4, 6-4. Toch waren er twee Soesters die met de hoofdprijs naar huis gingen. Dat waren Jellema en De Groot die dit seizoen ook in het eerste (kampioens)team Soest- Zuid een dubbel vormden. Het als tweede geplaatste duo moest het in de finale opnemen tegen Forger en Treur niet. Die eisten de eerste set nog met 2- 6 op, maar werden, vervolgens met twee keer 6-3 van de winst afgehouden. In de halve finale hadden Jellema en De Groot al gewonnen van hun trainer Pieter Verbrugh die dubbelde met tc- voorzitter Skipio Beumer van LTC Soestdijk. Maaike Eichholtz en Michiel van Schaffelaar zijn springkampioen van De Springbokken geworden. Ze wonnen de titel vrijdagavond in res pectievelijk de klasse tot en met twaalf jaar en dertien jaar en ouder. Van Schaffelaar werd tevens overall clubkampioen. In beide categorieën turnden de meisjes en jongens tegen elkaar. De eerste plaats in de jongste leeftijdsgroep had Maaike Eichholtz te danken aan een goede serie op de langemat en een per fecte hoeksalto op de kast-mini- npoline. Met 28.25 punten haalde ze het meeste aantal punten. Zilver was er voor Rob Demmenie (27.11) die team genoot Eric van Zandwijk (26.98) net voor bleef. Opvallend waren de hoge scores van Eef de Klerk op de minitrampoline en Miranda Hofker op de langemat. Van Schaffelaar hield Willem Strijbosch 0.18 punten achter zich. Spannend was de strijd om het brons, die door een goede oefening op de langemat door Bart Eichholtz in zijn voordeel werd beslist. Fiona van Elk moest genoegen nemen met de vierde stek. Jazz Ook de jazz-finales stonden op het pro gramma. Bij de vijf- en zes-jarigen won Manon Verhoeks goud, voor Nicky van Hengstum en Melissa van der Heiden. De eerste prijs bij de zeven- en acht-ja- rigen ging naar Daniëlle Rekel. Delia Leertouwer en Bianca Eek legden be slag op het zilver en het brons. Maaike Eichholtz en Joyce Brouwer knokten om de eerste plaats bij de ne gen- tot en met twaalf-jarigen. De strijd eindigde onbeslist. Beiden wonnen met Marisca Jankers en Sandra Poot als goede tweede en derde. Eveneens span nend ging het er aan toe bij de jeugd. Marloes Dorrestein versloeg Anita Bodewes met eentiende punt verschil. Het brons ging naar Ilse Mijnlieff. Voor het overall-kampioenschap moes ten Maaike Eichholtz en Joyce Brouwer nog een keer aan de bak. In de De trampoline en de lange mat waren de onderdelen waarop de springers zich moesten bewijzen. Foto: Herman van Dam. demarage prolongeerde Brouwer haar clubtitel. In de gymzaal aan de Paulus Potterlaan worden zaterdag de clubkampioen- schappen gymnastiek gehouden. Tussen 9.00 en 12.00 komen de gymnasten aan bod. Van 12.00 tot 15.30 uur binden de leden van de selecties de strijd aan. Bij manege Eldorado aan de Bos straat worden zondag 2 juli wed strijden gehouden. De organisatie is in handen van de landelijke rij- vereniging en Ponyclub Eldorado. De onderlinge wedstrijden, voor ruiters en menners beginnen om 10.00 uur. Zij moeten allen deelnemen aan dressuur- proeven die in de binnenmanege wor den gehouden. De ruiters hebben ook een springparkoers voor de boeg. Voor de menners is er nog een wegparkoers en een vaardigheidsproef. Deze drie onderdelen vinden in de openlucht plaats. Op de Nederlandse atletiekkam- pioenschappen mag Marion van den Broek uitkomen op de 100, 200 en 400 meter. De nationale wedstrijden worden op 14,15 en 16 juli gehouden in Bergen op Zoom. Waarschijnlijk start de atlete van AV Pijnenburg alleen op haar favoriete af stand, de 400 meter. "Als ik de finale van de 400 meter niet haal, doe ik ook mee aan de 200 meter," aldus Van den Broek die die afstand zaterdag afwerkte in 25.35. Daarmee evenaarde ze haar beste tijd op de 200 meter van 1994, hetgeen een bewijs vormt voor het feit dat haar vorm terugkeert. De eerste Zomeravondloop, voor heen de Klaarwaterloop, wordt woensdag 5 juli gehouden. Start en finish vinden plaats op de accom modatie van de organiserende vere niging AV Pijnenburg. Om 19.00 uur worden de basis scholieren weggeschoten. Zij leggen twee ronden van 1.500 meter af. Een half uur later is het de beurt aan de leer lingen van het middelbare onderwijs die dezelfde afstand overbruggen. Bij de recreatieloop, die om 20.00 uur begint, kunnen de deelnemers kiezen uit één, twee, drie of vier ronden van 1.900 meter. Zij kunnen bovendien meedoen aan een centrale warming-up die om kwart voor acht begint op het terrein aan de Wieksloterweg (einde Bosstraat). Voor alle deelnemers bedragen de kos ten 2,50 gulden. Stek vijftig aan de Melm in Soest geeft over het algemeen de meeste vis. John Hibbel was dan ook opge wekt toen hij die stek lootte. Na af loop was de stemming van de win naar nog beter. Met 10,91 meter werd Hibbel afgete kend eerste in de vierde wedstrijd van de zomercompetitie van De Snoekbaars. Hij hield John Bosman, die tweede werd met 7,78 meter, ver achter zich. Gerrit Kasius ving slechts één centimeter min der vis en moest genoegen nemen met de derde plaats. Na de slechte vangsten aan de Naarder- vaart, twee weken eerder, viel er voor de hengelaars in Soest meer eer te behalen. De krachtige noord-oosten wind stond dwars over de Eem en de stroming was wisselvallig. De wedstrijdleiding had haar handen vol aan het meten van de 660 vissen. Het was vooral voorn wat de vissers boven water haalden. Ook werden een 55 centimeter lange snoekbaars en een paling, zo dik als een kinderpols, gevan gen. rint HET AfJFIES VOQR UW VERElMIQIiMQ BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997 De fouten die LTV Soesterberg heeft gemaakt en die hebben geleid tot naheffingen en boetes van zowel de belastingdienst als de Bedrijfsvereni ging voor de Gezondheid (BVG) zijn niet willens en wetens begaan. On wetendheid over de nieuwe wetgeving liggen ten grondslag aan het feit dat er niet voldoende loonbelasting en sociale premies zijn betaald over de vergoedingen en salarissen voor medewerkers. Dat verklaart voorzitter M. Vetkamp van de tennisvereniging. "Alle bedragen die zijn uitgegeven, staan in de boeken. Daaruit hebben ook de fiscus en de BVG geconcludeerd dat we niet met opzet fouten hebben ge maakt," aldus Vetkamp tegenover deze krant. Wijzigingen Volgens de praeses was de penning meester niet op de hoogte van de wijzi gingen die de Oort-wetgeving tot gevolg hadden. "We hebben in 1990 over '88 en '89 controle gehad. Toen was alles in orde. Onze toenmalige penningmeester is daarna op de oude voet verder ge gaan. De fiscus heeft hem niet verteld dat er in 1990 veranderingen waren doorgevoerd." De boekhouding van LTV Soesterberg werd vorig jaar wederom doorgelicht, ditmaal door de BVG die vaststelde dat bepaalde verplichte afdrachten niet had den plaatsgevonden. De BVG bracht vervolgens ook de fiscus op de hoogte. Het gevolg was een aantal naheffingen en boetes over de periode 1990-'94. De schuld, waarmee LTV Soesterberg werd geconfronteerd, bedroeg circa 100.000 gulden. Zonder een bedrag te willen noemen, is daar inmiddels een aanzienlijk deel van afgeroomd. De fiscus heeft de naheffin gen teruggedraaid en de boetes inge trokken, omdat men ervan overtuigd is dat er geen opzet in het spel was. De BVG, die zich formeler opstelt, heeft weliswaar ook een aantal naheffingen om technische redenen teruggedraaid, maar verlangt nog steeds een bedrag, waarvan Vetkamp de hoogte niet wil aangeven. Coulant "We praten nog steeds over een bedrag dat de club niet in één keer op tafel kan leggen," aldus Vetkamp die verwacht dat LTV Soesterberg het inmiddels be vroren openstaande bedrag in elk geval in termijnen mag betalen. Tenminste, als de club daadwerkelijk moet betalen. Het bestuur van de tennisclub hoopt dat de BVG zich coulant opstelt, omdat de fouten niet opzettelijk zijn gemaakt. Op dit moment is er echter een pats telling, omdat de BVG pas wil verder praten als LTV Soesterberg schuld er kent. Dat wil het clubbestuur niet en mede daarom worden door LTV Soesterberg gerechtelijke procedures gestart. Vetkamp: "We hebben bezwaar gemaakt tegen een aantal heffingen, maar eigenlijk hebben we geen zin in die lange procedures. We hopen dat wij een toelichting mogen geven bij het bestuur van de BVG. Tot nu toe hebben we met mensen gesproken, die alles steeds moe ten terugkoppelen naar het bestuur van de BVG." Fier overeind Ongeacht de afloop, vreest Vetkamp niet voor het voortbestaan van de 21- jarige tennisvereniging die 560 leden heeft. "We zijn nog steeds in onzeker heid over wat ons boven het hoofd hangt, want de BVG stelt zich formeler op dan de fiscus. Ik ben positief ge stemd over een goede afloop. Als het uiteindelijk zover komt, dat we geld moeten betalen, zullen we bekijken hoe we dat kunnen doen. Maar ik verwacht dat de vereniging fier overeind blijft staan." Nooit eerder won Mart van Hal een nationale titel, maar de 48-jarige Soesterse trad zondag in de voet sporen van haar clubgenote Henny Pot. De veterane van AV Pijnenburg legde in Vught beslag op de gouden medaille op de 800 meter voor 45- plussers. Een dag eerder had Van Hal brons ge wonnen op de 1.500 meter. Normaal gesproken had ze op die afstand de tweede plaats kunnen opeisen, maar in dezelfde wedstrijd liepen de veteranen van vijftig jaar en ouder mee. Eén van hen, Corry Keyzers, was sneller dan Van Hal die evengoed op het podium kwam dank zij haar tijd van 5.06.41. Winnaar werd Lenie van de Plas, op wie Van Hal bijna negentien seconden moest toege ven. De 1.500 meter bleek een goede gene rale repetitie voor de 800 meter. Op die afstand diende de Soesterse met name rekening te houden met Afra Kruyer. En dat deed ze, al was het verschil bij de finish gering. Van Hal won in 2.31.53 en bleef Kruyer, die 2.32.15 liet noteren, voor. Rachel de Goede was de enige deelne mer van AV Pijnenburg aan de NK voor junioren in Sittard. Ze kwam uit op de hink-stap-sprong. Met een beste sprong van 10,41 meter bleef ze ver van haar record (10,86) verwijderd en eindigde ze enigszins teleurstellend als zevende. Grote afwezige was Eva Janssen die vorig jaar de titel op de 1.500 meter voor B-junioren won. Inmiddels is ze A- juniore en dit jaar won ze al de titels op de 1.500 meter indoor en de cross. Hoe wel ze favoriet was voor de titel, moest H» ze zich afmelden, omdat ze enige tijd ziek is geweest. Janssen laat ook de NK senioren lopen, maar zal waarschijnlijk wel deelnemen aan de Koninkrijk Spe len die in juli op Aruba worden gehou den. Van de KNAU heeft ze een uitno- Mart van Hal die op haar 48ste Neder lands kampioen werd. Foto: Herman van Dam. diging ontvangen om aan die wedstrij den mee te doen. Bridgeclub Eemland heeft eindelijk een logo. De vijftien-jarige vereni ging presenteerde dat tijdens het derde lustrumfeest in Dierenpark Amersfoort. Het logo bestaat uit BC Eemland in de gebogen vorm van de rivierloop De Eem met daar boven een hartensymbool. Ontwerper van het logo is Wolf Rempt. Hij won daarmee de wedstrijd die BC Eemland had uitgeschreven om een ei gen logo te krijgen. Voorzitter Henk van Dalen overhandigde Rempt een roestvrijstalen reiswekkertje. Natuurlijk werd ook een bridgewedstrijd gehouden. Die was 'geleend' van het be roemde toernooi uit Juan le Pin. Op ie dere tafel werd op hetzelfde moment hetzelfde spel gespeeld en de scores konden worden vergeleken met die van de professionals die in Juan le Pin actief Installatiebedrijf j. cornelisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 waren geweest. Ans Otten (69,57 pro cent) trok aan het langste eind. Als tweede eindigde Betty Swaalf (67,63), gevolgd door Mirjam Koks (65,63). Alle deelnemers kregen, afhankelijk van hun score in de bridge-wedstrijd, twin tig letters. Daarmee moesten ze tijdens het uitrekenen van de bridgeresultaten, een zo lang mogelijk woord vormen. Aag Keet gebruikte zeventien van de twintig letters en maakte het woord 'gevangenisdiender'. Daarmee werd zij winnaar. Voorzitter Henk van Dalen en ontwer per Wolf Rempt presenteren het logo van BC Eemland.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11