- a r\ 1 r\ 1 T\ IK Gemeente past drie kruisingen aan Mobiele 'radardisplay1 confronteert hardrijders met eigen snelheid Soest krijgt 'Infotelcel' op proef Ook fietsvierdaagse zit er weer op IACTUEEL I Koepelbestuur gaat fusie van bejaardencentra voorbereiden ■■mHt nü Soester Boerendansgroep op zondag in openluchttheater 4 bananenvlaai -11-95 Arbeidsbureau Amersfoort naar nieuwe locatie aan Stadsring 1996 02155-17089 WOENSDAG 28 JUNI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Onder meer Beukenlaan/Beetzlaan en Laanstraat/ Vrijheids weg Aanschaf uit potje verkeersveiligheid Klachten bezorging Soester Courant Telefooncel, abri en plattegrondkast in één Het blijft genieten! KLAREN QïROMP KLAREN mTROMP KLAREN 0TROMP KLAREN gTROMP KLAREN 0TROMP Woningstichting verloot ballonvaart onder huurders Voor Molenschot en Groot-Engendaal Open ochtend bij 'Vrouw Werk' Gunstige omstandigheden tijdens 14e editie Tempo Toer Bouwrijpmaken Boerenstreek Peuk vermoedelijke oorzaak brandje in wijkcentrum Op 2 juli in Cabrio; aanvang 12.00 uur Leerlingen die hun schoolloopbaan op de klippen zien lopen, schrijf je nu in voor de begeleiding voor het EINDEXAMEN HAVO/VWO 2 JAAR IN 1 OF ZELFS 3 JAAR IN 1 TRAMEI EXAMENBEGELEIDINGSINSTITUUT Nog dit jaar zullen de kruisingen Beukenlaan/Beetzlaan en Vrij- heidsweg/Laanstraat veiliger wor den gemaakt. Als de raad tenminste op 20 juli instemt met een voorstel van het college. De kruisingen liggen op een steenworp afstand van elkaar. Om het kruispunt van de Beukenlaan en de Beetzlaan verkeerstechnisch te verbeteren, is 30.500 gulden nodig. Daarnaast denkt het college dat 59.900 gulden vol doende moet zijn om de andere kruising aan te passen. De kosten worden gedekt uit de verkeersveiligheidsgelden, waarvoor dit jaar 100.000 gulden beschikbaar is. In 1994 stonden beide verkeerspunten ook al op de nominatie om te worden aan gepakt. Toen waren echter teveel pro jecten opgevoerd die in het kader van de verkeersveiligheidsgelden zouden kun nen worden uitgevoerd. Dit jaar krijgen ze prioriteit, evenals de kruising van de Albert Cuyplaan en de Molenstraat. De De kruising van de Beukenlaan en de Beetzlaan. Iets verderop ligt die van de Laanstraat en de Vrijheidsweg. gemeente wil daar ruim negenduizend gulden insteken. Als de raad op 20 juli akkoord gaat, kunnen de werkzaamheden na de zo mervakantie starten. Het is de bedoeling dat de projecten voor de winter worden afgerond. In de commissie ruimtelijke ordening zal op dinsdag 4 juli duidelijk worden hoe de fracties over dit voorstel denken. De gemeente Soest gaat binnenkort over tot de aanschaf van een mo biele "snelheidsradardisplay": een verplaatsbaar elektronisch bord, waarop de passerende automobilist zijn eigen snelheid kan aflezen. De apparatuur is een nieuw "wapen" in de strijd tegen te hoge snelheden. Door de stedebouwkundige structuur van Soest zijn er nogal wat lange weg- vakken met meerdere functies (verkeer, wonen, werken, winkelen, etc.), waar door het van belang is dat de snelheid van het autoverkeer op een aanvaard baar niveau wordt gehouden. Een goede methode om dat te bereiken is de auto mobilist publiekelijk te confronteren met zijn eigen gedrag. Dat gebeurt bij voorbeeld al langs de autosnelwegen, waar grote elektronische borden de per radar gemeten snelheid van de auto's aangeven. Sinds kort zijn dergelijke apparaten ook mobiel verkrijgbaar en kunnen ze zelf standig functioneren. De afdeling Ver keer wil zo'n apparaat aanschaffen (kos ten 14.000 gulden), ook al omdat het op elke willekeurige plaats kan worden in gezet en nauwelijks mankracht vergt. Het apparaat kan betaald worden met het geld (f 21.000) dat Soest tegoed heeft van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Utrecht. Deze uitkering - twee kwartjes per in woner - vervangt de vroegere stimuleringsregeling "- 25%" van het rijk. Elke gemeente apart Aanvankelijk is getracht om de uitkerin gen van alle gemeenten in de vervoer- regio Eemland in één pot te stoppen, maar omdat men het onderling niet eens kon worden dienen de gemeenten nu elk apart aanvragen in. Omdat dat snel moest (voor 1 juli) was er geen tijd meer om de aanschaf te bespreken in de raadscommissie, en daarom heeft het College alvast maar op eigen houtje een aanvraag ingediend. Naast de 14.000 gulden voor het radar- apparaat wil Soest de uitkering besteden aan de voorlichtingscampagne voor be tere fietsverlichting die de fietsersbond ENFB dit najaar gaat voeren (f 2000), en aan de verbetering van een compu terprogramma waarmee de verkeer- ongevallen in Soest worden geregis treerd en geanalyseerd (f 4000). Indien u op woensdag om 18.00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18.30 uur naar ons kantoor bellen (tel. 14152). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18.30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken. In dat ge val krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. f Tl T* Na de zomer krijgt Soest z'n eerste "infotelcel": een (experimentele) combinatie van telefooncel, abri en plattegrondkast. De voorziening komt te staan aan de Birkstraat te genover restaurant De Korte Dui nen en de Avia-pomp. De Infotelcel voorziet in de volgens het College van B. en W. bestaande be hoefte aan goede informatie (stad- plattegrond) en de mogelijkheid tot communiceren. Sinds vorig jaar staan er al tien her en der in het land, als een "pilot project" van PTT-Telecom en Suurland-Falkplan, de firma die de plat tegronden verzorgt. Soest is uitgekozen om met één cel deel te nemen aan de uitbreiding van het proefproject. De kosten voor de gemeente zijn ca. 1500 gulden (voor het aanbrengen van een nieuwe zandbedding). Op de gekozen lokatie aan de Birkstraat staan nu een bushalte, een losse plattegrondkast en een losse telefooncel. De nieuwe cel wordt in het derde kwar taal geplaatst. Op deze locatie aan de Birkstraat komt de infotelcel te staan. BAR, GRILL RESTAURANT - gezellig terras! - ruime parkeergelegenheid! keuken tot laat geopend! - ongeëvenaarde vis- en vleesspecialiteiten STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252 onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP GEVRAAGD: Vrijstaand of helft dubbel woonhuis liefst omg. Soestdijk. Koopprijs ca. 350.000,- k.k. onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: 3 a 4 kamerapp. omgeving Soest(dijk). Koopprijs ca. 125.000,- k.k. onroerend goed TE HUUR GEVRAAGD: Tijd. woonr. (ca. 1 jaar) 2 a 3 k., keu ken, douche, in Soest. Huurprijs ca. 1.300,- - 1.400,- p/m. onroerend goed VERDER ZOEKEN WIJ: Winkelruimte ca. 125 m2. Soest (Zuid). onroerend goed TE KOOP GEVRAAGD: Kleine flat b.g. liefst met tuin, omg. Soestdijk, evt. klein (gedeelte) woon huis. Koopprijs ca. 250.000,- k.k. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend 02155-27493 Als de weersomstandigheden het toelaten, stijgt morgenavond om acht uur vanaf De Eng een luchtbal lon op. Daarin zal dan een aantal huurders van de Woningstichting Soest (WS) staan. Zij zijn enkelen van de huurders die voortaan hun huur automatisch betalen. Ruim driekwart van de huurders heb ben de afgelopen periode gekozen voor automatische betaling van de huur. Vol gens WS levert dat voor beide partijen voordelen op. De overige huurders zijn in mei door WS benaderd met het ver zoek dat ook te doen. De woning corporatie ontving daarna tweehonderd machtigingsformulieren. Per vijftig kaar ten werd één huurder geloot die morgen plaats mag nemen in de mand van de luchtballon. Onder de huurders die automatisch be talen, worden voorlopig elk kwartaal vijf huurders verblijd met een waardebon ter waarde van honderd gulden, die kan worden besteed bij een tuincentrum. Ook in dit geval wordt er geloot. Voor waarde is dat er in het voorliggende jaar geen sprake van huurachterstand is ge weest. In een gezamenlijke vergadering van de besturen van de Stichtingen Groot-Engendaal en Molenschot is een koepelbestuur gevormd, dat voorbereidingen gaat treffen voor de fusie per 1 januari 1996. Namens christelijk zorgcentrum Groot- Engendaal hebben drie leden zitting in het bestuur. Het zijn mevrouw H.J. Lugten-Wijmenga en de heren H.C. Schoemaker en R.J. Stoelenga. Bejaardencentrum Molenschot wordt vertegenwoordigd door de heren J.J.J. van Loon en A.E.C. Pothuizen. Het vijftal heeft vorige week dinsdag mandaat gekregen om alle voorberei dingen te treffen die nodig zijn voor de fusie tussen beide bejaardencentra. Nu al staat vast dat mevrouw E.E. Vischer-Diepgrond de algemeen direc teur wordt in de nieuwe bestuurs structuur van Groot-Engendaal en Molenschot. Zij wordt eveneens vestigingsmanager locatie Molenschot. Die laatste functie is bij Groot-Engend aal weggelegd voor A.J. Cloo. Econo misch directeur wordt W.F.M. Jacobs. Na de fusie zal in beide bejaardentehui zen een bestuurscommissie gehand haafd blijven. Daarmee wil men de identiteits- en cultuuraspecten van zo wel Groot-Engendaal als Molenschot garanderen. Op dinsdag 4 juli zet "Vrouw Werk" regio Oost-Utrecht haar deuren open van 9.30 tot 11.00 uur. Vrouwen op zoek naar een betaalde baan of moge lijkheden voor om- of bijscholing, zijn van harte welkom voor informatie en advies. Werkzoekende vrouwen die willen (her)intreden op de arbeidsmarkt maar nog niet weten wat ze willen gaan doen, kunnen zich opgeven voor de oriëntatie cursussen die in september 1995 van start gaan. Voor werkende vrouwen is er een aan bod van individuele advisering en korte trainingen op het gebied van sollicitatie, loopbaanplanning, werkstress- en burnoutpreventie en een eigen bedrijf starten. Informatie: "Vrouw Werk" regio Oost-Utrecht, Breestraat 59-61, Amersfoort, tel. 033-614737. In de week na de avondvierdaagse kwamen de fiets- liefhebbers aan bod. Vier avonden achtereen trapten zij op de pedalen om de routes, uitgestippeld door leden van de tour vereniging Tempo Toer, te rijden. In de natuurlijke omgeving van Soest werden ze niet geplaagd door wind en regen en na de vierde tocht over 25 kilometer viel de tienta llen deelnemers een feestelijk onthaal ten deel aan de Wiardi Beckmanstraat. Met muziek, met bloemen en met een herinnering aan de veer tiende avondfietsvierdaagse van Tempo Toer. Foto: Goos van der Wilt De firma Bruil is begonnen met het bouwrijpmaken van en het aanleggen van rioleringen in de eerste fasen van het bestemmingsplan Boerenstreek. De werkzaamheden duren tot en met okto ber volgend jaar. Met de woningbouw in de eerste fase wordt na de zomer aan gevangen. Een binnenbrand die vorige week woedde in het wijkcentrum aan de Smitsweg heeft voor ongeveer tiendui zend gulden schade aangericht. Het vuur is vermoedelijk ontstaan, na dat iemand een brandende sigaretten peuk in een kliko had gedeponeerd. De brandweer was vijf minuten na de mel ding ter plaatse. Met behulp van een haspelslang had de beheerder het vuur reeds geblust. Daarom hoefde de brand weer slechts te zorgen voor ventilatie van het gebouw, hetgeen met een rookafzuiger werd gedaan. De Soester Boerendansgroep treedt zondag 2 juli op in het openlucht theater Cabrio aan de Soesterberg- sestraat. De bezoekers kunnen ook kijken naar het Folklor Dans ensemble Amersfoort. De voorstel ling begint om 12.00 uur. Het Folklor Dansensemble laat voor de pauze Bulgaarse dansen zien. Die zijn bewerkt door Fr. Wenink en de choreografie is van Peter Blok. Na de pauze volgt een selectie uit het theaters tuk 'Achter is het Kermis', waar het dansensemble vorig jaar al veel succes mee oogstte. Voor de afwisseling tussendoor zorgt de Soester Boerendansgroep. Die brengt een aantal dansen uit het oude Soest op het podium. De toegang tot de dansoptredens kost 10,00 gulden. Bij slechte weersomstan digheden wordt het programma afgelast. Op woensdag 5 juli komt het clownsduo Joke en Miko naar het openluchttheater om een voorstelling voor kinderen te geven. Miko, de clown, doet alles ver keerd en snapt er niets van. De kinde ren moeten hem uit een droom helpen. Bij deze voorstelling, die om 14.30 uur begint, komt er veel water aan te pas. De toegang bedraagt vijf gulden (7,50 gulden voor volwassenen). Bij slecht weer wordt het optreden verplaatst naar woensdag 12 juli. In de maand juli is er nog meer te zien en te horen in Cabrio. Op zondag 16 juli geeft het zigeunerorkest Romany Rye om 12.00 uur een koffieconcert. Op woensdag 19 juli is er weer een kinder show Ali, Ali, Suleika en de Olifant, aanvang 14.30 uur). Tot slot kunnen belangstellenden op 30 juli een koffie concert bijwonen van de sopraan Elise de Broeckert en de tenor Charles Gabriël. Zij brengen dan vanaf 12.00 uur opera- en operettemelodieën ten gehore. VLAAI VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI m e/Y/'c/i/ie/'r) <3 Gaaaaaaaan met die bartaaaaaaaan! J Jazeker, deze week gaan wij ervoor. Een verrukkelijke g ja van 18,95 voorJLw-/ y Dus ook voor de bananenvlaai gaan we naar de Van Weedestraat 46 in F g Soest. Tel. 02155-21059. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI k VLAAI VLAAI VLAAI Het arbeidsbureau Amersfoort ver huist op vrijdag 30 juni naar een nieuw kantoor aan de Stadsring 75. In verband met de verhuizing is het arbeidsbureau op vrijdag 30 juni gesloten. Maandag 3 juli ontvangt het arbeidsbureau de eerste bezoe kers in het nieuwe kantoor. In het nieuwe arbeidsbureau komen alle afdelingen van het arbeidsbureau weer onder één dak. Op de begane grond is een ruim Informatiecentrum ingericht. Het publiek kan daar elke werkdag van 9.00 - 17.00 uur terecht voor advies en informatie, vacatures en voor (tra- ject)bemiddeling. Wie zich wil laten in schrijven als werkzoekende kan daar voor van 9.00 tot 16.00 uur terecht. De afdeling Arbeidsrechtelijke Zaken (o.a. ontslagzaken) houdt elke werkdag spreekuren van 9.00 - 12.30 uur en van 13.30 - 17.00 uur. De scholings spreekuren van de afdeling Traject bemiddeling zijn er iedere werkdag van 13.00 - 17.00 uur. In het nieuwe arbeidsbureau komt een gemeenschappelijk informatiepunt van enkele bedrijfsverenigingen. Het informatiepunt is een gevolg van de in tensievere samenwerking tussen be drijfsverenigingen en Arbeidsvoor zieningen. Het informatiepunt is een extra voorziening voor gemeenschappe lijke cliënten van deze organisaties. Ook een dependance van het uitzendbureau Start is per 3 juli in het arbeidsbureau- pand aan de Stadsring gehuisvest. De Sollicitatieclub Amersfoort, de Re gionale Staf en het Regionaal Bestuur voor de Arbeidsvoorziening (RBA Oost Utrecht) verhuizen ook per 30 juni mee naar het nieuwe kantoor. Gekwalificeerde leerkrachten geven kwalitatief hoogstaande individuele lessen aan leerlingen met gecompliceerde school/leerproblemen. Ben je op school vastgelopen maar heb je wel voldoende capaciteit en een goed stuk lef! Bel voor informatie: k

Soester Courant | 1995 | | pagina 3