Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken. Kinderparadijs plukt vruchten van concert Breukelen Vast-goed SPAREN VOOR LATER? DE SOESTER COURRiT JMWEËLj ROB DE NIJS Soest 50 jaar geleden Nieuwbouw Boerenstreek Kinderparadijs de Vrije Teugel Soest 06-Informatienummer van KvK Trema'87 houdt open huis vanaf f 61,- per dag 200 kilometer vrij all risks verzekerd incl. BTW FërlEl voordelig HENRINEFKENS SOEST BV hypo*he!!k: nvm hypotheekshop NVM Hypotheekshop Deelen DE TROMSLAGER Voor uw kompleet verzorgde ai barbecueparty 02155-22871 SLA UW tromSLAG BIJ DE TROMSLAGER! Rob de Nijs komt weer op 20 juni 1996 bedankt en alle mensen die ons hebben gesteund om van het optreden van een geweldig feest te maken! DE TROMSLAGER en BEN VAN DER LINDEN waren net zo op dreef als Rob. Nog 358 dagen zelf zingen en dan is hij weer terug (20 juni 1996). Bedankt en tot de volgende keer! joriichting Rob de Nijs zingt bijna tien mille (netto) bijeen tijdens weergaloos optreden WOENSDAG 28 JUNI 1995 ■SOESTER COURANT PAGINA 5 Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 Voor gegevens uit registers Alles sal regh kom... Deze week in Soest Buurtvereeniging "Soest-Zuid" Wie vergelijkt leest de Soester Courant Dinsdag 4 juli van 10.00 tot 11.30 uur College akkoord met bouw twee woningen in kern Soestduinen Brommerpassagier gewond bij val te verlenen v< -rleende de Maatwe traat 57 en de Wonim ker; termijn vantvvc burgemeester^ in' dagelijks v; Raadhuisplein I )mstig milieu-j )uw. Alle wo Of ze hebbei. ;en, echter loi iuidhindertol m om geluid-1 seld van zo n lel laan/Birk rden terug te :ht te krijgen luidbelasting.- tndse Spoor-r optrekken. >tand tot hei I 'er 10 meter et op de lijst urgente lijst 9 atsvinden in d •elang, maar :htverkeer). I 2 woningen, e lijst gezel, i disolerende I smeentelij- mden. VOORDELIG OPEL HUREN [StlLa UITENTHUIS Birkstraat 30, Soest Telefoon 02155-12364 De voor u belangrijke geldgevers (zoals banken, verzeke ringsmaatschappijen en andere geldverstrekkers) hebben hun rente-kortingen en speciale tarieven bij ons neer gelegd. Echt onafhankelijke hypotheekverzorging krijgt u dus via shop uw gelaplan voor huis en leven Soesterbergsestraat 43 - Soest - Tel. 22301 De catering- en partyservice specialist van Soest e.o. Steenhoffstraat 58 - Soest o.a. tenten/stoelen/tafels modernste barbecue-apparatuur aantrekkelijke prijzen bel vrijblijvend voor informatie Ook uw adres voor salades, luxe hapjes en ontbijtservice. Donderdag gaf Rob de Nijs voor het tweede achtereenvolgende jaar een benefietconcert in het kinderparadijs De Vrije Teugel. Ruim duizend be- I ^zoekers van alle leeftijden genoten van de ruim anderhalf uur durende show. Tot ieders verrassing zei Rob de Nijs aan het einde van zijn optreden: VCiao, tot volgend jaar!" "Robbie, Robbie", schreeuwt het pu bliek iets na half negen. Even later rent de 52-jarige zanger energiek het po- Rob de Nijs geeft volgend jaar op donderdag 20 juni weer een benefietconcert in kinderparadijs De Vrije Teugel. Dat heeft Leo van den Berg gistermorgen afgesproken met het management van de populaire zanger. Na afloop van zijn tweede be nefietconcert aan het Vedelaarpad liet De Nijs al doorschemeren dat hij terugkeert. Van den Berg verwacht volgend jaar nog meer bezoekers dan vorige week donderdag toen meer dan duizend mensen het hek van het kinderparadijs passeerden en vijftien gulden neer legden voor een entree bewijs. dium op, grijpt de microfoon en begroet Soest. Vanaf het eerste moment is het contact tijssen de zanger en het publiek perfekt. Al tijdens het eerste nummer zwaaien de armen van links naar rechts door de lucht. Onder het publiek bevin den zich opvallend veel jonge meiden van in de twintig. Ook zij zingen zelfs de liedjes van ver voor hun tijd vlekkeloos mee. Bij het derde nummer voegen zich bij de zanger op het podium twee bewoners van het gezinsvervangende tehuis 'San- dwijck' uit Purmerend. De twee, die duidelijk fan zijn van de zanger, omhel zen hun idool en overstelpen hem met zoenen. Voor De Nijs is het bezoek van de fans op het podium geen enkel pro bleem en hij laat ze zelfs meezingen. Tikje vals Terwijl de zon doorbreekt zingt De Nijs zijn oude hit 'Zachtjes tikt de regen'. Aan het eind van het nummer overhan digt de zanger de microfoon aan een bewoonster van het tehuis Sandwijck. Een tikje vals, maar heel ontroerend zingt ze: "Zet een kaars voor je raam vannacht." Rob de Nijs haakt hier direct op in en vraagt aan het publiek: "Wie is er eenzaam vanavond?" Anton Gottlieb, een bewoner van het tehuis Sterrenbetg springt op en schreeuwt: "Ja, ikke." Ook hij mag het podium op. Daar aangekomen vraagt Anton Gottlieb of hij de zwarte leren broek van de zanger mag hebben. Lachend legt De Nijs hem uit dat hij zijn broek liever aanhoudt, maar hij belooft dat Anton zijn oude leren broek mag hebben. Het publiek zingt enthousiast mee met de nummers als 'En het werd zomer' en 'Huis in de zon'. Ook de nummers van de Nijs' nieuwe album 'Iets van een wonder' liggen bij het publiek goed in het gehoor. Intussen beklimmen steeds meer bewoners van de tehuizen Sterren- berg en Sandwijck het podium. Wan neer hij zijn hits 'Zondag' en 'Malle Babbe' inzet, barst het feest volledig los. Het publiek voor het podium deint op en neer en op het podium vieren de bewoners van de twee tehuizen hun ei gen feestje- Rob de Nijs vindt het gewel dig en prijst de 'lekkere sfeer'. Meezingen met Rob de Nijs op het po dium, dansen op de stoelen en op klom pen polonaise lopen tussen de kippen? i Bijna elfhonderd mensen genoten van de eerste tot en met bol. Na een tegenvallende opkomst vorig jaar, groeide het W negentigste minuut van het optreden van Rob de Nijs. Ze benefietconcert van de zanger uit tot een groot feest, zwaaiden met hun armen, ze zongen mee en gingen uit hun Foto: Goos van der Wilt. dorpsplein 17tcl Door Annemarie Mulder Op 3 juli opent de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland (KvK) een informatie nummer. Via 06-90490480 kun nen bedrijven inlichtingen inwin nen over bedrijven met wie ze za ken (willen) doen. De registers van de KvK worden steeds vaker geraadpleegd en de af nemers willen steeds sneller over de gevraagde gegevens beschikken. Daarom zal de Kamer deze dienst verlening uitbreiden. Het 06-num- mer is vanaf maandag dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur bereikbaar. Via het 06-nummer kan men bijvoor beeld te weten komen wie de direc teur van een bedrijf is, wie de be stuurders van een vereniging of stich ting zijn, welke personen bevoegd zijn te ondertekenen en waar de on derneming en eventuele filialen ge vestigd zijn. De kosten bedragen één gulden per minuut. Voor wie regelmatig de registers raadpleegt, heeft de KvK een Online-verbinding. Via een modem en een computer kan men direct aan sluiting verkrijgen met de registers van de KvK. Alle gegevens, ook de beschikbare financiële, van een be drijf zijn daarmee direct opvraagbaar. Daarnaast blijft het mogelijk om in het gebouw van de KvK aan het Sta tionsplein in Amersfoort gratis de registers in te zien. Tegen de gebrui kelijke tarieven kan ook informatie worden aangevraagd, die vervolgens schriftelijk of per fax wordt toegezon den. Leren broekpak, colbert en oorring. Rob de Nijs bewees donderdagavond in Soest dat hij een groot artiest is. De populaire zanger beloofde dat hij volgend jaar weer komt en houdt woord. Foto: Goos van der Wilt 50,52, 78,79, Uit de Soester Courant van 29 juni 1945 Met deze optimistische spreuk van een groot Nederlander hebben wij ons dik wijls getroost in dezen oorlogstijd. Als wij zagen of hoorden van de uit plundering en rooverij van onze Neder landsche goederen door de moffen; als we kennis namen van het neerknallen van tientallen Vaderlanders; als we de handlangers der bezetters zagen leven in weelde in den tijd, dat onze linnenkas ten uitgeput waren, toen wij als volk en als individu verarmden, toen hebben wij ons zelf en anderen voorgehouden: "al les sal regh kom". We hebben elkaar moed ingesproken in de verschrikkelijke hongerperiode met gedachte: er komt ook nog een an dere tijd, een tijd, dat het Groot Duitsche Rijk op de knieën zal liggen, dat er recht zal worden gedaan aan ons volk en aan ons land. En toen na 5 jaar van onderdrukking van uitplundering en diefstal met de meest geraffineerde middelen, de Duitschers zich onvoorwaardelijk over gaven, toen dachten wij den tijd geko men, dat alles regh sou komen. Toen hadden wij gedacht in de dagbla den of middels de radio te vernemen, dat het herstelde onrecht berecht zou worden. Helaas... De vrede is een groote ontgoo cheling geworden. Zij voltrekt zich op gansch andere wijze dan wij, Hollan ders, ons dat hadden voorgesteld. De groote verwoestingen in ons land aangericht worden niet door de Duitschers maar door Hollandsche ar beiders hersteld. De gestolen auto's en fietsen liggen in groote verzamelplaat seri te Utrecht, Amersfoort enz. ge woonweg te rotten. In Twente kan men geen kleeding voor ons produceeren, omdat grondstoffen en kolen ontbreken, doch enkele kilometers over de grens werken de textielfabrieken van het ver slagen en onvoorwaardelijk overgegeven Duitschland... op volle toeren, met over uren, met groote voorraden kolen en grondstoffen en onze machines. In Duitschland rijden treinen en trams. Rusland gaf aan de Berlijners licht en telefoon, liet de trams en ondergrond- sche treinen weer functioneeren. Onze Nederlandsche locomotieven en wagens rijden in Duitschland, onze Diesel- treinen staan in Duitschland als nood woningen. Zoo kan men doorgaan in vele variaties, doch het ergste is nog niet erg genoeg. Terwijl nog duizenden Nederlandsche burgers aan hongeroedeem lijden, onze kinderen onder de 5 jaar te weinig voedsel ontvangen, werd er in Delfzijl per dag zegge en schrijve negenhonderd ton goederen verscheept naar Duitschland en wat voor goederen: overalls, werkkielen, overhemden, schoenen, laarzen, wijn gedistilleerd, slaolie, meel, dekens, partijen leer, zeep, kaas, suiker, rijst, appelmoes, tomaten puree, tabak, sigaretten, electrische ka chels, porselein, pannen, potten, fietsen enz. Dit zijn goederen van vooroorlogsche kwaliteit, door de moffen in Holland ge stolen, uit Hollandsche fabrieken en Hollandsche magazijnen, die blijkbaar op bevel van de Canadeezen naar Duitschland werden vervoerd, omdat overeengekomen was, dat het verslagen en onvoorwaardelijk overgegeven Duitsche leger zijn proviandvoorraden behouden mocht! Hebben we daarvoor 5 jaren op onze lippen gebeten? Zijn daarvoor onze menschen gevallen? Zijn wij dan de ver liezers van dezen oorlog? Ernstige ongevallen hebben deze week plaats gehad als gevolg van het gebruik van springstoffen. Het eerst ongeval had plaats aan de Eem, waar de Gebr. v.d. H. zich onle dig hielden met visschen met handgra naten. Door het ontijdig ontspringen van één der granaten, werd P. v.d. H. doodelijk getroffen, terwijl zijn broer W. v.d. H. licht gewond werd. Een drietal knapen van 8, 9 en 11 jaar liepen verder ernstige verwondingen op aan armen, beenen en gelaat door het spelen met buskruit en lucifers achter het St. Jozefgesticht aan de Steen hoffstraat. Na door een Can. arts te zijn behandeld, zijn ze naar het Ziekenhuis te Baarn overgebracht. Daar het gemis eener buurtvereeniging zich dezer dagen zeer sterk doet gevoe len, hebben eenige bewoners van SOEST-ZUID het initiatief genomen tot het oprichten van zulk een vereeniging. Ieder, die iets voor dit plan gevoeld, wordt uitgenoodigd ter VERGADE RING, welke zal worden gehouden op Donderdag 5 juli, des avonds 8 uur, in het Café "De Viersprong", Birkstraat 10. Neemt allen Uw vrienden en buren mede! Het is alleen mogelijk bij een benefietconcert van de zanger in het kinderparadijs in Soest. Het concert dat ruim anderhalf uur duurt, is dit jaar in alle opzichten ge slaagd. Opbrengst In tegenstelling tot vorig jaar liep de kaartverkoop voorafgaande het concert uitstekend. Bovendien werden op de concertavond zelf nog vele toegangs bewijzen verkocht. Volgens Leo van den Berg, directeur van De Vrije Teugel, passeerden meer dan duizend bezoekers de poort van het kinderparadijs. Rob de Nijs zong ook dit jaar weer geheel voor niets voor De Vrije Teugel. Rob de Nijs, volgens Van de Berg 'vriend van het kinderparadijs', deed dit om geld in te zamelen voor nieuwe speeltoestellen. Na aftrek van kosten is de opbrengst van het benefietconcert'9.600 gulden. Terwijl het tijdens het concert in 1994 pijpestelen regende, bleef het dit jaar droog. Hoewel het vrij koud was, draaide De Nijs zijn publiek al snel warm op 'swingende' muziek. Boven dien zorgde het vuur van de barbecue voor warmte. Ook de biertap die dit jaar voor het eerst was geplaatst, werkte op volle toeren. Op dinsdag 4 juli houdt Trema'87 van 10.00 tot 11.30 uur open huis. Het gemeentelijk centrum voor educatie ontvangt zijn gasten nog in de huidige vestiging aan de Klaar- waterweg. Op 19 juli verhuist Trema'87 naar het nieuwe onderkomen, de voormalige KA Mavo aan de Di Lassostraat. Daar wor den straks de cursussen gegeven, waar over aanstaande dinsdag informatie wordt gegeven. Zoals de basiscursus Nederlands voor mensen die veel moeite hebben met le zen en schrijven. Een jaar lang wordt elke week één les gegeven. Dat geldt ook voor Nederlands, rekenen, maat schappij-oriëntatie die op drie verschil- Als het aan het college ligt, krijgt bouwbedrijf De Vries alle mede werking om aan de Van Lijnden laan in Soestduinen twee vrijstaan de woningen te bouwen. Uit onderzoek is reeds gebleken dat de grond niet verontreinigd is en geschikt is voor woningbouw. Voor beide huizen zijn al kopers gevonden. Voordat de bouwwerkzaamheden kun nen beginnen, moet het huidige pand op het perceel worden gesloopt. Dat ge bouw behoorde voorheen toe aan de Stichting Vindicta. Er woonden ex-psy chiatrische patiënten, van wie een aan tal nu in het voormalige gemeentehuis aan de Steenhoffstraat onderdak hebben gevonden. Het oude raadhuis is daar voor door De Vries verbouwd. Om de bouw in Soestduinen mogelijk te maken, moet worden afgeweken van het geldende bestemmingsplan. Het college is daartoe bereid en stelt de raad voor de artikel 19 procedure in gang te zet ten. Hiervoor is een voorbereidings- besluit nodig. Het voorstel komt op dinsdag 4 juli aan de orde in de commissie ruimtelijke or dening (aanvang 19.30) en op donder dag 20 juli neemt de gemeenteraad een besluit. Beide vergaderingen vinden plaats in de raadszaal van het huidige gemeentehuis aan het Raadhuisplein. lende niveaus wordt gegeven én Engels (op twee niveaus). Verder zijn er onder meer de cursus kennismaken met het toetsenbord (zes weken) en kennismaken met de compu ter (acht weken). Het inschrijfgeld bedraagt 50 gulden, voor het materiaal moet 35 gulden wor den betaald. Verder zijn er geen kosten verbonden aan de lessen. Inlichtingen en aanmeldingen kunnen dagelijks (be halve op vrijdag) worden ingewonnen bij Trema'87, tel. 25771. Of men kan op dinsdag 4 juli het open huis bezoeken. In de schoolvakanties is Trema'87 geslo ten. Een 15-jarige jongen uit Soest is vorige week gewond geraakt bij een ongeluk op de Kastanjelaan. Hij reed als duo passagier mee op een brommer, die be stuurd werd door een 16-jarige vriend. Die verloor de controle over het stuur toen hij door een kuil in het wegdek reed. De meerijdende jongen zat achter stevoren op de bromfiets en had ook geen helm op, zodat hij ongelukkig op de weg terechtkwam. Met een hersen schudding werd hij naar een ziekenhuis in Amersfoort gebracht.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5