Huis en Zekerheid: alles onder één dak 'Ander' uitstapje: met de 'Alfa' de Eem op en na afloop lunch of diner Jos Brouwer 25 jaar bij Van de Munt Nieuw beleggingsteam bij de Rabobank Soest-Baarn 1 HANDEL WANDEL I Daag de eigen-huis-adviseurs van de grootste hypotheekverstrekker van Nederland eens uit! 5 jaar vaste rente vanaf 6,6% Nieuwe, voordelige techniek voor reparatie van caravans Rabobank Soest-Baarn WOENSDAG 28 JUNI 1995 SOESTER COURANT Onroerend goed, hypotheken en verzekeringen aan Soesterbergsestraat PAGINA 7 Gekneusde knie mmifietser na .aanrijding Ook bij Autoschade Dik Bos in Baarn Bent u van plan een woning te kopen of wilt u uw huidige financiering eens onder de loep nemen, laat u dan vrijblijvend adviseren door een eigen-huis-adviseur van de Rabobank. Eén op de drie eigen huis bezitters ging u voor en liet de hypotheek verzorgen door de Rabobank vanwege de persoonlijke benadering, de kwaliteit en het maatwerk. Speciaal voor de maand juli*: Aarzel niet maar neem snel kontakt op met een eigen-huis-adviseur van de Rabobank Soest-Baarn. Ook buiten kantooruren is hij bereikbaar voor advies op maat! uw partner voor nu en in de toekomst. Eigen-huis-adviseurs: Bernhard Dijkstra Jan Pol tel. 02155 - 9 63 95, privé 02155 - 1 67 48 tel. 02155 9 63 21, privé 03242 - 51 41 De Soester Duinen Onbeperkt gourmetten, steengrillen of fonduen Bourgondisch familiebuffet Timmerfabriek 't Driftje verhuist naar Soesterberg Steen door etalageruit Oud-KLM-gezagvoerder schipper op oude sleepboot Na vertrek van adviseur Bosboom: rfAB'q; nroerend goed, hypotheken en Irzekeringen. Huis en Zekerheid heeft het allemaal onder één dak en fel aan de Soesterbergsestraat 61, aar op 10 juni de nieuwe vestiging erd geopend. fjlet is het tweede kantoor van Huis en ëkerheid dat sinds een jaar al actief is in Amersfoort. Volgens Toine Born, die 1 figuurlijke zin de aan- en verkoop van koningen voor zijn rekening neemt, nderscheidt de zaak zich met een bij- jpnder concept. Huis en Zekerheid engt zowel bij de aan- als verkoop van koningen slechts één procent van de |>rijs in rekening. Dat ligt volgens hem lanzienlijk lager dan het gebruikelijke percentage dat meestal 1,85 procent bedraagt. \ls het om hypotheken en verzekerin g-gen gaat, staat John den Daas garant voor deskundig advies. Ook Rita Smids Vincken is werkzaam in het Soester fi- I liaal en kan belangstellenden voorzien van informatie over verzekeringen. Voor i de opening van het kantoor in Soest- Zuid begaf Huis en Zekerheid zich ove rigens reeds op de Soester markt. fDe nadruk bij Huis en Zekerheid ligt op l. onroerend goed en hypotheken. "Maar 3p de Middelwijkstraat is een 29-jarige Amsterdammer zondag met zijn motor fiets achterop een auto gebotst. Hij kon f zijn voertuig niet tijdig tot stilstand brengen, toen een automobiliste uit Soest voor hem was afgeremd. Zij wilde linksaf de Gouden Ploeg inslaan. De motorrijder hield een gekneusde knie over aan de aanrijding. Hij werd in de toegesnelde ambulance behandeld, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. wij vinden de combinatie belangrijk. De mensen kunnen bij ons een huis kopen en ook via ons een hypotheek en verze keringen afsluiten. Alles wordt hier des gewenst geregeld en dat is makkelijk voor de klanten," zegt Born. Colombinehuis Huis en Zekerheid heeft ook een warm hart voor een bijzonder huis. Het gaat daarbij om het Colombinehuis dat de Stichting Colombine in Biddinghuizen laat bouwen. Het is een opvanghuis voor kinderen die van een zware opera tie moeten bijkomen, die ernstig ziek zijn of die vanuit hun privé-situatie on der grote psycho-sociale druk staan en behoefte hebben om tot rust te komen. Tijdens de opening van Huis en Zeker- (V.l.n.r.) John den Daas, Rita Smids Vincken en Toine Born. Foto: Herman van Dam. heid konden kinderen zich in Soest la ten 'vereeuwigen' met tekenstrip-held Alfred Jodokus Kwak. Iedereen die des tijds op de foto is gezet, wordt nu door Huis en Zekerheid benaderd. De foto kost weliswaar 2,50 gulden, de op brengst komt volledig ten goede van de bouw van het Colombinehuis. Daarnaast heeft Huis en Zekerheid ter gelegenheid van de opening iedereen verzocht geld over te maken voor dit goede doel in plaats van met andere at tenties over de brug te komen. Volgens Born komt er nog steeds geld binnen op de speciale rekening. Profile Repair heeft een techniek ontwikkeld die het mogelijk maakt (kleine) plaatschaden aan geprofi leerde plaat van onder meer cara vans en campers te repareren. Auto schade Dik Bos uit Baarn is één van de bij de FOCWA aangesloten be drijven die deze nieuwe techniek beheerst. Voorheen kostte het veel moeite en geld om schade aan caravans te herstellen. Zelfs bij de minste schade moest het betreffende plaatdeel worden vervan gen. Het gevolg was dat reparatie daarom geen zin had en met de verzekerings-experts waardeverminde ring werd overeengekomen. Bij de inruil van de caravan kwam later de financiële kater voor de eigenaar. Dat hoeft nu niet meer zo te zijn. Dank zij de nieuwe techniek is het mogelijk deuken en krassen tot ongeveer 40 cen timeter, ongeacht de profilering, zonder problemen te herstellen. De reparatietijd is kort, er is geen lekkagegevaar, er is geen risico voor vervormingen en het schadebedrag is aanzienlijk lager dan in de oude situatie. Bovendien krijgt men een schriftelijke FOCWA-garantie van twee jaar. Volgens Profile Repair is de nieuwe techniek getest door TNO. De uitslag was positief. Hetzelfde geldt voor proeven die verzekeringsmaatschappijen hebben laten nemen met de nieuwe methode. Autoschade Dik Bos is gevestigd aan de Saturnusweg 10 (bedrijventerrein De Noordschil) in Baarn. (kortere termijnen vanaf 5,5%) restaurants PARTY EN VERGADERCENTRUM 29,50 p.p. inclusief uitgebreide garnituren en salades. Onbeperkt genieten voor slechts 29,50 p.p. iedere laatste zondag van de maand. Met rustige sfeervolle live muziek. Vanaf nu ook mogelijk voor uw privé- gezelschappen. Bel en reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 Op vrijdag 14 juli verhuist timmer fabriek 't Driftje naar Soesterberg. Dat is meegedeeld door de directie van het bedrijf dat nu nog aan 't Driftje in Soest- Zuid is gevestigd. Aan de Amers- foortsestraat betrekt de timmerfabriek een nieuwbouw-pand. De verhuizing maakt onderdeel van het centrum-plan Soest-Zuid. Ook BMU zal worden verplaatst. Het plan behelst verder de bouw van onder meer appartementengebouwen aan 't Driftje, die door buurtbewoners bestreden wor den. In de nacht van zaterdag op zondag is aan de Van Weedestraat een etalageruit ingegooid. Uit dé winkel wordt niets vermist. Wie zin heeft in een "ander" uit stapje in de fraaie omgeving van Soest moet beslist eens zijn gedach ten laten gaan over de mogelijkheid van een vaartochtje over de Eem, tussen Baarn en Amersfoort, met na afloop een smakelijke lunch of diner in Baarn. Dat kan met de "Alfa", een 89 jaar oude sleepboot, met Soester Gerard Borger (oud gezagvoerder van de KLM) aan het roer. De "Alfa" heeft zijn vaste ligplaats aan de voormalige loswal in Baarn, vlakbij restaurant Eemlust. De boot is sinds 19 jaar in het bezit van Gerard Borger, die zijn actieve loopbaan van 33 jaar als KLM-piloot (o.a. op de Boeing 747) in middels heeft beëindigd. Hij heeft een aantal jaren op de "Alfa" gewoond, maar heeft inmiddels gewoon een huis op het droge in Soest. De "Alfa", in oorsprong een Rijn sleepboot, heeft met zijn 89 jaar al een hele geschiedenis achter de rug, o.a. in de Antwerpse haven. De boot speelde Bij Automaterialenhandel Van de Munt werd vrijdag een feestje gevierd ter ere van Jos Brouwer. De bedrijfsleider onderging een huldiging, omdat hij 25 jaar in dienst is bij het bedrijf dat is ge vestigd aan de Laanstraat. De 48-jarige Soester schudde de handen van collega's, relaties, familie en kennissen. Op de foto wordt Jos Brouwer, geflan keerd doorzijn vrouw, gefeliciteerd door Gerrit van de Munt. Rechts van hem Peter en Gert van de Munt. Schipper Gerard Borger en zijn vrouw aan boord van de inmiddels 89 jaar oude Rijnsleepboot. ook een rol bij het dichtmaken van de Afsluitdijk, ver voor de oorlog. Gerard Borger heeft de "Alfa" van de sloop gered. Hij heeft de boot in de loop der jaren opgeknapt en er van tijd tot tijd nuttig gebruik van gemaakt. Zo sleepte hij ooit het pontje van Eemdijk en de boot heeft ook eens "gefigureerd" bij opnamen voor Banana Split, het be kende fop-programma van de TROS- televisie. De boot werd ook gebruikt voor filmopnamen voor het ministerie van WVC en de NCRV. De oude sleep boot vormde ook al eens het decor voor een complete bruiloft "te water". Bewogen historie De "Alfa" heeft dus een bewogen histo rie achter de rug en Gerard Borgers is - terecht trots op zijn boot. Maar de "Alfa" moet ook in de vaart blijven en daarom stelt Borger de boot beschik baar voor kleine vaartochtjes over de Eem. In anderhalf uur vaart de "Alfa" heen en terug tussen Baarn en Amersfoort. De passagiers hebben onderweg uitzicht over de prachtige Eem-oevers en varen door tot de brug in Amersfoort, om ver volgens de steven te wenden in de rich ting Baam. Op verzoek kunnen er ove rigens ook langere tochten worden ge maakt, maar voor de standaardbootreis betalen de (minimaal vier en maximaal 15) gasten een bedrag van 75 gulden per persoon. Dat is dan inclusief een smakelijk diner bij restaurant Eemlust aan de Eemweg 72 in Baarn (op een ander tijdstip kan dat ook een lunch zijn), waarmee Borgers inmiddels vaste afspraken heeft gemaakt. Het verblijf aan boord biedt trouwens ook enige verversingen: twee drankjes/koffie/thee/sapje en de kajuit is groot genoeg om bij eventueel slecht weer een droge "overtocht' te kunnen maken. Wie er eens op uit met de "Alfa" kan kontakt opnemen met Gerard Borger, Soesterbergsestraat 168, tel. 26529 in Soest. voor alle offertes verstrekt aan particulieren in de maand juli 1995). Deze week neemt hij officieel af scheid van zijn Rabobank. Beleg gingsadviseur Bosboom. Voor ve len een vraagbaak, vertrouwens man en vooral de verpersoonlijking van de Rabobank Soest-Baarn. Nieuwe deskundigen staan klaar om "het gezicht" van de afdeling Beleggingen op te volgen, want ook die wereld draait gewoon door. Bos boom zelf heeft tientallen jaren geïnvesteerd in een hopelijk lange periode waarin hij vrij en blij kan doen en laten wat hij en de zijnen willen. Hij gaat verdiend met de Vut. Willem Pieter Theresia Bosboom. Soes ter in hart en nieren. Geboren op 13 december 1936. Bijna negenenvijftig jaren jong. Vanaf 1 april 1964 in dienst van de Rabobank Soest. Na 31 dienst jaren schudt hij morgen de handen van zijn collega's en overmorgen is hij op de Beleggingsafdeling in Baarn aanwezig om afscheid te nemen van zijn klanten. En dat zijn er velen. Want wie Bosbooih niet kent van de bank, heeft hem wel op een andere manier ervaren. Als geboren en getogen Soester kom je niet onder een grote schare bekenden uit. Als hij morgen en overmorgen druk is, weet hij zich gesteund door de krachten die hij heeft verzameld tijdens een heerlijke vakantie die hij dan net achter de rug heeft in Engeland. Fietsend met een stel goeie vrienden heeft hij een fraai stuk van het United Kingdom onder de ranke wielen door laten glijden. Het af scheid valt hem niet zwaar: "Zo is het leven nou een: -.aal, je weet als je ergens aan begint dat t et eens weer afloopt en dat dat snel gaat 's ook al geen geheim. Bosboom relativeert gemakkelijk. Dat hoort ook bij zijn vak. Beleggings adviezen afgeven aan de klanten van de bank - die daar dan altijd veel van ver wachten - is niet op voorhand een zaak waar de emoties hoog bij horen op te lopen. Nauwkeurig de markten in de gaten houden, serieus wikken en wegen, scherp analiseren. Dat zijn een paar kwaliteiten waarover je dient te beschik ken als je "een goeie" wil worden. Nuch terheid en betrouwbaarheid horen daar ook bij. Het is de heer Bosboom aan te zien dat je te maken hebt met een se rieuze, integere bankman, die dan mis schien zelf niet zo zit met zijn vertrek, maar waarbij je je kunt voorstellen dat veel Rabobank-cliënten hem toch node zullen missen. Baarn Toen de jonge Bosboom op 16-jarige leeftijd begon met werken, had hij als basis de Ulo op zak. Hij begon bij de papierfabrikant Van Straten en Boon in Den Dolder. Hij deed er twee jaar dienst op de administratie van de expeditieafdeling. Daarna vond hij ge makkelijk werk bij de N.H.M. in Baarn. De Nederlandsche Handel-Maatschap- pij, die later fusioneerde met De Twentsche Bank en de ABNbank werd. Nu alweer dikke vrindjes met de Amro. Bosboom heeft gelijk: de tijden veran deren razendsnel. Het is de kunst om je eigen tempo daarop verantwoord aan te passen; dan hou je het 't langste vol. Baarn als werkterrein was hem derhalve niet vreemd, alsook de perikelen rondom een fusie niet. Vorig jaar smol ten de Rabobank Soest en Baam samen en dat bracht hem, vanwege organisato rische redenen, terug in het dorp waar hij negen N.H.M.-jaren, met zijn dienst tijd mee, had liggen. Want voordat hij definitief zijn stek vond bij de Rabobank in Soest maakte hij zich nog drie jaren verdienstelijk op de afdeling Boekhou ding van Fouragehandel Heins, een be drijf dat in veevoeder deed op de plek aan de Middelwijkstraat waar nu Bloe misterij Scholten zit. De Rabobank heette in 1964 nog niet eens Raiffeisenbank, maar ging als Boerenleenbank door het financiële le ven. Bosboom heeft dus nogal wat ge daanteverwisselingen meegemaakt... De nieuwe huisstijl van de organisatie pakte hij ook net nog even mee! Beleggen De Rabobank was in de jonge tijd van Bosboom vooral een spaarbank. Een autonome bank die het spaargeld, ver kregen uit eigen werkgebied, weer mocht inzetten voor de financiering van het agrarische en het bedrijfsleven in hetzelfde, eigen dorp. Een bank met een eigen beleid, een eigen Bestuur en Raad van Toezicht en de klanten kun nen er lid van worden. Dat is nog steeds zo, alleen de bank is allang die alleen maar zo specifieke spaarbank niet meer. De Rabobank is vandaag de dag een veelzijdige, wereldwijde "Triple-A"- bank, die zich kan meten met de groten der aarde. Logisch dat ook het beleg gingsvak meer plaats in de organisatie kreeg. En Bosboom had daar iets mee. Vond die internationale markten, die beursen overal op de wereld, het grillige koersverloop, de wereldeconomie, sa men een fascinerend geheel. Groeide erin en ontwikkelde zich door scholing en ervaring tot een niet mis te verstane beleggingsadviseur voor de klanten van de Rabobank Soest en nu dus ook voor Baam. Hem komt zeker de eer toe vast te stellen dat hij volop heeft meegehol pen van die in aanvang bescheiden ser vice aan de klant een volwassen tak van dienstverlening te maken. Wie nu op de afdeling Beleggingen komt wordt ge confronteerd met een batterij beeld schermen waarop reeksen cijfertjes dan sen, waar telefoons gedurig rinkelen en waar tal van andere moderne commu nicatiemiddelen de adviseurs in staat stellen het financiële nieuws prompt uit de wereld te plukken om letterlijk direct, als het moet, tot een betrouwbare ana lyse te komen die kan dienen voor een evenwichtig beleggingsadvies. De zich snel verder ontwikkelende telecom municatietechnieken, de hulp van slimme softwareprogramma's en de in ternationale computernetwerken zullen de beleg-gingsadviseür van morgen steeds dichter naar de klant brengen. Beleggen wordt alsmaar populairder, zeker nu, waar de rentepercentages op spaargelden de pan bepaald niet uit rij zen. Nieuw team Het zal verder allemaal aan de deur van Willem Pieter Theresia BQsboom voor bij gaan. Per 1 juli is het fini. Vanaf dan zal de inmiddels Grijze Eminentie Van Het Soester Beleggingswezen zich alleen nog maar bezig houden met fietsen, schilderen (van onder andere die deur) en zijn tuin. Samen met zijn vrouw en dan hebben ze het bar druk: Bosboom woont in een bewerkelijk huis aan de Julianalaan in Soest en dat huis blijft rekenen op bewoners die de kwast en de hark graag hanteren. In Baarn maken zijn oud-collega Geersinga en de van de Amsterdamse Optiebeurs overgekomen adviseur de heer Krom, zich op voor een nieuw, maar Bosboomloos tijdperk. Dat zal voor de klanten toch even wennen zijn. Ze kunnen op een aantal zaken nu al voluit rekenen: de deskundigheid, de ervaring en de liefde voor het vak zijn bij beide heren al net zozeer gewaar borgd als bij de scheidende Bosboom. Iedereen wenst hem veel rendement als beloning voor de betrokken manier waarop hij zijn taken in een lange en rijke carrière heeft vervuld. Alles heeft nu eenmaal een looptijd en Bosboom wordt kundig afgelost. V; f.

Soester Courant | 1995 | | pagina 7