CtC wq En dit zijn de knallers van deze week: MA< ÉDEN. 250 16( 399 Nadelig saldo in 1996, daarna winst Brand verwoest boerderij in polder De Vrije Teugel wil kindertheater met 250 plaatsen op terrein bouwen auto smeeting De nieuwe Mitsubishi Carisma V ONS WERK VAKANTIE BEZORGERS VERSE MOSSELEN Jtonwsrtn® So««f ÜCÜA10ÖS 73e JAARGANG NO. 45 WOENSDAG 5 JULI 1995 Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser HET VLEESCENTRUM RUUD SMIT visspecialiteiten VANAF 34.495,-* KLAREN 0TROMP Omo power Castella Color Sperziebonen Nieuwe aardappelen Gloria QCf Kaasbroodjes Rozijnenbrood VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Geen algemene verhoging gemeentelijke tarieven 3 Actueel 5 Actueel 11 Soesterberg 15 Op Soest 7 Varia 13 Sport 17 Prikbord Vuur laat ontdekt; schade circa een miljoen gulden Peuter zit met arm klem in brievenbus Gemeente: 'Geef eens een rondje' Auto opengebroken jfcyan Breukelen - Vast-goed Gevraagd Soester Courant Benefietconcert 2 Unlimited eerste financiële injectie A MITSUBISHI Wij vooi spelden het al hef wordt zeer warm! BEETZIAAN 24" - Ö21S5-WÖÓ1 De ravage na de brand was groot. Het woongedeelte en de aangebouwde stal brandden volledig uit. zou volgens de politie hebben gebleken dat er geen direct gevaar voor de volks gezondheid is geweest. Wel werd de kle ding gereinigd van zes brandweerlieden die met perslucht in de rook hebben gewerkt. De gemeente en eigenaar Wiegers hebben afspraken gemaakt over het opruimen van het asbest-ce- ment dat op het terrein terecht kwam. De brandweer, die met drie autotanks- puiten en 25 mensen het vuur bestreed, slaagde erin de grote aangebouwde schuur, de schaapskooien en de grote stal te redden. Het duurde ruim drie kwartier alvorens de brandweer het vuur onder controle had. Later op de dag moest ze wederom in actie komen, om dat het vuur oplaaide. Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 SUKADELAPJES kilo Altijd kwaliteit en betaalbaar. Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse rnosselgroenten van weedestraat 149 3761 cd soest tel.02155- 1 52 88 BEUKENLAAN 86b. 3762 AK SOEST TEL02155 -13255 FAX 02155 - 25997 onroerend goed HU Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend 02155-27493 zie pagina 3 navulpak ftQQ 1700 gram, 15.69 O pak 500 gram Mm \J 500 gram 1 a zak 5 kilo Van onze warme bakker 4 stuks gesneden 1 QQ 400 gram I Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 15,- Buiten Soest f 30,- Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG De gemeente zal volgend jaar nog met een verlies van 360.000 gulden afsluiten, maar in de jaren daarop rekent het college op een voordelig saldo dat oploopt van 286.000 tot 1,3 miljoen gulden. Dat blijkt uit de nieuwe concept-meerjarenbegro ting 1996-1999 die het college heeft gepresenteerd. Ditmaal is rekening gehouden met de besluitvorming inzake de kerntaken discussie. Het gemeentebestuur zal de komende jaren een aantal subsidies afbouwen en/of afschaffen. Dat is no dig, omdat Soest de komende jaren minder geld krijgt uit het gemeente fonds. In 1997 moet Soest 1.060.000 gulden inleveren, het jaar daarop 2.120.000, vervolgens 3.180.000 en vanaf 1999 jaarlijks 4.240.000 gulden. Niettemin houdt Soest vanaf 1997 geld over. De meerjarenbegroting zal in de loop van volgend jaar nog wel worden bijgesteld. Voor 1995 was overigens een tekort begroot, maar inmiddels is bekend dat de gemeente dit jaar meer dan één mil joen gulden zal overhouden. Tarieven In elk geval zal de gemeente de ko mende vier jaar geen algemene tarief stijging doorvoeren. De afvalstoffen heffing, nu nog 382,20 gulden, gaat zelfs omlaag naar ongeveer 345 gulden. Dat kan omdat er voor het eerst in vele jaren een kleine afname is van het vuil- aanbod. Bovendien heeft de AVU de tarieven voor de afvalverwerking ver laagd. Daarnaast zijn de kosten verval len, die de gemeente maakte op de in zameling van oud-papier. Toen de papierprijs laag was, gaf de gemeente subsidie aan verenigingen en instellin gen die oud-papier inzamelen. De prijs per kilo is inmiddels zo hoog (ongeveer 20 cent), dat die regeling is komen te vervallen. Zoals eerder al is bepaald, wordt het rioolrecht volgend jaar met twaalf gul den verhoogd tot 89,88 gulden per huis houden. De belastingen en andere rechten wor den niet algemeen verhoogd. In een aantal gevallen wil het gemeentebestuur wel kostendekkend te werk gaan. Dat betekent dat hier en daar toch een ver hoging zal worden doorgevoerd. Dat gebeurt gefaseerd en moet de gemeente in 1999 totaal 700.000 gulden opleve ren. Dat komt vanaf dat jaar afgerond neer op een lastenverzwaring van 45 gulden per huishouden. 'Meer geld voor verkeers veiligheid.' Bordeel moet binnen vijf weken sluiten. Inkomsten reclame bieden Radio Soest meer zekerheid. De Driesprong kort middagpauze in. SP breekt lans voor schoolzwemmen. Fracties krijgen mogelijk onderdak in gemeentehuis. L. Rondhout neemt na 37 jaar afscheid van politie. 1 Herdenking luchtmacht- personeel. Districtstitel Pijnenburg. Samenwerking TV Soest- Zuid met Randenbroeck. Huren van volkstuin heeft nog nut. Verdwenen Soest. Kerkdiensten. Medische diensten. Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Telefax 02155-24904 Postbank 126156 a.s. Vrijdag zijn ze er weer! Zie advertentie pag. 2 Superkwaliteit Dat was even schrikken voor een peuter. Het meisje, in april drie jaar geworden, zou woensdagmorgen de post voor haar moeder halen. Ze stak haar arm in de metalen brieven bus en kwam vervolgens klem te zit ten. De politie moest er aan te pas komen en die zaagde de brievenbus met be hulp van omstanders kapot, zodat het meisje kon worden bevrijd. Voor de schrik kreeg ze van de politie een knuffelbeer. Die wordt uitgedeeld aan kinderen die op de een of andere manier een nare ervaring hebben ge had. Het gemeentebestuur doet een be roep op de inwoners van Soest om eens een rondje weg te geven. Het gaat erom jonge bomen water te ge ven in droge periodes. In de gemeente hebben in het afge lopen plantseizoen veel jonge bomen een plaatsje gekregen. Ze hebben nog niet genoeg wortel gemaakt om al het beschikbare water te gebrui ken. In droge periodes, zoals vorige week, krijgen ze het dan ook moei lijk. De boompjes kunnen dan zelfs doodgaan. Met behulp van een waterwagen be gieten medewerkers van 'de afdeling groen en milieu de jonge bomen. Maar het moge duidelijk zijn dat niet alle bomen tegelijkertijd water kun nen krijgen. Daarom roept het ge meentebestuur burgers op jonge bo men van water te voorzien. Een tip: Een grote hoeveelheid wa ter ineens is beter dan elke dag een beetje. Het woongedeelte en een aan gebouwde stal van een boerderij aan de Peter van de Breemerweg zijn in de nacht van woensdag op donderdag volledig uitgebrand. De leegstaande boerderij die werd ge renoveerd, is sinds kort eigendom van ballonvaarder Rob Wiegers. De schade wordt door de brandweer geschat op één miljoen gulden. Vijf da gen na de brand is de oorzaak nog steeds niet bekend. Donderdag be waakte de politie het terrein om te voor komen dat eventuele sporen verloren zouden gaan. Het technische onderzoek dat daarna is uitgevoerd, heeft volgens de laatste berichten niets opgeleverd. De Tien cd's, een zonnebril en een zwart lederen herenvest zijn uit een auto ge stolen. De wagen stond geparkeerd op de Weegbreestraat en is eigendom van een 29-jarige Soester. Ondergoed voor mannen 100% katoen. Singlets 2 stuks 24,- Slips 2 stuks 22,- SOESTERBERGSESTRMT SISOEST. TEL. 02TS5 12.00 De nieuwe Mitsubishi Carisma weet als geen andere auto prak tisch nut en puur rijplezier te verenigen. Efficiëntie aan de ene kant en passie voor de weg aan de andere kant, dat is wat de in Nederland gebouwde Carisma tot een unieke auto maakt. De nieuwe Carisma staat bij ons voor u klaar voor een proefrit. 'ExcL verwijderingsbijdragekosten rijklaar maken. zie pagina <7 voor de alleen nog voor de maand augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 politie zegt dat er geen indicaties zijn van brandstichting. Volgens de brandweer werd de brand pas enkele uren na het ontstaan ontdekt. Pas toen enkele dakplaten door de hitte ontploften, werd de aandacht van buurt bewoners gewekt. Zelfs in andere wij ken van Soest werden de knallen ge hoord. Dat was omstreeks drie uur 's nachts. Dat het vuur toen al geruime tijd vrij spel had, blijkt volgens de brandweer uit de dikke, houten draagbalken. Die branden per uur ongeveer vijf centime ter in, bij aankomst van de brandweer waren ze nagenoeg verkoold. De vlam men kwamen bovendien het dak reeds uit. In verband met gevaar voor het vrijko men van asbest uit de cementen dak platen werd de Peter van de Breemerweg afgesloten. Uit metingen SOEST: Koningsweg 14. tel.: 02155-13227 het af warm! In kinderparadijs De Vrije Teugel moet over enkele jaren een kinder theater verrijzen met 250 tot 300 stoelen, waar elke week minimaal twee voorstellingen plaatsvinden. De eerste financiële injectie voor het ambitieuze plan is een benefiet concert dat 2 Unlimited volgend jaar aan het Vedelaarpad zal geven. Directeur Leo van den Berg heeft al een toezegging binnen van het ma nagement van het Nederlandse house-duo dat de laatste tijd bijna alle hitladders in de wereld tot aan de top beklimt. Het theater dat De Vrije Teugel wil neerzetten op een van de speelweides kost naar schatting 700.000 gulden. Van den Berg zegt dat de helft daarvan kan worden uitgespaard, doordat onder- houdsman Heine Tolsma ("Die man kan echt alles") het theater gaat bouwen. Een aantal andere vaklieden is bereid de helpende hand toe te steken. Voor wat betreft de planologische kant van het verhaal rekent Van den Berg op de me dewerking van de gemeente die een ver gunning moet afgeven voor de bouw. Behoefte Een kindertheater is geen overbodige luxe voor De Vrije Teugel, meent Van den Berg. Met de huidige activiteiten, zoals de schoolreisjes, de natuur- educatielessen en verjaardagsfeestjes, zit het programma boordevol. "Er is vraag naar een kindertheater en wij willen in die behoefte voorzien door in ieder ge val van oktober tot en met mei elke woensdag- en zondagmiddag een voor stelling te laten geven." Met de komst van 2 Unlimited hoopt Van den Berg een financiële klapper te maken. Gelet op de populariteit van de formatie sluit hij niet uit dat zesduizend jongeren uit Soest en wijde omgeving naar het Vedelaarpad zullen komen. "Normaal kost een kaartje dertig tot veertig gulden. Wij vragen twee tientjes. Als we de kosten er af trekken, kunnen we een ton overhouden," rekent Van den Berg voor. De datum waarop 2 Unlimited gratis optreedt, is afhankelijk van het pro gramma van de artiesten en daarom nog niet bekend. Ook voor dat concert is toestemming nodig, maar volgens Van den Berg zal dat geen probleem zijn. "Ik denk dat de gemeente een gat in de lucht springt. In Soest is er veel proble matiek op straat met jongeren. Iedereen zegt dat er wat moet gebeuren. Als je die jongeren dan zo'n activiteit biedt, verricht je een grote daad." Ook aan het (derde) benefietconcert dat Rob de Nijs volgend jaar op 20 juni geeft, houdt De Vrije Teugel geld over. Daarnaast zullen andere acties op het terrein worden georganiseerd en bena dert Van den Berg alle tv-omroepen. "We gaan ze aanbieden kinder- "Hier komt het kindertheater,zegt di recteur Leo van den Berg van kinder paradijs De Vrije Teugel. Foto: Goos van der Wilt. programma's in het theater op te nemen. Wellicht dat daarin iets valt te combine ren met de bouwkosten," aldus de direc teur van de welzijnsinstelling die van plan is ook aan te kloppen bij grote, lan delijke bedrijven. Verder kan het kinder paradijs een beroep doen op Jantje Be ton, het kinderfonds dat wellicht een renteloze lening verstrekt. Zomerfeest Het officiële startsein voor de acties is op zaterdag 22 juni volgend jaar. Dan houdt het kinderparadijs het eerste zomerfeest dat op de agenda de tradi tionele festiviteiten op koninginnedag heeft verdrongen. In de middaguren wordt een wedstrijd voor kindertheater groepen gehouden, daarna volgt een barbecuefestijn en 's avonds treden ver schillende (muziek-)groepen op. "De acties gaan net zo lang door totdat we het geld bij elkaar hebben," zegt een gemotiveerde Van den Berg die ook nog eens gaat uitzoeken hoe hij 100.000 gulden bijeen kan krijgen voor de nood zakelijke uitbreiding van de keuken en de kantine. "Wij hebben die ruimte no dig. Hier komen veertigduizend mensen per jaar. We zijn al een bedrijf gewor den, waar 95 procent van de mensen onbetaald, maar met hart en ziel werkt. Daar mag best eens wat tegenover staan," aldus de directeur met een knip oog naar de gemeente.

Soester Courant | 1995 | | pagina 1