Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken jlhifon Breukelen Vast-goed weede Kamer zoekt verkoeling in Soest 4 'Ingeblikte' cheque voor Unicef Aixam: geen auto, geen bromfiets aJ O 7HANDEL WAD/DEL m Erkende optiekbedrijven in Soest voortaan herkenbaar NVM-makelaars: koopwoning vaak voordeliger dan huren Schoeman Makelaars en ABC gaan wellicht samenwerken Wandelroute, straattheater en kunst op vrijdag 28 juli SKK heeft geld nodig voor transport van schoolspullen l/OENSDAG 12 JULI 1995 SOESTER COURANT rane Compact Airconditioning levert airco-systeem aan parlement PAGINA 11 PROFITEER NU VAN ONZE ZOMERKORTINGEN ENKELE SPECIALE AANBIEDINGEN: Da Costaschool: 4.416 gulden voor straatkinderen Brazilië Nu ook agentschap van nieuw voertuig in Soestduinen Uw totaalinstallateur P.A. van den DIJSSEL bv voor al uw installatiewerk LOODGIETER VERWARMING ELECTRA bij VERBOUW NIEUWBOUW ONDERHOUD Tevens GasowderfioMd Laanstraat 34a - Soest Telefoon 02155-12472 Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Voor onderwijs in Kozle Koninginnelaan 40, Soest Tel. 02155-17962 14 linnenkort hoeven de volksverte Inwoordigers in Den Haag niet teer persé naar buiten om een lisse neus te halen. In elk geval luruien ze vanaf september tijdens Jerhitte discussies hun hoofd koel [ouden. En dat is te danken aan [rane Compact Airconditioning. [at het Soester bedrijf mogelijk een lositieve invloed uitoefent op het rege- Ingsbeleid heeft alles te maken met de Jrder die het binnen heeft gesleept. Na let zomerreces van het kabinet en de ^actieleden wordt bij de Tweede Kamer joor Wolter Dros uit Amersfoort een Jjrconditioning van Trane geïnstalleerd. |e koelmachine heeft een vermogen |ao 27 kilowatt en kost de Rijks- Itbouwendienst 22.000 gulden. Vol lens directeur Bart Jasperse uit Soest is Ie order interessant voor Trane Com- pact Airconditioning. "Het geeft aan dat een kwalitatief goed produkt levert. BeTtteede Kamer is soms dag en nacht lezet, dus de airconditioning moet goed Junctioneren. Met onze offerte zijn we [rijmtechnisch en kwalitatief als beste uit He bus gekomen." [e Tweede Kamer is niet het enige be nende object dat dank zij de apparatuur Jpn Trane wordt voorzien van verse lucht. Dienrentuinen. pretparken, ge houwen van banken en grote bedrijven hoals IBM, Philips, de Koninklijke PTT, ■de Nederlandse Spoorwegen en tal van fcndere, ook kleinere bedrijven staan op He orderlijst van Trane dat op zijn vak gebied toonaangevend wordt genoemd. [\Ve leveren aan allerlei bedrijven, ook laan winkels. Active Sports Nic van Dam ■en Autobedrijf Bosboom zijn daar Soes- j ter voorbeelden van. We hebben pro- Idukten die anderen niet verkopen," zegt [jasperse. "Zoals de mini-split systemen ■die uniek zijn qua vormgeving." De sys- Itemen vallen op door hun onop vallendheid. Het zijn geen logge, lelijke lapparaten, maar passen qua bouw en [kleur in elk interieur. [Balans |De airconditioners kunnen zowel koelen 5 verwarmen en zorgen ervoor dat |vocht en stofdeeltjes uit de lucht worden "d. Op die manier ontstaat een I balans tussen temperatuur en luchtvoch- I tigheid, waardoor het 'werkklimaat' ide- I Cf-. O i aal is. Niet voor niets stelt de Arbo-wet steeds strengere eisen aan dat aspect. Trane Compact Airconditioning maakt deel uit van dezelfde holding als Trane Airconditioning en is gevestigd aan de Koningsweg, op de hoek met de Nieuwegracht. Het levert koelmachines met een vermogen van 1 tot 60 kilowatt, die vooral in bedrijfsgebouwen worden geïnstalleerd. Trane Airconditioning verkoopt grotere systemen. Met de temperaturen van de afgelopen weken zoekt iedereen verkoeling. Om dat de hoge stand van het kwik eerder uitzondering dan regel is, kan in ons land nauwelijks worden gesproken van een particuliere markt. Toch speelt Trane in op de behoeften van de Neder lander. Het bedrijf verkoopt en verhuurt verrijdbare airconditioners. Die zijn on geveer zo groot als een stoel. Via een slang wordt de vuile lucht naar buiten afgevoerd. Het apparaat zorgt er verder Bart Jasperse van Trane Compact Air conditioning laat het type koelmachine zien dat in september bij de Tweede Ka mer wordt geïnstalleerd. Foto: Goos van der Wilt. voor dat er gekoelde zuivere lucht naar binnen komt. "Ideaal voor bijvoorbeeld in de slaapkamer, maar je kan hem ge makkelijk in een ander vertrek neerzet ten," aldus Jasperse. De prijs van een verrijdbare airconditioning bedraagt 1.800 gulden. Huren kan voor 400 gul den per maand. De koelmachine voor de Tweede Kamer is wat groter en wordt overigens buiten het gebouw geplaatst. Niettemin kunnen de Tweede Kamerleden, ongeacht de buiten-temperatuur, in hun zetel blijven zitten. Het ziet er dan ook niet naar uit dat de regerings-coalitie het gedurende deze zitting nog benauwd zal krijgen. 10% KORTING op alle standaard artikelen (o.a. uni kostuums, uni blazers, uni pantalons, uni shirts en uni pullovers) 10% KORTING op korte mouw shirts, polo's en bermuda's 20-50% KORTING op sweaters en pyama's 20-50% KORTING op deux pièces, rokken en blouses 30-50% KORTING op pullovers, ruitpantalons en shirts 30-50% KORTING op kolberts, regenjassen en jacks 30-50% KORTING op kostuums en mantelpakken 70% KORTING op diverse laatste stuks in alle artikelgroepen 'Schiesser' ondergoed, 2 stuks 24,- 'Schiesser' american T-shirt, 2 stuks 30,- 'Stylemaster' ankleis, 3 paar 30,- 'Schiesser' tricot pyjama, nu 55,- 'Wortmann' shirt nu 67,50 2 stuks 110,- Div. pullovers, nu 75,- Enkele herenjacks, Div. blouses, nu ...t. 75,- nu "150,- Enkele rokken, nu75,- Div. kolberts, nu 200,- BAARN Laanstraat 65-02154-15418 SOESTDIJK Burg. Grothestraat 7 - 02155-14488 Vroeger liepen kinderen vaak op lege blikken die door een touwtje met hun handen waren verbonden. De leerlingen van de Da Costa school probeerden het in mei ook tijdens de week, waarin het hon derd-jarig bestaan werd gevierd. De basisscholieren verenigden het aan gename met het nuttige en hielden een sponsorloop op blikken. De luidruchtige actie leverde 4.416 gulden en één kwartje op. Het bedrag is bestemd voor Unicef. Mevrouw Rademaker van de Soester afdeling van het Kinderfonds van de Verenigde Naties kwam de che que vrijdagmorgen ophalen in het schoolgebouw aan de Spoorstraat. Het werd een 'ingeblikte' cheque. Unicef zal het geld benutten voor pro jecten voor de straatkinderen in Brazi lië. Dat was van te voren afgesproken tussen de schoolleiding en Unicef. De opbrengst was boven verwachting, omdat de honderd-jarige school ook al andere acties op touw had gezet. Een daarvan is de verkoop van setjes van acht ansichtkaarten met afbeeldingen van tekeningen die door leerlingen zijn gemaakt. Die actie loopt door zolang de Mevrouw Rademaker van Unicef be dankt de leerlingen van de Da Costa school voor hun inzet. Foto: Goos van der Wilt. voorraad strekt. De winst komt ten goede aan de protestants-christelijke basisschool. Op de Da Costaschool was vrijdag ook Hans Nota van de winkelkring Van Weedestraat aanwezig. Hij voorzag en kele prijswinnaars van de etalage wedstrijd, die de winkeliers onlangs hielden, van oud-Hollandse drop. Uiter aard zaten de snoepjes in blik. Voor meer informatie U.K.E. Nederland B.V De Beaufortlaan 22B Soest 02155-23750 lel. na 17.00 uur: 02155-22937 Afgebeeld Aixam 540T 2 cilinder diesel Per 1 januari 1996 wordt de vestigingswet voor optiekzaken ver anderd. Vanaf dat moment verval len de vakbekwaamheidseisen voor medewerkers van de zaken. Ieder een mag dan brillen en contact lenzen aanmeten en verkopen. In de branche wordt die ontwikkeling zorgwekkend genoemd, omdat de klant geen garantie meer heeft dat ze wordt geholpen door een vakbekwame en ge- ERKEND OPTIEKBEDRIJF In navolging van de andere EG-lan- den is sinds twee maanden ook in Nederland de Aixam verkrijgbaar. Het voertuig houdt het midden van een auto en een bromfiets, al lijkt 'ie het meeste op een auto. Maar: de bestuurder hoeft niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. Om in de Aixam op de openbare weg te mogen rijden, hoeft geen wegen belasting te worden betaald. Verder mag de bestuurder zelf bepalen of hij op de weg, dan wel het fietspad rijdt. De Aixam biedt plaats aan twee personen, beschikt over bagageruimte, waarin bij voorbeeld ook een ingeklapte rolstoel kan worden opgeborgen en heeft in Nederland een topsnelheid van 45 kilo meter per uur. Buiten de bebouwde kom mag echter niet harder dan 40 ki lometer per uur worden gereden, daar binnen dient de bestuurder zich te hou den aan de maximale snelheid voor bromfietsen: 30 kilometer per uur. Het in de moderne fabrieken van Aixam gefabriceerde voertuig en door Waayenberg in Veenendaal geïmpor teerde voertuig is met name geschikt voor bejaarden. Dat zegt J.L. Bosman, directeur van UKE dat aan de Beaufortlaan in Soestduinen is geves tigd. Hij heeft het agentschap voor Soest en Baarn gekregen. Volgens hem is er een markt voor de Aixam. Bosman baseert dat op de eer ste reacties op een mailing die hij onder 55-plussers heeft gedaan. "Ik wil de mensen zorgeloos laten rijden. We bren gen de auto bij de mensen, en voeren ook het onderhoud aan het voertuig bij hen thuis uit. Als ze dat willen, komen we thuis ook de auto wassen en poetsen en regelen we voor hen de verzekering. Als ze ergens met pech zouden staan, komen we ze halen. Ze hoeven alleen maar te bellen. Ook het overzetten van accessoires kunnen we doen. En de ko pers kunnen eventueel ook hun auto bij ons inruilen." Voor alle kopers heeft Bosman een lijst met de verkeersregels die volgens de RW van toepassing zijn op de Aixam. In Soestduinen heeft Bosman niet de mogelijkheid een showroom in te rich ten. Maar wie daar prijs op stelt wordt door hem meegenomen naar de impor teur in Veenendaal, waar de klant vooraf een ritje kan maken. Voor de Aixam moet 22.995 of 23.995 gulden, al naar gelang de uitvoering, worden neergeteld. Maar daar staat te genover dat de eigenaar geen wegen belasting hoeft te betalen. Volgens Bos man verbruikt de Aixam slechts één li ter dieselolie op 35 kilometer. UKE is gespecialiseerd in achteruitrij- beveiliging en mag in dat verband on der meer de PTT en Van Gend Loos tot haar klanten rekenen. Speciaal voor de Aixam heeft Bosman een achteruit- De kosten voor een huurwoning worden ieder jaar hoger. Werd tien jaar geleden voor een woning 500 gulden per maand aan huur be taald, inmiddels is dit bedrag opge lopen tot zo'n 740 gulden per maand. En ook binnenkort gaan de huren weer flink omhoog. Huren blijkt lang niet altijd zo voorde lig. Vaak staat de maandelijks verschul digde huur gelijk aan de maandlast van een eigen huis. Bovendien heeft een woningbezitter het voordeel van belastingaftrek van de hypotheekrente. Voor huurders kan het dus zeer aantrek kelijk zijn eigen huisbaas te worden. Dat zeggen de NVM-makelaars. Kosteloos Het advies dat de NVM Hypotheek- shopadviseur geeft is kosteloos. Boven dien is een bezoek aan de NVM Hypotheekshop altijd vrijblijvend. Het verplicht tot niets. Men kan zonder ver plichting tot aankoop gebruik maken van de actuele kennis op het gebied van hypotheken en onroerend goed. De NVM Hypotheekshop is onafhankelijk en dus aan geen enkele bank of finan ciële instelling gebonden. Die onafhan kelijkheid bestaat er ook ten opzichte van de NVM-makelaar. Wel kan men profiteren van de aanwe zige onroerend goed kennis. De NVM Hypotheekshop heeft immers ook ver stand van het pand. Ook maakt de NVM Hypotheekshop- adviseur deel uit van een omvangrijk netwerk. Hierdoor staat hij sterker te genover de geldverstrekkers met wie hij namens de consument onderhandelt. Hij kan scherpe voorwaarden en pre mies bedingen en weet precies welke hypotheekverstrekker de gunstigste voorwaarden voor een klant heeft. De NVM Hypotheekshop is de grootste keten van onafhankelijke hypotheek adviseurs in Nederland. In 1994 bemid delden de NVM Hypotheekshops bij het afsluiten van 23.000 hypotheken, goed voor een bedrag van circa 3,5 mil- jatd gulden. 'ABC Vastgoedbeheer en Schoe man Makelaars maken bekend dat zij onderzoeken of een samenwer king op het gebied van vastgoed management tussen beide bedrij ven zinvol zou kunnen zijn. Het on derzoek wordt mede ingegeven door het feit dat beide bedrijven be schikken over kwaliteiten en vesti gingen die elkaar in belangrijke mate aanvullen. Zo heeft ABC Vastgoedbeheer een toonaangevende positie op het gebied van geautomatiseerde vastgoed infor matie. Schoeman Makelaars heeft een aantrekkelijke spreiding van kantoren waardoor de landelijke dekking van de ABC organisatie in belangrijke mate kan worden uitgebreid. Eigenaren van vastgoed (vooral beleggers) stellen steeds hoger eisen aan hun vastgoed managers. Door het creëren van een breed draagvlak met meer lokale en re gionale kennis kan op deze eisen beter worden ingespeeld. Bij de lopende gesprekken wordt een fusie uitgesloten. Wel behoort een joint venture op het gebied van vastgoed management tot de mogelijkheden. De activiteiten van Schoeman Makelaars op het gebied van de makelaardij zullen geen deel uitmaken van een eventuele samenwerking, wel zal de bij Schoeman aanwezige expertise op het gebied van de makelaardij, de samenwerking op het gebied van vastgoedmanagement zeker optimaliseren. De partijen zullen uiter lijk in september nadere mededelingen verstrekken over de uitkomsten van het overleg dat nu plaatsvindt. De Schoeman Groep met haar hoofd kantoor in Veenendaal en tien overige vestigingen in onder meer Soest, Gel derland, Flevoland en Noord-Holland behoort tot de grootste makelaars in Nederland. Men opereert breed in de markt, dat wil zeggen dat naast woning makelaardij, ook, bedrijfsmakelaardij, beleggingsmakelaardij, projektinitiëring, vastgoedmanagement en assurantiën tot de taakvelden behoren. Voor ieder vak gebied zijn binnen de organisatie specia listen aanwezig. Een nieuwe succesvolle activiteit is de marketing van nieuw- bouwprojekten/lokaties in de business unit Projektmakelaars. De personele bezetting bedraagt momenteel ca. 90 medewerkers. De aandelen van de Schoeman Groep, die recent 25 jaar bestond, zijn voor 80% in handen van de oprichter/algemeen directeur W.G. Schoeman en voor 20% van Schoeman Partners, waarin een aantal senior-ma kelaars uit de Groep participeren. Sinds kort in Nederland en nu ook in Soest verkrijgbaar: de Aixam. rijbeveiliging ontwikkeld die standaard wordt bijgeleverd. "Als men achteruit rijdt en vijftig centimeter van een be paald object is verwijderd, stopt het voertuig vanzelf en slaat de 2 cilinder motor af." Toevoeging Of de Aixam een doorbraak is, dat wil Bosman niet direct zeggen. Wel is hij ervan overtuigd dat het voertuig een welkome toevoeging is op wat er er al was. Vooral voor bejaarden. "Als een vrouw van tachtig, die nog nooit auto heeft gereden, denkt: nu kan ik einde lijk eens een keer autorijden, ben ik bang dat het verkeerd gaat, maar er zijn natuurlijk voldoende ouderen die wel in aanmerking komen. Ik ben nog wel be reid om ze les te geven, als ze het ver leerd zijn of even weer ervaring moeten opdoen. Nee, dat kost niets extra's." Informatie over de Aixam is verkrijg baar bij J.L. Bosman van UKE Neder land bv. Hij is bereikbaar aan de Beaufortlaan in Soestduinen, tel. 23750 (na 17.00 uur 22937). Een afbeelding van het erken ningsbord van de Stichting LEO. diplomeerde opticiën. De Stichting Lan delijke Erkenningsregeling Optiek branche (LEO) heeft daarom onder auspiciën van de Nederlandse Unie van Optiekbedrijven (NUVO) een erken ningsregeling opgezet voor kwalitatief goede optiekzaken. Alle optiekzaken in Nederland kunnen zich aanmelden als lid. Voordat ze wor den toegelaten, wordt bekeken of ze aan bepaalde eisen voldoen. Is dat het geval, dan kunnen ze lid worden en krijgen ze de titel 'erkend optiekbedrijfZe zijn herkenbaar aan een erkenningsbord. In Soest hebben Brilcentrum Nota aan de Van Weedestraat, Hulleman Optiek aan de Burgemeester Grothestraat en Wildschut Optiek aan de Zuid promenade zich aangemeld. De drie za ken zijn aan een strenge controle onder worpen en door de Sticnting LEO uit geroepen als erkende optiekzaak. Vol gens LEO zijn de klanten van deze za ken verzekerd van deskundige oogzorg en een goed advies over brillen en contactlenzen. Brillen-contactlenzen Donker aan de Smitsweg heeft zich niet bij LEO aan gemeld als lid. Dat betekent pertinent niet dat deze zaak niet aan de hoge ei sen van vakbekwaamheid en betrouw bare bedrijfsvoering voldoet. Op een manier die nog een verras sing moet blijven, wordt op vrijdag 28 juli de wandelroute over de Eng in gebruik genomen. Die dag zijn er ook straattheatervoorstellingen op het Raadhuisplein en een kunstzin nige verbinding van de wandelroute en het theaterpodium te zien. De officiële handeling bij de wandel route zal- in elk geval worden verricht door een groot aantal kinderen en vol wassenen. Voor een dergelijke opzet is gekozen, omdat de wandelroute ingaat op het ontstaan en de ontwikkeling van de gemeente Soest. Over de zeven kilo meter lange wandelroute is overigens een brochure uitgebracht door de afde ling groen en milieu. Die is vanaf zater dag 29 juli voor 2,50 gulden verkrijg baar bij de VW Soest. Ook op vrijdag 28 juli worden op het Raadhuisplein twee voorstellingen gegeven. In het ka der van het Amersfoortse Straattheater 'Etcetera La Strada' treden tussen 19.30 en 23.00 uur de Britse theatergroepen Kneehigh Theatre en IOU op. De Soes ter/Amersfoortse funkgroep Groovin Pact speelt muziek. De toegang is gra tis. In verband met de ingebruikname van de wandelroute en het straattheater wordt een kunstzinnige verbinding aan gelegd tussen de route en het theater podium. Van 24 tot en met 28 juli zijn ruimtelijke objecten te zien in de hoge berin van de Dalweg (tussen het fiets- tunneltje en het carrillon). De uitvoering hiervan is in handen van het Buro voor Kunstorganisatie 'Van Soest in beeld' dat daarvoor samenwerkt met kinder paradijs De Vrije Teugel. Ongeveer tweeduizend gulden is nodig om het transport van schools pullen naar Kozle mogelijk te ma ken. De Stichting Soest/Kedzier- zyn-Kozle heeft daarom een beroep gedaan op haar leden en het plaat selijke bedrijfsleven. Het gaat allemaal om School 12 in de Poolse zusterstad. In de afgelopen maanden zijn veel materialen verzameld om de 29 klassen van de school te kun nen inrichten. Het gaat daarbij om on der meer meubels. Het is de bedoeling dat de spullen na de zomervakantie naar Kozle worden ge bracht. Daarvoor wordt een grote truck met oplegger ingezet. Ofschoon de Stichting slechts de kosten hoeft te ver goeden, ontbreekt het haar aan vol doende financiële middelen. Voor de brandstof en inklarings-kosten is onge veer 2.000 gulden nodig. Ruim 450 brieven zijn in Soest verspreid met het verzoek aan leden en bedrijven een bijdrage te leveren. Een gift voor het transport kan worden overgemaakt op girorekening 2366114 of bankreke ning 90.73.29.144 ten name van de Stichting Soest/Kedzierzyn-Kozle onder vermelding van SKK/School 12.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11