Adama 399 249 En dit zijn de knallers van deze week: 14.995, - m MAG BEST WOÉDEN. College blijft bouwplan BMU steunen Geen Big Mac menu in pand Immerzeel Na 25 jaar afscheid van De Schakel Tijdelijk VOORDEEL van Schiesser jÉVan Breukelen Vast goed ONS WERK Oud-wethouder Hans Oudemans overleden Tompoucen Zalm moten Belegen kaas Van Nelle Supra koffie 500 gram van 7.29 voor Beenham Perssinaasappelen 2 kiio 298 VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest KLAREN MTROMP Gevraagd VAKANTIE BEZORGERS Soester Courant 3 Actueel 3 Actueel 5 Actueel 9 Soesterberg Raad spreekt zich morgenavond uit over verschillen 4 Varia Gemeentebestuur: "Locatie is niet geschikt voor McDonald's Aanhanger weg Meisje valt drie meter uit boom Spelletjes, musical en vertrek via glijbanen Spoorbomen door bliksem ontregeld Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152" Telefax 02155-24904 Postbank 126156 WOENSDAG 19 JULI 1995 73e JAARGANG NO. 47~) COURANT Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 15,- Buiten Soest f 30,- Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG .Sypof Ptaw< 02155-19706 Vanmiddag is de sleutel van De Schakel voor de laatste keer op slot gedraaid. De openbare basisschool heeft de kwart eeuw net niet vol ge maakt in verband met de fusie met De Regentuuter. Beide instituten gaan aan de Weegbreestraat verder onder de naam Klimop. De leerlingen, het schoolteam en een aantal vaste medewerkers van De Scha kel begaven zich vandaag nog in het schoolgebouw aan de Klaarwaterweg, toen de deuren in het slot vielen. Ze verlieten het pand via glijbanen. "Met opgeheven hoofd," aldus leerkracht Piet de Jong, "Want wij zijn gewend om al les van de positieve kant te bekijken. Zo zullen we op 4 september ook met op geheven hoofd beginnen aan de op- zie pagina 5 bouw van de Klimop." Afgelopen maandag kregen de leerlin gen van De Schakel al een feestdag aan geboden, waarbij kosten noch moeite werden gespaard. Op initiatief van de ouderraad was Remarks spellenverhuur- bedrijf in de arm genomen. Een U-vormige sjoelbak van ongeveer zeven meter lengte en sjoelschijven met een diameter van een decimeter, een ballenbak en het zenuwslopende spiraal werden op het schoolplein geplaatst. Ook konden de kinderen stokken van gen en zich uitleven op het spring kussen. Tot driemaal toe kregen ze poffertjes die door moeders waren ge bakken. Zichtbaar genoten de leerlingen van de feestdag die de afsluiting vormde van zowel het schooljaar als De Schakel. De grote verrassing volgde 's middags HET VLEESCENTRUM Birkstraat 49 - Soest - Tel. 12477 BIEFSTUK STROGANOFF kilo^U?u Zie advertentie pag. 2 Altijd kwaliteit en betaalbaar. FIAT CINQUECENTO 900 S i.e. 14.995,-* HERENMODE Op 77-jarige leeftijd is Hans Oude mans overleden. Hij was in Soest namens de WD van 1982 tot 1986 wethouder van openbare werken, bedrijven en milieu. In 1971 werd hij directeur bedrijfs voering van ziekenhuis Zonnegloren. Die functie vervulde hij tot zijn pen sionering in 1982. Vanaf 1979 was hij tevens directeur van ziekenhuis Maarschalksbos in Baarn. Het was de tijd, waarin minister Til Garden iers het plan vatte Zonnegloren te sluiten. Oudemans maakte de actie tegen dat voornemen van dichtbij mee en leverde een belangrijke bij drage aan de samenwerking tussen beide ziekenhuizen. Mede daardoor behield Soest een ziekenhuis. Hoewel de latere plannen voor De Oelte (een ziekenhuis op de grens van Soest en Baarn) op niets uitlie pen, is het voortbestaan van Medisch Centrum Molendael Baarn gewaar borgd. Het ziekenhuis wordt op dit moment verbouwd. Ofschoon Me disch Centrum Molendael Soest per 1 januari 1996 moet sluiten, behoudt Soest een polikliniek. Met de nieuw bouw aan de Dalweg is vorige week een begin gemaakt. Volgens de huidige economisch di recteur J. Beljaers plukt Medisch Centrum Molendael nu de vruchten van de inspanningen van onder an deren Hans Oudemans. 4 stuks 100 gram Vacuüm verpakt kilo 'vers van 't mes' 1 mg 100 gram I onroerend goed ^Ki Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend 02155-27493 zie pagina 3 voor de alleen nog voor de maand augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 Soest in het teken van 'Etcetera La Strada-festival'. Fusie Woningstichting Soest en Eemland en Wonen Amersfoort. 'Fietspad Plekkepoel Birkstraat niet verleggen.' Dutch Batter's eindelijk terug. Minister spreekt thuis komers moed in. College tegen pool- centrum Rademakerstraat Sauna moet illegale bouwsels afbreken. De verschillen in het oorspronke lijke plan en de bouwaanvraag voor een appartementengebouw aan 't Driftje zijn beperkt en aanvaard baar. Dat is de mening van het col lege dat op het standpunt blijft een versnelde procedure te starten, zo dat de Bouwmaatschappij Uyland (BMU) eerder kan beginnen met de bouw. De fracties oordelen morgenavond in de vergadering van de gemeenteraad of de extra bouwmassa toelaatbaar is of dat Uyland een nieuwe, aangepaste bouw aanvraag moet indienen. In de commis sie ruimtelijke ordening hadden ze twee weken geleden gevraagd wat de ver schillen zijn van het plan, waarover in eerste instantie een akkoord was bereikt, en de uiteindelijke bouwaanvraag die nu op tafel ligt. Het college heeft ze op een rijtje gezet. De breedte van het gebouw is 73 in plaats van 71 meter, op de eerste woon laag zelfs 75,60 meter in verband met de ronde 'afbouw'. De diepte zou veertien tot zestien me ter bedragen, maar staat nu gepland op 17,50 voor de bovenste tot ongeveer 22 meter voor de onderste woonlaag. De bouwhoogte is 13,20 meter (bij de liftkoker 13,90 meter). De hoogte is ge baseerd op vier woonlagen en de parkeerkelder die 1,35 meter boven de grond uitsteekt. Ook de acht eengezinswoningen die de BMU aan 't Driftje wil bouwen, zijn in de bouwaanvraag groter uitgevallen dan aanvankelijk was afgesproken. In plaats van tien meter zijn de woningen dertien meter diep, met de erker zelfs veertien meter. Bij de tien soortgelijke woningen die Van de Grift gaat bouwen, is er geen verschil tussen de overeenkomst en de bouwaanvraag. Voor het college zijn de afwijkingen in de bouwaanvraag voor het gebouw van 33 appartementen en de acht woningen geen aanleiding de bouwaanvraag af te wijzen. In dat verband wijzen burge meester en wethouders erop dat de welstandscommissie de plannen al heeft goedgekeurd. Amendement In de commissie ruimtelijke ordening was eerder deze maand duidelijk gewor den dat in elk geval Gemeentebelangen Groen Soest, BAM, D66 en GPV/ SGP/RPF tegen een versnelde proce dure zijn. Groenlinks/Progressief Soest heeft een amendement aangekondigd, waarin ze voorstelt één woonlaag uit het bouwplan te schrappen. Fractievoorzit ter Jan Visser meldde twee weken gele den dat de gemeente de daaruit- voortvloeiende schade maar moet ver goeden. Het is onwaarschijnlijk dat hij daar voldoende steun voor krijgt, zodat hij wellicht met een aangepast voorstel op de proppen komt. De grote vraag is wat de college-partijen (VVD, CDA, Pvda) vinden van de ver schillen die de bouwaanvraag vertoont ten opzichte van het plan dat vorig jaar werd besproken. Morgenavond weten de drieduizend Soesters, die met hun handtekening hebben geprotesteerd te gen de hoogbouw in Soest-Zuid, meer. PvdA en Soest-Zuid in de wachtkamer. Geen grond voor 30 afbouwwoningen. Sjouk van Doorn: koninklijk zilver. Echtpaar Kerchner: 60 jaar getrouwd. In het pand van Immerzeel zullen hamburgers niet als de bekende broodjes over de toonbank vliegen. McDonald's krijgt namelijk geen medewerking van de gemeente om zich in het monumentale gebouw aan de Van Weedestraat te vestigen. Tot vreugde van meer dan honderd omwonenden die de komst van McDonald's ongetwijfeld tot aan de Kroon zouden hebben bevochten. Unaniem zijn de Soester raadsfracties de mening toegedaan dat de locatie 'on geschikt' is, zo is vorige week in de com missie ruimtelijke ordening duidelijk geworden. De huidige verkeerspro blematiek op de Van Weedestraat ligt de gemeente al zwaar op de maag en met McDonald's op de hoek van de Lindenlaan zullen de intensiteit van au to's en andere voertuigen en de daarmee gepaard gaande parkeerproblemen al leen maar toenemen. In het achterhoofd van de commissieleden speelt bovendien de herinrichting van de Van Weede straat die, afhankelijk van de aanleg van een rondweg, mogelijk auto-luw wordt gemaakt. De gevolgen voor het verkeer en de omwonenden zijn de voornaamste reden waarom het gemeentebestuur niet be reid is de winkel-bestemming van het perceel te wijzigen. Zou er een horeca- bestemming op hebben gerust, dan had de gemeente niet of nauwelijks midde len gehad om McDonald's te weren. De mensen uit de buurt hebben meer argumenten om te protesteren tegen de komst van McDonald's. Hoewel het concern heeft aangekondigd dat het 'mi nimale openingstijden' gaat hanteren, zijn de buurtbewoners ervan overtuigd dat McDonald's, net als elders, al gauw ook in de avonduren en de gehele zon dag open zal zijn. Ze vrezen dat daar door met name 's avonds de criminali teit de kop zal opsteken. Om nog maar niet te spreken van zwerfvuil en de over last die het laden en lossen veroorzaken. Concurrentie Zakelijke bezwaren werden door B. van der Molen van Snackbar La Route en de naastgelegen ijssalon aangedragen. "Onze broodwinning zal door de onge lijke concurrentie verdwijnen. En na een periode, waarin we onze zaak met zorg hebben opgebouwd, verdwijnt ook mijn oude dag-voorziening als sneeuw voor de zon," aldus Van der Molen die on langs nog investeerde in het bedrijf, waarin zijn zonen eveneens een rol spe len. Hij herinnerde het college eraan dat het zijn verzoek voor een horeca-be- stemming vorig jaar niet had gehono reerd. "Als McDonald's nu wel mede werking krijgt, is dat wat mij betreft ongeloofwaardig. Ik heb toch de oudste rechten." Voorlopig hoeft Van den Molen zich geen zorgen te maken, al blijft de kans bestaan dat McDonald's zich in de (di recte) omgeving gaat vestigen. Vertaald naar het aantal raadsleden is een meer derheid van de raad namelijk niet tegen een Soester vestiging van McDonald's. De 'fast-food gigant', die in de komende vijfjaar het aantal Nederlandse vestigin gen wil uitbreiden van 117 naar 200, mag best uitkijken naar een andere locatie. Alternatieve plek In dat verband heeft het college McDonald's al eens gewezen op het voormalige onderkomen van de ABN/ Amro op de hoek van de Van Weede straat en de Stadhouderslaan, dat nu leeg staat. Ook van de college-partijen De drukte op de Van Weedestraat zal alleen maar toenemen met de komst van McDonald's, menen omwonenden en raadsleden. WD, CDA en Pvda mag McDonald's op zoek gaan naar een alternatieve plek. Hetzelfde meent Wiebe Meilof van GPV/SGP/RPF. Hij was één van de ongeveer honderd buurtbewoners die via een handtekeningenlijst t^gen de vestiging van McDonald's \jn het Immerzeel-pand had geprotesteerd. Daarnaast werd namens 28 bewoners van De Batenburg mondeling bezwaar gemaakt. Alle pogingen van mevrouw Hendriks van McDonald's de omwonenden gerust te stellen, mislukten. Zij nodigde hen zelfs uit mee te gaan naar andere vesti gingen en te praten met buurtbewoners die daar vooraf dezelfde problemen ver wachtten, maar inmiddels vrede zouden hebben met de situatie. Verder beloofde Hendriks dat McDonald's bereid is het tijdstip van laden (3 keer drie kwartier per week) en lossen (drie keer een kwartier per week) met een truck van zestien meter lengte aan te passen aan de wensen van de omwonenden. McDonald's wil zich graag aan de Van Weedestraat vestigen, omdat er veel winkelende mensen komen. Volgens Hendriks is 85 procent van de bezoe kers al om een andere reden in de Vdn Weedestraat en trekt de McDonald's niet veel extra ménsen naar de straat. Op een bouwplaats aan de Nieuwe- gracht is vorige week een aanhangwagen gestolen. De wagen was het eigendom van een bouwbedrijf uit Rijssen. Aan gifte werd gedaan door een 42-jarige medewerker van het bedrijf. Op de Nieuweweg klom zaterdag morgen een elf-jarig meisje in een boom. Op een hoogte van drie meter kwam ze ten val. De gevolgen vielen mee. Met pijn in haar rug werd ze naar Medisch Centrum Molendael gebracht. Daar werd, alleen een lichte hersen schudding geconstateerd. Pelgrimstocht Mennes ten einde. DRUKKERIJ JVco^Prïni SOEST BEUKENLAAN 86b. 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 De Fiat Cinquecento, zuinig, milieuvriendelijk, handig in de stad en vlot op de open weg. Bovendien zeer compleet uitgerust met o.a.: getint glas, twee buiten spiegels, achterruitenwisser, enz. aaaa AMERSFOORT: Amsterdamseweg 19, tel.: 033-635535 SOEST: Koningsweg 14, tel.: 02155-13227 Ondergoed voor mannen 100% katoen. Singlets 2 stuks 24,- Slips 2 stuks 22,- De leerlingen leefden zich maandag uit op onder meer een springluchtkussen. Foto: Goos van der Wilt toen een clown een voorstelling van een uur gaf. Het afscheid van De Schakel werd gis teren nog omlijst met de musical 'De Weermachine'. De kinderen uit groep acht traden 's morgens op voor hun schoolgenoten en 's avonds voor alle ouders. Door blikseminslag is de installatie voor de spoorbomen van de overweg tussen de Soesterbergsestraat en de Van Weer den Poelman weg vrijdagmorgen ge ruime tijd van slag geweest. Een relais verbrandde en enkele zekeringen sloe gen door. Terwijl personeel van de Ne derlandse Spoorwegen de installatie re pareerden, leidde de politie het verkeer in goede banen. Door het onweer ging het alarm van een bedrijf aan de Soesterbergsestraat af. En op de Pimpelmees brak een tak af door de bliksem. De tak beschadigde een lichtmast. verwijderingsbijdrage, kosten rijklaar maken

Soester Courant | 1995 | | pagina 1