LET OP!! Jaarlijkse grote zomer Kunst-Antiek Inboedelveiling Veilinggebouw Van Zadelhoff de zonnebloem Wateroverlast binnenkort voorbij Fysiotherapie Van Loo en Veernoelt verhuist naar Dorpsplein 2 Alternatief zwembad aan Spoorstraat Emotio Ministe Lucht- en zeevaartschilderijen in het Mil. Luchtvaartmuseum i VARIA 03463 - 50335 STEUN ONS WERK-GIRO 145 Soester Courant in Soesterberg Vleermuis maakt echtpaar aan het schrikken WOENSDAG 19 JULI 1995 SOESTER COURANT Aanleg riolering geeft uitkomst Nieuw onderdak grote verbetering Het nieuwe telefoonnummer van onze fysiotherapiepraktijk op Dorpsplein 2 is: Opening: vrijdag 21 juli tussen 17.00 - 21.00 uur. Dutch Batter Angst en om Opening door weerman John Bernard Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant 035-245555 Klusjesdiènst voor ouderen Vrouw rijdt over eigen fototoestel heen met auto Schoonheidsspecialist in het Dorpshuis Iets te koop of te geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841. Voor enige consternatie in een wo ning aan het Dorpsplein zorgde vo rige week een vleermuis. Het dier vloog kort na middernacht door een openstaand raam naar binnen en joeg de bewoners de stuipen op het lijf. Het echtpaar durfde de vleermuis niet zelf te vangen en riep de hulp van de politie in. Die slaagden erin de vleermuis te vangen en lieten het beestje buiten weer los. Onze ruim 301000 vrijwilligers in 1400 afdelingen zorgen jaarlijks o.a. voor 70.000 dagjes uit en 940.000 bezoeken bij zieken en gehandicapten. Postbus 2100, 4800 CC Breda - Telefoon (076) 60 20 60 'Als alles volgens plan verloopt ope- 'Als alles volgens plan verloopt ope nen we onze nieuwe praktijk op vrij dag 21 juli aanstaande.' Ivo Van Loo en zijn vriendin Wilma Veer hoek kunnen hun geluk niet op als ze door hun nieuwe domein lopen. Het oude postkantoor op het adres Dorpsplein 2 heeft dan ook een enorme gedaanteverwisseling on dergaan. Een ruime hal, straks wachtkamer, wordt omringd door vier moderne be handelkamers met een receptie en administratieruimte. Dat is wel iets meer dan het kamertje in het Dorpshuis. Al les in frisse kleuren met spierwitte wan den; het ademt reinheid en perfectie uit. 'De ruimte in het Dorpshuis werd te klein en dan is dit wel een fantastische verbetering', aldus Ivo van Loo. 'Behalve fysiotherapie en sport- fysiotherapie hebben wij ons ook gespe cialiseerd in manuele therapie. Je kunt dat ook wel kraken noemen. Manuele therapie wordt voornamelijk toegepast als er pijn en/of bewegingsbeperkingen ontstaan tengevolge van bijvoorbeeld blokkering van gewrichten, door pijn- ontwijkende- of gewoontehoudingen en/of bewegingen', legt Ivo uit. Een therapie die in toenemende mate met veel succes wordt toegepast. Ook zien zij hun 'klantenkring' per keer toene men. Om die reden was de verhuizing naar een ruimere plaats noodzakelijk, mede gezien ze in de toekomst hun praktijk met nog twee collega's kunnen uitbreiden. Inlegzooltjes De manuele therapie wordt succesvol aangevuld door corrigerende inleg zooltjes, het werk van Wilma Veerhoek. 'Die maak ik zélf; ze worden individueel aangepast aan de klacht en de vorm van de voet. Corrigerende inlegzooltjes wor den voornamelijk aangemeten als er klachten zijn ontstaan door verkeerde houdingen en/of bewegingen tenge volge van een afwijkende stand van de voeten. Voorbeelden hiervan zijn voet, knie, rug- of nekklachten tengevolge van hol- of platvoeten, beenlengte verschillen, hielsporen etc,' legt Wilma Veerhoek deskundig uit. Open dag Het is te hopen dat men nooit fysiothe rapie nodig heeft, maar diegenen die het wel nodig hebben kunnen voortaan te recht op het adres Dorpsplein 2. Vrijdag 21 juli a.s. is iedereen van harte welkom om de nieuwe praktijk te bekijken on der het genot van een hapje en een drankje. Het nieuwe telefoonnummer van de 'Praktijk voor Fysiotherapie" is dan: 03463-50335 en vanaf 10 oktober 1995: 0346-350335. Ivo van Loo en Wilma Veerhoek. I.J. van Loo W.J. Veerhoek so ■Wat wil je nog meer. A terdag stonden we ook ten nog van niets. Stral man en ik heb een vei hem. Hij wordt over tv vader.' Met een lachend gezich haar ogen wrijft de jo Geerlings uit het Brabant haar zichtbaar dikke buil staat een verraste en zeer geant Geerlings voor h ook even over haar buik. iets in deze militair en s hij zijn vrouw om de halt Het is slechts een van c maandag 17 juli 's midi over drie uur, op de vlie berg. Bijna de hele Ned zelfs uit het buitenland, is zondere plaats toegestroc ting van rood/wit lint r honderd in hoge spanni familieleden en pers teg 'Onze militairen vai moeten zo snel mogeli komen'. Met deze bi opent minister Voorin van het thuisfront de I van afgelopen zaterda van de vliegbasis Soesf genoeg vol met familiel militairen die zich in vo goslavië bevinden. Dc gezichten aan de langt spreken boekdelen. Het echtpaar Smit uit Nie een zoon die na de val v in gijzeling is genomen. 'F terugkeren, maar nu zit h ergste is dat wij de laatst niets meer van hem hebl Hij heeft ons veel over Sefc en als je dat geleuter van riteiten hoort, dan schri onkunde. En bel je naar nummer in Den Haag, da zelfde te horen als wat ze en tv al hebben gezegd. wij hen notabene nog co video-opnamen die mijn z maakt zag je de bergen roi met duidelijk de ste Bosnische Serviërs. Het is dat men die stad kon b Serviërs konden zelfs ee straten van de stad raken. 1 ten echt niet luisteren naai lui ons vertellen, om maai ken van de pers. Op eer schofte manier verdraaien een heel negatief daglicht, achterblijvers onnodig an hier gekomen om gezame vinden en wie weet toch vende berichten'. Journalistenplaag Op dat moment komt ra hoeve binnen en probeert fotografen en journalisten loopt naar een tafel vlak b Smit en begint een gesprt 'thuisfronters'. TV-ploege en schrijvende pers storte lawine op de mensen om 1 het gesprek te missen. D van het NOS-journaal ki volgens zijn mening te we geeft een naast hem staa een ferme heupzwaai. Di mw. Smit aan, met het gt fïe over haar jurk valt. Ra; Smit op om 'dat tuig' vol£ de les te lezen. 'Ach Jan, ten, zo erg is het ook wé zijn echtgenote hem tot re 'Ja, maar hoe zit het nu e een dag voor ons of voo straks alles weer onjuisi briest dhr. Smit. De hord is intussen bij een volgenc land om ook daar relevai op te vangen. Minister Voorhoe\ Tegen kwart voor elf bet Voorhoeve het podium een goede binnenkomer den: 'Onze militairen nioeten zo snel mogelijk men'. Uiteraard oogst di' crisis rond Srebrenica het gen heel goed doorstaan, trots op. Wees ervan ovi met de minister-presiden van Buitenlandse Zaken i Van Ontwikkelingssamen per uur overleg heb. Wa dat onze jongens een veil wordt gegarandeerd. Hek raai Ratko Mladic het vo De hele wereld is vol lof jongens daar presteren. I is het Franse voor: thuisfronters zullen de afj door een hel zijn gegaa vanwege een onjuiste voc De minister besluit zijn t 'Ik hoop van ganser har militairen over enkele da g verenigd mogen zijn'. I applaus klinkt door de h spreekt generaal Couzy der landstrijdkrachten, er -' Ook hij onderstreept de voor zowel de militairen „Joegoslavië als hun fam land. 'De laatste informa morgen heb gekregen is d goed gaat. Wij kunnen trc mensen daar en dankbe goed is afgelopen. Ik wei sterkte'. Soesterberg heeft geen zwembad, maar de jeugd is vindingrijk genoeg. Tijdens de tropische dagen van vorige week von den kinderen aan de Generaal Spoor straat verkoeling bij de watersproeiers. 'De luchtmacht heeft altijd een warme plek in mijn hart, vandaar dat ik mij hier en vooral tussen deze mooie schilderijen, thuis voel', zo begon de bekende weerman John H.A. Bernard van MeteoConsuIt vrijdagmiddag zijn openingswoord in het Mil. Luchtvaartmuseum. Ve len hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de tentoonstelling 'In de wolken' van de lucht- en zeevaartschilder Jaap Zandstra. Van de Club van Luchtmachtschilders waren ook vele leden aanwezig om het werk van hun collega meer fleur te ge ven. De directeur van het Museum, overste Botma, is geruime tijd thuis her stellende van een hartinfarct. Zijn waar nemer verwelkomde de aanwezigen en deelde mede dat het museum dit jaar het aantal van 75.000 bezoekers reeds is gepasseerd. Daarna gaf hij het woord aan John Bernard, die op de van hem bekende vlotte wijze de aanwezigen meenam naar de tijd dat hij eindexamen HBS had afgelegd en bij de luchtmacht solli citeerde. Hij moest en zou vlieger wor den. Groot was de ontgoocheling toen een militaire arts in het luchtvaart gebouw aan de Kampweg hem kort en bondig mededeelde dat zijn ogen niet aan de vereisten voldeden en hij wel naar huis kon gaan. Maar hij zou John Bernard niet zijn om het daarbij te laten zitten. Als aspirant- meteo deed hij toch zijn intrede bij de luchtmacht en heeft hij meer dan één keer in een vliegtuig meegevlogen.'Bij de luchtmacht heb ik mijn vak geleerd, het dienen bij die eenheid was mijn hobby. U kunt zich voorstellen dat ik ^ent gelukkig mens was en nog steeds ben Daarna richtte hij de aandacht op de schilderijen van Jaap Zandstra en noemde de combinatie vliegtuigen en het weer een onlosmakelijk geheel. Eén van de doeken werd door hem en dhr. Zandstra aan het Museum aangeboden. Daarna kregen de bezoekers de gek' genheid de vele kunstwerken van Zandstra te bekijken, een schilder die de kunst verstaat de lucht en wolken juist weer te geven. Opvallend zijn de potloodtekeningen die door velen als e^n zwart-wit foto werden gezien. Tot 1 j oktober kan men deze kunststukken k het Md. Luchtvaart Museum bewonde ren en het is zeker de moeite waard. Ondanks de tropische hitte hadden toch nog 23 Soesterbergers op maandagavond 10 juli de weg naar de Hoeksteen gevonden. Het waren allemaal bewoners van Soesterberg- Noord, persoonlijk uitgenodigd omdat er juist voor hen veel kon ver anderen. Ing. A.F. de Beauveser, projektleider civiele werken van de gemeentelijke afdeling Wegen, Rio leringen en Verkeer en geassisteerd door dhr. H. Huttenga, gaf aan de hand van diverse kaarten uitleg van de geplande rioleringswerkzaam heden. Het algemene probleem is nog steeds dat bij zware regenbuien de riolerings buizen het hemelwater niet kunnen ver werken, waardoor overstromingen ont staan met alle gevolgen van dien. Vooral aan de Postweg en verder in zekere mate aan de Veldm. Montgomeryweg kent men deze overlast. Uit technisch onderzoek is gebleken dat door een toename van aansluitingen een te klein enkelbuizig rioleringssysteem het totale afval niet meer kan verwer ken. Dit kwam in de jaren tachtig dui delijk op de Sterrenbergweg naar voren. In 1989 werd het rioolstelsel daar ver beterd en tevens werd aan het eind van de Sterrenbergweg, tegen het terrein van de vliegbasis Soesterberg, een soort overloop- of verzamelbak voor overtol lig hemelwater gemaakt. Die bestaat uit een soort sloot die doorgaans droog staat. Opvallend was dat daarna de Postweg met deze wateroverlast te kampen kreeg. Het bleek dat halfweg de Postweg het laagste punt van Soesterberg-Noord is. Een bijkomend gevolg is dat de rio lering richting Amersfoortseweg omhoogloopt, om vervolgens aan te sluiten op de hoofdafvoer die door de Prof. Lorentzlaan en verder in zuidelijke richting loopt. Met andere woorden: het water loopt daar terug met het bekende gevolg. 'En bij die heuvel zit niemand die het er even overheen schept', klonk het lakoniek. Ook de Veldm. Montgomeryweg kent dit probleem, maar dan in mindere mate. Oplossing Ing. de Beauveser deelde kort en duide lijk mede dat een technisch onderzoek had uitgewezen dat de Postweg en de Veldm. Montgomeryweg een apart rioleringssysteem moeten hebben met een eigen overstort. Deze overstort staat gepland op een stuk militair terrein aan het eind van de Montgomeryweg. De bestaande rioleringsbuizen worden ge controleerd en waar nodig hersteld. Ver volgens wordt een extra riolering voor de afvoer van het hemelwater aange legd. Het totaal blijft aangesloten op hoofdafvoer van de Prof. Lorentzlaan, maar bij te veel hemelwater wordt de overstort aan het eind van de Montgomeryweg gebruikt. De vragenstellers stonden in het begin nogal sceptisch tegenover dit aanbod. Ze hadden immers al jaren om herstel gevraagd en zou dat nu ineens voorbij zijn? De adequaat verstrekte informatie deed zelfs de grootste twijfelaar geloven. Werkzaamheden Nadat alle voorbereidende werkzaam heden zijn voltooid hoopt men in no vember van dit jaar met de opdracht te kunnen beginnen. Het werk zal onge veer een halfjaar duren. De buizen wor den mogelijk zelfs binnenshuis aange legd en men moet op heel wat graaf werk rekenen. Met elke bewoner wor den daarover aparte afspraken gemaakt. Helaas zal één en ander in een tijd ge beuren dat men zulks liever niet heeft, c S.O.S. Telefonische Hulpdienst Elke dag en nacht bereikbaar Voor en gesprek over: persoonlijke relaties werk onderdak verlies van een partner diskriminatie eenzaamheid zwangerschap sexualiteit verslaving De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. maar het is óf nu beginnen óf nog weer een jaar uitstellen. De gemeente zal ernaar streven dat niet alles in één keer open ligt. Wel moet men rekening houden met tijdelijke parkeerproblemen cq. moeilijkheden met het af- en aanrijden op eigen ter rein. Ook zal getracht worden de tuinen zoveel mogelijk te ontzien. Klachten over schade of slechte voorzieningen zullen in goed overleg worden geregeld. Stankoverlast Bewoners van de Postweg klaagden over stankoverlast veroorzaakt door be drijven. Via het riool komt de stank hun woningen binnen, wat niet op prijs werd gesteld. De discussie bracht geen licht over de vraag naar een terugslagklep of een goed waterslot. Geadviseerd werd dergelijke klachten aan de afdeling mi lieu van de gemeente te melden. Ook werd geattendeerd op de te ver wachten wateroverlast afkomstig van het Op deze plek aan de Veldm. Montgomeryweg is de nieuwe overstort gepland. fietspad gelegen ten noorden van de Amersfoortsestraat. Tijdens de hoorzit ting werd vernomen dat zowel de Schooldwarsweg als de Postdwarsweg geen riolering heeft. Ook dit zal door de gemeentelijke dienst worden onder zocht. Soesterberg-Kom Verder blijkt dat de rioleringen in de Fokkerstraat en in het van Maarenplein te nauw zijn en bredere buizen zullen worden aangelegd. Dit geldt voor de woningen aan het van Maarenplein, tus sen de Spoorstraat en de Gen. Winkel manstraat, en aan de Fokkerstraat, tus sen de Gen. Winkelmanstraat en de Prof. Lorentzlaan. Voor deze woningen geldt hetzelfde als in Soesterberg- Noord. Op de carpoolstrook aan de Richelleweg heeft een vrouw uit Ammerstol vorige week een rugzak ge vonden met daarin onder meer reis- papieren, geld en een kapot fototoestel. Ze leverden haar vondst in bij de poli tie die aan de hand van de persoonlijke gegevens de eigenares kon achterhalen. Het is een 37-jarige vrouw uit Rolde die haar rugzak op de carpoolplaats op de grond had gezet en vergeten was die weer in de auto te leggen. Hoewel ze dat niet in de gaten heeft gehad, is ze met haar auto over de rugzak heen gereden, waardoor het fototoestel werd vernield. De ruimte die door het vertrek van fy siotherapeut Van Loo vrij komt in het Dorpshuis zal per 1 augustus worden ingenomen door Schoonheidssalon Beautycenter Zuya, van Eveliene Oudijk, nu nog gevestigd op het adres Gemini 32. Zij krijgt ook het telefoon nummer van haar voorganger: 52400. Cesar-therapeute mw. Berna Koot blijft haar praktijk voor houding- en bewegingstherapie in het Dorpshuis voeren. Ook haar telefoonnummer blijft 52400. t.o.v. Notarissen te Hilversum Vaartweg 109,1217 SM Hilversum, tel: 035 247170, fax 035 - 231623 'Lid van de Nederlandse Organisatie van Makelaars en Beëdigde Taxateurs' Kijkdagen: Vrijdag 21 juli van 19.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 22 juli van 11.00 tot 17.00 uur. Zondag 23 juli van 11.00 tot 17.00 uur. Veilingdagen: Maandag 24 juli t/m vrijdag 28 juli vanaf 19.00 uur. Een kleine greep uit onze uitgebreide collectie Kunst Antiek. (Ca. 3000 Kavels van kwaliteit) Antiek klassiek meubilair: Kabinetten w.o. een antiek Hollands met lapans lakwerk, secretaires, div. linnenkasten w.o. Biedermeier/Louis Seize etc, vertico's, Chippendale, banken, fauteuils en stoelen met leder enstof bekleed betaal/klooster/Gate Leg/ spinnekop en langwerpige tafels, Engels mahoniehouten 4 deurs hoekkast, Louis Seize bank, dekenkisten, divers Art Deco en Jugendstil w.o. 6 slangenstoelen met leer bekleed, commodes, wand- tafels, chiffonières, thee- en speeltafels, spiegels, etc. 600 Stuks schilderijen, tekeningen etsen, litho's etc: C. Raaphorst, j. van Vuuren. H.]. Verhoef, D. Smorenberg, B.P. Viegers, P.M.A. de Zwart, W, Dort sr., div. histories werk van |o Bezaan, F. Musin, I.H. Rijkeiijkhuysen, C. Morel, AG. Dieperink, I. Knikker, G. de long. P.A Gildemeester, N.M Wijdoogen. I.H. Balsink, L Koningh, i. Sluijters, S Dali, W. Roelofs, H. Kranenburg, L P. Stutteheim, G. Pletser, B.C. Noltee, I.Hooft, H. Brood, 2x Picasso, D. Schulman, 2x W A. Knip, 2x E. Pieters 3x Miro, 3x C. Vreedenburgh, K. van Dongen, K. Haring, etc. Klokken, Barrometers en divers: Stoelklokken, Empire-Louis seize en andere pendules, Zaanse klokken, tafelklokken, regulateurklokken, comtoise, vestzakhorioges, rei'swekkers, banjo barrometer, staart klokken, bakbarrometers, bronzen scheepsseiniamp, consolles pendule C.F.Dubois Paris, 2 grote fonteinen, 2 kapitale lampen en, een set van 8 bronzen goden etc. Groot aantal kavels kleingoed en diversen: Antiek kristal, plateel, glas w.o A.D Copier, statenbijbels w.o. Goetzee en Keur, kast- kommen, antiek brons en tin, Europees en Aziatisch porse lein en aardewerk. Aziatica Etnografica, oude wapens, handgeknoopte kleden, antiek koperwerk, serviezen. Franse wijnen, collectie munten en postzegels, etc Auto's en diversen: Audi 80 turbo diesel b j 89, Peugeot 104 SR b j. 1981 Otten caravan type zwerver Goud Zilver en Familiejuwelen: Grote verscheidenheid familie- juwelen bezet met edelstenen miniaturen, theeserviezen grote sortering k'lein zilver w.o. schepwerk, parfumflesjes, snuif en pillen- en tondeldoosjes, deksel schalen, dienbladen etc. Geluisapparatuur muziekinstrumenten: Professionale geluidsinstallatie bestaande uit 6 grote boxen, Audience Delight Claity en Power system PS 2000/4, Carver magnetic field power amplifier PM 1201, UBLM553 stereo/mono variable cross- .over, 2x Yamaha Equalizers GQ1031, aansluitingen etc. Saxafoon Adolpne Sax, staande vleugel Rippen Den Haag, 36 toets straatorgel, Hoepner zwarte babyvleugel, etc. Inboedelgoederen: Koelkasten, wasmachines gashaarden, kleurentelevisies, stereoinstallaties, textiel, meubilair, boeken, dozen divers, byoux. fietsen, bureaus, fototoestellen, cd's Ip's etc. b.). 1977, Peugeot 103 brommer, Zundapp, zeilboot merk Sunny Fish etc..

Soester Courant | 1995 | | pagina 8