I En dit zijn de knallers van deze week: Kipfilet 998 198 998 14.995, College slikt 'veertig-plus-bouwplan' Soest-zuid voorlopig weer in Bruidspaar Wijnhoff in de bloemen Soesterberg: Het Grote Omhelzen 399 auto smeering MAG BEST WOEDEN. Geen voorrang forensen bij woningbouw Boerenstreek 3 Actueel 5 Actueel 7 Varia 11 Soesterberg ONS WERK VAKANTIE BEZORGERS Politie spreekt jongeren wel aan op eventueel wangedrag Na ommezwaai van VVD, CDA en PvdA Ook na 65 jaar nog dol op elkaar Politie lost 34 inbraken op ^PrïiffS Gevraagd Soester Courant Jl^Van Kreukelen Vast-goed KLAREN gïRQMP MOGEN THUISBLIIVERS OOK EFFE BIJKOMEN??? Wafels Gevulde koeken Feta Griekse schapenkaas Dobbelman VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest 'Terreur' valt nogal mee Diefstal uit auto Insluiper slaat toe aan Klarinet FIAT CINQUECENTO 900 S i.e. 14.995,- Onder zware politieke druk heeft het College van B. en W. vorige week bakzeil moeten halen met het uiterst omstreden bouwplan aan het Driftje in Soest-zuid. Te elfder ure werd het Collegevoorstel - de aan vraag van een verklaring van geen bezwaar - van de raadsagenda afge voerd. Intussen was becijferd dat de afwijking van het plan met het zgn. "herenakkoord" ongeveer veertig procent bedroeg. Het "veertig-plus-plan", zoals het bouw plan vorige week in de wandelgangen van het gemeentehuis al smalend werd betiteld, blijkt dan ook fors af te wijken van de maatvoeringen die vorig jaar werden afgesproken in het "gentlemen agreement" tussen bouwmaatschappij Uyland en de gemeente. Aanvankelijk hield het College onverkort vast aan het voorstel, omdat het volgens B. en W. om "beperkte, alleszins aanvaardbare afwijkingen" ging. Op basis van de voorhanden zijnde ge gevens toog het D66-raadslid Loet Jan sen vorige week al driftig aan het cijfe ren. Hij kwam na enig optellen, aftrek ken en vermenigvuldigen tot de conclu sie dat het niet ging om een beperkte afwijking, maar een verschil van maar liefst 38,55 procent - balkons en terras sen niet meegerekend - waardoor het totale bouwvolume van het apparte mentengebouw van 15.000 naar 20.000 kubieke meter zou stijgen. Jansen con stateerde overigens een volumetoename in dezelfde orde-grootte bij het plan voor de acht eengezinswoningen. Groot alarm Nog voor de raadsvergadering werd bij het bekend worden van deze cijfers groot alarm geslagen in de fracties van WD, CDA en PvdA, die tot dusver het Collegevoorstel door dik en dun hadden gesteund. Woensdag maakten de drie woordvoerders - Bert Kijger, Bart Krol en Wil Stekelenburg - de politieke geestverwanten in het College onom wonden duidelijk dat er op hun instem ming niet meer gerekend kon worden. "Anders dan u zijn wij van mening dat het bij de bouwplannen voor het Driftje niet gaat om beperkte afwijkingen ten opzichte van de onderhandelaars overeenkomst. Wij menen dan ook dat een aanpassing moet plaatsvinden en zullen geen medewerking verlenen aan de nu gepresenteerde plannen," aldus het drietal. In dezelfde beleefde brief ("Het komt ons correct voor u daarvan Het College van B. en W. voelt er niets voor om de regels voor de woningtoewijzing in de Boeren streek te veranderen om daardoor meer 'werkforensen' naar Soest te krijgen. Uit milieu-oogpunt zou dat weliswaar de moeite waard zijn, maar omdat er dan minder Soesters in de nieuwe wijk onderdak kunnen vinden wordt de doorstroming be perkt. Het idee om meer woningen te bouwen in de nabijheid van het industrieterrein Soest werd ooit gelanceerd door de commissie Milieubeheer, tijdens de tot standkoming van de Structuurvisie. Vol gens stedebouwkundige Ad van Don gen is dit scenario in de "voortvarend heid" waarmee de locatie Boerenstreek is aangepakt in de vergetelheid geraakt. Volgens Van Dongen is het plannetje misschien ook wel "irreëel", want de koppeling wonen-werken bestaat allang niet meer in Nederland en is ook niet meer te herstellen. Bovendien is er nog helemaal geen onderzoek gedaan naar de woningbehoefte van de werkforensen - mensen die wel in Soest werken maar er niet wonen - en zijn de woningen die nu gebouwd gaan worden afgestemd op de behoefte van Soest als geheel. Toch leek het hem zinvol het idee nog eens op te pakken en een poging te wa gen om meer werkforensen in Soest te krijgen, bijvoorbeeld in samenwerking met de Soester Zakenkring, de ondernemersclub van het industrieter rein. "Dat betekent dan wel dat de voor rang voor Soesters in de Boerenstreek wordt verlaten ten gunste van het mi lieubeleid," aldus Van Dongens advies. Het College van B. en W. heeft het plannetje vorige week nog eens bespro ken, maar uiteindelijk toch maar nee nu reeds officieel op de hoogte te stel len") werd erop aangedrongen Uyland te verzoeken een aanzienlijk minder volumineus bouwplan in te dienen, compleet met de - nog steeds niet - ver strekte gegevens over de prijs-kwaliteits- verhouding. Bom Het College wenste het ontploffen van deze bom onder het voorstel niet af te wachten en besloot ijlings het punt van de raadsagenda af te voeren. De smadelijke aftocht werd gedekt met de constatering dat er "onvoldoende draag vlak" was en dat men zich "nader wilde beraden" over de nu ontstane situatie. Met de nodige moeite lukte het de ver wachte bewoners van Soest-zuid, die zich in de afgelopen maanden met hand en tand tegen het voorstel hebben ver zet, nog bijtijds te laten weten dat de behandeling niet doorging. In de raads vergadering zelf werd er over de hele kwestie overigens met geen woord meer gerept. Bouwlaag weglaten? Inmiddels hebben drie andere fracties (Gemeentebelangen, D66 en GPV/ SGP/RPF), die geen deel uitmaken van de coalitie en het omstreden bouwplan al in de commissievergadering zonder omwegen van de hand wezen, het Col lege een alternatieve oplossing aan de hand gedaan. De drie Collegepartijen krijgen daarin van Harry Witte, Loet Jansen en Wiebe Meilof eerst fijntjes ingewreven dat het kennelijk pas lang zaam tot hen is doorgedrongen dat de afwijkingen in het bouwvolume niet "beperkt en alleszins aanvaardbaar" ge noemd konden worden. Ze vragen het College nu te bekijken of er door het weglaten van een bouwlaag - zoals eer der al is vertoond met de geplande be bouwing van de noordelijke pleinwand - en een kleiner oppervlak misschien kleinere én goedkopere appartementen gerealiseerd kunnen worden. Daarmee wordt huns inziens dan ook recht gedaan aan de waardering van de provincie, die 1,8 miljoen gulden subsi die beschikbaar heeft als het bouwplan voornamelijk wordt ingevuld met wo ningen in de (sociale) koopsector. De verkleining zou in elk geval moeten lei den tot een grotere afstand van het appartementengebouw tot het pand van de firma Menning. Volgens de drie frac tievoorzitters is dit een "voordehand lig gende, draagvlak-vergrotende oplos sing". -ï - In Darthuizen vierden ze afgelopen zaterdag hun vijfenzestigste huwe lijksverjaardag, en ze zijn nog volop "in de running": de heer en me vrouw Wijnhoff van de Nieuwstraat. Namens alle Soesters boden burge meester De Widt en zijn vrouw de echtelieden de felicitaties en een fraai bloemstuk aan. Ook overigens hadden bruidegom en bruid - om exact te zijn: G. Wijnhoff (inmiddels 97 jaar) en C.R. Wijnhoff- Herboth (94 jaar) - niet te klagen over de bloemenhulde. Zo werd het feest, samen met familie en vrienden, een ui terst bloemrijke gebeurtenis. In Soest zijn de Wijnhoffs voor velen intussen "oude bekenden". De bruide gom - geboren en getogen Soester - was jarenlang werkzaam als tuinman, o.a. bij de opeenvolgende notarissen van het dorp. Toen hij zijn latere echtgenote - een echte Amsterdamse van geboorte, die later in Bussum woonde - leerde kennen was het liefde op het eerste ge zicht, en dat is na die gedenkwaardige 23 juli 1930 vijfenzestig jaar lang zo ge bleven. Ook nu nog zijn de Wijnhoffs dol op elkaar, en dat steken ze niet on der stoelen of banken. Door verschuiving meer huizen op Noord-Eng. Gemeenteraad bijna eensgezind over busplan. Soest wil 's nachts geen zandstorm in de duinen. Meilof: roepende in Soester horeca-woestijn. Toren Petrus en Pauluskerk moet weer in de steigers. Open Hof zwaait de 'Radstaakjes' uit. Meevaller 85 mille voor werkgelegenheid. Nog geen duidelijk besluit over fietspad Plekkepoel. Eéndagsexpositie in folly bij Raadhuis. Alle DutchBatters zijn weer thuis. Illegaal kamperen is eindelijk voorbij. Na het onkruid nog... Plattegronden verwarrend. F-15's vertrekken vrijdag. De politie van het district Eemland- noord heeft vorige week klaarheid kunnen brengen in een serie van maar liefst 34 inbraken, die in de periode van maart tot half juni zijn gepleegd in Baarn en Soest. De zaak kwam aan het rollen door de aan houding van twee mannen, van wie de een wordt verdacht van een inbraakpoging in Bussum en de an der op heterdaad werd betrapt bij een inbraak in Baarn. De heren, een Soester van 31 jaar en een Baarnaar van 28 jaar, bleken o.a. een inbraak aan de Prins Bernhardlaan in Soest op hun kerfstok te hebben. De buit - voornamelijk audio- en beeldapparatuur - wordt geschat op zo'n 132.000 gulden. Bij twee bedrij ven in de regio werden o.a. voor 16.000 gulden gereedschap en voor 6.000 gulden computerapparatuur ontvreemd. De goederen werden merendeels doorverkocht aan tot dusver onbekend gbleven helers. Later werd ook een derde verdachte aangehouden, een 22-jarige man uit Laren. Zijn bekentenis vulde het lijstje nog aan met inbraken in Bussum en Laren plus viermaal tan ken zonder te betalen in Baarn en Eemnes. Verder werd de diefstal van verpakkingsmateriaal in Soesterberg toegegeven. Vier weken lang is een team van ge middeld drie politiemensen met deze serie inbraken in de weer geweest. Alle slachtoffers zijn door de politie over de afloop ingelicht. KETTINGFORMULIEREN VOOR PRINTER BEUKENLAAN 86b 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997 voor de alleen nog voor de maand augustus. EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 1 41 52 De vliegbasis Soesterberg vormde afgelopen maandag middag het decor voor vermoedelijk het warmste welkom dat Nederlandse soldaten ooit ten deel is gevallen. De terugkeer van ruim 300 DutchBatters liep uit op een nationale manifes tatie van intense vreugde en grote opluchting: ze zijn weer thuis. Helden of niet de "blauwhelmen" begonnen direct na aankomst aan hun plezierigste opdracht: Het Grote Omhel zen. Op de Soesterbergse pagina in deze krant een impressie van de gebeurtenissen. Foto: Piet Taai zie pagina U Zonwering Soest SHOWROOM BEETZIAAN 24° - 02155-19706 onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend 02155-27493 zie pagina 3 Deze aanbiedingen zijn uitsluitend g tot 5 augustus 1995. Complete gezichts- gr|| behandeling van 65,- OU^" Benen harsen van 30,-20,- Doublé Action Treatment q|* (facelift-en thermomask) 99,- ïJUj" Handlift van 45,-40,- Vosseveldlaan 47 Soest Beh. volgens afspr. 02155-12013 5) JL udio ance Andeweg" per kilo van 16.48 nu 3 smaken pak van 1.69 voor m M warm uit de oven 4 voor 100 gram compact navulpak 2 kilo Er valt zeker wel eens wat te klagen over de overlast die (groepen) jon geren in Soest hun medeburgers be zorgen, maar in het algemeen valt het de laatste tijd nogal mee. En als het te pas komt spreekt de politie de jeugd echt wel aan op hun (wan)gedrag. Volgens woordvoerster Clementina Sprengers van de politie Eemland- noord (waaronder Soest ressorteert) reageert de politie, als het even kan, in principe altijd op meldingen van over last. "Dat proberen we in elk geval. Soms lukt het niet, als er bijvoorbeeld dingen gebeuren die een hogere priori teit hebben, zoals aanrijdingen en inbra ken. Maar dan wordt er later altijd nog wel een kijkje genomen." Sprengers komt overigens terug van de uitspraak - in de Soester Courant van vorige week - dat er in het parkje bij Honsbergen de laatste maanden geen problemen zijn geconstateerd. Dat gold alleen voor meldingen van bewoners van de Van Hamelstraat. Dat de politie wel degelijk "handelend" optreedt, ook al leidt dat meestal niet tot verbaliseren, wordt bijvoorbeeld dui delijk uit het activiteitenoverzichtje van het afgelopen weekeinde, dat overigens betrekking heeft op geheel Soest. Naar aanleiding van een telefoontje over crossende jongeren, van bewoners van de Wiardi Beckmanstraat, ging de poli tie naar het park bij Honsbergen. De daar aanwezige jongelui gedroegen zich rustig. "Hou 't zo," was het consigne van de politie. Eerder had de politie na klachten van de Van Hamelstraat enkele jongelui verordonneerd zich elders te gaan ophouden. De politie hield ook een oogje in het zeil op andere plekken waar de opgeschoten jeugd soms samenkomt. Zo werd aan de Dorpsstreek de opdracht gegeven het geluidsvolume van een autoradio te temperen en kregen de jongeren die zich ophielden aan de De Beaufortlaan in Soestduinen - waar van tijd tot tijd veel rommel wordt aangetroffen - het drin gende verzoek o.m. hun lege blikjes mee te nemen. Van "terreur" wil Sprengers in elk geval niet spreken. "We hebben op het ogen blik zeker niét het gevoel dat het esca leert." Dat de jongeren elkaar buiten op zoeken ligt voor de hand, gezien het warme zomerweer en het feit dat het 's avonds nog lang licht is. Uit een auto die aan de Korte Brinkweg geparkeerd stond zijn vorige week een paspoort, enkele betaalpasjes, een rijbe wijs en een radiofrontje weggenomen. De auto was opengebroken. De 33-ja- rige eigenaar uit Soest deed aangifte bij de politie. Een 32-jarige bewoonster van de Kla rinet ontdekte zaterdagmorgen dat haar woning was betreden door een insluiper. In elk geval miste ze een horloge en een gouden armband. Ze had de deur even open laten staan... verwijderingsbijdrage, Kosten rijklaar maken De Fiat Cinquecento, zuinig, milieuvriendelijk, handig in de stad en vlot op de open weg. Bovendien zeer compleet uitgerust met o.a.: getint glas, twee buiten spiegels, achterruitenwisser, enz. aaaa AMERSFOORT: Amsterdamseweg 19, tel.: 033-635535 SOEST: Koningsweg 14, tel.: 02155-13227

Soester Courant | 1995 | | pagina 1