a r\ j Door verschuiving meer huizen op bouwlokatie Noordelijke Eng Gemeenteraad Soest bijna eensgezind achter voortzetting van busplan 1 ACTUEEL I Soest wil geen nachtelijke zandstorm in de duinen 16?5 Wiebe Meilof: 'roepende in de Soester horeca-woestijn' Soest probeert kabelnet nog even aan de Remu te slijten Nieuwe zenders in aantocht WOENSDAG 26 JULI 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Spoedvergadering raadscommissie R. O. Vergoeding voor 'gratis decor'? Classic FM ook op kabel Soest Het blijft genieten! Raad herdenkt oud-wethouder Hans Oudemans Initiatief-voorstel WD inzake kwestie- Dorresteinweg Autoradio weg KLAREN ^TROMP KLAREN gTROMP KLAREN HTROMP KLAREN HTROMP KLAREN 0TROMP KLAREN gTROMP Weinig waardering voor BAM-opstelling Verse verrukkelijke vruchtenschelp... <s Verse verrukkelijke vruchtenschelp... s s Verse verrukkelijke vruchtenschelp... Verzet tegen soepeler lawaainorm Geen reclameborden voor motorbeurs Dure verhuizing Akkoord met miljoenen-investering Veel gegadigden voor radio en tv M' Door het hele bouwplan tien meter naar het noordoosten op te schui ven kunnen er in het plan-Noorde lijke Eng - achter de Waldeck Pyrmontlaan en de Chalonhof - meer huizen gebouwd worden dan aanvankelijk de bedoeling was. De manoeuvre maakt ruimte voor 55 nieuwe woningen. Dat biedt met name perspectief voor de verplaatsing van zand- en grindhandel Beijer naar het industrieterrein, die met de opbrengst gefinancierd kan worden. Een eerder bouwplan - op het terrein van Lanser - stuitte enkele maanden te rug op veel bezwaar bij de politiek, omdat daarin weinig was terug te vinden van de gemeentelijke ideeën over de doorgaande fiets- en wandelroute over de Eng en de aanleg van een "ecolo gisch park", waarin de Soesters t.z.t. kunnen genieten van oude gewassen als rogge en boekweit. Het nieuwe plan biedt mogelijkheden voor de bouw van 55 woningen: 16 goedkope en 20 duurdere patio-wonin gen, 17 twee-onder-één-kap-woningen en twee vrijstaande huizen. Ontwikke laar is het Soester bouwbedrijf Van de Grift. Het College van B. en W. stemde vorige week in principe in met het nieuwe plan, maar legde de zaak ook voor aan de raadscommissie Ruimtelijke Orde ning. Die kwam donderdagavond - een uur voor de gemeenteraad - daartoe in spoedzitting bijeen, om te besluiten bij de provincie toestemming aan te vragen. Niet alle fracties reageerden geestdriftig op het alternatieve plan. Met name Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF), Harry Witte (Gemeentebelangen Groen Soest) en Loet Jansen (D66) koesterden onoverkomelijke bezwaren tegen deze nieuwe extra "inbreiding", die volgens Meilof een "zware ingreep" in de Noor delijke Eng betekent. Vooral Witte fulmineerde tegen het toegeven aan de voortdurend toenemende bouwdruk. "Op deze manier blijft er van de Structuurvisie helemaal niks over." De andere fracties bleken gevoelig voor de argumenten van wethouder Pieter ten Hove (PvdA), die uitlegde dat het bouwplan als voordeel heeft dat nu ook de langzaam-verkeersroute en het ecoparkje er kunnen komen, en dat bo vendien de verplaatsing van Beijer nu zeker is gesteld, omdat de firma anders genoodzaakt zoii zijn dure investeringen te plegen. Van een verhuizing naar de Nieuwegracht - zoals de gemeente graag wil - zou dan vermoedelijk nooit meer iets terecht komen. Op de "maagdelijke agrarische grond" achter de Chalonhof worden 55 wonin gen geprojecteerd. Soest wordt daarmee weer een stukje voller. Nu of nooit Volgens sectordirecteur J. v^n Gent worden de huizen zorgvuldig om de voormalige stortgaten in het terrein heen gebouwd. Onderzoek moet uitwij zen of de grond ook werkelijk schoon is. Volgens Van Gent is er maar één klein plekje dat aantoonbaar vervuild is. "Ver reweg de meeste huizen komen te staan op maagdelijk, oud-agrarisch gebied." Wat hem betreft was de verplaatsing van Beijer een kwestie van nu-of-nooit. Meilof sputterde nog tegen dat Beijer van hem niet persé weghoefde - het is fijn als het kan" - en dat Soest over tien jaar in de problemen komt als alle open terreinen worden volgepropt. Jansen en Witte wilden niet zo plotsklaps met de rug tegen de muur gezet worden, maar dat verhinderde een ruime meerderheid van de raad niet om met het voorstel in te stemmen. De provincie moet overi gens haar goedkeuring nog aan het al ternatieve plan hechten, maar Soest ver wacht van "Utrecht" geen moeilijkhe den. Omroepen en filmmaatschappijen zullen er voortaan rekening mee moeten houden dat ze de Korte en de Lange Duinen in Soest - kenne lijk een populaire "achtergrond" - niet voor een habbekrats op hun kop kunnen zetten voor film opnamen. De gemeente wil daar langzamerhand paal en perk aan Stellen. r De afdeling Groenbeheer en Milieu krijgt regelmatig verzoeken om toestem ming voor filmopnamen in het Soester duingebied. Daar bestaat in principe weinig bezwaar tegen, maar in de prak tijk maken de filmers er soms een rommeltje van, vooral als er veel mate rieel bij te pas komt en er veel acteurs optreden. Volgens de Groen-ambtena- ren worden de afspraken meestal veel te kort van tevoren gemaakt en worden ze dan ook nog maar half of helemaal niet nagekomen. Bovendien is voor het (let terlijk) in goede banen leiden van de opnameploegen en de andere mede werkenden altijd de inzet van de bos- beheerder noodzakelijk. De afdeling heeft daarom het voorstel gelanceerd om de gemaakte kosten voortaan te laten betalen. De ambtena ren vinden het in elk geval redelijk dat de gemeente een bijdrage ontvangt voor het leveren van een "gratis decor", maar vinden wel dat de hoogte daarvan af hankelijk zou moeten zijn van de draag kracht en de aard van de betrokkenen. Ideële organisaties zonder winstoog merk en studenten mogen gratis, maar commerciële instellingen moeten beta len. Droomscène De NCRV heeft inmiddels een verzoek ingediend om op de zandver-stuivingen opnamen te mogen maken voor de televisieserie "Zwarte Sneeuw". Het gaat om een "droomscène" van een zandstorm, die de omroep met wind- machines wil simuleren. Uit de brief van lokatiemanager Paul Brand (NCRV-te- levisie afdeling Cultuur) blijkt dat er een kolonne van één touringcar, twee vrachtwagens en vijftien personenauto's te verwachten is, die te parkeren zijn bij het clubhuis van de scoutingvereniging. De opnamen zouden 's nachts gemaakt moeten worden en er zal in totaal een "crew" van ca. 60 personen bij betrok ken zijn. Dat zien de ambtenaren niet zitten, maar als het College van mening is dat de duinen "deze maatschappelijke functie" óók moeten hebben, dan moet er wel streng de hand gehouden worden aan het draaiboek. Het College is het met de voorgestelde lijn helemaal eens, met name voor wat betreft het in rekening brengen van de kosten. Er komt in elk geval geen toe stemming voor het gebruik van zwaar materieel in het duingebied en de opna men mogen ook niet in de nachtelijke uren plaatsvinden. Classic FM, het commerciële radiosta tion dat al ruim een jaar in Nederland via de ether uitzendt, is sinds kort ook in Soest en in de gemeenten Amersfoort, Hoevelaken, Bunschoten, Nijkerk en Leusden via de kabel te ont vangen op FM-frequentie 107.4 Mhz. De programmering van het radiostation omvat zowel klassieke muziek (tot 22.00 uur) als jazz (22,00 tot 06.00 uur). Presentatoren zijn o.a. Anne van Egmond, Felix Huizinga en Louis van Dijk. BAR, GRILL RESTAURANT Onze alom bekende Luykje-gerechten? Ons gezellig terras? Ons late sluitingsuur van de keuken? Onze afhaalservice? RAAT 47 SOEST 18252 Burgemeester Hans de Widt heeft aan het begin van de gemeenteraads vergadering, afgelopen donderdag, met een korte toespraak het overlij den herdacht van oud-wethouder Hans Oudemans. De Widt gaf een kort overzicht van Oudemans' maat schappelijke en politieke carrière, o.a. als economisch directeur van Zonnegloren en als WD-wethouder van Openbare Werken. Bedrijven en Milieu. In dat verband noemde hij o.m. Oudemans' inzet voor het be heer van de wegbermen in Soest en zijn grote kennis van bomen. De bur gemeester schetste hem verder als een "aimabel mens, maar soms een beetje afzijdig". De raad betuigde met enkele ogenblikken stilte zijn respect voor de overledene. De gemeenteraad heeft vorige week ingestemd met het advies van de beroepschriftencommissie in de kwestie tussen de familie Van Vulpen (Dor- resteinweg) en de gemeente. Inzet is het bezwaarschrift van de Van Vulpens te gen de weigering van een voorberei- dingsbesluit. Daarmee zou de familie, die nu in een "gedoogde" caravan woont, een nieuw huis willen bouwen. De behandeling van het voorstel werd een maand geleden uitgesteld, omdat de raad wilde afwachten welke mogelijkhe den de nieuwe "invulling" van het ge bied nog zou kunnen bieden. Zo helder is dat inmiddels nóg niet, maar de raad besloot - formeel althans - het bezwaar schrift van de Van Vulpens toch alvast maar ongegrond te verklaren. VVD-fractievoorzitter Bert Krijger maakte nog eens duidelijk dat er aan de Dorresteinweg allerlei ontwikkelingen gaande zijn, die de situatie "op een steenworp afstand" van de Van Vulpens ingrijpend veranderen. Met kleine aan passingen zouden volgens hem ook de belangen van de bewoners beter ge diend kunnen worden. Hij kondigde daarom alvast aan dat hij na het zomerreces een initiatief-voorstel zal indienen, waarmee de raad volgens hem meer recht zou kunnen doen "aan alle belangen die we daar willen bescher men". De meeste andere fracties reageerden met onuitgesproken welwillendheid op Krijgers aankondiging. Het betekent overigens dat de Van Vulpens opnieuw moeten afwachten naar welke kant het dubbeltje zal gaan rollen. Uit een auto die aan de Esdoornlaan geparkeerd stond werd de autoradio cassetterecorder ontvreemd. De dader hoefde weinig moeite te doen. De wa gen, eigendom van een 69-jarige Soesterse, was niet afgesloten. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Wilt u verbouwen? voor een bouwkundig advies, ontwerp en begeleiding: onroerenöTgoed~HB Zoekt u een huis? of heeft u er al één op 't oog? Neem uw eigen bemiddelaar mee. on roe rei i.l j m.i.1 Uw huis opnieuw inrichten? winkel, café, restaurant of kantoor? Voor interieurontwerpen en projektinrichting: onroerencTgöëd H9 Hypotheek nodig? rente vanaf 5,9%. Het beste advies bij: onroerend goed Te huur gevraagd: woonruimte voor twee personen in Soest of Baarn. Huurprijs ca. f 1300,- p.mnd onroerend^goed i^B Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Telefoon 02155-27493 Dat het Soester busplan een succes is, daar kan niemand om heen. Ook in kringen van de aanvankelijke te genstanders en de sceptici wordt dat tegenwoordig openlijk toegegeven. De gemeenteraad koos vorige week dan ook vrijwel unaniem voor voortzetting van het nieuwe open baar-vervoerssysteem. Alleen de BAM-fractie voelde zich geroepen nog even dwars te liggen. Dat mag op zichzelf geen verwondering wekken, want de BAM dankt haar op merkelijke succes bij de gemeenteraads verkiezingen - drie zetels in één klap - vooral aan de weinig fijnzinnige benade ring van het busplan, dat door (destijds) Johan Baks en de zijnen heftig werd aangevallen. Ook in de raad waren de bijtende opmerkingen over "lege bus sen" en het "verkwanselen van gemeenschapsgeld" nog lang niet verge ten, zo bleek. Met belangstelling werd dan ook afgewacht hoe de BAM-frac tie zich bij de evaluatie van het busplan zou opstellen, want in de voorafgaande commissievergadering had zij haar kruit uit politieke veiligheidsoverwegingen nog droog gehouden. Loet Jansen (D66) opende de aanval met de uitspraak dat hij erop rekende dat de "Burgers met een Andere Me ning" hun recalcitrante mening voor deze gelegenheid wel zouden aanpas sen. "Alle negatieve geluiden uit die hoek hebben gelukkig geen effect ge had," stelde hij vast. Hij werd op zijn wenken bediend door het kersverse BAM-raadslid Ank Hugen, die de raad verraste met een amendement, waarin gepleit werd voor het schrappen van de "grote bus" op de lijndiensten 71 t/m 74, althans buiten de spitstijden. In plaats daarvan leek haar eenmaal per uur een "microbus" (maximaal 8 perso nen) wel voldoende. De drukke lijn 70 zou wat BAM betreft in het weekend en 's avonds juist uitgebreid moeten wor den. Verder pleitte ze voor een afne mende en gelimiteerde financiële bij drage van de gemeente aan het plan, omdat in 1998 verwacht mag worden dat het geheel kostendekkend is. "Wij kiezen voor de nul-plus-variant," vatte Hugen het wijzigingsvoorstel samen. Kiezersbedrog De kritiek bleef niet uit. Meilof prikte het BAM-voorstel al meteen door en stelde vast dat de fractie op deze manier juist de goede aansluitingen - volgens hem de kracht van het hele plan - in de waagschaal stelde. De meeste andere fracties maakten er weinig woorden aan vuil, maar ook Wil Stekelenburg (PvdA) was fel. "Is dat nou alles, na al die grote woorden?" Ze noemde het BAM-verhaal "een slap aftreksel" en beschuldigde de partij van kiezers bedrog. "Wij tasten het busplan niet aan; we willen alleen een andere invul ling," reageerde Hugen. Na de schorsing weerlegde wethouder Pieter ten Hove het BAM-amendement op nagenoeg alle punten. De microbus zou volgens hem bij voorbeeld dubbel zo duur zijn, omdat de grote bus toch ook niet afgeschaft kon worden, en de minder rendabele lijnen zijn ook van belang voor de voeding van de wel ren dabele lijn 70. Hij ontraadde het amen dement dan ook, waarna Hugen op nieuw om schorsing vroeg. Na afloop daarvan meldde ze dat het amendement werd ingetrokken en dat de BAM-frac tie nu voor het O-scenario koos. Malligheid Veel waardering kreeg de BAM niet voor haar opstelling. Harry Witte vatte de kritiek samen met de weinig vleiende omschrijving "Bus Apen Malligheid", en daar bleef het verder bij. Wel steggelde de raad nog even over de uiteindelijke scenario-keuze, maar ten slotte werden de fracties het eens over scenario 1 Ank Hugen (BAM). (waarbij lijn 72 wordt ingekort door de bus direct langs het paleis naar Baarn te laten rijden en de omweg door Soestdijk op te geven), aangevuld met een onder zoek (scenario 2) naar de mogelijkhe den om Soesterberg beter aan te sluiten op de lijn Amersfoort-Zeist-Utrecht. Mogelijk zal ook de mislukte verbinding Soest-Soesterberg daarvan op termijn kunnen profiteren. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI k VLAAI ,8° Nog drie keer herhalen en het water loopt u in de mond. Deze week de exclusieve vruchtenschelp van 19.95 voor maar - Denkt u ook nog even aan onze "tientjesvlaaien' appel-abrikozen of kersen. Neerlands lekkerste vlaaienwinkel vindt u aan de Van Weedestraat 46 in Soest. Tel. 02155-21059. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI In de gemeenteraadsvergadering van vorige week heeft het GPV- raadslid Wiebe Meilof zich vruchte loos verzet tegen de nieuwe verorde ning, die de horeca het recht geeft om voortaan 12 in plaats van 6 da gen per jaar vrijstelling te krijgen van de gebruikelijke geluidsnor men. Meilof stond niet alleen in zijn pleidooi om ook de omwonenden van de cafés naar hun mening te vragen. De tot dusver geldende voorschriften over geluid- en trillinghinder zijn zo streng dat een feest met levende muziek meestal onmogelijk is, en het gemeen tebestuur wil daarvan af. In het afgelo pen "proei,aar" is de versoepelde norm al met scussen toegepast en zowel de horecabranche als de politie is daarover zeer tevreden. Logisch, vindt Meilof. Want de horeca heeft er direct belang bij en de politie is al lang blij als ze niet hoeft op te treden tegen dit soort "overtredingen". Volgens Meilof betekent dat echter dat ze even tuele klachten niet meer serieus hoeft te nemen. Omwonenden Hij pleitte er dan ook voor om ook de omwonenden van de cafés naar hun vi sie te vragen. "Zij zijn de meest belang hebbenden en het kan helemaal geen kwaad om eens te horen of zij ook zo tevreden zijn. Dat hoeft geen duur on derzoek te worden, want je kunt het met een aantal telefoontjes al te weten ko men." Meilof, die tot dusver alleen stond in zijn verzet, kreeg voor dit idee de steun van Mieke Swinkels (D66), Hans van Wuijckhuijse (Gemeentebelangen), Rob Joustra (BAM) en Kees Boerkoel (PvdA). Bert Krijger (WD) zag echter weinig in zo'n "referendumpje" en vol gens Jan Pieter Lokker (CDA) was de uitslag al bekend: "Burgers willen na tuurlijk altijd rust en stilte." Ook volgens burgemeester De Widt was zo'n onderzoek overbodig. "Het klachtenpatroon is bekend, daar hoef je niet opnieuw naar te gaan vragen." Wat hem betreft zou er dan nóg een catego rie burgers naar hun mening gevraagd moeten worden: de gebruikers, oftewel de cafébezoekers. Standje Meilof kreeg in de tweede ronde, waarin hij betoogde dat de politie de eventuele klachten ook niet meer zal registreren, nog een standje van Boerkoel, die vond dat de GPV-er de politie in diskrediet bracht. Volgens de burgemeester regis treert de politie de klachten wel degelijk en beslist ze pas daarna of er al dan niet tot actie wordt overgegaan. Meilof wilde daarvan wel eens cijfers zien, maar de meerderheid van de raad ging uiteinde lijk toch akkoord met het College voorstel. Wiebe Meilof (GPV/SGP/RPF) Het College van B. en W. heeft beslo ten geen toestemming te geven voor het plaatsen van tien reclameborden voor de beurs Moto Classique 'n Style, die in oktober in de Hilversumse Expohallen wordt gehouden. Reclameborden voor commerciële doeleinden zijn in Soest niet toegestaan. Het organisatiebureau dat de aanvraag had ingediend wordt verwezen naar de "peperbussen" die o.a. bij de winkelcnetra in de gemeente staan. Een 40-jarige bewoonster van de Smitsweg koestert vermoedelijk niet meer zoveel vertrouwen in haar mede mensen sinds ze vorige week een aan tal spullen kwijtraakte. Omdat ze aan het verhuizen was liep ze enige malen haar woning in en uit, waardoor ze de op de stoep neergezette spullen even onbeheerd moest laten. In eerste instan tie werd haar steekwagentje gestolen; even later bleken ook een kinderwagen en een tv-meubel inmiddels door onbe kenden te zijn weggehaald. De vrouw deed aangifte bij de politie. De gemeenteraad is vorige week in grote meerderheid akkoord gegaan met de investering van 5 miljoen gulden om het verouderde kabelnet te moderniseren. Dat betekent dat er al op afzienbare termijn moge- Bij de "aanbieders" van radio- en televisieprogramma's bestaat heel wat belangstelling voor een kanaal op het Soester kabelnet. Nu de ge meenteraad besloten heeft het net te moderniseren staat niets de kanaaluitbreiding meer in de weg. De huidige programma-indeling blijft gehandhaafd, met inbegrip van de meeste recente wijzigingen, maar de uit breiding biedt de "afvallers" (Rai-Uno bijvoorbeeld) straks uiteraard weer nieuwe kansen. Soest is overigens af hankelijk van het aanbod van de Amersfoortse CAI, die in december j.1. drie nieuwe kanalen aan het pakket toe voegde: Euro 7, Euronews en TNT/ Cartoon Network. Alleen Euro 7 is ove rigens tot dusver in Soest te ontvangen (op hetzelfde kanaal als de "documen tairezender" Discovery Channel en de Chinese CNE, die echter alleen 's nachts te ontvangen is). Sinds begin dit jaar het "minderhedenkanaal" beëindigd werd beschikken de Turkse TRT en de Ara bische MBC (de laatste samen met Kindernet) over een eigen kanaal. Wat de toekomst betreft heeft zich in middels een groot aantal gegadigden aangemeld. Voor de radio zijn het o.a. Radio London (Nederlandstalig), die populaire muziek uitzendt; New Dance Radio (Nederlandstalig), die vooral dansmuziek laat horen; de nieuws- en informatiezender World Radio Network (in diverse talen); Classic FM (Nederlandstalig), die inmiddels is be gonnen met uitzendingen van klassieke en jazz-muziek; en Radio 121 (Neder landstalig), die muziek en nieuws biedt. Voorlopig laat de capaciteit van het radiopakket nog maar vier mono-zen ders en één stereo-zender toe, maar de nieuwe nieuwe zenders willen allemaal een stereokanaal, dus dat is nog even een probleem. Televisie Wat de televisie betreft is er nog meer belangstelling. Naast Veronica, dat 1 september begint met een nieuwe com merciële zender (Soest offert daarvoor de Duitstalige RTL-plus op) moet er nog een plekje gevonden worden voor SBS-6, de nieuwe Nederlandse "infotainment"-zender die op 28 augus tus van start gaat en van 16.00 tot 01.00 uur te zien zal zijn, vooralsnog alleen in Amersfoort. Andere tv-zenders die voorlopig in de wachtkamer moeten plaatsnemen zijn TV-10 Gold (Nederlandstalig) met veel zgn. gouwe-ouwe series (sinds mei al wél te zien in Amersfoort, niet in Soest); The Music Factory (Nederlandstalig), die 24 uur per etmaal populaire muziek uitzendt (in mei gestart maar in Amersfoort noch Soest te zien); European Business News (Engels), die zich speciaal op het bedrijfsleven richt (van 06.00 tot 01.00 uur); MCM Euromusique (Frans), 24 uur popmu ziek; Deutsche Welle (Duits, met een "algemeen" programma); BBC Worldservice (Engels, eveneens "alge meen"); The Box ("interactief, videoclips) en The Shopping Channel (Engels), waarmee men kan winkelen via de tv. Volgens de gemeente is de "voorlopige indruk" dat met name TV 10 Gold, The Music Factory, SBS, Veronica en The Shopping Channel interessante nieuwe lingen kunnen zijn. lijkheden komen voor uitbreiding tot ca. 50 tv-kanalen. Alleen Wiebe Meilof (GPV/SGP/ RPF) zag als het erop aankomt geen heil in zo'n groot aantal tv-zenders. Vol gens hem weegt de hogere opbrengst bij eventuele verkoop van het net niet op tegen de psychische schade die burgers zullen ondervinden van het toenemende aanbod van beeldbuisverstrooiing. "Ik word wel eens een beetje beroerd als ik denk aan al die kinderen in Amerika, die ziek worden omdat ze de hele dag niets anders doen dan televisie kijken..." Verrassend was het voorstel van Kees Boerkoel (PvdA), die wel vond dat Soest de investering moest doen, maar tegelijk pleitte voor een maandje uitstel om daardoor ruimte te geven voor nieuwe onderhandelingen met de Remu. Volgens hem zou Soest op dit moment al een veel hogere prijs voor het kabelnet kunnen bedingen - mis schien wel het dubbele, zoals in Amersfoort - dan het energiebedrijf een paar jaar geleden op tafel wilde leggen, reden waarom de verkoop toen werd afgeblazen. "Dan slaan we twee vliegen in één klap en hoeven we die vijf mil joen misschien niet eens zelf op tafel te leggen." Gehannes Boerkoels suggestie kreeg een positief onthaal van o.a. Meilof, de CDA-er Arie van den Breemer ("je kunt het een doen en het ander niet laten") en Ellen Huberts (VVD), die het voorstel "zo gek nog niet" vond. "Als het op korte termijn lukt zijn we ook gelijk van al het gehannes over de zenderkeuze af." Ook wethouder Ries van Logtenstein (CDA) bleek voor Boerkoels idee te porren. "Of de Remu het net aanpast, of wij, dat maakt niet veel uit. Geef óns twee maanden de tijd om te kijken of de Remu geïnteresseerd is." Huberts vond overigens dat de wethouder niet alleen bij de Remu moest aankloppen. "Als het een ander wordt is dat wat ons be treft ook prima," aldus de VVD-ster. "Natuurlijk," antwoordde Vari Logtenstein. "Maar we gaan er niet mee lopen leuren onder het motto: we moe ten er zo nodig van af."

Soester Courant | 1995 | | pagina 3