Voetballen Vat km tocbl Apo Timmerfabriek onder slopershamer Open toernooien LTC-Soestdijk tijdens de schoolvakantie De Reko's bestaan vijf jaar Luchtti Joegos 'Vijftig kilometer per dag, we gaan ervoor!' Fred van Zetten tiende in mountainbike cross-country Nieuwe dubbel-expositie in m.c. Molendael-Soest VRIJWILLIGERSHULR NODIG?» f Duivenberichten Loodgieterswerk KORFBAL TENNIS S0 Soest nodigt jongens en meisjes in de leeftijd van 6 tot 10 jaar uit voor gratis training op woensdagmiddag, te beginnen op 16 augustus om 13.30 uur. Neem gerust je vriendje(s) enlof vriendinnetje(s) mee. Voor vader(s), moeder(s), opa's of oma's staat een kopje koffie klaar. Meer kans meer geld, bij stichting openbare bibliotheek Nieuws van de bibliotheek Nieuwe jeugdboeken WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 SOESTERBERG 5e Internationaal Recreantentoernooi Smeltkr Geen men De Vierdaagse van Nijmegen 'Giraffes' houden reünie in Soest Wedstrijd werd slijtageslag Werk van Truus Wilders en Henk ter Horst feoit Print SDEST Wedvlucht Bergerac Zaterdag 28 juli. Afstand 889 km. Wind: N.O. PV DE ZWALUW In concours: 175 duiven. De eerste duif arriveerde om 11.44.20 uur; snelheid 902.59 meter per minuut. Bree H. de: 1 3 4 6 13 14 17 22 24 25 26 29 30 31 36 37; Stam J.W.E.: 2; R. v. Net: 5; Gebr. de Lang: 7 10; Weldink/v. Hengstum: 8 9 23 33; J.A. Vogel: 11; Bruin gebr. de: 12; Ginkel A. van: 15 21 38; Belt J. v.d. en Klzn.: 16 35; H. Huisman: 18; H. Toonen: 19 32; Bes A. de: 20 27; Vonk H.: 28; Comb. Jaron: 34; Wigtman Th.: 39; Rijksen G. 40. PV DE VRIENDSCHAP In concours: 127 duiven. Aankomst eer ste duif: 10.50 uur; snelheid 954,589 meter per minuut. Altenaar/Reijerse 1 3 5 7 10 18; B. Schim mel: 2 4; M. Monsjou: 6; W. Cochius: 8 12; J. Wijnands: 9; J. Rauch: 13; Kamerbeek/ Rauch: 14; H. Voerman: 15 16 17; J. Beijer 19 20. Wedvlucht Auby Zondag 29 juli. Afstand: 250 km. Wind: N.O. PV DE ZWALUW In concours: 625 duiven. De eerste duif arriveerde om 15.39 uur; snelheid 1139.88 meter per minuut. Bes de A.: 1 4 12 14 20 21 24 34 36 48 50 64 74 110 111; Belt J. v.d. en Klzn.: 2 8 29 46 47 87 93 96 97 98 101 107 109 115; H. Huisman: 3 63; J.A. Vogel: 5 33 61 66; L. Vogel: 6 38 43 45 82 120; R. v. 't Net: 7 22 23 55 91 104 108; Roest B.: 9 32 62 65 70 90 117; Stam J.W.E.: 10 13 15 16 26 53 56 60 71 78 80 83 86 89 105 119; Es H. van: 11 28 106 114; Bruin gebr. de: 17 31 54 102 112; Bree H. de: 18 35 42 44 57 75 76 85 118 124; H. Toonen: 19 49 51 84 99; Vonk H.: 25 68; E. v.d. Brakel: 27 40 58 88 92 113; Rijksen G.: 30 37 52 77 116; Weldink/ v. Hengstum: 39 41 79 94; H. Post: 59; Wigtman Th.: 67; Gebr. de Lang: 69 73 95; Jong J. de: 72; Comb. Jaron: 81 103; C. Kamphorst: 100; Brakel J. v.d. Zonen: 121 125; Klomp T.: 122; Egdom B. van: 123. PV DE VRIENDSCHAP In Concours: 379 duiven. Aankomst eerste duif: 15.38 uur; snelheid 1142,499 meter per minuut. J. Wijnands: 1 6 17 23 46 62 74; Altenaar/ Reijerse: 2 3 8 22 24 25 36 41 43 47 51 52 58 65 71; C. Kaats: 4 31 50; A. Grift: 5 26 29 39 42; Kamerbeek/Rauch: 7 33 49 55 68; W. Cochius: 9 28 34 35 44 63 66; Comb. Westerveld: 10 16 18 27 45 48 53; Comb. Kortland Zn.: 11 60; B. Schimmel: 12 14 57 61 72 73 76; H. v.d. Veen: 13 30; J. Beijer: 15 21; J. Koster: 19 32 59; Vaessen/ Veenendaal: 20 38 54 70; A. v. Zijtveld: 37; T. Kok; 40; C. Jak: 56; Z.K.H.: 64; J. Buchner: 67; A. Dijkstra: 69; J. Rauch 75. Installatiebedrijf j. corneiisse bv. Telefoon (02155) -1 30 14 De Korfbal Vereniging Oranje (KVO) is trots op haar Reko's. Met respect wordt naar 'de oudjes' geke ken, die niet alleen goed korfballen maar ook nog voortreffelijk een In ternationaal Recreantentoernooi kunnen organiseren. Thuis bij Janny Geers zitten Wychert Bonouvrié, Linda Wagter en Marie-José van t' Hoenderdaal rond de tafel waar een rood gekleurd boekje wordt gebo ren met de naajn 'Recreatie-Korfbal'. Voor de 5 e keer in successie wordt op 9 september a.s. op internationaal ni veau recreatiekorfbal gespeeld. Janny Geers: 'Tijdens de receptie van het 35-jarig bestaan van KVO in 1989 kwamen wij als oud-spelers op het idee om weer eens te gaan korfballen. Niet in wedstrijdverband, maar heerlijk ont spannend, recreatief. Hier en daar bena derden we enkele oud-spelers en het sloeg direct aan. Het jaar daarop gingen we van start met vijf dames en vijf he ren. Eerst wat trainen, want je moet na zoveel jaren weer even in het ritme ko men. In het jaarlijks Uitkomend korfbal- bondsboekje lazen we dat op landelijk niveau korfbal-recreantentoernooien werden gehouden. Uit de lijst met plaat sen en data hebben we enkele clubs uit de regio gekozen en met succes'. Marie-José vult aan: 'Maar het jaar daarop werd het grootser en trokken we met ons team onder andere naar Den Haag, Amsterdam, Maastricht en zelfs naar Duitsland. Per jaar wisselt ons Reko-team, vanwege verhuizingen of andere redenen. Tot op heden zijn wij er steeds in geslaagd het vereiste aantal van acht teamleden te formeren. Maar ver sterking is heel erg welkom. Half juli beginnen we met onze wekelijkse trai ningen; men kan ons elke dinsdagavond van 20.30 tot 21.30 uur op het KVO- terrein vinden.' In de maand augustus zijn de landelijke recreatiekorfbaltoernooien bekend en wordt de keuze gemaakt. Gemiddeld één keer per veertien dagen bezoeken de Reko's een dergelijk toernooi. 'Dat zijn prachtige dagen waarin wij samen enorm veel plezier beleven. Weet je, er staat niet zo'n druk op de ketel als bij wedstrijd korfbal. Maar denk niet dat wij er met de pet naar gooien. Soms gaat de beuk er in, om zo hoog moge lijk te eindigen'. Eigen toernooi Janny: 'Ook wij zijn vijf jaar geleden begonnen met een eigen toernooi te or ganiseren. Het is maar één dag, maar vergeet niet dat we heel wat moeten or ganiseren. Dat doen we uiteraard zelf met steun van bestuur en leden van KVO en de financiële steun van diverse sponsoren. Dit jaar beleven we een heel klein jubeljaar omdat het de vijfde keer is. Zaterdag 9 september hopen we weer op mooi weer en veel sfeer. Dan zullen zestien recreatiekorfbalteams hun krach ten meten. Uit de directe regio zijn dat Woudenberg, Dalto, Viko, R.D.Z., Qdik en Tempo. Iets verder weg komen Ready uit Den Haag, Madjoe uit Lei den, Veo uit Maastricht en Bep uit Purmerend. Internationaal zijn we zelfs door de aanwezigheid van de vier Duitse teams TV. Ensen, Adler Rauxel, SKV en Albatros. De KVO wisselbeker ging vorig jaar naar TV Ensen uit het Duitse Köln. De vrijdagavond daarvoor komen ze al en na een gezamenlijke maaltijd hebben we weer een klinkend feestprogramma met een live-band optreden. De deelne mers slapen of in het KVO-gebouw of in tenten op het veld. Zo'n avond zo met elkaar optrekken geeft een fantas tische onderlinge band die je de dag daarna duidelijk in de wedstrijden kunt terugvinden'. Marie-Jose: 'In februari zijn we met de organisatie van het toernooi begonnen en vanavond wordt het bekende toer nooi boekje afgerond. Dit gaat naar alle teams die mee doen en kunnen zij zich erop voorbereiden. Zaterdag 9 septem ber spelen we in vier poules met vier teams, waaruit tussen 10.00 en 12.30 uur de winnaars naar voren komen. Daarna worden de kwartfinales en halve finales gespeeld met de finale zó om streeks 14.00 uur. We hopen dat veel mensen deze dag het KVO-terrein gaan bezoeken, dat verhoogt de stemming en wie weet slepen zij KVO naar de finale. Deze uitnodiging richten wij speciaal aan de vele oudleden van KVO die De weken 32 en 33 vormen ieder jaar weer een hoogtepunt van het tennisseizoen. In week 32 (van 5 t/m 13 augustus) worden de banen van LTC-Soestdijk bevolkt door de Veteranen en de D-spelers. Week 33 (van 12 t/m 20 augustus) zijn dat de B- en C-spelers. Vooral in het D-toernooi zijn de plaat selijke verenigingen goed vertegenwoor digd. Bij de heren Dl zijn zelfs zeven van de acht geplaatste spelers lokale matadoren. Bij de heren Veteranen is Shot-speler Adama van Scheltema als nr. 1 ge plaatst. Deze Bl-speler mag de meeste tegenstand verwachten van J. Lankreyer, Peter Casteelen en Hans Bronkhorst. Paul Abrahamse, winnaar van verleden jaar, is wegens een blessure helaas verhinderd. Bij de dames voert Els Blonk van Iduna de plaatsingslijst aan. Nummer twee is A. Bunschoten. Willen beide dames de finale halen, dan moeten zij toch nog wel even afrekenen met bijv. Joke Sevinga, Marga Slijpen, Bep ter Meulen en Marijke Schut. In de Dl-categorie zijn het Munja Sjoerds bij de dames en Tom Kareisen bij de heren, die de nr. 1-positie inne men. Beide spelers van het eerste klas jeugd-team van Soestdijk zullen alle zei len moeten bijzetten om hun positie waar te maken. In de D2 categorie is bij de dames Edmee Versluis van Soesterberg de fa voriet, terwijl bij de heren, de winnaar van vorig jaar, Hennie Veldmeyer, de meeste aanspraak lijkt te maken. Met veel plaatselijke spelers belooft deze week weer een gezellige te worden, iets waar trouwens de 73-jarige LTC- Soestdijk patent op schijnt te hebben. De B-C week kent een ongekend groot aantal inschrijvingen. Op het moment van schrijven is de sluitingsdatum nog niet bereikt. Ook dit toernooi belooft, zeker kwalitatief, heel veel. Sportorganisatie Soest Bosstraat Oost - Soest - Tel. 17529 Kapsalon Tielemans Soest Oude Utrechtseweg 57. tel. 02155-14462 in de Staatsloterij én in de krasloterij. Dorpsplein 17B 3769 DA Soesterberg Hoe teken ik... auto's en vrachtau to's, door Christine Smit. In dit boek wordt uitgelegd hoe je met eenvoudige vormen zoals een cirkel of een driehoek auto's en vrachtauto's kunt leren tekenen. Vanaf 7 jaar. Hoe teken ik kleine dieren, door Christine Smit. Met behulp van eenvoudige vormen zoals een cirkel en een driehoek leer je hoe je dieren als een poes of een kip kunt tekenen. Vanaf ca. 7 jaar. Stiekem verhuizen, door Leonie Kooiker. De moeder van Adje en Els heeft het heel druk met de verhuizing van tante Gree, daarom verhuist Els naar het huis van de buren. Vanaf 8 jaar. Oren in de knoop, door Lydia Rood. Achttien korte verhaaltjes over Roosmarijn. Ze is zeven jaar en be leeft allerlei leuke dingen. Fantasie en werkelijkheid lopen regelmatig door elkaar. Heel geschikt om voor te lezen. Nieuwe boeken voor volwassenen Het complete trouwboek, door Elisabeth Mollema. Handleiding voor het organiseren van een huwelijksplechtigheid, met een overzicht van alle gebruiken die daaraan verbonden zijn. De bandietenkoningin, door Mala Sen. Het leven van een eenvoudig boeren meisje uit Noord-India dat zich na een reeks mishandelingen en verne deringen ontpopt als een heden daagse 'bandietenkoningin'. De witte vlinder, door Walter Mosley. Een zwarte buurt in Los Angeles wordt in de jaren vijftig onveilig ge maakt door een seriemoordenaar van prostituées. Het poetsvrouyveneiland, door Milena Moser. Een werkster probeert achter de ge heimen van haar werkgevers te ko men. Cobra, door Thomas Craig. Als een geheim agent door misda dige Indiase politici in de val wordt gelokt, is hij aangewezen op een col lega. Keizerin van leugens, door Eleanor Cooney. Een historische roman, spelend in de zevende eeuw. Een jonge vrouw weet via allerlei manipulaties op te klim men tot alleenheerseres van het Chi nese rijk. Dit was regelmatig het onderwerp van gesprek als je Elly Hoekstra of Hans Kagenaar tegenkwam. Na het certificaat van 30 km per dag vorig jaar, wilden ze dit jaar persé voor de medaille. Toen Elly in maart van dit jaar gecon fronteerd werd met een hernia en daarna ook nog geopereerd moest wor den, had iedereen het idee dat haar Vierdaagse niet door zou gaan. Maar niets was minder waar. Toen zij letter lijk 'de benen er weer onder had', begon ze voorzichtig te wandelen. Al snel wer den het met Hans trainingen van 20 tot 30 km per dag. De hittegolven van de laatste paar weken noopten tot één, hooguit twee trainingen per week. Dat had tot gevolg dat ze nooit tobde 50 km per dag kwamen. Vol goede moed gingen ze in Nijmegen PAGINA 10 SOESTER COURANT s< Een jaar gel Amerikanen i zijn alle circs woond door avond en vooi het van levern worden herscl sierlijke flora tuinen worde galowachtige zwembaden. I ander bij het r plannen. Hee ker leert men en ontstaat er met vele moge Buurtvereni Het eerste jaar aan het opknapp tuinen. Soms we pleegd waardooi kelijk meer ruim van erkers was bi inwendig werder gen aan de nieuv Per week zag me en ze kwamen vi nen maar ook ee gemeester en eer taat vestigden zie Het contact bleel omgeving, maar ziging in te kom waren het John d' Wiljo Vreeman ei bewoners van d< met een briefje vraag of zij geï; buurtactiviteiten een buurtverenigi 'We wilden eerst ken hoe de reactie we daarna de hel benaderen', reagei ook in de overigi 101 tot ruim 20( gedachten rond. van eikaars activi doende om het vi< Pierre Storimans Taco Borst. Ook c kreeg een schriftel reageren op activ lijke oprichting va in de wijk. Pierre Storimans: zijn 122 bewoner: heel positief op or vraag of men sugj hele lijst ontvangt als organiserend c van start te gaar. mensen die nog ni van harte welkom zij hun formulier Taco Borst: 'Wij i mogelijk geinteresserd zijn in recreatie korfbal. En als ze daarna ook nog ons team komen versterken zou helemaal mooi zijn'. Hét 5e Internationaal Recreanten-Toernooi van KVO, op za terdag 9 september a.s., op het KVO- terrein in het Sportpark, aanvang 10.00 uur. Een datum om te onthouden. De korfbal-volleybalclub De Giraffes, die in Baarn actief was tussen 1944 en de zestiger jaren, houdt op 9 september een reünie in het gebouw Koningsdael aan de Koperwiek in Soest. Aanvang: 16.00 uur.. Deelname aan de reünie kost f 37,50 inclusief een uitgebreide rijsttafel. Ex- Giraffes kunnen zich aanmelden bij Greet Broerze, Koperwiek 14, Soest, tel. 22224; of bij Piet-Hein Feitz, Baarn, tel. 02154-14794. Er zullen niet alleen herinneringen wor den opgehaald en oude vriendschappen worden hersteld. Er zal een grote wand worden samengesteld met foto's, krantenverslagen en anekdotes, op pa pier vastgelegd. Het geheel wordt omlijst door muziek uit de vijftiger en zestiger jaren. De reü nie-commissie is nog op zoek naar een aantal oud-leden, zoals Jan Smit, Kees Horsman, Lenie Andriessen - destijds de pin-up van de club - Henk Bon, Gertje Harreveld en Hans en Anneke Wielinga. Een ieder die hun adres weet wordt gevraagd een van de genoemde telefoonnummers te bellen. Over hetalgemeei Soesterberg nog st overkomt. Zondag morgens om even wat anders. Ee Lockheed C-5 Gt nelijk plezier in c uur vrij laag over gen. Tot in alle hoeken k< dere geluid van zijn horen en was zijn spanwijdte van 68 n 76 meter duidelijk j op de vliegbasis ge van start en wat niemand had verwacht, bleek toch. te kunnen. Vrijdag 21 juli arriveerden zij beiden, versterkt met Elly's zoon, de marinier Stefan, die even die vier dagen meeliep, in een zinde rende hitte aan de finish. De laatste ki lometers ging dat langs de Via Gladiola naar de zo fel begeerde medailles. Zonder blaren of blessures zijn ze er gekomen, 'maar het was wel zwaar', al dus de altijd goedlachse Elly. 'Het vol gend jaar gaan we weer voor de 50 ki lometer en dan voor het kroontje op de medaille', aldus Hans Kagenaar. De Soester mountainbiker Fred van Zetten (35) is afgelopen zondag als tiende geëindigd bij de cross-coun- try in Arnhem. Van Zetten maakt met zijn naar eigen inzicht opge bouwde Trek Carbon deel uit van het team van Bike Shop uit Amersfoort. In de expositieruimte medisch cen trum Molendael, lokatie Soest, is tot en met 11 september een nieuwe expositie ingericht. In de vitrines: bronzen en chamotten beelden van Truus Wilders-IJlst uit Amersfoort; aan de wanden: schilderijen van Henk ter Horst uit Assen. Truus Wilders-IJlst (Amsterdam 1944): Schaken, echtscheiding en een kat heb ben op het eerste gezicht niet zoveel met elkaar te maken. Als werk van de beeld houwster Truus Wilders-IJlst staan sculpturen met deze onderwerpen ech ter broederlijk naast elkaar. Emoties en karakter zijn thema's die zeer inspireren. Of dat nu in een spanningsvolle schaak wedstrijd is, in een drama als een echt scheiding, of in een portret van een mens of dier, die twee facetten moeten al haar werk bevatten. Dat vereist nogal wat karakterstudie. Het weergeven van het innerlijk vindt zij boeiender dat het maken van een uiter lijke vorm. De relatie tussen het model en haar is daarom essentieel. De span ning, die overslaat van de schakers naar de toeschouwers, inspireerde haar tot haar oeuvre van schaakbeelden. In "De Toeschouwers" geeft zij de rol van de vrouw in de schaakwereld weer. Haar ideeën bewerkt de Amersfoortse kunstenares veelal tot sculpturen in steen, chamotte en brons. Enige tijd had Truus Wilders schilderles van Gérard Grassère, maar al snel ging zij over op boetseren. Zij volgde daartoe lessen van Pim Knaup in Amersfoort en aan de kunstacademie te Kanipen. Beïnvloe ding door Afrikaanse kunst onderging zij in een workshop van beeldhouwers uit Tengenenge (Zimbabwe). Werk van haar werd aangekocht door particulieren en bedrijfsleven in Neder land en daarbuiten. Exposities o.a.: Amersfoortse Verz., Museum Flehite, Singermuseum Laren, Kasteel Coe- vorden. De schilder Henk ter Horst, geboren in Roswinkel (1937), woonachtig in Assen en werkend in het Groningse Ewer, kreeg zijn opleiding aan de Akademie voor Beeldende Kunsten "Minerva" te Groningen. Als docent tekenen en kunstgeschiedenis is hij jarenlang ver bonden geweest aan de Pedagogische Akademie "de Eekhorst" te Assen. Na door ziekte gedwongen te zijn het onderwijs vaarwel te zeggen, is hij nu wekelijks te vinden in zijn ateliers woning op de Groninger wierde Ewer. Schilderde ter Horst aanvankelijk in een realistische stijl, na een aantal gebeurte nissen in de privé-sfeer veranderde deze via een expressievere uitingsvorm in een meer abstraherende manier van werken. Kenmerkend voor deze laatste periode zijn o.a. de werkstukken die het Wad tot thema hebben. .Naast deze vrijere werken maakt Ter Horst met grote regelmaat werkstukken voor kerkelijk gebruik. In vele publi caties is er de laatste jaren aandacht be steed aan dit werk. De NCRV maakte een documentaire over hem, die begin juni j.1. voor de derde keer werd uitge zonden. Henk ter Horst exposeerde in vele plaatsen in het land en dit najaar zal er werk van hem te zien zijn in de Laurenskerk te Rotterdam en in de Pro testantse Gemeenschap in Luxemburg. En nu dus, tot 11 september, in het medisch centrum Molendael aan de Soesterbergsestraat te Soest. Het parcours van deze wedstrijd op geaccidenteerd terrein was behoorlijk zwaar. Het hoogteverschil bedroeg per ronde van 6 kilometer zo'n 150 meter en mede door de warmte werd de wedstrijd een ware slijtageslag. Omdat de wed strijd als "generale repetitie" wordt be schouwd voor het Nederlands Kam pioenschap, dat op 5 en 6 augustus in het Limburgse Gulpen wordt gehouden, was de volledige nationale top aanwe zig. Van Zetten, die nu voor het derde jaar aan wedstrijden meedoet (dit jaar bij de Veteranen), probeerde in de derde van de vier wedstrijdronden weg te komen uit de groep die voor de plaatsen 8 tot en met 12 reed. Daardoor vergde hij iets te veel van zichzelf, waardoor hij uitein delijk op de tiende plaats eindigde. Voor Gulpen hoopt hij overigens minimaal op hetzelfde resultaat. BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255,* FAX 02155 -25997 Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg fabriek naar de Amersfoortse-straat, de bouwmaatschappij naar de Postweg. Over de komende bestemming van het ter rein is in Soest het nodige te doen: de woningbouwplannen hebben zo veel politiek stof doen opwaaien dat het gemeente bestuur zich "nader beraadt". Vorige week donderdag is een sloopbedrijf begonnen met de "afbouw" van de bekende timmerfabriek 't Driftje aan de ge lijknamige straat in Soest-zuid en het 'pand van bouw maatschappij Uyland. Na vijfendertig jaar viel het.gebouwd onder de slopershamer. Beide ondernemingen zijn inmiddels met hun vestiging verhuisd naar Soesterberg: de timmer-

Soester Courant | 1995 | | pagina 10