halve prijzen! Apollo bruist als nooit tevoren Feestelijk afscheid hoogste groep De Zomerkollektie voor dames en heren vanaf heden: mode afwezig Luchttransporten naar v.m. Joegoslavië gaan door Wim Overgoor (of minder) Agenda Hulpverlening Medische dienst Kerkdiensten P. Creutzberg 'Burgerlijkt^tandM Soester Courant in Soesterberg Smeltkroes van velen, afkomstig van overal Contactmiddag voor ouderen tijdens Gildefeesten Scholen beëindigden het schooljaar Meer berichten over Soesterberg op de sportpagina Iets te koop ofte geef? Plaats een "Kleintje" in de Soester Courant Geen mensen, maar materieel Feestfoto's komen in Plusmarkt-winkel 'De Drie Eiken' Activiteiten Parkeergelegenheid voor de zaak en betalingen^ ook met pin! Woensdagmiddag geopend. ■III j.a. de korte 03463 - 51367 rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld. Molenstraat 112, SoeSt, tel. (02155) 21841 Het Oranje Comité wordt bij herhaling gevraagd hoe het zit met de foto's die tijdens de afgelopen feestdagen zijn ge nomen. Het comité had even de handen vol aan de afwerking van zaken, waar door er geen tijd resteerde voor de fo to's. 'Het heeft geen zin om ze nu in de vakantietijd te laten zien', aldus Anneke Pley, penningmeester van het Oranje Comité. Daarom worden ze in september in de Plusmarkt aan de Rademakerstraat ten toongesteld. De ruim 300 foto's geven een goed beeld van de vele aktiviteiten van tien dagen Soesterbergs-feest. De bestellingen kan men daarop indienen bij Emmy Viersen, Gen. Winkelman straat 62. Tevens kan men de video hu ren die door de Amerikaanse gasten werd gemaakt en als dank aan het Oranje Comité werd gegeven. Woensdag 2 augustus 09.00 Tennis jeugdtoernooi, Sportpark Donderdag 3 augustus 09.00 Tennis jeugdtoernooi, Sportpark Vrijdag 4 augustus 09.00 Tennis jeugdtoernooi, Sportpark Zaterdag 5 augustus oud papier, thv Rabobank 09.00 Rondje Soesterberg, Radio Soest 19.00 Tennis vakantietoernooi, Sport park Zondag 6 augustus 09.00 Finale tennis jeugdtoernooi Sportpark Maandag 7 augustus 19.30 kaarten, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 51252. officieel PHIl PS Philips dealer (ook diverse andere merken) Verkoop en reparatie van audio-, video- en huishoudelijke apparatuur. Geopend vanaf 10.00 uur. Maandag de gehele dag en woensdagmiddag gesloten. HUISARTS van 14 augustus t/m 1 september De collegae nemen waar. Zondag 6 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pastor Huiskamp; cantores Zondag 10.30 pastor Huiskamp; ge mengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Generaal Winkelmanstraat 99-101 zondag 09.30 M. Kroonenberg woensdag 20.00 M. Kroonenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 C.J. Droger Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: R.M.P. v.d. Wijgerd (Den Dolder), Paltzerweg 227, tel. 030-280626. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H. J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, tel. 52467, weekend dienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. OVERLEDEN 27 juli: Gijsbertus Gerardus Tammer (68), Postweg 27. 29 juli: Blanche Ernestine van Weer- den-Boodt (92), Amersfoortsestraat 87. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), teL 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkdagen 12.00-13.00 uur, ell^e donderdag 19.00- 21.00 uur; overige tijden: tel. 02155- 19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. de Luchtmachtkapel om dit ontbijt op te luisteren. Dit ontbijt willen we graag la ten volgen met een activiteit voor onze kinderen, want vlak niet uit dat Apollo een kinderrijke wijk van Soesterberg is en zeker zal worden. Ja, wat wil je met zoveel jonge gezinnen'. Affiniteit Taco Borst: 'Ik ben de laatste bewoner die zich in Apollo vestigde en daar zijn mijn echtgenote en ik dolblij mee. Van heel veel mensen hoor je dat ze heel graag in Soesterberg willen wonen, ech ter waren alle huizen verkocht. Ik kom zelf uit Nieuwegein, maar Soesterberg is het. Kijk eens naar de prachtige omge ving, één en al natuur. En dan zo nu en dan het overvliegen van een straaljager. Verder het dorp met zijn gezellige wij ken. Ja, we moeten ons daar nog hele maal inleven en wees ervan overtuigd dat we dat ook graag willen. Ook heb ben wij de weg naar de middenstand hier goed gevonden. Vanwege de vele huis- en tuinklusjes heb ik de vloer in het Karweihuis aan de Rademakerstraat bijna versleten en daarin ben ik niet enige. Ook de andere mogelijkheden die we langzaam maar zeker leren kennen, vallen heel goed bij ons'. Storimans: 'Onlangs stond in een regio naal dagblad dat Soesterberg een doods dorp is geworden nu de Amerikanen zijn vertrokken. Laat ik duidelijk stellen dat Soesterberg een heerlijk rustig dorp is en pertinent niet doods. Ja, als je op een hete middag door het dorp rijdt dan is het inderdaad stil, maar dat is het overal in deze tijd. Natuurlijk is er min der vliegverkeer, maar daar hebben we de laatste tijd ook niet over te klagen. Wij als bewoners van Apollo zijn bezig ons in Soesterberg te oriënteren, zoiets gaat langzaam maar zeker. We zijn er van overtuigd dat Apollo een bruisende wijk van een prachtig dorp Soesterberg gaat worden. Wij hopen dat de Soesterbergse gemeenschap zich ook meer aan ons gaat presenteren. Ik heb gehoord dat de Vereniging Soesterbergs Belang een nuttig informatieboekje aan de nieuwe bewoners wil aanbieden. Kijk, dat hebben we nodig. Wat meer wegwijs in dit vliegdorp zal zeker leiden tot een grotere affiniteit met de bewo ners en niet te vergeten het verenigings leven. Het zou goed zijn als alle vereni gingen zich bijvoorbeeld in de Soester Courant eens aan ons voorstelden. Ver geet niet dat hier meer dan tweehon derd woningen staan en wie weet straks ook nog de wijk Gemini. Nee, ze moe ten niet zeggen dat Soesterberg een doods dorp is. Ik weet zeker dat de wijk Apollo niet meer zoals vroeger een min of meer afgescheiden wijk van Soester berg zal zijn, maar een bruisende een heid die zich nauw met het vliegdorp verbonden zal voelen. O ja, bewoners van Apollo die alsnog willen reageren op bovengenoemde activiteiten, kunnen dat doen bij: John de Leeuw en Anita Meijer, Apollo 74, Wiljo Vreeman en Janet Samberg, Apollo 64, Pierre Storimans, Apollo 135, Sander Swildens, Apollo 198 en Taco Borst, Apollo 190'. Van zo'n intro wordt zelfs een rasechte Soesterberger even stil. Reeds werden ze destijds door het Oranje Comité op hun waarde geschat met een waterballet van de Vereniging Vrijwillige Brandweer op het Gemini-veldje met direct daarop de lampionoptocht dwars door Apollo. Soesterberg is zeker blij met hun jong ste aanwinst, de wijk Apollo. Dit wordt luid en duidelijk bij vele middenstanders gehoord. In september start het vereni gingsleven, met meer dan normale aan dacht gericht op de bruisende wijk Apollo. Als aanvulling op de informatie in de Soester Courant van woensdag 26 juli j.1., kunnen voor deze middag entree- kaarten in Soesterberg m.i.v. 1 augustus worden aangeschaft bij: mevr. I.M. Lensink, Chr. Huygens- laan 129, tel. 52205; mevr. G.J. Meijerink, Chr. Huygens- laan 108, tel. 52041; G. Dusschooten, Gen. Winkelman straat 41, tel. 53338; Verzorgingscentrum de "Heybergh", tel. 51600. M.i.v. 7 augustus kunnen ook de kaar ten worden betrokken bij mevr. T. van Bussel in de Drie Eiken, tel. 51402. i, Een jaar geleden woonden nog Amerikanen In de wijk Apollo. Nu zijn alle circa 200 woningen be woond door Nederlanders. Elke avond en vooral op zaterdag bruist het van levendigheid. Huis en tuin worden herschapen in paleisjes en sierlijke flora gebieden. De achter tuinen worden versierd met bun galowachtige schuurtjes en kleine zwembaden. De ene buur helpt de ander bij het realiseren van al deze plannen. Heel langzaam maar ze ker leert men elkaar beter kennen en ontstaat er een saamhorigheid met vele mogelijkheden. Buurtvereniging Het eerste jaar werd veel tijd besteed aan het opknappen van de woningen en tuinen. Soms werden forse ingrepen ge pleegd waardoor de woningen aanmer kelijk meer ruimte kregen. De aanbouw van erkers was bijna normaal, maar ook inwendig werden de toch fraaie wonin gen aan de nieuwe bewoners aangepast. Per week zag men het aantal toenemen en ze kwamen van overal. Jonge gezin nen maar ook een gepensioneerde bur gemeester en een predikant met emeri taat vestigden zich in de nieuwe wijk. Het contact bleef beperkt tot de directe omgeving, maar daar begint nu een wij ziging in te komen. In de maand mei waren het John de Leeuw, Anita Meijer, Wiljo Vreeman en Janet Samberg die de bewoners van de nummers 2 tot 100 met een briefje benaderden met de vraag of zij geïnteresseerd waren in buurtactiviteiten en de mogelijkheid om een buurtvereniging op te richten. 'We wilden eerst hier beginnen en kij ken hoe de reactie zou zijn. Mogelijk dat we daarna de hele wijk Apollo konden benaderen', reageert Anita Meijer. Maar ook in de overige huizen van nummer 101 tot ruim 200 liep men met zulke gedachten rond. Bij toeval hoorden ze van eikaars activiteiten en dat was vol doende om het viertal uit te breiden met Pierre Storimans, Sander Swildens en Taco Borst. Ook de rest van wijk Apollo kreeg een schriftelijke uitnodiging om te reageren op activiteiten en een moge lijke oprichting van een buurtvereniging in de wijk. Pierre Storimans: 'Ruim 62%, dus dat zijn 122 bewoners van 195 reageerden heel positief op onze voorstellen. Op de vraag of men suggesties had, werd een hele lijst ontvangen. Dat was voor ons als organiserend comité voldoende om van start te gaan. Natuurlijk zijn de mensen die nog niet gereageerd hebben van harte welkom en wij hopen dat ook zij hun formulier willen inleveren'. Taco Borst: 'Wij ervaren dat heel veel dingen beter samen gedaan kunnen worden. Naast buurtactiviteiten zou bij voorbeeld de aanschaf van een ladder zinvol zijn voor gemeenschappelijk ge bruik. Maar ook ieders know how ten behoeve van de verbetering van de wo ning is belangrijk. Hoe doe je iets en kan dat misschien gezamenlijk gebeu ren, dus goedkoper'. Storimans: 'Uiteraard moet zoiets goed gecoördineerd worden en we denken daarbij aan de vorming van een vereni ging of stichting. Reeds hebben we heel goede informatie gekregen die ons bin nenkort tot de realisering daarvan kan brengen'. Eerste activiteit Anita Meijer: 'Nee ik kan niet zingen, maar wel meehelpen om iets binnen de wijk Apollo te organiseren. We zijn dan ook blij dat we de eerste activiteit kun nen aankondigen. Op zaterdag 16 sep tember hopen we 's morgens om half negen op het sportveldje aan de Mercury een gezamenlijk ontbijt te or ganiseren. Bakker Tammer wil ons gra tis brood, boter, jam en kaas leveren. De rest zoals melk, fruit, proberen we nog daaraan toe te voegen. Natuurlijk heb ben we daar heel wat vrijwilligers voor nodig om ons een handje te helpen. Maar die komen vanzelf wel uit de wijk. Verder zoeken we naar voldoende stoe len en tafels, maar mogelijk dat we die via militaire kanalen uit de regio kunnen krijgen. Verder denken we aan muziek van of de muziekvereniging ODEON of Over het algemeen staat niemand in Soesterberg nog stil als een vliegtuig overkomt. Zondag 23 juli was dat 's morgens om even over acht uur wel wat anders. Een Amerikaanse Lockheed C-5 Galaxy had er ken nelijk plezier in om op dat vroege uur vrij laag over het dorp te vlie gen. Tot in alle hoeken kon men het bijzon dere geluid van zijn vier straalmotoren horen en was zijn indrukwekkende spanwijdte van 68 meter en lengte van 76 meter duidelijk zichtbaar. Eenmaal op de vliegbasis geland, opende het m T enorme monster zijn buik van voren en achteren. Kort daarop kwamen rups voertuigen van de Mariniers aangerold om ingeladen te worden. Maar dat ging niet zo maar. De Ame rikaanse bemanning wilde de voertuigen eerst goed inspecteren en zo werden de tracks aan een grondige inspectie onder worpen. Werd door hen modder of an der vuil geconstateerd dan moest een wasbeurt het geheel in een aanvaard bare situatie brengen. Eindelijk waren de vijf tanks geladen en kon de totale vracht van 120.000 kg zich na een korte aanloop van de aardbodem verheffen om in het Joego-slavische Split weer neer te strijken. 'Voor de zoveelste keer neem ik af scheid van de leerlingen in groep 8. Dat is eenmaal inherent aan het feit dat je de leerkracht van de hoogste groep bent. Je trekt een jaar lang met de jongelui op en je leert ze goed kennen. De ene keer is het af scheid moeilijker dan een andere keer. De ene groep is meer opener dan de andere. Het laat echter on verlet dat je een streep zet onder de optelsom en het afsluit om straks met een nieuwe opgave te begin nen'. Meester Gert Lamers van de Weth. de Haanschool keek in gedachten naar 'zijn' twaalf leerlingen van groep 8 die vermoeid en bezweet van een groots spektakel even bijkwamen. De kinderen van groep 8 van zowel de Carolusschool als de Weth. de Haanschool boden hun leerkrachten en ouders een afscheids avond aan. Het was ook op die woensdagavond van 12 juli 1995 warm, ja zelfs tropische temperaturen. De hal van beide scholen zaten desondanks toch vol met zomers geklede ouders. Carolus musical De Carolusschool bood een musical aan, opgevoerd door 21 leerlingen van groep 7 en 8, met als titel 'niet goed, geld terug'. Deze school hanteert met succes musicals waarbij ook leerlingen van groep 7 worden betrokken. Zij mo gen op deze wijze even proeven aan wat hen het volgend jaar te wachten staat. Maar door groep 7 erbij te betrekken beschikt de school over een groot aan tal medewerkers voor de geplande op voering. Het ging deze keer over het ge zellig drukke warenhuis Harold's. Zowel de baas als zijn personeel zijn enthou siast over hun zaak totdat de eigenaar meent met pensioen te moeten gaan. De grote vraag is dan wie hem gaat opvol gen, zijn zoon Charies die alleen maar naar mooie meisjes kijkt of zijn dochter Noëlle die alleen maar verstand van paarden heeft. In een vlot tempo door spekt met veel humor wisten de spelers hun gehoor een uur lang te boeien. Een glas water moest 'een baard in de keel' van een hoofdrolspeler regelmatig sme ren, om luid en duidelijk over te komen. Een daverend applaus was met recht hun beloning. Weth. de Haanschool Op dezelfde avond zat ook de hal van de Weth. de Haanschool vol met ruim zeventig ouders en gasten. Voor een juiste belichting waren deuren en ramen dichtgeplakt, met het gevolg dat de tem peratuur binnen vrij hoog opliep. Der tien leerlingen van groep 8 gaven hun afscheidsfeest door de opvoering van: De prehistorische relschoppers'. Twee Noordpoolbezoekers -gekleed in dikke winterkledingü- ontdekken een prehis torisch menselijk wezen van 6000 jaren oud. Tot hun schrik komt deze mens tot leven en wordt door hen meegenomen Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Alle Soesterbergse vijfenvijftig plussers kunnen zich noteren voor een uitge breide lunch op dinsdag 15 augustus a.s. te 12.30 uur. Gaarne opgeven vanaf 7 augustus tot 14 augustus tussen 09.00 en 12.00 uur, kantoor dienstencentrum, tel. 51402, kosten f 4,50 p.p. Op donderdag 7 september staat een uitstapje op het programma. De reis gaat deze keer naar Amsterdam, waar men onder leiding van rasechte oude Amsterdammers een wandeling gaat maken langs uiteraard de mooiste plek jes van de. hoofdstad. De wandeling duurt ongeveer twee uur. Het wordt voorafgegaan door een kopje koffie met gebak en besloten met een lunch. Ver trek vanuit Soesterberg dienstencentrum per bus om 09.00 uur. De wandeling staat ongeveer om 11.00 uur gepro grammeerd met de lunch te 13.30 uur. Daarna is er tijd voor inkopen enz. met om 17.00 uur vertrek en aankomst te Soesterberg om ongeveer 18.00 uur. De kosten zijn slechts f 25,00 p.p. Ook hier voor opgave bij het dienstencentrum vanaf 7 augustus, dagelijks tussen 09.00 en 12.00 uur, met uitzondering van de donderdagen. Er kunnen zich maximaal 50 personen voor dit uitstapje opgeven, dus wie het eerst komt het eerst maalt. naar de bewoonde wereld. De normen, regels en voorschriften lapt hij aan zijn laars met het gevolg dat de lachspieren goed tot ontwikkeling kwamen. Het stuk, samengesteld en geregisseerd door het echtpaar Creutzberg, oogstte veel succes. De week daarvoor gehouden fancy fair op deze school is een groot succes geworden. Helaas wilde het paard niet doen waar een ieder op zat te wachten. Om die reden werden vier loten getrokken en konden de gelukki gen elk met een prijs van f 100 naar huis gaan. De gehouden loterij zou een suc ces zijn met een opbrengst van f 1500; tot groot enthousiasme werd het meer dan verdubbeld en kan voor ruim f 3000 de zo begeerde soundmixer voor de school worden aangeschaft. Postiljonschool Directeur Kamphorst: 'Wij hebben in de loop van het cursusjaar diverse aktiviteiten gehad en zo al onze kracht ten dienste van het onderwijs gesteld. Daardoor was er weinig of geen tijd over voor een soort afsluiting'. In zijn spreekkamer kan men het navolgende toepasselijke gedicht lezen: 'Als ghij mein kraaien hoort, des mor gens voor het daghen; zoekt dan, o jeugd, aan God u biddend op te draghen. Gaat vlijtigh naar den school en zoekt uw meesters leer, want zo geraakt een kind tot waer geluck ende eer'.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11