l c'd wc ftm En dit zijn de knallers van deze week: 698 249 Visser verwijt coalitiefracties 'kronkelpolitiek' over Driftje Scouts houden eer van Soest hoog 179 299 500 14.995, auto smeeing MA MDEN. Zomerfeest zonder bier is niet interessant voor jeugd Brievenbus kraamkamer voor hamsterpaar met 13 spruiten VERSE MOSSELEN ONS WERK Gebrek aan ideeën in Soest? WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 73e JAARGANG NO. 49 'Een jaar spelletje gespeeld met mensen' Ontheffing alcoholverbod voor SWS KLAREN ^TROMP 3 Actueel 7 Op Soest 10 Sport etc. 11 Soesterberg Mooi zomerweer: extra alert zijn op insluipers! - Jongetjes bezorgen portefeuille terug 'Sexhuis' aan Van Goyenlaan gestopt 'Ambassadeurs' nemen vlag mee naar Jamboree Bromfietser door auto geschept Magnetron en ijs weg bij inbraak RUUD SMIT visspecialiteiterï feo-Jt Print S Krabstukjes Hamburgers Verse kip Achterham Knip of rondbrood |J7 Galia meloenen VAN DE GRAAF Zuidpromenade 6 - Soest Gemeente wil cultuur stimuleren FIAT CINQUECENTO 900 S i.e. 14.995,-* <3 Redactie en administratie: Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152' Telefax 02155-24904 Postbank 126156 Abonnement: Soest/Soesterberg per halfjaar f 15,- Buiten Soest f 30,- Losse nummers 85 ct. Gecontr. opl. 11.700 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG ÏL "Het allerergste is dat het publieke debat, en dus de democratie, door dit schriftelijk schimmenspel ge weld wordt aangedaan. Na de zeperd met MacDonalds blijkt op nieuw dat dit College op belang rijke punten geen draagvlak in de gemeenteraad heeft. Ik vraag me af of het wel verstandig is verder te gaan met deze niet-competente en a-creatieve wethouders." Ondanks het zomerreces blijft de gang van zaken rondom het bouwplan voor 't Driftje in Soest-zuid de politieke ge moederen bezig houden. Nadat het Col lege van B. en W. voor de laatste raads vergadering het omstreden voorstel te elfder ure van de agenda schrapte - omdat de drie coalitiefracties (WD, CDA en PvdA) onverhoeds hun steun introkken - hebben drie andere fracties (Gemeentebelangen, D66 en GPV/ SGP/RPF) inmiddels voorgesteld ook van het "aanstootgevend" hoge appartementengebouw een bouwlaag weg te halen. Dat voorstel sluit aan bij de ideeën van Jan Visser, fractievoorzitter van GroenLinks-Progressief Soest. Hij heeft deze oplossing al eerder gesuggereerd, met dien verstande dat de gemeente Soest volgens hem de "schade" daarvan aan bouwmaatschappij Uyland zou moeten vergoeden. Visser, die destijds als wethouder een belangrijk aandeel had in het zgn. "herenakkoord" tussen de gemeente Soest en Uyland, is geen tegenstander van het bouwplan als zo danig, maar vindt - net als de bewoners - dat het best wel wat lager kan. In een brief aan het College van B. en W. maakt hij duidelijk dat hij dat voor stel opnieuw per amendement aan de raad had willen voorleggen, wat door de plotselinge move van de coalitiefracties en ondanks hun eerdere ferme uitspra ken, plotseling - "tot mijn stomme ver bazing", aldus Visser - niet meer hoefde. Dat de drie fracties geen medewerking meer wilden verlenen aan de gepresen teerde plannen en aandrongen op een aanpassing, maar tegelijkertijd ("o schi zofrenie", aldus Visser) de bezwaren van de omwonenden niet gegrond achten, kenschetst hij als "kronkelpolitiek". 'Iets grondig mis' "Veel erger is nog dat het College het punt Driftje meteen van de raadsagenda afvoerde, alle discussie hierover uit de weg ging en zichzelf niet wou of kon verdedigen," aldus Visser. Hij conclu deert daaruit dat het College toegeeft dat er iets grondig mis is met de uitwer king van het herenakkoord. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft de Stichting Wel zijnswerk Soest (SWS) toestemming verleend om op zaterdag 18 augus tus een "zomerfestival" te houden op de Eng. Daar mag 's avonds dan óók bier geschonken worden. Het evenement vormt de afsluiting van de zomer-activiteiten die de SWS dit jaar voor de jeugd organiseert. Er komt een tent te staan waarin muziek wordt gemaakt. De organisatoren hebben de gemeente ook gevraagd of er bier ge- schonken mag worden. Op basis van het alcoholmatigingsbeleid is Soest tot dusver uiterst terughoudend geweest met het verstrekken van derge lijke vergunningen. Ontheffingen wor den bij hoge uitzondering verleend. In overleg met de politie is ambtelijk nu voorgesteld om zo'n ontheffing nu maar eens wel te verlenen, maar dan alleen voor de avonduren (18.00-24.00 uur). "Een dergelijk feest zonder een biertje is voor de meeste jeugd van 16+ niet zo interessant, en in ieder geval moet voor komen worden dat ze zelf bier gaan meenemen," luidt het ambtelijk advies." De SWS krijgt overigens het consigne mee om te zorgen voor een ruim en vol doende aanbod van frisdranken. Verder moeten slogans als "Geniet, maar drink met mate" en "Rij veilig, rij alcoholvrij" onder de aandacht van de bezoekers gebracht worden. Twee volwassen goudhamsters met maar liefst 13 jongen, die vind je niet iedere dag in je brievenbus. De heer Peters van de Larixlaan keek vorige week dan ook verbaasd op toen hij de hele familie aantrof op de restanten van zijn ochtendblad. Kennelijk had Ma Hamster zojuist het leven geschonken aan het tal rijke kroost en de krant als kraam bed gebruikt. Hoe het hamsterpaar in de brievenbus terecht is gekomen is de vraag; het ligt niet voor de hand dat ze zelf naar bin nen zijn gekropen. Vermoedelijk hebben de oorspronkelijke bezitters - die er (vanwege de vakantie?) wel van af wil den - de diertjes dus in de bus gedepo neerd, waar het wonder-der-natuur ver volgens plaatsvond. Maar wat moet je plotseling met 15 ongenode hamsters? De familie Peters zocht kontakt met de politie. "Ze keken er niet van op," aldus mevrouw Peters, "maar verwezen ons naar de Dieren ambulance." Die ontfermde zich ten slotte over het hamstergezin. Jan Visser GL-PS). "Het College legt het hoofd in de schoot, erkent opeens alle fouten die gemaakt zijn, heeft maandenlang de omwonenden een rad voor de ogen ge draaid en de welstandscommissie op het verkeerde been gezet, houdt Uyland aan het lijntje, staat toe dat Meilof (het GPV-raadslid, red.) hem mag beschul digen van chantage en neemt inmiddels genoegen met het feit dat een artikel 19- procedure gelijke tred houdt met de bestemmingsplanprocedure," schrijft Visser. Volgens hem verbaast de houding van het College en de Colllege-partijen des te meer, omdat de bezwaren die al in 1994 bekend waren en sinds die tijd fel bestreden werden, nu opeens tot intrek king van het voorstel leiden. "Meer dan een jaar is er een spelletje gespeeld met mensen. En waarvoor?" Schimmenspel Visser constateert dat het politieke schimmenspel nog verder is toegenomen door het alternatieve voorstel van Gemeentebelangen, D66 en GPV/ SGP/RPF, waarmee hij het inhoudelijk overigens wel eens is. "Het verschil tus sen de heren Meilof, Jansen en Witte en mij is dat zij niet bereid zijn voor hun plannen in de gemeentelijke buidel te tasten, waar het uiteraard toch op uit draait," aldus Visser. Hij stelt vast dat de drie College-partijen in grote politieke moeilijkheden zijn ge raakt, dat de drie oppositiepartijen "in troebel water vissen" en dat het College "onder de tafel kruipt" om zich te bera den op de nu ontstane situatie, zoals zij B. en W. citeert. Het publieke debat en de democratie worden door dit schrifte lijk schimmenspel geweld aangedaan, vindt hij, en dat is het allerergste. "Na de zeperd die het College deze maand kreeg van élle raadsfracties voor de MacDonaldsplannen in het pand van Immerzeel, is dit de tweede keer in drie weken dat het College op belangrijke punten geen draagvlak in de gemeente raad heeft." Visser vraagt zich dan ook af of het nog wel verstandig is verder te gaan met deze "niet-competente en a-creatieve wethouders" en wil zijn brief op de agenda voor de raadscommissie Ruim telijke Ordening van 5 september. Hij eist tenslotte dat het College hem dan uitvoerig informeert over de financiële consequenties van alle schriftelijke voor stellen die door het ene én/of het an dere groepje van drie fracties zijn ge daan. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend 02155-27493 zie pagina 3 Stenen en steentjes markeren wandelroute. Belangstelling voor 'La Strada' valt niet tegen. Kruiswerk en Thuiszorg bieden flexibele zorg. Onrust over colportage met omstreden verzekeringen. Openlucht Cabrio ideale plek muzikale verpozing. Verdwenen Soest. Hervonden Soest. Programma Radio Soest. Nieuws van de bibliotheek. De Reko's bestaan vijf jaar. Fred'van Zetten tiende in montainbike country-cross Nieuwe dubbelexpositie in m.c. Molendael. Timmerfabriek Driftje onder slopershamer. Apollo bruist als nooit tevoren. Feestelijk afscheid van hoogste groepen. Luchttransporten naar Joegoslavië gaan door. Activiteiten in de Drie Eiken. De politie wordt de laatste weken re latief vaak geconfronteerd met een negatief bijverschijnsel van het mooie zomerweer: insluipingen overdag. Openstaande ramen en deuren heb ben op het dievengilde nu eenmaal een bijzondere aantrekkingskracht, ook als de bewoners gewoon thuis zijn maar bijvoorbeeld op de eerste etage bezig zijn. De insluipers slaan - op letterlijk "onbewaakte ogenblik ken" - meestal snel toe en hebben het vooral gemunt op polstasjes, por temonnees, sieraden en andere waar devolle zaken die min of meer voor het grijpen liggen. De jassen aan de kapstok worden dikwijls het eerst "onderzocht". De politie geeft dan ook het drin gende advies om ramen en deuren zoveel mogelijk gesloten te houden. Ook tuinhekjes en poortjes vormen dikwijls een té gemakkelijke entree voor lieden met kwade bedoelingen. In de bosjes bij de Smitshof troffen zes jongetjes in het weekeinde een porte feuille aan, die eerder vorige week was buitgemaakt bij een insluiping aan het Vèdelaarpad. Alles zat er nog in, o.a. autopapieren en bankpasjes. Via de po litie kwam de portefeuille terug bij de rechtmatige eigenaar, een 35-jarige Soesterse. Als alles goed verlopen is heeft het "sexhuis" aan de Van Goyenlaan giste ren opgehouden te bestaan. Per 1 au gustus hadden de activiteiten in de flat in elk geVal op last van de gemeente beëindigd moeten zijn. Naar verluidt heeft de exploitant met zijn (inmiddels vijf) "gastvrouwen" uiteindelijk zijn heil gezocht buiten Soest. De omwonenden kunnen dus verlicht ademhalen. De exploitatie is van gemeentewege beëindigd - op straffe van een dwang som van 2000 gulden per dag - niet op basis van de APV, maar op grond van het bestemmingsplan. De APV kent weliswaar een soort bordeelverbod, maar volgens ambtenaar W. Peters zou dat juridisch gezien nogal wat voeten in de aarde hebben gehad. De gemeente heeft daarom de (snellere) weg gekozen van het bestemmingsplan, dat "bedrijfs matige" activiteiten in de flats - die een pure woonbestemming hebben - ver biedt. WHHH "Ambassadeurs van Soest." Zo noemde burgemeester De Widt de delegatie van Soester scouts die deze en de volgende week deelne men aan de Wereld Jamboree in Dronten. De vlag van Soest zal daar wapperen in de Flevolandse wind. Op de Birkstraat werd vorige week een 19-jarige bromfietser uit Amersfoort aangereden door een auto, die bestuurd werd door een 46-jarige plaatsgenoot. De automobilist zag de bromfietser over het hoofd toen hij een inrit wilde inrij den. De jongeman liep een gekneusde enkel op. Onbekende daders hebben in het week einde ingebroken in een sportcomplex aan de Wieksloterweg Oostzijde. Ze namen een magnetron mee en vermoe delijk ook een hoeveelheid ijs uit de diepvriezer. Ze zijn er weer volop! Superkwaliteit Rechtstreeks uit Zeeland Lekker en snel op tafel Gratis verse mosselgroenten van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155 - 1 52 88 Zonwering Soest BEETZLAAN 24c - 02155-19704 PERIODIEKEN KOMEN EN BLIJVEN BEUKENLAAN 86b» 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155-25997 Uit onze visafdeling: 100 gram pak 12 stuks in braadzak kilo geroosterd 150 gram wit of bruin 1 De gemeentevlag werd vorige week woensdag officieel aangeboden aan een vertegenwoordiging van de Hopman Masselmangroep, een van de scoutinggroepen die aan het evenement deelnemen. De meeste andere gemeen ten zijn er ook met hun vlag present. "Hou de eer van Soest hoog," aldus de burgemeester tot "aanvoerder" Robert Voute, "en zorg ervoor dat onze vlag aan de hoogste mast gehesen wordt. De burgemeester stelde vast dat de ont moeting van zo veel jongeren, afkomstig uit meer dan 100 landen, van groot ge wicht is. "Kijk maar wat er in Bosnië ge beurt, dan zie je hoe belangrijk het is dat de jeugd elkaar ontmoet en leert ken nen." Voute bood hem vervolgens een Foto: Goos van der Wilt speciale koffiebeker aan, met het Jamboree-motto "The Future is now". Op 4 augustus brengen de burgemees ter en zijn vrouw een bezoek aan de Jamboree in Dronten. Ze nemen ook een kijkje bij de "zeepadvinders", die hun kamp hebben opgeslagen in Zeewolde. In totaal gaan er 17 Soester scouts naar het evenement, dat zo'n kleine 30.000 deelnemers telt en een veelvoud aan bezoekers verwacht. Soest biedt voor en na de Jamboree ook onderdak aan een aantal buitenlandse scouts. Het gaat met name om 51 Canadese scouts, die na afloop van het evenement (11 augustus) op het ge meentehuis ontvangen zullen worden. Soest kent sinds enkele jaren een fonds waarop Soester ingezetenen een beroep kunnen doen als zij iets bijzonders willen organiseren voor de medeburgers: Het Cultuur Stimuleringsfonds. Een activiteit op het gebied van Kunst of Cultuur kan financieel worden ondersteund met een bijdrage uit dat fonds. Tot nu toe wordt de gemeente niet over stelpt met aanvragen. Gebrek aan ideeën en creativiteit in Soest? De commissie Beeldende Kunst, die tot taak heeft de aanvragen te beoordelen en advies te geven aan het college van burgemeester en wethouders is nogal te leurgesteld over het aantal aanvragen en het niveau van de aanvragen. Waaraan moet een aanvraag voldoen? De verenigingen of instellingen in Soest kunnen op het fonds een beroep doen voor een activiteit op het gebied van Kunst of Cultuur die nog niet eerder in Soest is vertoond of uitgevoerd. Verder moet die activiteit toegankelijk zijn voor alle inwoners van de gemeente Soest, dus openbaar. Hetgeen niet wil zeggen dat alles gratis moet worden aangebo den. Zij, die een idee hadden voor een bij zondere presentatie of uitvoering, maar dat achterwege moesten laten vanwege een niet sluitende financiering, krijgen nu de kans. U bent op vakantie geweest en hebt in één of andere plaats iets bijzonders ge zien of u bent niet weg geweest en hebt uw tijd gebruikt om iets moois te beden ken, aarzel dan niet. Zet uw idee op papier. Doe er een begroting bij van in komsten en uitgaven en stuur dat alles naar de Gemeente. Antwoord krijgt u in ieder geval en naar we hopen, een po sitief antwoord. Soester ingezetenen hebben, net als in andere gemeenten, zeker en vast ideeën. Aanvragen dienen vóór 9 september 1995 te worden ingediend bij de Stich ting Coördinatie Kermissen Soest, p/a afdeling SOW, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Nadere inlichtingen zijn verkrijg baar bij afdeling SOW, tel. 02155- 93545. verwijderingsbijdrage kosten rijklaar maken De Fiat Cinquecento, zuinig, milieuvriendelijk, handig in de stad en vlot op de open weg. Bovendien zeer compleet uitgerust met o.a.: getint glas, twee buiten spiegels, achterruitenwisser, enz. annn AMERSFOORT: Amsterdamseweg 19. tel.: 033-635535 SOEST: Koningsweg 14. tel. 02155-13227

Soester Courant | 1995 | | pagina 1