Zomeruitverkoop 40 tot 50% The Outpost Hil-ton herenmode Ladif Spring field Stenen en steentjes markeren nieuwe wandelroute door oud stukje Soest Belangstelling voor 'La Strada' valt - voor Soester begrippen - niet tegen Kruiswerk en Thuiszorg bieden mogelijkheid voor flexibele zorg ACTUEEL! Onrust in Soest over colportage met omstreden verzekeringen Soest bouwt mee aan aula 'Indië-monument' Roermond Van Weedestraat 8 A - 8 B - Soest WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 SOESTER COURANT 'Over Eng en Brink' officieel geopend PAGINA 3 KLAREN QtROMP Prachtig spektakel op Raadhuisplein Wim vsiii Hoorn en ~f DE TROMSLAGER KLAREN gTROMP KLAREN gTROMP KLAREN ra TROMP KLAREN 0TROMP KLAREN 0TROMP Fhotel Heidepark! IN Bilthoven i Gemeente stelt f 300 beschikbaar Wie vergelijkt leest de Soester Courant Kard. Alfrink-mavo wordt 'Orlando di Lasso-gebouw' Snorfietster licht gewond bij botsing Autokraakje V Het blijft genieten! Zelf bepalen hoe zorgverlening thuis eruit ziet onroerend goed Als men zorgverlening thuis krijgt van het Kruiswerk of de Thuiszorg, worden veel dingen automatisch ge regeld. Afhankelijk van de persoon lijke situatie krijgt men overdag en op afgesproken tijden verpleegkun dige, verzorgende of huishoudelijke hulp in huis. Ook naar de betaling heeft men geen omkijken. De zorg verzekeraar regelt de vergoeding (eventueel na aftrek van de eigen bijdrage) voor de hulpverlener rechtstreeks met de instelling. Veel mensen stellen deze complete ser vice op prijs, terwijl anderen juist kiezen voor meer vrijheid en flexibiliteit. Zij willen de hulpverlening thuis liever zelf regelen. Met ingang van 1 augustus is dat op beperkte schaal mogelijk. Ook bij het Kruiswerk en de Thuiszorg. Vanaf die datum kan men kiezen voor het Persoonsgebonden Budget (PGB). De beschikbare hoeveelheid geld is in 1995 echter beperkt. Daarom kan niet iedereen in aanmerking komen voor een PGB. Wat kunt u met het PGB? Wie zorgverlening thuis nodig heeft, wendt zich tot het Kruiswerk of de Thuiszorg. Heeft men langer dan een jaar verpleegkundige of verzorgende hulp nodig, eventueel in combinatie met huishoudelijke hulp, dan krijgt men een informatiefolder over het PGB thuis gestuurd. De indicatiesteller van één van de organisaties komt na afspraak langs en kan extra uitleg geven als er onduidelijkheden zijn. Tijdens dit gesprek bekijkt de indicaties teller hoeveel en welke zorg men nodig heeft en maakt daarna een voorstel. Dit voorstel stuurt men naar het contact kantoor in de regio: ANOVA Zorg verzekeringen. Op basis van het voorstel wijst ANOVA een budget toe, waarmee de zorg betaald kan worden (na aftrek van een eigen bijdrage). Dit geeft wel meer werk, maar men kan daarmee wel zelf aangeven hoe en wanneer men de zorg, die afgesproken is, wil ontvangen. Twee mogelijkheden Men kan blijven rekenen op de bekende hulp van het Kruiswerk en de Thuis zorg. Er is echter ook een extra moge lijkheid bij met het Persoonsgebonden Budget. Het is aan U om hierin een keuze te maken. Voor meer informatie kan men zich wenden tot: Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht, Postbus 28118, 3828 ZJ Hoog land, tel. 06-8344; Stichting Thuiszorg Noord-Oost Utrecht, contactpersoon: Mw. H. Beune, tel. 033-631334; ANOVA Zorgverzekeringen, Postbus 19, 3800 HA Amersfoort, tel. 033- 646911. Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW •VERBOUW RENOVATIE 9 NV0B ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155 - 22871 *«nsV Steenhoffstraat 58 onroerend goed TE Koqp GEVRAAGD: OMG. SOESTD1JK Middenwoning met voor- en achter tuin, 3 sl.k., zolder. Omg. Dr. Ru- pertln., Dr. de Vosln., Colenso e.o. Koopprijs ca. f 250.000,-. onroerend goed onroerend goed Wilt u verbouwen? Ook voor bouwkundig advies en ontwerp staan wij voor u klaar! Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest Telefoon 02155-27493 Hoekhuis of helft van dubbel met ga rage. Minim. 4 sl.k., zolder. Koopprijs ca. f 300.000,-. SOEST TE KOOP: Prins Hendriklaan 72 Hoekhuis met flinke tuin opp. 340 m2 in rustige straat met veel groen, vrij staande garage en fietsenberging. Indeling: b.g. hal, toilet, provisiekast, keuken, woonkamer. Verdieping: 3 sl.k., badkamer met zitbad, wastafel, 2e toilet. Zolder: zolderkamer met dakkapel en berging. Het huis is v.v. spouwmuurisolatie en voorzetramen, c.v. combik., radiat. v.v. thermokra- nen. Aanvaarding i.o. Vraagprijs: f 297.500,- k.k. TE KOOP GEVRAAGD: SOEST - SOEST-ZUID BAARN TE KOOP: Melkpad 5 Vrijstaand woonhuis met een nostal gische sfeer en modern komfort. Ge legen in het hartje van Baarn. Met grote garage en aparte hobbyruimte, atelier of gastenverblijf. Heerlijke be sloten tuin, grondopp. 465 m2. Het huis verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is geheel v.v. isola tieglas. Indeling: b.g. hal met garderobekast, grote woonkamer 40 m2 met open haard, eethoek en open keuken 12 m2 met inbouw koelkast en vrieskast, kelde 10 m2, bijkeuken met aarist. - wasautomaat, inbouwkasten en apar te c.v. ruimte. Kantoor/praktijkruimte met aparte ingang 25 m2. Verdieping: 3 sl.k., doucheruimte en badkamer met 2e toilet. Zolder: 2 sl.k. met bergkasten. Aanvaarding dirékt. Vraagprijs: f 597.000,- k.k. Sinds afgelopen vrijdag heeft Soest een nieuwe route voor wandelaars. "Over Eng en Brink" voert de lopers door de oudste delen van Soest, zo als de naam al aangeeft. De route is vastgelegd in een kleurrijk en han dig gidsje, dat verkrijgbaar is bij de VW. De route begint officieel ook bij het VW-kantoor aan de Steenhoffstraat, en dat zal wel speciaal bedoeld zijn voor de toeristen. De "echte" Soesters die de wandeling vrijdag voor het eerst maak ten namen het gemeentehuis als start punt, maar dat waren dan ook vooral "officials" als leden van de gemeente raad, het College van B. en W. en van de commissie Milieubeheer. Ook een aantal kinderen was van de partij, uitgenodigd omdat zij op of om de historische grond van Soest (Eng en Brink) wonen. De jeugd had ook een belangrijke inbreng gehad bij de artis tieke "verbinding" van versierde palen tussen het gemeentehuis en de wandel route. De route zelf is aangegeven met grote keien, voorzien van een groen-geel herkenningsteken, in de "natuurlijke" kleuren van Soest dus. In zijn toespraakje wees burgemeester De Widt op het feit dat Soest eigenlijk geen centrum heeft. "Maar vandaag is de Eng het kloppende hart van onze Soester gemeenschap, het middelpunt van ons grondgebied, ons cultuurgoed en ons culturele leven." In dat verband wees hij op het festival Etcetera la Strada, dat 's avonds op het Raadhuis plein gehouden zou worden. Speciaal voor de jeugd herinnerde hij aan de "snode plannen" van twintig jaar geleden, toen het gemeentebestuur de Eng nog wilde volbouwen. De wandel route en het bijbehorende gidsje vorm den volgens hem het bewijs dat dat écht verleden tijd is, vooral sinds de ge meente de landschappelijke, ecologische en recreatieve waarde van het open ge- I I ...vanaf maandag a.s. I weer tot uw dienst! k_ Tel. 030 - 28 24 77 bied heeft omarmd en ook de "groene" verbinding over de Eng wil herstellen. Verstening "Die verbinding wijden we vandaag in, althans voor de mens. Of het voor de natuur, plant en dier, ook tot een echte verbinding zal komen moet nog blij ken," aldus de burgemeester. Hij vond de "verstening" aan weerszijden van de Dalweg geen geringe barrière. De Widt huldigde de IVN-leden Sien Overduin en Nel v.d. Burg - die met hun stage-onderzoek voor de natuurgidsen- cursus de grondslag voor de route heb ben gelegd - met een toepasselijk veld- boeket. Volgens hem doet de gemeente er alles aan om de boeren te bewegen weer koren op de Eng te laten groeien, in plaats van de eentonige maïs. Witte steentjes Dat de maïs daar voorlopig nog zeer welig tiert bleek later, toen het hele ge zelschap zich - allemaal voorzien van een knapzak met witte steentjes - naar de Eng begaf. Alle deelnemers maakten onder leiding van Heieen van Soest - die de evenementen van vrijdag in een Prominente en minder prominente Soesters plaatsen hun eigen "baken op het pad. "kunstzinnig totaal-concept" had uitge werkt - op het zandweggetje tussen de Molenweg en de Molenstraat een per soonlijk "baken". Op de terugweg naar het gemeentehuis namen de wandelaars 'en passant" nog een kijkje bij de speciale expositie in het Slakkehuis, tegenover het Raadhuis plein, waar Lied Zwagerman, Jean- Marie van Staveren en Karin Bosboom- de Bruin hun werk (beelden en schilde rijen) tentoonstelden. De wandelgids "Over Eng en Brink" is een fraai uitgevoerd, kleurrijk boek werkje, in dezelfde stijl als die van de onlangs ook in gebruik genomen "Bomenroute" van Soest. Het handzame "openluchtboekje" kost f 2,50 en bevat allerlei interessante wetenswaardigheden over (de historie van) Soest. Burgemeester De Widt huldigde de IVN-dames Nel v.d. Burg en Sien Over duin (r.). In de kring van bonafide assurantie adviseurs in Soest is vorige week enige onrust ontstaan na berichten over het optreden van colporteurs namens de "Verenigde Verzeke ringsmaatschappij van Amerika". Namens deze organisatie zouden colporteurs bij diverse bedrijven dubieuze ongevallenverzekeringen hebben aangeboden. Volgens R.F.G. van Vuuren van het fi nanciële adviesbureau aan de Dorresteinweg zijn er al enige "slachtof fers" in Soest gevallen. De colporteurs zouden vooral de middenstand, zowel in Baarn als in Soest, benaderen. Hem zijn in elk geval inmiddels twee bedrijven bekend waar men een dergelijke ongevallenverzekering "aan de deur" heeft afgesloten. Volgens het Verzekeringsblad, vakblad voor de verzekeringsbranche, regent het de laatste maanden klachten over het "agressieve" optreden van de verkopers die de ongevallenpolissen van de maat schappij aan de man moeten brengen. De Economische Controledienst (ECD) heeft een onderzoek ingesteld en houdt "de vinger aan de pols". Volgens Van Vuuren gaat het om "schimmige" voor waarden, waartegen juridisch overigens moeilijk op te treden valt. Het College van Burgemeester en Wethouders heeft vorige week be sloten driehonderd gulden bij te dragen aan de bouw van een aula bij het Nationaal Indië-monument 1945-1962 in Roermond. Het mo nument is in 1988 opgericht en is inmiddels uitgegroeid tot een soort "pelgrimsoord" voor Indië- en Nieuw-Guinea-veteranen. De stichting die het monument heeft gerealiseerd heeft alle gemeentebesturen om een bijdrage gevraagd om bij het momument, dat jaarlijks 30.000 bezoe kers trekt, een bescheiden aula in te richten. Het "paviljoen" - dat de naam van Generaal Spoor zal gaan dragen - kan gebruikt worden voor herden kingsdiensten en als expositieruimte. De kosten bedragen ca. 800.000 gulden, waarvan Defensie 300.000 gulden voor haar rekening neemt. Het herdenkingscomplex zal ook gelden als "sarcofaag" (schrijft de stichting) voor drie in Soest geboren militairen, die destijds gesneuveld zijn in dienst van de Nederlandse strijdkrachten of het Koninklijk Nederlandsch Indisch Leger (KNIL). Hun namen staan gegraveerd in de stalen zuilen bij het monument, waarop in totaal 6152 namen van ge sneuvelde militairen zijn genoemd. Op basis van een "zeer globaal onder zoek" heeft de gemeente Soest vastge steld dat ten minste twee van de drie vermelde personen inderdaad in Soest geboren zijn. Het beleid van Soest is dat zaken als deze te maken dienen te heb ben met Soest of Soester ingezetenen. Eerder werd een bijdrage van 100 gul den besteed aan het Dachau-monu- ment. Het ambtelijk advies was om ook nu zo'n bedrag te verstrekken, maar het College heeft gekozen voor driemaal f 100,-. "Orlando di Lasso-gebouw", dat wordt officieel de nieuwe naam van de voor malige Kardinaal Alfrink-mavo aan de Di Lassostraat. Het gebouw krijgt dus dezelfde naam als de straat waar het aan staat, afkomstig van de beroemde Itali aanse componist. Het College van B. en W. heeft de naam gekozen uit de ca. 20 inzendingen, die bij de gemeente binnenkwamen na de prijsvraag in "Op 't Hoogt" van 21 juni j.1. Volgens wethouder Neks Blommers is er geen bezwaar tegen als de volks mond de nieuwe naam afkort tot "Orlando-gebouw", of nog korter: "het Orlando". Naar verluidt is de nieuwe naam door twéé inzenders gesuggereerd. Hoe dat moet met de beloofde prijs - een VW- geschenkbon van 100 gulden voor de gene die de "meest originele naam" be denkt - is nog niet duidelijk. Welke an dere suggesties de gemeente nog heeft binnengekregen viel in de afgelopen dagen evenmin te achterhalen. Het "Orlando-gebouw" biedt intussen onderdak aan o.a. Trema '87, de Volks universiteit, een sportschool, een sport vereniging en nog enkele andere instel lingen. De feestelijke opening van het (hele) gebouw vindt na de zomer plaats. "Soest als cultuurcentrum? Laat me niet lachen..." Dat soort opmerkin gen mogen tientallen jarenlang te recht gehoord zijn, maar van tijd tot tijd doen zich verschijnselen voor die het vermoeden wekken dat cul tuur niet meer zo "on-Soesters" is als velen denken. Een goed voor beeld was vrijdagavond te zien op het Raadhuisplein, waar Soest zijn eigen (mini)versie kon beleven van het festival "Etcetera La Strada", dat de afgelopen week in Amers foort werd gevierd. Drie voorstellingen waren min of meer van de Keistad "geleend" om het Soes ter publiek te onthalen op enig cultureel spektakel. Vorig jaar hadden de bewo ners van Overhees trouwens ook al een beetje mogen proeven van het evene ment, dat toen bij de Vrije Teugel de trommelvliezen van de omwonenden danig op de proef stelde. Op het Raadhuisplein ging het allemaal wat minder luidruchtig toe, al zorgde de funkgroep "Groovin' Piet" wel voor een hoop decibels. Zomeravondsfeer Een paar honderd bezoekers - voor Soester begrippen 'eigenlijk helemaal niet zo weinig - namen de moeite om op Op de Koninginnelaan is vorige week een 17-jarige snorfietster gewond ge raakt, toen ze werd aangereden door een auto die bestuurd werd door een 24-jarige Soester. De man stond links van de weg geparkeerd en raakte de snorfiets toen hij de rijbaan opdraaide. Met verwondingen aan arm en vingers werd de snorfietster naar Molendael overgebracht. Op de parkeerplaats bij de Foekenlaan werd in het weekeinde een auto open gebroken. De eigenares, een 34-jarige Groningse, deed aangifte bij de politie. Ze mist een leren tas met pasjes, geld en sieraden. z'n minst even een kijkje te nemen op het plein bij het gemeentehuis. Dat is ongetwijfeld niet de meest ideale ambi ance voor straattoneel en levende mu ziek, maar Soest heeft op dat gebied nu eenmaal weinig mogelijkheden - afge zien van het openluchttheater Cabrio aan de Soesterbergsestraat (waar de toneelvoorstellingen trouwens óók best tot hun recht hadden kunnen komen). In elk geval was er wel een echte "zomeravondsfeer" op het plein. De bezoekers - de meesten gingen zon der bekommernis op het betonnen plein zitten - kregen eerst een muzikale show gepresenteerd van de Britse theater groep I.O.U., compleet met gigantische attributen als een knalrood blikken var ken en een reusachtig zilveren paard, aangevuld met een mobiel orgel en op merkelijke staaltjes van mimiek bij de spelers. Vooral de kinderen genoten van de ietwat absurde voorstelling op het podium in een hoekje van het grote plein. Aan de andere kant, in de overdekte podiumwagen, barstte even later het funk-geweld van "Groovin' Piet" los. Het gaat er fors aan toe, maar de meeste Soesters laten zich niet zo gemakkelijk meeslepen. "Meer iets voor opgeschoten Scène uit de zeer vermakelijke voor stelling "Don Quichote" van het Kneehigh Theatre. jongeren," is hier en daar de veronder stelling, maar ja - dïe is op het Raadhuisplein niet opvallend aanwezig. Don Quichote Nog voor het einde verzamelde de me nigte zich weer in de andere hoek van het plein, in afwachting van de voorstel ling "The lost stories of Don Quichote" van het Kneehigh Theatre (ook al van Britsen huize). Het werd een hartver warmend, zeer komisch spektakel, waarin de koene ridder uit het boek van Cervantes een aantal nogal "apocriefe" avonturen beleefde. Zijn queeste naar de onderwereld, om de dochter van zijn trouwe metgezel Sancho Panza te red den, bevatte nogal wat elementen uit andere historische meesterwerken. Het festival werd afgesloten met nóg een optreden van "Groovin' Piet", dat in de wijde omgeving van het gemeente huis wel heel goed te horen was. Eén flink aantal bezoekers vond het intussen wel welletjes en was al onderweg naar huis, maar dat de meesten genoten had den van het spektakel lijdt geen twijfel. BAR,GR1LL RESTAURANT Onze alom bekende Luykje-gerechten? Ons gezellig terras? Ons late sluitingsuur van de keuken Onze afhaatservicel STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252

Soester Courant | 1995 | | pagina 3