OP 'X Kinderparadijs versiert palen VARiAi Soest 50 jaar geleden Teai won WOENSDAG 2 AUGUSTUS 1995 SOESTER COURANT PAGINA 4 Warme kampweek op de Vrije Teugel De kracht van de reclame ligt in de herhaling woensdag 2 augustus 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST 1 WOENS Delica WOENSDAG Al ll^l ICTI IC 1AOC Door de tropische hitte lieten de jeugdige deelnemers aan de eerste zomerkampweek bij de Vrije Teugel zich niet uit het veld slaan. Metz'n allen maakten ze er woensdag een creatief dagje vanom de palen te versieren die later in de week een belang rijke rol zouden spelen als "bakens" langs de Dalweg. Óp die manier leverden ze een bijdrage aan het kunstproject onder leiding van Heieen van Soest, ter gelegenheid van de opening van de nieuwe wandelroute over de Eng, met een knipoog naar het Etcetera La Strada-festival, dat vrijdagavond op het Raadhuisplein werd gehouden. De ca. veertig logés op de Vrije Teugel komen uit allerlei plaat sen, soms ver buiten Soest. Op het kinderparadijs genieten ze van een zomerprogramma vol spel en activiteiten. Volgende week komt er een tweede groep kamperen. Uit de Soester Courant van 4 Augustus 1945 Terugkeer van de Prinselijke familie Na een afwezigheid van meer dan vijf jaren arriveert de Prinselijke familie he denmorgen weer te paleize. Alles is daar thans gereed om het Prinselijk paar en de Prinsesjes te ontvangen en zoowel Soest als Baarn wachten met ongeduld om hen een hartelijk welkom te berei den. De buurtvereenigingen en comité's in verschillende straten hebben fraaie ver sieringen aangebracht, terwijl ook het gemeentehuis en andere gebouwen in een feestkleed zijn gestoken. In de plan nen van het comité in onze gemeente, waaraan in ons vorig nummer bekend heid werd gegeven, is eenige wijziging gekomen door de wenschen van het Prinselijk paar, om geen grootsche fees ten te organiseeren én dezen dag te maken tot een feest voor het kind. Hierdoor is het te houden défilé komen te vervallen en daarvoor in de plaats ge komen een tuinfeest voor de kinderen van de laagste klassen der lagere scho len, waaraan ook de Prinsesjes zullen deelnemen. Het programma voor heden is thans als- volgt: 10-12 uur: Gelegenheid voor alle kinde ren der lagere scholen tot het in ont vangst nemen van een tractatie, aange boden door de HO KAM te Soest, Plaats van uitreiking "Braamhage". Mu ziek aanwezig. 14.30-16 uur: Tuinfeest in tegenwoor digheid van de Prinsesjes, in het park van het Paleis Soestdijk, voor de school jeugd der 2 laagste klassen der lagere scholen te Soest en Baarn. Aanbiedin gen namens de Soester en Baarnsche schooljeugd van een pony met wagen tje. 16.30-17 uur: Rondrit van het Prinselijk Gezin door Soest. Route: Grens ge meente Soest, Vredehofstraat, Burg. Grothestraat, Van Weedestraat, Steenhoffstr., Middelwijkstraat, Toren straat, Kerkstraat, Birktstr., Vosseveld- laan, Van Beuningenlaan, Soesterberg- schestraat, Eikenlaan, Nieuwew., Beukenlaan, Waldeck Pyrmontlaan, Julianalaan, Korte Bergstraat, Helling- weg, Nachtegaalweg, Schrikslaan, Beckeringhstr., Korte Hart weg, Ko- ninginnelaan, Nieuwerhoekplein, Vre- dehofstr., Paleis. 19-20.30 uur: Groote Kindervoor stelling in het Openlucht-theater aan de Soesterb.straat. (Goochelaar, clowns, voordracht en muziek). Entreeprijs kin deren f 0.25, volwassenen f 1.-. Plaats verkoop aan het Verkeershuis, Van Weedestraat 4 en bij L. Mook, Soes- terbergschestraat 24. 20.30-21.30 uur: Muzikale rond wandeling, begeleid door 2 Militaire bands. Plaatsen van vertrek: Heideweg hoek Soesterbergschestraat en Nieuwer- hoek. 21.30-22.30 uur: Concert door de Soes ter Harmonie "P.V.O." in het Rosarium. Teneinde de rondrit voor ons Prinselijk Gezin tot een ware triomftocht te ma ken, rekent het Comité er op, dat alle in aanmerking komende straten, lanen en gevels, feestelijk worden versierd. Geen huis zonder vlag! Plaatselijk nieuws. Donderdagmorgen is, ter gelegenheid van den verjaardag van wijlen Koningin Moeder, door Burgemeester A. L. des Tombe en den gemeente-secretaris we derom een krans gehecht aan het Ko ningin Emma monument. Hoewel deze kranslegging voor den oorlog steeds plaats had op den sterfdag van Konin gin Moeder, meende het gemeentebe stuur deze handeling dit jaar te moeten doen op 2 Augustus, mede in verband met den terugkeer van het prinselijk gezin de bevrijding. Ook door de Buurtvereeniging "De Kerkebuurt" werd dien morgen een fraaie krans bij 't mo nument gelegd. Ten nadeele van de Canadeezen wer den uit een perceel aan de Soester bergschestraat ontvreemd een motor rijwiel en partijen boter, groente, siga retten, brood, zeep, suiker, margarine enz. Onze politie gaat verhuizen. Het ligt n.1. in de bedoeling ons politiecorps on der te brengen in het pand aan de Van Weedestraat, waarin het garagebedrijf Kuijper gevestigd was en thans in ge bruik is bij het distributiebedrijf voor de uitreiking der bonkaarten. Ingezonden Stukken. Spelen met wapenen. Met vele anderen heb ik mij steeds ver wonderd over de lichtzinnige wijze waarop de "B.S." de soms geheel onbe kwame jongens met vuurwapenen laat omgaan. Dezer dagen gebeurde er dan ook hier door een ernstig ongeluk in deze ge meente; bij het triomphantelijk toonen van een "sten" door een B.S.-knaap aan zijn kennissen, ging het wapen af, waar door een vrouw ernstig werd gewond. Wij hebben ons geergerd als we jeugdige moffen met wapens zagen marcheeren, maar we kunnen aannemen, dat zij be hoorlijk met die wapens konden om gaan; wat wij nu zien, is niet alleen er gerlijk, maar ook belachelijk; als het werkelijk noodig zou zijn dat dergelijke B.S.-jongens van hun wapens gebruik moesten maken, liepen ze veel kans zichzelf te verwonden, Wat doet ook een B.S.-er uit Baarn ge wapend te Soest te komen en dan nog wel bij een pro-Duitsche familie, welke door de Soester B.S. "onderhanden" is genomen? Wel een vreemde verhouding: een B.S.- er die in een pro-Duitsche familie ver keert. Er wordt veel critiek op de B.S. gele verd, maar met recht; we hadden het ons anders voorgesteld; de zwarthandel aren en profiteurs loopen nog vrij rond of... duiken onder in de B.S. Maar mogelijk komt hierin ook veran dering; het zou reeds een verbetering (en geruststelling) zijn als die gevaarlijke onbekwame B.S.-"mannen" vervangen werden door geoefenden. "Criticus" HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BESLUIT INZAKE HET WEGVERKEER (BABW) BOUWZAKEN INWERKINGTREDING IE WIJZIGING VERORDENING 1994 Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in artikel 26 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) bekend, dat zij besloten hebben: IHet gedeelte van de woonstraten Prof. Lorentzlaan tussen de Rademakerstraat en de Simon Stevinlaan, Chr. Huygenslaan tussen de Prof. Lorentzlaan en de Buys Ballotlaan, Simon Stevinlaan tussen de Ant. van Leeuwenhoeklaan en de Chr. Huygenslaan, Buys Ballotlaan tussen de Chr. Huygenslaan en de Ant. van Leeuwenhoeklaan, Plesmanstraat tussen de Van Angerenstraat en de Fokkerstraat, en de Van Angerenstraat, Fokkerstraat, Dorpsplein en Ant. van Leeuwenhoeklaan en de wijken Gemini en Mercury over de gehele lengte aan te duiden als zonegebied waar een maximum snelheid geldt van 30 km per uur, door middel van plaatsing van bord E10 met daarin opgenomen de borden A1 en A2 van bijlage I van het RVV-90, op de navolgende plaatsen: a. op de aansluiting van de Prof. Lorentzlaan op de Rademakerstraat; b. op de aansluiting van de Ant. van Leeuwenhoeklaan op de Kerklaan; c. op de aansluiting van de Ant. van Leeuwenhoeklaan op de Plesmanstraat; d. op de aansluiting van Mercury op Hermes; e. op de aansluiting van Mercury op Apollo. II. Als gevolg van bovengenoemd besluit worden ingetrokken de besluiten: a. afdeling I nummer 3571, datum 10 februari 1965: de geslotenverklaring voor alle mo torvoertuigen in één richting: - in de richting van de Simon Stevinlaan naar de Rademakerstraat voor het gedeelte van de Prof. Lorentzlaan tussen de Simon Stevinlaan en de Van Angerenstraat; - in de richting van de Prof. Lorentzlaan naar de Chr. Huygenslaan voor het gedeelte van de Ant. van Leeuwenhoeklaan tussen de Chr. Huygenslaan en de Prof. Lorentz laan; - in de richting van de Buys Ballotlaan naar de Chr. Huygenslaan voor het gedeelte van de Ant. van Leeuwenhoeklaan tussen de Chr. Huygenslaan en de Buys Ballotlaan; - in de richting van de Chr. Huygenslaan naar de Ant. van Leeuwenhoeklaan voor het gedeelte van de Buys Ballotlaan tussen de Chr. Huygenslaan en de Ant. van Leeu wenhoeklaan; - in de richting van de Ant. van Leeuwenhoeklaan naar de Simon Stevinlaan voor het gedeelte van de Chr. Huygenslaan tussen de Ant. van Leeuwenhoeklaan en de Simon Stevinlaan; b. - afdeling I, nummer 6588, datum lljanuari 1968: de gesloten verklaring voor alle mo torvoertuigen in één richting van de Fokkerstraat naar de Gen. Winkelmanstraat voor het gedeelte van de Gen. Spoorstraat tussen het Van Maarenplein en de verbindings weg met de Kampweg; Door middel van bord C1 van bijlage 1 van het RW-90 in beide richtingen gesloten te verklaren voor alle verkeer met uitzondering van bestemmingsverkeer wegnummer 34 van de wegenlegger, verbindingsweg tussen de Amersfoortsestraat en Vlasakkers. N.B.: Belanghebbenden kunnen tegen deze besluiten bezwaar maken bij het college van burge meester en wethouders binnen zes weken na de datum van de bekendmaking. Het bezwaar dient te worden gericht aan het college van B&W van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Hoofdstuk 6 (algemene bepalingen over bezwaar) en de afdelingen 7.1 en 7.2 (bijzondere bepa lingen over bezwaar) van de Algemene wet bestuursrecht zijn van toepassing. Indien bezwaar is gemaakt kan ook om een voorlopige voorziening worden gevraagd, als er tij delijke maatregelen nodig zijn waarmee niet tot de beslissing op het bezwaarschrift kan worden gewacht. Het verzoek moet worden gedaan bij de president van de rechtbank te Utrecht, Postbus 16005, 3500 DA te Utrecht. Daarbij is een griffierecht verschuldigd van f 200,- voor een natuurlijk persoon of f 400,- voor een rechtspersoon. Titel 8.3 van de Algemene wet bestuursrecht is vari toepassing. PLAATS CHEMOKAR Vrijdag 4 aug.: Soesterberg winkelcentrum Buys Ballotlaan Zaterdag 5 aug.: Winkelcentrum Soest-Zuid Vrijdag 11 aug.: Winkelcentrum Smitshof Vrijdag 11 aug.: Bejaardencentrum Honsbergen Wiardi Beckmanstraat Zaterdag 12 aug.: Winkelcentrum Overhees, Tamboerijn 18.00 uur tot 21.00 uur 9.00 uur tot 12.00 uur 18.00 uur tot 19.30 uur 19.45 uur tot 21.00 uur 9.00 uur tot 12.00 uur SOEST WIL CULTUUR STIMULEREN Gebrek aan ideeën bij inwoners van Sost? Soest kent sinds enkele jaren een fonds waarop Soester ingezetenen een beroep kunnen doen als zij iets bijzonders willen organiseren voor de mede burgers. Het Cultuur Stimuleringsfonds. Een activiteit op het gebied van Kunst of Cultuur kan financieel worden ondersteund met een bijdra ge uit dat fonds. Tot nu toe wordt de Gemeente niet overstelpt met aanvragen. Gebrek aan ideeën en creativiteit in Soest? De commissie Beeldende Kunst, die tot taak heeft de aanvragen te beoordelen en advies te geven aan het college van burgemeester en wethouders is nogal teleurgesteld over het aantal aanvragen en het niveau van de aanvragen. Waaraan moet een aanvraag voldoen? De verenigingen of instellingen in Soest kunnen op het fonds een beroep doen voor een activiteit op het gebied van Kunst of Cultuur die nog niet eerder in Soest is vertoond of uitgevoerd. Verder moet die activiteit toegankelijk zijn voor alle inwoners van de gemeente Soest, dus openbaar. Hetgeen niet wil zeggen dat alles gratis moet worden aangeboden. Zij, die een idee hadden voor een bijzondere presentatie of uitvoering, maar dat achterwege moesten laten vanwege een niet sluitende financiering, krijgen nu de kans. U bent op vakantie geweest en hebt in één of andere plaats iets bijzonders gezien of u bent met weg geweest en hebt u tijd gebruikt om iets moois te bedenken, aarzel dan niet. Zet uw idee op papier Doe er een begroting bij van inkomsten en uitgaven en stuur dat alles naar de Gemeente. Antwoord krijgt u in ieder geval en naar we hopen, een positief antwoord. Soester ingezetenen hebben, net als in andere gemeenten, zeker en vast ideeën. Aanvragen dienen vóór 9 september 1995 te worden ingediend bij de Stichting Coördinatie Kermissen Soest, p/a afdeling SOW, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Nadere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij afdeling SOW, tel. 02155-93545. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor: 1. het aanbouwen van een serre, Eikenlaan 19; (artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het uitbreiden van een woonhuis, Veenzoom 8; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het verbouwen en uitbreiden van een woon/werkgedeelte, Wilhelminalaan 14 (wijziging verleende vergunning nr. 93185). (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 augustus 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. INGEDIENDE BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT INGEDIEND Apollo 138 (95396) plaatsen van een blokhut 18-7-95 Burg. Grothestraat 43 f95398) bouwen van een schuur met carport 19-7-95 Eigendomweg 71 (95388) plaatsen van een dakkapel op het achterdakvlak van een woonhuis 20-7-95 Eikenlaan 19 (95391) uitbreiden van een woonhuis met een serre 18-7-95 Hartmanlaan 3 (95393) uitbreiden van een dakkapel 18-7-95 Tromslagerpad 31 (95386) uitbreiden van een woonhuis 20-7-95 Turfstreek 245 (95390) plaatsen van een blokhut 18-7-95 Winterkoning 23 (95387) plaatsen van een blokhut 20-7-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT VERZENDDATUM Apollo 123-125 (95378) plaatsen van een dubbele blokhut 21-7-95 Bosstraat 25 (95368) bouwen van een berging 21-7-95 Dorresteinweg 16 (95103) uitbreiden van een woonhuis 21-7-95 Molenstraat 69 (95374) bouwen van een serre 21-7-95 Nieuwstraat 57-59 (95176) uitbreiden van twee woonhuizen21-7-95 Turfstreek 29 (95373) bouwen van een blokhut 21-7-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest.,Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERLEENDE SLOOPVERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders hebben sloopvergunning verleend voor: 1. het slopen van de woning met garage op perceel Rademakerstraat 73; 2. het slopen van diverse gebouwtjes op perceel Zeisterspoor 15; 3. het slopen van en tectyleerwerkplaats en magazijn op perceel Birkstraat 108. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Wet AW^) kunnen belanghebbenden een gemotiveerd be zwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 20Ó0,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet bin nen zes «eken na deze publicatie worden ingediend. MELDINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: Burgemeester en wethouders maken bekend dat vanaf heden, gedurende een periode van twaalf weken, bij het gezamenlijk informatiecentrum (Raadhuisplein 1) en bij de dependance pu- bliekszaken (Dorpshuis Soesterberg) gedurende de openingstijden voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad van de gemeente Soest van 20 juli 1995 tot vaststelling van de le wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening 1994 (betreft afdeling 1 'Geluidhinder' van hoofd stuk 4) De wijziging heeft betrekking op de zogenoemde '12 dagen regeling' voor horeca-inrichtingen. Deze regeling maakt het mogelijk dat t.b.v. maximaal 12 festiviteiten een vrijstelling geldt ten aanzien van de algemeen geldende geluid- en trillingvoorschriften van het Besluit horecabedrij ven milieubeheer, t.w. op: 1)6 collectieve dagen/dagdelen jaarlijks door de burgemeester nader aan te wijzen; 2) maximaal 6 incidentele dagen/dagdelen na een daartoe strekkende kennisgeving van de on dernemer aan de burgemeester. De le wijziging van de Algemene Plaatselijk Verordening 1994 treedt in werking op 3 augustus 1955. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 20 juli tot 26 juli 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Plesmanstraat 199 bomen Minstreelpad 41 1 boom Kastanjelaan 23 1 berk Waldeck Pyrmontlaan 25 4 bomen Hartweg5i 1 berk Klaarwaterweg 61 1 boom Plesmanstraat 70 bomen Draailier 28 8 coniferen en 1 berk Hazepad 239 1 lijsterbes Nieuweweg 2 2 coniferen Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 20 juli tot 26 juli 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Apollo 123 Kerkpad zz 118 v. Lijndenlaan 7 Betreft: 2 grove dennen 1 kastanje 1 naaldboom Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. BESLUITEN B. EN W. d.d. 25 JULI 1995 Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen Beckeringhstraat (sectie G 8822) Beukenlaan 80 Besluit opslag goederen milieubeheer Zuidergracht 14 Besluit horecabedrijven milieubeheer - Soesterbergsestraat 18 (Kwik Fit Nederland b.v.) (Auto Service Eemland b.v.) (Master Logistics) (De Rank/Gereformeerde Kerk) Tegen de meldingen kunnen geen bezwaren worden ingediend, genoemde instellingen zullen aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen gedurende de maand augustus 1995 worden ingezien in het gemeente huis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling Groen en Milieu, tel. 02155-93593. ONDERWERP Verzoek aanlegvergunning verhar ding perceel Zuidergracht 47 "Zomerfestival" op zaterdag 18 augustus op De Eng Gildefeesten St. Nationaal Indië-monument 1945-'62 vraag een bijdrage van de gemeente voor het bouwen van een bescheiden aula Herstraten en aanpassen Thorbecke- straat vooruitlopend op instelling 30 km-zone Horeca ter plaatse van Van Weede straat 62 toelaatbaar? Definitieve afrekening subsidie 1994 Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) BESLISSING Aanlegvergunning verlenen. 1. Vergunning t.b.v. zomerfestival op 18 augustus conform concept-brief; 2. ontheffing voor het schenken van zwak- alcoholhoudende drank van 18.00- 24.00 uur op zomerfestival conform het concept. Nodige vergunningen/ontheffingen voor gildefeesten 1995 onder gebruikelijke voor schriften verlenen conform de concepten. Bijdrage verstrekken van drie maal f 100,00 is f 300,00; commissie ABZ informeren. 1. Aanleg plateau gelijktijdig met werkzaamheden in het kader van het wegonderhoud; 2. de betrokken bewoners informeren conform conceptbrief. 1. In principe medewerking verlenen aan een horecabestemming; 2. aanvrager uitvoerig schriftelijk informe ren over de voorwaarden waarnaar moet worden voldaan bij horecavestiging. 1. Definitieve subsidie 1994 vastgesteld op f878.835,71; 2. over eventuele extra subsidie c.q. reservering wordt nu geen beslissing genomen. t De plannen aan de Vat steeds vaster goed gaat delicatessen volgend jaar zellig "rustp lende Soeste nen komen o kopje thee of De gemeente nen goed die neratie "Metse ger dan sinds t voorhebben rr had ingediend verder volgen jaar in mei of j den. Het bekende van de Van V Brinkweg won ca. 60 vierkar. name het stuk moeten wijkei woon toeganke open verbindin die daarvoor u gen zal moeter Petit lunch' De nieuwe tea

Soester Courant | 1995 | | pagina 4