JL OP 'T FOr Voetp Oud gedaan, jong geleerd? -fVARiAt Soest 50 jaar geleden Wil Lintjes WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers Riool-voorlichtings- bezuinigingen? Toegankelijk? Goochelaar in Cabrio-theater R. WESTRA Recht, menschelijkheid en N.S.B.-ers. Feest op Soestdijk PAGINA WOENSDAt Leemgrin woensdag 9augustus 1995 AKTUEEL OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST hei f (va ft Na de overweldigende hoeveelheid voorlichting over het biezenveld en de rioolwateroverlast in Soest-Zuid, in Soesterberg, in het Soesterveen, in Klein Engendaal en in Klaarwater, las ik van daag eindelijk, eindelijk, eindelijk een artikel over het riool in 't Natte Hart, Nou ja, het was niet echt een riool- artikel, het ging over herbestrating en een 30-kilometer-zone met daarin een enkel regeltje: "...volgend jaar de Hart- weg aangepakt... riolering vervangen". Het was dus niet veel, wellicht vanwege de bezuinigingen, maar ik ben er reuze blij mee hoewel ik liever had gelezen dat de bergingscapaciteit van ons riool een tikkeltje groter werd. Als ik het artikel goed heb begrepen dan krijgen we hier volgend jaar dus een nieuw riool en we krijgen verhoogde plateau's waarop we onze auto's droog kunnen parkeren. En vanwege de ramp toeristen wordt 't Natte Hart volgend jaar uitgeroepen tot 30-kilometer-zone om nodeloze golfslag van nieuwsgierige speedboten zoveel mogelijk tegen te gaan. Zoals ik al zei, ik ben er blij mee want in 1992 schreef B W me al dat onze straat "een van de meest voor de hand liggende mogelijkheden was om overtol lig rioolwater in op te bergen". Ik trots natuurlijk, maar 't is toch raar dat juist 't Natte Hart pas volgend jaar aan de beurt is. En dat ik niets las over (op haalbruggetjes om van de plateau's bij de voordeuren te komen, het zal alle maal wel een centenkwestie zijn. Gelukkig heeft het Cultuur Stimuleringsfonds nog wel veel geld over, dus wat dacht B W van een waterballetvoorstelling? Een setje geinige fonteinen met gekleurde lam pies? Sail'96? Een Zeeverkenners- Jamboree? Een Giethoornse Houseparty? Met rubberen kaplaarzen? Wedstrijdje leukste hoos-video's? Rus tiek eiken pijpleidinkje naar waterorgel op Raadhuisplein? Ik heb leuke ideetjes genoeg, dus geef dat geld maar aan 't Natte Hart dan komt het heus wel op. Vanwege de voorlichtingsbezuinigingen heb ik even overwogen om een abonnement te ne men op de raadsvoorstellen en notulen van B W omdat ik nogal graag weet wat er met mijn centen (omslagen, aan slagen, rioolrechten, toeslagen, heffin gen, inningen, belastingen enz.) gebeurt. Zo'n abonnement kost f 136,60 per jaar, tenzij ik alles zelf afhaal op het gemeen tehuis want dan kost het f 54,50. Het verschil zit 'm dus in f 82,10 verzend kosten en voor dat geld kun je wel zo'n enorme, gigantische zooi aan gemeente- voorlichtingspapier verzenden, daar moet ik niet aan denken. Hoe is het eigenlijk afgelopen met die enquête over de 'Haal- en Brengservice' van het Gemeentehuis? U weet wel: aan de balie van het Gemeentehuis een en quête-formuliertje invullen waarop je kon aangeven of je wel of geen tijd had om aan de balie van het Gemeentehuis formuliertjes in te vullen. Ikzelf had he laas geen tijd en da's jammer, want ik weet best wel veel van zo'n 'Haal- en Brengservice'. Ons riool in 't Natte Hart werkt daar namelijk al jaaaaaren mee. T. Vermeulen-Voorhout Naar aanleiding van het artikel in uw courant van woensdag 2 augustus jl. omtrent de te realiseren tearoom 'op niveau' van de fa. J. Mets, waarin en passant vermeld wordt, dat het trottoir 'gewoon' toegankelijk blijft, wil ik het volgende opmerken: Het trottoir voor deze zaak is allang niet meer toeganke lijk voor passanten, zeker niet voor mensen die zich moeten verplaatsen in een minder-validenwagen, mensen met boodschappenwagen^ es enz. De firma Mets plaatst namelijk dagelijks twee sandwichborden op het toch al smalle trottoir, maar zet deze bovendien ook nog vast tussen de trottoirtegels met vier enorme draadnagels. Mocht iemand er als minder valide langs moeten, dan moet dat via het fietspad gebeuren met alle risico's van dien. Niet alleen de firma Mets maakt zich schuldig aan het versperren van de trot toirs. Steeds meer aandacht vragende borden worden steeds verder op het trottoir geplaatst. Zie bijvoorbeeld de borden van bakker Faas en Vlaai en Vlaai. Een en ander geldt uiteraard voor beide zijden van de Van Weedstraat. Zo is er bijvoorbeeld de hardnekkig haaks op het trottoir staande Alfa Romeo. Nagenoeg alle middenstanders ter plaatse maken hierdoor het z.g. ont spannen winkelen eerder tot een grote ergernis. W. Majoor A.J.W. Bedrijfshygiëne Bestrijding van HOUTWORM/BOKTOR Nu wespen/vlo. Bel 03494-62248/ 033-729839 Het optreden van goochelaar Will van Herpen, vorige week woensdag in het Cabrio-openluchttheater aan de Soesterbergsestraat, trok wegens de tropische hitte geen groot aantal Soester jongelui. De goochelaar had zijn pandjesjas en hoge hoed trouwens ook maar thuis gelaten... Hij bleek een "oude rot" in het vak, die de jeugd met de nodige trucs en grap pen wist te vermaken. Sommigen waren erg nieuwsgierig en wilden wel eens van dichtbij zien hoe hij dat allemaal voor elkaar kreeg. Ze mochten hem gerust op zijn vingers kijken, maar zijn goochel- geheimen gaf hij natuurlijk niet prijs. Voor de maand augustus staan nog twee evenementen in het openluchttheater op het programma. Op zondag 20 augus tus is er weer een koffieconcert (12.00 uur) met opera- en operette-melodieën, waaraan wordt meegewerkt door de so praan Elma van den Dool, de bas-bari ton Palle Fhur Jorgensen en pianist Corné Mooibroek. Zij laten stukken horen uit "Die Zauberflöte" van Mozart, "La Traviata" van Verdi, "Porgy and Bess" van Gershwin en "The Telephone" van Menotti. De reeks wordt op vrijdagavond 25 au gustus afgesloten met een optreden van de het Academie Brass Ensemble "Miyazaki" de politieband uit Japan. Het optreden begint om 20.00 uur. Voor het ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN van uw eigen foto-werk naar: Herman van Dam Foto-Video Koninginnelaan 42 a - Soest Tel. 02155-17552 Dorresteinweg 60 Soest Telefoon 1 32 88 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdag na 12.00 uur GESLOTEN. Uit de Soester Courant van 11 Augustus 1945 Na een vijfjarig bewind van terreur en rechteloosheid leven wij weer onder de mocratisch bewind, waarin recht en menschelijkheid hun waarde hebben herkregen. Menschelijkheid, in feite een uitvloeisel van recht, want in een door rechtsnormen beheerschte maatschappij heerscht automatisch ook orde, fatsoen, menschelijkheid. Recht is niet een dood iets. Het groeit met den tijd mee, in overeenstemming met het rechtsbewust zijn van het volk. Ook de bijzondere tijdsomstandigheden tijdens en na den oorlog hebben onze regeering genoopt tot 't scheppen van nieuwe rechts maatregelen, in overeenstemming met het rechtsbewustzijn, dat o.m. bestraf fing van politieke misdadigers eischt. Geen straf zonder wet. De rechter on partijdig en onbevooroordeeld maakt uit aan welk delict de verdachte zich heeft schuldig gemaakt en welke straf hem toekomt. Dit sluit eigenrichting en wil lekeur uit. Het is dan ook in strijd met het recht en in strijd met de menschelijkheid, gevangenen anders te behandelen dan wetten, besluiten en reglementen voorschrijven. Wanneer wij dan ook in "Het Parool" en in "Vrij Nederland" lezen, dat in de concentratiekampen zich momenteel ongerechtigheden afspelen, die den in druk wekken, dat deze kampen volgens nazi-principes geleid worden, dan is dit in strijd met de meest elementaire be grippen van recht en menschelijkheid. Het was moffenmethode de gevangenen uren aaneen in weer en wind in de hou ding te laten staan. Thans doet men deze behandeling in Vught zwangere vrouwen aan! Het was 'n moffen- methode gevangenen te laten straf- marcheeren in te kleine klompen, zoo dat hun voeten weldra een bonk bloed en wond waren. Dat de Duitsche schoften, die in de con centratiekampen de leiding hadden daarin een sadistisch genoegen vonden, daarvoor waren het barbaren. Dat Ne derlanders zich voor die fnethoden leenen en zich daarmee op één lijn met die barbaren stellen is een aanfluiting van het zijn van Nederlander, van het behooren tot een beschaafd volk. Wij kunnen het ons indenken dat dit geschiedt door menschen, die hetzelfde aan den lijve ondervonden hebben en het 'fijn' vinden zich nu eens te kunnen wreken. Doch zij vergeten, afgezien nog hiervan, dat zij als Nederlanders de wreedheid van die barbaarsche onmenschen niet behooren na te apen, dat wij in een rechtsstaat leven, waarin uitsluitend gestraft mag worden door den rechter; behoudens de voorgeschre ven reglementaire en disciplinaire straf- fen. Doch bovenal verdienen dergelijke me thoden onvoorwaardelijk veroordeeling, omdat daarvan ook honderden wellicht duizenden de dupe worden, die nog slechts verdachten zijn, omtrent wier schuld dus nog niets positief vaststaat. Hoevaak een 'verdenking' ongegrond was, is in de afgeloopen maanden wel gebleken. Recht en menschelijkheid. In onze de mocratische maatschappij, in onze rechtsstaat behooren deze twee ten volle betracht te worden. Ook ten aanzien van het grootste geboefte, dat achter prikkeldraad of in de cel zit. Daarvoor staan wij mijlen boven het Duitsche schoften- en barbarendom. Daarvoor ook zijn wij: christenen. Met een heerlijk Oranje-zonnetje heb ben we de Prinselijke familie op Soest dijk verwelkomd na vijf jaren van schei ding. De feeststemming kwam al vroeg doordat we de straat en gevel- versieringen, waaraan Vrijdagavond nog laat was gewerkt, gereed vonden en huis aan huis de vlaggen naar buiten kwa men. Een ieder was met oranje getooid en al zeer vroeg zag men groepjes kinderen optrekken naar "Braamhage", alwaar de kinderen van alle scholen door de H.O.K.A.M. werden getracteerd op li monade en appelen. De vele helpers en helpsters hadden eenige uren de handen meer dan vol, terwijl verkensters en ver kenners de kinderen bezig hielden met diverse spelen. Duizenden personen waren dan ook voor het paleis samengestroomd, toen de klokken van het paleis twee slagen lieten hooren en een oorverdoovend gejuich steeg op uit de menigte, toen Prins Bernhard, die zoo juist onze ge meente was gepasseerd, zich op dit tijd stip per auto naar het paleis begaf. Dit was tevens het sein, voor. onderwijzeressen om zich met de^ ren te begeven naar de aangeg^ plaatsen in den voortuin, waar des- len zouden plaats hebben. De stoet werd door Prinses Juliana eo prinsesjes Beatrix en Irene op de rij opgewacht en het was onze P4 zelf, die de twee oudste prinsesjes dens het passeeren een plaatsJ tusschen de kinderen. In klasverh- verdeelden de kinderen zich over] groote grasgazon en al spoedig kfc het rechts en links "In Holland staan huis", "Ik zag laatst in een poppj kraam" enz. De beide prinsesjes spj. den lustig mee en de vele fotografen, genoodigden konden aanvankelijk^ zeer moeilijk de prinsesjes in het 0. krijgen. Even later verschenen ook Prins, Juliana en Prins Bernhard in den palt tuin. Een uitbundig gejuich vormde 1 hartelijke begroeting bij dit weerzien, vijfjaar. Ongedwongen hielden dePn ses en de Prins zich op onder de ve aanwezigen, daarbij een praatje makt. met velen. Een leuk moment vormde de aanb^ ding van de pony met wagentje, 4 door Hans Fortuijn Harreman uit Soc en Jetje de Vries uit Baarn met een le. versje aan het prinselijk paar en depri; sesjes, waarbij nu ook Margriet, we: aangeboden. Te vlug kwam het einde van dit waarna de geheele Prinselijke famL uitreed voor een tocht door Baarn t Soest. Deze tocht werd een zegetoci voor het prinselijk paar en een onverg telijk moment voor de inwoners u beide gemeenten. Duizenden juichte langs de wegen de Prinselijke faml toe. Bij het binnenrijden van onze gemeent bij hotel Trier, werd door twee meisjt namens het comité en de bevolking a- Prinses Juliana een fraai bouquet ena; de prinsesjes 'n handbouquetje aang; boden. In het openlucht-theater we;, des avonds voor de kinderen een vok stelling gegeven, maar ook vele oudere waren opgekomen. Tot laat in den nacht duurde de fees vreugde, mede doordat op verschillené punten in de gemeente in de openlud werd gedanst. Vermelding verdient no; dat door ons gemeentebestuur aand Prinselijke familie een fraai bloemsiti werd aangeboden. Schitterende blo; men en heerlijk fruit vormden eti prachtig stilleven, dat een eereplaatsje r het paleis mocht innemen. Het was een heerlijke oranjedag, er. dag, die ons goed deed na vijf jarer scheiding en onderdrukking. De vla waait weer op ons paleis en daarin vei blijven drie schattige prinsesjes. Wij zul len,ze beschermen met alles wat inott "Leemgrind", zo waarmee de ni langs de (lage) D van de Haverweei zijn aangelegd. D te grof, maar dat verbeterd. Volgens D. van Bov Soest zijn er tot klachten geweest o tuur van het nieuwi als de naam al aan grind bestaat. Ma: voorstellen dat het open schoenen gee "trottoir" in deze "Het is natuurlijk n: je bij iedere stap kie krijgt..." De aanleg van het v< deel van de totale c zgn. HAD-flats (H; Akkeren) en is volg uitgebreid in de im geweest. Er waren d ren tegen het ontwc architect Haver Droc passen van leemgrii volgens Van Boven merk" is. Ook bij rondom het gemeen gebruikt, en zonder Leemgrind is een "n; wordt gedolven in a de Veluwe, maar d< soms. "Het voldoe Boven, "maar zoals te grof. Dat wordt n we zitten nog in de Bij droog weer moge lijk niet los liggen, ei er ook geen modder dat laatste tegen te j onder de leemlaag aangebracht. Greppels Het weer is een bela het functioneren va eveneens langs de I bracht. Het is de bi "slootjes" en de niei zoals bij de Akkeren -'V-, fa Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BOUWZAKEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN VERGUNNING TOT INNEMEN VAN STANDPLAATS s Dc burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvraag met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een bedrijfsgebouw, Kerkstraat 87 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 ljd 5 van de Woningwet) 2.* bouwen van een bedrijfsgebouw, Stemerdingweg 20 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. plaatsen van een duivenhok, Talmalaan 14a (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 10 augustus 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. De met gemerkte bouwplannen liggen tevens ter inzage in de Dependance Burger- en Samenlevingsza ken, Dorpsplein 17 te Soesterberg. geopend dinsdag en donderdag van 14.00 - 16.00 uur. INGEDIENDE BOUWAANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Aagje Dekenlaan 15 (95412) Amersfoortsestraat 7 (95276) Apollo 216 (95414) Beckeringstraat (95266) Beckeringstraat (ong.) (95147) Beckeringstraat (ong.) (95108) Braamweg 42 (95400) Braamweg 22 (95416) Dalplein 1 t/m 59 (95337) Fazantpad 4 (95401) Hartweg 47 (95385) Koperwiek 61 (95188) Koperwiek 59 (95183) Koperwiek (95006) Meent (95403) Ossendamweg (ong.) (95404) Prins Hendriklaan 44 (95413) Schoutenkampweg 85 (95407) Soesterbergsestraat 67 (95342) Soesterbergsestraat 74a (95171) Soesterhoogt 4 (95415) Stadhouderslaan (95405) Sweelinckstraat (95402) Talmalaan 30 (95417) Theo Dohbehof15 (95419) van Weedestraat 90 (94108) Van Weerden Poelmanweg (95336) Varenstraat (95406) Vosseveldlaan 46 (95409) Wieksloterweg W.Z. 31 (95384) BETREFT BOUWPLAATS Amersfoortsestraat 51 De Paltz 2 (95340) (95152) Graanakker (ong.) (95023) Hertenlaantje 4 Kampweg 74 (95328) (95196) Laanstraat 68 (95228) BETREFT bouwen van een garage-berging bouwen van diverse blokhutten en een faunahuis bouwen van een woonhuis met garage/berging met carport uitbreiden van een kantoor uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage/berging bouwen van een garage en een tuinberging VERZENDDATUM 27-7-95 27-7-95 27-7-95 27-7-95 27-7-95 27-7-95 INGEDIEND 26-7-95 plaatsen van een tuinhuisje bouwen van een overkapping, voor zandopslag 24-7-95 plaatsen van een blokhut 27-7-95 bouwen van een bedrijfsgebouw en plaatsen van een reclamezuil 26-7-95 bouwen van een bedrijfsgebouw 24-7-95 bouwen van een bedrijfsgebouw met kantoor 26-7-95 uitbreiden van een woonhuis 28-7-95 bouwen van een garage/berging 27-7-95 bouwen van 30 vr. sekt. won. waarvan 2 units voor tandarts 25-7-95 bouwen van een bergruimte 24-7-95 veranderen van de zij- en achtergevel van een woonhuis/kantoor 27-7-95 bouwen van een woonhuis met garage 25-7-95 bouwen van woonhuis 24-7-95 bouwen van een woonhuis 24-7-95 plaatsen van een glasvezelverdeelkast 24-7-95 plaatsen van een glasvezelverdeelkast 24-7-95 plaatsen van een dakkapel 26-7-95 bouwen van een prieeltje 25-7-95 plaatsen van dakkapellen 27-7-95 bouwen van een woonhuis 26-7-95 veranderen van een woonhuis (aanbrengen geluidsisolatie) 27-7-95 plaatsen van een glasvezelverdeelkast 24-7-95 plaatsen van een glasvezelverdeelkast 24-7-95 uitbreiden van een woonhuis (plaatsen dakopbouw en dakkapel) 27-7-95 plaatsen van een dakkapel 28-7-95 uitbreiden van een winkel 28-7-95 bouwen van een omvormer en trafo station 28-7-95 plaatsen van een glasvezelverdeelkast 24-7-95 bouwen van een garage/berging 25-7-95 plaatsen van een dakkapel op 'n berging 26-7-95 De aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. VERZOEK HOGERE GRENSWAARDEN SOEST-ZUID De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht te verzoeken tot vaststelling van hogere grenswaarden ex artikel 82 tot en met 86 van de Wet Geluidhinder over te gaan ten behoeve van diverse lokaties in het plangebied Soest-Zuid. Alvorens deze hogere waarden zullen worden vastgesteld, is een ieder bevoegd binnen een termijn van een maand, te rekenen vanaf donderdag 10 augustus 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. U gelieve daartoe desge wenst voor 4 september 1995 een afspraak te maken met mevr. A.J. Stappers van de afdeling planologie en bouwen, bereikbaar onder nummer 02155-93501. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 27 juli tot 3 augustus 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Meidoornweg 22 1 berk Waldeck Pyrmontlaan 7 2 bomen Chr. Huygenslaan 10 4 coniferen Gerrit v.d. Veenstraat 8 2 larix en 1 eik Weegbreestraat 12 1 spar Apollo 131 1 berk Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 27 juli tot 3 augustus 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend: Perceel: Betreft: Olijkeweg 32 1 conifeer Kruisweg 12 1 ceder en 1 larix Beetzlaan 37 2 coniferen Nieuwstraat 44 30 coniferen Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Burgemeester en wethouders gezien de op 12 juli 1995 ontvangen aanvraag van GRV Kentekengravures, de heer F.P.M Klaassen, Brugweg 9, 4756 AG Kruisland, om vergunning te verlenen tot het innemen vai standplaats op maandag 2 oktober 1995 aan het Dorpsplein te Soesterberg ten behoeve vanhó graveren van kentekens in autoruiten; dat er geen bezwaren bestaan het verzoek onder het stellen van voorschriften in te willigen gelet op het bepaalde in artikel 5.2.3. van de Algemene Plaatselijke Verordening (A.P.V.); besluiten: aan GRV Kentekengravures voornoemd, vergunning te verlenen tot het innemen van stand plaats op maandag 2 oktober 1995 aan het Dorpsplein te Soesterberg op de lokatie zoals op bij gaande tekeningen met rood aangegeven, ten behoeve van het graveren van kentekens in auto ruiten, zulks onder de volgende voorschriften: 1. de standplaats dient steeds in een behoorlijke en zindelijke staat te verkeren Bii het veriater van de standplaats dient deze vrij van papier, afval en dergelijke achtergelaten te worden; 2. het is verboden gebruik te maken van luidsprekers, versterkers en andere middelen ter vei- sterking van het geluid of luidkeels te roepen; 3. vergunninghouder moet zich kunnen legitimeren en moet zijn vergunning op eerste aanvraa: aan de ambtenaren van politie tonen; 4. de bevelen van de politie, gegeven in het belang van de openbare orde, dienen onmiddelüj! en stipt te worden opgevolgd. BESLUITEN B. EN W. d.d. 1 AUGUSTUS 1995 ONDERWERP Aanvraag standplaatsvergunning tbv graveren kentekens in auto's Aanvraag vergunning Drank- en horecawet; Rademakerstraat 34 Voorstel tot inpandige verbouwing van Stichting Kindercentra Soest in verband met het creëren van een extra onderkomen voor de Na Schoolse Opvang. Bouwplan 95369. Bouwen van een schuur aan het Claroenstekerpad 11. Bedrijfsbebouwing Belvedereweg BESLISSING Gevraagde vergunning aan GRV Kenteken gravures verleend voor 2 oktober 1995 op het Dorpsplein. Gevraagde vergunning verlenen comform het concept-besluit. 1. In te stemmen met het verbouwings- voorstel t.b.v. de Na Schoolse Opvang t.b.v. f83.717,00; 2. het bedrag van de nog te besteden Oort- gelden ad f 77.160,00 voor dit doel te bestemmen; 3' de ontbrekende dekking ad. 16.557,00 middelen voteren uit de alge mene dienst; 4. de werkzaamheden uitvoeren in combi natie met het geplande groot onderhoud medio maart 1996, onder toezicht van afd. p b. 5. t.k.n. cie. t.o. ca. Als in de toekomst uitbreiding van kinderop vang noodzakelijk blijkt en niet uit opge" ouwde eigen vermogen kan worden gefi nancierd zal in het kader van nieuw beleid af weging moeten plaatsvinden waarbij alsdan ^ginS zal worden betrokken dat de q h f zÜn aangewend t.b.v. de Na fctioolse Opvang en exploitatie-overschot ls teruggestort in alg. middelen. Bouwvergunning weigeren. Denünimale afstand tussen toekomstige be* rij sbebouwing op een perceel aan de Bel' e ereweg en de perceelsgrens van de be graafplaats vaststellen op 7 meter, conform de betreffende situatietekening. °P toezien dat als het op uitvoering komt ha ^ardfevol,e bomen ook echt worden ge- Wie naar W I "C Alleen de Kodak "Str Alles n ^•5heoi V /ten i tleurv /ten ftaa,e /tenVv^in- Zoals elk jaar zull< heid van Koningin koninklijke ondersc den uitgereikt. Ma; gaat dat er anders s gevolg van de aanva parlement van een het decoratiestelsel De belangrijkste verar criteria die zullen wo Meer dan vroeger ligt bijzondere verdienster onderscheiding voorg Daarbij telt hetgeen b betaalde functie heeft maar als een aanvullei Verder is het de bedo tere spreiding van o over alle bevolkingsgi reikt. Een andere wijziging t

Soester Courant | 1995 | | pagina 4