Uitbreiding dagbusmogelijkheden hhhhh Internationale behendigheids wedstrijden voor militaire chauffeurs (IBMC) I Helikopterdemonstratieteam 'The Grashoppers1 opgeheven 02155-31119 Hypsos mag gaan uitbreiden Brandweer ruimt versperde bedrijfsingang op menu Buslijnen in of om Soesterberg 40-jarige Motor Transport Groep KLu gastheer Kerkdiensten Medische dienst j Soester Courant in Soesterberg 'Burgerlijke stand' Hulpverlening 'De Gigantjes' in Amersfoort Meer berichten over Soesterberg op de sportpagina Eén Alouette in Mil. Luchtvaart Museum 'De Drie Eiken' GIRO 999 VRIJWILUGERSHULP NODIG? Beuketakken bezwijken onder vrucht Klusjesdienst voor ouderen AMNESTY WAAKT Agenda ILOSOFIE ort beginl drs wee'mei een in Zeist, in cursus (geen J9) ligt de ie Problemen filosofen: hel Vooruitgang Darviin en de ilosolie; hei (fiel einde ne samenle- 1as filosolie ereld na de en bekende ietzsche en lan bod. ssen van elk i Zeist gege- i avonds. Bij ondersleu- RMT 55 3516 1779 nvm Onlangs heeft de Soester gemeente raad zich uitgesproken over het bus systeem. Daarbij werd Soesterberg meer uitbreiding in het vooruitzicht gesteld. Het netwerk van buslijnen die overdag Soesterberg aandoen, zal op verzoek van de Vereniging Soesterbergs Belang en vele bus reizigers worden uitgebreid. Daarin valt ook de lijn Soest-Soester- berg en in de spits de lijn van en naar Amersfoort. Op de vraag meer avond en nachtbussen in te zetten, kwam na genoeg niet ter sprake. Het mislukken van de inzet van een avondbus voor Soesterberg-Soest v.v. zal mogelijk daar aan debet zijn. J. Visser (Progressief Soest) had voor wat betreft Soesterberg niet zo'n hoge pet op. 'Wat je ook voor Soesterberg doet, het heeft allemaal geen zin', aldus zijn uitspraak. Zou zijn partij alleen voor Soest gelden? Alternatieve routes Het is bekend dat MidNet helemaal niet te spreken is over de drukke Rade- makerstraat en het oponthoud die de bussen elke woensdagmorgen ondervin den vanwege de markt. Het alternatief om de route om te leggen via het Dorpsplein is enerzijds volgens hen nog langer duurder) en vrij moeilijk te rij den vanwege de vele verkeersdrempels. Zij zien het liefst een halte aan de Amersfoortsestraat tegenover de hui dige halteplaats richting Utrecht. Verder via de Montgomeryweg en mogelijk nog de Kampweg, maar het liefst via de Banningstraat waardoor het een zeer korte route wordt. Ook hierin heeft zich de Ver. Soesterbergs Belang gemengd met de 'opmerking dat geheel wordt voorbijge gaan aan de nu volle wijk Apollo en overige aldaar wonende Soesterbergers. Op de Rademakerstraat heeft de bus weinig ruimte. De VSB stelde dat in dit verband beter was om de lijn Kampweg door te laten gaan via Kamp van Zeist en Richelleweg. Daarvan kunnen bezoe kers van het Mil. Luchtvaart Museum profiteren en een extra halteplaats aan het eind van de Kampweg en nabij het kruispunt Mercury/Richelleweg zou voor geheel Soesterberg Zuid een aan merkelijke verbetering zijn. De VSB is bang dat MidNet toch de route door de Rademakerstraat zal laten vervallen. Daardoor worden oudere plaatsgenoten woonachtig in De Heybergh en De Drie Eiken gedupeerd. Om die reden heeft de VSB het College van Burgemeester en Wethouders schriftelijk van hun standpunt in kennis gesteld. Het 'buspraatje' zal derhalve nog wel een poosje aanhouden. Dit jaar is het 14 jaar geleden dat de korporaal-chauffeur Dirk de Jager van de Koninklijke Luchtmacht het initiatief nam collega's uit te nodi gen om hun kunnen maar eens 'aan den volcke' te tonen. Dit bestond uit behendigheidswedstrijden voor mi litaire chauffeurs uit de regio Soesterberg. Het doel daarvan was de onderlinge band tussen de zee-, land- en luchtmacht te vergroten en het in wedstrijdverband tonen en vergroten van de chauffeurs vaardigheden zoals nauwkeurig manoeuvreren en het inschatten van de voertuigdimensies. Daarbij is de factor tijd van ondergeschikt belang. 'Jarenlang dreef deze jaarlijkse wedstrij den op de zogenaamde 'ritseltoer'. Het moest tussen de bedrijven door gebeu ren en het was sterk afhankelijk van de inzet van vrijwilligers. In 1992 besloot de toenmalige directeur Operatiën van de Luchtmachtstaf dat de IBMC het karakter moest krijgen van een Open Dag. Dat wil zeggen dat we een eigen, zij het op zeer bescheiden budget kre gen en we konden rekenen op de mede werking van het totale defensie- gebeuren. Dat betekende het beschik baar stellen van terreinen, middelen, voeding, slaapgelegenheid, voertuigen etc. Dat is tot op heden gelukt en dit jaar staat het in het teken van de 40-ja- rige Motor Transport Groep Konink lijke Luchtmacht in het Kamp van Zeist te Soesterberg en wordt het gehouden op zaterdag 26 augustus a.s.', aldus ma joor André Polfliet, van de luchtmacht staf in Den Haag en tevens voorzitter van de IBMC. De organisatie van de IBMC bestaat uit ongeveer 15 vrijwilligers van de vier krijgsmachtdelen, want ook de Konink lijke Marechaussee doet als vierde deel nemer mee naast de zeemacht, land macht en luchtmacht. Ze zijn de enigen in Nederland met een professionele wedstrijdbaan en om die reden worden ze nogal eens gevraagd om bij diverse activiteiten op te treden. Zo zijn ze be kende gasten van het Rode Kruis, de Hermesgroep te Eindhoven, de Truc kersdagen in Aalsmeer en bij de Open Dagen binnen de Krijgsmacht. Activiteiten Majoor Polfliet: 'Het belangrijkste is de wedstrijd. Er kan individueel of in teams van 3 chauffeurs worden deelge nomen voor het afleggen van een 15-tal proeven en een stuk terreinrijden. Hier bij kunnen punten worden behaald en er kunnen strafpunten worden afgetrok ken. Alles wordt beoordeeld door erva ren, niet militaire scheidsrechters. Het gaat absoluut niet om snelheid, maar in de eerste plaats om de voertuig- beheersing (exact manoeuvreren) en het juist inschatten van de voertuig dimensies. Er is een tijdlimiet, maar die v is zo ruim gesteld dat het in de praktijk nog nooit is voorgekomen dat deze is overschreden. Hij wordt dan ook voor namelijk gebruikt voor de ex aequo ge vallen. Voor zaterdag 26 augustus heb ben we inmiddels 29 teams, waaronder 8 Duitse, 4 Engelse en 2 Belgische. We zijn nog bezig met Amerikanen en Ita lianen. De beste Nederlander mag zich een jaar lang de beste chauffeur van de Nederlandse Krijgsmacht noemen. Hij krijgt daarvoor een wisselbeker, de Dirk de Jager beker, genoemd naar de op richter die vorig jaar helaas is overle den.. Static Show Op het hele terrein van het Kamp van Zeist staan voertuigen verspreid van de Landmacht, Luchtmacht, Marine onderdelen en Marechaussee. Verder staat er materieel van de fabrikanten waar de Krijgsmacht zaken mee doet, zoals DAF, Volkswagen, Renault, Mercedes enz. Ook de vereniging van oud legermaterieel 'Wheels' is een trouw leverancier van voertuigen op deze dag. Deze keer geven de Opel Manta- en de MG-club acte de présence. Op de dag zelf vinden een aantal de monstraties plaats. Daaronder SATCOM-apparatuur van de Explosie ven Opruimingsdienst, de DAF-95 en nog enkele anderen. Een gedeelte van het terrein wordt zodanig omgebouwd dat terreinrijden mogelijk wordt. Elk team moet met een terreinwaardig voer tuig het parcours afleggen, waarbij een emmer met water moet worden ver voerd. Na afloop van de rit wordt de hoeveelheid water gemeten en het aan tal punten vastgesteld. Een hoogtepunt op deze dag vormt de modelshow, die dit keer wordt gehouden in het Militaire Luchtvaart Museum, wat op die dag speciaal open blijft. Honderden model len van voertuigen en vliegtuigen wor den door hun makers tentoongesteld. Zaterdag 26 augustus 1995, van 08.00 tot 18.00 uur, Kamp van Zeist te Soesterberg, IBMC-dag. Zondag 13 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 cantores Zondag 10.30 gemengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. Dinsdag 09.00 uur, eucharistieviering Maria ten Hemelopneming. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. M.A.A. Nawijn APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Generaal Winkelmanstraat 99-101 zondag 09.30 M. Kroonenberg woensdag 20.00 M. Kroonenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 W. Mulder Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur. •W. Brandt (Den Dolder), Dolderseweg 57A, tel. 030-293100. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts •H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schieveen, Kampweg 50, tel. [ft3704]52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel/fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155)21841. OVERLEDEN 1 augustus: Jacoba Geisler-Stekelenbrug (79), Prof. Lorentzlaan 59. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Generaal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel 52606, elke dinsdag en woensdag 09.30-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkdagen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00- 21.00 uur; overige tijden: tel. 02155- 19444; alarmnummer: 06-11. Grof vuil Tel. 02155-93666. Menigeen kijkt uit naar het optreden van De Gigantjes, op zaterdag 19 au gustus in Amersfoort. De band heeft in de loop der jaren een uitstekende repu tatie opgebouwd en hun live-acts zijn door het hele land bekend. Zij verstaan de kunst om de wisselwerking tussen band en publiek zo op te voeren dat er een uitermate enthousiaste sfeer ont staat. Hun optreden op het North Sea Festival blijkt dermate succesvol dat er een extra concert moet worden ingelast. Niet alleen in ons land zijn zij bekend ook in het buitenland hebben zij een 'outstanding' live-reputatie opgebouwd. De laatste jaren werken De Gigantjes met veel succes in het theater met hun eigen show vol vaart en variatie. Bezetting: Mieke Stemerdink - zang; Rob Kruisman - saxofoon; Rob Brondsema - bas; Jan Pijnenburg - drums; Robbie Ruyter - gitaar; Peter Paul Everts - piano keyboards; Fred van Straten - trompet. Zaterdag 19 augustus: Levob Jazz op de Groenmarkt. Aanvang: 21.00 uur. De toegang is gratis. WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1995 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463)51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Het helikopter-demonstratieteam 'The Grashoppers1 van de Konink lijke Luchtmacht is op 8 augustus opgeheven. De reden van opheffing is de uitfasering van de Alouette III's waarmee de Grashoppers op traden. Daarnaast zijn de vliegers nodig voor de nieuwe helikopters waarmee de Tactische Helikopter Groep Koninklijke Luchtmacht (THGKLu) wordt uitgerust. Van de vier helikopters van het demonstratieteam kreeg één een plaats in het Militaire Luchtvaart Museum in het Kamp van Zeist. De Bevelhebber der Luchtstrijdkrachten, de luitenant- generaal H.J.W. Manderfeld, droeg dit toestel over aan de luitenant-kolonel M. Botma, directeur van het museum. Maar voor deze plechtigheid gaven de heli en zijn bemanning nog een demon stratie van hun kunnen, waarna het toe stel voor de laatste keer aan de grond werd gezet. Het demonstratieteam 'The Grashop pers1 bestond uit elf personeelsleden, zes vliegers, vijf technici en vier Aouette III helikopters, gespoten in de Nederlandse driekleur. Het team werd op 30 juni 1973 opgericht ter gelegenheid van de zestigste verjaardag van de Koninklijke Luchtmacht. 'The Grashoppers', (sprinkhanen) traden de eerste jaren al leen in Nederland op. Maar met ingang van 1978 verkregen ze ook internatio nale bekendheid met hun shows waar mee diverse prijzen werden gewonnen. Zo sleeDten ze in 1987 in het Eneelse Fairford de zo internationaal fel be geerde 'Sir Douglas Trophy' in de wacht. De prijs die wordt toegekend voor de beste vliegdemonstratie, oriëntatie van display en precisie van de vlieg- manoeuvres. Op 26 juni j.1. verzorgde het team boven Amsterdam, samen met vier musici, de wereldpremière van het 'Helikopterstrijkkwartet' van Karelheinz Stockhausen. De Aouette III helikopters, sinds 1963 in dienst, zijn sterk verouderd. De nieuwe helikoptervloot van de THGKLu zal bestaan uit dertig Apache bewapende helikopters, dertien Chinook, zeven Cougar transport helikopters en 28 Bölkow lichte transporthelikopters. Met de instroom van deze nieuwe toestellen wordt in sep tember van dit jaar een begin gemaakt. Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Lunch Alle Soesterbergse vijfenvijftigplussers kunnen zich laten noteren voor een uit gebreide lunch op dinsdag 15 augustus a.s. te 12.30 uur. Gaarne opgeven vanaf 7 augustus tot 14 augustus tussen 09.00 en 12.00 uur, kantoor dienstencentrum, tel. 51402, kosten f 4,50 p.p. Uistapje Op donderdag 7 september staat een uitstapje op het program. De reis gaat deze keer naar Amsterdam, waar men onder leiding van rasechte oude Am sterdammers een wandeling gaat maken door uiteraard de mooiste plekjes van de hoofdstad. De wandeling duurt on geveer twee uur. Het wordt voorafge gaan door een kopje koffie met gebak en besloten met een lunch. Vertrek van uit Soesterberg dienstencentrum per bus om 09.00 uur. De wandeling staat on geveer om 11.00 uur geprogrammeerd met de lunch te 13.30 uur. Daarna is er tijd voor inkopen enz., met om 17.00 uur vertrek en aankomst te Soesterberg om ongeveer 18.00 uur. De kosten zijn slechts f 25,00 p.p. Ook hiervoor op gave bij het dienstencentrum vanaf 7 augustus, dagelijks tussen 09.00 en 12.00 uur, met uitzondering van de don derdagen. Er kunnen zich maximaal 50 personen voor dit uitstapje opgeven, dus wie het eerst komt het eerst maalt. JMp! Onze blauwhelmen laten de vluchtelingen niet in de steek, u toch ook niet? Stichting Vluchteling Den Haag Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Op 23 februari verzocht Hypsos In ternationale Tentoonstellingverzor gers B.V. te Soesterberg de ge meente Soest toestemming te verle nen tot de realisering van een werk plaats voor een metaal- en schil derswerkplaats en een zeefdruk- kerij, gevestigd aan de Postweg 62. Het bedrijf moet daarbij rekening hou den dat het gevestigd is aan een weg waar woningen zijn gesitueerd. Ook de onmiddellijke nabijheid van het vlieg veld stelt eisen aan de hoogte van de gebouwen en schoorstenen. Verder staat op een afstand van 10 meter een gas- drukreduceerstation van de PUEM. Ook zullen brandbare vloeistoffen moe ten worden gebruikt waarvan tot 500 liter kan worden opgeslagen. Voor wat betreft geluidsoverlast blijkt dat het ni veau binnen de etmaalwaarde van 50 db(A) blijft. Aangezien gebruik zal wor den gemaakt van lakken en thinner zul len bodembeschermende voorzieningen nodig zijn. Verwacht wordt dat er geen klachten over luchtverontreiniging of geurhinder zal worden ontvangen. De gemeente Soest is van mening dat door Hypsos te veroorzaken nadelige gevolgen voor het milieu kunnen wor den voorkomen danwel tot een aan vaardbaar niveau kunnen worden be perkt door de aan de vergunning ver bonden voorschriften. De bepalingen genoemd in de Wet milieubeheer en de Agemene Wet bestuursrecht zijn voor de gemeente Soest voldoende redenen om de gevraagde vergunning te verle nen. 'Bericht voor brandweer Soester berg. Omgewaaide boom verspert ingang Pearle B.V. aan de Amersfoortsestraat 84. Assistentie gevraagd voor het opruimen daar van'. Dit bericht klonk afgelopen donderdag morgen 3 augustus om 07.34 uur uit de diverse semafoons van de leden van de Vrijwillige Brandweer Soesterberg. De mannen stonden de laatste weken op scherp, want vanwege de aanhoudende droogte, overgaande in een hittegolf, moest er iets gebeuren. Daarom stonden ze binnen een paar minuten bij de brandweerkazerne aan de Koppenlaan en tien minuten na de melding waren ze ter plaatse. Maar wie had nu gerekend op het opruimen van afgebroken takken van een beukeboom? 'Omgewaaid' luidde de melding, terwijl het op dat moment bladstil was. Zoals de afdeling Groen van de ge meente Soest reeds eerder stelde, dra gen de beukebomen dit jaar bijzonder veel vrucht en dat kan voor een klein takje net iets teveel zijn. Deze breekt af en valt op een dikkere tak die het ook al moeilijk heeft en zo ontstaat een soort kettingreactie van afbrekende tak ken. De met tien personen aanwezige Vrijwillige Brandweer Soesterberg, on der leiding van hun in het oranje brandweerpak geklede brandmeester Rolf van Dee, hadden de zaak snel ge klaard. Met twee motorzagen en veel handen, werden grote dikke takken snel klein en opgeruimd. Personeel, bezoe kers en voertuigen voor de fa Pearle B.V konden daarna weer gebruik ma ken van de bedrijfs in- en uitgang. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Word lid. Bel 06-321 22 50. Vrijdag 11 augustus 20.00 tennis bedrijfsrelatietoernooi, Sportpark Zaterdag 12 augustus 09.00 Klein Rondje Soesterberg, Radio Soest Maandag 14 augustus 19.30 klaveijassen/jokeren, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 9