111 Klein composteerbedrijf aan de Kampdwarsweg SlotStad Radio oogt naar Halve prijzen! Soesterberg op de dames en heren Zomerkollektie Ml! mode AMNESTY WAAKT 'Wijkteam' bij velen onbekend mm? m 24 ,-r uur per dag op 107.0 FM (en minder) Passagier gewond bij autobotsing Aanrijding op Amersfoortsestraat Brutale tasjesroof Prof. Lorentzlaan Dure lamp buit bij inbraak lampenzaak GIRO 999 Wim Overgoor Philips dealer Kerkdiensten Medische dienst ^Burgerlijke^tandj Hulpverlening Meer berichten over Soesterberg op de sportpagina Een stap terug voor natuurbehoud Agenda WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 Correspondentie-adres: P. Taai, Van Maarenplein 1, 3769 EN Soesterberg, tel./fax (03463) 51252. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel. (02155) 21841 Mei een bereik van nnopvnar Uusi_ Mei een bereik van ongeveer HO.OOO luisteraars is SlotStad Ra- lio dé omroep voor de regio Zeist :n Bunnik. SlotStad Radio brengt ivenvegend nieuws en informatie lit eigen woonplaats, zoals altijd >nel en betrouwbaar'. Aldus luidt ■en vlugschrift vanwege de staf van ladio Zeist. Zeg dat nooit weer. Onze naam luidt ilotStad Radio en geen Radio Zeist', ,ldus Raymond de Jong, lid irogrammastaf van deze bijna uit 100 eden tellende vrijwilligersgroep. On- lanks een drukkende hitte is het in hun jebouw op het adres Hortensialaan 32 e Zeist, een drukte van belang. Vooral onge mensen zijn bezig met de voorbe- eidingen van programma's of het be preken daarvan. In de opname studio rolgen een aantal jongeren de live-uit- :ending van hun favoriete discjockey laymond Telkamp, een jonge man uit rienhoven. Elke avond luisteren vooral «el jongeren naar zijn populair pro- gamma 'Muziek Verzekerd'. 'Hij weet e op de één of andere manier te boeien, ie moet gewoon naar hem luisteren, hij neet de muziek steeds met verfrissende ipmerkingen te begeleiden. Hij is voor nij de favoriete disjockey', aldus een vrouwelijke fan die heupwiegend de nuziek blijft volgen. n een ruimte die kennelijk voor de staf gereserveerd is, zitten Raymond de ong, van de programmastaf en Herman H der Bunt, technische staf. Er heerst kennelijk enig respect voor deze beide heren, gezien de beleefde wijze waarop anderen hen benaderen. Toch heerst er een ontspannende en plezierige sfeer. Programma's. Raymond de Jong: Het grootste deel van de programma's is er op gericht een breed publiek te bereiken met leuke muziek 'waar de scherpe kantjes ervan afgehaald zijn'. Dat betekent voor ieder een wel iets, dat zeven dagen per week en }?ur Per ^ag. Oe meeste program ma's zijn horizontaal geprogrammeerd. Zo weet men zeker dat ook de volgende dag hun favoriete programma er weer is. Naast actueel nieuws brengen wij ook lokale politieke achtergronden, gesprek ken met mensen uit de regio en zijn we ook regelmatig op lokatie te vinden, bij voorbeeld bij belangrijke sport evenementen, jaarmarkten en andere activiteiten. Al deze programma's wor den gemaakt door een enthousiaste groep vrijwilligers die zich inzetten voor hun StlotStad Radio. Ik durf rustig te stellen dat we het snelst groeiende me dium van Midden-Nederland zijn. Daarom zoeken we medewerkers die een bijdrage willen leveren in de nieuws- en sportredactie. De komende weken komen we met extra sport programma's. De eerste is op donderdag 17 augustus met een rechtstreeks verslag van 'De Ronde van Zeist'. Tussen 18.00 en 21.00 uur zal de omroep deze wielerklassieker op de voet volgen met voorbeschouwingen, live-reportages en j.a. de korte 03463 - 51367 rademakerstraat 25 - 3769 bb soesterberg I Bij een botsing tussen een vrachtauto en I een personenauto op de Van Weerden I Poelmanweg is vorige week de passagier 1 van de personenauto licht gewond ge- I raakt. Hij klaagde over pijn in de nek. I De man, een 48-jarige Amsterdammer, I reed mee met een 54-stadgenoot. Toen I deze stopte voor de verkeerslichten bij I de Amersfoortsestraat werd hij van ach- I ter aangereden door een vrachtauto, I bestuurd door een 40-jarige inwoner I van Krommenie. Op de Amersfoortsestraat deed zich vorige week een aanrijding voor, waar- I bij overigens geen gewonden vielen. Het I ongeluk ontstond toen een 25-jarige I automobilist uit Nunspeet linkaf wilde I slaan en afremde. Een achter hem rij- I dende 30-jarige Hooglander reageerde te laat en knalde er bovenop. De wa gens werden beschadigd. Een 78-jarige inwoonster van Soester berg is vorige week donderdagmiddag het slachtoffer van een brutale tasjes roof. Ze liep op de Prof. Lorentzlaan toen twee jongens op een bromfiets haar tegemoetkwamen. Ze keerden en bij het passeren griste de duopassagier de tas uit haar handen. De vrouw dreigde nog met haar wandelstok te slaan, maar dat baatte niet meer. In de tas zat overigens niet meer dan ca. 25 gulden. Bij een inbraak in een lampenzaak aan de Amersfoortsestraat is in de nacht van vrijdag op zaterdag een lamp van bijna 3000 gulden gestolen. De daders had den een trottoirtegel door de winkelruit gegooid. Word lid. Bel 06-321 22 50. mp! Onze blauwhelmen laten de vluchtelingen niet In rte fiteekU toch ook niet? Stichting Vluchteling Pen Haag officieel (ook diverse andere merken) Verkoop en reparatie van audio-, video- en huishoudelijke apparatuur. Geopend vanaf 10.00 uur, Maandag de gehele dag en woensdagmiddag gestoten. PHILIPS RsdemsfcsrstfMl 28 6 Soesterberg Tel03483-618S0 interviews. Vervolgens op woensdag 23 augustus, dan zal de Zeister voetbal derby SV Zeist tegen Jonathan vanaf 19.00 uur integraal worden uitgezon den. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het ROOS 95/3 toernooi. De commentatoren zijn Ben Werner en Walter van der Meer. Verder besteden we op woensdag 16 augustus vanaf 07.00 uur aandacht aan 'The King of Rock and Roll, Elvis Presley'. Het wordt de hele dag een Elvis Presleydag voor SlotStad Radio, met een complete spe cial tussen 15.00 en 17.00 uur'. Het accent van de uitzendingen ligt op \verkdagen tussen 17.00 en 23.00 uur en in het weekend tussen 08.00 en 23.00 uur. Tot 17.00 uur staat een keur aan muziek garant voor veel luisterplezier, afgewisseld met internationaal, natio naal en vooral plaatselijk nieuws. Het voordeel is dat men op elk moment in het programma kan 'inbreken' om be paalde dringende meldingen te kunnen doen. Daardoor is er ook een goede sa menwerking met de plaatselijke politie en andere hulpverleningsdiensten. De luisterdichtheid ligt ongeveer op 17%, wat vrij hoog is bij een gemiddelde van 10%. Het is bekend dat veel Soesterbergers op de één of anderé manier geassoci eerd zijn met Zeist. Veel jongeren be zoeken daar de scholen of zijn lid van één of andere (sport)vereniging. Om die reden stelt de redactie van SlotStad Ra dio het zeer op prijs indien hun vrijwilligersteam zou worden versterkt door geïnteresseerden uit Soesterberg. In principe is een ieder van harte wel kom. De studio is telefonisch te berei ken onder nummer 03404 -12040 waar men alle relevante informatie kan ver krijgen. Zondag 20 augustus ROOMS-KATHOLIEKE KERK Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zaterdag 19.00 pastor v.d. Zandt; cantores Zondag 10.30 pastor v,.d. Zandt; ge mengd koor Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 09.00 eucharistieviering; an dere dagen 07.30; gebedsdiensten: da gelijks 12.15, 15.30 en 18.00 uur. De kapel is de hele dag open. NED. HERVORMDE GEMEENTE/ GEREFORMEERDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 ds. J. van Marion APOSTOLISCH GENOOTSCHAP Generaal Winkelmanstraat 99-101 zondag 09.30 M. Kroonenberg woensdag 20.00 M. Kroonenberg STERRENBERG 'De Lichtpunt', Huis ter Heide 10.30 ds. J. Germs Huisarts Vrijdag 18.00 - maandag 08.00 uur: P.L. Galjart, Prof. Lorentzlaan 21, tel. 51200. Tandarts Spreekuren 13.00 en 19.00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino- van Schièveen, Kampweg 50, tel. [ft3704]52467, weekenddienst na afspraak; in andere gevallen hoort men via het antwoordap paraat wie er dienst heeft. Op de vraag of men van het bestaan van het wijkteam van de gemeente Soest afwist, reageerden 39 van de 40 Soesterbergers negatief. Sommi gen hadden wel eens iets gehoord maar meenden dat dit alleen voor Soest was. Anderen wisten dat ze ker omdat men een telefoonnum mer in Soest moest bellen, dus daar hoort Soesterberg niet bij, was hun mening. Eind mei lanceerde de gemeente Soest een nieuwe vorm van wijkbeheer, be staande uit medewerkers van de afdelin gen Groen en Milieu, Wegen Grond zaken en Verkeer en Reiniging. Indien iemand over deze onderwerpen een klacht heeft, dan kan men die melden via het telefoonnummer 02155 - 25346. De feitelijke bedoeling is om de burger meer te betrekken in bijvoorbeeld het onderhoud in haar/zijn wijk. De doel stelling is een zo groot en zo snel mo gelijke dienstverlening aan de betrokken inwoner(s) te verschaffen. Het centrale telefonisch meldpunt voorkomt ook dat men van het kastje naar de muur wordt gestuurd. Ook een directe benadering is mogelijk, maar de voorkeur wordt gege ven aan het officieel melden van de klacht of opmerking. Ook in Soesterberg is een wijkteam, die men de meeste keren in het 'groen' kan zien werken. Dit team is vergeleken met die in Soest (ca 15 man), te klein om alle relevante meldingen conform het doel-snel en adequaat op te lossen. Een uitbreiding van dit team zou dan ook op zijn plaats zijn, wil het als een volwaar dig wijkonderhoudsteam functioneren. Geen meldpunt De Ver. Soesterbergs Belang verzocht de gemeente Soest ook in Soesterberg een vast meldpunt te maken. Het maga zijn aan de Fokkerstraat 2, met tele foonnummer 51727, zou daarvoor goed kunnen dienen. Het is het vaste punt van het personeel Groen waar ze hun gereedschap hebben liggen en waar ze doorgaans de lunch gebruiken. Bij geen gehoor zou men dit schriftelijk in de brievenbus van dit pand kunnen mel den, waardoor de betrokkenheid van de Soesterbergse burger zou toenemen. Om onduidelijke redenen werd dit door de gemeente Soest niet geaccepteerd. Het wijkteam tracht de ontvangen klacht binnen 24 uur te verhelpen, ten zij het een dermate grote klus is dat extra hulp nodig is. Het gaat voorts al leen om klachten die binnen een paar uur verholpen kunnen worden. Eén van de klachten zal ongetwijfeld losliggende tegels zijn, veroorzaakt door het (on juist) parkeren van auto's op het trottoir. Mogelijk dat het wijkteam uitgerust kan worden met waarschuwingsbonnen, waardoor de vrij vele bestuurders hun voertuig elders parkeren ten dienste van de voetgangers en in het bijzonder voor hen die zich in een rolstoel verplaatsen. Verder zijn alle klachten op het gebied van groen, milieu, wegen, grondzaken, verkeer en reiniging welkom op het cen trale meldpunt: 02155-25346. Volgens Linda Sibeijn van afdeling groen geven de aantallen meldingen uit Soesterberg toch aan dat het begrip wijkteam werkt. Waren er in 1993 zeven meldingen, in 1994 liep dit op naar vijfentwintig. Tot 1 juli van dit jaar wer den acht meldingen ontvangen, maar vanaf 1 juli zijn er reeds achttien mel dingen uit Soesterberg direct dan wel indirect via het wijkteam binnen geko men. Uiteraard moet men er ook reke ning mee houden dat het niet alleen 'groen'klachten of opmerkingen zijn, maar dat men nu ook op milieu, wegen, verkeer en reinigingszaken kan reage ren. GEBOREN 2 augustus: Jordy, zoon van Marjan en Kees Wisgerhof, Chr. Huijgenslaan 96. OVERLEDEN 9 augustus: Marianne C. Verstijnen- Karman (73), Doprsplein 45. Opgaven: Van Maarenplein 1. Hulp Stichting Hulpdienst Soesterberg Hulp aanvragen: dagelijks 09.00-10.00 uur, tel. 51789, b.g.g. 51658 of 51437. Kruiswerk Stichting Kruiswerk N.O. Utrecht 24 uur per dag bereikbaar onder tel. 06- 8344* (20 ct. per minuut). Maatschappelijk werk Stichting Thuiszorg en Maatschappe lijk Werk N.O. Utrecht Généraal Winkelmanstraat 103 (geref. kerk), tel 52606, elke dinsdag en woensdag 09.304-10.30 uur. Politie Dorpsplein 17A, tel. 51555; werkdagen 12.00-13.00 uur, elke donderdag 19.00- 21.00 uur; overige tijden: tel. 02155- 19444; alarmnummer: 06.11. Grofvuil Tel. 02155-93666. 'Dit is zo'n enorm prachtig stuk na tuur, dat moet je niet kapot maken door grote machines te plaatsen met het gevolg dat hier dag in dag uit zware vrachtauto's rijden. Men heeft toch niet voor niets het kerk hof hier aangelegd? Dit is een stilte- gebied en dat moet het ook blijven en daarvoor heb ik wel wat over'. Michael A. Blok zit in de woonkamer van zijn huis aan de Kampdwarsweg achter een tafel vol met brieven, dos siers, verslagen en aantekeningen. De woningen van hem en zijn buren zijn vroegere dienstwoningen die destijds verbonden waren aan het rioolwater- zuiveringsbedrijf aldaar. Soesterberg had toen zijn eigen rioolwaterzuivering en kende nog niet de overstromingen op de Postweg en Sterrenbergweg. Door de aanleg van de autosnelweg werd dat al lemaal anders. Het terrein eigendom van de gemeente Soest maar bestuurlijk vallend onder de gemeente Zeist, zou daarop gesaneerd worden. De beide dienstwoningen kwamen in de verkoop en Michael Blok en zijn vader werden in 1982 resp. 1984 de gelukkige eigenaren. Vanwege ziekte en het overlijden in 1988 van vader Blok, werd Kamp dwarsweg 5 in 1991 verkocht aan Dr. A.W. Fonds. Sanering rioolbakken. Blok: 'De grote opvangbakken lagen en liggen er nog steeds, ondanks de ver plichting van de provincie ze te verwij deren. Ze dienen momenteel als een extra berging voor de overbelaste riolen uit Soesterberg. Dit zou direct in 1982 afdoende geregeld moeten zijn. Helaas is daar nog niets aan veranderd en wor den wij als bewoners regelmatig gecon fronteerd met een niet direct prettige reuk. Bij herhaling heb ik als inwonei van de gemeente Zeist, de gemeente Soest en de Provincie hiervan in kennis gesteld, zonder het gewenste resultaat. Composteerbedrijf. 'In 1987 vernam ik indirect dat de ge meente Soest het voornemen had om in de nog bestaande rioolbakken direct achter de woningen, een composteer bedrijf te vestigen. Op mijn vraag of dit juist was, werd door de gemeente Soesl geantwoord dat om die reden de riool waterzuivering nog niet was gesaneerd. Dat betekende dat er een einde zou ko men aan het stiltegebied, want vlak niel uit dat zo'n installatie heel wat lawaai kan produceren. Eveneens zou de hiei direct naast gelegen begraafplaats voort durend aan dat lawaai worden blootge steld. Het zou een composteerbedrijl worden ten dienste van de provincie Utrecht, dus elke dag een af- en aanrij den van zware vrachtauto's. Op deze wijze zou geweld worden aangedaan aan het bestemmingsplan, dat spreekt over een beschermd bosgebied. Dit laatste was reden voor de aankoop destijds van mijn woning'. Plan Blok 1989. 'We wonen hier vrij dicht bij de auto snelweg A-28; ook liggen we onder de rook van de vliegbasis Soesterberg en dan ook nog een groot composteer bedrijf hier te plaatsen? Dat is een grove aantasting van het milieu op gebied van geluidoverlast.Het gebied ligt op hei grensgebied van Soest en Zeist en voor Soestenaren achter de grote bult in Soesterberg en daarom aldaar niet erg bekend. Ik heb daarop voorgesteld niet een grootschalig- maar een kleinschalig composteerbedrijf, onder bepaalde voorwaarden, hier te laten vestigen. Die bepaalde voorwaarden hebben dan be- v v; V R trekking op geluid- en stankoverlast, die door voorzorgsmaatregelen voorkomen kunnen worden. Met dit voorstel zou ik de gemeente Soest tegemoet kunnen komen en zou het inhouden dat na tien jaar alles weer terug zou worden gege ven aan de natuur. Op deze wijze trachtte ik dóór een stap terug te doen, in de toekomst twee stappen vooruit te kunnen maken. Want als hier een groot schalig composteerbedrijf wordt geves tigd dan krijg je die er nooit meer weg en heb je zelfs de kans dat het ook nog wordt uitgebreid. Ik ben van mening dat de Soesterbergse gemeenschap hier niet op zit te wachten'. Actie 'De gemeente Soest ging niet op diT voorstel in. Daarop zag ik mij genood zaakt de gemeente Zeist, de Provincie Utrecht, de Stichting Milieuzorg Zeist en de belangenverenigingen in Soester berg te mobiliseren. Niemand staat te trappelen om een, in potentie, prach tig stuk bosgebied in te ruilen voor een stuk industrie dat beter elders geplaatst kan worden. Ik wist dat in Gelderland met succes een soortgelijk bedrijf, te" weten: de Gelderse Groen Recycling draait en daarom nam ik kontakt op met dit bedrijf. Deze gaven mij de nodige informatie die ik met de Stichtse Milieu federatie en de Stichting Milieuzorg Zeist besprak. We kwamen overeen dat met een 'tijdelijk kleinschalig compost eerbedrijf' akkoord kon worden gegaan via een vrijstelling van het huidige be stemmingsplan. Dat wil zeggen, zonder de bestemming van het bosterrein als zodanig te wijzigen. Ze noemen dit ook wel de toverformule. Intussen had de Provincie Utrecht de vergunning voor een grootschalig composteerbedrijl (plan van Mowi uit 1988) van de ge meente Soest reeds goedgekeurd. Met hulp van juristen en eerder genoemde instellingen, heb ik in 1991 bij de Raad van State bezwaar gemaakt tegen deze vergunning.'Ik werd door hen in het gelijk gesteld en werd de vergunning door de Raad van State vernietigd'. Stilte voor de storm. 'De gemeente Soest was genoodzaakt haar voorstel in te trekken, waarop een stilte volgde. Wederom heb ik de ge meente Soest verzocht tot opruiming van de toch wegens stank overlast vrij hinderlijke resten van de rioolwater zuivering. Ik kreeg hierop als antwoord s dat zij het ondertussen gevormde composteerbedrijf 'De Heuvelrug', be staande uit de firma Mowi Milieu B.V. te Sliedrecht en de firma's de Riddei B.V. en Gebr. Tammer B.V. te Soester berg, opdracht hadden gegeven met een nieuw voorstel tot een composteer bedrijf te komen. Als inwoner van de gemeente Zeist heb ik binnen die ge meenteraad gevraagd om aktie te onder nemen. Tot mijn schrik vernam ik dal men een 'voorbereidingsbesluit' had ge nomen, wat inhield dat het bestem mingsplan van het betrokken bosgebied gewijzigd kon worden. Opnieuw heb ik met hulp van juristen tegen dit besluit bezwaar ingediend en wederom met succes. In juni 1993 werd in het voormalig res taurant 't Zwaantje in Soesterberg, door het bedrijf 'De Heuvelrug', een informa tie-avond gehouden voor belangstellen den over de toekomstplannen van het oude rioolwaterzuiverings-terrein. Daar werd duidelijk overeengekomen dat in dien er bepaalde plannen werden ont wikkeld, eerst alle partijen hiervan zou den worden geïnformeerd. Daarna werd het stil en bleef ik er bij de gemeente Soest op aandringen, dat indien er geen plannen waren, zij die resten van het voormalig rioolwaterzuiveringsbedrijl zouden verwijderen. Maar ook op deze argumenten bleef het stil. De gemeente Soest informeerde in mei 1994, mijn buurman Dr. Fonds dat men nog niet over ging tot sanering van de grond, vanwege de nog openstaande mogelijk heid van vestiging van een composteer bedrijf. Eind okober bleek dat er weer een conceptaanvrage bij de Provincie lag. Ergo, het bedrijf had zich niet aan de afspraak in t' Zwaantje gehouden en kon ik weer van voren af aan beginnen.' Nieuwe aanval. j'De rest van het jaar 1994 heb ik alle daarvoöïin aanmerking komende in stellingen en instanties van dit voorne men van de gemeente Soest geïnfor meerd en verzocht hiertegen in het ge weer te komen. Ih vele besprekingen en vergaderingen heb ik overal waar men dat nodig achtte, mijn standpunt en mijn voorstel van 1986 ter tafel ge bracht: Indirect vernam ik dat eerder genoemd composteerbedrijf 'De Heuvelrug', op 23 februari 1995, bij de Provincie Utrecht opnieuw' een voorstel tot vesti ging van een grootschalig composteer bedrijf op het terrein achter de wonin gen had ingediend, zonder dat de be trokkenen van de bijeenkomst in 't Zwaantje hiervan in kennis waren ge steld. Ik heb daarop 'De Heuvelrug' ge zegd dat zij de afspraak niet waren na gekomen. Ze zouden voordat de ver gunning werd aangevraagd, eerst alle betrokkenen daarvan in kennis stellen. Ik ben daarop naar de betrokken amb tenaren van de Provincie gegaan en kreeg te horen dat het voor 'De Heuvel rug', zonder mijn medewerking, erg moeilijk zou worden een vergunning van een composteerbedrijf achter mijn huis te verkrijgen. Dit was eerder juridisch vastgesteld in 1993 toen de vergunning van het betrokken bedrijf niet ontvan kelijk werd verklaard'. Overleg op hoog niveau. 'Het bedrijf 'De Heuvelrug' benaderde mij in februari 1995 met het verzoek om samen te werken. Aangezien mijn be zwaar alleen een permanent en groot schalig composteerbedrijf betrof, heb ik toegezegd mee te willen werken aan het oprichten van een tijdelijke en klein schalig project. Ik heb alle rechtstreeks belanghebbende groeperingen persoon lijk benaderd en gevraagd met -nieuwe/ andere- voorstellen en/of aanpassingen te komen. Vooral de provincie en de gemeente Zeist heb ik hierin betrokken, omdat zij uiteindelijk de instanties zijn voor het verlenen van de nodige vergun ningen. In mei van dit jaar was het ein delijk zover dat de bewoners en de ver tegenwoordigers van 'De Heuvelrug' eerst op het gemeentehuis in Zeist en daarna in het Provinciehuis te Utrecht met een zware delegatie van ambtena ren die nauw bij dit onderwerp betrok ken waren, in overleg gingen. In deze vergadering werd 'het plan Blok 1989' als basis gebruikt, inhoudende: de vor ming van een 'tijdelijk kleinschalig composteerbedrijf'. Met alle betrokke nen werd dit goed door gesproken, met name de juridische voetangels 'en klemmen.Er werd een voorstel voor de toekomst opgesteld. Composteerbedrijf 'De Heuvel', heeft een brief gedateerd 20 juli 1995, naar het College van Bur gemeester en Wethouders en de ge meenteraad van Soest opgesteld en ingeboekt na de laatste raads vergadering in juli 1995. Het is jammer dat deze brief, die gezien de inhoud toch Ai'*: .C-' ZfX. 1T.-T-T een bepaalde graad van vertrouwelijkheid heeft, in de openbaar heid is gekomen voordat alle raadsleden er kennis van hadden kunnen nemen en al helemaal vanwege de onjuistheden die in de Amersfoortse Courant van 3 en 7 augustus staan vermeld. Kennelijk vond iemand het nodig deze krant voor tijdig van deze brief op de hoogte te stellen door hen een kopie van de brief te sturen'. Toekomstplan 'In die brief doet 'De Heuvelrug' het voorstel om een 'tijdelijk en kleinscha lig composteerbedrijf van groenafval' op bedoelde locatie te vestigen voor een periode van 10 jaar. Getracht zal wor den een 'model composteerbedrijf' te vestigen met annex een 'educatief ge deelte' ten dienste van scholen, instan ties, bedrijven en particulieren. Dit al les gedurende een tijd van 10 jaar, waarna het weer overgaat in zijn oor spronkelijke bestemming'bosgebied'. Voorgesteld wordt het terrein gelegen tussen de Kampdwarsweg, Laantje zon der Einde en de Oude Postweg gedu rende die 10 jaar aan mij in eigendom over te dragen. Daaronder valt dan ook de de algemene begraafplaats die ik op dezelfde wijze goed laat onderhouden als nu het geval is. De huidige beheer der heeft zich 25 jaar lang bijzonder toe gewijd ingezet. De persoonlijke en uit stekende verzorging van de begraaf plaats verricht door dhr. Gijtenbeek, zal de betrokkenen altijd in herinnering blij ven. Na die tien jaar zal het terrein, overeenkomstig de uitgangspunten van het Streekplan van de Provincie Utrecht, met uitzondering uiteraard van de alge mene begraafplaats, in de natuurlijke staat worden teruggebracht in overleg met een bosbouwkundig ingenieur en landschapsecologen van de gemeente Zeist en de Stichtse Milieufederatie. In dien de gemeente Soest niet op dit plan in gaat, is het niet onwaarschijnlijk dat de gemeente Zeist op initiatief van de provincie, tot handhaving van het be stemmingsplan, dus bosgebied, over zal gaan. Ik hoop dat de gemeente Soest dit gezamenlijk project zal goedkeuren. Dan heeft zij toch nog haar composteer bedrijf en weet ik, en velen met mij, dat het gebied in de toekomst gegarandeerd weer bos wordt. Ik meen op deze wijze bij te dragen aan het instand houden van een rustige omgeving van hen die wij de laatste eer brengen, alsmede aan het welzijn van hen die na ons komen. Jammer dat dit vanaf 1987, dus nu 8 jaar heeft moeten duren', aldus Michael Blok. Reactie gemeente Soest. Ambtenaren van de afdeling groen wil den zich over dit voorstel niet uitlaten. Volgens hen ligt er nu een nieuw plan en dat zal eerst goed bestudeerd moe ten worden. Daarna zal de gemeente Soest haar reactie geven. Volgens deze dienst is men niet weg van het voorstel het terrein gedurende een periode van tien jaar af te staan. De gemeente Soest is zeer goed in staat dit plan, eventueel onder dezelfde voorwaarden, uit te voe ren. Zaterdag 19 augustus 09.00 Rondje Soesterberg, Ra dio Soest Maandag 21 augustus 19.30 kaarten, Drie Eiken Opgaven voor de agenda: tel. 51252.

Soester Courant | 1995 | | pagina 12