Volksuniversiteit op nieuwe stek midden in de Soester samenleving Soest 50 jaar geleden Koffie in Cal 7 VARIA f -prr Najaarsp de Soest* WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 SOESTER COURANT Bestuur houdt rekening met verdere groei Meningen van lezers Ouderen': een vies woord? Ruit snackbar met vuurwerk vernield IN VERBAND MET WIJZIGING TELEFOONNUMMERS 250 vel briefpapier 250 enveloppen QQ 00 100 visitekaartjes I Arjen Bosgraaf grafische verzorging Uit de Soester Courant van 18 Augustus 1945 PAGINA 4 De oorlog is voorbij. Ingezonden stukken. Plaatselijk nieuws. Pergamano in Lage Vuursche De Soester Duinen Bourgondisch familiebuffet woensdag 1 6 augustus 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN PE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN t v WOENSDAG Aanstaana Iets te koop o Plaats een "I in de Soester "Het is natuurlijk even wennen voor onze vaste cursisten, maar die weten ons heus wel te vinden. Voor het overige houden we inderdaad rekening met een verdere groei, want we hebben al veel cursisten in Overhees en daar komt straks de Boerenstreek nog bij. Wat dat be treft zitten we hier heel goed." Voorzitter Wil Teuling van de Volks universiteit Soest/Soesterberg is best in haar nopjes mét de nieuwe lokatie: het Orlando di Lasso-gebouw (de voorma lige Kardinaal Alfrink-mavo) aan de Di Lassostraat. "We hebben de ruimte en bovendien: het is erg prettig dat we nu kunnen zeggen dat de cursussen - de meeste in elk geval - in dit gebouw plaatsvinden." Dat klopt, want de Volksuniversiteit beschikt in het nieuwe onderkomen over een sterk verbeterde accommoda tie, vergeleken met het VW-gebouw- tje aan de Steenhoffstraat. De geschie denis van de Volksuniversiteit begon in 1977 in het Artishockgebouw, na een paar jaar volgde de verhuizing naar het gebouw van de muziekschool (aan de overkant) en sinds 1991 deelde de Volksuniversiteit het VW-pandje met de VW/ANWB en de Wereldwinkel. In al die jaren is de Volksuniversiteit nooit verwend geweest met ruimte. Dat is in het Orlando-gebouw wel anders. Naast een eigen leslokaal beschikt de Volksuniversiteit nu over een royale bestuurskamer (die eventueel ook nog dienst kan doen als lesruimte voor klei nere groepen) en kan ook "het kan toor" uitstekend uit de voeten. Van Trema '87 - dat ook in het gebouw ge huisvest is - worden enkele lokalen ge huurd. Het aantal cursusavonden kan daardoor verdubbeld worden en voortaan is de Volksuniversiteit geen twee, maar zelfs vier avonden (maan dag, dinsdag, woensdag en donderdag) en soms ook overdag in "vol bedrijf'. Alle "theoretische" cursussen kunnen dus aan de Di Lassostraat onder één en hetzelfde dak plaatsvinden. Tot dusver week de Volksuniversiteit daarvoor met name uit naar de Mavo-Soest aan de Valeriaanstraat. De meer praktische cursussen, zoals (onder meer) de crea tieve, de computer- en de muziek- cursussen, worden echter zoals gebrui kelijk "op lokatie" gegeven, omdat daarbij in het algemeen speciale voor zieningen nodig zijn. Pluriform aanbod De Volksuniversiteit - ontstaan uit de "emacipatiegolf' van de jaren zestig - is Het nieuwe onderkomen van de Volksuniversiteit wordt -ook hier- ge kenmerkt door een ruime, gastvrije balie. in de loop der jaren uitgegroeid tot een soort "bedrijfje", aldus Wil Teuling. "Vroeger beperkte het zich vooral tot lezingen, maar we hebben nu een heel gevarieerd en pluriform aanbod, voor elk wat wils. Onze kracht is dat we al tijd goed inspelen op de behoeften in de samenleving. De cursussen zijn van hoge kwaliteit en we kunnen gelukkig beschikken over ervaren docenten en een heel goed ingewerkt bestuur. De Volksuniversiteit bedient zogezegd een groot aantal doelgroepen met zeer uiteenlopende achtergronden en oplei dingen. Sommigen komen uitsluitend om het plezier in hun hobby te vergro ten, anderen omdat ze vroeger de kans niet hebben gehad om door te leren en dat nu als een gemis ervaren. "Bij ons kan iedereen terecht, met of zonder opleiding," aldus Wil Teuling. De Volksuniversiteit heeft de afgelopen rustige weken gebruikt voor de verhui zing, die volgens Wil Teuling perfect verlopen is, mede dankzij o.a. de hulp van een aantal echtgenoten van docen ten en bestuurleden. "We hadden het in één dag klaar, alleen komt 'er dan nog een hoop werk op je af om de zaak op In uw krant van woensdag 9 augustus staat een groot artikel met foto op pa gina 1. Daarin staat: "Seniorenbus komt plezieriger over dan Ouderenbus." Is "ouderen" een vies woord? 65.000 ouderen in de Ouderenbus. Met vriendelijke ouderengroet, J. Boester (89). Onbekenden hebben vorige week met een zgn. vuurwerkbom de ruit van een snackbar aan de Tamboerijn vernield. Omwonenden werden in de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks mid dernacht opgeschrikt door een harde knal. De politie kon niet zeggen of er verder iets werd vermist. ZOME EDING Gedrukt in zwart, prijzen inkl. B.T.W. in kleur 50,- toeslag Kerkstraat 48 - 37Ó4 CT Soest Tel. 02155-25882 - Fax 02155-25882 te ruimen en in te richten." Openingstijden Dat is inmiddels allemaal wel zo'n beetje achter de rug en de Volks universiteit maakt zich dan ook op om de nieuwe toestroom van cursisten te verwelkomen. Vanaf donderdag 24 au gustus - na de officiële opening - draait het kantoor weer op volle toeren. De (gewijzigde!) openingstijden zijn vanaf die datum: maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Maar de "thuisblij vers" kunnen nu al profiteren van de extra openingstijden: maandagmiddag en donderdagochtend, aan de Di Lasso- straat 65. 1 verhuurd aan eenige dames van minder goed gehalte en aan eenige Canadeesche militairen, welk feit he® binnenkort wel zwaar op de maag zal liggen. De politie zal dezer dagen meerdere bezoeken bij zwarte handelaren afleg, gen. Kunnen we het ons realiseeren? De oor log is over! Het laatste schot is gevallen in deze geweldige en gigantische worste ling. Het recht en de beschaving zegevierden over het onrecht en de verdrukking. De geest heeft het geweld verslagen. De democratie neeft het nationaal-socia- lisme in Duitschland en het wreede Japansche fanatisme op de knieën. Machteloos hebben Italië, Duitschland en Japan zich op ganade en ongenade overgegeven. Een einde is er gekomen aan bloedvergieten, roof, plundering en terreur en thans gaan er nieuwe concen tratiekampen open. Hopen en bidden we, dat ook het lot voor onze Nederlanders in Indië niet te hard is geweest en wij hen spoedig mo gen begroeten. De oorlog is over, dat beteekent, dat de herrijzenis van het Nederlandsche Rijk gekomen is; dat beteekent, dat wij in Holland onze krachten moeten gaan verdubbelen om den arbeid, die ons wacht, te klaren. Want als wij naast de geweldige zorgen voor den wederop bouw van Nederland, ook het herstel en de opbouw van Indië op ons nemen, dan kunnen wij ons de weelde niet ver oorloven om duizenden jongelieden werkloos te laten. De oorlog is over, dat beteekent, dat wij staan aan de poorten van een nieuwe maatschappij en een betere wereld, waarvoor miljoenen van de geheele we reld, als soldaat en als burger, hun kost baar leven hebben gelaten. Terwijl de wereld nog in rouw is, in alle landen en onder alle bevolkingslagen, gaan de vlaggen uit, over hen, die niet meer terugkeeren, want de oorlog is voorbij! Geachte Redactie. AJs vertrouwensman van de onder vakgroep Broodbakkerij voor Soest en Soestdijk, wensch ik gaarne door mid del van Uw blad onderstaande onder de aandacht van het Soester publiek te brengen. Door 't vent verbod werden verschil lende zaken gedupeerd wegens hun on gunstige ligging ten opzichte van elkaar. Een flinke uitbrengzaak zag het groot ste deel van zijn klanten niet meer door de te verre afstanden, terwijl anderen bijzonder bevoorrecht waren door hun gunstige ligging. Om nu weer tot de normale toestanden terug te keeren, zou op 20 Aug. iedere bakker zijn eigen klanten weer opzoe ken, die hij sinds Oct. 1944 noodge dwongen niet meer kon bedienen. Dit had ter vergadering aller instemming. Wat gebeurt er nu? Enkele van die zoo genaamde aasgieren zijn reeds Vrijdag j.1. op de fiets gestapt en maken sinds dien een ware klantenjacht onder die menschen, die gedurende den noodtoe stand aan hun zaak het brood hebben gehaald, waardoor zij andere bakkers noopten ook reeds j.1. Maandag met de bezorging te beginnen. Door mooi pra ten weten zij zich in vele gevallen mees ter te maken van klanten van een col lega, die vóór den oorlog met veel moeite zijn zaak heeft opgebouwd, of zij probeeren desnoods de levering om de week te verdeelen. Huismoeders, wij leven in een periode van opbouwen maar niet van afbreken. Laat niet door zulke niets en niemand ontziende profiteurs ompraten. Helpt mede bouwen aan een gezonde toestand en neemt Uw bakker terug, die U voorheen, misschien al jaren aanéén, trouw heeft bediend, maar door den oorlogstoestand het brood niet meer kon bezorgen. Alleen dan wanneer U klachten heeft of de kwaliteit van het brood te wenschen overlaat, is verandering te billijken. Laat het recht en kwaliteit zegevieren. De bonafide bakkerij rekent op U. F.R. VAN BEENEN. Ten nadeele van de Can. militairen werden eenige diefstallen gepleegd, waardoor worden vermist: rubber laar zen, tentzeil, gummi jas, stormlantaarn, sokken enz. Ook werden uit een auto, welke ge plaatst was bij het kasteeltje op den Eng, ontvreemd een partij sigaretten, tandpasta, scheermesjes en 'n overall. Een onderzoek wees uit, dat een 6-tal knapen van 9-13 jaar de schuldigen waren. Door den P.O.D. alhier werden gear resteerd en ingesloten de politieke ver dachten A.G. de B. en C. V. alhier. Op verzoek van genoemden dienst werd ook gearresteerd J.L. te Leusden. Om een einde te maken aan den ook in onze gemeente nog zoo welig tie rende zwarten handel, heeft de gemeentepolitie eenige invallen en huis zoekingen gedaan bij een paar vooraan staande leden van dit gilde. Bij J.M., die 6 weken geleden reeds een bezoek kreeg, en waarbij toen een ge weldige voorraad goederen in beslag werd genomen, werd nu weer aangetrof fen een groote partij Belgische shag, Fransche banderolles voor de verpak king van deze shag, een partij sigaretten, afkomstig van Canadeesche militairen enz. Ook bleek, dat hij weer kamers had Op zaterdag 19 augustus wordt het jaar lijkse Houthakkersfeest gehouden, mid den in het rustieke dorp Lage Vuursche. Tijdens dit feest van oude en nieuwe ambachten, hobby en vermaak zal er ook een Pergamano-expositie zijn van werkstukken, gemaakt van perkament papier met pergamano-materialen. Deze hobby, ontstaan uit een eeuwen oude huisvlijt, ontwikkeld in kloosters, later overgebracht naar Colombia, is een jaar of vijf geleden in Nederland geïn troduceerd door Martha Ospina. Door de eenvoudige methoden en materialen is het door iedereen te leren en worden de bereikte resultaten alom bewonderd. Duizenden enthousiaste mensen hebben hierin een prettige en zinvolle vrijetijds besteding gevonden. Wie Pergamano nog niet kent, vindt het zeker de moeite waard eens even te ko men kijken. Kent men het wel, dan kan men kennis nemen van de nieuwste ont wikkelingen en lektuur en komen kijken naar 'de Pauw in het bos'. De expositie wordt verzorgd door er kend docent Piet Vonk uit Soest, die u eventueel kan noteren voor een cursus in het komende najaar, hetzij een beginners-, vervolg- of gevorderden- cursus, of voor workshops over technie ken en/of onderdelen daarvan. De groepen bestaan maximaal uit zes deel nemers. Telefonische informatie bij de docent, tel. 21121 in Soest. RESTAURANTS PARTY' EN VERGADERCENTRUM Zondag 24 september aanvang: 15.00 uur onbeperkt genieten voor slechts 29,50 p.p. Iedere laatste zondag van de maand. Met rustige sfeervolle live muziek. Nu nu ook mogelijk voor uw privé- Bel en reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 I gemeente Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 VERZOEK HOGERE GRENSWAARDEN BESTEMMINGSPLAN BOERENSTREEK 1995. De burgemeester maakt bekend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn het college van Gedeputeerde Staten van Utrecht te verzoeken tot vaststelling van hogere grenswaarden ex artikel 82 tot en met 86 van de Wet Geluidhinder over te gaan ten behoeve van diverse lokaties in het plangebied Boerenstreek. Alvorens deze hogere waarden zullen worden vastgesteld, is een ieder bevoegd binnen een ter mijn van een maand, te rekenen vanaf donderdag 17 augustus 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders naar voren te brengen. De op dit verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 08.30 - 12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Een ieder kan ook mondeling in persoon of bij gemachtigde bedenkingen inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling. U gelieve daar toe desgewenst vóór 11 september 1995 een afspraak te maken met de heer J. Verkaik van de af deling planologie en bouwen, bereikbaar onder nummer 02155-93466. BESCHIKKINGEN WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders maken bekend, dat bij besluit van 1 augustus 1995 vergunning in gevolge de Wet milieubeheer is verleend aan: 1Eurotape B. V. t.b. v. het maken en verwerken van zelfklevende materialen op/in het perceel Zuidergracht 31-35 Soest. 2. Technisch Bureau "Hoenselaar B.V." t.b.v. het maken en verwerken van roestvrij staal en apparatenbouw op/in het perceel Zuidergracht 37-39 Soest. 3. Prefab Beton Soest t.b.v. een betonfabriek op/in het perceel Zuidergracht 52;54 Soest. INGEDIENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Amnestylaan 84 Apollo 180 Banningstraat (ong.) Beukenlaan 15 Boerenstreek Dorresteinweg 80 Krekel 14 Rademakerstraat 60 Soesterbergsestraat 133 Tamboerijn 25 (95422) (95429) (95395) (95430) (95392) (95313) (95362) (95425) (95428) Van Weerden Poelmanweg 1 (95350) Van Weerden Poelmanweg 1 f95427) Van Weerden Poelmanweg 1 (95426) BETREFT INGEDIEND bouwen van een woonhuis 31-7-95 plaatsen van een blokhut 31-7-95 bouwen van een schuilruimte voor paarden 1-8-95 plaatsen van twee dakkapellen 31-7-95 bouwen van 64 eengezinswoningen 31-7-95 uitbreiden van een woonhuis met een bijkeuken (zijuitbouw) 31-7-95 wijzigen van de garageput 1-8-95 plaatsen van een bergruimte 31-7-95 plaatsen van een stacaravan 31-7-95 uitbreiden van een chinees-indisch restaurant 31-7-95 bouwen van een werkcentrum/ cross servicing ssb 3-8-95 wijzigen van de kopgevels bij hangar 5 31-7-95 wijzigen kopgevel hangar 7 31-7-95 ONDERWERP BESLUIT B. EN W. d.d. 14 MAART 1995 BESLISSING Uitvoering vuurwerkbepalingen in de APV; Aantal verkoopplaatsen niet beperken en verlenen vergunningen verkoop ondernemers die dat vragen vergunning ver lenen, als wordt voldaan aan milieu-eisen en positief advies politie. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS A.P. Hilhorstweg 19 (95372) Aagje Dekenlaan 15 (95412) Bosstraat 14 (95356) Eigendomweg 71 (95388) Van Mecklenburglaan 27 (95289) Winterkoning 23 (95387) BETREFT uitbreiden van een werktuigenloods plaatsen van een tuinhuisje verbouwen en uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een dakkapel op het achterdakvlak van een woonhuis plaatsen van een dakkapel plaatsen van een blokhut 4. Duijst Transport Soest B.V. t.b.v. een transportbedrijf op/in het perceel Zuidergracht 30-40 Soest. 5. Cast Work Art V.O.F. t.b.v. het maken en verwerken van beelden op/in het perceel Zuider gracht 41-43 Soest. Aan de desbetreffende vergunning(en) zijn voorschriften verbonden ter bescherming van het milieu. De vergunning en de andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 16 augustus tot 27 september 1995. - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan BEROEP worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het geven van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. andere belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerp-beschikking bedenkingen in te brengen. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een VOORLOPIGE VOORZIENING. Dit verzoek moet eveneens binnen de genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven genoemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op dat verzoek is beslist. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 12.30 uur. BOLTWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis, Aagje Dekenlaan 10 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. bouwen van een garage/berging, Braamweg 22 (artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 3. bouwen van een verpleegtehuis, Graanakker (ong.) (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. verbouwen en uitbreiden van een woon- winkelhuis, Kerkstraat 3-5 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 5. bouwen van een garage/berging, Koninginnelaan 155 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 6. bouwen van een woonhuis, Koperwiek 59 (artikel 24 van de voorschriften van het bestemmingsplan Klein Engendaal) 7. bouwen van een keuken, Nachtegaalweg 34 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 8. uitbreiden van een woonhuis en het bouwen van een garage, Nassaulaan 16 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 9. bouwen van een woonhuis met garage, Nieuweweg 2 (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 17 augustus 1995 eventuele bedenkingen schriftelijke bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken). Raadhuisplein 1, ter inzage. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na deze publicatie worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Periode: 3 augustus t/m 9 augustus 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Galenkamp Pelsweg 9 2 coniferen Eigendomweg 99 1 larix Taimanlaan 5 1 ceder Colenso 73 2 coniferen Rembrandtlaan 19 1 boom Schrikslaan 23 1 loofboom Beetzlaan 49 beuken Braamweg 71 esdoorn Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest. Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 3 augustus t/m 9 augustus 1995 Perceel: Chr. Huygenslaan 137 Margrietlaan 21 Hellingweg 12 Schoutenkampweg 115 Valeriaanstraat 51 Kerkpad zz 105 Apollo 124 Met spoed verleend: Hazepad 239 demotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking buïSoOmocïïeSoest ge van burÊOnccster en wethouders van de gemeente Soest, Post- Betreft: 1 conifeer 2 grove dennen, 3 berken 4 coniferen en 1 larix 1 berk 1 appelboom 1 conifeer 1 conifeer 1 berk 1 lijsterbes Liefhebbers van d aanstaande zondag gustus - weer volop tijdens het koffie Cabrio-openluchtl Soesterbergsestra^ gramma staan o.a. Zauberflöte" van Traviata" van Ver Bess" van Gerst Telephone" van Aan het concert wi door de sopraan Elmi de bas-bariton Palle F worden aan de piar Corné Mooibroek. 1 staat borg voor een u niveau en de speciale Soester openluchtthef gramma ongetwijfeld sie. Het programma begit len uit "Die Zauberfl achtereenvolgens h Mannern welche Liel Fogelfanger bin ich "Der Hólle Rache' Nacht); "Ein Madcher (Papageno) en het d (Papageno en Papagei Daarna worden uit "1 Verdi het recitatief en (Vïoletta) uitgevoerd, come un angello" en mar" (Germont). Voo uit Gershwins "Porg; duet "Bess, you is my horen, en na de pauze "The Telephone" Menotti. Solisten Elma van den Dool b studie bij haar broer Dool, cantor-organisl waar ze o.a. soleerde Bach en Telemann. In de demi-finale van Deutekom-concours. een regelmatige verst oratorium-uitvoeringer In de Notre Dame var ze de sopraanpartij v Passion en in 1992 wa het Festival van Saint V Hoofrollen zong ze ii Strauss, Millöcker, Zeil Ook premières van we: Keuris en Luigi Nono repertoire. In het buiter op in Duitsland, Belg Frankrijk en Italië. Palle Fuhr Jorgensen, Nederland wonende E ton, volgde in ons land ding aan het Sweelinck in Amsterdam. In 1985 de prijswinnaars van h< zangconcours "Mina Bi werpen. Als solist is h beluisteren in oratorii liedconcerten, zowel ii daarbuiten. In het kader van het I- 1994 vertolkte Palle I solorollen in de werel twee Chinese kamerope of Oedipus" en "Woh trad hij op in Carl O Burana" en was hij van schillende operaconcert Komend najaar or; Soester Kring weer acl sten op de le en de van de maand, te woensdag 6 septemt uur. Mevr. J.G. Wund< zal dan spreken over nen en Mineralen. Vc de komende maander tieve en artistieke om het programma. De Soester Kring komt i woensdag van de maant Deel', Kerkstraat 11B, a Kerk; zaal open 9.30 u begin programma 10.01 11.30 uur. Een ieder is z< ting welkom. De Soester Kring is eer plaats voor inwoners vai van daarbuiten, waar zij t kunnen raken bij alles v ter samenleving gebeurt, tegenheid om over het ge te stellen en erover te c vooral ook om naar ande Per keer wordt een bijdr ten van f 3,50 (incl. kof! vraagd. Alle sprekers, musicerenc nisatoren verlenen belang dewerking. Het naja: wordt belangstellenden g den. Men kan hiervoor 1 Elderenbosch, tel. 1701 voor nieuwe onderwerpe Programma Voor de periode t/m dec programma er als volgt u 6 september: Verede Mineralen; de hobby Wunderink te Soest. 20 september: Kinde kinderen; Herman Post, a vertelt en leest voor uit e 4 oktober: Het Or) ment, zijn geschiedenis e Jean Telder, organist te S 18 oktober Spoi journalistiek; door Fra «3

Soester Courant | 1995 | | pagina 5