fieuwe opleidingen van start >or lichaamsverzorgende beroepen ^Zomerfestival': speciaal spektakel voor tieners en jongeren Soest Makelaardij Peters nu ook NVM-lid 1 HANDEL 8 WANDEL €-1000 v.d. Graaf verlaagt prijzen vast en drastisch! Voetbalkaartjes-voorverkoop bij tabakories in Soest 02155-31119 Soester Byzantijns Kamerkoor hervat repetities VAKGARAGE® NE WO 30e Kastelentocht in Doorn WOENSDAG 16 AUGUSTUS 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 Voor 150 artikelen uit assortiment EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN B j OLB-opleidingscentrum in Amersfoort Aan houders van 'club card' Vrijdagmiddag en -avond op de Eng Foto-expositie in Dierenpark Eigen identiteit' gaat niet verloren VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Zondag 20 augustus G-1000 v.d. Graaf aan de Zuid- jrömenade in Soest-zuid heeft met ang van maandag 14 augustus de rijzen van een groot aantal artike- fors verlaagd. Deze prijs- Uaging is permanent. Het gaat Al50 veelgevraagde artikélen uit elkt afdeling van de supermarkt. Ook de overige 280 C-1000-super- mar;ten in ons land hebben per de- zelfce datum deze prijsverlaging door- jgevcerd. C-1000 ondernemer N. v.d. Graif: "C-1000 kent het systeem van Vast Lage Prijzen. Dat betekent dat we altijl goedkoop zijn. C-1000 staat óveia bekend om z'n lage prijzen en prima kwaliteit, en dat willen we graag zo houden." De prijzen kunnen nog verder worden verlaagd door de bedrijfsorganisatie te verbeteren en nog scherper in te kopen. "Bij elkaar scheelt dat de consument heel wat geld," aldus V.d. Graaf. "Het gevolg is dat we met dit in prijs ver laagde pakket absoluut de goedkoopste van Nederland zijn. Daarbij doen we overigens geen enkele concessie aan de kwaliteit. Die blijft goed, zoals onze klanten van ons gewend zijn." De prijsverlaging is uiteraard bekend gemaakt in de C-100 Voordeelkrant en in de winkel zelf. EHBO KIJKT U TOE OF BIEDT U EERSTE HULP? Op 4 en 5 september starten wij weer een EHBO/Reanimatie cursus, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest. I Op beide avonden zijn er nog enkele plaatsen vrij. i Voorinschrijving verzekert u van deelname. t Kosten gehele opleiding215;* j Aanmelding bij de secretaresse mevr. W. van Schagen-Radema, f Groenling 13, 3766 WG Soest, telefoon 02155 -1 10 59. j |Di oude Egyptenaren hielden zich alrruime tijd bezig met de verzor- jiig van het lichaam: er waren vele ^schillende badhuizen en -gele- ;tiheden voor mannen en vrouwen arin men zich te goed kon doen aai zalige baden, massages en heer- like geuren. Behalve plezier en lek- r ruiken, waren de Egyptenaren jch er terdege van bewust dat een ede verzorging van het lichaam tspanning bracht in zowel haam als geest. ndaag de dag betekent lichaams- rzorging meer dan alleen plezier ma- :n, lekker ruiken en ontspannen. Men- n vinden het belangrijk om gezond iet hun lichaam om te gaan, te meer Imdat de druk van buitenaf zoals stress n milieuverontreiniging een steeds gro- ere rol gaat innemen in de huidige we- 'eld. Een goede lichaamsverzorging Iraagt bij tot een gezond gevoel en er ;oed uitzien. 'e huidige behoefte van de mens naar en gezond en goed verzorgd lichaam 'ordt steeds groter. Ze stellen ook meer :isen aan hun lichaam. Mannen en rouwen besteden meer en meer tijd aan lichaamsverzorging. Bij de verzorging van het lichaam kun je van alles bedenken zoals goed wassen, iake-up, beschermen tegen de zon, in- 'etten, etc. In deze kontext gaat het ech ter om verzorging van het lichaam door derden: mensen die zijn opgeleid om het lichaam van anderen te verzorgen. Hierbij valt te denken aan een schoonheidsspecialist, visagist, sport masseur, pedicure, manicure, etc. Deze mensen zijn gespecialiseerd in het be handelen, verzorgen en verfraaien van het lichaam. Om op verantwoorde wijze behandelin gen te kunnen uitvoeren, moeten deze mensen een gedegen theoretische en praktische kennis van het menselijk 1 chaam bezitten. Daarnaast is het een 1 eroep waarin je veel met mensen om- jaat: sociale vaardigheden zijn dan ook onontbeerlijk. Bovendien heb je in dit beroep te maken met de commercie: "Boe verkoop ik mezelf?", "Hoe ver kop ik mijn produkten in de salon?", "toe houd ik mijn cliënten vast?". Vele conmerciële aspecten die belangrijk zijn bij de uitvoering van het vak en de coitiunuering daarvan. Wt het bovenstaande leest, merkt dat helgaat om een zeer veelzijdig beroep: prtctisch, dienstverlenend, commercieel enlankbaar. Dit laatste is voor velen in heivak het belangrijkste: het is toch een herlijk gevoel als je iemand van een blesure of een eeltpit kunt afhelpen of da je iemand geheel ontspannen naar hu> ziet gaan na een heerlijke massage. Orieidingen Ht O.L.B. biedt opleidingen op ver- scillende gebieden van de lichaams- vezorging. Cursisten bij het O.L.B. WTden vakkundig opgeleid, waarbij thorie de basis vormt. Gedegen theo- reische kennis van het menselijk lioaam is volgens het O.L.B. van groot biang. Zonder deze kennis is het on- mgeüjk om op verantwoorde wijze met ht menselijk lichaam om te gaan. Even z< belangrijk is uiteraard de praktijk kennis. Op vakkundige wijze wordt cur sisten aangeleerd hoe ze bepaalde han delingen moeten verrichten om het ge wenste resultaat te bereiken. Daarnaast wordt er aandacht besteed aan commer ciële en sociale vaardigheden. Samen met de docenten werken de cursisten aan het optimaliseren en professiona- lise-ren van hun vaardigheden. Het O.L.B. biedt de volgende opleidin gen: Schoonheidsverzorging; Voortgezette Opleiding Schoonheids verzorging; MBO Schoonheidsverzorging; •Geïntegreerde Dagopleiding Lichaamsverzorging beroepen; Starterspraktijkopleiding Schoonheidsverzorging; Voetverzorging; Diabetische Voet; Visagie; Sportmassage; Blessurepreventie; Handverzorging/Manicure; Nagelstyliste; Algemene Ondernemersvaardighe den. De volgende dagopleidingen worden als enige voltijd aangeboden: MBO-schoonheidsverzorging Deze opleiding duurt één jaar: je gaat vier dagen per week naar school en je loopt één dag stage per week. Je kunt uit drie varianten MB O-Schoonheids verzorging kiezen: MBO-A: Schoonheidsverzorging (Sti- vas), Manicure (Stivas), Visagie en Ondernemersvaardigheden (Stivas); MBO-B: Schoonheidsverzorging (Sti vas), Manicure (Stivas), Vasagie en Voetverzorging (SEPVO); MBO-C: Schoonheidsverzorging (Sti vas), Manicure (Stivas), Visagie en Sportmassage (NGS). HBO-GDLB Deze Geïntegreerde Dagopleiding Lichaamsverzorgende Beroepen is een opleiding van twee en half jaat (26 maanden) waarbij je vijf dagen per week naar school gaat. Er worden gedurende de opleiding verschillende stages gelo pen, Deze opleiding biedt interessante en aantrekkelijke mogelijkheden op de' arbeidsmarkt, gezien de brede theoreti sche en praktische kennis op het gebied van de lichaamsverzorging van de stu dent. De cursisten worden opgeleid voor de volgende diploma's: 1. Basisopleiding Schoonheidsverzor ging (Stivas); 2.Manicure (Stivas); 3.Voetverzorging (SEPVO); 4.Primaire Medische Kennis (LOI): 5.Voortgezette Opleiding Schoonheids verzorging (Stivas); ó.Ondernemersvaardigheden (Stivas); 7. Marketing A (NIMA-A); 8. Sportmassage (NGS); 9.Financieel Management (NEMAS); 10. Middel Management (Ned. Ass.). Informatie Voor meer informatie over de verschil lende opleidingen kan men kontakt op nemen met het O.L.B. te Amersfoort: 033-757766. Vraag dan om de uitge breide studiegids van de opleiding naar keuze. Binnenkort houdt het O.L.B. te Amers foort, Amersfoortstaete Hogeweg 255- b, een Gastcollege op 22 augustus (18.00-20.30 uur), en een Info-avond op 30 augustus (19.00- 21.00 uur). Do centen en cursisten zijn dan aanwezig om informatie en demonstraties te ge ven over de verschillende opleidingen. De deuren staan open: kom even kij ken! Men kan zich telefonisch aanmel den voor deze avonden. Vanaf heden kunnen Soester voetballiefhebbers profiteren van een nieuwe service bij de tabakories De Beer (Tamboerijn 7) en Akker man (Steenhoffstraat 62). Daar zijn voor houders van "club cards" en "seizoen club cards" voortaan kaartjes verkrijgbaar voor belang rijke voetbalwedstrijden. De "club card" wordt een belangrijk attribuut voor de voetbalsupporter. Elke club heeft zijn eigen kaart, een soort "bankpasje", voorzien van een magneetstrip die bij de terminal kan worden afgelezen. Club card-houders kunnen ook kaartjes kopen voor andere wedstrijden, met uitzondering van de zgn. risicowedstrijden. De gewone club card kost f 10,- en is twee jaar geldig. De seizoen club card geeft bij thuis wedstrijden recht op een vaste plaats. In plaats van de kaartjes af te halen bij de kassa van het stadion kan men dus voortaan in Soest terecht voor tickets voor bijvoorbeeld Ajax, PSV, Feyenoord en de andere clubs uit de hoogste afde ling van het betaald voetbal. De ver koop begint ruim vóór de reguliere ver koop in het stadion en club card-hou ders kunnen voorrang krijgen bij be paalde wedstrijden. Voor de komende periode week staan op het club card- programma de wedstrijden Willem II - Sparta (19 augustus), Feyenoord - Vitesse (20 augustus), Ajax - FC Utrecht (20 augustus) en FC Groningen - Fortuna (23 augustus). Het club card informatienummer 06- 3006300 (75 ct. per minuut) geeft infor matie over de wedstrijden die actueel in de voorverkoop zijn. Aanvraag formulieren voor een club card zijn ver krijgbaar bij tabakorie De Beer, Tam boerijn 7, en tabakorie Akkerman, Steenhoffstraat 62, alsmede bij de voet balclubs die deelnemen aan de PTT- telecompetitie. li zekere zin is het een experiment, fet "Zomerfestival" dat aanstaande rijdagmiddag en -avond gaat paatsvinden op de Eng. Vanaf twee lur 's middags tot twaalf uur 's achts kunnen de tieners en jonge- en van Soest (want voor hen is het venement speciaal bedoeld) daar erecht. Het moet een gezellig spek- akel worden. )at is althans de opzet van de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) en de on- angs opgerichte Stichting Ontspanning Soester Jongeren (SOSJ), die zich spe ciaal richt op activiteiten voor de jonge lui, zeg maar van een jaar of twaalf tot en jaar of vijfentwintig. Het evenement is min of meer bedoeld als een afsluiting van de zomeractiviteiten. Het Zomerfestival begint 's middags met een soort markt; er komen in elk geval een paar kraampjes te staan, met o.a. bijouterieën, t-shirst, jeans, etc. Ui teraard zijn er ook snacks en ook wie dorst heeft komt aan zijn trekken. "Een soort mini-braderie," zo omschrijft Barbara Bunte van de SWS het. "Er valt zeker wat te beleven, want we hebben ook een rodeo-stier. M De SWS organiseert in de zomer tradi tioneel een aantal activiteiten voor de jeugd die niet op vakantie gaat. De stichting brak zich de afgelopen maan den het hoofd over een nieuwe aanpak, tot de kersverse SOSJ aanklopte en voorstelde om iets gezamenlijks te doen. "We zijn toen om de tafel gaan zitten, en daar is een aantal activiteiten uitge rold," aldus Barbara. Voetbaltoernooi De eerste was het voetbaltoernooi op 9 juli, op het sportveld bij de Praatpaal aan de Smitsweg. "Een perfecte plek," aldus Barbara, "en het werd een groot succes. Er waren allerlei elftallen, o.a. eentje van onszelf, en verder een paar Turkse en Marokkaanse teams, 's Avonds hadden we een groot feest." De tweede gezamenlijk activiteit was ghet zomerfeest dat afgelopen vrijdag avond in de Schoof aan de Molenstraat werd georganiseerd. Ook dat werd een succes, want er kwamen meer dan hon derd jongeren, waaronder een hoop "nieuwe gezichten". De initiatiefnemers - de SOSJ - kon dan ook terugzien op een bijzonder gezellige avond, die zon der problemen verliep. "Het was alle maal dik in orde," aldus Barbara. De SOSJ - die nog altijd hoopt op een ei gen "onderkomen" in Soest - telt in middels al zo'n 140 leden en dat zullen er na het geslaagde feest van vrijdag avond waarschijnlijk nog wel meer wor den. Pilsje Het Zomerfestival op de Eng, komende vrijdag, is dus de derde en voorlopig laatste gezamenlijke activiteit van de SWS en de SOSJ. Na de "braderie" ('s middags) wordt het evenement 's avonds - vanaf een uur of zes a zeven - voortgezet met een gezellige feest avond in de tent (compleet met bar en terras), waar uiteraard ook disco wordt gehouden. Voor het eerst mag er - met toestemming van het gemeentebestuur - 4 avonds ook een pilsje geschonken worden. "Het is ongelooflijk, maar het mag!," aldus Barbara Bunte. "En nu maar hopen dat het allemaal goed gaat," Het Zomerfestival is speciaal bedoeld voor de tienrs en de jongeren van Soest. Ze zijn zowel 's middags als 's avonds welkom. "Iedereen kan zo komen," al dus Barbara. "We vragen géén toegangsprijs!" Tot 31 oktober is in Dierenpark Amersfoort een foto-expositie te bezichtigen van de natuurfotograaf Wim Jansen. Deze expositie met het thema 'Van Buizerd tot Vlaamse Gaai' toont opvallende opnamen van uiteenlopende vogels die voorkomen in Nederland, zoals de torenvalk, de specht, de havik en de steenuil. Wim Janszen vergaarde zijn kennis over de natuur en hoe deze op foto's vast te leggen op zijn vele zwerftochten door binnen- en buitenland. Ook bracht hij menig uur door in een schuilhutje om die ene, bijzondere vogel vast te leggen. Een voorbeeld hiervan is de zeldzaam voorkomende kerkuil. Met zijn foto's wil hij verwoorden dat de natuur zo be langrijk is voor ons en dat wij ons moe ten inzetten voor het behoud ervan. Als lid van het Natuur Fotografen Gilde geeft Wim Janszen veel lezingen door het hele land over de natuurgebieden tussen Randmeer en Veluwezoom. Met de foto van een ijsvogel, genomen in zijn woonplaats Harderwijk, won hij de eerste prijs in een wedstrijd, georgani seerd door Foto Natura, bureau voor natuurfotografie. De foto-expositie is te bezichtigen in de Ark van Amersfoort tijdens de openingsuren van het Dierenpark: van 09.00 tot 18.00 uur. Toegangsprijzen zijn voor kinderen 2 t/m 9 jaar f 14,50, voor volwassenen f 19,50 en voor 65- plussers f 17,50. Een kerkuil, gefotografeerd door Wim Janszen. "Een uitstekende aanvulling op de bestaande dienstverlening." Zo vat makelaar John Peters de beweegre denen samen om zich aan te sluiten bij de NVM, de landelijke make laars-organisatie waarvan ook de meeste collega's in Soest deel uit maken. "We kunnen daardoor wer ken met een nog groter aanbod uit de hele regio." Al bijna 23 jaar is de naam Peters een begrip in het Soester "huizenwereldje". "We hebben ons altijd gespecialiseerd in de verkoop van bestaande woonruimte en met name voor verkopers van een huis vervulden we dan ook een belang rijke functie. Maar ook de kopers zijn de laatste jaren veel meer in zicht geko men. Ook zij hebben ;echt op een per fecte dienstverlening." Een van de sterke punten van de NVM is de nadruk op de automatisering, waarmee het totale woningbestand - zowel voor de kopers als de verkopers - als het ware met één druk op de knop kan worden opgeroepen. De informa tie-uitwisseling met dè collega's verloopt daardoor snel en efficiënt, waarmee ook beter kan worden ingespeeld op de wensen van het publiek. "In de hele Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het 'Soester Byzantijns Kamer koor' onder leiding van dirigent Frans-Joseph Wertwijn, hervat de repetities op woensdagavond 16 augustus a.s. Het koor heeft een omvangrijk repertoire opgebouwd van liturgische muziek uit de Rus- sisch-Orthodoxe kerkelijke traditie en intussen vele optredens achter de rug. Zo verleende het koor verschillende malen medewerking aan kerkdiensten o.a. in de geref. Kruiskerk te Baam, de Petrus en Pauluskerk te Soest, de kapel van 'Zon en Schild' en gaf het concer ten o.a. in de kapel van het St. Elisabeth Verpleeghuis te Lage Vuursche. Dit vooijaar nog was het koor te beluisteren tijdens de Kamermuziekdag in Kasteel Groeneveld te Baarn, waar het veel suc ces oogstte. Ook het komende seizoen heeft het koor een volle concertagenda. Zo zal het SBK op 21 oktober concerten in 'Heidepark' te Bilthoven, op 28 oktober in de gereformeerde kerk te Lekker- kerk. Op 12 november verleent het koor medewerking aan een eucharistieviering in de St. Vituskerk te Huizen en op 3 december aan een protestantse kerk dienst in 'Zon en Schild'. En dan komt Kerstmis in het verschiet. Daartoe heeft het SBK een speciaal pro gramma van aantrekkelijke Russische- en Oekraïense kerstliederen in studie. Dit programma zal voor het eerst wor den uitgevoerd in het kerkcentrum 'Open Haven' te Zeewolde op vrijdag 15 december, daarna op zondagmiddag 17 december in de Oude Kerk te Soest. Vervolgens nog in de Kapel van het St. Elisabeth Verpleeghuis en op 22 decem ber in de St. Gabriëlkerk te Amsterdam. Het koor telt momenteel 29 leden. Er is nog plaats voor een sopraan, twee teno ren en twee bassen, mits van christelijke levensovertuiging en bij voorkeur met enige koorervaring. Het koor repeteert elke woensdagavond van 20.15 tot 22.15 uur (voorafgegaan door een halfuur zangtraining per stem groep) in de kapel van Onze Lieve Vrouwe Heideweg 52, hoek Braam- weg, Soest-Zuid. Het koor is zelfstandig en gemengd en aan geen enkele kerke lijke richting gebonden. Telefonische informatie bij de dirigent: 21598. Altijd vertrouwd dichtbij! APK Schade herstel 0 Onderhoud Schade expertise Reparatie Spuitwerkzaamheden Erkend inbouwbedrijf van TBBS/TNO goedgekeurde auto-beveiligingsystemen Verkoop nieuwe en gebruikte auto's Particuliere lease: 'P-Lease' Nijverheidsweg 11 - Soest - 02155 - 2 71 23 maatschappij is een omslag naar kwali teit merkbaar, en dat heeft natuurlijk ook invloed op de ontwikkelingen in de makelaardij," aldus Peters. Identiteit Het NVM-lidmaatschap is daarnaast ook een onderstreping van de uitste kende collegiale verhoudingen onder de Soester makelaarskantoren, wat uiter aard niet betekent dat de verschillende makelaars hun eigen identiteit zomaar zouden prijsgeven. Integendeel: ook binnen de samenwerking in NVM-ver- band is er volop ruimte voor een eigen, persoonlijke benadering en voor "com petitie", zoals Désirée Peters het om schrijft. "We gaan er graag tegenaan." Makelaardij Peters is zelf trouwens een uitstekend voorbeeld van een makelaarskantoor met een eigen ge zicht. Naast ruime ervaring en vakken nis - zoals gezegd: al bijna 23 jaar - is er een belangrijke "geografische fac tor", omdat Peters heel goed is inge voerd in de regio (Amersfoort, Hoog land, de Veluwe zelfs). Het individuele stempel komt verder ook tot uitdruk king in de bekende Peters Huizenkrant, die regelmatig verschijnt met nieuw aanbod. 'Vrouwenkantoor' Daarnaast is makelaardij Peters ook een "typisch vrouwenkantoor", zoals John Peters met gepaste trots constateert. De Het Peters-team: v.l.n.r. Simone Pe ters, Marlotte van Kolfschoten, Désirée Peters, John Peters. aanstormende "makelaarsters" in het Peters-team zijn de dochters Simone en Désirée Peters, die inmiddels al weer een aantal jaren in het vak zitten, en Marlotte van Kolfschoten, al tien jaar actief in de makelaardij. De dames ken nen zogezegd dus het klappen-van-de- zweep en zijn intussen alle drie volledig gediplomeerd. "In de huizensfeer past dat heel goed," aldus John Peters. "Vrouwen zijn in het algemeen toch wat gevoeliger voor details in het interieur, en dat praat een stuk makkelijker." Het moderne makelaarskantoor aan de Birkstraat - op zichzelf al een unieke lokatie - heeft dan ook "het een en an der in huis", zoals men dat noemt. Dat geldt zelfs letterlijk, want onder één en hetzelfde dak is bijvoorbeeld ook archi tect Rob Dooyeweerd gevestigd, met wie in voorkomende gevallen uitstekend wordt samengewerkt. Dat kan voor de klant een interessante uitbreiding van het aanbod met zich meebrengen. De toetreding tot de NVM betekent voor makelaardij Peters een verdere uit breiding van de dienstverlening, waar mee wordt ingespeeld op de modernste ontwikkelingen. Wie zich daarvan wil overtuigen is hartelijk welkom aan de Birkstraat 87, tel. 16251. mm® De bekende Kastelentocht voor klassieke rijtuigen, georganiseerd door 'De Stichtse Aanspanning' te Doorn, wordt dit jaar voor de 30e keer gehouden, traditiegetrouw op de derde zondag in augustus. Reden genoeg om deze jubileumtocht een wat bijzonder karakter te geven door het publiek ook een aantal zo genaamde 'gebruiksaan- spanningen' te tonen die vroeger een normaal deel vormden van het dorps- en stadsbeeld. Er nemen daarnaast ook dit jaar weer onge veer honderd fraai gerestaureerde rijtuigen deel aan de tocht. Om 10.00 uur precies vertrekt de stoet via de Hoofdpoort van Huis Doorn. De rijtuigen stellen zich rond 09.30 uur in volgorde op op de Achterwei van Huis Doorn en komen rond 13.00 uur daar terug voor de lunch. Van 12.00 tot 13.00 uur is op de Achterwei een pre sentatie van een 25-tal oude gebruiks- aanspanningen. Een oude en originele Bodewagen van Van Gend en Loos, de Brandweerhandspuit van Doorn, een Postwagen van de PTT, een Engelse taxi, de zogenaamde 'Hansom Cab', een Reisomnibus, een Veewagen, Bier wagens getrokken door machtige Shires, te veel om op te noemen en allemaal beschreven in het programmaboekje. Ook werden vroeger in de legers tien duizenden paarden gebruikt: niet alleen als rijpaard voor de cavalerie maar ook voor het trekken van stukken geschut en alles wat daar bij hoort. Ook dit onder deel van oude gebruiksaanspanningen is aanwezig en wordt getoond door de Stichting veldartillerie 1812-1912 uit Usquert. Gepresenteerd wordt een stuk veldartillerie van rond 1860, getrokken door zes paarden, vanuit de zadel bere den alsmede de daarbij behorende Caissonwagen en Manschappenwagen, alle getrokken door forse Groninger paarden. Van 13.00 tot 14.00 uur is de lunch op de Achterwei, waarbij het publiek in de gelegenheid is alle aanspanningen van dichtbij te bekijken. De middagrit begint om circa 14.00 uur en daaraan nemen ook alle gebruiks aanspanningen deel die tussen 12.00 en 13.00 uur al apart gepresenteerd zijn. Deze middagrit is ongeveer zeven kilo meter lang en is geheel gesitueerd in de bebouwde kom van Doom. Historische sfeer De koetsiers en meerijdende gasten zijn gekleed in kostuum en toilet uit de tijd, waarin het rijtuig gebouwd werd en zijn even gesoigneerd als de tuigen en de paarden. Ervaren koetsiers met hun kostbare authentieke aanspanningen lei den de paarden door de mooie lanen en over smalle veldwegen. Er is geen mooiere streek voor te stellen dan deze omgeving, ook wel aangeduid als de 'Stichtse Lustwarande'. In vervlogen tij den brachten vele gegoeden er de zomer door en verkozen er hun levensavond te slijten. Vele kastelen geven deze streek een tastbare historische sfeer. Met de koetsen en de paarden wordt dit stuk verleden weer werkelijkheid. Geen moeite wordt gespaard om het cultuur bezit te tonen. Het is een bijzonder rijk gezicht, al die Landauers, Wagonettes, Brikken en Sjezen in verschillende aan spanningen. Zo herleeft de tijd waarin vervoer van vracht en personen, zaken- ritten en uitstapjes nog met paarden ge beurde en ook oorlogen nog met paar den werden gestreden. Na terugkomst op de Achterwei om circa 15.15 uur worden alle aan spanningen opgesteld in een kring en worden de gebruiksaanspanningen en de diverse andere rijtuigtypes nog eens door de speaker, Rien van Blokland gepresenteerd. Ook worden dan de ver schillende prijzen uitgereikt. De prijs voor het Schoonste Geheel is zeer bege renswaardig. De toegang is gratis. Het uitgebreide programmaboekje is ad f 2,- verkrijg baar langs de route.

Soester Courant | 1995 | | pagina 8