rmm Qp 'np Waarom de Goed-Verpakt-actie mislukte Vlaai faVlaai Gildef Hittegolf maakt inventief Soest 50 jaar geleden Nieuw1 Overhei WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 SÓESTER COURANT Gratis) advies van deskundige Soester PAGINA 4 WOENSDAG Inbraak Prinsenhof Politie pakt tasjesrover °"i'"'l'ike i EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Vijvers Uit de Soester Courant van 25 augustus 1945 In memoriam Henk van Breukelen Massagraf te Soesterbeig Mislukte inbraak in garage STEMPELKAART voor GRATIS VLAAI Haal 'm nu! Weénse avond woensdag 23augustus 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN PE GEMEENTE SOEST Barry v.d. B De redaktie ontving deze week een afschrift van de brief die de heer G.H. Braakman, in het dagelijks le ven directeur Milieuzaken bij Van Leer in Amstelveen, aan het College van B. en W. schreef. Onderwerp: de jammerlijk mislukte Goed-Verpakt- campagne, waarover inmiddels zo veel commotie is ontstaan. De brief is hieronder onverkort overgenomen. Geachte bestuurders van de gemeente Soest, Als burger van uw gemeente, die in zijn werk als directeur milieuzaken van een Nederlandse multinational op het ge bied van verpakkingen dagelijks te ma ken heeft met het thema 'Verpakking en milieu', wil ik mij tot u richten nu, vol gens de pers, de actie 'Goed Verpakt' in Soest dreigt vast te lopen. Bij het begin van de actie 'Goed Verpakt' heb ik ook overwogen om te schrijven, maar toen was het kwaad: 'het-niet-zinvol-beste- den-van-belastinggelden' al geschied. Om te voorkomen dat er nu nog meer geld onnodig wordt uitgegeven, de vol gende informatie en aanbevelingen: 1. Het is juist dat een aanzienlijk volume deel van het droge huishoudelijke afval bestaat uit verpakkingsafval. Het is evenwel belangrijk te weten dat goede verpakking voorkomt dat het verpakte produkt afval wordt. Een klein beetje meer verpakking (bijvoorbeeld de kunststof folie rond een komkommer) verlengt de houdbaarheid. Onvol doende of slecht ontworpen verpakking kan verlies of beschadiging van het pro dukt tijdens transport ten gevolge heb ben met als resultaat: meer afval. 2. Daar verpakking een belangrijk vo lume deel vormt van het droge huishou delijke afval heeft de Nederlandse cen trale overheid in 1989 een initiatief ge nomen om tot vermindering van verpakkingsafval te komen. Goed over leg tussen overheid en bedrijfsleven, georganiseerd in de Stichting Verpak king en Milieu, heeft in 1991 geresul teerd in het Convenant Verpakkingen. De door de overheid en bedrijfsleven ingestelde commissie, die moet toezien op de naleving van het Convenant, con stateerde in het jaarverslag over 1993: 'Het Convenant werkt' en over 1994: 'Het Convenant werkt door'. Er zijn goede resultaten geboekt in het aanpak ken van het probleem bij de Won: meer efficiënt gebruik van verpakkings materiaal door technologische ontwik kelingen of door het concentreren van produkten. Een heel goed voorbeeld van het laatste is de ontwikkelingen op het gebied van het concentreren van waspoeders en de vermindering van ver pakking die daarmee samenging. 3. In het kader van het Verpak kingsconvenant verplichtte de ver pakkingsketen zich wetenschappelijk onderzoek te laten verrichten om vast te stellen of eenmalige verpakkings systemen beter zijn dan meermalige sys temen. Dit onderzoek en de schaal waarop het werd uitgevoerd (totale kos ten 8 miljoen gulden) was baanbrekend in Europa. De uitkomst was dat het dogma, 'dat-meermalige-verpakkingen- altijd-beter-zijn', niet door wetenschap pelijk onderzoek bevestigd kan worden. Afhankelijk van de omstandigheden zal in het ene geval meermalige verpakkin gen minder belasting van het milieu ver oorzaken, in het andere geval zal het omgekeerd zijn. Het schoonmaken van meermalige verpakkingen genft bijvoor beeld ook een aanzienlijke milieu belasting. 4. Een ander onderzoek in het kader van het Convenant Verpakkingen zijn de proefprojecten Lemsterland en Breda. In deze door de Stichting Ver pakking en Milieu (SVM) en de European Recycling and Recovery Association (ERRA) gefinancierde on derzoeken werd in de praktijk nagegaan wat de beste manier is om verpaldrings- afval een zinvolle bestemming te geven. Het resultaat van het onderzoek was: a. papieren verpakking gescheiden inza melen samen met ander oud papier; b. glas in de glasbak; c. blikjes magnetisch scheiden uit de afvalstroom voordat deze verbrand wordt of, waar dit nog niet mogelijk is, voorlopig: 'blik in de blikbak'; d. kunststof folie uit winkels, kantoren en dienstverlenende bedrijven geschei den inzamelen; e. alle andere kunststof verpakkingen in het afval laten zitten en door voor scheiding kunststof die gerecycled kan worden eruit halen, voor de rest energie terugwinnen doof verbranding. 5. Het Afvaloverlegorgaan, waarin ook de Vereniging van Nederlandse Ge meenten participeert, heeft de resultaten van de Lemsterland/Breda onderzoe ken mede gebruikt bij een uitgebreidere studie die geleid heeft tot het opstellen van het 'Programma gescheiden inzame len van huishoudelijk afval in Neder land', waarin aanbevelingen voor de toekomst zijn geformuleerd. Uit het bovenstaande volgt dat mijn advies aan u is: A. Uw voolichtingsambtenaren te vra gen de feiten over milieu aspecten van verpakkingen op te vragen bij de Stich ting Verpakking en Milieu en hun col lega's in Breda en Lemsterland, zodat de rest van de voorlichtingsactie op fei ten en niet op emoties/veronderstellin gen is gebaseerd. B. Uw juridische afdeling na te laten gaan of de reclame voor de actie 'Goed Verpakt', waarop een papieren zak wordt getoond, niet in strijd is met de uitgangspunten van de reclamecode commissie. Het is nog niet wetenschap pelijk aangetoond dat de totale levens cyclus van een kunststof draagtas meer milieubelastend is dan de totale levens cyclus van een papieren draagtas. C. Bij de organisatie die het Soester huishoudafval afvoert navragen of er al een goede voorscheiding van het afval, voordat het verbrand of gestort wordt, plaatsvindt en als dit nog niet het geval is bij die organisatie aandringen daar voor zo spoedig mogelijk de nodige in vesteringen te doen zodat het model beschreven onder punt 4 daadwerkelijk wordt gerealiseerd. D. De voorlichtingscampagne 'Goed Verpakt' om te buigen in een richting die niet op emoties maar op feiten is gebaseerd door de burgers aan te moe digen: - droog verpakkingspapier samen met oud papier te recyclen via een professio neel door de gemeente georganiseerd inzamelsysteem; - het gebruik van de glasbak te bevor deren; - indien dit nodig is (zie punt 4.c.) ook een blikbak te installeren en het gebruik daarvan te bevorderen; - aan te moedigen dat nat en vervuild verpakkingspapier bij het GFT gevoegd wordt: dit verbetert de kwaliteit van de compost. E. Niet meer belastinggeld uitgeven aan vervolgonderzoek van de 'emotionele kant' van de zaak. Als dit toch om po litieke redenen nodig mocht zijn daar voor geen welwillende leken (stage project communicatie opleiding) inzet ten, maar deskundigen sp het vakge bied van 'Verpakking en milieu' inscha kelen. In de hoop u hiermee van dienst te zijn, verblijf ik, hoogachtend, G.H. Braakman Bij een inbraak in een woning aan de Prinsenhof zijn vorige week een video recorder, drie stereo-installaties en een draadloze telefoon weggenomen. De dader kwam binnen door een ruit van de voordeur te verwijderen. Een 18-ja- rige Soesterse deed aangifte bij de po litie. De politie heeft vorige week ene goede vangst gedaan met de aanhou ding van een 19-jarige jongeman, zonder vaste woon- of verblijfplaats, die zich in de voorafgaande weken schuldig heeft gemaakt aan enkele berovingen. Hij had het daarbij met name gemunt op de tassen van vooral oudere dames of heren. De zaak kwam aan het rollen toen de rover vorige week maandag opnieuw toesloeg in de Lange Duinen. Zijn slachtoffer, een 54-jarige Soester, liep daarbij overigens een flinke hoofd wond op. In het ziekenhuis kreeg hij zeven hechtingen. Hij was echter wel in staat de politie een bruikbaar sig nalement te verschaffen, waardoor de dader kon worden opgespoord. De overvaller was tijdens de recente roofpoging in gezelschap van een 16- jarig meisje uit Baarn, dat volgens de politie overigens niets met de over vallen te maken had. Tijdens het ver hoor bekende hij o.a. een eerdere beroving in de Lange Duinen en aan de A.P. Hilhorstweg, alsmede enkele in Baarn. De buit was in de meeste gevallen relatief klein, aldus do poli tie. De overvallen mislukten ook meestal, maar de slachtoffers hadden uiteraard flink de schrik te pakken. De dader is vorige week voorgeleid aan de officier van justitie. i. VERENIGING EHBO KIJKT U TOE OF BIEDT U EERSTE HULP? Op 4 en 5 september starten wij weer een EHBO/Reanimatie cursus, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg 7a te Soest. j Op beide avonden zijn er nog enkele plaatsen vrij. Voorinschrijving verzekert u van deelname. Kosten gehele opleiding21 5j" Aanmelding bij de secretaresse mevr. W. van Schagen-Radema, Groenling 13, 3766 WG Soest, telefoon 02155 - 1 10 59. j ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦mm Medewerkers van de afdeling Groen Milieu van de gemeente hebben een nieuwe werkwijze ont wikkeld om bomen effectiever wa ter te geven. Ook is er een sproeier geïnstalleerd om de vijvers in Over- hees en omgeving van zuurstof te voorzien. Door de aanhoudende droogte verdrogen bomen en raken de vijvers zuurstofloos. Vissterfte en botulisme kunnen hiervan het ge volg zijn. Rond bomen werden tot nu toe gaten gegraven waarin het water werd gespo ten. Bij de nieuwe methode hoeft dit niet meer. Door middel van een buis wordt het water onder druk de grond in gespoten en komt zo direkt bij de wor tels. Daar zijn nu nog twee mensen voor nodig, één chauffeur en iemand die de drukspuit bedient. Technisch beheerder R.A. Vos en uitvoerder J. de Bruin be denken nu een constructie waarbij de chauffeur tegelijk de spuit kan bedienen. Vorige week werd door provincie en waterschap afgeraden nog water uit de vijvers te halen. Dit zou de kwaliteit negatief beïnvloeden. Daarom is de waterinname beperkt tot één vijver (aan de Koningsweg bij de hockeyvelden). Bovendien bedachten de medewerkers ook voor dit probleem een oplossing. Daar de brandweer vanwege bezuinigin gen niet meer beschikt over een zgn. "broes", werden beregeningsinstallaties bij de vijvers geplaatst. Water wordt opgepompt en vervolgens fijn verneveld over het water. "Onderweg" neemt het water zuurstof op. De kans op vissterfte neemt hierdoor aanzienlijk af. Vandaag vindt de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Hendricus van Breukelen, den jongen Soester strijder voor de vrijheid, die zijn leven veil had voor zijn vaderland en die op 18 november 1944 viel met "Leve Oranje", "Leve het Vaderland" op de lippen. Henk van Breukelen, hier bekend bij jong en oud. Een degelijk zakenman, een voorbeeldig echtgenoot en vader, een trouwe vriend voor hen die zich tot zijn vrienden mochten rekenen, een vroolijke kameraad in het jachtveld waar hij zoo gaarne rondzwierf, een Neder lander tot in hart en nieren. Hij trotseerde alles. Avond aan avond was zijn serre bezet met vrienden om te luisteren naar de Engelsche uitzendin gen uit zijn kunstig en onvindbaar in den muur verborgen radio. De moffen- berichten werden ook beluisterd; als bron van vermakelijkheid. "Klets maar toe" - placht Henk te zeggen, - "Oranje wint tóch!" Na de verboden vruchten genoten te hebben slopen de vrienden in den donkeren avond weg over het land achter zijn huis. Zoo ging het avond aan avond. Zijn vrienden wisten, dat hij nauw contact had met de "ondergrondsche". Vurig strijder voor de vrijheid van ons land, met diepen haat bezield tegen alles wat mof was, stond hij dag en nacht klaar om het werk te doen dat van hem ge vraagd werd. Zoo stond hij ook bekend bij zijn tegenstanders, die op hem loer den en eindelijk hun slag konden slaan. De overval was te plotseling, de goed gecamoufleerde schuilplaats in huis kon niet tijdig meer bereikt worden, men vond bezwarend materiaal, de Oranje verzetsbanden, die getuigden van zijn zekerheid dat Oranje eens zou winnen. En hij werd weggevoerd. Men zal hem ondervraagd hebben op de wijze als bij de "edelgermanen" ge woonte was. Maar Henk zweeg. En bleef zwijgen tot men hem wegvoerde naar de plaats waar zijn jonge leven zou eindigen. Zijn laatste woorden waren gewijd aan Oranje en het Vaderland, die zijn liefde hadden tot in den dood en waarvoor hij zijn leven gaf. Zijn stoffelijk overschot zal heden wor den ter aarde besteld. Soest heeft veel gevlagd den laatsten tijd. Soest zal Za terdag weer vlaggen, maar thans half stok, als betuiging van medeleven en rouw. Doch als zijn stoffelijk overschot aan den schoot der aarde zal zijn toever trouwd, moet aan zijn graf de driekleur geheschen worden, niet halfstok, maar hoog in den top, als teeken van de over winning, waaraan ook hij het zijne heeft bijgedragen en waarvoor hij tot zijn laat ste ademtocht heeft gestreden. De gang naar zijn laatste rustplaats dient een eeregang te zijn. Langs den weg moeten honderden, neen duizenden, geschaard staat om hem den laatsten groet te brengen. Geen verkeersgeraas zou eigenlijk dien gang mogen hinderen of onderbreken. Om der wille van de zen jongen held wien alle eer toekomt, die" menschen hem kunnen brengen. Hij gaf zijn leven voor zijn land. Hon derden met hem hebben daarvoor hun leven gegeven. Offers, die nimmer te vergeefs waren. Want hun voorbeeld sterkte en gaf anderen kracht. Hun geest van verzet tot het laatste ging op ande ren over. Zóó werd het moffenregime ondermijnd en bleef de ware Hollansche geest behouden. "Geen lastiger volk dan het Hollandsche", moet men in Berlijn eens gezegd hebben. Deze eere-kwalificatie heeft ons volk te danken aan menschen als Henk, die onverzettelijk tot het laatst, den overweldiger bleven dwars zitten waar ze konden. Een eeresaluut voor deze stillé strijders, die zoo'n groot deel in onze vrijmaking hadden. Een extra eeresaluut voor Henk, dien Soest nimmer zal vergeten, doch zal blijven gedenken als een eereburger op wien onze gemeente trotsch is. Henk, eenvoudig en bescheiden, zou als hij zijn laatste wensch had kunnen mededeelen, geen praalgraf of monu ment gewild hebben, Maar wij, Soesten- aren, richten een monument voor hem op in ons hart, een onvergankelijk mo nument, dat wij zullen overdragen op onze kinderen en kleinkinderen, als wij, gewagend van de bewogen dagen van dezen oorlog, ook vertellen van dien jongen Soester held, die in stilte werkte en in stilte stierf. Voor Nederland en Oranje! Moge de eer zijn nagedachtenis bewe zen, een klein weinigje de droefheid wegnemen welke heerscht in zijn gezin, dat hij zoo liefhad. Op het vliegterrein in onze gemeente is na weken lang speuren en graven een groot massagraf bloot gelegd. Het ern stige vermoeden, dat in den bezettings tijd meerdere Nederlanders op het vlieg veld zouden zijn gefusilleerd en begra ven, was voor onze gemeentepolitie aanleiding, om reeds kort na de bevrij ding een belangrijk onderzoek in te stel len. Langer dan een week werd door de po litie gegraven op plaatsen waar men hoopte aanwijzingen te vinden, maar alle werk was zonder succes. Arbeiders, die in de oorlogsjaren op het vliegveld werkzaam waren geweest, werden ge hoord, maar ook dit leverde niets op. Het graafwerk moest daarom op grooter schaal worden voortgezet, waarvoor een 20-tal N.S.B.-ers uit het concentratie kamp te Amersfoort werden gebezigd en hoewel door deze lieden wekenlang onder deskundig leiding werd gegraven, bleef succes uit. Gelijktijdig werd ech ter langs andere wegen gewerkt. De rijksrechercheur Kruithof te Zeist werd in de zaak betrokken, terwijl ook het Militair Gezag werd ingeschakeld, waarmede voor deze aangelegenheid een aparte dienst in het leven werd ge roepen onder leiding van Kapitein Sidenburg van het Militair Gezag. Naar meerdere kanten werd gespeurd, waar door men een draad in handen kreeg, die van groot belang zou blijken te zijn. In het concentratiekamp te Castricum werd n.1. een rijks-duitscher aangetrof fen, die als tolk had dienst gedaan tusschen de gehate moffen en de gefu silleerde Nederlanders. In zijn bijzijn waren deze personen gefusilleerd en hoewel hij de plaats van het graf niet juist kon aangeven, kwam vast te staan dat in de onmiddellijke nabijheid der nieuwe schietbanen het graf was gelegen van niet minder dan 33 moedige Neder landers, die op 19 November 1942 op den rand vari dit graf waren neergeveld en welke personen deel uitmaakten van een 90-tal voornamelijk jonge personen die, hoofdzakelijk in den Achterhoek en te Amsterdam, waren gearresteerd we gens sabotagedaden. Na nog 14 dagen systematisch werken n.1. op 8 Aug., werd de juiste plaats ont dekt waarna, nadat alle voorbereidingen waren getroffen, op 14 Augustus met de berging werd begonnen. Alle 33 perso nen konden worden geborgen en door onvermoeid werken ook worden gei- dentificeerd. Volgens mededeelingen van boven- genoemden tolk zouden de 33 personen in groepjes van 5 tot 6 door een groep van 30 Duitschers zijn neergeschoten en hoewel bevel was gegeven voornamelijk op het hart van de personen te richten, blijken de meeste te zijn afgevuurd op hun hoofden. Meerderen waren dan ook aan het hoofd nagenoeg onherkenbaar. Ook bleken de schedels van meerdere personen met 'n hard voorwerp te zijn ingeslagen. Moedig zijn de jonge helden den dood ingegaan. Van de gunst om te worden geblinddoekt had slechts een 4-tal ge bruik gemaakt en nagenoeg allen zijn met de kreet "Leve de Koningin" en "Leve het Vaderland" den dood inge gaan. Op beestachtige wijze zijn de slachtoffers daarna in den kuil gewor pen. Als een kleine illustratie kan in dit verband worden gewezen op het feit, dat het graf ontdekt werd door een voet van een der mannen, die met het hoofd naar beneden in het graf stond. Maar de Duitsche beulen zullen hun straf niet ontgaan. De daders zijn n.1. reeds bekend en de P.O.D. te Amersfoort speurt reeds met grooten ijver naar deze beestmenschen. Een woord van groote hulde brengen wij aan ons politiecorps, dat dit geval met zoo grooten spoed heeft aangepakt en door taaie vasthoudendheid tot in de puntjes wist uiteen te rafelen. Een onbekende dader heeft vorige week geprobeerd in te breken in de garage van een woning aan de Molenstraat. De 34-jarige bewoonster ontdekte dat er getracht was de lichtkoepel te forceren, maar dat was niet gelukt. Ze deed niet temin aangifte bij de politie. Van Weedestraat 4611 - Soest Telefoon 02155-21059 Afgelopen zondag feesten zonnig beg< alleen in een teerja gram ma staande gildeboom", met d knoopt een gezellig begin van deze weefc ken van sportieve aci bij diverse Soester i jaren de organisatie Denk daarbij aan d Tempo Toer, de wande van Gaesbeek" en di A.V. Pijnenburg. Daar Gaesbeeker Gilde, als vereniging, dankbaar van de schaapskooi Grift als vertrek- en a omdat de feesttent p week arriveert en dï moet worden voor wal het programma staat. Via de regionale kran afgelopen weken uitge nemen wat er allema; Gildefeesten gebeurt, deze week komt daa Soest bij, die een Gilc jongste informatie bre passeerde onderdeler evenementen. In het vendien Radio Soest i de Blaak aan de Ferd wezig zijn, om daar reportage te verzorge lemaal boven op het Alle genoemde nieuw ertoe bijdragen dat m lijk geïnformeerd wori passeerd is en moge! standigheden spoedig Donderdagavond 24 i de feesttent de Goois Heerlense salonorke voor een avond vol W< deze soort muziek he sterk in de belangste merken aan de voorv avond. Er zijn echter wel kaarten aan de t( voor het laatste nieuv u verwezen naar bov dia. Indien nog aanw t gemeente HOOGT Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. uitbreiden van een woonhuis (plaatsen dakopbouw en dakkapel), Talmalaan 30 (artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 24 augustus 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze aanvraag betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken). Raadhuisplein 1, ter inzage. BESLUITEN B. EN W. d.d. 14 AUGUSTUS 1995 BOUW AANVRAGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS Duinweg 27 Eikenlaan 11-13 Julianalaan 65 Nijverheidsweg 8 Prins Hendriklaan 30 Rademakerstraat 2 Rembrandtlaan 19 Wieksloterweg O.Z. BETREFT INGEDIEND (95439) plaatsen van een blokhut 11-8-95 (95394) veranderen van een woonhuis en een kantoor tot een woonhuis 7-8-95 (95424) wijzigen van een garage/ berging 8-8-95 (95065) uitbreiden van een bouwmarkt 10-8-95 (95418) uitbreiden van een woonhuis 11-8-95 (95248) uitbreiden van een restaurant 7-8-95 (95438) bouwen van een garage/' hobbyruimte en plaatsen 2 dakkapellen 10-8-95 (95436) plaatsen van een paardenstal annex hooischuur 10-8-95 BELASTINGVERORDENINGEN De volgende belastingverordening is bij genoemd besluit goedgekeurd: - bij besluit van Gedeputeerde Staten van 8 augustus 1995: "de Verordening tot (5e) wijziging van de Verordening op de heffing en de invordering van staangeld woonwagenstandplaatsen 1992". Deze belastingverordening ligt gedurende acht dagen na deze publicatie voor een ieder ter inzage bij de afdeling Belastingen, Raadhuisplein 1 te Soest. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN ONDERWERP Bezwaar tegen bouwplan 67 woningen aan de Koperwiek/Wielewaai i Open huis Koninklijke Landmacht op Kamp Soesterberg Aanvraag vergunning Rabo Top 40 Music tour Verzoek om financiële bijdrage door werkgroep Wageningen en het COT; i.h.k. Kabinetsstandpunt over Partiële herziening SMT. Regionale Rampenbestrijdingsoefening terrein Far East Vergunning wegen buitengebied. Aanvraag standplaatsvergunning BESLISSING Bezwaren ongegrond verklaren. Verklaring van geen bezwaar aanvragen bij G.S. De gevraagde medewerking -ook voor de verkoopdag- verlenen onder de gebruikelijke voorschriften. Akkoord met verlenen ontheffing door de burgemeester voor het organiseren van de Rabo Top 40 Music Tour op vrijdag 22 september a.s. van 19.00-23.00 uur op het terrein vaan de Dorpstreek conform de concept-brief. Verzoek afgewezen. Medewerking verlenen conform concept-antwoordbrief. Vergunning voor het berijden van de Mon- nikenboschweg en de Oud Leusderweg verlenen en aanvrager door middel van een antwoordbrief op de hoogte stellen. Gevraagde vergunning aan St. Werkgroep Bijbelcursus verleend voor 23 september (Zuidpromenade), 30 september (Over- hees) en 7 oktober (Van Weedestraat) Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 10 augustus tot 16 augustus 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Stadhouderslaan 88 1 wilg Korte Ossendam 40 1 den Rembrandtlaan 19 1 boom Postweg 77 l berk Klaarwaterweg 27 l ceder Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 w eken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest. Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 10 augustus tot 16 augustus 1995 Perceel: Bosstraat 12 BOUWPLAATS Apollo 138 Apollo 180 Braam weg 17 Burg. Grothestraat 43 Dorresteinweg 15-17 Dorresteinweg 47 Dorresteinweg 69 Gallenkamp Pelsweg 11-1 la J.H. Isingserf 6 Middelwijkstraat 2 v. Lijndenlaan 19 v. Mecklenburglaan 6 Betreft: verwijderen van Amerikaanse vogelkers en enige berken 5 coniferen 1 grove den 1 acacia verleend en 1 acacia geweigerd Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. BETREFT VERZENDDATUM (95396) plaatsen van een blokhut 9-8-95 (95422) plaatsen van een blokhut 9-8-95 (95308) uitbreiden van een woonhuis 7-8-95 (95398) bouwen van een schuur met carport 7-8-95 (95326) uitbreiden van twee woonhuizen 7-8-95 (95296) uitbreiden van een woonhuis 7-8-95 (94595) bouwen van een bedrijfshal 8-8-95 (95305) wijzigen van de voorgevels 9:8-95 (95347) uitbreiden van een woonhuis met een serre 9-8-95 (95262) bouwen van een serre en een schuur 8-8-95 (95138) plaatsen van een dakopbouw 9-8-95 (94528) vergroten van de achteruitbouw en plaatsen van 2 dakkapellen 7-8-95 (95038) plaatsen van een kap op een garage 9-8-95 (95151) bouwen van een woonhuis met garage 7-8-95 (95413) plaatsen van een dakkapel 7-8-95 (95362) plaatsen van een bergruimte 9-8-95 (95407) bouwen van een prieeltje 8-8-95 (95333) uitbreiden van een woonhuis en het plaatsen van dakkapellen 7-8-95 195386) uitbreiden van een woonhuis 7-8-95 (95384) plaatsen van een dakkapel op een berging 7_8.95 (yb/y/) bouwen van een garage-berging 9-8-95 (95200) bouwen van een bedrijfshal 10-8-95 (95241) bouwen van een bedrijfsgebouw 10-8-95 (95240) bouwen van een bedrijfshal 10-8-95 (95307) bouwen van een bedrijfsgebouw 10-8-95 indienerr A'gemene Wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en deze pubHcarie^vordem hlgehhead! bezwaarschrift moe. BINNEN 6 WEKEN na De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis. Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Bouwen (uane 3 J.H. Isingserf 55 Jongbloedlaan 25 Julianalaan 59 Klaarwaterweg 63 Koperwiek 57 Prins Hendriklaan 44 Rademakerstraat 60 Schoutenkampweg 85 Schoutenkampweg 86 Tromslagerpad 31 Wieksloterweg W.Z. 31 Wieksloterweg W.Z. 29a Zuidergracht 52 Zuidergracht 31 Zuidergracht 41 Zuidergracht 37 Nee, niet voor het of Records, ook ni reld-, Europees-, zelfs maar Soester maar gewoon voor cord van de vijver Barry v.d. Bedum Scheerhorn (16) d< honderdtwaalf uur geweest. De jongens streken c half acht neer op e< oever van de vijver ti en de Klarinet, vrijw moreel gesteund dooi den en vriendinnen werden - in een sh luchtbed - in het gras doorgebracht, en dat met het weer van de De bedoeling was h vijver te verbeteren vorig jaar op 48 uur i wilden wel eens zier uur konden volmake

Soester Courant | 1995 | | pagina 4