n Gildefeesten gaan zonnig van start Volksuniversiteit biedt Soest cursusprogramma met véél nieuws ^Van Breukelen Vast-goed iACTUEEL I Gildefeesten Soest 1995 programma-overzicht Gilde-fietstocht trekt meer dan 400 deelnemers Nieuw 'vijvervisrecord' in Overhees: honderdtwaalf uur Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS Vlaai Vlaai BEZORG- SERVICE SOESTER COURANT PAGINA 5 DE TROMSLAGER Barry v.d. Bedum en Michel Scheerhoorn: Inbraak Spinet Vanaf morgen nieuwe openingstijden Soester Courant k 4 WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 Afgelopen zondag zijn de Gilde- feesten zonnig begonnen met het alleen in een teerjaar op het pro gramma staande "dansen om de gildeboom", met daaraan vastge knoopt een gezellige middag. Het begin van deze week staat in het te ken van sportieve activiteiten, waar bij diverse Soester verenigingen al jaren de organisatie op zich nemen. Denk daarbij aan de fietstocht van Tempo Toer, de wandeltocht van "Jacob van Gaesbeek" en de Gildeloop van A.V. Pijnenburg. Daarbij mag het Groot Gaesbeeker Gilde, als overkoepelende vereniging, dankbaar gebruik maken van de schaapskooi van de fam. v.d. Grift als vertrek- en aankomstplek. Dit omdat de feesttent pas midden deze week arriveert en dan nog ingericht moet worden voor wat er verder nog op het programma staat. Via de regionale kranten heeft men de afgelopen weken uitgebreid kunnen ver nemen wat er allemaal op en rond de Gildefeesten gebeurt. Met ingang van deze week komt daar de Kabelkrant Soest bij, die een Gildejournaal met de jongste informatie brengt over de al ge passeerde onderdelen en de komende evenementen. In het weekend zal bo vendien Radio Soest op het feestterein de Blaak aan de Ferd. Huycklaan aan wezig zijn, om daar live een sfeer- reportage te verzorgen en dan dus he lemaal boven op het nieuws te zitten. Alle genoemde nieuwsbronnen kunnen ertoe bijdragen dat men zo snel moge lijk geïnformeerd wordt over wat er ge passeerd is en mogelijke nieuwe om standigheden spoedig verneemt. Weense avond Donderdagavond 24 augustus treden in de feesttent de Gooise Operette en het Heerlense salonorkest Da Capo op, voor een avond vol Weense muziek. Dat deze soort muziek het laatste jaar weer sterk in de belangstelling staat was te merken aan de voorverkoop voor deze avond. Er zijn echter waarschijnlijk nog wel kaarten aan de tent te koop, maar voor het laatste nieuws daarover wordt u verwezen naar bovengenoemde me dia. Indien nog aanwezig zijn ze vanaf 20.00 uur tegen de prijs van f 15,- aan de kassa te verkrijgen. Tevens wordt de aandacht gevestigd op de mogelijkheid om u bij diensten- en verzorgingscentra af te laten halen voor een rit naar de feesttent, waar vandaan u na afloop weer terug gebracht zal worden. Daar toe dient u wel op dinsdag 22 of woens dag 23 augustus tussen 16.00 en 17.00 uur een telefoontje te plegen naar het secretariaat van het gilde (20573). Volksfeest op de Blaak Na de vrijdagavond, die gereserveerd is voor gildeleden, zal op zaterdagmorgen 26 augustus reeds vroeg gestart kunnen worden voor de fietstochten van Tempo Toer over 150 (8.00 uur) en 80 (9.00 uur) kilometer. Tevens kan later een rit over ca. 30 kilometer gereden worden. Om 10.00 uur start het Volkspaarden- feest en vanaf dan zal het terrein in de loop van de dag volstromen met vele duizenden bezoekers, die overigens niet alleen voor de paarden komen. De ook dit jaar weer razendsnel volgeboekte Volksspelen bieden grandioos vermaak, niet alleen aan de 400 tot 500 deelne mers, maar.ook aan het ruim aanwezig publiek. Zowel zaterdag als zondag kunnen de kinderen zich vermaken in het OLA Calippo dorp met vele attracties en bo vendien kunnen ze geschminkt worden. Tevens is er de mogelijkheid tot Schijf schieten op het achterterrein. Daar zal zaterdag om 14.00 uur tevens op één van de schietbomen door de oud-gilde- koningen geschoten worden om het Oud-koningen kampen. Daarnaast kan nog geschoten worden op klosjes voor leuke prijzen en op de wip om het Kam pioenschap van Soest. Op zondag staat het achterterrein vooral in het teken van het Koningschieten. Daar wordt vanaf 13.30 uur in een on derlinge strijd tussen ca. 130 gilde- broeders uitgevochten wie zich de nieuwe koning mag noemen. Rond 16.00 uur wordt verwacht dat de laatste resten van de houten koningsvogel naar beneden geschoten worden door de op volger van Jan van Steen. Tenzij het hem zelf een derde keer lukt! Sjonnies en Harry Slinger Wie op zaterdagavond 26 augustus er bij wil zijn als eerst Harry Slinger en daarna de nieuwste kraker de Sjonnies voor een geweldig feest met de band Les Cigales zullen zorgen, zal zich 's middags dienen te verzekeren van kaar ten. Precies om 16.00 uur zullen de kas sa's opengaan voor de voorverkoop, waarin per persoon niet meer dan vier kaarten verkregen kunnen worden a f 12,50 per stuk, zolang de voorraad strekt. De laatste jaren waren deze bin nen het uur uitverkocht, zodat het zeer waarschijnlijk 's avonds niet meer mo gelijk is om nog kaarten te kopen. Voor meer informatie hieromtrent wordt u wederom verwezen naar de Kabelkrant en mogelijk Radio Soest. Zondagavond zal om 20.30 uur eerst de nieuwe koning gehuldigd worden, waarna om 21.00 uur het Koningsbal zal starten met medewerking van de band MAGIC. Kaarten hiervoor zijn zondag middag vanaf 13.00 uur voor f 10,- bij de kassa van de feesttent verkrijgbaar. Ouderencontactmiddag Maandagmiddag 28 augustus vanaf 14.00 uur presenteert het gilde in sa menwerking met ouderenbonden van de gemeente Soest het programma "Nostalgia". Meer over dit programma en de diverse verkoopadressen staan in de huis aan huis verspreide programma boekjes. Daarin staat ook vermeld het schema van busvervoer, waarvan u eventueel gebruik kunt maken, maar helaas is dit op een andere plaats in het boekje terecht gekomen. Mocht u alsnog informatie hierover willen hebben en heeft u dit bij geen van bovengenoemde media kunnen vinden, dan kunt u con tact opnemen met het secretariaat van het Groot Gaesbeeker Gilde (02155- 20573). De Veronica Drive-in Show zal op maandagavond deze Gildefeesten voor de jeugd afsluiten. Het weer lijkt nog steeds mee te werken, de medewerkers en bezoekers doen dat al jaren, dus niets lijkt wederom geslaagde gildefeesten in de weg te staan! Woensdag 23 augustus 19.00 uur Prestatieloop over verschillende afstanden, georganiseerd door AV Pijnenburg; 0 Donderdag 24 augustus 20.15 uur Weense Avond in feesttent, m.m.v. Gooise Operette en Salonorkest Da Capo; 0 Vrijdag 25 augustus 18.30 uurafhalen schutterskoning Jan van Steen vanaf de Von dellaan, aansluitend feestavond voor gildeleden en gilde vrienden; Zaterdag 26 augustus 08.00 uur Toertochten georganiseerd door Tempo Toer Soest; 10.00 uur Volkspaardenfeest; 11.30 uur Kinderkennis; 12.00 uur Volksspelen, beklimmen toren Oude Kerk, georganiseerd door VW Soest; 13.30 uur Kampioen- en prijsschieten; 14.00 uur Oud-Koningen Kampen; 20.30 uur Feest-/dansavond met Les Cigales en optredens van Harry Slin ger en de Sjonnies Zondag 27 augustus 09.30 uur Plechtige eucharistieviering met gilde-eer in de feesttent; aanslui tend broodmaaltijd voor gildeleden en gilde vrienden; 12.00 uur Zondagmorgenconcert Eemlander Blaaskapel; 13.00 uur Koningschieten en Kinderkennis; Beklimmen toren Oude Kerk; 13.30 uur Kampioen- en prijsschieten; Optreden tamboer-, hoornblazer- en vendelkorps; 19.30 uur Afhalen nieuwe schutterskoning; 20.15 uur Huldiging nieuwe schutterskoning; uitreiking prijzen schietwed strijden; aansluitend Koningsbal m.m.v. MAGIC; 0 Maandag 28 augustus 14.00 uur Ouderencontactmiddag,organiseerd door de gezamenlijke ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB in Soest/Soesterberg, met als 'Nostalgia; 20.00 uur Veronica Drive-in Show; 0 Dinsdag 29 augustus 19.00 uur Teermaaltijd in feesttent voor gildeleden en gildevrienden. Ruim 400 mensen hebben maandagavond deelgenomen aan de recreatieve fietstocht van Tempo Toer Soest in het kader van de net gestarte Gildefeesten. Vergeleken met voorgaande jaren betekende dat een verhoging van zeker 50 pro cent. Het goede weer en de aantrekkelijke route over 27 kilometer hebben zeker bijgedragen aan dit feit. De organisatie kon dit grote aantal uiteraard niet voor zien en kwam daardoor'een beetje in de problemen qua aantal "herinneringen". Zaterdag kan echter iedereen die deze nog niet ontvangen heeft, zich in de feesttent melden met de kaart en daar deze herinnering alsnog ontvangen. Het grote aanbod van fietsers resulteerde in een gezellige sfeer in de schaapskooi van de fam. v.d. Grift, het start- en eindpunt en tevens de gelegenheid om na afloop nog even onder elkaar te zijn. Gisteravond was er de gelegenheid om naar keuze een wandeltocht van 5 of 10 kilometer te maken, uitgezet door het comité "Jacob van Gaesbeek". Ze maakt al jaren deel uit van het programma van de eerste week van de Gildefeesten. Ook hier werden honderden deelnemers verwacht. Op het feestterrein de Blaak startte om 19.00 uur de Trekkerbehendigheids- wedstrijd, waarbij het draait om vaardig heid met landbouwtractoren. Het par cours kende weer vele vermakelijke on derdelen. In een van de ritten zou bur gemeester Hans de Widt het opnemen tegen de ouderman van het Groot Gaesbeeker Gilde, Wim v.d. Breemer. Vanavond, woensdag 23 augustus, staat de Gildeloop op het programma, waar op een parcours van 2,5 kilometer om 19.00 uur gestart zal worden voor de jeugd. Hierna kan iedereen meedoen aan een loop van 10 kilometer, waarbij in diverse categorieën prijzen gewonnen kunnen worden. Inschrijving vanaf 18.15 uur in de schaapskooi aan de Ferd. Huycklaan. De salade- en koud buffet specialist voor particulieren en bedrijven! 02155-22871 Steenhoffstraat 58 ring van r inzage schrift ;ter en EN na (balie Nee, niet voor het Guinness Book of Records, ook niet voor een We reld-, Europees-, Nederlands of zelfs maar Soester kampioenschap, maar gewoon voor de lol en het "re cord van de vijver"; daarvoor zijn Barry v.d. Bedum (15) en Michel Scheerhorn (16) de afgelopen week honderdtwaalf uur vissend in touw geweest. De jongens streken dinsdagavond rond half acht neer op een stekkie aan de oever van de vijver tussen de Turfstreek en de Klarinet, vrijwel vanaf het begin moreel gesteund door een groepje vrien den en vriendinnen. Ook de nachten werden - in een slaapzak en op een luchtbed - in het gras langs de waterkant doorgebracht, en dat kon ook makkelijk met het weer van de afgelopen dagen. De bedoeling was het record-van-de- vijver te verbeteren. Dat stond sinds vorig jaar op 48 uur en Barry en Michel wilden wel eens zien of ze de honderd uur konden volmaken. Zaterdagmorgen zou het zo ver zijn, maar de jongens hadden intussen de smaak zó te pakken dat ze tot zondagmorgen doorgingen. Tegen een uur of half twaalf nokten ze af, na honderdtwaalf uur vrijwel onafge broken vissen, slechts nu en dan onder broken door een sanitaire stop, bij Barry thuis. Zijn moeder zorgde van tijd tot tijd voor een hap eten, en zo hielden ze het vol. De vangst, daar ging het eigenlijk niet om, maar in de tussentijd slaagden ze erin een aantal mooie karpers en zeelten, aan de haak te slaan. Die gingen overi gens onmiddellijk weer het water in. En nu maar eens zien hoe lang het nieuwe record blijft staan... Zondagavond ontdekte een 42-jarige bewoonster van de Spinet dat er was ingebroken in haar woifing. De dader had de ruit van de voordeur verwijderd. Op het eerste gezicht was er niets weg genomen. Niet alleen heeft de Volks universiteit Soest/Soesterberg sinds kort een geheel nieuwe lokatie (het Orlando di Lasso-gebouw aan de Di Lassostraat 65); ook het cursus programma bevat heel veel nieuws. Dat blijkt uit de "VU-wijzer" die sinds vorige week verkrijgbaar is. Het handzame boekje bevat een com plete opsomming van alle cursussen voor het seizoen 1995-1996. Uiteraard telt het programma een groot aantal "oude, vertrouwde" cursussen en lezin gen, maar dit jaar is het aantal nieuwe onderdelen verrassend groot. Bij de talencursussen vallen - naast de gebruikelijke (snel)cursussen Neder lands, Frans, Engels, Spaans en Italiaans - meteen de cursussen Russisch en Turks (voor beginners) op. In de afde ling Algemene ontwikkeling, cultuur en wetenschap gaat het om "De Ilias van Homerus (in vertaling)", de "Invloed van kunst en cultuur in het leven van toen en nu", "Wegwijs in de bijbel" en "Lezen met plezier en begrijpen wat je leest". Verder zijn nieuw de cursussen "Notu leren", "Solliciteren voor vrouwen", "Luisteren naar muziek" en "Geschiede nis van de film 1940-heden". Met als titel "Sociale wegwijzer" zijn er verder nog twee informatie-avonden over de Algemene Bijstandswet en de Wet Voorzieningen Gehandicapten, beide in oktober. Creatief Bij de technische cursussen vindt men naast de bekende "Pech onderweg" en "Zelf sleutelen aan de fiets" nu ook de cursus voor het Vaarbewijs I. Onder het kopje creatief is een hele lijst nieuwe cursussen te begroeten: "Passepartouts maken", "Collage van kaarten", "Embossing en sjabloneren", "Decora tief textiel schilderen", "Cadeautjes ma ken", "Sierkransen maken", "Lampe- kappen maken", "Hoeden, petten en baretten" en "Creatief schrijven". In de rubriek Ontspanning is de cursus "Verhalen vertellen" nieuw en in de culinare afdeling zijn er weer een hele boel nieuwe mogelijkheden om kennis te vergaren en toe te passen, zoals "Franse wijnkennis (I en II)", "Koken rond de Milddellapdse Zee", "Fijne keu ken", Vegetarische keuken", "Koken voor mannen", "Hartige taarten maken". Lezingen Bij de lezingen (met dia's) zijn dit jaar in het programma opgenomen: "Soest, van heden tot verleden", "De Engelse tuin", "Hortus Botanicus in Amster dam", "Historische grachtenhuizen in Amsterdam" en "Het Russische leven en de Russische cultuur". Nieuwe cursussen in de rubriek Diver sen zijn bijvoorbeeld: "Voetreflex massage", "Gezonde beweging van het lichaam" en "Eerste hulp met homeopa thie bij ziekten en ongelukken". Voor elk wat wils Met het nieuwe programma maakt de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg haar motto "Voor elk wat wils" meer dan waar. De inschrijving is intussen begonnen, maar vanaf morgen komt de stroom aanmeldingen waarschijnlijk pas goed op gang. Dan gelden bij de Volksuniversiteit ook de volgende kantoortijden: maandag middag 13.00-16.00 uur; dinsdag-, woensdag- en donderdagmorgen 10.00- 13.00 uur. In de komende maand is er een extra opening op de zaterdagen 2 en 16 sep tember, 10.00-13.00 uur, en de jaarlijkse Open Dag staat gepland voor zaterdag 9 september. Voor alle informatie kan men bij de Volksuniversiteit ook telefonisch (tij dens kantoortijden) terecht via tel. 22195. plaats Soest adres NIEUWSTRAAT woning helft van dubbel woonhuis met garage en zonnige tuin indeling woonkamer met open haard, ruime moderne open keuken met inbouwapp. {o.a. koelkast, oven, kookplaat en afzuigkap) ruime hal, toilet, k.k. en m.k. verdieping 4 sl.kamers, douchecel en ruime bergzolder algemeen deze woning verkeert in goede staat van onderhoud HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom f 289.000.- TT1 plaats Adres indeling Soest NIEUWBOUW (nog 1 woning vrij) 6 riant gelegen, dubbele, moderne villa's met garage. Anno Paulownalaan Oranjelaan (nog 1 woning vrij) woonkamer met erker en open keuken 60 m2j, bijkeuken met aansluiting voor wasmachine etc., hal, toilet, meterkast en aangebouwde garage (8 x 3 m) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte doechè, apart 2e toilet zolder met vaste trap en mogelijkheden voor 4e slaapkamer algemeen inspraak in de afwerking is mogelijk stelposten voor keuken en sanitair zijn opgenomen alle wanden en plafonds zijn geheel afgewerkt deze woningen worden gebouwd met gebruik van hoogwaardige bouwmaterialen kavels vanaf 276 m2 t/m 498 m2 Oranjelaan 46: grondopp. 347 m2 Gevraagde koopsom f 559.000,- v.o.n. plaats adres woning indeling Soest JULIANALAAN vrijstaande villa met grote garage (12 x 3m<jen schitterend aangelegde tuin (731 m2) hal, toilet, betegelde kelder, moderne keuken met inbouwapp. (oa. hetelucht oven, koelkast,gasfornuis an afzuigkap) en ruimé woonkamer verdieping 3 slaapkamers waarvan 2 met balkon, badkamer met ligbad en 2e toilet zolder bergzolder met vlizotrap algemeen deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Garage uitgevoerd met spouwmuren VRIJSTAANDE VILLA MET GROTE GARAGE Gevraagde koopsom plaats adres woning indeling verdieping zo der bijzonderh. Soest SOPHIALAAN karakteristieke helft van dubbel woonhuis met garage entree, hal, woonkamer en suite, keuken, kelder, toilet en studeerkamer 3 sl.kamers en badkamer met ligbad vaste trap en mogelijkheid voor meerdere skkamers deze woning verkeert In redelijke staatvan onderhoud, grondopp. 280 m2. HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsom NIEUWBOUW plaats Soest adres ANNA PAULOWNAI woning helft van dubbele. villa met garage Gevraagde koopsom f 585.000,- v.o.n. Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Öwoereitd-gfr Assurantiën De aanmelding voor de nieuwe cur sussen komt al goed op gang. Nieuwe deelnemers worden ingeschreven door de docenten-Engels Hannie Bolweg (l.) en Hetty van Zanen. .shmhH voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Uw vlaai(en) voor 10.00 u. 's ochtends thuisbezorgd. Van Weedestraat 4611 - Soest Telefoon 02155-21059 A

Soester Courant | 1995 | | pagina 5