Wéé i 25% korting j I I I mde. DM "/MM? Genieten in openluchttheater Cabrio Japanse politieband 'Miyazaki' wil wereld van de muziek bijeenbrengen artfóhocK Reiki-meester Gitty Görög heeft oude geneeskunst 'bij de hand' Canadees 'Con Spirito'-koor treedt op in kerkdienst en concert I I Renault-dealer Stam geeft Laguna Break warm onthaal Vlaai&Vlaai GRATIS VOETBAL De Ambachtelijke Schoenmakerij n n Gevraagd VASTE-, en INVAL- LOPERS 02155- 19954 Slingerland I PAGINaj sbedrijf plaatsing OMENOE amheden '-garantie n SHELL Jtaan WOENSDAG 23 AUGUSTUS 1995 SOESTER COURANT (02155) 1 43 32 nt- PAGINA 7 Koffieconcert van bijzondere kwaliteit Vrijdagavond in Cabrio-openluchttheater Igtu,- - Nazomerfestival met verrassingen Soester Courant d Soest. 'Death and the maiden' Lezing op 29 augustus in C-drie IM '*22 Aanstaande zondag tweemaal in Julianakerk 5 Concert Koninginnelaan 42 - Soest De Ambachtelijke Schoenmakerij Tot 15 september 1995 op al uw reparaties bij inlevering van deze bon. I 3F00NLESSEW gt, lel. 02155-"»-?a 3l Steitner, de om™^" 'TZAAK van ló?1' in voorraad. 1201 v©9 38 t o H55-196Ö0! or c.v. instal. i ons terecht. I aar garantie. iderdelen nomen. i met de it u even- vangende 155-21102 villa in iterrain en et verras- tstekende nhoud ca. een, was- slaapka- d. 2e ver- Souter- ing, hob- and van en het derhoud. 5 In de serie koffieconcerten in het Soester openluchttheater Cabrio traden afgelopen zondagmiddag drie solisten op van bijzondere kwa liteit: de sopraan Elma van den Dool en de bas-bariton Palle Fuhr Jorgensen, begeleid door Corné Mooibroek op de piano. Het was (opnieuw) écht genieten in Cabrio... Het programma loog er ook niet om. Begonnen werd met enkele aria's en duetten uit Mozarts "Zauberflöte", y waarmee meteen al bleek dat de zangers ■ruim voldoende volume konden produ- ceren om het hele theater te vullen. Door hun samenspel, dictie en acteer talent werd het een concert van top niveau, waarin vooral de beroemde aria van de Koningin van de Nacht, "Der Holle Rache", veel bijval oogstte. /Ook de aria's uit "La Traviata" van Verdi, waarin vooral het dramatische element naar voren komt, werden uit stekend vertolkt. Het publiek - ook dit maal ruim honderd bezoekers sterk - hoorde het duet "Pura si come un angelo" muisstil aan en honoreerde het tenslotte met een daverend apalaus. De dirigent, die overigens vaker met de twee zangers samenwerkt, speelde voor- j treffelijk. Om alvast een beetje in de sfeer te ko- J men van het stuk na de pauze werd uit "Porgy and Bees" van Gershwin het be kende duet "Bess, you is my woman now" gezongen. Dat bleek inderdaad een uitstekende "opmaat" voor Menotti's "The Telephone", een éénak- ter die geheel in scène werd gespeeld. Autotelefoon Met een minimum aan welgekozen requisieten maakten de zangers de scè nes uitstekend voorstelbaar. Wat gezon gen werd was ook woordelijk te ver staan, zodat het publiek spontaan kon reageren. Ook nu kwam het acteertalent van de beide solisten uitstekend tot zijn recht en de zeer eigentijdse enscenering werd nog eens onderstreept door de ge parkeerde auto op het podium, waaruit "Peter" via een moderne autotelefoon zijn liefde voor "Lucy" kenbaar kon maken. Zoiets kan ook alleen maar in een open luchttheater, waar de bezoekers ook nu weer een bijzonder aangename middag beleefden. Het mag geen wonder heten dat heel wat mensen van elders Soest benijden om zijn Cabrio-theater! Aan staande vrijdagavond kunnen de lief hebbers er weer terecht: dan voor het optreden van de Japanse politieband "Miyazaki", dat om 20.00 uur begint. Communicatie door muziek. Laten we de wereld van de muziek bijeen brengen." Dat is het motto waarmee het Academie Brass Ensemble uit Miyazaki - zeg maar de politie- brassband - een toernee door Ne derland maakt. Het ensemble is vrijdagavond 25 augustus te horen in het Cabrio-openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. Het optreden van de Japanse politie band sluit de succesvolle zomer programmering van het Cabrio-theater af. Het repertoire omvat zowel klassieke als populaire werken en in hun eigen land genieten de muzikanten een uitste kende reputatie. Het ensemble werd in 1985 opgericht door dirigent Shigeki Ide. Het is inmid dels uitgegroeid tot ca. dertig leden, die allemaal afkomstig zijn uit de steden Miyazaki, Tokyo, Hiroshima en Fuicuoka. Het ensemble geeft jaarlijks diverse concerten en trad in 1990 voor het eerst in het buiteland op, in HongKong. De band is zeer geliefd en veelgevraagd in Japan, vooral omdat de musici er elk concert weer in slagen een fantastische sfeer te creëren, waardoor het publiek altijd met een tevreden, blij gevoel naar huis gaat. Het concert van vrijdagavond is dan ook een "aanrader" voor iedere Soester die wel iets voelt voor een mu zikale avond in de buitenlucht. Het programma vermeldt o.a. de vol gende nummers: Disney Medley (L. Harline); Moon Rivèr (H. Mancini); Summpr Samba; het Japanse volksliedje "Yume ori no sato" (K. Kosaka); Cabret (H. Mancini) en My Way (P. Anka). Het concert begint om 20.00 uur. Kaar ten a f 10,- zijn verkrijgbaar bij de VW en 's avonds aan het openluchttheater aan de Soesterbergsestraat. De Japanse politieband "Miyazaki". Bij Renault-dealer Stam Soestdijk B.V. beleeft binnenkort de nieuwe en zeer fraai vormgegeven Renault Laguna Break zijn première. Dat zal gebeuren op 21 september tij dens een grandioos nazomer festival, dat voor de bezoekers ook heel wat verrassingen in petto heeft. Dat feest begint trouwens al op 7 en duurt tot en met 25 september. Het klapstuk is zeer zeker de Laguna Break. Dit is een ruime, multifunctio nele en bovenal verrassend scherp ge prijsde stationwagen op basis van de succesvolle Renault Laguna. De auto is te leveren in maar liefst zeven verschil lende versies met een keuze uit vier motoren: een 2,2 liter dieselmotor van 61 kW/85 pk, een 1,8 liter benzine van 68,5 kW/95 pk, een 2,0 liter benzine van 85 kW/115 pk en aan de top een 2,0 liter zestienkleppen benzinemotor met een vermogen van 102 kW/140 pk. De Break is voorts te verkrijgen in een zevenpersoonsuitvoering met achterin een opklapbare bank voor twee kinde ren van 4 tot 10 jaar. Die is uit veiligheidsoverwegingen achterstevoren geplaatst. Stam Soestdijk B.V.: "De Laguna Break is doordacht en daarmee de geschikte auto voor zowel recreatieve doeleinden als voor zakelijk gebruik. De hoog door getrokken zijruiten en de in twee delen te openen achterdeur leveren een veel voud aan gebruiksmogelijkheden op. Comfort, geluidsisolatie en veiligheid staan op een hoog niveau, zoals we dat al jaren van Renault gewoon zijn. En dat voor een wel heel interessante prijs, want wij leveren de Laguna Break al vanaf 39.675 gulden!" Verrassingen Elke bezoeker van het van 7 tot en met 25 september durende festijn ontvangt bij Stam Soestdijk B.V. een voucher die tot 20 gulden korting geeft op een be zoek aan het avonturenpark De Efteling. Verder ontvangt iedereen een kraskaart, waarmee één van de 500 weekendarrangementen, inclusief een overnachting, in De Efteling is te win nen. Als klap op de vuurpijl is er bij aankoop van een auto kans op één van de 16 onvergetelijke droomcruises, die Renault cadeau doet. Zo zijn er wel heel veel redenen om Stam Soestdijk B.V. met een bezoek te vereren. bij aankoop van' een vlaai (uitgezonderd aktievlaai) Van Weedestraat 4611 - Soest Telefoon 02155-21059 voor de Aanmelden: tel. 1 41 52 Wie van dansen houdt, houdt van Slingerland... Daar leer je 't goed Daar is 't gezellig Daar is 't goedkoop ff el Slingerland M* maar op, dan hoor je 't zelf.. (of kom gewoon even langs tussen 15.00 en 21.OO uur, maar niet op zondag DANSCENTRUM Weegbreestraat 205 Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 24 augustus: IJzersterke politieke thriller van Ro man Polanski De laatste jaren is het relatief stil rond de Poolse/Franse regisseur Roman Polanski. Zijn laatste films misten de touch of genius die zijn films uit de ja ren '60 en '70 kenmerken. Maar met "Death and the Maiden" komt hij ijzer- sterk terug, ook al stelt hij zijn talent als filmmaker hier volledig ten dienste van het toneelstuk dat hij verfilmde. Terwijl Paulina Escobar aan het eten koken is, maakt ze zich ongerust waar haar man blijft. Het weer wordt steeds slechter. Op de radio hoort ze dat Gerardo Escobar, haar man, door de pas gekozen president is benoemd» tot hoofd van een onderzoekscommissie die moet nagaan in hoeverre de pas- afgezette leden van de dictatoriale rege ring zich hebben schuldiggemaakt aan misdaden tegen de mensenrechten. Ze neemt het haar man kwalijk dat hij de post heeft aanvaard, omdat ze bang is dat hij compromissen zal moeten slui ten en niet alle misdaden zal kunnen vervolgen. Zelf is ze één van de slacht offers van het vorig regime. Vijftien jaar geleden is ze wreed gemarteld, maar ze heeft de informatie die men wilde heb ben, de naam van Gerardo, niet losge laten. Dan hoort ze een vreemde auto buiten, en stemmen: haar man bedankt iemand voor de lift. Hij had een lekke band en kon meerijden met de vreemdeling. Wil die niet even binnenkomen om iets te drinken? Paulina kent de vreemdeling. Ze weet zeker dat dit de dokter is die haar tij dens haar verhoor moest martelen en die haar steeds wreed verkrachtte, waar bij hij altijd een strijkkwartet van Schubert draaide: dér Tod und das Madchen, Ze heeft hem nooit gezien, want ze was steeds geblinddoekt, maar heeft hem aan zijn stem herkend. Ze onderzoekt zijn auto en vindt inder daad een cassette met de bewuste mu ziek. Dan gaat ze het huis binnen, slaat de gast onverwacht buiten westen en bindt hem vast op de stoel. Onder de verbouwereerde blikken van haar man verklaart ze dat ze de man niet wil straf fen; ze wil slechts dat hij een bekente nis aflegt. Haar man mag daarbij zijn advocaat zijn. Die raakt in een moeilijk parket als de man blijft ontkennen en beweert dat hij tijdens de bewuste pe riode in het buitenland verkeerde... Roman Polanski heeft niet geprobeerd de toneel-oorsprong van "Death and the maiden" te verdoezelen. Maar het ver haal is zo sterk, dat het geen extra scè nes die zich buitenshuis afspelen (die vaak aan verfilmde toneelstukken wor den toegevoegd) nodig heeft. Het stuk van de Chileen Ariel Dorfman was een wereldwijde hit. In Nederland was het stuk een paar jaar geleden bij het RO- Theater te zien. De film roept herinneringen op aan Polanski's vroege films, zoals zijn debuut "Mes in het water", wat ook een thril ler was voor twee mannen en een vrouw. Of aan "Cul de Sac", waarin ook een beperkte locatie tot beklemmende spanning leidde. Toevallig zijn deze en een aantal andere Polanski-films net opnieuw uitgebracht, zodat ze wellicht binnenkort ook weer in het filmhuis te zien zijn. Aanvang 20.30 uur; entree: f 7,50, CJP/65+ f 5,00. "Universele levensenergie", zo ver taalt Gitty Görög uit Soest de Japanse term "Reiki". Ze houdt over dit fenomeen - dat vooral ge kenmerkt wordt door handopleg ging - op dinsdag 29 augustus een lezing in C-drie. Gitty is sinds kort Reiki-meester. Dat wil zeggen dat ze bevoegd is om Reiki ook door te geven aan anderen en cur sussen mag geven. Met de lezing in C- drie hoopt ze daarvoor volgende week dinsdagavond in Soest voldoende be langstelling te wekken. Reiki wordt omschreven als een "oude geneeskunst", die rond de eeuwwisseling (opnieuw) is ontdekt door de christen arts Mikao Usui. Volgens Gitty Görög - haar vader was van Hongaarse af komst - gaat het fenomeen terug tot bij belse tijden en kwam het bij dr. Usui rechtstreeks voort uit zijn christelijke levensovertuiging. Dat geldt ook voor Gitty zelf. Concreet gaat het bij Reiki om handoplegging. Daardoor wordt als het ware een "kanaal" geopend waar door de kosmische of universele levens energie weer in de mensen kan stromen en allerlei fysieke en psychische proble men kan (helpen te) genezen. Geschenk van God Door de toepassing van Reiki wordt de balans hersteld en worden blokkades opgeheven, waardoor mensen weer op timaal en vitaal kunnen functioneren, aldus Gitty. "Het is niks paranormaals en je hóeft ook niet gelovig te zijn om Reiki toe te passen of te gebruiken, maar voor mij persoonlijk is het wel een geschenk van God." Reiki is geen "techniek", benadrukt ze. "Ik ben absoluut geen wonderdokter en ik heb zeker geen toverstokje of zoiets." Er is volgens haar in feite ook niets natuurlijkers dan "je handen op een zere plek leggen", want daar komt Reiki kortweg op neer: "de handen op een rustige en liefdevolle manier daar leggen waar het nodig is. Wie eenmaal Reiki heeft merkt dat de helende energie door zijn handen stroomt en het eigen of an dermans genezingsproces helpt. Reiki wordt toegepast op een gekleed lichaam. "Er gebeurt dus niks," aldus Gitty, "maar je kunt het wel voelen. Sommige mensen ervaren dat heel sterk. Dan roepen ze: het stroomt echt als een gek." Er is ook eigenlijk niets praktischere dan Reiki, vindt ze, "want je handen heb je altijd bij je." Een Reiki-behandeling duurt doorgaans een uur. "Met je handen loop je als het ware het lichaam af." Reiki is te gebrui ken bij een lange lijst kwalen en proble men, zoals verwondingen, stress-situa ties, angst, hoofdpijn en ouderdoms- klachten; Het brengt ook duidelijkheid in geestelijke conflicten en ondersteunt het persoonlijk geloof. Reiki bereikt dat door diepe ontspan ning, warmte, aandacht en bewustwor ding, aldus Gitty. Reiki is soms vol doende voor genezing, maar treedt nooit in de plaats van de reguliere ge neeskunde. Soms dient het als onder steuning voor de "gewone" behandeling van de arts. "Ik neem op z'n tijd ook wel eens een aspirientje," zegt Gitty. De Zaaier Iedereen kan Reiki leren. De eerste graad - Reiki I - is al voldoende om Reiki met succes toe te passen. Reiki II is voor mensen die zich nog verder wil len verdiepen en Reiki III is de Mees- ter-graad. Gitty is zelf, na een jarenlange opleiding, Reiki-meester geworden en heeft recent het Reiki Centrum De Zaaier opgericht, gevestigd op haar huisadres aan de Di Lassostraat. Ze be handelt mensen, maar geeft haar Reiki- kennis ook graag met cursussen en workshops. Wie nieuwsgierig is geworden naar de mogelijkheden van Reiki is hartelijk welkom op de lezing in C-drie, die dinsdagavond 29 augustus om 20.00 uur begint. De toegang is gratis. Tijdens de lezing worden er ook korte demon stratie-behandelingen gegeven door een collega Reiki-meester. Verder informa tie: tel. 27972 in Soest. Tweemaal kan men komende zon dag in Soest genieten van het Canadese koor "Con Spirito", dat momenteel een Nederlandse toer nee maakt. Het koor telt nogal wat emigranten uit Nederland in de ge lederen. Dirigent John P. Kaldeway bijvoorbeeld emigreerde op vierjarige leeftijd uit Soest naar Canada. Zijn ouders en grootouders waren destijds vaste Julianakerk-gangers. Andere Kaldeways zijn er ook: Laurens Kaldeway, die het koor begeleidt, en Janette Kaldeway, die als trompettist soleert. Verder verleent de sopraan Beniota Wolters haar mede werking. Het Con Spirito-koor werkt zondag ochtend mee aan de kerkdienst in de Julianakerk (samen met de Emmakerk) aan de Julkianalaan 19. De dienst begint om 10.00 uur. 's Avonds om half acht treedt Con Spirito opnieuw in de Julianakerk voor het voetlicht. Dan wordt er een geza menlijk koorconcert gegeven, waaraan ook wordt meegewerkt door de koren "Con Spirito" uit Canada. Sursum Corda o.l.v. Wim ter Haar, met aan het orgel Adri Goor, en het chr. gemengd koor Juliana o.l.v. Gerard van Dolder, met Henk v.d. Hoeven aan de piano. Ook het interkerkelijk koor Hilversum uit de radiostad doet mee. Het staat onder leiding van les Nijman en het orgel wordt bespeeld door Klaas de Haan. De toegang is gratis; wel wordt er een collecte gehouden voor de onkosten. Per 24 augustus a.s. zijn wij weer geopend. In uw en onze vakantie hebben wij van de gelegenheid gebruik gemaakt om onze zaak te moderniseren. Vanaf donderdag 24 augustus kunt u weer bij ons terecht om uw schoenen- en leerreparaties ambachtelijk en vak kundig te laten herstellen. H I

Soester Courant | 1995 | | pagina 7