Rabobank Soest/Baarn emka MOSSEL-PAKKET Ook Slingerland laat de poppetjes weer dansen Alie's Baby- en Kleutershop heeft voor de kleinsten alles in huis Zaterdag gratis mosselen proeven bij Soester vishandel Ruud Smit PllnMand MOSSELPAN-SPAARAKTIE 'Nazomeren' bij Jasmijn 02155- 17954 Les krijgen op een andere manier Sieraden gestolen uit huis Torenstraat Beveiligt alles! Tel. 24142 Nieuwe winkel is een aanwinst voor Soest RUUD SMIT visspecialiteiterï Zaterdag 9 september WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 Speciale mosselpakketten en mosselpan-spaaractie Rabobank Soest. De lekkerste worst is altijd maar tijdelijk in de aanbieding. Onze modernste betaalautomaat ook. We hebben de bloedhete zomer nog maar net achter de rug of de kranten Staan al weer vol met advertenties over dansen. Nederland maakt zich op voor een gezellige herfst en mis schien wel voor een ouderwets koude winter. Daar hoort uitgaan bij. Niet alleen naar de bios, het theater en de concertzaal, ook de danscentra zorgen op een plezierige manier voor een gezond stuk ont spanning. Je kunt er, jong of oud, 'gewoon lekker een avondje uit gaan'. Bij Slingerland in Soest zijn ze klaar voor het nieuwe seizoen, dat werkelijk bol staat van de aktiviteiten. 'Ze laten de poppetjes weer dansen'. Pa gina's grote advertenties in de landelijke pers wekken Nederland met die slogan op om weer massaal de vloer op te gaan. En daar is best alle reden toe. De tijden van de statige leraren, die de monotone "mmando s "slow-kwik-kwik-slow" en oor-achter-zij-en-sluit" vaak als enige geleidende teksten bij het les geven zigden, zijn al vele jaren voorbij, ansen leren' doe je tegenwoordig in oderne centra die hun kursussen vol- edig op de praktijk hebben gericht. De anier waarop je vandaag de dag ken- 's maakt met de Engelse of de Weense als lijkt in de verste verten niet meer ^p het wat deftige, formele gedoe van oeger. Dansen is swingen, vrolijkheid, tspanning, je drankje drinken, nieuwe 'enden en vriendinnen maken, plezie- 'g uitgaan: niks meer en niks minder, 'et is,]etterlijk een prima avondje stap- en! Slingerland 'Nieuwe Stijl' Als er iemand ervaring heeft in het ge en van dansles dan is het Wim Slinger and wel. Hij kent de kneepjes van het ak tot in de fijnste details. Maar hij eet ook maar al te goed dat de kursist an vandaag vooral uit is op gezellig- eid, meer dan op super-perfect leren dansen. Slingerland: "Alles draait om bewegen, dat lijkt logisch, maar je moet wel góed bewegen. Op maat, op tempo, in het juiste ritme en dan nog met z'n tweeën tegelijk. Dat is best moeilijk weetje dat? Veel mensen, het geldt voor de jeugd" net zo goed als voor de oudere kursist, hebben niet zoveel boodschap aan al te grote perfectie. Het moet niet te inge wikkeld worden. Ze willen het wel snel leren voor op feestjes en als ze op va kantie zijn. Ze dansen overal op als ze de smaak te pakken krijgen maar vaak hebben velen niet eens in de gaten of ze met een tango of een kwikstep te doen hebben. Als 't maar plezierig is! En daarom gaan we een beetje anders les geven. Wij gaan proberen voor iedereen de kursussen zodanig in elkaar te zetten dat dat plezier voorop blijft staan. We noemen die aanpak 'Slingerland Nieuwe Stijl'. De basis van het lesgeven blijft na tuurlijk overeind. Je kan alleen maar goed dansen leren als je de grondbegin selen voldoende onder de knie hebt. Maar als dat eenmaal is geleerd, worden er keuzes gemaakt, samen met de kursisten. En we zorgen ervoor dat ze snel uit de voeten kunnen met de spe ciale "Disco-fox", noem het maar een handig dansrecept datje eigenlijk op elk 'muziekje kunt toepassen", aldus Slinger land.. Ook traditioneel De indruk mag zeker niet ontstaan als zou Slingerland zijn lesprogramma's to taal hebben veranderd. De gewone ma nier van lesgeven met dansen als de kwikstep, de tango, de Weense wals en ga zo maar door, blijft uiteraard gehand haafd. Er zijn nog steeds voldoende jon geren en ouderen die die traditionele dansen zo goed mogelijk willen beheer sen. Slingerland is de eerste die ze daar graag mee van dienst zal zijn. Ook de paren die in de toekomst aan wedstrij den willen deelnemen, zowel nationaal als internationaal, zijn bij Wim Slinger land natuurlijk aan het juiste adres. Het roemruchte "formation-dansen", Latin zowel als Ballroom, staat weer op het programma. Slingerland heeft zijn spo ren volop in die danswereld verdiend en weet precies waar het op aan moet ko men. De ervaren dansleraar is volledig gediplomeerd en NADB-erkend als wedstrijdtrainer. De NADB is aangeslo ten bij de NSF-NOC, want dansen is sinds kort een officiële tak van sport, waardoor ook deelneming aan de Olympische Spelen in de nabije toe komst tot de mogelijkheden gaat beho ren. 'Kidswing' De lesprogramma's van Slingerland hou den rekening met alle leeftijden. Er is voor elk wat wils. Nieuw is de "Kid- Swing"-kursus, speciaal bedacht voor de jonge junioren van 7 tot 11 jaar. Er wordt les gegeven op onder meer Disney-melodieën waarbij films worden vertoond op een groot videoscherm. De "Kidswing"- kursussen worden gehou den op de woensdag- en zaterdag middagen van 15.00 tot 16.00 uur. Een mooie tijd voor het jonge volkje! Wie alles wil weten over het nieuwe seizoen bij Slingerland doet er verstandig aan Het dans-, en disco- en partycenter heeft en dansvloer van ruim 200 vier kante meter. een bezoekje te brengen aan één van de Open Huis-party's. Paren, gehuwden en singles (alleenstaanden, voor wie een speciale kursus wordt georganiseerd) kunnen terecht op vrijdag- 8 en zondag avond 10 september. Aanvang 21.00 uur en de toegang is natuurlijk gratis. Dat geldt ook voor de Open Huis-party voor jeugd en jongeren die aanstaande zaterdagavond 9 september wordt ge houden, aanvang 20.30 uur. Als bijzon derheid: je leert daar de kwikstep in 15 minuten! Zoals gezegd: ook bij Slinger land laten ze de poppetjes weer dansen! U vindt het bekende Soester dans centrum aan de Weegbreestraat op nummer 205, naast de Smitshof, recht tegenover het parkeerterrein (ruimte genoeg, ook. vlak voor de deur!) waarop wekelijks de markt wordt gehouden. Telefoon: 02155-17954. Van een 25-jarige vrouw uit Soest zijn sieraden gestolen. De kostbaarheden werden uit haar woning aan de Toren straat ontvreemd. Er zijn braaksporen aangetroffen. Ook een woning aan de Beukenlaan werd door een inbreker bezocht. Dat werd vrijdagavond ontdekt door een kennis van de bewoners die niet thuis waren. Niet bekend is wat er is wegge haald. Snelle service en kwaliteit voor een scherpe prijs. Nieuwstraat Soest. Wim Slingerland. Ruud Smit doet dat in samenwerking met zijn voornaamste mosselleverancier, de firma Barbé uit het Zeeuwse Yerseke, een van de bekendste namen op mosselgebied. Van tien uur 's mor gens tot vier uur 's middags kunnen de klanten met eigen ogen aanschouwen hoe de smakelijke schelpdiertjes worden bereid. Dat gebeurt in een grote pan met een doorzichtig deksel, zodat het hele proces nauwkeurig te volgen is. Het duurt niet lang, want de mosselen staan binnen vijf minuten "op tafel". De mosselen worden gekookt in een mengsel van witte wijn en verse mossel groenten, waarvan alleen Ruud Smit het recept kent. Iedere bezoeker mag proe ven van deze "vruchten der zee", uiter aard onder het genot van een glaasje wijn. De mosselen worden vergezeld van heerlijke sausjes uit eigen keuken: ravigotte-, cocktail-, mosterd/dille-, remoulade- en knoflooksaus. Mosselen zijn inderdaad heel gezond, zegt Ruud Smit. Ze bevatten o.a. heel veel vitaminen en mineralen en wie het geloven wil mag er zelfs een zeer gun stig effect voor de liefde van verwach ten. Bij de viswinkel zijn ze in diverse variaties verkrijgbaar: niet alleen ge kookt, maar ook gebakken of in het zuur. En lekker zijn ze altijd! Mosselen zijn een vers produkt, dat bij de verwerking na de oogst met grote omzichtigheid wordt behandeld. De firma Barbé gebruikt daarvoor zelfs machines die bekleed zijn met zacht rubber - een Europese primeur! - zodat de soms breekbare schelpen niet bescha digd worden en tijdens het verwerkings proces nooit dieper dan tien centimeter vallen. Geen wonder dat deze mosselen dus volledig aanspraak mogen maken op de vermelding "kwaliteitsmosselen". De mosselen zijn tijdens het verwer kingsproces doorgekoeld (als het ware "in winterslaap"), waardoor de schelp minder snel open gaat en de mossel zijn vocht vasthoudt, wat de kwaliteit en de smaak bevordert. Na aankoop kan de consument de mosselen in de koelkast (niet hoger dan 7 graden, maar beslist niet in het vriesvak) nog zeker wel drie a vier dagen goed houden. Mosselpakket Zowel op de demonstratie-zaterdag als op de vrijdag ervoor laat Ruud Smit de presentatie vergezeld gaan van een spe ciale aanbieding: een compleet mossel pakket, bestaande uit twee kilo mosse len, een zakje verse mosselgroente, een fles droge witte wijn, een stokbrood van de warme bakker én twee sauzen naar keuze, voor de bijzonder aantrekkelijke prijs van f 21,75. Voor dat bedrag heeft men een complete, voedzame en zeer smakelijke maaltijd voor twee personen. Mosselpan Bovendien kan men meedoen aan de speciale mosselpan-spaaractie. Bij elke aankoop van een 2-kilo-zak mosselen wordt een stempel op de spaarkaart ge zet; met 8 stempels is de kaart vol en krijgt men het aankoopbedrag van de mosselpan (f 13,50) terug. Deze actie duurt overigens tot 31 maart volgend jaar, zodat er ruimschoots tijd is om mosselen te eten en stempels te sparen. Bij vishandel Ruud Smit weten ze a les van mosselen, en zeker ook van de smakelijkste manieren om er ten volle van te genieten. Bij elke aankoop krijgt de consument bovendien nog een gra tis receptenboekje mee naar huis, zodat er ook thuis volop genoten kan worden van deze lekkernij uit de Zeeuwse wa teren. zak super-mosselen verse mosselgroente 2 sausen naar keuze fles droge witte wijn stokbrood van de warme bakker gratis recepten Een komplete maaltijd voor 2 personen 01 75 nu Z Geldig 8 en 9 september 1995 Reserveer tijdig, want vers vers, dus op op van weedestraat 149 3761 cd soest tel. 02155- 1 52 88 Let op onze Na een lange warme zomer wordt het weer tijd om het huis gezellig te maken. Al vele jaren heeft Bloemenhuis Jasmijn hortensia shows georganiseerd, dit jaar laten zij echter nog meer zien. Doordat er bijna geen nachtvorst was in het late voorjaar leek het erop dat dit jaar een geweldig hortensiajaar zou wor den. Maar door de w^rme zomer zijn veel hortensiabloemen in de tuin ver brand. Jasmijn gaat desondanks toch de vele mogelijkheden "van de hortensia demonstreren in biedermeiers, manden, boeketten en kransen, maar ook het drogen van hortensia's etc. De bloembindsters van Jasmijn zullen nieuwe ideeën voor de nazomer aandra gen. Naast de hortensia zal dit jaar ook veel met kalebassen, turkse mutsen en 'sterfruit', gedroogde lavendel, zonne bloemen en hop, worden gewerkt. Bij Jasmijn aan de Smitshof wordt op een later tijdstip gedemonstreerd, maar is uiteraard wel alles te koop. Kortom: iedereen 'die weer sfeer in huis wil moet zaterdag zeker even gaan kijken, vanaf 10.00 uur, bij Bloemenhuis Jasmijn in winkelcentrum Hartje Zuid, Zuid promenade 9. Niet omdat de R 'in de maand' is - het mosselseizoen loopt door mo derne koeltechnieken tegenwoordig van juli tot april - maar gewoon om dat mosselen erg lekker zijn en bo vendien heel gezond... Daarom ko: men mosselliefhebbers (en dat zijn er heel wat!) zaterdag volop aan hun trekken bij vishandel Ruud Smit. In de bekende viswinkel aan de Van Weedestraat 149 wordt op 9 sep tember een speciale mossel-kook demonstratie gegeven. (of kom gewoon even langs tussen 15.00 en 21.00 uur, maar niet op zondag) DANSCENTRUM Weegbreestraat 205 Een aanwinst, zo mag men Alie's Baby- en Kleutershop aan de Kerk straat 84 - aan het "begin" van het winkelcentrum Soest-zuid - met een gerust hart noemen. Het is de eerste en enige babyspeciaalzaak van Soest en biedt een groot en zeer ge varieerd assortiment aan kleding en andere "benodigdheden" voor de kleinsten. Wie de splinternieuwe winkel - vorige week donderdag geopend - binnenkomt kijkt zijn ogen uit. Het pand dat voor heen in gebruik was als makelaars kantoor (en nog vroeger als schoenen winkel) is in korte tijd omgetoverd tot een waar paradijs voor baby's en kleu ters. Jonge Soestertjes in de maatjes 56 tot 116 - zeg maar tot ze een jaar of drie zijn - kunnen er compleet "aangekleed" worden, maar hun vaders en moeders vinden er bovendien een grote sortering van 'artikelen die in het baby- en kleuter leven niet gemist kunnen worden: van kinderbadjes tot luieremmers, van speel goed tot rammelaars, van autostoeltjes en campingbedjes tot buggy's en wandelwagens en uiteraard ook een groot aantal verzorgingsprodukten. Voor onderneemster Alie Verweij is de Soester baby- en kleuterwinkel het derde filiaal, naast de bestaande zaken in Leusden (winkelcentrum Hamershof) en Amersfoort (winkelcentrum Emi- claer). Samen met haar dochter Jeannette, die in Amersfoort de scepter zwaait, was Alie van oordeel dat Soest gewoon een goeie baby- en kleuterzaak nódig heeft. "Er kwamen al heel veel mensen uit Soest naar onze zaak in Amersfoort, dus het was logisch om hier eens goed rond te kijken." De zaak is vorige week open gegaan en heeft al heel wat belangstelling getrok ken. Alie is er zelf de meeste dagen en wordt in de winkel geassisteerd door verkoopster Claudia. "Goed helpen, goed informeren, een goede service", dat is volgens Alie Verweij het geheim van goed zakendoen. "Maar bovendien is dit een heel leuk en vriendelijk vak." Aanbiedingen Ter gelegenheid van de officiële opening presenteerde de nieuwe baby- en kleuterspeciaalzaak enkele bijzondere aanbiedingen en die zijn inmiddels op spreekwoordelijke wijze "weggevlogen". Bij de Rabobank bestelt u tot 31 oktober 1995 voor maar 1.450,-* een hypermoderne betaalautomaat. Die boven dien is voorbereid op de toekomstige manier van elektronisch betalen. Dat betekent een korting van maar liefst 500,- op de normale prijs van 1.950,-*. Reden genoeg om even bij ons langs te komen of te bellen voor meer informatie of een afspraak met dhr. Cees Oudshoorn, telefoon 02155 - 96363. Tarieven excl. BTW. Met de Rabobank sta je er niet alleen voor. Wie van dansen houdt, houdt van Slingerland... Daar leer je 't goed Daar is 't gezellig is 't goedkoop Vjel Slingerland maar op, an hoor je 't zelf... Maar ook deze week (tot komende woensdag) gelden ze nog volop: een autostoeltje (tot 18 kilo) van f 229,- voor f 169,-; een autostoeltje (van 0 tot 9 maanden) van f 169,- voor f 129,- en een twee-standen-buggy met gratis pa rasol voor slechts f 159,-. Alie's Baby- en Kleutershop, Kerkstraat 84, is van dinsdag t/m vrijdag geopend van 09.30 tot 17.30 uur; op maandag vanaf 13.00 uur en op zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. De zaak is ook op de vrij dagse koopavond open van 19.00 tot 21.00 uur. •Alie Verweij (l.) en verkoopster Claudia bij de ingang van de nieuwe zaakwaar de ooievaar op de stoep de aandacht trekt. i

Soester Courant | 1995 | | pagina 11