Hypotheek-adviseurs ...met kennis van zaken. ^Van Breukelen Vast-goed OP 'T Voorlichtingscampagne Diabetes Fonds Soest 50 jaar geleden De Klim IVARIAI T Introductiecursus: 'helpen bij een dementerende thuis' Gevraat VASTE-, INVAL LOPER WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers Voorverkoop toegangskaarten gildefeesten Komnginnelaan 40, SoestTel. 02155-17962 "De onbekende diabeet(suikerziekte) EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN Bij Thuishulpcentrale (THC) Verdraaide knie voor volleybalster Soest viert Koninginnedag en Bevrijdingsfeest. Een regel waaraan ten onrechte aanstoot is genomen. Officieele mededeelingen PAGINA 4' WOENSDAG 6 SE woensdag 6 september 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST f Soester Cot Afgelopen woensdag trof u in deze Soester Courant een ingezonden brief aan van A.M.A. Burée aangaande de ervaringen bij de voorverkoop van de toegangskaarten voor de Feest/Dans avond tijdens de gildefeesten. Wij zijn het met de schrijfster of schrij ver eens dat er voor een andere vorm van voorverkoop voor deze toegangs kaarten moet worden gekozen. Welke, daarover zal het bestuur van het gilde zich in de komende periode buigen. We hebben te maken met het feit dat er meer mensen een kaart willen hebben dan dat wij als organisatie maximaal kunnen en willen verkopen. Tot voor enkele jaren waren er genoeg kaarten, vanaf 1994 is er echter een tekort, dat elk jaar groter lijkt te worden. Juist hier door ontstaat er gedrang, omdat er als het ware een run ontstaat op de ver koop. Dat er zwarthandelaren zijn die over tien of meer kaarten beschikken, betwijfelen wij. Er worden niet meer dan vier kaarten per persoon verkocht. Slechts incidenteel is het voorgekomen dat er door het voordringen meer kaar ten door één persoon zijn gekocht. Dit zullen er nooit veel zijn geweest. Voor verkoop op andere plaatsen geeft geen garantie dat er geen zwarte markt kan ontstaan. Een goede oplossing is dan ook moeilijk te vinden. Met de keuze van het tijdstip van voor verkoop op zaterdagmiddag om 16.00 uur enkele jaren geleden is gekozen voor een moment dat de meeste men sen (ook de deelnemers aan bijvoor beeld de Volksspelen) in de gelegenheid zijn in de rij te staan. Dat dit leidde tot onnodig nare omstandigheden hebben wij dit jaar ervaren en wij zullen hieraan zeker wat doen. Het is ons alles waard om de gildefeesten een echt feest te doen zijn, zonder wanklanken. René van Hal namens de organisatie van de Gildefeesten Soest 1995 Het Diabetes Fonds Nederland is 3 september gestart met een lande lijke voorlichtingsaktie 'De onbe kende diabeet'. Soms wordt diabe tes ook nog wel suikerziekte ge noemd. Uit wetenschappelijk* onderzoek in Hoorn en Rotterdam is gebleken dat ongeveer 200.000 mensen in Nederland ouderdomsdiabetes hebben zonder het zelf te weten. Als gevolg van het hebben van diabetes kunnen ernstige complica ties optreden als hart- en vaat- aandoeningen, oog- en nierafwijkingen en aantasting van de zenuwbanen. Bij mensen ouder dan 40 jaar ontstaat diabetes zeer geleidelijk, waardoor de klachten zeer vaag zijn. Mensen die vaak moeten plassen, altijd dorst heb ben en voortdurend moe zijn wordt aan geraden bij de huisarts een simpele test te laten doen. Dit geeft duidelijkheid en kan veel leed voorkomen. Diabetes is een stofwisselingsziekte waarbij de alvleesklier geen of niet vol doende insuline maakt. Voedsel wordt omgezet in bloedglucose. Insuline is glucose te laten opnemen. Bloedglucose is de belangrijkste brandstof van het lichaam. Zonder behandeling van dia betes wordt de bloedglucose niet door de cellen opgenomen. Met andere woorden, de motor van het lichaam raakt ontregeld. Om de ziekte diabetes en de complica ties te kunnen bestrijden is onderzoek noodzakelijk. Het DFN financiert 85% van het wetenschappelijk onderzoek rond diabetes in Nederland. Geïnteresseerden kunnen schriftelijk bij het Diabetes Fonds Nederland een gra tis boekwerkje aanvragen over diabetes. (Diabetes Fonds Nederland, Regentes- selaan 39, 3818 HH Amersfoort) nodig om de lichaamscellen de bloed- De opleiding voor het JEUGDDIPLOMA A (11 - en 12-jarigen) en het JEUGDDIPLOMAB(13-, 14-en 15-jarigen) begint op dins dag 12 september 1995, aanvang 18.30 uur, in het EHBO- ge bouw aan de Parallelweg 7a te Soest (16 lessen plus examen). Kosten jeugdcursus A f 30,-, kosten jeugdcursus B f 40,-. Aanmelden bij de EHBO-jeugdleidster: Mevrouw J.H. Kok-van Daatselaartel. 1 50 65 De Thuishulpcentrale (THC) zet zich in voor partners en familie van dementerenden, chronisch zieken en voor ouders/verzorgers van een gehandicapt kind. Voor deze ver zorgers is de taak vaak intensief. Zij komen soms met moeite toe aan het ondernemen van activiteiten voor zichzelf. Om de vaste verzorgers regelmatig tijd en ruimte voor zichzelf te geven biedt de THC de mogelijkheid een vrijwilliger in te schakelen om passief (oppassen) en/ of actief (wandelen, lezen, een spelletje) aanwezig te zijn. De THC wil de verzor gers zo goed mogelijk helpen. Dit ge beurt door vrijwilligers goed te instrue ren, te begeleiden en te scholen. In de maand september wordt voor vrij willigers die enkele uren per week bij dementerenden willen helpen, een introductiecursus gegeven. Van geïnteresseerden voor deze cursus wordt venvacht dat ze zich als vrijwilliger bij de THC opgeven. De cursus 'Helpen bij een dementerende in de thuissituatie' wordt gegeven op drie ochtenden: le bijeenkomst: maandag 2 oktober, 9.30-12.00 uur: 'Wat is dementie?' en vertoning van de videofilm 'de verloren tijd', m.m.v. mevr. G. Tiel Groenestege, psychologe bij de RIAGG. 2e bijeenkomst: maandag 9 oktober, 9.30-12.00 uur: 'Wat betekent de hulp van een vrijwilliger voor de partner en hoe om te gaan met een demente oudere?', m.m.v. Lucie Wildervanck, coördinator THC. 3e bijeenkomst: maandag 16 oktober, 9.30-12.00 uur: 'Taken, betrokkenheid van de vrijwilliger, sociale kaart', m.m.v. Lucie Wildervanck, coördinator THC. Belangstellenden zijn van harte welkom. Men kan zich telefonisch opgeven bij de Thuishulpcentrale, tel. 033-631334. Nadere informatie wordt gegeven door mevrouw L. Wildervanck, op boven staand telefoonnummer. De Contact persoon van de THC in Soest, is me vrouw E. Stanton, tel. 19226. De cursus is kosteloos en wordt gehouden in het gebouw van de Thuiszorg, Kleine Haag 1-3 in Amersfoort. Eem ambulance is zaterdagmiddag in allerijl naar Aqua Indoor gereden in verband met een blessure van een volleybalster. De sportster uit Heeze, lid van een club uit Weert, had haar knie verdraaid en werd naar ziekenhuis Eemland, locatie Lichtenberg, gebracht. Uit de Soester Courant van 7 September 1945 Soest heeft Koninginnefeest gevierd als nimmer te voren. Nimmer zagen we een zoo groote en algemeene voorbereiding en nimmer zoo'n uitgebreid programma. Hoe kon het ook anders. Vijf jaar lang was het ons niet vergund oranjefeest te vieren en uiting te geven aan onze ge voelens jegens Koningin en Vorstenhuis. We wisten het lang te voren. 31 Augus tus 1945 zou hoog uitsteken boven dien dag van voorgaande jaren. Ook ditmaal werden de feesten georga niseerd door een comité, samengesteld Uit vertegenwoordigers van Soest-Voor- uit en de buurtvereenigingen. De grootst mogelijke belangstelling voor de feesten werd hierdoor gewekt en veel handen kwamen hierdoor beschikbaar om het veel omvattende werk te doen. Het begin der feesten. Een goede gedachte was het de feesten des avonds te voren te beginnen mei dankdiensten in alle kerken en dat ook onze plaatsgenooten behoefte gevoel den den Almachtige dank te brengen nu de oorlog en alle daaraan verbonden leed voorbij waren, bleek wel uit de groote opkomst in de meeste kerken. De belangstelling voor het dien avond door RV.O. in het rosarium gegeven concert was eveneens groot. Oud en jong was dien avond op de beeri, hetgeen onge twijfeld mede zijn oorzaak vond in den etalagewedstrijd. Etalages, welke gedu rende eenige jaren niets aanlokkelijks hadden geboden of met planken dicht getimmerd waren geweest, waren nu omgetooverd tot fraaie uitstallingen met licl?t en kleur. Koninginnedag. De groote verwachting, dat het oranje zonnetje ons dien dag gunstig gezind zou zijn, verdwenen al spoedig door de aanhoudende regenbuien. Toch kon dit duizenden gemeentenaren niet weerhouden op te trekken naar het gemeentehuis om te genieten van de goede zang en koraalmuziek. Tijdens de opstelling van den optocht op den Eng klaarde de lucht echter op en de verwachting, dat de regen tijdens de feestdagen geen spelbreker zou zijn, keerde terug. De deelname aan den op tocht was ditmaal bijzonder groot. Een 70-tal praalwagens, auto's en versierde wagens vormden een stoet van eenige kilometers. De kinder- en volksspelen, welke op den middag wefden gehouden op terrei nen aan de Vredehofstraat en de Hildebrandtlaan zijn eveneens een groot succes geworden. De deelname voor de diverse spelen was bijzonder groot, het geen ook het geval was met het ring steken met versierde sjezen en op losse paarden en de fietswedstrijd met rijwie len zonder banden. Des avonds trokken de liefhebbers van zang en muziek naar het rosarium voor den volkszang en 't concert, waar de lie deren door een groote menigte uit volle borst werden meegezonden. Anderen bezochten het openlucht theater, waar de opvoering plaats had van "Kloris en Roosje" door de Buurt- vereen. 'De Birkt', onder regie van den heer Hastrig. Het theater was voor dit gebeuren ge vuld als nimmer te voren en de vele kwinkslagen, welke door Thomasvaer en Pieternel werden gedaan, deden her haaldelijk een uitbundig gejuich opgaan. Het slot van den dag werd gevormd door het groote vuurwerk, dat aan de Ferd. Huijcklaan werd ontstoken en waarvan door duizenden werd genoten. Zaterdag 1 september. De tweede dag werd ingezet met een optocht met versierde rijwielen, wagen tjes enz. door de Soester jeugd. Het geheel vormde een stoet waaraan geen einde scheen te komen. Aan de versiering was bovendien zooveel zorg besteed, dat het jammer is, dat niet een grootere route kon worden gemaakt. Vele gemeentenaren, die deze optocht niet zagen, hebben werkelijk veel ge mist. Het slot der feesten werd gevormd door een feestavond in het openluchttheater, welke was georganiseerd door de Chr. Oranjevereeniging "Beatrix" en een groot geïllumineerd tuinfeest op "Braamhage". Ook nu weer was het openluchttheater geheel uitverkocht. De zangver. "Excelsior" uit Spakenburg zong natio nale en volksliederen, die danig werden meegezongen en een openlucht-bio scoop deed de rest. Naast komische films, journaal enz. kwamen ook de kinderfeesten in den paleistuin en de autotocht van de Prinselijke familie door onze gemeente op het doek. De aanwe zigen waren meer dan voldaan. Ook het tuinfeest op "Braamhage" is geslaagd. Als we ergens over de hoof den konden loopen, dan was 't zeker hier. Jammer, dat zoo nu en dan een leegte ontstond doordat het gezelschap van "De levende Poppenkast" ter elfder ure mededeeling van verhindering kwam doen. Bier, ijs, fruit, bouillon en broodjes wa ren voldoende aanwezig en de kwaliteit liet niets te wenschen over. Het was al een heel poosje nadat het klokje van 12 zich had laten hooren voor het einde kwam aan den Soester Koninginnedag en ons bevrijdingsfeest. Tot slot memoreeren wij nog even de gehouden wedstrijd in gevelversiering, waarvoor veel deelnemers waren inge schreven. Van versiering en verlichting was veel werk gemaakt. Ingezonden Stukken. Bij de eerste repetitie van de vereenigde zangers en zangeressen is door enkele Gereformeerde leden aanmerking ge- maakt op den vierden regel van het derde couplet van "De driekleur herre zen", waarin de wensch, de bede, neergelegd, dat ons volk, door lijden gelouterd en veredeld, één moge zijn, dat het niet meer verdeeld moge, wor den door partijzucht, en "dat godsdienst geen twist meer zal zaaien". Daarmede - zoo werd betoogd - wordt de godsdienst verkleineerd en naar be neden gehaald; 't is, alsof de godsdienst nog nooit anders heeft gedaan dan twist zaaien. Wie. dien regel aldus leest en interpre teert, geeft echter blijk van een wel zeer bekrompen verstand! In de eerste plaats omdat "godsdienst een abstract begrip is, en dus zelf niets kan doen. Het zijn de menschen, die door den godsdienst iets kunnen doen n.1. God dienen, maar ook... onderling twisten over de wijze waarop men God zal dienen en dezen twist kan men ui teraard op velerlei wijze en op velerlei gebied ontketenen. Dat noem ik de godsdienst verkleineeren en naar bene den halen. De bede in dien vierden regel neerge legd is dus geen andere dan deze, dat men door godsdienst geen twist meer zal zaaien. Om'der lieve vrede wille, in verband met de gemeenschappelijke viering van den verjaardag van onze Koningin, heb ik goed gevonden die "critiek" tegemoet te komen door dien regel te wijzigen in "waar broederschap liefde zal zaaien". Dat voornoemd lied ongewijzigd is ge zongen door 'n groote Gereformeerde zangver. elders ZONDER eenige aan merking, en dat ik van geen der duizen den koopers van dat lied eenige aanmer king heb gehoord, bewijst toch zeker wel, dat de bewuste regel voor ieder, die gezegend is met een normaal verstand, niets aanstootelijks heeft. Dankend voor de verleende plaatsruimte. Mr. J.H. VAN DOORNE. Burgemeester en Weth. van Soest, over wegende, dat Veldmaarschalk Montgo- mery, die het opperbevel voerde over de geallieerde troepen, die Nederland van het Duitsche juk hebben bevrijd, op 1 September j.1. zijn eerste officieele be zoek aan Nederland heeft gebracht, welk bezoek te pl.m. 10.30 uur op het vliegveld te Soèsterberg plaats had, dat zulks voor de gemeente Soest een groote eer is en ter herinnering aan dit feit de naam van de Banningstraat, welke straat loopt van Soesterberg langs het vliegveld naar Soestduinen, dient te worden gewijzigd in: "Veldmaarschalk Montgomeryweg"; besluiten met ingang van 1 September a.s. de benaming van de Banningstraat te veranderen in Veld maarschalk Montgomeryweg". Uitgave: Gemeente Soest Staf Vooriichting Raadhuisplein 1 - 3762 av Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 RAADSVERGADERING De gemeenteraad vergadert op donderdag 21 september om 19.30 uur in het gemeentehuis. Agenda: 1. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid. 2. Spreekrecht. 3. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 juni 199l5. 4. Ingekomen stukken en mededelingen van de voorzitter. 5. Vragenhalfuurtje. 6. Voorstel 95- 99: voorbereidingsbesluit voor de percelen Wiardi Beckmanstraat 491 en Park Vredehof 4a. 7. Voorstel 95-108: gewijzigd vaststellen bestemmingsplan Soesterberg-Noord. 8. Voorstel 95- 95: overdracht en aanvaarding van weggedeelten; machtiging tot verdere af wikkeling hiervan door burgemeester en wethouders. 9. Voorstel 95- 97een tweetal verzoeken om toekenning planschade voorleggen aan de SA- OZ. 10. Voorstel 95-105: krediet voor het maken.van een randvoorziening van de riolering nabij de Maatweg op het terrein van de RWZI. 11. Voorstel 95-104: krediet voor de externe ondersteuning ter voorbereiding en uitvoering van een aantal onderwijsaangelegenheden. 12. Voorstel 95-100: toeslagen- en verlagingsbeleid ingevolge de Algemene Bijstandswet. 13. Voorstel 95- 98: het buitengebruikstellen van het schoolgebouw De Schakel. 14. Voorstel 95-103: verhuur ruimte in het Orlando di Lassogebouw. 15. Voorstel 95-109: aankoop grond naast woning Koningsweg 5. 16. Voorstel 95- 92: verkoop grond gelegen in het plan Boerenstreek aan de Woningstichting Soest. 17. Voorstel 95- 96: verkoop grond naast Apollo 61. 18. Voorstel 95-101: verkoop grond gelegen nabij de Dalweg aan Stichting De Opbouw. 19. Voorstel 95-107: verslag klachtenregeling 1994-1995. 20. Voorstel 95- 94: wijziging verordening voor de commissie voor de bezwaar- en beroep schriften en benoeming van de leden ervan. Mededeling van de voorzifter: Om 21.00 uur zal de vergadering worden geschorst om vervolgens wethouders R.A. van Log- tenstein en raadslid W.A. Blaauw te huldigen in verband met hun 25 jaar raadslidmaatschap. Tevens wordt afscheid genomen van de heer F.L. Jansen, die zijn raadslidmaatschap beëindigt per 21 september 1995. Voor zover nodig wordt de agenda na de schorsing afgehandeld. Agenda en stukken liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek a. De totale inspreektijd per openbare raadsvergadering bedraagt 30 minuten. Het inspreken vindt voor afgaande aan de behandeling van het betreffende agendapunt plaats en bedraagt maximaal 3 minuten per persoon of groepering. b. Het spreekrecht (één termijn) geldt niet bij de agendapunten: opening, vaststelling van notulen, mede delingen, vragenhalfuurtje en bij voorstel tot benoeming van personen. c. Het spreekrecht geldt niet bij een agendapunt waarvoor reeds eerder in de raadscommissie(s) de moge lijkheid heeft opengestaan van het spreekrecht aldaar gebruik te maken. d. Van het gestelde onder c. is uitgezonderd het agendapunt waarbij het college een gewijzigd voorstel heeft verzonden, danwel schriftelijk een reactie heeft verzonden op de ontvangen commissie-adviezen. Het spreekrecht heeft dan alleen betrekking op de wijzigingen. e. De wens om gebruik te maken van het spreekrecht moet uiterlijk 12.00 uur op de dag waarop de verga dering van de raad wordt gehouden bij het kabinet van de burgemeester schriftelijk of telefonisch ge meld worden. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 24 augustus tot 31 augustus 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen. Perceel: Betreft: Nieuweweg 37 3 coniferen en 1 boom Bilderdijklaan 27 2 coniferen Claroenstekerpad 13 3 esdoorns Klaarwaterweg 21 diverse bomen Van der Griendtlaan 12 1 berk Jan Thijssenhof 10 2 berken .Boekweitland 32 1 ceder Foekenlaan 17 6 pseudotsuga's, 1 berk, 1 beuk en 1 prinus Julianalaan 55 1 conifeer Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen en milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 24 augustus tot 31 augustus 1995 De volgende kapvergunningen zijn verleend. Perceel: Plesmanstraat 199 Minstreelpad 41 Kastanjelaan 23 Waldeck Pyrmontlaan 25 Hartweg 51 Klaarwaterweg 61 Plesmanstraat 70 Draailier 28 Nieuweweg 2 Betreft: 1 berk 1 conifeer 1 berk 1 spar, 1 abies en 2 coniferen 1 berk 1 populier 1 berk 8 coniferen en 1 berk 2 coniferen Commissie: A.B.Z. Milieu c.a. Ruimtelijke Ordening c.a. Financiën c.a. datum: maandag 18-09-1995 maandag 18-09-1995 dinsdag 19-09-1995 dinsdag 19-09-1995 aanvang 08.30 uur 13.30 uur 08.30 uur 13.30 ïuir BESLUITEN B. EN W. d.d. 29 AUGUSTUS 1995 ONDERWERP (Mede)gebruik van militaire terreinen Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. INGEDIENDE BOUWAANVRAGEN BOUWPLAATS Apollo 120 Beckeringhstraat 43 Braamweg 42 Dorpsplein 17 Nieuweweg 34c Paulus Potterlaan 6 St. Theresiastraat 26 Wieksloterweg W.Z. 37 Zuidergracht 21 (95420) (95443) (95271) (95450) (95451) (95449) (95446) (95377) BETREFT plaatsen van een blokhut veranderen en restaureren van een kantoorvilla tot woning het plaatsen van een dakkapel aan achterzijde van de woning wijzigen van een gevel van de gymzaal plaatsen van een tuinhuisje uitbreiden van een garage uitbreiden van een woonhuis vergroten van een kas (open constructie) bouwen van een bedrijfshal met kantoor INGEDIEND 22-8-95 24-8-95 21-8-95 23-8-95 23-8-95 23-8-95 22-8-95 22-8-95 24-8-85 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. Nieuwjaarsreceptie Vrijstelling Winkelsluitingswet t.b.v. veiling Verzoek schorsing besluit m.b.t. bezwaarschrift aanschrijving Sauna Soesterberg Inlichtingen bouwen Valeriaan- straat 106 BESLISSING Van geval tot geval zal worden beslist of t.b.v. sociaal maatsch. doeleinden mede werking kan/zal worden verleend en zal toetsing van de aktiviteiten aan o.a. milieucriterium plaatsvinden. Zoals reeds eerder is aangegeven lijkt het old-time- festival opzichzelf uit een oogpunt van milieu niet onaanvaardbaar. Het enkele feit dat er auto's komen is geen reden om medewerking bij voorbaat te weigeren. Het gaat er om wat de aktiviteiten precies zijn. Daarover informatie d.m.v. indiening concrete plannen opvragen. De nieuwjaarsreceptie is vastgesteld op 2 januari 1996. Vrijstelling verlenen ex artikel 10, tweede lid onder b ten behoeve van openbare tapijtveiling op zondag 29 oktober van 13.00-18.00 uur in restaurant Darthuizen. Het besluit m.b.t. bezwaarschrift n.a.v. aanschrijving sauna niet schorsen Principe-verzoek afgewezen. Accent voor afwijzing leggen bij aantasting privacy. 4 4 l De 160 kinderen vai Weegbreestraat beleefden ma na de grote vakantie op een openbare school - ontstaan i en de Schakel - werd feesteli het schoolplein. Daarna mc en ze deden dat op een hee VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT VERZENDDATUM Banningstraat (ong.) (95429) bouwen van een schuilruimte voor paarden 18-8-95 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. SCHEMA OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN De openbare behandeling van de concept-begroting 1996 en de meerjarenbegroting 1996-1999 door de verschillende raadscommissies zal plaatsvinden volgens onderstaand schema: In Memoriï ds. H.J. Laml Heerspinl Vorige week werd beker H.J. Lambers Heerspink den. Van 1950 tot 1966, d was hij predikant van d< meerde Juliana-kerk in So Hij woonde in de toenmal rie aan de Wilhelminalaan Veel kerkgangers zullen nog herinneren: zijn li galmde 's zondags door ruimte als hij het Woon digde. Hij maande iedere kerkleden tot een trouw be beide diensten van de zon In de jaren dat hij in Soe: de Julianakerk ook verbou gebreid. Het oude gebouv veranderde in een groot bouw. Zestien jaar predikant zijn meente laat zijn sporen n< kenden veel ouderen hem 's Zomers kwam hij vaak terug naar Soest en bezoc wel enkelen. Hij zat dan vooraan in de kerk, met zij stalte en zijn witte haren. In 1966 vertrok ds. Lamb pink naar Nijverdal, de waar hij vandaan kwan emeritaat bleef hij daar v hebben goede herinner hem. Federatief voor de Aanmelden: tel. 1 Zaterdag f laten onze boeketten hortensia' Kom gezel in winkelt u de leuks sfeervolle Kalebassen, lavendel, sic potchrysant pompoenen BLOEr

Soester Courant | 1995 | | pagina 4