Hulleman opfïek Een volledige oogmeting bij Hulleman Optiek Gildefeesten weer groot succes dank zij medewerking veel Soesters Apollo concerteert met Pools koor '^echië Drie activiteiten op de rol van Katholiek Vrouwengilde Nieuwe serie lezingen en astrologiecursus in Soest Start cursussen Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht Trema'87 opent morgen zijn deuren in Orlando-gebouw Handige folder van SWS over activiteiten nieuwe seizoen Informatie familie chronisch psychiatrische patiënten WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 De Soester Duinen Bourgondisch familiebuffet Kapsalon mag in gedeelte woning Ereprijsstraat Inbraak Goudvink Gereedschap uit woning gestolen Heuvelrug centraal bij start seizoen plattelandsvrouwen Klusjesdienst voor ouderen Het laatste nieuws staat in de Soester Courant Oogmeting per computer Oogmeting per phoropter Rood-groen test Nabij test Oogdruk controle Open huis van 9.00 tot 12.00 uur Programmaboekje gratis verkrijgbaar Vrijdag 15 september in Molendael Door RIAGG en Ypsilon A i restaurants PARTY EN vergadercentrum Zondag 24 september aanvang: 15.00 uur onbeperkt genieten voor slechts 29,50 p.p. Iedere laatste zondag van de maand. Met rustige sfeervolle live muziek. Nu nu ook mogelijk voor uw privé- gezelschappen. Bel en reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 In de tuinkamer van de woning op de Ereprijsstraat 2 mag mevrouw L. Spelt een kapsalon inrichten. Het college heeft principe-medewerking verleend, het wachten is nu of er vanuit de bevol king bezwaren tegen worden ingediend. Mevrouw Spelt kan een verklaring van geen bezwaar indienen bij de gemeente, die is ondertekend door de bewoners van de Ereprijsstraat 4 en 25. Voor waarde is ook dat het grootste gedeelte van het huis een woonfunctie behoudt. Hoewel de huizen natuurlijk een woon bestemming hebben, mag een gedeelte ervan worden benut voor bijvoorbeeld een kantoor of een praktijkruimte. In meerdere drive-in-woningen in het Smitsveen is dat het geval. Het college kan daarvoor vrijstelling verlenen en is in principe bereid dat ook in dit geval te doen. de traditionele boerderijbouw. Mensen die niet over vervoer beschikken, kun nen contact opnemen met Greet Brou- wer-Traa, tel. 10886. Niet-leden kunnen de thema-avond ook bijwonen, maar moeten dan drie gulden betalen. De geplande ontmoeting met burge meester Hans de Widt is verplaatst van 5 naar 12 oktober. Volgens het Katho liek Vrouwengilde is er van gemeente wege beloofd dat de leden langere tijd de gelegenheid krijgen om vragen te stellen aan de burgervader. Het gesprek met de burgemeester begint om 10.00 uur. Voorinformatie over de aciviteiten, kan contact worden opgenomen met het se cretariaat van het Katholiek Vrouwen gilde: mevrouw A. van Logtenstein-van den Breemer, tel. 15336. Op dinsdag 12 september staat de eerste activiteit van het Katholiek Vrouwengilde in Soest op het pro gramma. Om 9.30 vertrekken de deelnemers vanaf de Petrus en Pauluskerk per fiets naar het poli tiebureau in Baarn. Daar krijgen ze een rondleiding. Wie mee wil, kan contact opnemen met Ria Hilhorst, tel. 10856. De eerste gebedsdienst is op woensdag 20 september in de Petrus en Pauluskerk. Die begint om 19.30 uur. Thema is 'Wit en zwart in één land'. Daarna is er in het nabijgelegen gebouw Vogelzang aan de Parallelweg gelegen heid om een kopje koffie te drinken en te luisteren naar J.A. Hendrikx die met behulp van dia's een lezing houdt over Voor het derde achtereenvolgende jaar organiseren Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis in september en oktober een serie lezingen in Soest. Daarnaast gaat een (maandelijkse) astrologiecursus van start. De lezingen vinden plaats op de woens dagen 20 en 27 september en 4, 11 en 18 oktober, telkens vanaf 20100 uur, bij rest. V.d. Brink aan de Soesterbergse straat 122. Op 20 september komt tarotiste Eleonore Oldenburger spreken over de Tarot; op 27 september vervolgt ze met de Tarot-symboliek en de Arthurlegende. Op 4 oktober spreekt Wim van Dijk over Sai Baba; op 11 ok tober biedt medicijnman Raconimo in zicht in de indiaanse spiritualiteit en het ecologisch besef: aarde-bewijstzijn, en op 18 oktober wordt de serie afgesloten met een lezing van schrijfster/ psychosofiste Hannah van Buuren: "Donkere tijden, wat doen ze met je ziel?" Vodr de hele serie van vijf lezingen be taalt men f 70,-; de bijeenkomsten zijn ook "los" toegankelijk voor f 15,-. Astrologiecursus Daarnaast hebben Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis ook het initiatief ge nomen voor een astrologiecursus door Bettina Reijn, waarbij o.a. wordt ge werkt met de persoonlijk^ horoscoop van de deelnemers. De cursus vindt plaats op vijf donderdagochtenden: 19 oktober, 16 november, 25 januari, 22 februari en 21 maart, telkens vanaf 09.00 uur, en eveneens bij rest. V.d. Brink. Het maximum aantal deelnemers is 15. De kosten zijn f 150,- (f 25,- bij inschrijving te voldoen). Bij voldoende belangstelling is er ook een avondcursus op de donderdagavonden 29 februari, 14 maart, 28 maart, 11 en 25 april, vanaf 20.00 uur. Afhankelijk van de belangstelling staat er dan ook nog een cursus Tarot (10 les sen) door Eleonore Oldenburger op het programma, evenals èen workshop van Henry Vidal de St. Germain, die in Amsterdam plaatsvindt. Voor alle informatie kan men terecht bij Anita Ansinger, Kerkstraat 15, 3764 CR Soest, tel. 20335. Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in een woning aan de Goud vink. De bewoners ontdekten dat er gaatjes waren geboord in het kozijn van het keukenraam, dat vervolgens werd geopend. Er wordt overigens niets ver mist, zoals de 39^jarige bewoner de po litie meldde. Komend najaar houdt de Stichting Kruiswerk Noord-Oost Utrecht drie cursussen. Ze beginnen eind sep tember, dan wel begin oktober. 'Op dinsdag 26 september is de eerste van acht lessen van de cursus 'Hoe sta ik erbij?'. De lessen zijn van 13.30 tot 14.30 uur in het wijkgebouw van het Kruiswerk aan de Schoutenkampweg 4 in Soest en zijn bestemd voor met name mensen die meer willen bewegen. Juiste houding, juiste ademhaling en uithou dingsvermogen zijn aspecten die aan de orde komen. De kosten bedragen 40 gulden (50 gulden voor niet-leden). Op donderdag 28 september start de cursus 'Effectief omgaan met kinderen' die uit tien bijeenkomsten bestaat. Elke donderdag worden de cursisten tussen 19.45 en 22.15 uur verwacht in het Een 35-jarige medewerker van een bouwbedrijf heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een grote hoe veelheid gereedschap. De spullen zijn in de nacht van zaterdag op zondag ont vreemd uit een in aanbouw zijnde wo ning tussen de Bosstraat en de Konings weg. Getuigen hebben die nacht een donkere wagen zien wegrijden, maar van de daders ontbreekt verder ieder spoor. Met een lezing over 'De Utrechtse Heu velrug in de vier jaargetijden' trapt de afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen af voor het nieuwe seizoen. De eerste bijeenkomst vindt plaats op woensdag 13 september in De Deel aan de Kerkstraat en begint om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen er vanaf kwart voor acht terecht. Voor het bijwonen van de lezing, die wordt verzorgd door de Soester J. van Munster, wordt aan niet-leden een bijdrage van drie gulden gevraagd. Leden hoeven geen entree prijs te betalen. Kruiswerk-gebouw aan de Schouten kampweg. Onder meer het verbeteren van de relatie tussen ouder en kind en kinderen verantwoordelijkheid te laten nemen komen ter sprake in de cursus. Kosten: 220 gulden (niet-leden 250 gul den). De cursus 'Overgewicht te lijf' wordt gehouden in het Kruiswerk-gebouw aan de Nieuweweg 14 in Soest en begint op dinsdag 10 oktober, van 14.00 tot 16.00 uur. Op de zes daaropvolgende dinsda gen wordt de cursus op dezelfde tijd voortgezet. De cursus staat onder lei ding van een diëtist en is gebaseerd op de gelijknamige Teleac-cursus. Kosten: 90 gulden (niet-leden 120 gulden). Alle deelname-kosten zijn inclusief con sumpties en lesmateriaal. Mensen die aanvullend zijn verzekerd bij Anova kunnen in aanmerking komen voor een korting. Voor meer informatie over de cursussen kan men terecht bij de Stichting Kruis werk Noord-Oost Utrecht. Voor op gave, tel. 06-8344. De Klusjesdienst vöor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. Automatisch bepalen van de glassterkte. Het bekende oogmeten tussen beter en slechter zien. Voor het juiste evenwicht. Het bepalen van de juiste leessterkte. Een meting door een non-contact tonometer. Door een luchtstootje wordt de oogdruk gevoelloos gemeten. Maak gebruik van deze GRATIS oogmeetservice. Bel of kom langs voor een afspraak, telefoon 1 38 59. j BRILLEN - OOGMETING - CONTACTLENZEN Optometrist O.V. - Contactlensspecialist A.N.V.C. Trema'87 is naar een zeer ruim ge bouw verhuisd: de voormalige Kar dinaal Alfrink Mavo, die nu het Orlando-gebouw heet. Donderdag 7 september van 9.00 tot 12.00 uur opent Trema'87 zijn nieuwe deuren met een 'open huis' aan de Di Lassostraat 65. Trema'87 is een instelling voor onder wijs aan volwassenen. Trema'87 biedt cursussen één keer per week, overdag of 's avonds, voor een half- of een heel jaar, combinatie- of enkele cursussen, cursussen op verschillende niveaus. De cursisten kunnen kiezen uit: Nederlands; Rekenen; Algemene Ontwikkeling; Engels; Nederlands/Engels; Kennismaken met de computer. Voor wie iets nieuws wil leren of oude kennis wil ophalen, is dit het moment om eens kennis te komen maken. Het inschrijfgeld bedraagt f 50,-, materiaalkosten f 35,-. Verder zijn er geen kosten verbonden aan de lessen. Er is overdag tijdens de cursussen kin deropvang aanwezig. Trema'87 verzorgt tevens vele cursussen op verschillende niveaus voor buitenlan ders. Inlichtingen en aanmeldingen: bij het kantoor van Trema'87 op de eerste ver dieping van het Orlando-gebouw, Di Lassostraat 65; dagelijks van 10.00 tot 15.00 uur (behalve vrijdag). Ook voor de Stichting Welzijnswerk Soest (SWS) is de vakantieperiode afgelopen. De seizoens-activiteiten staan daarom weer op de rol. Infor matie over het programma is te vin den in een boekje dat gratis ver krijgbaar is. Belangstellenden kunnen het afhalen in de buurthuizen De Eng (Albert Cuyplaan), De Schoof (Molenstraat) en De Praatpaal (Smitsweg), alsmede in het gemeentehuis aan het Raadhuis plein, C-drie aan de Willaertstraat en de bibliotheken aan de Albert Cuyplaan en de Willaertstraat. Ook kan het programmaboekje telefonisch worden besteld bij De Schoof, tel. 17615. De activiteiten variëren van de vouw- techniek origami tot de eeuwenoude Chinese bewegingskunst T'ai Chi en van Borduren, kerstworkshop en het crea- uurtje tot aan de instuif, de kookgroep en klaverjassen. Disco's, muziek festivals, videofilms en toneelgroepen zijn enkele voorbeelden van de vele ove rige activiteiten. Met het programma bedient de SWS zowel jongeren als volwassenen. Een uitgebreid overzicht met alle feitelijke gegevens ('wat, waar en wanneer') is verzameld in de brochure die 'Handig om te weten' is genoemd. Mede dank zij die samenwerking zijn er nieuwe onderdelen aan het programma toegevoegd, zoals de projecten Ver lengde Schooldag, Op Stap en een se rie multiculturele avonden. Verder heeft de SWS het Jongeren Informatie Punt (JIP) geopend. Daarin kunnen jongeren informatie krijgen over instellingen, waar ze terecht kunnen voor bijvoor beeld hulpverlening of werk. Sommige nieuwe activiteiten zijn mede mogelijk geworden dank zij de samen werking van de SWS met andere instel lingen, waaronder de Stichting Ont spanning Jongeren Soest (SOJS), het Internationaal Vrouwencentrum en Vluchtelingenwerk. Ondanks de twaalf beroepskrachten en veel vrijwilligers kan de SWS nog steeds mensen gebruiken die vrijwillig hun medewerking willen verlenen. Belang stellenden kunnen contact opnemen met de SWS, tel. 17615. BURG. GROTHESTRAAT 10 - 3761 CM SOESTDIJK - TELEFOON 02155 - 1 38 59 's Maandags gesloten Over veel sociale zekerheidswetten in Nederland bestaat grote ondui delijkheid, zoals bijvoorbeeld de sociale zekerheid voor mensen met een chronisch psychiatrische stoor nis. Over dit thema gaat de inloopavond van 18 september. Voor deze avond hebben Ypsilon en het RIAGG Amersfoort Omstreken enkele deskundigen op o.a. het gebied van de WAÓ en de AAW uitgenodigd. Zij zullen van 19.30-21.00 uur uitleg geven over de verschillende sociale verzekeringen. Zoals elke maand kan men van 19.00-19.30 uur bij psy chiater K. Manschot of sociaal psychia trisch verpleegkundige H. Berens te recht voor het inloopspreekuur. De avond zal gehouden worden in het RIAGG-gebouw aan de Westsingel 41 te Amersfoort. Niet iedereen heeft de mogelijkheid z'n eigen geld te verdienen. Om te zorgen dat mensen zonder werk toch een inko men hebben, is in Nederland een uitge breid stelsel van sociale verzekeringen opgebouwd. Zo is er bijvoorbeeld de Wet op de Arbeidsongeschiktheids verzekering (WAO), een wet die ervoor zorgt dat je toch een inkomen hebt, als je ziekte of een ongeval geheel of ge deeltelijk arbeidsongeschikt wordt. Wie langdurig arbeidsongeschikt is, kan zich wenden tot de Algemene Arbeidson geschiktheidswet (AAW) die het inkomensverlies verzekert. Naast de WAO en de AAW zijn er ook nog an dere belangrijke sociale verzekeringen. Voor de inloopavond zijn enkele des kundigen uitgenodigd die een beeld zul len geven van de huidige stand van za ken op het gebied van de sociale zeker heid. Zo zullen J. Kleinen (Utrecht WAO-beraad), F. Klaasen (GAK, Hilversum) en Sluijter (consulent Ypsilon) hun medewerking verlenen aan deze avond. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij: Y. v.d. Berghe (Ypsilon), tel. 03461- 1350 en H. Berens of A. Krale (RIAGG Amersfoort Omstreken), tel. 033-603500. met de melancholieke uitstraling die kenmerkend is voor Oosteuropese mu ziek. Het orkest neemt daarna een aan tal kamermuziekstukken van Vivaldi voor zijn rekening, waarbij de diligente als soliste optreedt op de sopraan blokfluit. Na de pauze zingt Apollo o.a. het Monnikenkoor uit "La Forza del Destino" van Verdi, het Soldatenkoor uit "Faust" van Gounod, "You'11 never walk alone" van Rodgers/Hammerstein en "Kalinka", een traditioneel Russisch zangstuk. Het belooft al met al een boeiend concert te worden met veel af wisseling. Het concert begint op vrijdag 15 sep tember in Molendael 's avonds om 20.00 uur. Toegangskaarten zijn voor slechts vijf gulden verkrijgbaar bij de WV-Soest. Het Poolse koor uit Tsjechië, dat op uitnodiging van Apollo meewerkt aan het concert in Molendael. Op dinsdagavond werden de Gilde- feesten afgesloten met een maaltijd voor de leden van het Gilde, dit in verband met het teerjaar. De stemming zat er goed in. gerenkoor Soest, gemengd koor Cantate Domino, de gezamenlijke ouderen bonden Soest en Soesterberg, scouting groep Don Bosco), Radio Soest, Taxi Klomp (voor het rolstoelvervoer), Sla gerij van Asch (voor de attentie op de ouderencontactmiddag), de medewer kers bij de verschillende programma-, onderdelen, de deelnemers aan de ver schillende activiteiten, het in zeer groten getale aanwezig publiek, de buurtbewo ners die in hun anders zo rustige en rus tieke buurt veel verkeer en bedrijvigheid te verwerken hebben gekregen en alle anderen, die op de een of andere wijze hun steentje aan de organisatie van dit evenement hebben bijgedragen. Het Groot Gaesbeeker Gilde hoopt ook in 1996 op aller inzet en medewerking te mogen rekenen en er weer een feest van te maken voor en door de gehele Soester gemeenschap. Gevonden voorwerpen: bruine kinderportemonnee, Madeira, zonder inhoud; Prisma dameshorloge; diverse fietssleutels; oorbel; enkele kettinkjes; aandenken uit Aruba met schildpad; zalmkleurige paraplu; paars/groen/geel gebloemd kindeijack; groen kindeijack; enkele fietsen, waarvan een met sport tas achterop; kinderzitje. Informatie over de gevonden voorwer pen en het maken van afspraken over het afhalen van de gevonden voorwer pen is tot 30 september a.s. mogelijk bij het secretariaat van het Groot Gaesbeeker Gilde, Spinet 47, 3766 ZB Soest, tel. 20573. Daarna worden de voorwerpen afgegeven op het politiebu reau te Soest. menwerking tussen het koor en het or kest dateert van een Duitse toernee in 1986 en sindsdien werd veelvuldig sa men opgetreden. De gasten van Apollo zijn in Nederland ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het Linschoter mannenkoor Zang- lust, waarmee Apollo hartelijke betrek kingen onderhoudt. Zij presenteren hun muzikale kwaliteiten graag ook elders in Nederland en zijn volgende week vrij dag dus te horen en te zien in Soest. Apollo zelf treedt op onder de be proefde leiding van Gerard van Dolder, met vaste begeleider Henk v.d. Hoeven aan de piano. Ook oud-dirigent Gerard van de Schepop verleent zijn medewer king; hij speelt enkele korte orgel fragmenten voorafgaand aan het offi ciële programma. Voor de pauze treden de gasten voor het voetlicht met o.a. het "Ave Verum" van Mozart en de "Missa Braevis" van Haydn; gevolgd door een aantal speci fiek Poolse en Tsjechische zangstukken, Het Soester mannenkoor Apollo geeft op vrijdagavond 15 september a.s. zijn eerste concert van het nieuwe seizoen. Dat gebeurt in de zaal van m.c. Molendael aan de Soesterbergsestraat, samen met een Pools koor en kamerorkest uit Tsjechië. Het Pools vocaal ensemble "Hutnik" staat onder leiding van Cezary Drzewiecki, het kamerstrijkorkest onder die van Alena Kostkova. Als soliste treedt op Otylie Kusova. Het muzikale gezelschap is afkomstig uit Trincec, een stad in Tsjechië, dichtbij de Poolse grens. Het koor is ontstaan uit de Poolse gemeenschap in deze plaats. Het koor heeft in de afgelopen jaren al diverse toernees gemaakt, o.a. in Oos tenrijk, Bulgarije, Joegoslavië, Duitsland en Polen. Het won allerlei prijzen en was al vaak op radio en televisie in Po len, Tsjechië en Oostenrijk. Ook het kamerstrijkorkest is populair. De sa- van degenen die hieraan een bijdrage hebben geleverd, wil het bestuur hier met name noemen: College van Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Soest, de politie regio Eemland Noord, Gemeente werken, EHBO afdeling Soest, VVV Soest, de familie Van der Grift, de ad verteerders in het huis aan huis ver spreide programmaboekje, de sponsors van de individuele evenementen, de in de Gildefeesten Soest 1995 participe rende verenigingen (AV Pijnenburg, Tempo Toer, Eemlander Blaaskapel, Wandelcomité Jacob van Gaesbeek, Warmbloedpaardenfokvereniging Eemland, zangkoor St. Caecilia, Jon- Het bestuur van het Groot Gaesbeeker Gilde of Sint Aechten Schuttersgilde van Soest wil laten blijken dat het zeer erkentelijk is voor de inzet en medewerking van velen bij de in de periode 20 tot en met 29 augustus gehouden gilde feesten. Dit evenement was een groot succes. Het is weer een feest geworden voor en door de Soester gemeenschap. Aangezien het onmogelijk is allen per soonlijk dank te zeggen voor hun aan deel in het welslagen van de Gilde feesten Soest 1995 wil het bestuur dat op deze wijze doen. Een klein aantal

Soester Courant | 1995 | | pagina 9