ira. felbegeerd verzamelaarsobject CardEx KWALITEITSFOTO'S Foto Herman van Dam R Vliej 2010 IBMC Telefoon kaarten- beurs must voor iedereen Aardbevingen en overstromingen bij de Universiteit Utrecht Maria Koenraadt: 'met liefde voor vogels en bloemen' Liliane Fonds hielp vorig jaar 10.867kinderen Uw dochter slikt toch de pil? Lezingen en 'geo-markt' bij Aardwetenschappen Automobilist onder invloed gepakt Expositie in kasteel Groeneveld Alle afdrukken op formaat 10 x 15 cm Uitsluitend kleinbeeldfilm. Koninginnelaan 42A - Soest - Tel. 02155-17552 Vrouw meldt schade aan zijkant auto Wieldoppen van auto gedemonteerd Bromfiets nabij duinen gestolen mij! Giro 50500 Klusjesdienst voor ouderen Cantatedienst in Nicolaaskerk Baarn Tassen gestolen SPULLENHULP Ondank 40-jarige Mis geen kaart met de Telefoonkaarten Verzamelservice WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 16 Wie zich afvraagt of onze dijken en dammen op de lange duur al het ons omringende water kunnen te genhouden, kan op zaterdag 16 sep tember terecht bij de faculteit Aard wetenschappen van de Universiteit Utrecht. Ook wie meer wil weten over aardbevingen in Nederland, en die van Roermond (1992) in het bij zonder, is er aan het goede adres. Op die dag organiseert de faculteit na melijk twee lezingen over deze onder werpen voor iedereen die geïnteresseerd is in aardwetenschappen in Nederland. Bovendien kan het publiek een poster- presentatie over Nederlandse aard- wetenschappelijke onderwerpen en een zogenoemde 'geo-markt' bezoeken. Om 10.30 uur begint de lezing over aardbevingen door dr. Torild van Eek; om 13.00 uur onderhoudt dr. George Postma bezoekers over (rivier)over-stro- mingen in Nederland door de eeuwen heen. De geo-markt wordt door studenten van de studievereniging van de faculteit, de UGV, georganiseerd. Bezoekers kunnen op de markt voor een schappelijke prijs stenen en mineralen aanschaffen. Bo vendien is er een aantal - zowel amateur als professionele - aardwetenschap- pelijke instellingen met een informatie- kraam vertegenwoordigd, zoals bijvoor beeld de Rijks Geologische Dienst, het Koninklijk Nederlands Geologisch en Mijnbouwkundig Genootschap en de Nederlandse Geologische Vereniging. Geotrip De activiteiten bij de faculteit Aard wetenschappen vormen onderdeel van 'Geotrip'. Dit is een excursiedag op het gebied van de aardkunde, die de European Association for the Conser- vation of the Geological Heritage, ProGeo, op 16 september in verschil lende Europese landen organiseert. Dit gebeurt in het kader van het Europees Natuurbeschermingsjaar 1995. Met Geotrip wil ProGeo de aardkunde - als basis van natuur en landschap - onder de aandacht brengen van het publiek. In het hele land zijn deze dag dingen te doen op het gebied van de aard wetenschappen. De lezingen en markt vinden plaats in het gebouw van de faculteit Aard wetenschappen, Budapestlaan 4, De Uithof, Utrecht, tussen 10.00 en 15.00 uur. Toegang gratis. Op de Varenstraat hield de politie in de nacht van zondag op maandag een 40- jarige Soester staande, die door zijn rij gedrag de aandacht trok. Hij moest bla zen en bleek een flinke slok op te heb ben. Dat werd beloond met een proces verbaal en een rijverbod. beleeft zij veel plezier aan. De schilderijen van Maria Koenraadt kenmerken zich door de gevoelige kleu ren en een lichte toets. Het wit van het papier is niet slechts de drager van de voorstelling, maar levert een wezenlijke bijdrage bij het vastleggen van de voor stelling. Aan de schilderijen van Maria Koen raadt beleeft niet alleen zij veel plezier, ook de bezoeker van de tentoonstelling zal met genoegen naar de bloemen en vogels kijken. In kasteel Groeneveld is tot en met 8 oktober een ex positie te zien van het werk van Maria Koenraadt. Maria Koenraadt is geboren en getogen in Utrecht. Bij voorkeur schildert zij vo gels en tuinen, maar het liefst bloemen. Zij kijkt niet alleen heel goed naar vo gels en bloemen, zij noteert de karakte ristieke kenmerken nauwkeurig en legt die op indrukwekkende wijze vast in aquarel. Zij krijgt al jaren les van Nederlands meest vooraanstaande bloemaqua- relliste Kitty Mulder uit Hilversum en van landschapschilder Ben Papendorp uit Utrecht. Zelf begeleidt ze ook een aantal cursisten. Want ze vindt het bij zonder fascinerend om aan anderen een mogelijkheid tot expressie te kunnen doorgeven. Voor haar is het schilderen, dat uiting geven aan een gevoel, niet meer uit haar leven weg te denken. Daar Met haar aquarel Rozenboog won zij tij dens een aquarelleerwedstrijd te Utrecht, maart 1994, de eerste prijs. Aan deze expositie in Kasteel Groene veld zijn diverse exposities voorafgegaan en wel in Doorn, Hotel Montferland te Zeddam, het Bijenmuseum te Beek, een groepsexpositie in het Circustheater in Scheveningen en in La Croix d'Or in Ermenon-ville in Frankrijk. 12 opnamenfilm incl. ontwikkelen 11 24 opnamenfilm incl. ontwikkelen 11 36 opnamenfilm incl. ontwikkelen 21 24 dubbelprints incl. ontwikkelen 2 36 dubbelprints incl. ontwikkelen 2' In 1994 hielp het Liliane Fonds 10.867 kinderen met een handicap in 68 ontwikkelingslanden. Zo is te lezen in de Nieuwsbrief van het Liliane Fonds die onlangs werd ge publiceerd. Gemiddeld was er per kind f 296,- nodig. Het Liliane Fonds is een speciaal fonds voor kinderen met een handicap in ont wikkelingslanden. De hulpverle ning is kleinschalig, persoons gericht en direct. Het Liliane Fonds wil mensen op een positieve manier kennis laten maken met kinderen en jongeren met een han dicap in ontwikkelingslanden. Niet de handicap maar de persoonlijke ontwik keling staat op de eerste plaats. De on dersteuning van het Liliane Fonds is erop gericht dat het kind mag voelen dat het erbij hoort, dat er ook met hem re kening wordt gehouden. Het Liliane Fonds wil deze kinderen begeleiden op hun weg naar zelfstandigheid. Het Liliane Fonds heeft een netwerk van 1200 contactpersonen in 68 ontwik kelingslanden. Deze contactpersonen (religieuzen, artsèn, fysiotherapeuten, verpleegkundigen) zetten zich in voor gehandicapte kinderen in hun eigen omgeving. Van het Liliane Fonds ont vangen ze daartoe de financiële onder steuning die nodig is om juist dat ene kind op weg te helpen. Samen met de ouders van het kind zoeken zij naar de beste mogelijkheden voor de revalidatie van het gehandicapte kind. Ook blijven zij contact houden met het kind zodat ook de nazorg is gegarandeerd. Kleinschalig Revalidatie van mensen met een handi cap is per definitie individueel en persoonsgericht. Het Liliane Fonds heeft daarom gekozen voor een persoonsgerichte benadering. Het Liliane Fonds kent de naam van het kind, de leeftijd, de ouders en de fami lieomstandigheden. Niet de handicap staat centraal maar het kind zélf. In haar vijftien jaar van bestaan heeft het Liliane Fonds 73.864 verantwoordingen voor individuele kinderen die geholpen wer den ontvangen. De methode van het Liliane Fonds is eenvoudig en effectief. De mediators van het Liliane Fonds maken gebruik van de bestaande lokale faciliteiten in de ontwikkelingslanden zoals revalidatie centra, ziekenhuizen, scholen en beroepsopleidingen. Het geld dat het Liliane Fonds ontvangt van de donateurs wordt via de contactpersonen rechtstreeks gebruikt voor de medische of sociale revalidatie van het kind met een handicap. Mensen die het werk van het Liliane Fonds willen ondersteunen kunnen hun bijdrag overmaken op giro 667767 of banknummer 707070198 t.n.v. Liliane Fonds Vlijmen. Voor meer informatie kunt u bellen of schrijven naar Stichting Liliane Fonds, St. Catharinastraat 1, Postbus 75, 5250 AB Vlijmen, tel. 04108-19029. Lisa is 17 jaar. Onlangs is zij bij haar huisarts geweest voor de pil. Zij heeft toen een recept meegekre gen. Een maand l^ter komt haar moeder bij dezelfde huisarts op het spreekuur, waarbij de huisarts in formeert of Lisa nog klachten heeft gehad in verband met het pil gebruik. De moeder van Lisa hoort voor het eerst dat haar dochter de pil gebruikt en spreekt Lisa daar thuis over aan. Lisa is erg verontwaardigd. Zij belt het Infor matie- en Klachtenbureau Gezond heidszorg Utrecht (IKG Utrecht) met de vraag of de huisarts dit zomaar had mogen bespreken met haar moeder. De medewerkster van het IKG Utrecht vertelt Lisa dat iedere hulpverlener in de gezondheidszorg een geheimhoudings plicht heeft. Dat wil zeggen dat de hulp verlener geen informatie over de patiënt daar toestemming voor geeft. De hulp verlener mag wel aan andere hulpverle ners die nauw betrokken zijn bij de be handeling informatie doorgeven. Iedere patiënt die 16 jaar of ouder is heeft recht op geheimhouding van zijn of haar gegevens. Voor minderjarigen tot 16 jaar geldt echter een andere rege ling. Bij een kind jonger dan 12 jaar is de toestemming van de ouders nodig. Voordat de ouders toestemming kunnen geven zullen zij door de hulpverlener geïnformeerd moeten worden. Een min- Patiëntenbelangen Het Informatie- en Klachtenbureau Gezondheidszorg Utrecht krijgt veel vragen en klachten binnen over de ge zondheidszorg. In deze rubriek geeft het bureau voorlichting over de rech ten en klachtmogelijkheden die de patiënt heeft. Met een scherp voorwerp is de linker zijde van een auto bekrast, die vorige week op een parkeerplaats aan de Veenbesstraat stond. De auto is van een 44-jarige vrouw uit Soest die op visite was bij een kennis. Tijdens haar bezoek beschadigde dinsdagmiddag een onbe kende dader de lak. Vier wieldoppen met een gezamenlijke waarde van 600 gulden zijn van een auto gedemonteerd en gestolen. Dat gebeurde vorige week op de Bosstraat. Aangifte daarvan werd gedaan door de 32-jarige eigenaresse. Hoewel een achttien-jarige Utrechter wellicht ook prettige herinneringen be waard aan een bezoek aan een bunker in de Soester bossen, houdt hij er ook een minder fijn gevoel aan over. Hij had zijn bromfiets nabij de Lange Duinen achter gelaten, toen hij naar de bunker ging. Later kwam hij tot de ontdekking dat het voertuig tijdens zijn afwezigheid was gestolen. derjarige tussen de 12 en 16 jaar kan zelfstandig beslissingen nemen, maar de mening van de ouders telt mee. Het recht van de patiënt op geheimhou ding is sinds kort vastgelegd in een wet: de Wet op de Geneeskundige Behan delingsovereenkomst (WGBO). In deze wet wordt de relatie tussen de patiënt en de hulpverlener geregeld. Bij het Minis terie van VWS kunt u een gratis bro chure aanvragen over de WGBO. Schrijf een briefkaart aan het Ministerie van VWS, afdeling Publieksvoorlichting, Postbus 5406, 2280 HK Rijswijk. Ver meld op de briefkaart dat u de brochure "Uw rechten als patiënt (WGBO)" wilt ontvangen. Lisa is 17 jaar. De huisarts had dus niet aan haar moeder mogen vertellen dat Lisa de pil gebruikt. Lisa besluit op grond van de informatie van het IKG Utrecht een brief aan de huisarts te schrijven, waarin ze aangeeft dat ze het heel vervelend vindt dat hij de geheimhoudingsplicht heeft geschon den. De huisarts geeft toe dat hij een fout heeft gemaakt en biedt zijn excu ses aan. Heeft u vragen en/of klachten over de gezondheidszorg in de provincie Utrecht? Dan kunt u terecht bij het In formatie- en Klachtenbureau Gezond heidszorg Utrecht. Dit onafhankelijke bureau is bereikbaar op werkdagen tus sen 9.00 uur en 16.00 uur, met uitzon dering van woensdagmiddag en vrijdag middag. Telefoon 030 - 616291. Het IKG Utrecht is onderdeel van het Provinciaal Patiënten/Consumenten Platform Utrecht (PP/CP Utrecht). De dienstverlening is gratis. Deze klacht is in gewijzigde vorm en met toestemming van de cliënt opgeno men. Ik heb De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen 'op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordij nen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681, Op zondag 17 september wordt tijdens de Cantatedienst in de Nicolaaskerk (Kerkstraat) in Baarn de cantate "Jesu, der du meine Seele" (BWV 78) uitge voerd door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. Johan Rooze. De dienst wordt geleid door ds. J. Bosman, gereformeerd predikant te Baarn, en begint om 19.30 uur. Onbekende daders hebben vorige week kans gezien binnen te dringen in een gebouw aan de Kolonieweg. Ten nadele van een 31-jarige inwoonster van IJsselstein werd een tas ontvreemd. Daarin bevonden zich o.a. persoonlijke paperassen. Uit een school aan de Paulus Potterlaan werd eveneens een tas weggenomen. Daarvan deed een 28-jarige Utrechtse aangifte bij de politie. kringloopcentrum Telefoon 18730 De Schans 20, 3764 AX Openingstijden: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-17.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen brengen: Dinsdag, woensdag, donderdag, vrijdag 13.00-18.00 uur; zaterdag 9.00-12.00 uur. Spullen ophalen: Na telefonische afspraak. S( De Stichtse Mi op alle fronten komst van de z\ de vliegbasis S meenten rond schriftelijk verz gezamenlijk ail benutten om de te gaan. Begin 1996 nee Luchtmacht 17 tri gebruik. Deze AS- helikopters worde voor transportste en gewondentrans van de Luchtmc Cougar is een licht Chinook en kan m lading vervoeren, eerste Cougar op z berg verwacht. De zwaardere Chinool basis Soesterberg voor ongeveer der wieken. Het kabinet heeft aangewezen omdal het best is ingeric gewijs aanmerkeli bijkomende infrg^tr te worden besteed, zullen worden ing mobiele brigade, c vliegbasis Deelen Veel instanties in c hebben zich tegen de basis Soesterber, mening dat midden land en vlakbij vele gen, die gevoelig overlast, geen helik men. Onder hen is federatie in Utrech vuiling noemt als h< 'Rijden kan iedei maar hem zo te ki dat'ie naar je har een kunst. Ik dacl in mijn mars had,i uiterste van chau auto. Het is niet a ben, je moet hier j( gebruiken', aldus tair en deelnemer tionale Behendigl voor in principe feurs. Het gebeurde onlang rein van de 40-jarigt Groep van de Konin op het Kamp van Ze In de vroege morgei vele burger- en milit het kamp binnenrijd van de MTGKLu he< uur een opperbeste s daar werden taken e eens doorgenomen, d strijd moest nog bete voorafgaande 13 wed zat mee, dus dat was In de loop van de m» deelnemers uit Duit België, Amerika, Ita binnenrollen. Voor de tafels en stoelen gepla heen de kramen die v mens moesten zorgen, - ren nagenoeg alle pi. deelnemers en gasten, Show en demon; Het terrein was afgeba waar de behendigl moesten worden gehi waren er vele burger- tuigen opgesteld in eer veel nieuwe vindinge voertuigen van de zee macht. Verder raspaarc Renault, Mercedes en ten die nauwe bander krijgsmacht. Elk vo< doende vindingen aan 1 kijkers te binden. Met de chauffeurs voor de z demonstratie uit van s neerd kunnen. Het Ran team van de landmacht ces. Ook was de Exp mingsdienst met hun tuur en de Daf-95 in ti De telefoonkaart is bezig aan een opmerkelijke opmars. Niet alleen als praktisch betaalmiddel bij telefooncellen, maar ook als verzamelobject. Sinds bedrijven de mogelijkheden van de telefoonkaart als aandachttrekker hebben ontdekt, sieren de meest uiteenlopende afbeeldingen de telefoonkaart. Voor verzamelaars vormen de kaarten dan ook een fan tastische uitdaging. Uljf gultfen bernerd] Jpttjtelecom j Hel succes van de telefoonkaart als verzamelobject is verrassend. Bij de introductie van de eerste serie werd met de belangstelling van mogelijke verzamelaars in het geheel geen rekening gehouden. 'Kaart ver bruikt? Afvalbak!' stond linksonder op de eerste serie telefoonkaarten die door de PTT in 1986 werd verspreid. Degenen die deze raadgeving in de wind sloegen, kunnen zich gelukkig prijzen. Die allereerste kaarten brachten tijdens een veiling in 1991 namelijk 825 gulden op. Op dit moment beleven ongeveer vijftigdui zend Nederlanders veel plezier aan deze hobby. Jelle Sietsma uit Krag- genburg is een verzamelaar van het eerste uur. Door het verzamel virus was hij al voor de introductie van de telefoonkaart aangestoken. Als ver zamelaar van jokers uit speelkaarten had hij een uitgebreid netwerk van gelijk gestemde geesten opgebouwd toen een bevriende verzamelaar hem in 1987 met een vreemd verzoek benaderde. ..Hij vroeg of ik een Nederlandse telefoonkaart wilde op sturen. Ik begreep het niet en ver zond de kaart die bij mij naast de telefoon ligt met daarop de telefoon nummers van de politie en de brand weer. Nadat mijn Engelse collega had uitgelegd wat wel de bedoeling was. kostte het nog enige moeite een •kaart te bemachtigen. Omdat het toen nog om een proef ging. ver kochten alleen postkantoren in Zee land en op Terschelling de telefoon kaarten. Uiteindelijk bemachtigde ik Vakantie De interesse sluimerde bij Sietsma tot hij een jaar later tijdens een vakantie in Oostenrijk dergelijke kaarten in telefooncellen tegen kwam. Zijn verzamelwoede wakker de aan. Op dat moment ontbrak het alleen nog aan andere verzamelaars. ..In Nederland waren er dat eerste halfjaar maar drie anderen die tele foonkaarten verzamelden. Daarom zocht- ik buitenlandse liefhebbers. Gebruikte Nederlandse telefoonkaar ten. met achterop een sticker met mijn naam en telefoonnummer, gaf ik mee aan familie en kennissen als ze op vakantie gingen. Die legden ze in het buitenland neer in telefooncel- Verzamelen kun je op verschillen de manieren. Je hoeft geen Sher- lock Holmes te zijn om te starten met een verzameling. Het kan ook anders. Vier maal per jaar brengt PTT Telecom een nieuwe serie van vier kaarten uit. Wie zeker wil zijn dat hij et' geen een mist. kan gebruik maken van de Tele foonkaarten Verzamelservice. Een zogenaamd Serie-abonnement zorgt ervoor dat de nieuwste uit gaven automatisch worden opge stuurd. Met een KPN-abonnement beschik je over kaarten die wor den uitgegeven door bedrijven die deel uitmaken van de KPN-groep. Het nieuwste collectors item heet Telebrief. Bij dit abonnement ont vang je een combinatie van twee postzegels en een telefoonkaart. Het voordeel van een abonnement is dat je als verzamelaar tijd over houdt om de rest van de collectie uit te breiden. Voor geïnteresseer den die meer informatie willen is er het gratis nulzesnummer: 06 - 0993360. len. Zo groeide geleidelijk het aantal verzamelaars waarmee ik in contact kwam." De achthonderd kaarten die hij na het eerste jaar had, zijn nu toe genomen tot ongeveer elfduizend. Precies weet Sietsma het niet, want tellen doet hij zijn kaarten al lang niet meer. Veel buitenlandse kaarten komen in zijn bezit door middel van ruilen. Door de aangewakkerde belangstelling voor het verzamelen is hij niet langer aangewezen op bui tenlandse telefooncellen. Clubs en handelaren Er zijn intussen twee grote clubs opgericht, de Algemene Telefoon kaarten Club (023-334124) en de Nederlandse Telefoonkaarten Club (01830-33306). Daarnaast zijn er tal loze regioclubs. Verzamelaars tref fen elkaar tevens op een van de vele ruilbeurzen. Per jaar worden er zo'n vijftien in Nederland gehouden. Sietsma bezoekt ze om de hand op zoveel mogelijk reclamekaarten te leggen. Dat zijn telefoonkaarten die een bedrijf in een kleine oplage laat maken. Hoe onbekender, hoe liever het hem is. ..Soms bezoek ik bijvoor beeld een autotentoonstelling met als enig doel kijken of er een bedrijf aanwezig is dat voor de gelegenheid een bijzondere telefoonkaart heeft uitgebracht. Op die manier krijgt iedere kaart een eigen verhaal. Eigenlijk kun je met ieder thema een verzameling starten. Of je nu van auto's, vogels, filmhelden of kunst houdt. Dat is het aardige van tele foonkaarten. Je kunt ook op ieder moment beginnen met je eigen ver zameling." Verspreid over Neder land zijn er zo'n veertig telefoon kaarten-handelaren. die zijn verenigd in de NVTH (020-624164). Via hen kunnen beginnende en gevorderde verzamelaars naar hartelust telefoon kaarten uit binnen- en buitenland kopen. In iedere prijscategorie zijn ze wel te vinden. De eerste kaarten De eerste kaarten hadden nog *een eenvoudig ontwerp. De drukker van de eerste serie had het diplomatiek over 'kleurafwijkingen die voor inte ressante optische effecten kunnen zorgen' en een ontwerper sprak mis moedig van een 'aardappelstempel techniek' De druktechnische moeilijkheden werden echter snel overwonnen. In 1990 verraste PTT Telecom velen met de uitgifte van een speciale serie Van Gogh-kaarten waarbij de karak teristieke penseelstreken van de meester bijna voelbaar aanwezig waren op de telefoonkaarten. Ook anderen ontdekten de mogelijkheden van een telefoonkaart als medium. Talloze bedrijven en organisaties lie ten in series van minimaal duizend stuks een eigen telefoonkaart bedrukken. In 1994 onderging de kaart een gron dige wijziging toen de magneetstrip werd vervangen door een chip. Met de nieuwe telefoonkaarten kan daar door ook in Duitsland gebeld wor den en in de toekomst in steeds meer Europese landen. Voldoening Liefhebber Sietsma heeft het idee van een volledige buitenlandse ver zameling intussen laten varen. ..Alleen al in Japan worden jaarlijks vijfhonderdduizend verschillende exemplaren uitgegeven. Je moet daarom als verzamelaar een onder werp of gebied afbakenen. Ik ken een aantal verzamelaars die er naar streven van ieder land de eerste hon derd telefoonkaarten te verzamelen. Zelf wil ik alles compleet hebben van de kaarten die door de PTT Telecom worden uitgebracht en de zogenaamde CardEx-kaarten. Dat zijn de telefoonkaarten die worden uitgegeven ter gelegenheid van de CardEx-beurs die dit jaar in Maast richt plaatsvindt. Dat is een grote internationale telefoonkaartenbeurs. Het leuke van telefoonkaarten is dat iedereen zijn eigen richting kan bepalen. Er zijn heel kostbare exem plaren. zoals bijvoorbeeld telefoon kaarten uit het voormalige Oostblok, maar de mooiste kaarten verkrijg je vaak gewoon door ze te ruilen. Het geeft een grote voldoening als je een kaart vindt die precies in je verzame ling past. Wie er aan begint, moet wel beseffen dat hij niet "snel meer stopt. Een echte verzamelaar is namelijk nooit tevreden," Het Mekka voor de Neder landse telefoonkaartenverza melaar bevindt zich van 15 tot en met 17 september in het MECC congrescentrum in Maastricht. Daar vindt in die periode CardEx 95 plaats, een beurs waar de laatste noviteiten op het gebied van telefoonkaarten worden gepresenteerd. Er zijn zo'n honderd stands eri vijfen dertig nationaliteiten. CardEx 95 introduceert niet alleen nieuwe kaarten, bezoe kers kunnen tevens gratis kaar ten bemachtigen. Een aantal landen heeft speciaal voor deze beurs kaarten ontworpen. Het gaat in totaal om vijftig nieuwe ontwerpen uit landen als België, Nederland, Groot Brittannië, Noord-Amerika, Japan, Maleisië, Gambia, Nieuw Zeeland, Denemarken en Canada. Tijdens de CardEx vindt zaterdag ook voor het eerst een internationale veiling van zeldzame telefoonkaarten plaats. CardEx 95 is geopend op vrij dag 15 september van 14.00 tot 18.00 uur, zaterdag 16 septem ber van 10.00 tot 18.00 uur en zondag 17 september van 10.00 tot 17.00 uur. Entree is 10,- per persoon. Maar toegang is gratis na overhandiging van ingevulde registratieformulie ren. Deze zijn te bestellen door te schrijven naar CardEx 95, Postbus 201, 5100 AE Dongen. Alle bezoekers ontvangen een gratis telefoonkaart ter gelegen heid van CardEx 95.

Soester Courant | 1995 | | pagina 14