Jongbloedlaan viert 20-jarig bestaan Geluidsoverlast door zweefvliegtuig /SOESTERBERG! ïtfnS Open dagen op skibaan Dorpsplein verrijkt met nieuw semi-medisch centrum KVO redt het net niet tegen Fluks uit Noordwijk: 13-12 Grote beker voor Tempo Uit Muziekfestival vliegbasis verstandelijk gehandicapten Euro-Arabische Dialoog in Kontakt der Kontinenten WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 2? Inwoner uit Den Dolder telefonisch vanuit basis bedreigd 'De Drie Eiken' Opening Huidverzorging Eveliene KORFBAL Internationaal recreantentoernooi KVO Sportprogramma Uitslagen Jeugdnieuws Het was in 1975 dat men het plan Steenberghe I lanceerde, bestaande onder andere uit drie blokken van zeven woningen. Voor die tijd mo derne en leuke koopwoningen, die dan ook als zoete broodjes over de toonbank gingen. Binnen drie we ken waren de woningen aan de Jongbloedlaan bewoond door men sen met bijna 21 verschillende be roepen. Nee, ze hadden niets gemeen met de vlieger Jongbloed waar de straat naar werd vernoemd. Ook zijn er geen kont akten met eventuele nabestaanden en is niet geheel bekend wie die Jongbloed moet zijn geweest. Dat is ook niet zo be langrijk want de straat bestaat uit drie elementen: ten eerste zijn ze jong en zo niet, dan voelen ze zich jong. Ten tweede vloeit daar het echte bloed door de aderen 'Zeg maar dat wij een voorbeeldstraat zijn', is hun mening. En tenslotte is het inderdaad een mooie laan. In de afgelopen twintig jaren heb ben twaalf van de eenentwintig bewo ners hun heil toch elders gezocht. De huidige bewoners weten heel zeker dat die verhuizingen met pijn in het hart gingen, 'maar in de loop der jaren wer den andere woningen toch mooier en dan is de weerstand heel moeilijk', wil men nog wel kwijt. De nieuwe twaalf gezinnen werden met kleine uitzonde ring helemaal in die bijzondere sfeer van de Jongbloedlaan opgenomen. Heel snel vormden ze een soort eenheid in verscheidenheid. Er is een groot verschil in leeftijd, 'maar niemand van ons is opa of oma en dan ben je nog steeds jong', aldus is hun mening. 'We lopen elkaar de deur niet plat, maar we staan wel steeds voor elkaar klaar'. Een traditie is hun gezamenlijk Kerstgebeuren met een grote boom en Joop de Kerstman met zijn bel. Maar toen kwam dit jaar als 20 jaar Jongbloedlaan, dat moest gevierd worden. En ze hebben dat gevierd. Het was de sfeer van Koninginnedag met veel vlaggen en versieringen, met afge lopen zaterdagmiddag kinderfeest. Koekhappen, klompenlopen, het ezels- pel en vele andere spelletjes werden gre tig door de kinderen geaccepteerd. Een grote groene legertent vormde het cen trum maar vanwege het mooie weer bleef die veel leeg. Alleen de biertap bij de ingang kreeg geen moment rust. 's Avonds was het feest voor de ouderen en hoe. De opdracht was 'samen gaan we terug naar de jaren 60' en dat was duidelijk aan de kleding te zien. Bewo ners hadden onderling korte sketches ingestudeerd en elk verkleed opkomen was al voldoende om te gieren van het lachen. Als dan ook nog een bekende stem achter een masker opmerkingen maakte die alleen bewoners van.de Jongbloedlaan begrepen, stond men bijna op de tafels. Of men ook vergun ning voor zo'n feest moest hebben, was een schot in de roos. 'Op 21 augustus hebben we afrondende besprekingen met de gemeente gevoerd. Een vergun ning zou door hen worden opgemaakt en politie, brandweer en omgeving zou in kennis worden gesteld. Nee, we hoef den verder niets te doen, als we drang hekken nodig hadden dan moesten we maar even bellen'. Jongbloedlaan wachtte tevergeefs, zonder vergunning werd feest gevierd en mogelijk was het daarom zo bijzonder geslaagd. Ze zijn zelf maar naar de brandweerkazerne in Soesterberg gegaan en hebben het po litiebureau in het Dorpshuis van rele vante informatie voorzien. Omwonen den werden door middel van folders geïnformeerd van hun eventueel ietwat luidruchtig feestje. Weinig last hebben ze van dit unieke straatfeestje gehad of het moest zijn dat men nog zachtjes de klanken mee zingt van: busje komt zo, busje komt zo. De Jongbloedlaan kan terug zien op een illegaal maar feest. 'Als je bijna elke dag ageert tegen alles wat met vliegen te maken heeft dan moet je er rekening mee hou den dat iemand een keer wat terug zegt. Nu hij notabene ook nog tegen zweefvlieggeluid is, kan dat de em mer wel eens doen overlopen, maar terreur tegen zelfs zo'n 'zeikerd' is nooit goed te praten'. Dat was de mening van enkele lucht macht militairen toen ze onder het drin ken van een glas bier dit toch ook voor hen aktuele onderwerp bespraken. Niet alleen zij, maar ook de Amsterdamsche Club voor Zweefvliegen voelen zich in direct geraakt. De Soesterberger Bert Aan behoort tot de staf van deze club en tracht op diverse manieren in posi tieve zin deze sport uit te dragen. Hij is even stil als hij de berichten hoort maar weet alles goed te relativeren. Bert Aan: 'Ik heb de berichten over de klager over ons sleepvliegtuig niet gele zen. Als hij bedreigd zou zijn is dat na tuurlijk geen goede zaak. Als zweef- vliegclub hebben wij een sleepvliegtuig, dat aan de geluidsnormen van de Rijks luchtvaartdienst voldoet. Er is in ieder geval geen sprake van dat de zweef vliegers in overtreding zijn. Wij doen veel moeite om overlast zo veel moge lijk, te beperken. Zo hebben we vorig jaar een installatie in het sleepvliegtuig gebouwd, die de sleepkabel na het los koppelen naar binnen haalt. Daarvoor gooide de sleepvlieger de kabel eerst op de grond, maakte nog een rondje en landde daarna zelf. Dat extra rondje blijft nu achterwege! De piloot van het zweefvliegtuig heeft als eerste verant woordelijkheid een veilige vlucht. Zodra het mogelijk is kiest hij bij elke sleep- start een route, die zoveel mogelijk over de bossen voert. Verder worden sleep- starts in het weekend pas na 12 uur 's middags gedaan, allemaal om 'moge lijke' overlast te beperken. We kunnen slechts in twee richtingen starten, name lijk richting Den Dolder en richting Soesterberg. Beide startrichtingen bie den voldoende mogelijkheden om be bouwing te vermijden'. Klachten 'Op de club spreken de leden onderling wel een enkele keer over mensen die klagen over geluidshinder die wij zou den veroorzaken, maar er is weinig be grip voor. Qua geluidsniveau maakt een brommer door je straat net zoveel la waai als het sleepvliegtuig, maar dat vindt men gewoon. Bovendien, als er door de week straaljagers en helicopters vliegen, wie maakt er dan een punt van een klein motorvliegtuige? Liever beste den wij onze aandacht aan het zweef vliegen. Dat dit voor velen uit onze omgeving ook het geval is, blijkt uit het feit dat wij al jaren een wachtlijst ken nen voor aspirant leden. Ik ben eens wezen kijken op een bijeen- komst van de commissie geluidshinder Vliegbasis Soesterberg. Toen de binnen gekomen klachten over zweefvliegen werden gepresenteerd, waren dat er zo'n 20 in een heel jaar. Meer dan 80% van de klachten was van één en dezelfde persoon. Als je in de buurt van een vliegveld woont, hou je rekening met de kans op geluidshinder. Dat geldt ook voor wie bij een spoorbaan, fabriek of snelweg woont. Als iemand aanleiding ziet om te klagen, is dat zijn of haar goed recht. Maar als er één klager is tus sen de 300.000 omwonenden van de basis, dan is dat niet meer representa tief. Wellicht is de tolerantiegrens van zo'n iemand lager dan de gemiddelde omwonende'. Procedures 'Wij hebben dure technische ingrepen gedaan, passen vrijwillig procedures toe om de overlast te beperken en voldoen aan de RLD-eisen om overlast te beper ken. Zo willen wij bereiken, dat we op de vliegbasis kunnen blijven zweef vliegen. Er is geen sprake van aanhou dend lawaai van ons sleepvliegtuig. Een ileepstart naar 500 meter, het loskoppe len en weer landen duurt ongeveer acht minuten. Alleen de eerste minuut van de start is er een duidelijke geluids- produktie, daarna vliegt de piloot over de bossen en klimt steeds hoger en ver der weg van de basis. Hij neemt steeds een andere route én bij de landing wordt praktisch geen motorvermogen ge bruikt. Op een dag worden ongeveer tien sleepstarts gemaakt. Die tien starts vinden ook verspreid over de middag en avond plaats. Er was" een dag dat ons sleepvliegtuig voor reparatie op het vliegveld van Lelystad stond en ook toen kwam er een klacht binnen. Men hoort dan een reclamesleep of vliegtuig jes van Hilversum en men grijpt naar de telefoon. Het aantal sleepstarts is nog geen 5% van onze totale starts in een jaar', aldus Bert Aan van de Amsterdamsche Club voor Zweef vliegen. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 03463 - 5 14 02 Bingo Bingo staat op vrijdag 15 september op het programma, aanvang 20.00 uur, zaal open 19.00 uur. De kaarten kosten 6,00 per stuk, inclusief een kopje kof fie. De prijzen zijn als vanouds schitte rend. Koersbal is binnen De Drie Eiken een nieuw spel. Donderdag 21 september wordt dit om 14.00 uur geïntroduceerd door professionele begeleiders. Alle 55+-ers zijn van harte welkom dit bij te wonen, terwijl de koffie of thee klaar staat. Het Koersbalspel wordt onder steund door Comi 95, 'Meer bewegen voor Ouderen'. Vrijdag 22 september houden ANBO, PCOB en Werkgroep De Drie Eiken een feestmiddag, aanvang 14.00 uur. Centraal staat de goochelkunst, van het trio 'Table Magie Sim Samse Bim' uit Enkhuizen, waardoor het een magische middag kan worden. Het zijn drie hobbyisten die al vele jaren een pro gramma voor senioren verzorgen. Zij presenteren een complete goochelshow op een prettige en onderhoudende wijze. De toegang is gratis, inclusief een kopje koffie. Mokum was mooi. Een deelneemster van het uitstapje op 7 september naar Amsterdam vertaalde het aldus: 'Al was de groep niet zo groot, er heerste een gezellige stemming. De koffie met gebak was voortreffelijk, waarna wij in drie groepen verdeeld onder leiding van gidsen de Amster damse binnenstad introkken, naar het oude Mokum. Prachtige gevels kregen we te zien en leuke kleine hofjes, waar het lawaai van de grote stad niet te ho ren was. Deze wandeling duurde ca. 2 uur en was zeer de moeite waard. Terug in het stadsgewoel mochten we genieten van een heerlijke pannekoek en een lek ker kopje koffie. Rond 5 uur waren we weer terug in ons dorp met allemaal een zeer tevreden gevoel'. In het kader van de Nationale Skisport week worden op de kunstskibaan te Soesterberg ko mend weekeinde veel activiteiten gehouden. Een spectaculaire ski show op zondagmiddag (14.00 uur) besluit de openingsweek van dit nieuwe skiseizoen. De Nationale Skisport week, die jaar lijks georganiseerd wordt door de Ne derlandse Ski Vereniging op alle Neder landse kunstskibanen, heeft de afgelo pen week veel belangstelling gekregen. Op de skibaan in Soesterberg werd een uniek idee gelanceerd, namelijk de or ganisatie van speciale skiclinic's. Belangstellenden konden iedere avond actief deelnemen aan de clinic's waarbij gediplomeerde skileraren de opbouw van skitechnieken in een gecompri meerde vorm presenteerden. Vooral gevorderde skiërs leren veel op zo'n kunstskibaan. Het resultaat na een cursus van circa 15 lessen is heel opval lend en eenmaal op vakantie in de sneeuw kan men dan al volop van lange afdalingen genieten. Maar juist ook de gevorderde skiërs steken van een cursus op een kunstskibaan erg veel op. In het kader van de Nationale Skisport Week is het voor belangstellenden mo gelijk om tegen een geringe vergoeding van een tientje een volledige proefles te volgen. Jong of oud, beginner of erva ren, iedereen is welkom maar dan wel even telefonisch aanmelden. Jeugddag Zaterdag wordt voor de jeugd tussen 4 en 15 jaar een super-skidag georgani seerd. Vanaf 11.00 uur worden de deel nemers, afhankelijk van eventueel reeds aanwezige vaardigheid, ingedeeld in groepen en worden alle skidisciplines ruimschoots beoefend waaronder ook het snowboarden. De skibaan van Soesterberg is gelegen op het Sportpark aan de Kerklaan. Voor informatie tel. 03463-52674. Twintig jaar geleden begon Eveliene Oudijk in Den Helder in het vak van schoonheidsspecialiste. Zij studeerde verder en behaalde diverse diploma's op het gebied van huidverzorging. Ze doceerde dit vak in Amsterdam, Weert en Utrecht en nog wordt ze door instellingen van naam om haar kennis en ervaring gevraagd. Samen met haar assis tente Anneke heeft ze met ingang van vandaag, woensdag 13 septem ber, haar eigen praktijk in het Dorpshuis. Wat is huidverzorging? Eveliene: 'Huid verzorging is meer dan een schoon heidsbehandeling, die wij hier ook ge ven; het is uitgebreider. Iedereen die bij ons komt is geen nummer die snel moet worden weggewerkt, nee, elke vrouw of man is uniek. Wij stellen ons daarvoor open en geven zo de speciale aandacht die men nodig heeft. Daarbij houden wij rekening met ieders financiële mogelijk heden. Iedereen die problemen heeft met haar of zijn huid is op verwijzing van de huisarts of direct welkom'. De vroegere ruimte van de fysiotherapie heeft een gedaanteverwisseling onder gaan. De heldere frisse ruimte ademt een sfeer van rust en gezelligheid. Hypermoderne apparatuur staat tegen de wand, klaar om in aktie te komen. Wie denkt dat alleen dames er terecht kunnen heeft het mis. Ook heren zijn in dit verzorgingscentrum van harte wel kom. Een speciale uitnodiging gaat naar de 65-plussers; zij krijgen op elke be handeling 10% korting. Hieronder val len ook studenten in het bezit van een OV-jaarkaart. Aangezien de klantenkring vrij groot is, zelfs uit Den Helder en Amsterdam, is het maken van een (telefonische) af spraak wenselijk. Het directe bezoek wordt opgevangen door Eveliene of Anneke en men kan gratis alle gewenste informatie verkrijgen. Van 13 tot en met 27 september kan men profiteren van een blokbehandeling van een half uur voor 35,-. Het bevat alle stappen van huidverzorging zoals massage, epileren, kruidenbad enz. Een speciale behande ling vraagt niet meer dan 40,-. Naast een uiterst deskundige behandeling kan men bij Eveliene en Anneke ook terecht voor alle soorten huidverzorgings producten, waaronder make-up. Ze werken nauw samen met de ook aan het Dorpsplein gelegen zaak Avanti Soleil en de fysiotherapeut. Het streven is om dit uit te breiden naar de plaatselijke huisartsen. Woensdag 13 september is een ieder van harte welkom om het unieke huidverzorgingscentrum aan het Dorpslein 17 te komen bewonderen. Van 17.00 tot 22.00 uur hopen Eveliene en Anneke hun gasten van alle relevante informatie te voorzien, terwijl een hapje en een drankje dit alles zal omlijsten. Huidverzorging Eveliene, -op het adres Dorpsplein 17, is van maandag tot en met zaterdag geopend van 09.00 tot 21.00 uur en gedurende die tijd ook te lefonisch bereikbaar via (03463)-53746 (na 1 oktober 0346-353746). KVO moest de eerste competitie wedstrijd in dit nieuwe seizoen spe len in Noordwijk. Fluks is een jonge ploeg die het afgelopen seizoen ge promoveerd is vanuit de afdeling. Het eerste team van KVO bestaat uit de dames: Petra Jansen, Mien Driessen, Moniek van de Hooff en Sity Vissia. Heren: Jaap van de Hoek, Marcel Bos, Folko de Raad en Wietze Hoekstra. Wietze Hoekstra is vrij ernstig geblesseerd geraakt in een oefen wedstrijd, zodat hij lange tijd niet kan spelen. Hij wordt vervangen door Richard Jaspers Faijer. Het werd een spannende wedstrijd waarin de ploegen elkaar niet veel ruimte gaven om tot scoren te komen. KVO startte goed. Door twee afstands schoten van Folko de Raad en Marcel Bos kwamen ze snel op voorsprong, maar daar had Fluks snel een antwoord op en met de rust was de stand 9-6 in het voordeel van Fluks. Na de rust kwam KVO steeds dichter bij tot 10-10, waarna de teams om en om scoorden. Uiteindelijk wist Fluks nog eenmaal te scoren zodat de eind stand 13-12 werd. Doelpunten werden gescoord door Folko de Raad (5), Jaap van de Hoek (4), Petra Jansen, Mien Driessen en Marcel Bos. Vanavond speelt KVO om kwart voor zeven thuis. Overige uitslagen: Antilopen 2-KVO 2 10- 10; HKC 3-KVO 3 9-5; Maaskanters 1- KVO 5 8-5; Victum B2 - KVO BI 1-5; Minerva Cl - KVO Cl 1-4; OWO D2 - KVO Dl 8-1; ODIK D3 - KVO D2 3-0 er Altius F1 - KVO F1 2-0. 'Het REKO toernooi 1995 was voor ons een weekend om niet te verge ten. Vooral de feestavond met goede muziek, kameraadschap en veel plezier is voor ons een blijvend jaarlijkse happening. Helaas kon den we deze keer de beker niet mee nemen, maar volgend jaar komen we weer', aldus een Duitse deelne mer. Ze 'liggen' meer op de stoelen dan zit ten, zo uitgeput zijn ze. Hilde van de Duitse ploeg Albatros wijst naar één van haar medespelers en ogenschijnlijk haalt ze fel uit. 'Jij kunt niet tegen Hollands bier en één nachtje van drie uur slapen, is voor jouw zeker funest'. De groep valt daverend van het lachen over elkaar. Hilde: 'We hebben eerlijk alles op alles gezet, maar de korf was voor ons ken nelijk boven dicht gemaakt. Maar dat drukt de pret niet, we hebben weer een fantastisch weekend gehad'. En zo ver tolkte zij de vele spelers van het tech nisch goed opgezette weekend. Uiteraard ze hadden het weer mee en spelen op het mooie veld van KVO doet veel, zo niet alles. De vrij strakke wind blies meters boven hen vanwege de hoog omringende bossen. Kleurige ten ten stonden aan één kant van de Duitse spelers en een Haagse tent. 'Het lijkt wel wat op ons stadhuis', grapte een Hagenees toen hij zijn tent uitkwam. De vrijdagavond werd muzikaal opge luisterd door Qwisnix uit Zeist. Dat men de dag daarop elkaar nog kon verstaan, mag wel een wonder worden genoemd. Maar soms hoeft iets niet mooi te zijn, als het maar hard is. Tot ver in de kleine uurtjes werd het feest gevierd, maar om tien uur zaterdagmorgen waren de scheidsrechters onverbiddelijk, 's Avonds een grote vent, dan ook 's mor gens en het werd een slopend gevecht waar men opvallend veel liggend de grasmat opzocht. Het organiserend co mité had die nacht alles nog opgeruimd en waren 's morgens weer de eersten. Of er niets was gebeurd hadden ze niet al leen alles behoorlijk in'de hand, maar ook nog speelden ze de wedstrijden mee. Tot groot enthousiasme van vooral de Duitse deelnemers werd in de pauze een tombola gehouden met leuke prij zen. Daarna kwam het uur van de be slissing en werd alles uit de kast gehaald om in de prijzen te vallen. Vooral het Duitse Albatros probeerde voor de derde keer de beker te winnen, maar mogelijk was de nacht toch te kort ge weest want ze werden derde. De tweede plaats ging naar Madjoe uit Leiden ter wijl Tempo uit Alphen a/d Rijn verras send de grote beker mee naar huis mocht nemen. V Een keur van Nederlandse artiesten zal dinsdag 19 september a.s. op de vliegbasis Soesterberg optreden tij dens een georganiseerd muziek festival voor bewoners uit instellin gen voor verstandelijk gehandicap ten en de psychiatrie. Reeds hebben meer dan 1700 deelnemers zich voor dit festival aangemeld. Het initiatief voor het festival is uitge gaan van zanger Henny Duchée. Het was zijn idee om een aantal artiesten te vragen gratis mee te werken aan een muziekfestival speciaal voor bewoners uit instellingen voor verstandelijk ge handicapten en de psychiatrie. Om het festival mogelijk te maken richtte hij samen met Jan Dekkers, coördinator recreatie Sterrenberg, en Willem Goerheer, evenementenburo De Stijger, de vereniging P&Z Evenementen op. Tal van artiesten hebben inmiddels toe gezegd op belangeloos mee te werken aan het evenement. Tijdens het pro gramma, dat om 11.00 uur begint en duurt tot ongeveer 16.00 uur, zullen onder anderen optreden Lee Towers, Channah, Dries Roelvink, Ronnie, Kepper Variété, Maribelle, Wolter Kroes, Connie Vink en Henny Duchéé. Hans Somers zal de presentatie verzor gen. Maar niet alleen artiesten beloof den om op non-profitbasis mee te wer ken, dit geldt ook voor een aantal ver huurders en faciliteiten en ondersteu nende diensten, zoals podia, licht, ge luid, EHBO en dergelijke. De honderd medewerkers doen op vrijwillige basis mee. Het festival vindt plaats op de vliegba sis Soesterberg. Bij mooi weer op een sportveld en bij slecht weer in een vliegtuighangar. Tegen redelijke prijzen zal er iets te eten en te drinken (niet al coholisch) zijn. Deelname aan het fes tival is alleen voor bewoners van be doelde instellingen en na aanmelding is er een toegangsprijs van 12,50. Of er in de toekomst nogmaajs een festival zal worden gehouden is afhankelijk van het succes van het muziekfestival op 19 sep tember. v In het kader van het EAD-project, Euro-Arabische Dialoog, werd on langs een uitwisselingsprogramma in Kontakt der Kontinenten gehou den. Tien jongeren uit Marokko, tien migrantenjongeren en tien Ne derlandse jongeren zochten en von den een brug naar elkaar. De ontmoeting was een initiatief van IKV, Pax Christi, het Nederlands Cen trum Buitenlanders (NCB) en het Mi nisterie van Ontwikkelingssamenwer king. De basis was het zoeken naar de wederzijdse beeldvorming met de no dige vraagstellingen. 'Velen ervaren de migrantenstroom als bedreigend en dan is het goed ook daarover met elkaar van gedachten te wisselen', aldus een woord voerder namens het EAD. Het Kontakt der Kontinenten was het tijdelijk verblijf waar en van waaruit men op onderzoek en ervaring uitging. In het vijfdaagse programma werd kern ras gemaakt met het minderhedenbeleid in de Gemeente Utrecht, eèn bezoek aan de Nederlandse Moslim Omroep in Hilversum, het bijwonen van de Kerwinherdenking in Amsterdam be zoek aan een moskee en studenten pastoraat in Utrecht, bezoek aan opvanghuizen voor Marokkaanse jonge ren in Amsterdam met als slot een rond leiding door de Tweede Kamer en Rid derzaal in Den Haag en gesprekken met verschillende politici. Een woordvoerder van het EAD-pro ject noemde de ontmoeting en bezin ning zeer geslaagd. Tijdens de dae- evaluaties in Kontakt der Kontinenten waren de gesprekken vooral voor de Nederlandse jongeren verhelderend Basketbal 10.15 uur Eerste ronde beker voort mes The Red Stars, tot en met 20 nn uur (BeukendaJ) Korfbal 15.30 uur De Eemvogels-Huizen ringlaan) Voetbal 14.30 uur Zwart-Wit'63-VVZ'49 (Harderwijk) 14.30 uur Hees-SVL (V.O. weg) 14.00 uur SEC-sc AH'78 West) ZONDAG 17 SEPTEMBER Basketbal 11.00 uur Eerste ronde beker voorl» ren The Red Stars, tot en met 19.00 um (Beukendal) Hockey 12.45 uur Amstelveen-MHC Soest (B) (Amstelveen) 14.30 uur Amstelveen-MHC Soest (H| (Amstelveen) Voetbal 14.00 uur Soest-Schellingwoude (Bos- straat-Oost) 14.00 uur Hoogland-SEC MAANDAG 18 SEPTEMBER Bowling 18.30 uur Competitie Soester Bo Vereniging, ook op dinsdag vanaf 19.00 uur (C-drie) Zaalvoetbal 20.00 uur Hees-KBSV (Beukendal) 21.00 uur DVS/De Kuil-Graveland (Beukendal) De Snoekbaars Achtste wedstrijd zomercompetitie aan de Naardervaart. Eerste divisie: 1. Willem van der Kraats 5,62, 2. Gerrit Kasius 5.32, 3. Jan Groenewoui 3.67,4. Richard Horst, 5. Jan Livestro 3,60, 6. Theo Bosman 3.18, 7. Eddy Strumpsi 3.14, 8. Gert van Drie 2.87, 9. Henk Altem 2.29, 10. Henk Prinsen 2.31. Tweede divisie: 1. Willem Hopman 6.84,1 Ed Bijl 5.78, 3. Co Wijnands 5.07, 4. At Dekker 4.27, 5. Yme Fleming 3.92. SEC SEC Al - KWA Al 4-2; Woudenberg BI - SEC BI 6-2; SEC B2 - WZA B4 15-3; SEC Cl - GVW C2 6-3; EemdijkC2' SEC C2 0-10; Roda'46 D2 - SEC Dl 12- 3; Quick El - SEC El 4-0; SECE2 KWA E3 3-15; SEC F1 - TOV F1 2-2, Cobu Boys F2 - SEC F2 2-3. Soest Houten 1 - Soest Al 0-2; Hees 1 - SoestA2 3-1; Soest BI - KWA 1 0-1; Soest B2- Hoogland 2 2-4; Soest Cl - HDS 1 WZA 2 - Soest C2 3-2; Soest C3 - Hts 1 2-6; APWC 1 - Soest Dl 4-2; Soest Dl - U'vogels 3 3-0; Soest D4 - Roda'4615- 0; Soest D5 - IJ'vogels 5 6-2; Roda'46 2 Soest El 7-1; Soest E2 - Achterveld 1 1 0; A'Boys 2 - Soest E3 0-10; TOV 4 - Sots E4 8-0; Soest E5 - U'vogels l-12;SoestEi - TOV 5 16-0; Hoogland 10 - Soest E7 17 1; Quick 7 - Soest E8 5-7; Roda'46 11 Soest E9 3-5; Soest F1 - APWC 1 M Soest F2 - Hoogland 3 2-2; CJW 3 - Soa F3 3-0; Soest F4 - KWA 4 1-2; SoestK - Quick 7 1-9. WZ'49 SCH'44 Al - WZ'49 Al 0-13; WZA Ai - WZ'49 A2 3-9; WZ'49 BI - Cobu Bof BI 0-9; WZ'49 Cl - Roda'46 C4 254 Spakenburg D2-WZ'49 Dl 3-2;WZ'ü D2 - WZA D5 9-0; WZ'49 E2 - CJW E4 17-0; Roda'46 E10 - WZ'49 E3 4-1! WZ'49 F1 - Cobu Boys F1 1-14. SEC Na de moeizame voorbereiding in band met de vakantiespreiding, bij voor de SEC-jeugdteams de competitie Het Al junioren team had zaterdag september al zijn eerste bekerwedstrijd gespeeld en gewonnen tegen Bilthovet met 5-1. Zaterdag moest het aauuw tegen KWA, zonder doelman Johas Verschie. Hij werd naar behoren vervan gen door veldspeler Leroy. Na twee mi- nuten werd het 1-0 door Cees vat Dorresteijn, tien minuten later dooreet misverstand met de invaller doelman 1' 1. Een kwartier later wederom Cees vat Dorresteijn: 2-1. Vijf minuten voor ru* uit een scrimmage Maarten Smedend 3-1. Na rust kwam de bal bij Sandervac Veenendaal die keihard uithaalde: 4-1 Hierna scoorde KWA nog eenmaale! behaalde SEC de eerste drie wedstrijd- punten binnen. Soest De kop is eraf. SO Soest Al won eerste competitiewedstrijd tegen Houten met 2-0. Beide doelpunten werden^ge scoord door Suleyman Guntepe. Bij of B-junioren verloor de BI in een span nende wedstrijd tegen KVVA. In laatste minuut werd het 1-0. De Cl*ju" nioren scoorden in de eerste minuut Eindstand: 10-0 gewonnen van Hf" Drie van de vier spelende D-teams slo ten hun eerste wedstrijd met ruime winst af. De E-jeugd startte met nege" teams. Uitslagen zoals de E3 (zij won nen met 10-0) waren dit keer heel ge woon. Bij de F-pupillen viel om 9.3" uur het eerste doelpunt van het seizoen Jeffrey Arkes uit de F1 viel deze eerV beurt. De Fl won met 8-0 van APW

Soester Courant | 1995 | | pagina 20