Ziet u wel goed welke troef we s 9 uitspelen brilcentrum nota Letse kunst in Anna Paulownahuis Volwassen school is nog in de groei Galerie Wind maakt van Soest weer een beetje meer een 'kunstdorp1 Lustrumprogramma Vredesv en werfc Hulpvei WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 24 Werk van leva Jurjane uit Riga Feestprogramma van twintig-jarige Griftland College geopend Tien maanden lang activiteiten i V olksuniversiteit Soest/Soesterberg Vrijwilligers Vakature Bank Oog meting! Kunstcentrum in v.m. gebouw Sportstichting Puzzelrit ruiters, menners en fietsers yVOENSDAC Oecumenis Open avont hoger gesch vrouwen (V Gemeentevi te gast bij N< op 14 septer i In galerie het Anna Paulownahuis aan de Burgemeester Grothestraat is vanaf komende zondag (17 sep tember) een bijzondere tentoonstel ling te zien. Het gaat om schilde rijen van de jonge kunstenares leva Jurjane uit Riga, de hoofdstad van Letland, een van de jonge Oostzee- staten. leva Jurjane (23 jaar) kreeg haar schildertalent niet toevallig. Zowel haar vader als haar moeder is kunstschilder en geniet vermaardheid in Letland zelf en ver daarbuiten. leva's ouders zijn als docent verbonden aan de Letse Kunst academie en Rozentala-kunstschool in Riga. Het schilderen werd haar dus met de paplepel ingegoten en haar beroeps keuze lag dan ook voor de hand. Al tij dens de lagere school volgde ze lessen aan de Rozentala-school, die ze in 1990 voortzette aan de kunstacademie. Sinds 1994, na het beëindigen van haar studie, is ze lid van de Letse Nieuwe Kunste- naarsbond. Ondanks haar jeugdige leeftijd heeft leva Jurjane al vaak geëxposeerd. Zo nam ze in 1987 al deel aan een groeps- expositie voor jonge, getalenteerde kunstschilders en gedurende haar studie exposeerde ze jaarlijks diverse malen, zowel solo als in groepsverband. De Letse regering zond haar werk in 1993 in voor een expositie in Parijs en Lille, waardoor ze ook in het Westen bekend heid verkreeg. Het veelbelovende werk van leva Jurjane is in het Anna Paulownahuis voor het eerst in Neder land te zien. De mens centraal Haar schilderijen - meestal olieverven - zijn vooral geïnspireerd door gebeurte nissen uit het heden en het verleden. De mens staat daarin centraal. Heroïek, tra giek en humor vertaalt ze in kleur en symboliek. De titel van elk werk duidt de herkomst, maar de kijker houdt vol doende ruimte voor een eigen interpre tatie. De opening van de expositie vindt aan- leva Jurjane (r.) en Ingrid Oudheus- den van het Anna Paulownahuis. Door een weigerende flitser is het kunstwerk minder goed zichtbaar. staande zondagmiddag om 15.00 uur plaats door burgemeeste Hans de Widt. Het werk van leva Juijane blijft daarna nog te bezichtigen tot en met 12 novem ber. De galerie is geopend op vrijdag (13.00-21:00 uur), zaterdag en zondag (13.00-17.00 uur) en op afspraak (tel. 21983, fax 29274). ons. LÊVEHomr omi hand EfN MIX W.' FN tACH Al fNlOJ FFN REGENBOOG IN8f GA/*- V'SN AUfDAC- Of EOftfNIN 'itt WE HAM Cf 'tfcf.NEW NE! REK. vYi.'E OfSFFtANDJUD mm-m "Het Griftland College is eindelijk volwassen, de kinderziekten zijn voorbij." Lisette Sulenta en Ole Chavannes riepen het vrijdag van het dak van de middelbare school. De oud-leerlingen, in mei nog zwoegend voor een diploma, waren even teruggekeerd naar de Noor- derweg. Om een korte 'sketch' op te voeren ter gelegenheid van de start van de festivi teiten rond het twintig-jarig bestaan van het Griftland College. Tot en met juli volgend jaar zijn er elke maand activi teiten op de scholengemeenschap voor mavo, havo en vwo. De brugklassers vallen met hun neus in de boter, de exa men-kandidaten pikken het nog net mee. Net als directeur/rector J.J.W. Mulder die per 1 februari of 1 maart a.s. gebruik maakt van de VUT-regeling. Waarmee een nieuwe mijlpaal in de geschiedenis van de school parallel loopt aan de af sluiting van een tijdperk. Tot dusver is Mulder immers de enige rector die het Griftland College heeft gekend. Maar over de toekomst van de school hoeven het bestuur, de tachtig docenten en de ruim duizend leerlingen zich, ook na het afscheid van Mulder, niet druk te ma ken. "Het Griftland College is niet meer weg te denken uit de Soester en Baarnse samenleving," aldus Mulder vrijdag morgen, vlak voordat het nieuwe logo van de school werd onthuld. En zoals 27 september 'Wo ist ein Platz zu bleiben'. Liederencyclus van de dichter/tekst schrijver en zanger Ernst Barlach (1870-1938). 29 september Openingsfeest, georganiseerd door de leerlingenvereniging KWISSUT, dat in het teken staat van de verschil lende culturen die binnen de school hun plaats hebben. 11 oktober Docenten en hun aanhang laten zien wat zij op cultureel gebied presteren. Muziek, declamatie en kunstvoor werpen. 30 oktober Middag over jeugdliteratuur met Gijs Wanders, journaallezer en jeugd boekenschrijver. 2 november Talentenavond onderbouw (klassen 1, 2eri3). 23 november Poezieavond Nederlands met het programma 'De Dichter zingt', ver tolkt door Henk Batenburgh. 19-21 december Kerstviering met onder meer toneel voorstellingen van leerlingen van het Griftland College en bewoners van Nieuwenoord Baarn in een theater tent op het terrein van Nieuwenoord aan de Zandheuvelweg in Baarn. 17 januari Optreden van de groep Intermezzo. Muziek die varieert van middel eeuwse klanken tot heavy metal en alles 'a capello'. 27 januari Reünie voor alle oud-leerlingen en - leerkrachten met onder meer een foto-expositie, les-impressies en ca baret. 29 februari Symposium met als thema 'De school als cultuurdrager'. 26-30 maart Muziektheater, waarbij de Griftlan- ders hun eigen invulling geven aan bestaande toneelstukken. 25 april Franse avond met alle aandacht voor de Franse cultuur. 28 mei Sportdag speciaal, Elke leerling kan kiezen uit twee sporten, waarbij de nadruk wordt gelegd aan onbekende of 'ongewone' sporten. 17-18 juni Ouder/leèrlingtoernooi. Volleybal evenement op twintig velden. 4 juli Slotfeest, georganiseerd door KWISSUT met als thema 'Naar 2000'. het een goede rector/leraar betaamt, sloeg hij daarmee de spijker op de kop. Geschiedenis De basis voor de school werd gelegd in 1971 tijdens een bespreking op het bu reau van de Besturenraad Protestants Christelijk Onderwijs (pco). Ruim vier jaar en vele besprekingen tussen onder meer de Soester en Baarnse besturen van de pco later vond de opening van het Christelijk College Griftland plaats. De honderdachttien havo- en athe neum-leerlingen kregen een stoel in de hervormde kerk De Ark in Baarn, maar verhuisden, evenals een groot aantal nieuwe leerlingen, in 1977 naar de Noorderweg waar de eerste fase van de bouw van het huidige gebouw net was afgerond. De nieuwe accommodatie moest worden gedeeld met de Christe lijke Mavo Soest, in die tijd in de volks mond ook wel de 'Ten Broeke-mavo' genoemd in verband met de toenmalige directeur J. ten Broeke. Het eerste lustrum van de school viel samen met het eerste eind-examen voor de havo-leerlingen, een jaar later ge volgd door de uitreiking van de eerste vwo-diploma's. Nog een belangrijke ontwikkeling deed zich voor in augustus 1987, toen het Griftland College en de Christelijke Mavo fuseerden en verder gingen als scholengemeenschap voor vwo, havo en mavo. Twintig jaar na de opening is een geva rieerd jubileum-programma in elkaar gezet, dat afgelopen vrijdag werd geo pend met een kort verblijf in de open lucht van alle betrokkenen. Helaas wa ren het louter regendruppels en niet de bestelde parachutisten die uit de lucht kwamen vallen, maar het mocht de pret niet drukken. Als serveersters uitge doste leerkrachten trakteerden de scho lieren later in het klaslokaal op een koek, aan het einde van de middag stonden onder anderen rector Mulder, burgemeester Hans de Widt en pco- voorzitter S. Vegter verbaal stil bij het vierde lustrum van het Griftland Col lege. Nog veel festiviteiten zullen vol gen, zoals het leerlingenfeest op 29 sep tember en natuurlijk de reünie op 27 januari. De typische sfeer die in het eerste jaar nog niet in het nieuwe schoolgebouw hing, kan nu diep worden geïnhaleerd. De nog jonge school is altijd blijven groeien en momenteel wordt er nog steeds aan uitbreiding gedacht, omdat genoegen moet worden genomen met een aantal noodlokalen. Een mooi voor beeld van een volwassen school die geen kinderziektes heeft, maar nog wel in de groei is. Steenhoffstraat 9A, tel. 22195 Franse wijnkennis 1 De Volksuniversiteit Soest/Soesterberg organiseert in samenwerking met "La Confrérie du Vin des Vignobles" de cur sussen Franse wijnkennis 1 en 2. Op een plezierige manier en in de juiste sfeer kunt u zich in deze cursus bekwa men in het wijnproeven en het leren kennen van de Franse wijnstreken. In het theoretische gedeelte wordt uitvoe rig ingegaan op het karakter van de wijn uit een bepaald gebied. U krijgt infor matie over de druivensoorten per streek, de grondsoort, het klimaat, het gistings proces, enz. Per avond worden van het besproken wijngebied 5 wijnen ge proefd. Hierdoor doet u ervaring op in zowel de wijnen als het praten erover en het beoordelen van de wijnen. De cur sus Franse wijnkennis 2 start op maan dag 13 november. Aanvang cursus: maandag 2 oktober, 20.00-22.30 uur. Docent: dhr. G. Heijkamp. Cursusadres: Franse Conffériekelder te Soest. Aantal lessen: 5 van 2Vz uur. Cursusprijs:, f 100,- wijnkosten f 50,-. Creatief schrijven Spelen met taal, woorden, associaties, ervaringen, herinneringen en waarne mingen. Creatief schrijven is voor ieder een die geïnteresseerd is in schrijven als een ontdekkingstocht. In deze cursus komen verschillende schrijf- en dicht vormen aan de orde. Het is niet per se nodig zelf veel geschreven te hebben. Een belangrijke basis is plezier in het schrijven en respect voor wat een ander schrijft. Aanvang: dinsdag 3 oktober, 9.30-11.30 uur..Docent: mevr. H. Hagg. Cursus adres: Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 10 van 2 uur. Cursusprijs: f 180,-. Verhalen vertellen Hoe vertel je een verhaal zö dat ieder een aan je lippen hangt? De ervaren verteller Jan Swagermtfn leert u in 3 les sen van 2llz uur de kneepjes van deze eeuwenoude traditie. Het verhalen ver tellen kan bijv. zijn diensten bewijzen bij: het ontwikkelen van sociale en crea tieve vaardigheden -het inzichtelijk ma ken van de eigen en de andere cultuur -het vergroten van het zelfvertrouwen. Tijdens deze cursus zullen praktische oefeningen worden afgewisseld met theorie en achtergrondinformatie. Aanvang: dinsdag 3 oktober, 19.30- 22.00 uur. Cursusadres: Di Lassostraat 65; Cursusprijs: f 80,-. Lezingen met dia's Soest, van verleden tot heden In 2 lezingen zal de heer Gerth u veel wetenswaardigheden vertellen over de plaats waar u woont. Aan de hand van dia's zult u interessante informatie krij gen over het ontstaan van Soest, zowel geologisch als historisch. Ook komt u veel te weten over de Soester bevolking. Aanvang: donderdag 5 oktober van 20.00-22.00 uur. Adres: Di Lassostraat 65. Prijs: f 20,- (2 avonden van 2 uur). Het Russische leven en de Russische cultuur Mevrouw Katroesjenko zal, in deze lezingencyclus met dia's, uit de eerste hand vertellen over het leven van de Russische vrouw, vroeger en nu. Verder komen ter sprake: het beroemde mu seum Hermitage en het interessante Russische museum, beide in St. Peters burg, en de architectuur van deze stad. Aanvang: donderdag 5 oktober van 20.00-22.00 uur (1 x per 2 weken). Adres: Di Lassostraat 65. Prijs: f 70,- (4 avonden van 2 uur). Volksuniversiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65. Tel. 22195. Kantoor geopend: maandag van 13.00-16.00 uur; dinsdag, woens dag en donderdag van 10.00-13.00 uur. Extra openingstijd: zaterdag 16 septem ber van 10.00-13.00 uur. Smitsweg 311, tel. 12630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn e.o. uw speciale aandacht voor de volgende vakatures: 5-129 Sociaal Culturele Instelling zoekt een vrijwillig(st)er die aan kleine groepen kan vertellen over Nederlandse cultuur en politiek. 6-116 Vrijwillige hulpverlenings instantie zoekt personen die slachtoffers opvangen, begeleiden en eventueel ver wijzen naar de aangegeven instanties. 6-118 Stichting voor hulpverlening aan vluchtelingen te Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor opvang en begelei ding van asielzoekers/vluchtelingen. 7-125 Stichting voor jongerenwerk te Soesterberg vraagt geïnteresseerden voor het bedenken, opzetten en laten uitvoeren van diverse aktiviteiten voor het jeugdwerk. 10-116 Stichting voor sociaal- kultureel werk en basiseducatie te Baarn vraagt vrijwillig(st)ers voor de kinder kookclub. Tijden: van 16.00-17.15 of van 17.15-19.30 uur. 4-116 Dezelfde instelling zoekt een vrijwillig(st)er die samen met een groepje kinderen een kinderkrant wil maken. 16-113 Een speeltuinvereniging in Baarn zoekt 1 a 2 vrijwillig(st)ers voor het beheren van de speeltuin. Dit houdt o.a. in, het winkeltje verzorgen, de ver koop van snoep, ijs en koffie. En andere voorkomende werkzaamheden. Voor informatie over deze en vele an dere vakatures uit ons bestand, kan men terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donder dag van 9.00 tot 12.00 uur, telefoon 12630. - -• 6 m J Laten we er maar geen doekjes om winden; of u nu wel of geen bril of lenzen draagt, uw ogen worden slechter. Heel langzaam loopt uw gezichts vermogen terug. Dat het in zo'n traag tempo gaat, is maar goed ook. Maar dat tempo zorgt er ook voor dat u er meestal niets van merkt. En dat is minder goed! Het kan zelfs gevaarlijk zijn. Daarom is een regelmatige controle van uw gezichtsver mogen heel belangrijk. Zodat u zeker weet dat u bijvoorbeeld zich veilig in het verkeer kunt begeven en ontspannen van de tv kunt genieten. De controle wordt uitgevoerd met de meest geavanceerde apparatuur en door opticiens die hun vak verstaan. Tenslotte vieren we in november ons 20-jarige bestaan. Dus aan ervaring geen gebrek. Die high-tech apparatuur en onze ervaren opticiens garan deren niet alleen een vlot en correct uitgevoerde oog meting. U kunt er ook zeker van zijn dat zelfs bij de geringste twijfel aan de gezondheid van uw ogen, wij u een bezoek aan de oogarts adviseren. Een gerustellend gevoel. Om het u nog makkelijker te maken, staat aanstaande zaterdag "de oogmeetbus" voor onze winkel. In deze bus hebben we alles bij de hand om in samenwerking met de ANWB en de stichting Beter Zien, al uw vragen over ogen en oogmeting te beant woorden. En natuurlijk meten we dan met al onze kennis en vakmanschap uw gezichts vermogen. Zodat u na afloop precies weet waar u aan toe bent. Of u nu al een bril of lenzen draagt, of niet. Kom dus gerust even langs. Een afspraak maken hoeft niet. van weedestraat 87 - soest - telefoon 02155 - 17120 Sinds 1 september heeft het (toch al rijke?) kunstleven van Soest nieuwe impulsen gekregen door de vesti ging van Galerie Wind. Het uit Bilt- hoven afkomstige "kunstcentrum" heeft onderdak gevonden in de villa aan de Steenhoffstraat 6, die bij de meeste Soesters bekend is als het voormalige gebouw van de Sport stichting. Lydie Wind en Joost Kreulen zijn de mensen die van Soest weer een beetje meer een "kunstdorp" maken. Galerie Wind bestaat inmiddels al een jaar of vijf, maar in Bilthoven bleek het huis letterlijk te klein. "We kampten echt met ruimtegebrek," aldus Lydie en Joost, "en daarom zijn we maar eens om ons heen gaan kijken." Ze zijn allebei laaiend enthousiast over hun nieuwe onderkomen. "In Bilthoven zaten we wat verstopt in een woonwijk, waar de mensen ons met moeite konden vinden. Onze afnemers komen uit het hele land, en hier zijn we veel beter be reikbaar: aan de doorgaande weg, vlak bij het station, met een gratis parkeer plaats aan de overkant én in een prach tig pand." Lydie en Joost waren op zoek naar een ruimte van minstens tweemaal honderd vierkante meter en het fraai gerestau reerde huis aan de Steenhoffstraat paste precies in hun wensen. De galerie is ge situeerd op de benedenverdieping - de salon, de serre en de gang - maar daar naast biedt het huis ook de gewenste opslagruimte voor de omvangrijke "stock" van werk van beeldende kunste naars uit binnen- en buitenland. Actuele grafiek Galerie Wind legt zich vooral toe op actuele, dat wil zeggen hedendaagse grafiek: etsen, litho's, houtsneden, lino's, zeefdrukken, etc., uitgevoerd in uiteenlopende technieken. De voorraad - die overigens voortdurend wisselt - omvat in totaal zo'n 1000 werken, veelal van jonge kunstenaars, zowel uit Neder land als uit diverse "buitenlanden". In de nabije toekomst denken Lydie en Joost overigens aan uitbreiding met olieverf schilderijen en beelden, in de serre en de tuin bijvoorbeeld. Galerie Wind houdt zich, zoals blijkt, ook bezig met import van "buiten landse" kunst. "We gaan vaak naar Duitsland, Engeland en natuurlijk Pa rijs, het mekka van de kunst, waar je uit alle hoeken van de wereld kunstenaars tegenkomt." Onlangs organiseerde Ga lerie Wind nog een uitwisseling tussen Nederlandse en Franse kunstenaars. Een druk bestaan, zo blijkt. "Het is in derdaad geen winkeltje waar we rustig achterover leunen tot er mensen komen. De Landelijke Rijvereniging en Pony club 'Eldorado' organiseert op zondag 24 september een puzzelrit voor ruiters, menners en fietsers. In dit kader heeft de afdeling Groen en Milieu van de ge meente eenmalig goedgevonden dat rui ters en menners - ook zonder Soester herkenningsplaatje - gebruik maken van de Schapendrift. Om de paden en on verharde wegen te sparen mag met de paarden slechts voetstaps worden gere den. Zo werken we niet. De galerie is een soort thuisbasis, maar we gaan er heel veel op uit," aldus Lydie en Joost. Bij de aankopen laten ze zich vooral leiden door hun eigen smaak. "Je kunt niet iets verkopen waar je zelf niet achter staat, en we hebben een goed idee van kwa liteit." Met "tweedehandskunst"' werken Lydie en Joost per definitie niet. "Het moet er spic-en-span uitzien." Dat heeft ook te maken met de wensen van hun klanten kring, waartoe niet alleen particulieren, maar ook veel bedrijven behoren. De kunstwerken kunnen bij Galerie Wind gekocht, gehuurd of geleast worden. De prijzen variëren uiteraard nogal, maar er is vanaf pakweg tweehonderd gulden al heel wat moois te koop, dat bijvoor beeld heel geschikt is als cadeau. 'Open huis' Galerie Wind wil een "open huis" zijn Tijdens de exposities - zo'n 6 a 8 per jaar, meestal twee a drie weken lang - is het kunstcentrum geopend van donder dag tot en met zondag van 13.00 tot 18.00 uur, maar daarnaast is iedereen die serieuze belangstelling heeft ook van harte welkom (op afspraak). "We laten graag zien wat we in huis hebben," al dus Lydie en Joost, "en je hoeft ook niet direct wat te kopen." De meeste kunst kopers, zo is hun ervaring, komen graag eerst eens kijken en denken dan graag Joost Kreulen en Lydie Wind zijn bij zonder te spreken over hun nieuwe on- derkomen in Soest. nog even na. "Impuls-aankopen, dat is toch zeldzaam." Soest bevalt hun tot dusver uitstekend. Over het "kunstklimaat" hebben Lydie en Joost nog geen uitgesproken mening, maar wat hen betreft leveren ze daaraan graag een bijdrage. "Zo wordt de N221 nog een kunstroute: van kasteel Groeneveld langs het paleis naar het Anna Paulownahuis, dan wij, en dan de Hazelaar met z'n beeldentuin." Hoe Jjneer collega's hoe beter, is hun motto. Hat geldt niet alleen voor schoen- winkeliers en meubelboulevards, maar ook voor galeries." Grafiek-Driedaagse De officiële opening van de nieuwe Soester galerie laat nog even op zich wachten, maar staat gepland voor het weekeinde van 6, 7 en 8 oktober. Dan wordt het kunstseizoen geopend met een Internationale Grafiek-Driedaagse, van tien uur 's morgens tot tien uur 's avonds. "Een soort kunst-marathon," aldus Lydie en Joost, "waarin we prak tisch de hele collectie latenn zien. We pakken uit, letterlijk!" De muren van Galerie Wind zullen die dagen van pla fond tot plint bedekt zijn met werk van een groot aantal kunstenaars. pe vredesweek va de week van 17 t/i beeft als centraa droom en werkeli en omgeving wori ,an die week de komsten gehoudei pe opening van de week vindt plaats in dagavond 16 septerr 21.00 uur in de N laaskerkhof 8 (naast seum) in Utrecht. Ze een Vredesappèl en v door het Interkerke (IKV). Informatie: 3507100- De afdeling Gooi ei Vereniging van Vrou demische Opleiding woensdag 20 septi avond. De verenigin langen van de hoger i op plaatselijk, lande naai niveau. Naast si shops en lezingen st; wisseling via sociale i Belangstellenden kun men met het secreta 89460 of 02152-682' Ben van Os, voorlic meente Soest, is op di tember te gast bij de a de Nederlandse Ch Bond. Hij praat tijdens de ee bijeenkomst van dit se rond de eeuwwisseling het wijkgebouw van di de Regentesselaan. De uur. Naast de maandelijkse er ook een boekenkiir actief. Die zal dit jaai boeken lNathan Sid' i Dis en 'De Kleine BI Boudewijn Buch bespi Wie meer informatie w en haar activiteiten kz men met mevrouw A.C Knijff, tel. 25411 o: Vroon-Romijn, tel. 25! Weekend-opvangdiens Maatschappelijke Dienst Hulp in dringende moeilij dag, zondag en algemeen gen, tel. (035) 245555. Samenwerking Psychol lijn Praktijk voor diagnostiek begeleiding, opvoedingsa chotherapie. Volgens afsp Stichting Hulpdienst S> Hulp aanvragen dagelijk; 10.00 uur, tel. (03463) 51 Nazorg borsfkankerpal Informatie: Borstkanker trum Utrecht (BIC), tel. C t/m. vrij. 10.00 - 13.00 ui Werkgroep Kind en Zi Behartigt de belangen vai vóór, tijdens en na de zie Informatie: mevr. M. Vrie Vrouwenspreekuiir Iedere donderdag 20.00-4 ring 31A (Vrouwenhuis), (033) 16612. Als je anonie dat. Meidentelefoon Voor specifieke meisjespr dag 19.00-21.00 uur; w 18.00 uur; donderdag 19.C (030) 322020. Vrouwen in de Bijstant Vrouwen dié problemen ht rein van de bijstand kunnen bij de werkgroep Vrouwei telefonisch dagelijks 12.1 18.00 uur. Soest: tel. 1* Spreekuur: elke 2e vrijdag 10.00-11.30 uur, in hel Vrouwencentrum, Smitswt Buro Vrije Tijd Bemiddelt in vrijetijdsbest mensen bij elkaar die samei °P het gebied van hobby er bus 3074, 3760 DB Soes 14650. VTO-samenwerkingsvei Vroegtijdige Onderkenning stoornissen bij kinderen, pc AF Amersfoort, tel. (033) Slachtofferhulp Soest Praatpaal en vraagbaak v van misdrijven en verkeer.' 27719. Slachtofferhulp Eemlar 24 uur per dag telefonisch Soest, Soestdijk Soesterb 23.00 uur: tel. 02155 23.00 en 7.00 uur: via de mi Amersfoortse politie, tel. 0 Al Anon-groep Soest Steun aan familie van deger veel drinkt of dronk, tel. 1 5474 Baarn. Ouders van een overled Landelijke zelfhulp-organi adres; Eveline Mossel, Weej '65 XR Soest, tel. 14310. Thuishulpcentrale Eeitih e THC biedt partners en "tenterenden, van chronisc ers van verstandelijk of licl icapte kinderen hulp door Ppassen door vrijwilligers. "33-63 1 334. Thuiszorg/Maatschappel 'chting Thuiszorg en h p rh N.O. Utrecht. Burea Grothestraat 74, 3764 "2155-19004, fax 02155-2t J Steunpunt Rouwverwerk ontaktadres: Nelleke V ï®kweg 18, 3761 ED Sc P-00-11.00) b.g.g. 13736.

Soester Courant | 1995 | | pagina 22