Soest 50 jaar geleden Soester niet, ei 'Gevonden Voorwerpen' Conny Vink opent expositie van gehandicapte kinderen Scouting WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT Meningen van lezers Sorry Goed Verpakt FHotel HeideparkT Vernielingen aan gebouw van school 'Slapende' vrouw botst met boom en lantaarnpaal Vandalen vergeten ijzerzaagje Op zaterdag 16 september in de Oude Kerk Uit de Soester Courant van 14 september 1945 Bello kwam terug Aktie! STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST 02155- 18252 PAGINA 4 Plaatselijk nieuws Geldzuivering woensdag 13 september 1995 A K T U E E L OFFICIËLE BEKENDMAKINGEN VAN DE GEMEENTE SOEST AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN WOENSDAG 1 Toch ontslu Onderstellen 17 nieter weg Snelheidscon De cursusfolder van C-drie bevat een voorwoord met een zin over een prijs vergelijking met de Volksuniversiteit, die met zogenaamd betaalde vrijwilli gers werkt. Wij betreuren dat deze zin kwetsend overgekomen is. Dat was be slist onze bedoeling niet. C-drie streeft naar een stevige samen werking met andere instellingen en daar past maar één ding: elkaar respecteren en elkaar in zijn of haar waarde laten. Daarom Volksuniversiteit: sorry, maar we hebben het niet zo bedoeld. Jacques Janssen, directeur C-drie. Er was eens een heel leuk dorpje met veel te veel afval. De afvalberg werd als maar hoger en hoger en dat kostte veel geld, dus om te voorkomen dat de men sen van het dorpje meer afvalheffing zouden gaan betalen, bedachten de ba zen een 'Goed-Verpakt'-aktie. Die zomer liepen alle mensen met blote benen en schaars gekleed door het dorpje met in hun klamme handen een degelijke 'Goed-Verpakt'-tas, zoals ook de bedoeling was. Het was heel warm, dus ook de winkeliers plakten. Ze plak ten posters en schapkaartjes enzo. Die aktie kostte... joho joho... dat gaat na tuurlijk zo... veel geld. Helaas mislukte het, dus de bazen lieten onderzoeken hoe dat kwam en dat kostte veel geld. En toen kwam er nog een tweede 'Goed-Verpakt'-aktie en dat kostte veel geld. Dorps-voorlichters vochten al ja ren op de Eng, verscholen tussen de maïs, maar na het mislukken van de aktie rolden ze openlijk vechtend over de Dalweg. En omdat het... joho joho... binnen kantoortijd gebeurde, kostte dat al jaren veel geld. Toen de eerste aktie mislukt was en alle bazen zich (binnen kantoortijd) ook nogeens met die ruzies gingen be moeien, kregen de mensen in het dorpje... joho joho... 50 gulden afval heffing terug. Nou, dat vonden ze wel leuk, ook al was het... joho joho... hun eigen geld en ook al moesten ze., dat gaat natuurlijk zo... er nog wel even een paar maandjes op wachten. Sommigen vroegen zich af hoeveel ze hadden te ruggekregen als de afvalheffing gewoon was gebruikt om... joho... de afvalberg op te heffen, maar dat waren... joho... alleen de domme mensen want die snapten er natuurlijk weer niks van. Het hele dorpje (ook die dommerikken) hoopte wel dat de voorlichters en alle andere bazen gauw weer tijd zouden krijgen voor hun gewone werk. En de meesten wilden de knokpartijen op de Dalweg liever na half vijf, zodat ze al lemaal konden komen kijken en ook de afvalheffing misschien wel blijvend kon worden verlaagd. Om ruimte te maken voor de polonaise kapten de bazen links en rechts gauw nog wat bomen en in december was het groot feest in het dorp want iedereen kreeg toen zijn ei gen 50 gulden weer terug. Joho joho... met 5% rente... want dat gaat natuurlijk zo. Het was een mooie droge dag dus ook in 't Natte Hart en Klaarwater kon iedereen de straat op. Alle mensen dansten en zongen en verbrasten f 52,50... en ze leefden nog lang en geluk kig. T. Vermeulen-Voorhout IN BlLTHOVEN met een kleilrrijk, hoogstaand restaurant a la carte Voor vrijblijvende documentatie j Bel 030 - 28 24 77 i Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven I Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance jL budgettair verantwoord J Aan het gebouw van De Wegwijzer zijn in het weekeinde diverse vernielingen aangericht. Er sneuvelden enkele ruiten van het schoolpand. Aan de achterzijde werd een aantal brandplekken ontdekt. Een 47-jarige Soester deed maandag aangifte bij de politie. Een 40-jarige automobiliste uit Huis ter Heide is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt toen ze op de Biltseweg eerst tegen een boom en vervolgens tegen een lan taarnpaal botste. Het ongeluk ge beurde in de flauwe bocht bij het Esso-pompstation. Toen de politie ter plaatse kwam trof zij in eerste instantie alleen een zwaar beschadigde auto aan. De bestuurder was nergens te bekennen, maar een onderzoek bij de ziekenhuizen in de omgeving leidde de politie naar Zeist, waar de vrouw zich bij de eer ste hulp had vervoegd nadat ze daar door voorbijgangers was afgeleverd. Ze moest zich laten behandelen voor letsel aan haar hoofd en haar knieën. Volgens de politie kon de vrouw geen afdoende verklaring geven voor het (eenzijdige) ongeval. Vermoede lijk was ze onder het rijden in slaap gesukkeld, waardoor ze de macht over het stuur verloor. ir De personen die vorige week in de nacht van woensdag op donderdag een ijzerzaagje hebben achtergelaten op de Van Weerden Poelmanweg, kunnen het stuk* gereedschap ophalen bij de firma H. van Asch aan de Industrieweg. Het is de vraag of ze dat doen, want ze hebben zich vermoedelijk schuldig ge maakt aan diefstal van een lamp die op een wegafzettingsbord van het aannemersbedrijf was bevestigd. Het bord stond bij de ingang van het land goed van E.S. Raatjes op De Paltz. Daar voerden medewerkers van het bedrijf vorige week bestratingswerkzaamheden Een medewerker toont de zaag die de vandalen achterlieten. Het wegaf zettingsbord staat inmiddels weer op zijn plaats. uit en daarom werd de ingang geblok keerd. Het bord werd 's nachts enkele meters verplaatst door de vandalen, die vervolgens met behulp van de ijzerzaag de lamp losmaakten. De lamp namen ze mee, de zaag bleef achter als stille ge tuige. Volgens Raatjes kunnen de daders de zaag bij Van Asch ophalen, zij het dat ze die alleen mee krijgen in ruil voor de ontvreemde lamp. In de weekeinden van 16/17 en 23/ 24 september is in de Oude Kerk een bijzondere expositie te zien. De tentoongestelde kunstwerken zijn namelijk gemaakt door kinderen met een verstandelijke of meervou dige handicap. Het betreft kinderen die één keer in de twee weken gebruik maken van de zaterdagopvang van dagverblijf De Blauwe Vogel aan de Bosstraat van de Stichting Amerpoort. Op die zaterdagen spelen, zwemmen, wandelen, knutselen en schilderen de kinderen. Die laatste activiteit heeft fraaie kunstwerken opge leverd en dank zij vrijwilligster Karin de Lange (De Blauwe Vogel kan nog steeds nieuwe vrijwilligers gebruiken) werden de leden van de commissie Kerk en Cultuur van de Oude Kerk daarvan op de hoogte gesteld. Zij namen een kijkje en kwamen snel overeen dat de kunstwerken in de Oude Kerk tentoon gesteld kunnen worden. Dat gebeurt dus de komende twee weekeinden tijdens de start van het nieuwe werkseizoen. Inmiddels hangen in de eeuwenoude kerkruimte verschillende schilderijen die door kinderen van De Blauwe Vogel zijn vervaardigd. Conny Vink opent de tentoonstelling officieel op zaterdag 16 september om 10.00 uur. De expositie is op de vol gende tijden gratis toegankelijk: Zaterdag 16 september van 10.00 tot 14.00 uur; Zondag 17 september van 14.00 tot 16.00 uur; Zaterdag 23 september van 14.00 tot 16.00 uur; Zondag 24 september van 14.00 tot 16.00 uur. We wezen er reeds op. De terugkeer van 'Bello' beteekende 'n feest voor Soest. En een feest is het geworden. Even na 7 uur zou het treintje aan sta tion Soest-Zuid arriveeren; daar moes ten we dus zijn. Van alle kanten stroomde belangstellenden toe. Ook de Soester Harmonie, bestuursleden van Soest Vooruit en het feestcomité waren aanwezig onder de niet te tellen gemeentenaren, die schouder aan schouder het perron van Soest-Zuid vulden. Heel kalmpjes kwam 'Bello' aan gesukkeld. We kregen het gevoel alsof het nog wat onwennig ging of schaamde hij zich voor zijn uiterlijk. De meeste ruiten n.1. waren vervangen door triplexplaten en geschilderd in de kleur der wagens. Bilthoven en Den Dolder was hij reeds gepasseerd en toch was er nog niets met hem gebeurd. Geen bloempje sierde zijn zwarte huid. In Soest zou dit anders zijn. Met muziek werd 'Bello' ontvangen en werd hij toe gesproken en gehuldigd door den heer Fortuijn-Harreman, namens de geheele burgerij, en het was de machinist, die de hulde in ontvangst nam. Een schitterende krans met linten in de Soester kleuren werd 'Bello' namens Soest-Vooruit omgehangen en gelijktij dig werd hij beklommen door bewoners van den Buntweg, alsmede door de heeren Vellinga en Swager en vele an deren, die allen een mooi plaatsje zoch ten voor de door hen meegebrachte bloemen. Bestuursleden van de Buurt- vereen. 'Nieuweweg' gebruikten dien tijd om een fraaie fruitmand aan te bie den aan den halte-chef van Soest-Zuid en niet minder fraaie fruitschalen aan den machinist, stoker en de beide con ducteurs. Eenige oogenblikken later was het per ron nagenoeg ledig, de trein eivol en 'Bello' vervolgde zijn eerste rit met de vlag in top, om door velen opgewacht te worden aan de stations Soest en Soest - dijk. De muziek speelde 'Ouwe taaie' en an dere 'passende' muziek, de reizigers in den trein dansten en zongen en de wa gons deinden gedwongen mee. Groot was de verbazing bij de wachten den op de stations te Soest en Soestdijk over zooveel enthousiasme en zooveel stemming op den vroegen morgen en dat bij menschen, die een uur geleden nog te bed lagen. Op station Soestdijk werd een rondedans gemaakt en men bekommerde er zich niet over hoe laat 'Bello' in Baarn en daarna weer te Utrecht zou aankomen. In Baarn kostte het veel moeite de vele daar wachtende reizigers nog een staanplaatsje in den trein te bieden. Noch de muzikanten noch de zingende Soesters verlieten im mers den trein en moesten weer naar Soest, waar het ontbijt reeds wachtte. Een voordeelig zaakje is dit eerste ritje intusschen voor de spoorwegen niet ge worden. De trein was bezet als nimmer te voren en toch waren er slechts weini gen, waarvan het reisje naar Baarn en terug door een spoorkaartje werd ge dekt. Maar daarover treuren de spoor wegen niet. Er zijn in de afgeloopen ja ren erger dingen gebeurd. Zoowel voor de spoorwegen als voor ons was het be- BAR, GRILL RESTAURANT ei de vteesfoi, vleesgourmet slechts f27,50p.p. van maandag tim donderdag Wist u dat aiie beroemde '.-gerechten ook af ge kunnen worden langrijkste, dat 'Bello' weer in ons mid den is en hoe wij dat waardeeren heeft hij tijdens zijn eerste reis naar hier kun nen vernemen. Het hoofd van plaatselijke politie te Soest roept de medewerking in van een ieder, die inlichtingen kan verschaffen, welke lijden tot het terugvinden van een rugzak, inhoudende o.a. de particuliere bescheiden van 'n korporaal van de Canadeesche militaire politie (1 Cdn. Provost Coy), tot 4 Sept. 1945 gelegerd in perc. v. Beuningenl. 7, alhier. In deze rugzak bevond zich o.a. een foto-verza meling alsmede de daarop betrekking hebbende rolfilmpjes. Aan deze foto- verzameling wordt door de betrokken politie-instantie groote waarde gehecht, daar de foto's een beeld geven van haar belevenissen in den afgeloopen oorlog. Daar ook door deze sectie militaire po litie daadwerkelijk is deelgenomen aan de bevrijding van ons land, is een ieder die inlichtingen kan verschaffen omtrent dezen diefstal, verplicht deze ten spoe digste door te geven aan het bureau van politie. Mocht de dader, voor wien deze foto's niet de minste waarde hebben, zelf tot die overtuiging komen, dan kan hij het fotomateriaal opzenden naar het bureau van politie. Aangezien met ingang van 26 Septem ber a.s., de thans in omloop zijnde bank- en muntbiljetten ophouden wet tig betaalmiddel te zijn, zal de bevolking in het tijdvak van 16 tot en met 25 Sep tember 1945 in staat worden gesteld bank- en muntbiljetten, tegen inname van de bon 25 van het inlegvel, om te wisselen in nieuwe muntbiljetten van één gulden en van twee en een halve gulden tot een bedrag van tien gulden per persoon. Hiertoe dient per gezin één der gezins leden van 18 jaar of ouder, zich op één der onderstaande dagen te vervoegen te: SOEST, Distributiekantoor, Kerkpad Z.Z. 55 of Uitreikingslokaal, V. Weede- straat 3. De inlegvellen van alle leden van het gezin, benevens de Tweede Distributies tamkaart van het gezinshoofd en de brandstoffenkaart T 509 dienen te wor den medegebracht. Per gezinslid moet 1 10,- worden ingeleverd, uitsluitend in bankbiljetten van f 10,-, f 20,-, of f 50,- of van f 25,- in veelvouden van f 50,-. Het om te wisselen bedrag moet gepast worden aangeboden. Tegelijk met deze omwisseling zal aan elk gezin, tegen inname van de bon 51 van de brandstoffenkaart T 509, een geldkaart A woFden uitgereikt, welke kaart voorhands zorgvuldig dient te worden bewaard. Zorg er voor op 26 Sept. niet meer dan f 300,- in Uw bezit te hebben. AJ het meerdere is direct waardeloos. Uitgave: Gemeente Soest Staf Voorlichting Raadhuisplein 1 - 3762 AV Soest Telefoon 02155 - 93 459 93 460 AANVRAGEN EN ONTWERP-BESCHIKKINGEN MILIEUBEHEER MELDINGEN WET MILIEUBEHEER VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij een verzoek om vergunning ingevolge de Wet milieubeheer hebben ontvangen van: 1. Vleescentrale Soest, voor het oprichten en in werking hebben van een vleesverwerkend be drijf op/in het perceel Zuidergracht 16. 2. H.W. Voskuilen, voor het oprichten en in werking hebben van een vleesverwerkend bedrijf op/in het perceel Zuidergracht 20. Het voornemen bestaat om positief te beschikken op genoemde aanvragen. Aan de desbetref fende vergunning(en) zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. De ontwerp-beschikkmg, alsmede de aanvraag en andere daarop betrekking hebbende stukken liggen ter inzage van 13 september tot 11 oktober 1995 - in het gemeentehuis, kamer 2.29 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur - in de bibliotheek Albert Cuyplaan, tijdens de openingsuren. Gedurende deze termijn kan een ieder gemotiveerde SCHRIFTELIJKE BEDENKINGEN te gen het ontwerp van de bëschikking inbrengen bij het gemeentebestuur (Postbus 2000, 3760 CA Soest). Deze worden mede ter inzage gelegd. Wanneer de indiener van bedenkingen daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk tegelijkertijd met de bedenkingen bij het gemeen tebestuur worden ingediend. Een ieder kan ook MONDELING in persoon of bij gemachtigde BEDENKINGEN inbrengen op een openbare zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling, waarbij de vergunningaanvrager eveneens wordt uitgenodigd. U gelieve daartoe desgewenst vóór 4 okto ber 1995 een afspraak te maken. BEROEP tegen de beschikking kan later, behalve door de aanvrager en de adviseurs, slechts worden ingesteld door degene die binnen de gestelde termijn bedenkingen heeft ingebracht, ten zij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bedenkingen in te brengen, dan wel de beschikking straks afwijkt van het ontwerp. Voor nadere inlichtingen: afdeling groen en milieu, telefoon 02155-93593. Periode: 31 augustus tof 7 september 1995 De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: Betreft: 1 conifeer 2 naaldbomen 1 naaldboom 1 larix 1 sierappelboom 2 coniferen en 1 spar 1 rode beuk 1 ceder en 3 coniferen 4 esdoorn Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieubeheer hebben ontvangen: VERZENDDATUM Besluit houtbewerkende bedrijven milieubeheer Nijverheidsweg 20 Besluit horecabedrijven milieubeheer - Steenhoffstraat 57 - Tamboerijn 25 - Amersfoortsestraat 91 - Nieuweweg 64a Besluit opslag goederen milieubeheer - Zuidergracht 13-15 - Soesterbergsestraat 140 Besluit melkrundveehouderijen milieubeheer - Dorresteinweg 78 (Van Eeken fabrikant van biljartkeuen) (Pizzeria Ortobene) (Chinees Ind. Restaurant 'Kings Palace") (De Meijerij) (Kanton) (Kijkkader BV/Powerview BV) (Gemeente Soest, afdeling Groen Milieu) (H.A. Schothorst) Perceel: Kerkpad nz 26 Anna Paulownalaan 6 Kampweg 70 Molenstraat 63 Kastanjelaan 11 Claroenstekerpad 17 Nieuwstraat 21 Acacialaan 17 Graanakker Diegenen die menen in hun belangen te worden geschaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekendmaking kenbaar maken bij de afdeling groen milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 93709. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 31 augustus tot 7 september 1995 Perceel: Betreft: Meidoornweg 22 1 berk Waldeck Pyrmontlaan 7 2 coniferen Chr. Huygenslaan 10 4 coniferen Gerrit v.d. Veenstraat 8 1 larix en 1 esdoorn Weegbreestraat 12 1 fijnspar Apollo 131 1 berk Apollo 212 1 berk Gemotiveerde bezwaren tegen de verleende vergunning kunnen binnen zes weken na deze bekendmaking schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA, te Soest. Besluit herstelinrichtingen voor motorvoertuigen milieubeheer - Stemerdingweg 11-13 (M.F. Eikelboom) - Birkstraat 124 (Ad van der Meer auto's) Tegen de meldingen kunnen geen bezwaren worden ingediend, genoemde instellingen zullen aan de alge mene voorschriften, bij de desbetreffende algemene maatregel van bestuur gesteld, voldoen. De desbetreffende stukken kunnen vanaf 13 september tot 11 oktober 1995 worden ingezien in het ge meentehuis, kamer 2.29, op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur. Inlichtingen: afdeling groen en milieu, tel. 02155-93593. BOUWZAKEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn op de volgende aanvragen met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften, vergunning te verlenen voor het: 1. bouwen van een bedrijfsgebouw, Beckeringhstraat 29; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 2. uitbreiden van een woonhuis met een bijkeuken (zijuitbouw), Dorresteinweg 80; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. uitbreiden van een winkel met een tearoom, Van Weedestraat 90; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) 4. uitbreiden van een bouwmarkt, Nijverheidsweg 8; (artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 14 september 1995 eventuele bedenkingen schriftelijk bij burgemees ter cn wethouders in te dienen. De op deze aanvragen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30-12.30 uur, in het gemeentehuis, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN/MELDINGEN BOUWPLAATS BETREFT Amnestylaan 84 (94535) Apollo 216 (95414) Braamweg 42 (95400) Duinweg 27 (95439) Eikenlaan 19 (95391) Kerkpad Z.Z. 39b (94585) Lange Brinkweg 54a (94512) Rademakerstraat 6 (95032) Veenzoom 8 (95172) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, Afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. BEHANDELING BEGROTING De openbare behandeling van de concept-begroting 1996 en de meerjarenbegroting 1996-1999 door de verschillende raadscommissie zal plaatsvinden volgens onderstaand schema: bouwen van een woonhuis plaatsen van een blokhut uitbreiden van een woonhuis plaatsen van een blokhut uitbreiden van een woonhuis met een serre verbouwen van een stal tot woonhuis bouwen van een woonhuis met garage/berging bouwen van een serre uitbreiden van een woonhuis 25-8-95 30-8-95 25-8-95 25-8-95 29-8-95 30-8-95 31-8-95 25-8-95 29-8-95 A.B.Z. Milieu c.a. Ruimtelijke Ordening c.a. Financiën c.a. datum maandag 18-09-1995 maandag 18-09-1995 dinsdag 19-09-1995 dinsdag 19-09-1995 aanvang 8.30 uur 13.30 uur 08.30 uur 13.30 uur BESLUITEN B. EN W. d.d. 5 SEPTEMBER 1995 BOUWPLAATS Birkstraat 104 Kolonieweg 16 Torenstraat 2c Turfstreek 251 BETREFT INGEDIEND (95456) plaatsen van een blokhut 29-8-95 (95434) aanbouwen van een serre en onderkelderen woonhuis 31-8-95 (95431) uitbreiden van een woonhuis 30-8-95 (95453) plaatsen van een houten schuur (blokhut) 28-8-95 Deze aanvragen kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling planologie en bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30-12.30 uur. ONDERWERP Aanvraag standplaatsvergunning tbv. graveren kentekens in auto ruiten Verzoek slopen woning Nieuweweg 2 en asbesthoudende plafondplaten uit bedrijfsgebouw De Beaufortlaan 28 Bezwaar op weigering kapvergun ning Apollo 212 Consequentie kappen bomen basis school "Klimop" Uitspraak voorzitter Raad van State d.d. 23-08-1995 besloten tot schorsing van de Wet milieu beheer beschikking vqn het zwembad aan de Wieksloterweg BESLISSING gevraagde vergunning aan Safe- cars verleend voor zaterdag 9 september op het parkeerterrein bij het postkantoor Steenhoffstraat De gevraagde sloopvergunning verlenen. Kapvergunning verlenen conform conceptbrief. Excuses maken voor het niet in formeren van de voorgenomen verwij dering; een groenvoorziening aanbren gen tussen speelvoorziening en erfafscheiding; ontwerpbrief vastgesteld. Alsnog kapvergunning verlenen. Overleg voeren met de voorzitter RvS en nieuwe aanvraagprocedure Wet milieubeheer starten in combi natie met een bouwvergunning. Appellanten informeren over het besluit- Het College van B. e nenkort nog maar ee met de provincie en over de functie van Soesterberg (Amers Misschien zijn er tocl heden om het zware van het nieuwe bedrij dat bij het BP-station deze weg te sluizen, ontsluiting via de Vit Montgomeryweg is i taal ongeschikt. Dat vinden niet alleen d die de komst van Tamn beven tegemoetzien, grootste deel van de i R.O., die zich vorige het ontwerp-bestemmir berg-Noord. De voorna aanstoots - maar er zijn aan- en afvoer naar de i van Tammer, die na de ting van de stortplaats de Amersfoortsestraat) neerzetten waar o.a. pu ken. Dat nieuwe bedrijl lig dicht bij de woonwijl kant van het vliegdorp. De bewoners van de N en de Postweg vrezen lawaai en vuil van de p latie zelf, maar vooral oc vrachtverkeer dat volgi via de Montgomeryweg den. Die is daarvoor to maar het kan niet anders vincie en Rijkswaterst dénken om Tamn Amersfoortsestraat te N-237 moet immers sm worden, en dan is zwaa uit den boze. Toch zou zo'n ontsluitin aan het leeuwedeel van verkomelijke bezwaren nenden tegemoet kunn bezwaren Wonken vorigi in diverse toonaarden, veld en Lensink, mevr< heer Terlouw maakten d dens de inspraak onom lijk dat ze van de nieuv. Tammer, "met den aan) slechts het grootste or woonbuurt verwachtten Bij een constructiebf Dorresteinweg zijn vor stalen onderstellen voo ontvreemd. De onderste ca. 17 meter lang. Hoe c kunnen plaatsvinden is o getuige had 's nachts om een vrachtwagen gezien, met de diefstal te maker lerminst vast. De politie s zoek in. De politiesurveillanten week donderdag rond c snelheidscontrole op di straat, ter hoogte van de Van de 775 passerende i 34 te hard. Van de beste er 18 staande gehoud baliseerd; de overige 16 1 richt thuis... In augustus 1930 scoutinggroep Don 1 richt. Sinds die tijd hel sturen en leidingge^ beste krachten gegei scoutingspel voor d< Soest. In deze tijd vieren veel sci hun jubileum, maar het I dit jubileum is dat Don I 65 jaar de oudste scouting is. Het huidige bestuur gevenden vinden dat een ment voor een groot fees IN-WE AR PART TWO P»T.A. CLAIRE FESTOON DUTCH HAVENS GATSBY CATH. HEFFNER •BRAX MONIQUE BROUNS MARC AUREL Konin Telefooi

Soester Courant | 1995 | | pagina 2