Soesterberg-Noord wil 'nieuwe' Tammer niet, en zeker niet naast de deur Henk Krops maakt 40 schooljaren vol Levend ganzenbord: bron van plezier ^Van Breukelen Vast-goed cr Nieuws van de bibliotheek IACTUEEL I Scouting Don Bosco 65 jaar! Commissievergadering R.O. eindigt met bonje PVO-taptoe op Raadhuisplein WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT Toch ontsluiting via Amersfoortsestraat? PAGINA 5 Onderstellen van 17 meter weg Snelheidscontrole Wegkopen? Werkgelegenheid 20 miljoen DE TROMSLAGER De salade- en koud buffet specialist presenteert haar op donderdag 14 en vrijdag 15 september Aanvang 14,50 en 19,50 uur, Kapsels worden verzorgd door: Atis haarmode, Entree: fK,50, incl Koffie complét en een drankje, (gelieve tijdig te reserveren, het Sophia-team Krijger (VVD) boos op Ten Hove (PvdA) Clementie Feestdag op de Driesprong $110G Zaterdag 30 september Basisschool houdt familiedag met diverse spelletjes 9&8tJs*Ê stichting openbare bibliotheek Nieuwe CD's Het College van B. en W. moet bin nenkort nog maar eens gaan praten met de provincie en Rijkswaterstaat over de functie van de N-237 in Soesterberg (Amersfoortsestraat). Misschien zijn er toch nog mogelijk heden om het zware vrachtverkeer van het nieuwe bedrijf van Tammer, dat bij het BP-station is gedacht, via deze weg te sluizen. De voorziene ontsluiting via de Veldmaarschalk Montgomeryweg is in elk geval to taal ongeschikt. Dat vinden niet alleen de omwonenden, die de komst van Tammer met vrees en beven tegemoetzien, maar ook het grootste deel van de raadscommissie R.O., die zich vorige week boog over het ontwerp-bestemmingsplan Soester berg-Noord. De voornaamste steen des aanstoots - maar er zijn er meer - is de aan- en afvoer naar de nieuwe vestiging van Tammer, die na de opgelegde slui ting van de stortplaats (verderop langs de Amersfoortsestraat) een bedrijf wil neerzetten waar o.a. puin wordt gebro ken. Dat nieuwe bedrijf komt dan ake lig dicht bij de woonwijk aan de noord kant van het vliegdorp. De bewoners van de Montgomeryweg en de Postweg vrezen niet alleen veel lawaai en vuil van de puinbreek-instal- latie zelf, maar vooral ook van het zware vrachtverkeer dat volgens de plannen via de Montgomeryweg moet gaan rij den. Die is daarvoor totaal ongeschikt, maar het kan niet anders, omdat de pro vincie en Rijkswaterstaat er niet aan dénken om Tammer via de Amersfoortsestraat te "ontsluiten". De N-237 moet immers smaller en veiliger worden, en dan is zwaar vrachtverkeer uit den boze. Toch zou zo'n ontsluiting waarschijnlijk aan het leeuwedeel van de nu nog ono verkomelijke bezwaren van de omwo nenden tegemoet kunnen komen. Die bezwaren klonken vorige "week opnieuw in diverse toonaarden. De heren Riet veld en Lensink, mevrouw Nijs en de heer Terlouw maakten de commissie tij dens de inspraak onomwonden duide lijk dat ze van de nieuwe vestiging van Tammer, "met den aankleve vandien' slechts het grootste onheil voor hun woonbuurt verwachtten. Bij een constructiebedrijf aan de Dorresteinweg zijn vorige week twee stalen onderstellen voor woonwagens ontvreemd. De onderstellen zijn allebei ca. 17 meter lang. Hoe de diefstal heeft kunnen plaatsvinden is onduidelijk. Een getuige had 's nachts om half twaalf wel een vrachtwagen gezien, maar of die iets met de diefstal te maken heeft staat al lerminst vast. De politie stelt een onder zoek in. De politiesurveillanten hielden vorige week donderdag rond de middag een snelheidscontrole op de Middelwijk straat, ter hoogte van de Gouden Ploeg. Van de 775 passerende auto's reden er 34 te hard. Van de bestuurders werden er 18 staande gehouden en gever baliseerd; de overige 16 krijgen nog be richt thuis... Ze hadden op z'n zachtst gezegd ook hun twijfels over de opstelling van het College, dat de bezwaren van de omwo nenden tot dusver zo'n beetje allemaal ongegrond heeft verklaard. Het verwijt was met name dat het gemeentebestuur in de belangenafweging tussen bewo ners en industrie te veel zijn oren naar de industrie liet hangen. Vanuit de commissie kregen de insprekers overigens de nodige bijval. Vrijwel unaniem vonden de raadsleden dat het College met volle kracht moet streven naar een ontsluiting via de Amersfoortsestraat. Opmerkelijk was de bijdrage van Wiebe Meilof (GPV/ SGP/RPF) - hij vond dat de omwonen den op de tribune maar even niet naar hem moesten luisteren - die niet inzag hoe de belangen van het bedrijf en van de bewoners ook maar in de verste verte te verenigen zouden kunnen zijn. "De bescherming van het woongebied is op den duur irreëel en onbetaalbaar," aldus Meilof. Hij meende dat het de bewoners eigenlijk aantrekkelijk gemaakt zou moeten worden om in een tijdsverloop van pakweg 15 jaar maar naar elders te vertrekken. Voor het "wegkopen" zou de gemeente naar zijn oordeel dan het geld op tafel moeten leggen. Volgens Bart Krol (CDA) Was dat he lemaal geen goed idee. "Je lost het con flict niet op door één van de partijen weg te jagen..." Hij meende dat er, als de ontsluiting goed geregeld zou worden en er meer rekening werd gehouden met de bestaande bebouwing, wel mogelijk heden waren voor een goede inpassing van Tammer. Wil Stekelenburg (PvdA) drong daar ook op aan. Ze onderstreepte dat Tam mer goed is voor een flink stuk Soesterbergse werkgelegenheid en ook aan deze kant van het dorp gevestigd wil blijven. Loet Jansen (D66) bepleitte een "opening" naar de omwonenden en vond de ambtelijke afwijzing van de be zwaren "heel eenzijdig". Evenals Jan Visser (GroenLinks-PS) pleitte ook hij sterk voor een ontsluiting via de Amersfoortsestraat, terwijl Harry Witte (Gemeentebelangen) kortweg stelde dat het nieuwe bedrijf helemaal niet in deze omgeving thuis hoorde. Dat de provin cie nu de kwaaie pier is, omdat die het Gat van Tammer wilde sluiten, vond hij onterecht. "Dat is gewoon een conse quentie van de aangescherpte milieu regels. We kunnen in Soesterberg ge woon niet verder met Tammer," aldus Witte, die vond dat het bedrijf maar naar Amersfoort moest uitwijken. Wethouder Pieter ten Hove wees de ver- voor particulieren en bedrijven! 02155 22871 Steenhoffstraat 58 HSV In augustus 1930 werd de scoutinggroep Don Bosco opge richt. Sinds die tijd hebben veel be sturen en leidinggevenden hun beste krachten gegeven aan het scoutingspel voor de jeugd van Soest. In deze tijd vieren veel scoutinggroepen hun jubileum, maar het bijzondere van dit jubileum is dat Don Bosco met zijn 65 jaar de oudste scoutinggroep in Soest is. Het huidige bestuur en de leiding gevenden vinden dat een 'briljant' mo ment voor een groot feest. Op zaterdag 23 september is er feest voor jong en oud op het terrein van Don Bosco, aan de Heideweg (tussen 6 en 6a) in Soest-zuid. Van 10.00 tot 16.00 uur is er een braderie, met allerlei acti viteiten en presentaties voor en door de jeugd van 5 tot 15 jaar. Een actief en gezellig gebeuren voor iedereen die nu wel eens wil zien wat scouting is of ge woon een gezellige dag wil meemaken. De toegang is gratis en voor bezoekers is er een hapje en een drankje. Om 12.00 uur zal de officiële opening van het feest verricht worden door een lid van het gemeentebestuur van Soest. IN-WE AR PART TWO P.T.A. CLAIRE FESTOON DUTCH RAVENS GATSBY CATH. HEFFNER •BRAX MONIQUE BROUNS MARCAUREL t Koninginnelaan 22, 3762 DE Soestdijk Telefoon: 02155-25996 - Fax: -2155-12740 1 wijten van de insprekers van de hand. Ook het College kende het Tammer- plan nog niet in details, stelde hij. Vol gens hem was het standpunt van de pro vincie over de Amersfoortsestraat een paar maanden terug nog onwrikbaar, maar wellicht waren er nu andere "in gangen" mogelijk. Hij beloofde de com missie zich daarvoor "van ganser harte" in te zetten. Met de natte vinger bere kende hij de kosten voor het "wegkoop- idee" van Meilof op een dikke 20 mil joen, waarmee hij de onhaalbaarheid ervan onderstreepte. De beantwoording van de meeste vra gen en opmerkingen liet Ten Hove ver volgens over aan ambtenaar G. Huttinga, die nog maar eens benadrukte dat het gemeentebestuur zich nog hele maal niet achter het plan van Tammer heeft geschaard. "Hij wil gewoon te veel," aldus Huttinga, "en wij zijn vast van plan de grens te handhaven." Die grens werd volgens hem ook bepaald door de strenge milieuwetgeving, "en die wordt in de toekomst heus niet soe peler." De vergadering van de commis sie R.O. over Soesterberg-Noord kreeg vorige week een opmerke lijk einde. De bijeenkomst was inmiddels uitgelopen tot ver na elf uur, wat ongetwijfeld mede de oorzaak was van de irritaties die aan het slot ontstonden, waar door het even behoorlijk "knal de" tussen met name de coalitie genoten Bert Krijger (WD) en wethouder Pieter ten Hove (PvdA). De commissie drong in dat stadium vrijwel unaniem aan op uitstel van de behandeling in de gemeenteraad van 21 september, maar dat leidde weer tot problemen achter de collegetafel. Krijger (WD) wond zich zo op over het feit dat de wethouder de (zeer uitvoerige) beantwoording van de vragen overliet aan ambtenaar Ger Huttinga - die daarvoor zelfs nog een derde ronde kreeg toebedeeld - dat hij voortijdig opstond en woedend de raadzaal uitbeende. Krijger na afloop: "Kijk, we hebben als gemeenteraad nu een jaar lang heel veel clementie gehad met Ten Hove. Dat je als nieuweling in het College niet meteen goed ingevoerd bent, dat is begrijpelijk. Maar na een jaar moet je je zaakjes zo langzamer hand toch wel kennen, vind ik, en niet voortdurend blijven leunen op je ambtenaren. Ik was trouwens vooral boos om de werkwijze. Na twee discussietermijnen lag er een nadruk kelijk advies van de hele commissie om het voorstel aan te houden en het College z'n huiswerk over te laten doen. Dat de wethouder toen nog weer eens een derde instantie toeliet, dat vond ik zeer ongepast." De ruzie is inmiddels weer bijgelegd. Krijger heeft de kwestie daags na de commssievergadering met de wet houder en de ambtenaar uitgepraat, zodat de kou weer van de lucht is. De coalitie is - ondanks de "haar scheurtjes" - nog niet in gevaar, mag de conclusie zijn. Een feestdag, compleet met ballon nen, slingers en zelfs een circus voorstelling. Dat was het vorige week woensdag op de Daltonschool de Driesprong aan de St. There- siastraat, waar directeur Henk Krops een bepaald niet-alledaags jubileum vierde. Veertig jaar in het onderwijs was vroe ger veel minder een zeldzaamheid dan tegenwoordig en je moet tegenwoordig heel wat "meebrengen" om het voor de klas zo lang vol te houden. Henk Krops - onderwijzer pur sang - bréngt dat mee en vandaar dat niet alleen de hele school het feest met hem meevierde, maar ook de ouders en de collega's van de andere katholieke scholen in Soest. Krops begon zijn loopbaan veertig jaar geleden, in 1955 dus, aan de Sal- vatorschool in Groningen. In 1961 vef- huisde hij naar Hilversum, waar hij tot 1966 verbonden was aan het VGLO. Dat jaar stapte hij over naar de Stichting Katholiek Onderwijs in Soest, waar hij al vrij snel tot directeur werd benoemd. In die positie bouwde hij voor de school een netwerk van kontakten op. Volgens mensen die hem 'kennen staat hij altijd op de bres voor het onderwijs en pro beert hij voortdurend nieuwe bronnen aan te boren om zijn school verder uit te bouwen. Zijn vernieuwingsdrang heeft er in hoge mate toe geleid dat de k.b.s. Soestdijk in 1992 de stap maakte naar het Dalton-onderwijs en sindsdien de Driesprong heet. Door zijn sponta niteit en aanstekelijk enthousiasme wist hij veel personen en instanties in Soest voor zijn plan te winnen. Krops werd, in gezelschap van zijn echt genote, woensdagmorgen met een ver sierde taxi van huis opgehaald en op het schoolplein uitbundig onthaald door "zijn" kinderen, compleet met ratels en spandoeken. Namens het bestuur werd hij verwelkomd door Arend Vriend. Van echt leren kwam er die ochtend niet zo veel, want de lessen stonden in het teken van een circusproject, dat later werd gevolgd door een heuse voorstel ling. Ttossen de middag kregen de ouders en de kinderen de gelegenheid om de jubilaris uitgebreid te feliciteren en 's avonds was er een geweldige feest avond, ook op de school, waar hem na- mens de collega's - ook van de andere scholen - alle lof werd toegezwaaid. Een cadeau was er natuurlijk ook: in de vorm van reischeques, zodat de familie Krops binnenkort een aardig reisje kan gaan maken. Henk Krops - op deze foto een beetje verscholen tussen de feestvierende me nigte - is herkenbaar aan het speciale hoofddeksel. PVO heeft verscheidene jaren op verzoek van het Oranje Comité de taptoe in Soest t.g.v. Koninginnedag georganiseerd. Jammer genoeg zijn er de laatste twee jaren andere keu zes gemaakt. Hierdoor was er dus geen taptoe in Soest. Toch wil PVO graag de jaarlijkse 'traditie' in ere herstellen. Vandaar dat muziekvereniging PVO de draad weer heeft opgepakt en dit jaar op 30 september a.s. een muzikale taptoe organiseert op het Raadhuisplein. Aan de taptoe zal deelgenomen worden door: tamboers en vendeliers Groot Gaesbeeker Gilde, de Prins Maurits Band uit Bussum, Tamboer- en Trompetterkorps Crescendo uit Baarn en Muziekvereniging PVO. De ruim 190 muzikanten van de vier deelne mende korpsen zullen zorgen voor een muzikaal spektaktel op het Raadhuis plein. Natuurlijk rekent PVO op een groot publiek. De taptoe begint op zaterdag 30 sep tember om 20.30 uur en wordt zoals gezegd gehouden op het Raadhuisplein. De toegang is natuurlijk gratis. Meer in formatie? Neem dan contact op met PVO. Het adres van het PVO-gebouw is: Rembrandtlaan 9, tel. 22268. -V- Voor de kinderen uit groep 1 moet het even schrikken zijn geweest. Een gans als onderwijzer? De verkleed partij op De Bron had zaterdag ech ter alleen maar te maken met de familiedag. Levend ganzenbord was één van de spelletjes die werden gedaan. De leer krachten hadden zich als ganzen uitge dost en moesten zich, afhankelijk van het resultaat van de worpen met de dob- u belstenen, van het ene naar het andere punt in de wijk Overhees verplaatsen en opdrachten uitvoeren. Behalve dat er spelletjes werden gedaan, leende de familiedag van de protestants- christelijke basisschool zich uitstekend om de contacten tussen ouders en schoolteam aan te scherpen. In en rond het gebouw aan de Sweelinckstraat keek zaterdagmorgen ook iedereen op toen plotseling een brandweerwagen arri veerde. Leden van de vrijwillige brand- De Bron luidde het nieuwe schooljaar op ludieke wijze in. weer Soest kwamen naar de basisschool voor een prijsuitreiking, omdat één van de leerlingen een tekenwedstrijd van de brandweer had gewonnen. De basisscholieren, die vorige week al weer plaats hadden genomen in de schoolbanken, kunnen er na de vakan tie en de familiedag voorlopig weer te genaan. if woning vri NIEUWBOUW (nog 6 riant gelegen, dubbele, moderne villa's met garage, plaats Soest Adres Anna Paulownalaan Oranjelaan (nog 1 woning vrij) indeling woonkamer met erker en open keuken 60 m2), bijkeuken met aansluiting voor wasmachine etc., hal, toilet, meterkasten aangebouwde garage (8 x 3 m) verdieping 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en aparte douche, apart 2e toilet zolder met vaste trap en mogelijkheden voor 4e slaapkamer algemeen inspraak in de afwerking is mogelijk stelposten voor keuken en sanitair zijn opgenomen /- alle wanden en plafonds zijn geheel afgewerkt deze woningen worden gebouwd met gebruik van hoogwaardige bouwmaterialen kavels vanaf 276 m2 t/m 498 m2 Oranjelaan 46: grondopp. 347 m2 Gevraagde koopsom f 559.000,-v.o.n. plaats adres woning indeling zolder algemeen Soest JULIANALAAN vrijstaande villa met grote garage (12 x 3m.}en schitterend aangelegde tuin (731 m2) hal, toilet, betegelde kelder, moderne keuken met inbouwapp. (o*Cf. hételucht oven, koelkast, gasfornuis en afzuigkap) en.ruime woonkamer verdieping 3 slaapkamers waarvan 2 met balkon, badkamer met ligbad en-2e tollet bergzolder met vlizotrap deze villa verkeert in uitstekende staat van onderhoud. Garage uitgevoerd met spouwmuren VRIJSTAANDE VILLA MET GROTE GARAGE Gevraagde koopsom Nog geen foto beschikbaar DRIE-KAMER HOEKAPPARTEMENT MET BERGING plaats Soest adres VAN GOYENIAAN woning drie-kamer hoekapparfement op de 3e etage met berging op de begane grond indeling woonkamer, hal, toilet, douchecel, 2 skkamers, moderne keuken, bijkeuken algemeen servicekosten ca. f 300,- p/m Gevraagde koopsom plaats adres indeling verdieping zolder algemeen Leusden KWINTLAAN woonkamer, open keuken met inbouwapp., hal, toilet, kelderkast 3 ruime slaapkamers en douchecel met vaste trap en ruime 4e slaapkamer deze woning verkeert in goede staat van onderhoud en is gedeeltelijk voorzien van nieuwe kozijnen en dubbel glas Gevraagde koopsom Soest SOPHIALAAN karakteristieke helft van dubbel woonhuis met plaats adres woning indeling entree, hal, woonkamer èh suite, keuken, kelder, tollet en studeerkamer verdieping 3 sl.kamers en bod kamer met ligbad zolder vaste trap en mogelijkheid voor meerdere sl.kamers bijzonderh. deze woning verkeert in redelijke staatVOrt onderhoud, grondopp, 280 HELFT VAN DUBBEL WOONHUIS MET GARAGE Gevraagde koopsorr Koninginnelaan 40, Postbus 471 3760 AL Soest I Hypotheken Tel 02155-17962 Fax 02155-26061 j Onroerendi Assurantiën 69 Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 78 Atlas, Natacha - Diaspora Dromerige en enigszins exotische CD van deze Arabisch-Belgische zangeres, die hedendaagse multicul turele muziek ten gehore brengt. 78 Cole, Holly - Temptation De Canadese zangeres Holly Cole vertolkt op sfeervolle wijze composi ties van Tom Waits. 80 Gamper, Heinz - Zithergrüsse aus Südtirol Sfeervolle citermuziek uit Oostenrijk. 60 Hek, Youp van 't - Spelen met je leven Live registratie van een optreden in theater Carré met keiharde maar ook ontroerende conférences. 64 Iglesias, Julio - La carretera Nieuwe Spaanstalige CD met roman tische luisterliedjes. 86 Kassav - Dife Muziek uit het Caribisch gebied, die zeer veel mensen zal aanspreken. 78 Lois Lane - Fireflight De Nederlandse groep Lois Lane speelt op deze CD in een nieuwe bezetting. 78 Matt Bianco - Gran via Het duo Matt Bianco speelt prettig in het gehoor liggende popmuziek met Zuidamerikaanse invloeden. 78 Midler, Bette - Bette of roses Prachtige CD met het bekende pro fessionele stemgeluid van Bette Midler. 73 Smith, Jimmy - Damn Swingende CD van deze 70-jarige le gendarische organist. 78 Tower of Power - Souled out Tienmans-formatie met een CD vol close harmony en soul.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3