ZATERDAG DEMONSTREERT SCHOEMAKER B0SE expert SCHOEMAKER Mooi-festival '95: een sprankelende show vol verrassingen 'Dansen geeft je een goed gevoel' Voor Expert gaat niets te ver, AAR W O R JE WIJZER VAIU WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 7 Zeven winkeliers werken samen: De Soester Duinen Bourgondisch familiebuffet Auto gestolen van taxi-bedrijf Danscentrum Van Mourik klaar voor een nieuw seizoen Wim van lloorn Diefstal uit auto Extra lage prijzen door gezamenlijke inkoop van 3000 Experts in Europa. Gratis een jaar lang Expert All-Risks- Garantie (bij aankopen boven 500,-). Gratis Thuisbezorgen en Aansluiten van al uw apparatuur. Gratis Geluidsgarantie voor een ^V7 optimaal geluid in uw huiskamer. Gratis Onderhoudskontrakt bij iedere videocamera of -recorder. Gratis Omruilgarantie bij al uw aankopen. Betaalgemakmetde Expert Creditcard. Zaterdag a.s. demonstreert Schoemaker Bose-geluid. Een lust voor oor én oog! Géén kasten vol knopjes en apparaten, géén indrukwekkende grote luidspreker boxen, maar superieur geluid in de hele kamer uit kleine, gemakkelijk te bedienen systemen. Kom, kijk en luister zaterdag bij Schoemaker. Better sound through research Het is lang geleden dat Soest een sa menwerkingsverband kende van Soester winkeliers. De roemruchte Wiso, waarmee velen van de ge spaarde zegeltjes, dagtrips maak ten, is al heel lang verleden tijd. Hetzelfde geldt voor de Sowi-, later Wisohuishoudbeurzen, die eens per twee jaar in grote tenten aan de Talmalaan werden georganiseerd. In drommen trokken we erheen. Het waren feestelijke manifestaties, waar de Soester middenstand zich op vaak voortreffelijke wijze pre senteerde. We missen dergelijke spectakelstukken de laatste jaren node en het is verheugend te kun nen melden dat zeven winkeliers de gezamenlijke presentatiedraad weer eens hebben opgepakt. Mid delman Wooncentrum verleent vol gende week donderdag gastvrijheid aan het Mooi-Festival '95, waar Soest het hart op kan halen aan al les wat met kleding, sport, wonen, make-up en haar- en huidverzor ging heeft te maken. De beste ideeën komen vaak op de ach terkant van een sigarendoosje tot stand. Zo zal dat ook wel zijn gegaan met het "Mooi Festival '95", dat volgende week in de ruime showrooms van Middelman Wooncentrum gestalte krijgt. De keuze van het centrum aan de Birkstraat is mede ingegeven door het ontbreken van geschikte, bestaande ruimten binnen de gemeente grenzen om een dergelijk groots festival te realiseren. Waar het idee toch geboren werd bij één van de Middelmannen en het zeker in de be doeling lag het begrip 'Mooi' zo breed mogelijk te trekken, lag de keuze van het ruime wooncentrum als lokatie al snel voor de hand. Het gevaar dat daar door de indruk zou kunnen ontstaan dat het festival zich uitsluitend zou richten op meubelen werd ondervangen door het ontwerp van een gracieuze hand die de visitekaartjes van de zeven deelne mende winkeliers toont in advertenties, op folders, affiches en de uitnodigings kaarten. Zeven winkeliers Het aantrekkelijke van de opzet is dat er voor werkelijk 'elk wat wils' is. Er is gezocht naar produkten die een breed interesseveld, voor zowel de vrouw als de man, bestrijken. De deelnemers be loven een avondje vol variëteit voor jong en oud, voor man en vrouw. U treft er de volgende bekenden aan: Slijterij Wijnhandel Toon. van der Linden, die al het moois met lekkere drankjes garneert, Jan Sluyter, de kapper/ parfumeur, schoonheidsspecialist uit Hartje-Zuid, De Van Weedestraters 'Active Sports' Nic. Van Dam, Middel man Damesmode, Mikimo, waar kleren kiezen kinderwerk is en Midds-for you, de jonge vlotte zaak voor vrijetijds- kleding. En datalles dan in de ruime showrooms van Middelman Wooncentrum, waar u tussen de show- en adviesbedrijven door overal kunt rondkijken en op uw gemak het nieuwste van het nieuwste kunt be wonderen. Het wordt dus zeker geen show waar louter mooi uitgedoste man nequins rondstappen. De komende herfst- en winter kledingcollecties wor den in drie shows van twintig minuten gepresenteerd. Door dames, heren en kinderen. Daarin krijg de afdeling sport- kleding ruim aandacht. Die drie presen taties beginnen zo ongeveer om kwart over zeven, kwart over acht en kwart over negen. Kopen en Advisering Het festival is vooral gericht op advisering. U zult overal adviseurs en adviseuses ontmoeten. Het ligt nogal voor de hand dat kopen een wat moei lijke zaak is. Zou dat bij het woon centrum nog wel mogelijk zijn; de an dere winkeliers kunnen hun gehele voorraad moeilijk mee naar de Birkstraat nemen... Zij zullen u echter na de shows, uiteraard, graag in hun winkels ontvangen. Jan Sluyter heeft tijdens het festival veel medewerkers en medewerksters om zich heen. U kunt bijvoorbeeld de structuur van uw haar laten vaststellen en advies vragen over huidverzorging en make-up. Jan Sluyter presenteert bovendien een geheel nieuwe parfumlijn. Mikimo heeft de leukste nieuwe dingen voor kinderen van 0 tot en met 16 jaar, op zich al een lust voor het oog. Midds-for you be moeit zich plezierig modieus met uw vrije tijd. De shows worden professioneel begeleid door wat in moderne termen een 'speaker' heet. Toon van der Linden ontvangt u met een glas overheerlijke sekt. Her en der staan knabbeltjes op gesteld en zo nu en dan komt er een fris glas jus d'orange langs. Na afloop ligt er voor iedereen een praktische verrassing klaar. Jaarlijks Het cijfer 95 in de naam van het festi val duidt al enigszins op de bedoelingen van de organisatoren. Bij voldoende be langstelling - maar wie twijfelt daar ei genlijk aan - zal het festival tot een jaar lijkse manifestatie kunnen uitgroeien. Het is een initiatief dat de middenstand van Soest zeker goed zal doen. De win kels in ons dorp liggen nog steeds ver spreid en de gecreëerde koopkernen geven nu eenmaal onvoldoende ant woord op de vraag hoe je het kooplek kunt dichten. Soest blijft kampen met het ontbreken van een heus centrum. Het festival idee verdient zeker navol ging. Het is een prima service in de rich ting van de consument. Er zijn vol doende branches in ons dorp die dit soort gebundelde presentaties op touw zouden kunnen zetten. Wat te denken van een Doe-Festival, een Hobby-Fes tival, een Wijn-Festival, een Radio/TV- Festival...Of toch weer eens zo'n oer gezellige beurs in een paar van die klap perende tenten? Hoe dan ook: de organisatoren van het aanstaande Mooi-Festival '95 verdienen volgende week een grote mate van be langstelling. De kaarten zijn verkrijgbaar bij de zeven deelnemende winkeliers. Haast u, want het eerste Mooi- Festival mag u niet missen! RESTAURANTS, PART* EN VERGADERCENTRUM Zondag 24 september aanvang: 15.00 uur onbeperkt genieten voor slechts 29,50 p.p. Iedere laatste zondag van de maand. Met rustige sfeervolle live muziek. Nu nu ook mogelijk voor uw privé- gezelschappen. Bel en reserveer, dan zit u zeker. Soesterbergsestraat 188, 3768 MD Soest Telefoon 02155-12739 Op de Eikenlaan is begin deze maand een auto gestolen, die eigendom is van een taxi-bedrijf dat daar is gevestigd. Het betreft een blauwe Fiat Croma met het kentekennummer YY-14-PL. De diefstal moet zijn gepleegd in de periode van 1 tot en met 5 september. Een man van het bedrijf wist niet wanneer precies de wagen is gestolen. Woonce active sports cJt/HocU/ Op de drempel van een nieuw activiteitenseizoen zitten Nico en Anja van Mourik uit Baarn avond aan avond klaar achter de telefoon om mensen uit Soest en wijde om geving te woord te staan over wat zij noemen 'de leukste vrijetijdsbeste ding die er bestaat: dansen. De Van Mouriks prijzen zich gelukkig dat zij van deze hobby hun werk hebben kunnen maken. Vanaf oktober tot mei volgend jaar kunnen inwoners van Eemland weer bij het gerenommeerde danscentrum terecht voor het aanleren van dansen die nooit vergaan; quick- step, Engelse wals, tango, cha-cha-cha, jive en rumba. "De meeste mensen die zich voor een dansseizoen inschrijven, doen dat omdat ze bij een feestje niet aan de kant willen blijven staan of om dat ze de paar danspassen die ze kennen te weinig vinden. Na een paar lessen kunnen ze al aardig uit de voeten," ver telt Nico van Mourik, die aangesloten is bij de Nederlandse Bond van Dans- leraren (NBD). Deze bond die de hoog ste eisen stelt aan de aangesloten dans centra reikt cursisten aan het eind van het dansseizoen ook een eigen NBD- certificaat uit. Danscentrum Van Mourik timmert dit jaar aan de weg met de slogan 'Dansen geeft je een goed gevoel'. Wat bedoelen ze daarmee? Anja van Mourik: "We merken dat onze cursisten heel enthou siast zijn over onze aanpak. Dat horen we van henzelf, maar ook van anderen, die zich bij ons voor een danscursus komen opgeven. Wij houden niet van allerlei lokkertjes en extra's om mensen over de vloer te krijgen. Bij ons ligt .vanaf het begin het accent op kwaliteit en gezelligheid. Met deze twee kern woorden treden we al jaren naar buiten en geven aan waar we voor staan. Men sen hebben recht op technisch goed ver zorgde lessen. Daarbij komt dat we een sfeer creëren waarbij mensen zich direct thuisvoelen. Dat komt niet alleen door ons of onze sfeervolle danszaal, waar mensen alle ruimte hebben. Het zijn vooral de mensen zelf die zo gezellig en zo open met elkaar omgaan. Dat laat ste blijkt vaak uit de vriendschappen die gesloten worden, of dat mensen graag naar de extra zogenaamde vrije-dans- avonden komen." Bij Danscentrum Van Mourik bestaat een volledige danscursus op een vaste avond in de week uit 28 lessen. Daar naast zijn er om de veertien dagen op de zaterdagavond open avonden voor de eigen cursisten en andere belangstellen den. Cursisten blijken hier veel gebruik van te maken om de geleerde passen alvast in praktijk te brengen. Jongeren Danscentrum Van Mourik is er niet al leen voor paren, echtparen en andere volwassenen. Ook jongeren weten de weg naar Danscentrum Van Mourik te vinden. De muziek waarop de dansen worden aangeleerd, zijn van deze tijd. De laatste hits uit de Mega top 50 lig gen steeds op de draaitafel. Daarnaast kent Danscentrum Van Mourik voor jongeren extra activiteiten zoals karaoke en square-dansen. Experimenteren met deze laatste uit Amerika overgewaaide trend viel vorig jaar zo goed bij de leer lingen, dat Van Mourik ze ook het ko mende seizoen ter afwisseling in het ge bruikelijke dansrepertoire vlecht. Nico en Anja van Mourik zitten de ko mende weken iedere middag en avond aan de telefoon om mensen die meer willen weten over de cursussen te woord te staan. "Langs komen kan natuurlijk ook. Dan kunnen we ze gelijk onze grote dansvloer - de grootste in de re gio - en de gezellige ambiance laten zien," aldus Nico van Mourik. Danscentrum Van Mourik is gevestigd aan de Lt. Gen. Van Heutszlaan 10, in Baarn. Het telefoonnummer is 02154- 13319. De beste tijd voor een bezoekje of een telefoontje is 's middags tussen drie en vijf en 's avonds tussen zeven en negen. 1 Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW S.-..,-,» RENOVATIE f NVOB EN W'Jj ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Een 52-jarige inwoonster van het Belgische Kraainem ontdekte vorige week dat haar auto, die ze aan de Gallenkamp Pelsweg had geparkeerd, was opengebroken. Ze miste o.a. een tas met daarin een pas gekochte trui ter waarde van 379 gulden. Ij Better sound through research, Eigen technische dienst, voor snelle service en garantie! Bose® Lifestyle® 5 Muziek Systeem LIVE UITVOERING GEWONE LUIDSPREKERS BOSE LUIDSPREKERS Bose life-style muzieksystemen, CD-spelers, radio's, afstandsbediening én fantastisch geluid in de hele kamer uit kleine actieve luidsprekers. Reeds vanaf 2995,- Kom, kijk en beleef het bij Schoemaker, Better sound through research Verbeter uw bestaande geluidsinstallatie. Vervang de eenvoudige meegeleverde luidsprekers of uw al oude luidsprekers voor Bose. Er zijn al Bose luidsprekers vanaf 249,- Kom en luister bij Schoemaker. BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST, TELEFOON 035-6010344.

Soester Courant | 1995 | | pagina 5