Schipper Soest -M0— Nieuwe showroom Schipper ook groter 25?° Kassa Maat nu ook bij Hoogvliet Tennisschool Soest-Zuid richt zich op alle leeftijden en alle niveaus TENNISVERENIGING SOEST-ZUID Q De Gezelligste T.V in de regio i HANDEL WANDEL veel Schoeman Vastgoedbeheer met ingang van 1 oktober w Beter-Zien-Bus zaterdag bij jubilerend Brilcentrum WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 H 1 Duizend vierkante meter woongenot aan Industrieweg RAMEN EN DEUREN feliciteert van harte met de opening van de nieuwe showroom. Wini van Boom Opleiding voor slijters-vakdiploma Voorlichting kvk over verkopen van eigen bedrijf Open Huis op 16 september bij Schipper Heerlijk! Verse Zeeuwse mosselen KORTE DUINEN EVON-avond over bankzaken Wie aan sport doet leest de Soester Courant Derde klant in de rij bij kassa: gratis TENNISSCHOOL SOEST-ZUID T.V SOEST-ZUID IENN/SPLEZ/EE WINTERTENNIS 1995 - 1996 Op het industrieterrein heeft Soest er een nieuwe attraktie bij. Het is de fors uitgebreide showroom van j Schipper Soest, het bedrijf dat be- j kendheid geniet vanwege de hout en triplexhandel, maar ook duizend i vierkante meter woongenot aan de Industrieweg heeft staan. De oppervlakte in de nieuwe showroom betekent een verdrievoudiging ten op- zichte van de oude situatie op perceel 12. Directeur H.C. Schipper had al aan nieuwbouw zitten nadenken om de ge wenste uitbreiding te realiseren, toen de overburen op nummer 17 hun pand ver- I lieten. Schipper heeft er met zijn kan toor zijn intrek genomen en op perceel 17 is tevens de hout- en triplexhandel te vinden. De vrijgekomen ruimte op nummer 12 werd vervolgens in de afge lopen maanden ingericht als moderne showroom. "De mensen willen steeds meer zien en daar voldoen wij nu aan. We hebben een opstelling van 25 keukens, hiervoor hadden we er maar dertien staan. 'Heeft u er ergens anders nog meer staan', vroegen ze dan." Volgens Schipper is koken 'in'. Onder meer met de komst van kookprogram- ma's op televisie staat een toenemend aantal mensen in de keuken om nieuwe of vreemde recepten uit te proberen en zijn bijvoorbeeld zes-pits gasstellen al lang geen uitzondering meer. Menigeen schuift in de keuken aan om koffie te drinken of een praatje te maken en be nut de ruimte rond het aanrecht zo doende ook als een veredelde woonka mer. Niet onlogisch dat de mensen ho gere eisen aan hun keuken stellen. Kwaliteit Schipper zoekt het, naar zijn zeggen, dan ook meer in de betere kwaliteit dan ABC Vastgoedbeheer en Schoeman Makelaars hebben bekend gemaakt dat zij, uitsluitend op het gebied van Vastgoedbeheer, hebben besloten met ingang van 1 oktober 1995 een samenwerkingsverband aan te gaan. Daartoe is opgericht ABC-Schoeman Vastgoedmanagement, hoofdkantoor te Almere en sub-beheerkantoren te Amersfoort, Hoofddorp en Veenendaal. Alle overige activiteiten van de Schoeman Groep met betrekking tot de onroerend goed makelaardij, hypothe ken, verzekeringen, c.a. blijven buiten de samenwerking. Voor de makelaarsactiviteiten, die voortvloeien uit de activiteiten van ABC-Schoeman Vastgoedmanagement zal zoveel mogelijk gebruik worden ge maakt van de bestaande expertise bin nen de Schoeman Groep. Door Schoeman Vastgoedbeheer wordt de totale beheerportefeuille ingebracht en door ABC Vastgoedbeheer de beheer- opdrachtën in de regio's Almere, Amersfoort, Hoofddorp en Veenendaal, I De directie van ABC-Schoeman Vast goedmanagement bestaat uit mevrouw T. Vos-de Geus, directeur en de heer J.H. Pater, adjunct-directeur. Mevrouw Vos-de Geus is tot 1 oktober 1995 di recteur van ABC Vastgoedbeheer te Almere en de heer Pater directeur van Schoeman Vastgoedbeheer te Veenen daal. ABC Vastgoedbeheer is een landelijk opererende onroerend goed organisatie met 11 eigen en 10 gelieerde vestigin gen. Het hoofdkantoor is gevestigd in Arnhem. Door de platte en flexibele organisatie, waarbinnen een uiterst ge avanceerd computersysteem en belang rijke rol speelt, kunnen in principe alle vormen en varianten van vastgoed management worden aangeboden. ABC Vastgoedbeheer is sinds jaren de groot ste beheerder van'woningen in Neder land. De Schoeman Groep met haar hoofd kantoor in Veenendaal en 10 overige vestigingen in Soest, Gelderland, Flevoland en Noord-Holland behoort tot de grootste makelaars in Nederland. Directeur H. C. Schipper (links) en een medewerker zetten de laatste puntjes op de i in de nieuwe showroom. Foto: Herman van Dam. in een hogere prijs. Het bedrijf impor teert de keukens zelf uit Duitsland en let daarbij op de details waarmee een goede keuken zich onderscheidt. Met sommige merken 'werkt Schipper al meer dan twintig jaar. Dus als als ie mand na vijftien jaar met een kapot scharniertje bij Schipper komt, krijgt hij gewoon een nieuwe mee naar huis. Er komt heel wat om de hoek kijken, voordat een keuken van eigenaar is ver wisseld. Schipper: "Het is niet zo zeer verkopen, maar goed luisteren naar de klant en adviseren. We maken een teke ning op de computer, want alles is maat werk. Elke keuken wordt in wezen apart gemaakt. Daar komt veel denkwerk bij. Dat kost even tijd en bovendien moetje de mensen de tijd geven om er over na te denken. Wij houden niet van agres sieve verkoop en vertrouwen liever op de mond-op-mond reclame die we van tevreden klanten krijgen." Parket Bij Schipper, al 25 jaar in Soest geves tigd, is nog veel meer te zien dan de 25 keukens. Nieuw in het assortiment van Schipper zijn de parketvloeren, waarbij een keuze kan worden gemaakt uit 130 soorten. Ook met de introduktie van parket speelt Schipper in op de groeiende vraag van de mensen. "We hebben een specialist aangetrokken die er alles van af weet en het parket kan eventueel door ons worden gelegd." Plafonds en verlichting, meubelen, wandbekleding, schuifwanden en bin nen- en buitendeuren hebben eveneens een plaats gekregen in de overzichtelijke showroom aan de Industrieweg, die overmorgen officieel wordt geopend. I Sinds 1963 BOUWBEDRIJF SOEST UITVOERING VAN: NIEUWBOUW VERBOUW p RENOVATIE a NVUB EN jj ONDERHOUD LAANSTRAAT 52 - 3762 KE SOEST TEL. 02155 - 15073 - FAX 02155 - 17496 Tussen midden en eind september a.s. start in deze regjo de opleiding voor het slijters-vakdiploma. De cursus wordt verzorgd door VAKO, het Instituut voor de slijters-vakopleiding in Nederland. VAKO is erkend door het Ministerie van Onderwijs. De cursus bestaat uit schriftelijke lessen die ondersteund worden door minimaal twintig avondbijeenkomsten. De cursist kan de opleiding afsluiten met het offi ciële slijters-vakexamen. Voor meer informatie over de precieze aanvangsdatum en juiste leslokatie in deze regio kan men bellen naar: 040- 836395. Wat komt er allemaal bij kijken als je je bedrijf wilt verkopen. Informatie daar over wordt op dinsdag 17 oktober gege ven door de Kamer van Koophandel (kvk). Die heeft een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd, voor ondernemers. Alle aspecten van de verkoop van een bedrijf komen aan de orde. Met name bij fami liebedrijven steken veel vragen de kop op als de onderneming moet worden verkocht. Wie de bijeenkomsten wil bijwonen, moet 125 gulden per persoon betalen. Daarvoor krijgt men tevens een handig boekwerk en consumpties. Onderne mers die belangstelling hebben voor de informatiemiddag, kunnen contact op nemen met J. Sol van de kvk Amersfoort, tel. 033-612964. Op zaterdag 16 september houdt Schipper's Hout en Triplexhandel bv Open Huis in de uitgebreide show room aan de Industrieweg 12. Tussen 11.00 en 16.00 kunnen belangstellenden hun ogen de kost geven en kennismaken met de re clame-acties die het Soester bedrijf in petto heeft. Zoals de gratis reis voor elke klant die vóór 15 oktober 1995 een keuken ter waarde van 10.000 gulden of meer aanschaft bij Schip per. Naast het voordeel van de ge bruikelijke kortingen die op keukens worden gegeven, kan de betreffende klant kiezen uit een vijf-daagse reis voor twee personen naar Londen, Parijs of Praag. Kinderen die tijdens het Open Huis Schipper bezoeken, krijgen een ver rassing. Verder kan er een hapje en een drankje worden genuttigd. met frites, diverse sausjes en stokbrood Reserveren gewenst. RESTAURANT DE Birksfraat 108 - Soest Telefoon 02155- 1 37 20 Telefax 02155- 1 7627 Het Eemlands Vrouwen Ondernemers Netwerk EVON organiseert vanavond, woensdag 13 september, een informatie avond over bankzaken. De heren F. v.d. Hurk en E. Schröder houden een inlei ding over het samenspel tussen bank, accountant en zelfstandige ondernemer bij het opbouwen van een efficiënte bankrelatie. Vrouwelijke ondernemers zijn welkom. De bijeenkomst wordt gehouden in res taurant De Compagnie, Nijverheidsweg Noord 60, Amersfoort. Aanvang 20.00 uur. Informatie en aanmelding: tel. 033- 616798. Ergernis nummer één bij de klanten van een supermarkt is de lange wachttijd bij de kassa. Dat blijkt uit onderzoek dat het Centraal Bureau voor de Levensmiddelenhandel heeft uitgevoerd onder de Neder landse consument. Hoogvliet Supermarkten heeft daar ver volgens iets aan gedaan door de 'Kassa Maat' in te voeren. De Kassa Maat is een computerprogramma dat er voor zorgt dat er een zodanige kassabezetting is, dat er nooit meer dan twee klanten voor de kassa staan. Is dat toch het ge val, dan mag de klant die als derde in de rij staat, de boodschappen gratis meene men. De Kassa Maat is inmiddels ook in de Hoogvliet Supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat in Soest in ge bruik genomen. De Kassa Maat berekent aan de hand van het aantal klanten in de winkel de optimale kassabezetting in een bepaalde periode. Het aantal klanten wordt ge meten bij de ingang van de supermarkt. Als een klant met een winkelwagentje door de entree rijdt, telt het computer programma automatisch één klant bij het aantal klanten dat op dat moment in de winkel aanwezig is. Mede aan de hand van die informatie is uitgerekend hoe lang de klant er gemiddeld over doet om te winkelen voordat hij of zij bij de kassa arriveert om af te rekenen. De Kassa Maat berekent vervolgens hoe veel kassa's er open moeten zijn om de wachttijd tot een minimum te beperken. Garantie Door het gebruik van de Kassa Maat en door een optimale inzet en opleiding van de medewerkers is het volgens Hoogvliet niet nodig dat er bij een kassa meer dan twee klanten staan. Vandaar dat Hoogvliet de garantie durft te geven dat er geen extra lange wachttijden meer zullen zijn. Vandaar dat Hoogvliet be reid is er een prijs voor te betalen als dat niet lukt: de klant mag de boodschap pen dan gratis meenemen! Er zijn twéé situaties waarin de derde klant gratis niet geldt, te weten: in het geval dat alle kassa's geopend zijn en wanneer er sprake is van een technische storing. In het eerste geval worden alle kassa's benut. Hoogvliet doet er dan al les aan om de klanten zo snel mogelijk te helpen en daar gaat het ook om: niet onnodig lang wachten. In het tweede geval kan de aktie evenmin doorgang vinden. Al zal wel duidelijk moeten worden aangegeven dat er bij één of meer kassa's sprake is van een techni sche storing. Het spreekt vanzelf dat de medewerkers van Hoogvliet er, ook wanneer de aktie niet geldt, alles aan zullen doen om de wachttijden zo kort mogelijk te houden. 'Voor alle niveaus en alle leeftijden'. Dat is eigenlijk de belangrijkste boodschap die Pieter Verbrugh en Arno Jellema op dit moment uit dragen. Het tweetal heeft de Tennis school Soest-Zuid opgericht die in oktober officieel van start gaat met de eerste lessen. Het is een commercieel ingestelde school die geen binding heeft met welke club dan ook. Dat de lessen in de hal van tennisvereniging Soest-Zuid aan de Bosstraat worden gegeven, is meer het logische gevolg van het feit dat beide tennisleraren bij die club training geven. De gemeente Soest heeft er dus een tennisschool bij. Je hoeft niet jong te zijn of goed te kunnen tennissen om toege laten te worden. "We werken niet prestatiegericht en staan open voor ie dereen. We zullen hier B-spelers krijgen, maar ook beginners en recreanten," zegt Verbrugh die uit ervaring weet dat er behoefte bestaat aan een tennisschool. Volgens Jellema zijn er mensen die niet eens weten dat er 's winters kan worden getraind, maar daar zal met de opening van de school snel verandering in ko men. Voordelen Beide leraren stellen dat een tennis school ook financiële voordelen biedt aan haar leerlingen. Privé-lessen in de winter zijn duur, maar op de school kunnen de 'scholieren' in groepsverband trainen tegen een lager tarief, hetgeen niet wegneemt dat de school desgewenst ook privé-lessen geeft. Bovendien biedt de school de mogelijkheid van bijvoor beeld een serie van tien lessen, terwijl tennisliefhebers bij een vereniging ge noodzaakt zijn om de hal wekelijks op een vast tijdstip af te huren. Jellema: "En mensen die alleen zijn, kunnen zich moeiteloos aansluiten bij een groep. Het kan zelfs zijn dat ze in contact komen met leden van een club en zich bij een vereniging aanmelden." 5 1914- Aansluitend op de oogmeet-weken van de jubilerende optiek Bril centrum Nota aan de Van Weede- straat komt op zaterdag 16 septem ber de Beter-Zien-Bus naar Soest. Onderzoek heeft uitgewezen dat bijna een miljoen Nederlanders deelnemen aan het maatschappelijk leven zonder optimaal te kunnen zien. Met alle con sequenties daarvan in het verkeer, op de werkvloer en op het sportveld. Met de Beter-Zien-Bus willen de stichting Be ter Zien en de ANWB het belang van goed zien onder de aandacht brengen. Met name in het verkeer is een optimale gezichtsscherpte essentieel. De Beter-Zien-Bus, die inmiddels al verschillende lokaties aandeed, komt op zaterdag 16 september naar Soest. Pas santen kunnen in de Beter-Zien-Bus vrijblijvend hun ogen laten testen en krijgen op deze manier een indicatie van de kwaliteit van hun gezichtsvermogen. Er staan drie apparaten in de bus, waar mee men zelf de ogen kan testen. Daar naast is er een autorefractor en een oog- meetkundige aanwezig, wanneer een nader onderzoek gewenst is. Tevens liggen er in de bus diverse fol ders die uitleg geven over onderwerpen die met goed zien te maken hebben. De Beter-Zien-Bus staat op zaterdag 16 september in de Van Weedestraat, naast Brilcentrum Nota. Verbrugh: "Je kunt met zes mensen op één baan trainen en dan toch het gevoel hebben dat je een uur hebt getraind. Het is niet zo dat ze om de beurt twin tig minuten de baan op mogen. We wer ken met balmachines en andere materi alen, iedereen is steeds bezig. We geven niet zomaar een traininkje, omdat we al lebei tennisleraar zijn. Als je pretendeert een tennisschool te zijn, moet je voor continuïteit zorgen en voor een team le raren, zodat je een vervanger hebt als je ziek bent. Je moet zorgen voor verschil lende activiteiten als je een klantenkring wilt opbouwen en vasthouden." Toernooi Het is daarom niet alleen een uurtje te gen een balletje slaan wat de leerlingen van de nieuwe school krijgen voorge schoteld. Behalve een gedegen training, wordt er af en toe een toernooi georga niseerd, kunnen de leerlingen een aan tal keren vrij tennissen en zal er aan dacht worden besteed aan de theorie. Met name beginners krijgen, indien no dig of gewenst, uitleg over tennis- materialen, de spelregels en de telling. Verbrugh is in Soest allesbehalve een onbekende tennistrainer. De 39-jarige De leraren Arno Jellema (links) en Pieter Verbrugh kunnen alles met een tennisbal. Foto: Herman van Dam. Amersfoort trainde in het verleden LTC Soestdijk, werkte ooit met Brenda Schulz, is inmiddels hoofdtrainer bij Soest-Zuid en bouwde in Doorn een tenniscentrum op, dat inmiddels op rol letjes loopt. De kersverse tennisschool- houder is in het bezit van de diploma's A, B en C. Jellema (27) geniet bekend heid als speler van het eerste zondag mix-team van TV Soest-Zuid en heeft ook de papieren van het A-diploma in huis. De beide trainers/leraren worden bij de jeugdgroepen geassisteerd door Merel Brouwer (20), die momenteel studeert op de PABO en over veel er varing beschikt als het gaat om jeugd- trainingen. Een eerste publicatie in het clubblad van Soest-Zuid en het verspreiden van folders en posters leverde in korte tijd al tientallen cursisten op. In principe zijn er de hele week door mogelijkheden voor lessen in de hal aan de Bosstraat. Voor informatie is Tennisschool Soest- Zuid bereikbaar onder nummer 19142. Dit jaar gestart maar geleid door mensen die in Soest en omgeving een reputatie hebben voor goede tennisles. Pieter Verbrugh en Arno Jellema Privé en groepslessen Voor beginners en gevorderden Voor Club- en niet-clubleden De lessen duren I uur en worden gegeven in de hal vanl V.Soest-Zuid Inplanning op basis van vrije uren. (zie schema rechts) TMFO' Clubhuis T.V. Soest-Zuid. TEL. 02155-19142 beschikt aan de Bosstraat over een schitterende tennis- accommodatie 8 gravelbanen voor de zomer prachtig gerenoveerde hal met 3 binnen banen een modern en gezellig clubhuis Graag zullen wij u als lid van de TV in de zomer of als huurder van een binnenbaan in het winterseizoen verwelkomen. In het komende winterseizoen dat begint op 18 september en doorloopt tot 7 april zijn overdag nog verschillende uren vrij in de hal 09-10 00 12-1300 14-15 00 17-18.00 In de avonduren nog enkele uren vrij |fl|H alle banen vol nog minimaal 1 baan vrij Informatie over baanhuur bij onze parkbeheerder STEEF JANSEN TEL. 02155-19142

Soester Courant | 1995 | | pagina 7