'KilSoest aast niet op schoonheidsprijs EEan 0 Li Opstelling SEC rijp voor wijzigingen Z'49 haalt het onderste uit de kan Heren The Red Stars bekeren door Hees laat het in eerste helft liggen Twee Nederlandse kampioenen bij jeugd van AV Pijnenburg ENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 13 Dl I Resultaat weegt voorlopig zwaarder dan de uitvoering iTBAL zondag f' asHSfc Hoogland ziet linkerflank Soesters niet eens staan VOETBAL zondag Gerard Becker tweemaal succesvol in Harderwijk: 1-3 VOETBAL zaterdag SEC-zaterdag wordt even SEC-woensdag i Damesteam op doelsaldo uitgeschakeld in eerste ronde BASKETBAL WATERPOLO Wervelende start voor damesteam van De Duinkikkers Dakwerken Rood-witten spelen meer tegen zichzelf dan tegen SVL: 1-2 ATLETIEK Meer dan eens verdiende Soest eeh schoonheidsprijs. In de ontmoeting i met Schellingwoude kwam de tweedeklasser daar, behoudens de eerste 25 minuten, niet voor in aan merking. Dick Schinkel had er na de 1-0-zege geen boodschap aan. "Tot vandaag hadden we gemiddeld vier goals tegen gekregen. Ik ben al blij dat we de nul hebben gehouden, de rest zal me een worst zijn. Dit is zo belang rijk voor de ploeg. Liever zo dan met goed voetbal verliezen of gelijk spelen." Dat op de Bosstraat-Oost het resultaat voorlopig veel zwaarder weegt dan de uitvoering is begrijpelijk. Na de zwakke voorbereiding en de 4-0-nederlaag bij Greenstars mocht er in elk geval niet worden verloren tegen Schellingwoude, dat een week eerder met 4-1 Idop had gehad. "Goed voetbal komt op de tweede plaats. Als we vandaag hadden verloren, sta je onderin en dan weet je dat je het moeilijk gaat krijgen," excu seerde Schinkel zich. De trainer uit Diemen had in mei al wat spelers moeten inleveren en kon nog geen één keer over een complete selec tie beschikken. Zo zaten Martijn Stalen hoef en Paul Hilhorst zondag nog ge schorst, respectievelijk geblesseerd aan de kant en is Bart Aarts op dit moment drukker met zijn studie dan met voetbal. Schinkel sprak zichzelf moed in met de opmerking dat spits Victor Klaren en voorstopper Christiaan Vos op een goed debuut als basisspeler konden terugkij ken. Misschien nog meer dan de speler zelf kijkt Schinkel uit naar de rentree van Stalenhoef. Hij werd zeer zeker gemist op het middenveld, waar Soest na een goede openingsfase de slag steeds vaker miste. Maar omdat Luits Houkes zon- dag niet mag spelen in verband met een schorsing kan het zijn dat Stalenhoef voor een keertje als libero wordt opge- steld. Maurice d'Aquino gaat een duel aan met de doelman van Schellingwoude, maar komt niet bij de bal. Foto: Herman van Dam. Voor ruim driehonderd toeschouwers begon Soest goed. Jeroen van Veenend- aal zette al na drie minuten een punt achter de nederlaag in Baarn door de bal op het middenveld af te pakken en na een actie en een één-tweetje met Maurice d'Aquino een tweede actie te maken. Ferenc Kleinegris kreeg de bal op een presenteerblaadje: 1-0. Een minuut later kon Schinkel dank zij scheidsrechter S. LJzendoorn zijn porte monnee in zijn broekzak houden. Michel Everts mikte de bal hoog in de doelmond, waar Michiel van der Hoe ven de bal in de verre hoek kopte. De 'assist' van Everts, die zich tijdens de wedstrijd als de beste Soest-speler ont popte, was volgens een weddenschap met Schinkel een fles whisky waard. Maar Uzendoorn keurde de treffer af, omdat hij Van der Hoeven een overtre ding had zien maken. Schinkel was het daar niet mee eens en had maandag lie ver een bezoek aan de slijter gebracht. De trainer had zijn spelers vooraf ge waarschuwd voor IJzendoorn, de scheidsrechter die vorig seizoen in Culemborg zeven keer een gele kaart aan Soest uitdeelde. Soest hield zich keurig aan de afspraken, gedroeg zich bijna voorbeeldig en werd niet bestraft. Schellingwoude kende Uzendoorn ken nelijk nog niet. Vier keer liep de ploeg tegen 'geel' op wegens het maken van opmerkingen. Tom Baars deed het twee keer en moest acht minuten voor tijd het veld af. Schellingwoude had toen nog maar negen man over, omdat Claver in de 52ste minuut rood had gekregen we gens een keiharde overtreding op Everts. Ook de leider van Schelling woude moest achter de hekken plaats nemen. Het waren eigenlijk de meest memo rabele momenten van de wedstrijd, want op een enkele kans aan beide zij den na, gebeurde er weinig wat een dutje op een warme zomermiddag in de weg kan staan. Soest mocht de eerste 25 minuten naar hartelust combineren op het midden veld, maar daar werd uiteindelijk te wei nig 'gebuffeld' om het noodzakelijke overwicht te behouden. Bovendien heeft Peter Wolfsen veel meer in huis dan dat hij zondag liet zien. De middenvelder werd te weinig aangespeeld en was op andere momenten teveel gecharmeerd van de bal. Kwetsbaar Een ander punt wat Schinkel zorgen moet baren, is dat Soest in het centrum van de verdediging bij hoge ballen kwetsbaar oogt. Maar ondanks dat alles had Soest kunnen, nee moeten afstevenen op een grotere overwinning. Vooral toen Schellingwoude twee pion nen was verloren en Soest wat vaker kon counteren. De blijdschap over de broodnodige overwinning won het zondag evenwel van de realiteit. Hoewel, Schinkel ver loor na het bestuderen van de uitslagen de werkelijkheid niet geheel uit het oog. "We hebben drie ploegen onder ons met nul punten. Ja, we moeten eerst naar beneden kijken." Dat de opstelling van SEC voor de komende uitwedstrijd tegen APWC wijzigingen ondergaat, is na de 3-1- nederlaag in Hoogland zo goed als zeker. Teveel posities zijn nog niet door de juiste spelers bezet, omdat ze bepaalde capaciteiten missen of doordat ze tot dusver niet uit de voe ten kunnen op die plaats. Groot is de kans dat René van den Deijssel als vrije verdediger wordt opge steld om de achterhoede beter te orga niseren. Dat laatste is Nando Heynen nog niet gelukt. In dat geval zal Saban Aksit vermoedelijk de centrale midden velder worden die dan achter het front best wel eens wat goaltjes kan gaan meepikken. Daarnaast is het de vraag of Ron Daselaar nog het vertrouwen geniet van Henk van Asch. Op links werd de back zondag om de haverklap voorbij gesneld en dat had kwalijke gevolgen voor de Soester club. Verder zijn er ook ver schuivingen denkbaar op het midden veld. Of er voorin personele veranderin gen optreden, is vooral afhankelijk van hoe snel Peter van den Berg hersteld van zijn blessure. Na zijn invalbeurt te gen Hoogland klaagde de gekwetste spits over een stijve spier. "Een normaal spelletje kunnen we nog niet spelen, dat zal nog wel even duren. Van achteruit spelen we te onrustig en de drijvende krachten zijn, netjes ge zegd, nog niet genoeg drijvende kracht," analyseerde Van Asch kort samengevat de verrichtingen van zijn elftal. Op Antek Wojtkoski na, hij werd ver vangen door Jasper Grendel, had Van Asch dezelfde elf spelers laten starten als tegen Batavia'90. Hoogland verraste hem met fris en stevig voetbal, al kreeg SEC de beste kansen. Peter de Jong en Van den Deijssel scoorden echter niet, zodat er voor de rust niets veranderde in de stand. Ontwikkelingen Daarna volgden de ontwikkelingen zich in snel tempo op. Van Asch was al blij dat zijn ploeg niet meteen op achter stand was gekomen, zoals in de laatste vijf duels. En nu opende zowaar Gren del de score met zijn tweede doelpunt van dit seizoen. Op dat moment war^ er vijftig minuten gespeeld. Acht minu- ten later keek SEC met tien man tegen een 3-1-achterstand aan. Direct na de aftrap van Hoogland werd Daselaar voorbij gezoefd en kopte John Daatselaar uit de voorzet 1-1 binnen, Vijf minuten later kwam Hoogland wee: over de rechter zijde door (2-1) en inde 67ste minuut werd Daselaar opnieuw geklopt. Marco Martens voorkwam een derde treffer door een Hooglander vast te houden. Na in de eerste helft te zijn bestraft voor ruw spel kreeg de verde diger zijn tweede gele kaart en kon hij vertrekken. Edwin van de Luitgaarden legde een pleister op de wond door de strafschop te stoppen en Van Asch stond net op het punt om Daselaar uit zijn lijden te verlossen, toen Hoogland vanaf rechts voorzette en de stand naar 3-1 tilde. Op dat moment kwamen Jeroen Dorresteijn en Peter van den Berg in de ploeg voor Daselaar en Gerard van Soeren. Bij zijn eerste balbezit verscheen Van den Berg voor de Hooglandse doel man, maar zijn inzet was niet hard ge noeg. In het resterende half uur had SEC niets meer in te brengen. [en het bezoek aan Zwart Wit'63 WZ'49 toch wel een beetje maar de ploeg van Sjirk Bajema it in Harderwijk de vervelende Tinnering aan de doelpuntloze itmoeting met Altius uit. De ■en-witten versloegen de zwart- met 1-3. .wart Wit'63 heeft net twee kampioen schappen achter de rug en is in vijf jaar ^tijd doorgestoten van de derde klasse naar de hoofdklasse van de afdeling. Met Peter Gerards (oud-doelman van MVV) beschikken de Harderwijkers bovendien over een brok ervaring. De ploeg heeft ook drie goede spitsen en mede daarom had Bajema zijn basis- ipstelling op twee plaatsen gewijzigd, ïrnst Jansen maakte niet onverwachts ilaats voor Cees-Jan de Vries en de her stelde Gert van de Munt nam de posi tie van Wim Turksma in. VVZ'49 speelde met vier verdedigers, maar had tfAflPD 2S T j V vJ-ti 1 ML zaterdag in het eerste kwartier toch de handen vol aan de aanvallers van Zwart Wit'63. afgekeurd wegens buitenspel, zo stelden de Soesters. In het laatste half uur voor rust waren de Soesters beter, maar zij keken regel matig onvriendelijk in de richting van de clubgrensrechter van Zwart Wit'63 die, net als de meesten van zijn collega's, partijdig vlagde. Niet klemvast Het duurde tot kort voor rust alvorens WZ'49 het eerste competitiedoelpunt scoorde. Het kwam op naam van Frank Baars. Hij was er als de kippen bij, toen Gerards een kopbal van Cees-Jan de Vries niet klemvast kreeg. Daarvoor had aangever Wim van Empelen de bal te gen de lat geschoten en was een doel punt van Cees-Jan de Vries ten onrechte De spitsen van Zwart Wit'63 lieten zich in de openingsfase van de tweede helft nadrukkelijker gelden. Na een kans van Gerard Becker, die alleen voor de keeper faalde, kwam de thuisclub beter in de wedstrijd. Het resulteerde in de gelijkmaker, toen VVZ'49 op het middenveld balverlies leed en de verde diging wijfelend optrad. Het leek erop alsof WZ'49 er door heen zat, maar de Harderwijkers slaag den er niet in een voorsprong te nemen. Sterker, na een combinatie tussen Raymond Brandes en Becker kapte de laatste drie tegenstanders uit en schoot hij de bal met links in het doel: 1-2. De Harderwijkers raakten geïrriteerd en doelwit van Zwart Wit'63 werd Edwin Brouwer die een elleboogstoot incas seerde. De dader kreeg een rode kaart. Becker verzachtte de pijn door vlak voor tijd zijn tweede en WZ's derde doelpunt te maken. Van Empelen had de voorzet verzorgd. SEC-zaterdag wordt even SEC- woensdag. De derdeklasser haalt vanavond namelijk de competitie wedstrijd tegen sc AH'78 in. Dat duel stond aanvankelijk gepland voor afgelopen zaterdag, maar in ver band met het huwelijk van één van de begeleiders van sc AH'78 werd de wedstrijd in overleg met de Soester club verplaatst naar vanavond. Trainer Hendrik-Jan de Boer: "We wisten het al een maand van te vo ren. Ik geloof dat alle leden van die vereniging naar dat huwelijk zouden gaan. De KNVB heeft toestemming gegeven om de wedstrijd te verplaat sen." De aftrap van de wedstrijd tussen SEC-zaterdag en sc AH'78 op de Bosstraat-West is vanavond om 20.00 uur. De dames net niet, de heren wel. Zo kan The Red Stars de eerste beker ronde samenvatten die voor beide teams in toernooivorm in sporthal Beukendal werd gespeeld. De da mes misten zaterdag plaatsing voor de tweede ronde op doelsaldo, de heren kwalificeerden zich zondag door onder meer Cady'73 achter zich te laten. Zowel Cady'73 (eerste klasse rayon) als Springfield'75 (eerste divisie) spelen hoger dan Red Stars dat in de tweede klasse van rayon West uitkomt. Juist daarom waren de gelijke spelen tegen deze ploegen (50-50) en (51-51) een lekkere duw in de rug voor de basketballers. Doordat Springfield'75 van Cady'73 won, konden de Soesters de deur naar de volgende ronde wijd open zetten via een zege op het zwakke Rebound. Die tegenstander speelt in de competitie op kern-niveau en mocht dus geen onover komelijk probleem opleveren. Zo goed als Red Stars zich tegen de sterke oppo nenten op de been hield, zo schutterde de ploeg soms tegen Rebound. Coach Rinus Valk, die door personele problemen een beroep had gedaan op de 'oud-gedienden' René Lansaat en Arend Kok, zag dat zijn team geen af stand kon nemen. In een slechte wed strijd won Red Stars uiteindelijk wel met 48-37, maar de basketballers bewaren prettigere herinneringen aan de duels met Springfield'75 en Cady'73. Red Stars en poulewinnaar Springfield'75 gaan door naar de volgende ronde. Dames Na de 31-26-zege op VKH Joure en de 25-43-nederlaag tegen Jump moesten de dames van Red Stars winnen van BCE Bouw om de tweede ronde te be reiken. In de eerste helft van de laatste wedstrijd zag het ernaar uit dat de basketbalsters die opdracht konden ver vullen. Met goed basketbal verschafte Red Stars zich veel kansen. Met name Yvonne Hurenkamp had een aantal fraaie acties in huis. mmÊi Igor Smink helpt Red Stars een handje in de eerste bekerronde die zondag in Beukendal plaatsvond. Een grotere voorsprong dan 20-17 was dan ook mogelijk geweest en achterai brak die kleine marge de ploeg op. BCE Bouw gaf achterin minder ruimte weg en had bovendien het lek in de Soester defensie gevonden, dat niet meer werd gedicht: 30-33. Dertig seconden voor tijd maakte Antoinette van Eeten met een driepunter gelijk, maar BCE Bouw speelde de laatste seconden rustig uit en mag op grond van een beter doelsaldo met Jump naar de tweede ronde. Bij Red Stars ontbraken Leontine Jansen, Christel Wessels en de geblesseerde Nancy de Kruyf, terwijl Desiree van Roomen nog niet honderd procent fit was en Claudia van Drie tijdens het toernooi uitviel. Coach Michel van Drie, die Aldo Heeregrave verving, zette daarom eerst Marleen Wessels en later de sterk debuterende Ingeborg Pelle- boer in. In het afgelopen seizoen ontliepen de dames van De Duinkikkers op de valreep degradatie. De hoop op een plaats in de middenmoot lijkt niet ijdel, want ze kenden een wer velende start. In de eerste competitiewedstrijd werd het vierde team van UZSC met 6-0 op gerold. Binnen een minuut zorgde Lindsey van de Vaart in Aqua Indoor voor een 1-0- voorsprong en aan het einde van de eer ste periode maakte Maria Erskine er 2- 0 van. Ondanks rommelig spel in de volgende periode bouwden De Duin kikkers via Sonja Pappot de marge uit en in de derde periode besliste Petra Buist met twee treffers de wedstrijd: 5- 0. Pappot kreeg het laatste woord. Zij maakte in de laatste periode, die door de Soester ploeg rustig werd uitge speeld, het halve dozijn vol. rint HET ATJEES VOOR UW VERENIGING BEUKENLAAN 86b 3762 AK SOEST TEL.02155 -13255 FAX 02155 - 25997 Installatiebedrijf i j. cornelisse bv. I Telefoon (02155) -1 30 14 VOETBAL zaterdag Omdat de spelers voor rust meer te gen zichzelf dan tegen SVL voetbal den, heeft Hees de eerste thuis wedstrijd verloren. Het werd 1-2 aan de Verlengde Oude Utrechtse- weg, de voormalige Kooiweg. Daar mee deed de ploeg van Jaap van de Veer zichzelf veel te kort. Een overwinning op de allesbehalve topformatie uit Langbroek had eigenlijk in de tweede opeenvolgende zege moe ten eindigen. 'Het spel was echter ver krampt en alles wat op de training wel lukte, kwam zaterdagmiddag niet uit de verf. De geplande combinaties bleven achterwege en daardoor was er in de eerste helft sprake van een gelijk- opgaande wedstrijd. Niettemin ontstonden er kansen voor Hees. Paul Castein kon de bal met zijn schoenveter intikken, maar zette de ver keerde koers uit. Ook Danny Branden burg handelde verkeerd in een kansrijke situatie. Ewout Jansen scoorde wel, maar de aanvoerder werkte de bal in eigen doel. Dat was na een uitval van SVL in de dertigste minuut, waarbij Jansen de bal verkeerd op zijn schoen kreeg. Agressiever Veel agressiever en sterker kwam Hees na een verbaal onderhoud van Van de Veer uit de kleedkamer. De Soesters vertoefden ongeveer 35 van de 45 mi nuten op de helft van de tegenstanders, maar het eerste doelpunt na rust viel aan de overzijde. SVL, dat zich moest beperken tot verdedigen en het plaatsen van uitvallen, counterde in de 55ste mi nuut: 0-2. Niet lang daarna mocht Errol Scheffer zich gaan douchen en werd Johan van de Brink in het elftal gebracht. Hij zorgde aan de rechter zijde voor meer snelheid, waardoor de druk op het doel van SVL werd opgevoerd. De gasten schuwden harde middelen niet om Hees van het scoren af te houden en dat re sulteerde in twee gele kaarten voor SVL en-een serie vrije trappen voor Hees. Brandenburg wierp zich op als de Ronald Koeman van Hees, maar bleef van succes verstoken. Toen Edwin Lazonder zich in de 75ste minuut ach ter de bal opstelde, was het wel raak. Hij schoot de in één keer in de hoek: 1-2. Vijf minuten later scoorde Paul Castein vanuit een buitenspel-positie, zodat het doelpunt terecht werd afgekeurd. Doelpuntenmaker Edwin Lazonder zoekt het hogerop in het duel met SVL. Foto: Herman van Dam. Castein en Brandenburg kregen daarna ieder nog een kans om Hees te behoe den voor een nederlaag, maar faalden. Hees liet het zaterdag echter vooral in de eerste helft liggen. Atletiekvereniging Pijnenburg is twee Nederlandse kampioenen rij ker. Het zijn Jiske de Goede (speer werpen) en Paulien Hanssen (60 meter). Het tweetal werd eerste op de nationale titelstrijd voor D-ju- nioren. Hanssen startte als favoriet op de 60 meter en voldeed aan de verwachtingen. De jonge atlete werd niet alleen kam pioen van Nederland, maar vestigde ook een nationaal record voor D-junio- ren op de 60 meter: 8,31 seconden. Ze verbeterde het oude record met een honderdste van een seconde. Direct na de huldiging liep Hanssen ook nog de 1.000 meter, maar met een tijd van drie minuten en twintig seconden werd ze vierde en dat was net niet voldoende voor een finaleplaats. Bij het hoog springen benaderde ze met 1.45 haar persoonlijke record en werd ze zevende. Jiske de Goede sleepte de nationale ti tel binnen bij het speerwerpen. Ze stelde haar persoonlijke record scherper (28.70) en won goud. Arna van Beek werd achtste in de finale, Laura zesde. Een zilveren plak was er voor Nadine de Goede. Bij het kogelstoten verpulverde ze met een afstand van 12.60 meter het clubrecord dat op 11.82 stond. Niette min kwam ze drie centimeter te kort om de eerste plaats op te eisen. De overige D-junioren van AV Pijnen burg die zich hadden gekwalificeerd voor de Nederlandse kampioenschap pen, haalden de finale niet. Dam-tot-Damloop In Amsterdam was Dick van den Broek één van de 16.000 atleten die aan de elfde Dam-tot-Damloop deelnamen. De Soester beschouwde de wedstrijd als een test in de voorbereiding op de 27,8 ki lometer lange 'Wolfgangseelauf in de 'achtertuin' van zijn trainer René van Zee. Van den Broek bleef drie seconden van zijn beste tijd op de 10 Engelse mij len (16,1 kilometer) verwijderd en finishte in 51.15. In Schotland liep Erik Tolboom de halve marathon van The Great Northern Run die zondag door de BBC 'live' werd uitgezonden. In 1.17.25 ein digde Tolboom op bijna zeventien mi nuten van de winnaar Moses Tanui uit Ethiopië. Interland Mart van Hal, Nederlands kampioen op de 800 meter bij de veteranen, deed za terdag mee aan een interland in het Duitse Hessen. De uitnodiging was dus danig laat binnengekomen, dat de Soestse zich niet optimaal had kunnen voorbereiden. Een super snelle tijd zat er dan ook niet in: 2.36.20.

Soester Courant | 1995 | | pagina 13