m Vroeger werd de maand augustus afgesloten met Koninginnedag Rolstoel-obstakels, doe er wat aan 1 WELZIJNr Reacties van Lezers Klusjesdienst voor Ouderen Soest is op zoek naar vrijwilligers Introductiecursus: 'helpen bij een dementerende thuis' Joop, we missen je Persoonsgebonden budget Kunstbus voor senioren DAG 20 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA^ WOENSDAG 20 SE 6elAARGANG NR.7 s-ctX Bij Thuishulpcentrale (THC) Project 'alcohol' en medicijnen' gestart in Soest Huursubsidie en huurverhoging: laat u voorlichten! Activiteiten PCOB-Soest Secretariaten Ouderenbonden Belangrijke telefoonnummers Activiteiten ANBO-Soest Activiteiten KBO/Soest(erberg) Activiteiten Soesterberg Nieuw; Beginnerscursus Frans bij de SWOS Europa's grootste 50+ Beurs Rondje Soest SPEELGOED Klusjesdienst voor ouderen Seniorenpagina valt onder verantwoordelijkheid van de Achting Welzijn Ouderen Soest. Hebt u iets over of voor oude- reotemelden,neemdancon- fact op met of schrijf naar: WerkgroepPubliciteitSWOS, P a. Albert Cuyplaan 101, 3764 TM Soest, telefoon 13786 of 23681. De volgende Seniorenpagina zal verschijnen in de Soester Courant van woensdag 18 oktober. Kopij graag vóór maandag 2 oktober inleveren bij de redac tie; adres: zie hiernaast. SENIOREN PAGINA vakantie is net achter de rug. Ie dereen heeft genoten van het prach tige weer en wij ouderen verzuchten wel eéns dat het ons een tikkeltje te tvnrm was. Vindt u dat nu ook dat in onze jeugd de vakantiemaand au gustus altijd mooi was, zonnig en warm. Kom 65-plussers, duik eens in de herinnering en laat ons eens weten hoe u de vakantie doorbracht. Wij verwachten uw bijdragen graag. Deze krijgt zeker een plaats in een van de volgende uitgaven. De redac tie Seniorenpagina is gevestigd in Molenschot, Albert Cuyplaan 101, 3764 TM Soest. Stelt u ons nu niet teleur... Overigens Koninginnedag impressies zijn evenzeer welkom, evenals andere verhalen uit uw jeugd. Voor mij leeft de 31ste augustus voort als de zonnige, feestelijke ko ninginnedag van mijn jeugd. Dat was in ons dorp altijd een groot feest. Het was misschien ook ieder jaar hetzelfde, dat herinner ik me niet meer, maar het was een festijn waarnaar werd uitgekeken. Op een groot terrein aan de rand van het dorp werden in die tijd volksspelen georganiseerd. Die wa ren niet alleen voor de jeugd be doeld maar ook en vooral voor de volwassenen. Ik zie nog grote kerels met verhitte koppen achter de krui wagen waarop moeder de vrouw had plaatsgenomen. Er moest een traject worden afgelegd met als hoogtepunt een soort wip, waar boven een tonnetje met water hing. De vrouw moest de punt van een lange stok in een ring steken. Papa moest er voor zorgen, dat de krui wagen goed in balans bleef, on danks het obstakel dat moest wor den overwonnen. Miste de stok haar doel, dan kregen de kruizitster en de kruiduwer het water over de kop. Dat was lachen. Een andere attractie was een wed strijd over een hindernisbaan met aan het eind een schutting met ga ten er in. Wie het eerst zijn hoofd door zo'n gat stak, had gewonnen. De hindernissen waren niet eenvou dig. Onder een gespannen zeil door kruipen, over een schutting klim men, aan een touw slingeren over een kuil met water, een soort storm baan dus. En reken er op dat er om iedere meter werd geknokt. Ik herinner me nog dat ik met mijn ouders stond te kijken en dat een enthousiasteling al te vlot het hoofd door het gat stak. Er klonk een ij- selijke schreeuw en de man werd door de EHBO afgevoerd. Later stond in de krant dat hij een sleutel been had gebroken. Maar dat kon er bij mij niet in. "Hij heeft geen sleu telbeen gebroken" verkondigde ik vol overtuiging. "Ik heb toch zelf gezien dat hij nog kon lopen". Wist ik, een paar turven hoog, hoe het menselijk lichaam in elkaar zit! Geen feest zonder de snoepkraam, waar zoethout en grote zuurstokken en polkabrokken te koop waren. En geen kind dat zijn ouders niet wist te bewegen wat van die lekkernijen te kopen, 's Avonds was er altijd een groots vuurwerk, angstig en onver getelijk mooi tegelijkertijd. Wat een heerlijke onbezorgde kin dertijd is dat geweest. Natuurlijk wil ik met dit verhaal niet beweren dat de huidige koninginnedagen niet feestelijk zouden zijn. Henk Koster "Vv- Door de nog steeds groeiende vraag naar de hulp van de Klusjesdienst is zij op zoek naar aanvulling van het Vrijwilligersbestand. Er is vooral be hoefte aan dames en heren, die enige kijk hebben op eenvoudig loodgieterswerk, om b.v. een leertje van een lekkende kraan te vervan gen e.d. Ook mensen met ervaring of inzicht in werkzaamheden die in "de bouw" voorkomen, bijv. om enkele losge raakte tuinmuurstenen opnieuw te bevestigen, een raam of deur af schaven; een lijstje schilderen enz. Het is niet zo dat de vrijwilliger da gelijks wordt opgeroepen. Dat be perkt zich tot 1 of 2 maal per maand en het gaat echt om kleine klusjes, waar de mensen meestal erg dankbaar voor zijn. Zoals intussen wel bekend zal zijn is de Klusjesdienst ontstaan op initia tief van de drie Ouderenbonden. Men behoeft niet persé lid van een der bonden te zijn om geholpen te worden of om hulp te verlenen. Het lidmaatschap wordt natuurlijk wel gewaardeerd. Voor nadere informatie kunt u te recht bij de heren R. Vredeveld, tel. 15528; B. Blom, tel. 19519; H.J. Bunnik, tel. 19606. De Thuishulpcentrale (THC) zet zich in voor partners en familie van dementerenden, chronisch zieken en voor ouders/verzorgers van een gehandicapt kind. Voor deze ver zorgers is de taak vaak intensief. Zij komen soms met moeite toe aan het ondernemen van activiteiten voor zichzelf. Om de vaste verzorgers regelmatig tijd en ruimte voor zichzelf te geven biedt de THC de mogelijkheid een vrijwilliger in te schakelen om pas sief (oppassen) en/of actief (wande len, lezen, een spelletje) aanwezig te zijn. De THC wil de verzorgers zo goed mogelijk helpen. Dit gebeurt door vrijwilligers goed te instrueren, te begeleiden en te scholen. In de maand september wordt voor vrijwilligers die enkele uren per week bij dementerenden willen hel pen, een introductiecursus gegeven. Van geïnteresseerden voor dezè cur sus wordt verwacht dat ze zich als vrijwilliger bij de THC opgeven. De cursus 'Helpen bij een demente rende in de thuissituatie' wordt ge geven op drie ochtenden: le bijeenkomst: maandag 2 okto ber, 9.30-12.00 uur: 'Wat is demen tie?' en vertoning van de videofilm 'de verloren tijd', m.m.v. mevr. G. Tiel Groenestege, psychologe bij de RIAGG. 2e bijeenkomst: maandag 9 okto ber, 9.30-12.00 uur: 'Wat betekent de hulp van een vrijwilliger voor de partner en hoe om te gaan met een demente oudere?', m.m.v. Lucie Wildervanck, coördinator THC. 3e bijeenkomst: maandag 16 ok tober, 9.30-12.00 uur: 'Taken, be trokkenheid van de vrijwilliger, so ciale kaart', m.m.v. Lucie Wildervanck, coördinator THC. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Men kan zich telefonisch op geven bij de Thuishulpcentrale, tel. 033-631334. Nadere informatie wordt gegeven door mevrouw L. Wildervanck, op bovenstaand telefoonnummer. De contactpersoon van de THC in Soest, is mevrouw E. Stanton, tel. 19226. De cursus is kosteloos en wordt gehouden in het gebouw van de Thuiszorg, Kleine Haag 1-3 in Amersfoort. Op initiatief van de gemeente Soest wordt in de maanden september en oktober aandacht besteed aan het onderwerp alcohol en medicijnen. In deze maanden worden door Cen trum Maliebaan en GGD Eemland verschillende voorlichtingsactivitei ten verzorgd, om u te informeren over de risico's van gecombineerd alcohol- en medicijngebruik. Op donderdagochtend 28 septem ber staat er een informatiekraam op de markt; Op dinsdag 3 oktober wordt van 14.00 tot 15.30 uur een voorlich tingsbijeenkomst georganiseerd in 'de Schoof, waar iedereen van harte welkom is. Verder zijn er folders over dit onder werp te verkrijgen bij huisarts, apo theek en bibliotheek. Informatie: Fenny Koomen, Cen trum Maliebaan, tel. 030-961611, of Margriet de Winkel, GGD Eem land, tel. 033-618841. Na een toch wel lijdzame weg overleed op 8 augustus j.1. onze mede-redacteur van het team Seniorenpagina, Joop Hoppen brouwer. Joop heeft de Senioren- pagina in de Soester gelanceerd en verschillende jaren is hij de motor geweest in het groepje dat de redactie vormde voor deze maandelijks verschijnende pa gina. Tot zijn ziekte heeft hij de eindredactie gevoerd. Even leek het er op dat hij uit het dal zou kruipen en een paar keer was hij op de redactievergade ring, maar toen vreesden we al dat we afscheid moesten gaan nemen van Joop. Wat hij voor de Soester gemeen schap heeft betekend werd duide lijk van zijn heengaan verwoord. Wij, de werkgroep Senioren pagina,, hebben er behoefte aan uit te spreken dat we Joop mis sen. We missen hem niet alleen als scribent en als aanvaarde leider; we missen hem ook en vooral als de animator in gesprekken welke niet direct met het redactionele werk te maken hadden. Hij was bijzonder op de hoogte van het gemeentelijke reilen en zeilen en hij schuwde niet zijn mening kenbaar te maken over landelijke problemen en discussi eerde daar graag over. Joop wist op onnavolgbare wijze anderen te enthousiasmeren. In middels hebben wij ervaren wat het is om zonder Joop de maan delijkse Seniorenpagina samen te stellen. Hoe dikwijls komt het voor en zal het nog gebeuren dat we Joop raad of advies zouden willen vragen. Dat gaat niet meer. Daarom Joop: we missen je en we realiseren ons dat je naasten dit gemis nog meer dan wij zul len ervaren. Werkgroep Seniorenpagina In de gezondheidszorg voltrekken zich nogal wat veranderingen. Zie kenhuizen moeten bedden inleve ren of zelfs helemaal sluiten. Artsen mogen minder doorverwijzen naar specialisten. Voorzieningen worden uit het basispakket geschrapt, o.a. tandartshulp, waarvoor men zich aanvullend kan verzekeren. Er ko men nieuwe voorzieningen, o.a. thuiszorg en de opkomst van man telzorg. Ook verzekeringsvormen worden aangepast. Zo is per 1 juli j.1. bijge komen "het persoonsgebonden bud get". Kunt u het allemaal nog een beetje volgen? Ongeveer een derde van de mensen die gezien hun huur en inkomen recht hebben op huursubsidie vra gen deze niet aan. U hoeft geen dief in eigen zak te zijn. De mogelijkheid wordt geboden, maak er dan ook gebruik van. Voor aanvragen van huursubsidie of vragen daarover kan men zich wen den tot de Huurcommissie, ressort Amersfoort en Utrecht, Muntstraat 7, Postbus 1548, 3500 MB Utrecht. U kunt ook bellen onder nummer 030-338633. Doen! Op hetzelfde adres kunt u ook te recht met vragen over de huur verhoging. Er zijn talloze voorwaar den waaraan de verhuurder moet voldoen om huurverhoging te kun nen vragen. Wanneer u meent dat uw woning niet voor huurverhoging in aanmerking komt of als u denkt dat de huurverhoging te hoog is, schroom dan niet en laat u nader informeren. Vaak worden ook servicekosten in rekening gebracht. De verhuurder mag op servicekosten geen winst maken en moet kunnen aantonen dat de gevraagde vergoeding rede lijk is. Het zijn maar een paar tips waar mee u uw voordeel kunt doen. U heeft er recht op... Het persoonsgebonden budget houdt in, dat mensen, die hulp no dig hebben, die hulp zelf kunnen uitkiezen. Men krijgt hiervoor een budget (een bedrag) toegewezen op de traditionele hulpverleners, maar men kan zelf afspraken maken met hulpverleners. Men koopt dus zelf hulp in, waarbij men afspraken kan maken wanneer welke hulp gebo den moet worden. Men is daardoor zelfstandiger in de keuze van de hulpverlening, waarbij men wel zelf initiatieven zal moeten ontplooien. Het persoonsgebonden budget is vooralsnog een proefproject van tij delijke aard en bedoeld voor men sen die voor langere tijd hulp nodig hebben. Huishoudelijke hulp valt hier niet onder. Het is echter nog niet zo, dat nu iedereen hiervan di rect gebruik kan maken. Voor 1995 zijn er nog te weinig financiële mid delen om dit project in volle om vang te realiseren. Om deze reden kan dit jaar slechts een beperkt aan tal mensen hieraan deelnemen. Dit houdt niet in, dat men er dan maar niet naar moet informeren. Als deze vorm van zorgverlening u aanspreekt, vraag meer informatie en meldt u zich aan. Hierdoor krijgt de projectgroep meer inzicht in de vraag naar en de behoefte aan deze wijze van zorgverlening. Voor informatie kunt u terecht bij uw zorgverzekeraar. Bron: SBO-nieuwsbrief nr. 4, juni 1995. Dinsdag 26 september: bowlen in C-drie, 14.0CH16.00 uur: Dinsdag 10 oktober: bowlen in C- drie, 14.00-16.00 uur; Woensdag 11 oktober: soos in De Deel, 14.30 uur; Dinsdag 17 oktober: middagtocht Dolfinarium Harderwijk, vertrek 12.30 uur; Dinsdag 24 oktober: bowlen in C- drie van 14.00-16.00 uur. Info bowlen: dhr. C. Friele, tel. 26286; soos en middagtocht; mevr. G. Schepen, tel. 14513. In het juni-nummer van deze pa gina gaf een "senior" zijn ervaringen weer met rolstoelvervoer. Een auto half geparkeerd op het trottoir, winkeluitstallingen en geparkeerde fietsen vóór de winkelstraat. Rolstoelgebruikers maken gebruik van het trottoir en hebben wat meer ruimte nodig dan voetgangers. Voetgangers moeten ook wel eens uitwijken naar het fietspad ernaast of moeten in ganzepas langs de ob stakels. Op zich zijn de trottoirs breed genoeg, maar er wordt nog al eens oneigenlijk gebruik van ge maakt. Rolstoelgebruikers kunnen soms moeilijk uitwijken. Zij hebben meer ruimte nodig en kunnen niet even met 1 wiel van het trottoir af. En het zal ook u opgevallen zijn, er komen steeds meer van deze vervoermidde len, zowel handmatig als elektrisch voortbewogen. Door deze toename zal een ieder nog meer moeten mee werken aan een vrije doortocht voor 1 deze groep weggebruikers. Dit geldt ook voor het vrijhouden van de op en afritten van het trottoir. Soms moeten de rolstoelgebruikers slalom rijden om vooruit te komen. Ook elders volop problemen Rolstoelgebruikers verplaatsen zich echter niet alleen in winkelgebieden. Zij komen van huis en gaan soms langs een andere weer terug. Daar bij moeten zij steeds gebruik maken van het trottoir. En ook daar doe men verschillende obstakels op. Ongelijke tegels o.a. omhoog ge duwd door boomwortels, te breed uitgegroeide heggen, waarbij soms minder dan de helft van het trottoir overblijft, een lantaarnpaal of boom en een kastje van het antenne systeem staan tegenover elkaar op het trottoir, waardoor 2 a 3 tegels als doorgang overblijven. Automobilisten: denk bij het parke ren ook aan de rolstoelgebruikers; ook u kunt in een rolstoel terecht komen. Winkeliers: de rolstoelgebruikers zijn ook uw klanten. Let ook eens op de obstakels vóór en in uw win kel en doe er zo nodig iets aan. Gemeente: ga de trottoir eens na op bovenvermelde obstakels. Rolstoel gebruikers hebben het zonder deze problemen al moeilijk genoeg. Er wordt soms heel wat drukte ge maakt over een schutting langs de weg die te hoog is, maar dat uitge groeide heggen c.q. beplanting - ook van de gemeente - een half trottoir of meer in beslag nemen wordt ja renlang getolereerd. Politie: kom eens uit die auto, stap eens op de fiets en loop eens over de trottoirs; er is genoeg te zien. Rolstoelgebruikers: kom ook eens in actie, signaleer de knelpunten die u op uw pad tegenkomt; stuur uw ervaringen naar de redactie van de Seniorenpagina (adres links boven) met vermelding van uw naam en adres, want aan dit probleem moet toch wat gedaan worden. T.D. •ANBO-Soest: mevr. R. Mulder, Talmalaan 28, 3761 AN Soest, tel. 16795. KBO/St. Jozef: H. Henken, Va leriaanstraat 75,3765 EK Soest, tel. 17938. PCOB-Soest: mevr. J. van der Bijl-de Jong, Buntweg 13,3768 AV Soest, tel. 10845. ANBO-Soesterberg: G. Dus- schooten, Gen. Winkelmanstraat 41, tel. 03463-53338. PCOB-Soesterberg: mevr. Meyerink, Chr. Huygenslaan 108, tel. 52041 Ouderenbus 19190 Maaltijdvoorziening 16324 Ouderenalarmering 14114 S.W.O.S. 23681 C.M.D. 19004 Kruisvereniging 06-8344* Seniorenvoorlichting 27997 Klusjesdienst 23681 De Kunstbus voor Senioren gaat weer rijden. Het proefproject in 1994 was een succes. Door de grote belangstelling heeft de provincie Utrecht besloten het project in 1995 voort te zetten en verder uit te breiden. Vanaf theaterseizoen 1995-1996 rijdt de Kunstbus voor Senioren voor alle personen van 55 jaar en ouder, die woonachtig zijn binnen de Utrechtse provinciegrenzen. Voor de voorstelling wordt een ge reduceerde prijs betaald. Het ver voer wordt niet in rekening ge bracht. Er wordt echter één voor waarde aan deelname gesteld: er kan alleen in groepsverband van minimaal vijftien personen worden ingeschreven. Voor dit seizoen worden twintig voorstellingen geselecteerd; een keuze uit het totale theater- en muziekaanbod van Muziekcentrum Vredenburg en de Stadsschouwburg in Utrecht, De Flint in Amersfoort en de Lampegiet in Veenendaal. Het programma-aanbod kenmerkt zich door een grote diversiteit. Het biedt voorstellingen variërend van toneel en cabaret tot dans- en muziekuitvoeringen. Vanaf 7 september: iedere donder dagmiddag soos in Honsbergen, aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. 24 oktober: busreis naar Brabant; opgeven voor deze reis: mevr. Ephraim, tel. 16317, of mevT. Slot, tel. 24677. 15 oktober: praat-contactmiddag in de Vijverhof; toegang vrij voor alle 50-plussers uit Soest; aanmel den bij: B. Blom, tel. 19519, of J. Nieuwdorp, tel. 19587. 29 september: feest-muziek- middag in De Vijverhof, aanvang 14.00 uur, zaal open 13.30 uur. 20 september: kaarten en soos in De Vijverhof, toegang vrij, aanvang 14.00 uur; 22 september: Operette in Stads schouwburg te Amsterdam; 25-29 september: 5-daagse bus reis naar Luxemburg; 27 september: kaarten en soos in De Vijverhof, toegang vrij, aanvang 14.00 uur; 1 oktober: dagtocht 55+ beurs Den Haag; 1 oktober: dansmiddag in Vijver hof, aanvang 14.30 uur; 11 oktober: kaarten en soos in De Vijverhof, toegang vrij, aanvang 14.30 uur; 16 oktober: regionaal klaveqas- toernooi in Maarssen, aanvang 14.00 uur. 18 oktober: kaarten en soos in De Vijverhof, toegang vrij, aanvang 14.00 uur. Info reizen: mevr. R. Korte, tel. 13960; Info soos: mevr. R. Groen, tel. 17580; Info evenementen: mevr. A. Jacobs, tel. 15350. Feestmiddag PCOB, ANBO en werkgroep De Drie Eiken organiseren op vrijdag 22 september in de grote zaal van dienstencentrum de Drie Eiken een feestmiddag met optreden van het trio Table Magie Sim Samse Bim. Aanvang 14.30 uur. Samen eten Op dinsdag 3 oktober wordt door de werkgroep De Drie Eiken de mogelijkheid geboden gezamenlijk een warme maaltijd te gebruiken. Hiervoor dient men zich tijdig op te geven. Aanvang 12.30 uur. Themamiddag De ANBO houdt op donderdag 12 oktober in de grote zaal van De Drie Eiken een themamiddag. Aan vang 14.00 uur. Bingo Vrijdag 13 oktober wordt er in de grote zaal van De Drie Eiken bingo gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Koffieochtend Donderdag 19 oktober houdt de PCOB een koffieochtend in de grote zaal van De Drie Eiken. Aanvang 10.00 uur. Inschrijven voor de Kunstbus bete kent naast comfortabel en veilig ver voer vooral een compleet avondje uit. De bus haalt de bezoekers thuis/dicht bij huis op en verzorgt na afloop de terugreis. Genieten van een theater- en/of muziekuitvoering wordt extra aantrekkelijk gemaakt doordat de bezoekers in de meeste gevallen vooraf informatie over de voorstelling ontvangen. Dit gebeurt schriftelijk of door een inleiding door een deskundige. Het is de bedoeling dat de Kunstbus een vaste plaats krijgt binnen het culturele aanbod binnen de provin cie. Dit hangt voor een belangrijk deel af van de resultaten van het komende seizoen. Voor nadere informatie kunt u con tact opnemen met Inge Muis of Patrick Aarts, Stichting Bureau Ter Zake!, tel. 030-720573. De cursus Frans bij de SWOS is speels van opzet en geschikt voot mensen die nog nooit Franse les hebben gevolgd. De docente, mevr. Henriëtte van Dorp, formuleert het als volgt: "Trottoir, portemonnaie, parapluie, dat is u al bekend; met de cursus "spelenderwijs" bent u vlug gewend; 25 september de eerste Franse les; ik sta dan voor u. op de bres". Courage! De cursus omvat 26 lessen vanaf 25 september a.s. De les begint om 09.00 uur en eindigt om 10.30 uur en vindt plaats in dienstencentrum De Vijverhof. Kosten: f 85,-. U kunt zich voor deze cursus aan melden via het secretariaat van de St. Welzijn Ouderen Soest, Albert Cuyplaan 101, 37'64 TM Soest, tel. 23681. 200 Stands met het laatste nieuws over wonen, reizen, technologie, sport en fitness, hobby, financiën, gezondheid en vele acties- Openingstijden: Vrijdag 29, zater dag 30 september, zondag 1 okto ber 1995 van 10.00 tot 17.00 uur, in de Statenhal (Congresgebouw) Den Haag. Vanaf Centraal Station recht streeks met tramlijn 7. Kaartverkoop: Individuele kaarten af 15,- aan de kassa van het evenement(geen voorverkoop). Groepskaarten (zonder vervoer, vanaf 20 personen) a f 12,50 uitslui tend na reservering vooraf bij het Nationale Comité: tel 03405- 61703. 50+ Beurs Festival: 03405- 61703. Reservering Dagtochten: 06-8810. door Arie Wandi Toegegeven, Arie en Marie we wat ze missen, maar hel beslui Nederlandstalige zender SBS niet in hun huiskamer te ontvi ervaren ze vooralsnog niet als gemis. Anderen hebben dat gevoel, strekt uiteenlopende redent Daarover vond onlangs weer i nodige geneuzel plaats, lnzel vraag of SBS-6 wel of niet bit bereik van Soesler-kijkers m men, en wie daarvoor dan pl moeten maken. Als vanouds kwamen de geme vertegenwoordigers die over OI drag waken, en dus beslissen niet uit. Ries van Logtenstein die een waagde om SBS-6 zijn zegenir Soest le laten uitstralen, kreeg van alle politieke partijen nul t Alleen de P.v.d.A., bij mondt Stekelenburg, zag om strikt redenen de komst van SBS-6 v Het was nog net niet de laatst waarschuwing aan het adre Franse president Chirac, ma Franse kemproeven ook hier n gemerkt waren gebleven moes oordeel van de sociaal-derooc maar blijken uit een rode ka: Frans-talige zender TV-5 daai krijgen. Weg met het Franse tv-gespi Gemeentebelangen Groen Si aanvankelijk het P.v.d.A.-stai steunen, haakte evenwel af i Zwanenburg (CDA) duidelij maakt dat gemeentelijke pt buitenlandse zaken niet in el lengde liggen. Nieuwkomer Wint Roest maakte haarfijn duidelijk solidariteitsgevoel van de F deze kwestie een verkeerde 11 gekozen. Uitgerekend TV-5 il een van de Franse tv-zendert hankelijk opereert, en met gi maat monsieur Chirac's opval aanzien van kernproeven te lij Stekelenburg had dus beter k ten, aangenomen dat TV-5 politieke belangstelling heeft Aandoenlijk, en onbedoeld de bijdrage die Leidje Toni mens Groen I.inks/Progre- leverde. Ze pleitte op gehf gronden voor het behoud vt Soest. In de opvatting van I zouden vooral Soesters woi peerd die een corsus Frans dat een steekhoudende rede dan moet UNO (Italiaans maar snel op het Soester k; rugkeren. Trouwens cursussi en Russisch schijnen zich teg ook in een bijzondere belan mogen verheugen, om van bied van landen in hel Midt nog maar te zwijgen'. Bove deelde Leidje Tomassen dat Nederlandstalige zenders i programmering betreft vee lijken. Klopt, maar waaroi ment dan ook niet in stellii toen Veronica zonder slag het Soester kabelnet werd I Volgde vervolgens een toe het SBS-programma door teur Bart in 't Hout. Zoals wiekst directeur betaamt i hem hef SBS-programmapal gelijk iets nieuws aan Nedet programma's toevoegen. Ries van Logtenstein, die dt geen kennis heeft genomen SBS-6 onder toevoeginge gooide een maand-op-pn voor SBS-6 op. Volstrekt t deze gekreukelde oplosst aanwezigen slechts voor k aangenomen. Blijft natuurlijk wel het pi kabeltelevisie in Soest/Soi een stukje speelgoed lijkt 3 of niet gehinderd door ke ken, geen of nauwelijks ra£ Niet zelden hebben perso» keuren het gewonnen van opinie (pleidooi voor beho het de keuze van zenders een serieuze peiling ondei klanten is nimmer sprake het er op lijkt dat politiek staat is wat zendertoewijzi een golflengte te kome hoogst onbevredigend pa houden, mag de vraag wel gesteld of er in Soest get vinden zijn die met dit s] aanvaardbare resultaten V ken. Ons dorp kent tal v: nele televisie-makers, acti of met pensioen die, op ba van zaken, een uitstekend* programma-aanbod zoi adviseren. Hoe het niet moet is ons s van kabeltelevisie wel du den. Hoe het moet, en kan, zou best eens gevi worden aan mannen en vi weten waarover ze het he ARIEVi De Klusjesdienst vöor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuele bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus- jesdienst is de SWOS, tel. 23681. WIJNHANDEL E OSBORNE SHERF medium en droog per liter Bezorging maandag, wi vrijdag. Bezoi STEENHOFFSTRAA1 TELEFOON 0215

Soester Courant | 1995 | | pagina 24