Werkzaamheden aanpassing hal gemeentehuis in volle gang Burgemeester: Werk mee aan terugdringen woninginbraken Praten met B. en W.: Soest-Zuid, -midden en Soestduinen Per medio oktober centrale opvang bezoekers Rondje Raadhuis Publiekszaken Spreekkamers Spreekuren Telefoonnummers Agenda Kunstwerk Pincode Noodbalie in de hal Mijn vraag... Voortvarend werken aan afronding van werkzaamheden bij winkelcentrum Zuid Leuning naar gemeentehuis is niet nodig De werkzaamheden voor het aanpassen van de hal van het gemeentehuis zijn in volle gang. De verbouwing is een uitvloeisel van de gewijzigde ge meentelijke organisatie zoals die sinds 1 januari functioneert. Hiertoe werd destijds besloten met als doel het bereiken van een grotere klant gerichtheid, een betere beveiliging van de verschillende gemeentelijke af delingen, en een flexibeler inzet van het personeel. Hieraan kan worden voldaan door een centrale opvang van het publiek in de hal van het ge meentehuis. De werkzaamheden zijn half oktober gereed. Vanaf dat mo ment kan het publiek in principe niet verder komen dan de hal. De overige ruimten zijn afgesloten. In de nieuwe situatie komt het pu bliek altijd bij de balie terecht met als meest markante punt in een af wijkende kleur het informatieloket. Dit loket wordt duidelijk aangege ven. Het is de spil waar alles om draait. Van hieruit wordt iedere be zoeker gestuurd via het 'klanten- afhandeïingssysteem'. Het is name lijk de bedoeling dat men een ge nummerd bonnetje krijgt wanneer men van het informatieloket door gestuurd moet worden naar een lo ket in de hal, een spreekkamer of een andere afdeling. Op het bonne tje staat duidelijk aangegeven waar men moet zijn. Het bonnetje in combinatie met het beeldscherm in de hal verwijst door naar het betref fende loket, de spreekkamer of de afdeling. Bij het informatieloket kan men ook de formulieren aanvragen voor bij voorbeeld kapvergunningen, kwijt schelding onroerende zaakbelasting en bouwvergunningen. Deze formu lieren liggen nu nog in het informatiecentrum in de hal. Vanaf half oktober worden zoveel mogelijk publiekszaken in de hal af gehandeld. Daarom worden hier zes loketten gerealiseerd, waar men -na zich te hebben gemeld bij het informatieloket- terecht kan voor zaken als paspoorten, rijbewijzen, bevolkingsregister, woningzoeken den, voorzieningen gehandicapten, markt- en standplaatsenvergun ningen en huursubsidie. Het worden 'open' loketten. De afscherming per loket en het klantenafhandelingssysteem waar borgen de privacy van de bezoekers. Bezoekers die komen voor privacy gevoelige onderwerpen zoals bur gerlijke stand (aangifte van ge boorte, overlijden en trouwen) of de sociale dienstverlening alsmede ge handicapten worden doorverwezen naar een van de spreekkamers in de hal. De bestaande spreekkamers bij de afdeling sociale dienstverlening komen te vervallen. De afdeling planologie en bouwen blijft gehandhaafd op de oude plek, de tweede etage. Wel moeten de be zoekers voor de afdeling zich mel den bij het informatieloket. Hier wordt de verdere toegang naar de afdeling geregeld. Informatiecentrum In de nieuwe situatie verdwijnt de nog bestaande functie aan de recep tie/infobalie. De telefoniste komt elders in het gebouw te zitten en de andere functie gaat naar het infor matieloket. De oude balie blijft ove rigens wel staan. Het informatiecentrum blijft op de oude plek, bij binnenkomst in de hal rechts. Wel wordt het iets meer naar de hoek verplaatst. Vanzelf sprekend heeft men vrije toegang tot Het gemeentehuis is voor het pu bliek geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Het Informatiecentrum (tel. 93777) in de hal van het ge meentehuis is elke werkdag tus sen 8.30 en 16.30 uur geopend. De afdeling Burgerzaken (tel. 93411) is dagelijks van 8.30 tot 13.30 uur geopend. Daarnaast zijn deze beide afdelingen samen met de afdeling Huisvesting (tel. 93893, echter alleen van maan dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 10.00 uur, daarna via tel 93411) ook open op de vrijdagse koopavond, van 19.00 tot 20.00 uur. - Dependance Burger- en Samen levingszaken in het Dorpshuis te Soesterberg (tel. 03463-51412) is voor het publiek geopend op dinsdag en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur. De afdeling Sociale Dienstverle ning houdt in het Dorpshuis zit ting, elke woensdag van 11.00 tot 12.00 uur. Burgemeester en wethouders houden spreekuur na telefonische afspraak. Burgemeester J. de Widt en wet houder P.V. ten Hove kan men spreken na telefonische afspraak met secretaresse mevrouw S. van Doorn, telefoon 93443. Een afspraak met de wethouders N. Blommers-Biezeno en R. van Logtenstein kan men via secreta resse mevrouw L. Vogel, telefoon 93511. Belangrijke telefoonnummers zijn: 06-11 algemeen alarmnummer (politie, brandweer, ambulance). 93777 Informatiecentrum. Hier kunt u terecht met uw vragen over de gemeente. 93459 Klachtentelefoon. Voor klachten over door de gemeente, niet of te laat beantwoorde brie ven, of het niet nakomen van toe zeggingen. 93665 Informatietelefoon. Op dit nummer is een bandje aangeslo ten met gemeentelijke informatie over raadsvergaderingen enzo voort, maar ook over opgebroken wegen in de gemeente. Speciaal voor slechtzienden. 93666 Infolijn afvalstoffen. Voor al uw vragen over afval zo als klein chemisch afval (KCA), groente-, fruit- en tuinafval enzo voort. 93666 Grof vuil ophalen (aan melden van 8.00 tot 12.00 en van 12.30 tot 16.00 uur. 93458 Klachtentelefoon milieu. Voor al uw vragen en klachten over milieu. Met uitzondering van klachten/vragen over afval en groen. Voor noodgevallen te lefoon 19444 (politie), 24 uur per dag. 937Ö5 Meldpunt Sociale Veilig heid. Voor al uw klachten en vra gen over onveilige plekken, van dalisme, discriminatie, racistische en aanstootgevende leuzen. 25346 Meldpunt woonomgeving. Kleine klachten over de woon omgeving die in ongeveer een uur kunnen worden opgelost. Deze worden binnen 24 uur ver holpen. De maandelijkse gemeenteraads vergadering en alle vergaderingen van gemeentelijke commissies worden gehouden in het gemeen tehuis aan het Raadhuisplein en beginnen om 19.30 uur, tenzij anders aangegeven, maandag 2 oktober, commissie algemene bestuurszaken, dinsdag 3 oktober, commissie ruimtelijke ordening, verkeer en welzijn. woensdag 4 oktober, commissie milieu en openbare werken, donderdag 5 oktober, commissie financiën. donderdag 19 oktober, gemeen teraadsvergadering. Behandeling begroting 1996 in de gemeenteraad: maandag 16 oktober, 19.00 uur. woensdag 18 oktober, 14.00 uur, eventueel voort te zetten op donderdag 19 oktober, 19.30 uur. de leestafel, de folderrekken, teke ningen en mappen met informatie over raads- en commissievergade ringen. In een speciaal rek vindt men de aangekondigde nieuwe bro chures die gratis meegenomen kun nen worden. Bezoekers die de laatste maanden in de hal van het gemeentehuis zijn geweest, hebben daar het kunstwerk 'Spirit of the Forest' gezien, de vijf stoelen/zetels. Dit kunstwerk krijgt een plaats in de hal bij de ingang van de trouwzaal/raadzaal. Zodra de werkzaamheden afgelo pen zijn en de nieuwe situatie is in gegaan, bestaat de mogelijkheid bij de afdeling publiekszaken om met behulp van de pincode te betalen. Er komen drie pincode-apparaten. Ze zijn alleen te gebruiken voor bank- en giropas. Betalen met cre- dit-cards is niet mogelijk. Gedurende de aanpassingswerk zaamheden in de hal van het ge meentehuis kunnen bezoekers hiervan enige hinder ondervin den. De gemeentelijke medewer kers zullen trachten de dienst verlening zoveel mogelijk op peil te houden. Sinds maandag tot medio okto ber worden de werkzaamheden van de afdeling publiekszaken (paspoorten, rijbewijzen e.d.) verricht aan een noodbalie die geplaatst is op de plek waar het informatiecentrum gevestigd was, bij binnenkomst in de hal aan de rechterkant. Het informatiecentrum is voor de duur van de werkzaamheden ver plaatst naar een plek tussen de hal en de raadszaal/trouwzaal. Burgemeester De Widt snijdt samen met twee vertegenwoordigsters van de woningbouwvereniging St. Joseph de taart aan bij de start van het project woninginbraakpreventie in de wijken Overhees, Klaarwater en 't Hart. Burgemeester J. de Widt heeft begin deze maand het startsein gegeven voor de preventie-actie 'Samen werken aan veilig wonen'. Doel van het pro ject is om de bewoners van de wijken Overhees, Klaarwater en 't Hart ad vies te geven over (betere) beveiliging van hun huis tegen gelegenheidsin brekers, zodat zij daardoor meewerken aan het terugdringen van het aan tal woninginbraken. De burgemeester doet een beroep op de inwoners om nu de mogelijk heid zich voordoet gebruik te maken van het aanbod van preventieteam om veiligheidsmaatregelen te nemen voor de woning. "Het blijkt dat woninginbraken nog steeds erg 'ge liefd' zijn bij inbrekers. Daarom pro beert het gemeentebestuur samen met de politie de veiligheid voor de inwoners te verbeteren door maat regelen te treffen die het aantal woninginbraken terugdringen. Daarnaast wordt met grote inzet Burgemeester en wethouders houden de periodieke bijeenkomst on der het motto 'Praten met B. en W.' voor de bewoners van de wijken Soest-Zuid, Soest-midden en Soestduinen volgende week woensdag, 27 september, 's avonds van acht tot tien uur in gebouw De Rank ach ter de Wilhelminakerk aan de Soesterbergsestraat 18. De bijeenkomst is bedoeld voor mensen die wonen in het gebied dat wordt begrensd door de Dal- weg, Weideweg, spoorlijn Baarn- Amersfoort, spoorlijn Amers- foort-Utrecht, spoorlijn Utrecht- Baarn (tot station Soest-Zuid) en de Nieuweweg. Burgemeester en wethouders wil len door middel van deze praat avonden tot een open gedachten- wisseling komen over wat er bij de bewoners van de wijken leeft. Voor nieuwe bewoners van de wijken Soest-Zuid, Soest-midden en Soestduinen kan deze avond een kennismakings- en informa tiebijeenkomst zijn. 'Praten met B. en W.' begint met een forumgesprek. Daarin kun nen de bezoekers vragen aan de leden van het college van burge meester en wethouders voorleg gen. Na de pauze kan men met de burgemeester of een wethou der persoonlijk van gedachten wisselen over onderwerpen die tot hun portefeuille behoren. Van de discussie vóór de pauze wordt een verslag gemaakt. Het wordftoegezonden aan bezoe kers van de bijeenkomst die te kennen geven er prijs op te stel len. gewerkt aan het verhogen van het oplossingspercentage. Om te voorkomen dat inbrekers door de veiligheidsmaatregelen die de één getroffen heeft, misschien naar 'de buren' gaat die maatregelen achterwege hebben gelaten, is het de bedoeling het project in de hele ge meente te houden", aldus de burge meester. Dat gaat echter niet in één keer. Het preventieteam is in meer gemeenten actief en telkens worden hiervoor enkele wijken bezocht. Na een proefproject in mei 1994 in een gedeelte van de wijk Overhees zijn nu de rest van deze wijk en de wij ken Klaarwater en 't Hart aan de beurt. Particuliere eigenaren kunnen zich rechtstreeks tot het preventieteam wenden om zich over veiligheids maatregelen te laten voorlichten. Voor huurders geldt dat zij contact kunnen opnemen met de verhuur der als zij gebruik willen maken van de mogelijkheid om hun huis beter te. beveiligen. De woningbouw corporaties zijn bereid om mee te werken, want ook zij zien het nut in van een goede beveiliging van de woning. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de preventiemaatregelen die in de nieuwbouwwijk Boerenstreek zullen worden getroffen. Overigens zijn in de wijken waarin de preventie-actie nu wordt gehou den 1.891 bewoners aangeschreven. Het streven van het preventieteam is om minstens 35 procent van hen ertoe te bewegen hun huis beter te beveiligen. Wie nog twijfelt, kan zich voor nadere informatie tot één van de preventie-adviseurs wenden in het 'preventiemobiel', waar ook voorbeelden van hang- en sluitwerk te zien zijn. Het mobiel staat aan de Wiardi Beckmanstraat, op het par keerterrein bij Honsbergen. Als de geadviseerde bewoner zijn woning volgens het advies beveiligt, krijgt hij van de politie het certifi caat 'doelmatig beveiligde woning'. Verzekeringsmaatschappijen die aan dit project meedoen, geven aan certificaathouders aantrekkelijke kortingen op de inboedelverzeke ring. Om de actie voor de bewoners nog interessanter te maken, -leveren deelnemende plaatselijke en regio nale bedrijven het hang- en sluit werk tegen aanzienlijk gereduceerde prijzen. Ook monteren deze bedrij ven de sloten tegen actieprijzen. Naam:man/vrouw Adres: Telefoon: Ik zou aan het college van burgemeester en wethouders het volgende willen vragen: Insturen voor vrijdag 29 september aan Staf Voorlichting, Antwoordnummer 120, 3760 VB Soest. (Een postzegel is niet nodig). Burgemeester en wethouder doen er alles aan om de tijd die het duurt om bij het winkelcentrum in Soest- Zuid tot een afronding van de werk zaamheden te komen, zo kort mo gelijk te houden. Zij zeggen dit in antwoord op de vraag van een be woner van de Schoutenkampweg. Hij ergert zich met name aan de rommelige buitenomgeving en aan het feit dat de parkeersituatie aan de zijde van de Verlengde Kolonieweg/ Schoutenkampweg nog steeds niet is geregeld. Hoewel het buiten misschien niet zo zichtbaar is, wordt er met voortva rendheid gewerkt aan de her inrichting van de buitenomgeving van het winkelcentrum, aldus b. en w. Er zitten echter nogal wat haken en ogen aan het geheel en er zijn veel partijen bij betrokken. Dat de buitenomgeving en het parkeren tij dens de reconstructie- en bouw werkzaamheden niet optimaal wa ren, was gezien de omvang van de werkzaamheden helaas onver mijdelijk, aldus het college. Hier door kon de parkeergelegenheid niet ten volle worden benut. Er wordt echter hard gewerkt om de situatie te verbeteren. Een bewoonster van de Wiardi Beckmanstraat heeft de gemeente de suggestie gedaan een leuning te plaatsen bij het oplopende gedeelte naar het gemeentehuis. In antwoord hierop wijzen burgemeester en wet houders erop dat men van het caril lon langs de vijverbak naar het 'plein' kan lopen. Dit gedeelte heeft een helling van 1:23, wat voldoet aan de normen die gesteld zijn in 'Geboden toegang'. Daarin staan regels en aanbevelingen voor het beter toegankelijk maken van plaat sen en gebouwen ten behoeve van gehandicapten. Op het plein kan men vervolgens de betontrap tegen over de hoofdingang nemen om het gemeentehuis te bereiken. Op 't Hoogt: daar word je wijia van. Wordt het Gat van Uyland b Soesterberg straks de Muur ia Uyland? Burgemeester De Widt in De Gooi en Eemlander na zijn deelname au de tractorbehendigheidswedstrij. den: "Ik heb een stijve nek van btl vele achteromkijken. Als burg:- meester ben je juist altijd bezig vooruit te kijken. Vandaar". Open Monumentendag Dicht. SBS O. Orlando'87. Op 't Hoogt: hoog geprezen, laag geprijsd. Elk Soester gezin krijgt van het ge meentebestuur vijftig gulden terug. - Vader van groot gezin: "Kan ik dat geld persoonlijk even komen afha len?". Waarom heb jij nooit een cursus conflictbeheersing gevolgd? - Daar ben ik nooit over voorgelicht. Anonieme beller van de vliegbasis Soesterberg: "Ik wil niet dat u over onze geluidsoverlast zoveel herrie schopt!". Zou de aannemer van de verbou wing van de bal van het gemeente huis per ongeluk op de verkeerde plek begonnen zijn? Nee, gewoon het resultaat van een vrachtwagen die een bocht verkeerd nam. U soest en wij draaien. In Soest wordt beter op voorlichten gelet dan op achterlichten. Maar of de (ver)pakkans groter wordt Zomer 1995: nooit was het zo rustig op het terrein van het Soester Natuurbad. Politiesurveillanten op pad: als die op straat maar geen blauwtje lo pen...

Soester Courant | 1995 | | pagina 29