r\ Danscentrum Gerla DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN BIJ HOOGVLIET IN SOEST! 7.95 8.98 0 2.98 0. 99 79 4.95 HOOGVLIET? 0 1.98 -0 5.98 3.79 Oud schoolpand mag onder slopershamer 13?5 Van der Hucht aan uitbreiding toe Het Kwatrijn: 'Sieraad op de Eng' 10 IACTUEEL! .95 5 advocaatvlaai soest 225.- Nieuw eetcafé-project voor verstandelijk gehandicapten B3S13 Bewezen de goedkoopste! 2 WOENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT Woningbouw wordt waarschijnlijk mogelijk aan Ir. Menkolaan PAGlIfr 3 '372 Weggebruikers door rood licht gereden Eerste lustrum gevierd met vossejacht voor leerlingen J 0 KLAREN 0TROMP KLAREN 0TROMP KLAREN gTROMP Blijde gezichten tijdens officiële ingebruikname wooncompkx Auto's botsen op Koninginnelaan Elke woensdagavond in De Schoof Paardendal Cabernet Sauvignon Reepjesvlees Heerlijke Verse Appelflappen Meikan Verse Volle Yoghurt Ijsbergsla ZaterMQ septet" Z Wd(eren) Zpjefoto' Chrysanten: tweede bos GRATIS! Verse patés Kodak Gold Kleurenfilm Finimal 'OT vlieuvi 0 uur laten et wellicht Op het terrein van de Oranje Nassau School (ONS) aan de Ir. Menkolaan mag een beperkt aantal woningen worden gebouwd. De ge meente zal bovendien niet langer de voorwaarde stellen dat het be staande pand behouden moet blij ven. Met dat besluit helpt het college het Griftland College een eindje op weg. Het gebouw aan de Ir. Menkolaan is eigendom vande stichting van de school. Die wil het verkopen en met de opbrengst de noodzakelijke uitbreiding van het schoolgebouw aan de Noorder- weg financieren. Uiteraard levert de verkoop van het ter rein meer geld op als het terrein een woonbestemming krijgt. Wat het college betreft, wordt de bestemming dan ook gewijzigd, al is daar de instemming van de commissie ruimtelijke ordening en de goedkeuring van de provincie voor no dig. Zodra er een concrete bouw- aanvraag op het gemeentehuis wordt Het gebouw van de voormalige Oranje Nassau School mag, wat het college be treft, worden gesloopt ten behoeve van beperkte woningbouw. VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI w t'ZAeZ S&u/hfeiT' Deze week gewoon een heerlijke bereid met echte advocaat en slagroom van 16.95 voor 0 27 cm, voor 10 royale punten. Vlaai Vlaai Bezorgservice, tel. 21059 Stempelkaart-aktie, voor gratis luxe vlaai! De echte vlaai koopt u natuurlijk bij üw vlaaienspecialist, 5 Van Weedestraat 46 II in Soest. Telefoon 21059. j£ VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI ingediend, zal de gemeente de proce dure in gang brengen. Die procedure neemt ongeveer zes maanden in beslag: Belangstelling Zover is het nog niet, maar voor het ter rein hebben inmiddels wel veel project ontwikkelaars belangstelling getoond. Zowel bij makelaarskantoor Deelen, dat de verkoop regelt, en de gemeente is geïnformeerd over de mogelijkheden van bebouwing. In november vorig jaar had de gemeente al laten weten dat de bestemming kan worden gewijzigd. Toen stelden burge meester en wethouders echter de voor waarde dat het huidige pand in takt zou moeten blijven. Dat hoeft niet meer. Wel houdt het college vast aan andere richtlijnen. Nieuwbouw is mogelijk, maar dan in een lage dichtheid. Burgemeester Hans de Widt: "We willen de unieke sfeer bij het oorlogsmonument (bij het plantsoen aan de Inspecteur Schreuderlaan-red.) niet verknoeien door massale woning bouw. Daarom mag er alleen beperkt worden bebouwd." Drie automobilisten en een bromfietser zijn woensdag bekeurd door de politie, omdat ze het rode verkeerslicht negeer den. Dat gebeurde op het Nieuwerhoek- plein, waar de politie tussen 11.00 en 12.00 uur een controle uitvoerde. Op korte termijn moeten er drie nieuwe lokalen worden gebouwd bij de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat. De prognoses voor de basisschool zijn met ruim twee honderd leerlingen ver overtroffen en uitbreiding van liet gebouw is nodig. Dat is duidelijk na het eerste lustrum van de school. Het stichtingbestuur zal er alles aan doen de nieuwe lokalen zo snel bij mogelijk te realiseren. Het ge bouw van de 'derde' Van der Huchtschool dateert van 1992. Twee jaar daarvoor was de school met twee honderd leerlingen begonnen in een nood-locatie van de Mavo Soest. Hoewel het bijzonder neutrale onder wijs van de Van der Huchtschool reeds in 1913 werd gestart door de stichting Creetarchia, bestaat de Van der Huchtschool aan de Valeriaanstraat pas vijf jaar. Evenals in de scholen aan de Paulus Potterlaan en de Libel staat res pect voor elkaar centraal. De school is er één op humanitaire grondslag, toe gankelijk voor kinderen van elke ge loofsovertuiging en nationaliteit. Naast de verwerving van kennis wordt veel nadruk gelegd op creativiteit, natuur beleving en lichamelijke ontwikkeling. Het eerste lustrum was vorige week woensdag voor de leerkrachten en de scholieren reden voor een feestje. De leerlingen konden meedoen aan een vossejacht, waarbij ze de onherkenbaar gemaakte 'meesters' en 'juffen' moesten vinden. Bij elke vondst kregen ze een letter die gezamenlijk de tekst 'Dol fijne school' vormden. Toepasselijk, want alle Van der Huchtscholen hebben een dier als symbool en van de school aan de Valeriaanstraat is dat de dolfijn. onroerend goed ïmt Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP BAARN HET FREGAT 7 Sommige huizen hebben het! Dit is er zo een. Aan de rand van Baarn, de natuur vlakbij, in een rustige wijk ge legen middenwoning met grote tuin en schuur. Perfekt onderhouden en goed geïsoleerd. Ruim en praktisch. Indeling: begane grond: hal, toilet, woonkamer, open keuken. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met douche, toilet, aansluiting wasmachi ne. Zolder: kamer met bergzolder. Al gemeen: nieuwe CV-combiketel (1994). Binnen- en buitenschilderwerk uitstekend. Begane grond voorzien van isolatieglas en geïsoleerde vloer. Licht en ruim. Oppervlakte 154 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 259.000,- k.k. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 02155-27493 onroerend goed i^H Interieur ontwerpen vanaf f 350,- ex. BTW. Inrichtingsvoorstellen kleur- en materiaaladvies. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP SOEST WIJNAND TOPLAAN 10 Een ruim hoekhuis met garage, voor- en achtertuin in een energieke wijk met speelruimte voor de kinderen. Perfekt onderhouden en goed geïso leerd. Winkels en openbaar vervoer in direkte omgeving. Indeling: begane grond: uitgebouw de hal, toilet, woonkamer met bijzon dere open haard, open keuken. Ver dieping: 3 slaapkamers, geheel bete gelde nieuwe badkamer met ligbad, aparte douche, toilet, aansluiting was machine. Zolder: grote kamer en bergruimte. Algemeen: CV-combiketel 1989, aluminium schuiframen, uitste kend schilderwerk. Een voortreffelijk huis met ruimte om te wonen en te leven. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 297.500,- k.k. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 02155-27493 Er moeten .meer kleinschalige woonprojecten voor mensen met een verstandelijke of meervoudig complexe handicap worden gereali seerd. Om het recht op wonen en deelname aan het maatschappe lijke leven van deze mensen te reali seren. Dat vindt gedeputeerde mevrouw T. Poortenaar van de provincie Utrecht. Zij was vrijdagmiddag eregast op Het Kwa trijn, het nieuwe wooncomplex aan de Kolonieweg van de Stichting Amer- poort. Het Kwatrijn voldoet precies aan de wensen van Poortenaar, maar vooral aan die van de bewoners. Het was directeur Leo van Beek van Nieuwenoord, dat onderdeel is van de Stichting Amerpoort, die de gedepu teerde geruststelde: "Het geschakeerde patroon van huisvestingsmogelijkheden zal worden uitgebreid. Daarover wordt al overleg gepleegd met de Eemlandse gemeenten." Zelfstandig Het Kwatrijn is het jongste bewijs van het beleid dat De Amerpoort voert om mensen met een verstandelijke handicap onder begeleiding zelfstandig te laten wonen. Er zijn al meer locaties, waar het beleid is gerealiseerd, onder meer in een aantal zogenoemde socio-wonin- gen. Dagverblijf De Blauwe Vogel aan de Bosstraat, Dagcentrum De Schou tenkamp en Kaarsenmakerij De Punt aan de Steenhoffstraat zijn overigens ook van De Amerpoort. De feestelijke ingebruikname van Het Kwatrijn vond vrijdagmiddag plaats, maar reeds in juli verhuisden de eerste dertig bewoners van Nieuwenoord naar de Kolonieweg. Het is de bedoeling dat er in het najaar nog een groep van tien mensen met een meervoudig' complexe handicap wordt gehuisvest. Dan zijn alle vier paviljoens bewoond. Er zijn drie groepen voor mensen van 20 jaar en ouder en één kindergroep (10-19 jaar). De dagactiviteiten vinden elders plaats, onder meer op Nieuwenoord aan de Zandheuvelweg in Baarn. Maar ook op het terrein aan de Kolonieweg in Soest kunnen de bewoners zich uitleven. Er is rond het terrein een hek geplaatst, om dat sommige bewoners het gevaar van de treinen niet kennen, die elk half uur twee keer voorbij rijden. Eén ding werd vrijdag wel duidelijk. Ie dereen is ontzettend blij met Het Kwa trijn. "Het mooie huis met mooie spul len," zei een moeder van één van de bewoners, die tevens lid is van de familievereniging. "We hopen dat Het Kwatrijn een droomhuis mag zijn," voegde de heer Schlebaum namens de buurtbewoners daaraan toen. Directeur Van Beek noemde de verzameling van woonhuizen 'een sieraad voor de Eng'. Daarvoor hadden twee bewoners al on omstotelijk duidelijk gemaakt dat ze in hun sas zijn met de slaap-, bad- en huis kamers en de televisie. En als dat niet genoeg mocht zijn, voelen ze zich zeker thuis met de 'house-muziek' die ze op de stereo-apparatuur kunnen spelen. Wilhelminakerk Ook op een ander front zullen de bewo ners zich met muziek kunnen uiten. De 'buren' van de Wilhelminakerk bieden innenkort namelijk slagwerkinstrumen ten aan Het Kwatrijn aan. Het geld daarvoor wordt ingezameld tijdens de zogenoemde startzondag die de Wilhel minakerk op zondag 24 september houdt. "In plaats van een bloemetje Gedeputeerde T. Poortenaar schroeft het huisnummerbordje op de muur. wilde de Wilhelminakerk graag iets blijvends geven en zo de grondslag leg gen voor een goede verstandhouding met de bewoners van Het Kwatrijn," aldus een woordvoerster. "We hopen dat dit ertoe zal bijdragen dat onze nieuwe buren zich snel thuis voelen in Soest- Zuid." Vlak voordat ze bij wijze van officiële handeling een huisnummerbordje op de muur van een paviljoen mocht schroe ven, sprak gedeputeerde Poortenaar min of meer dezelfde wens uit. Te beoorde len aan de reacties van de bewoners, zit dat wel snor. Twee auto's zijn zaterdagmiddag, kort na twee uur, betrokken geweest bij een aanrijding. Een 44-jarige Soester vrouw reed achter een auto, waarvan de be stuurder de indruk wekte te willen stop pen. Op het moment dat de vrouw de auto voor haar wilde inhalen, begon de automobilist weer te rijden, waardoor een botsing ontstond. De bestuurder van de voorste auto, een forse man van ongeveer 50 jaar oud en vergezeld van vermoedelijk een vrouw, reed echter door. Club voor: - Beginners - Gevorderden - Vergevorderden - Zeer vergevorderden - Wedstrijdtraining Uiteraard voor elk wat wils: - jeugd - echtparen - jongeren 20 tot 35 jaar (partner niet nodig) - clubs voor 55-plussers op maandag- en dinsdagmiddag (paren) - kinderclub op woensdag middag (8 tot 12 jaar) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur. Telefoon 02155-22811. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma.-, wo.- en vrijdag t/m 27 september van 19.00-20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Sinds begin deze maand loopt in Soest een eetcafé-project voor men sen met een verstandelijke handi cap. Elke woensdagavond wordt er samen gekookt en gegeten in De Schoof, het buurtcentrum aan de Molenstraat, waarin de Stichting Welzijnswerk ruimte beschikbaar heeft gesteld. Uit een onderzoek van de Sociaal Peda gogische Dienst (SPD) in Amersfoort is gebleken dat verstandelijk gehandicap ten, die onder begeleiding zelfstandig wonen, behoefte hebben aan nieuwe contacten en gezellig uit eten gaan. Dat is de reden waarom het project is gé- start. De SPD werkt samen met de Stichting ASVZ Utrecht die in de pro vincie vijf wooncentra voor verstande lijk gehandicapten beheert. De Linden- hof aan de Van Weedestraat is er één\ van. Medewerkers van De Lindenhof bege leiden het project dat is bestemd voor mensen met een verstandelijke handicap die achttien jaar of ouder zijn en bekend zijn met de SPD. Zij kunnen iedere woensdag vanaf 18.00 uur terecht in De Schoof. Dan wordt er gekookt en om 19.00 uur gaan de deelnemers aan tafel. Wie alleen wil koffiedrinken, kan nog tussen 20.00 en 22.00 uur naar De Schoof komen. Voor deelname aan het eetcafé-project moet wel eerst contact worden opgeno men met De Lindenhof, tel. 13104 (vra gen naar Jantine van Ginkel, Herman van de Bor of Alte Venema). Belang stellenden kunnen zich telkens voor vijf avonden opgeven. De kosten per maal tijd bedragen vijf gulden. Fles 0.75 liter Shoarma, Cajun. Gyros of Naturel. Per kilo TérStT F 4 voor -5 Pak 1 liter -4rl5~" Per krop Per bos Deze aanbiedingen gelden alleen in de Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat 491 in Soest. Alleen geldig van woensdag 20 t/m dinsdag 26 september 1995. Room-, Champignon-, Peper-, Knoflook- of Ardennerpaté 200 gram 27W 36 opnamen, 100 of 200 AS A -10^5 Verpakking a 20 stuks _5t2ö~~ (Lees eerst de bijsluiter.)

Soester Courant | 1995 | | pagina 3