!ERS/ GERS aunuigen m ise twee van Goed Verpakt-campagne Bijzondere expositie in Oude Kerk Uitsluitend Kerstdag geopend M itsheuvel opening van het 6e filiaal van Reisbureau Gerth expert Theaterprogramma van C-drie Boeken- en platenmarkt bij Amnesty International Soest Cursusprogramma van C-drie Annemiek, Jobina en Coby van harte gefeliciteerd met de en veel succes! J^AGiMAs JENSDAG 20 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGIt^ 9 indleiding voor voorlichters, steun gevraagd aan winkeliers Van verstandelijk en meervoudig gehandicapte kinderen ?s tussen 11.30 en 15.00 uur een grandioos brunch-buffet en 's avonds vanaf 18.30 uur ons traditionele diner-dansant. voor een Kerst in stijl 02155 - 1 38 07 tijdig om terleurstelling te voorkomen. Denkt u dat mobiel telefoneren duur is? SCHOEMAKER Opleiding voor zorgassistenten C-drie zoekt vrijwilligers voor theater Vrijwilligers Vakature Bank De ongekende klasse van De> Weer of geen weer, barbecuen kan bij ons altijd! En natuurlijk bent u ook van harte welkom in ons overbekende a ia carte restaurant. Voorstellingen op donderdagavond TRAITEUR CA TERING Voor een gezonde maaltijd! Schrijven, acteren en dansen Je collega's uit Soest, Baarn, Laren en Hilversum. REISBUREAU GERTH BV SOEST - LAREN - HILVERSUM - BAARN Vadat de openbare ruzie tussen de ambtenaren Ben van Os en Joop an Haaften binnenskamers lijkt te ^ijn gesust, is de tweede fase van de gemeentelijke Goed verpakt-cam- pagne ingegaan. Iedereen hoopt dat die meer succes zal hebben dan de eerste. abt en met juni volgend jaar zullen me dewerkers van het Provinciale Netwerk latuur en Milieu-voorlichting op pad |»aan om informatie te geven over de pctie. Op aanvraag komen ze voorlich- ting geven aan verenigingen en organi saties. Een aantal instellingen heeft reeds een beroep gedaan op de mede- Iwerking van de voorlichters. Iedereen die wil worden ingelicht, kan contact opnemen met de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest. De voorlichters kregen vorige week woensdag een handleiding uitgereikt in de Kwekerij aan de Molenstraat. Die bijeenkomst vormde tevens het startsein voor de tweede fase van de Goed Ver pakt-campagne. Voor de campagne is andermaal een beroep gedaan op de medewerking van de winkeliers in Soest en Soesterberg. In een brief aar. de middenstanders schrij ven burgemeester en wethouders: "Hoe wel u bij deze tweede fase niet recht streeks bent betrokken, willen wij u la ten weten dat wij op het punt van afval preventie niet zonder uw voortdurende steun kunnen." Wethouder Pieter ten Hove reikt één van de voorlichters de handleiding uit. Foto: Goos van der Wilt. In de eerste fase viel de samenwerking met de winkeliers tegen. "Zeker als we die afeetten tegen de gewekte verwach tingen in de voorbereidende gesprekken met het bestuur van de Fbderatie MKB en met de verschillende winkeliers verenigingen. Wat daar de oorzaken van zijn, hopen wij boven water te krijgen via een onafhankelijk onderzoekje," al dus het college. Voor dat 'onderzoekje' zet het gemeen tebestuur een aantal studenten in, dat onder anderen een aantal winkeliers zal benaderen. Conny Vink heeft zaterdagmorgen een bijzondere expositie geopend in de Oude Kerk. Daar hangen mo menteel schilderijen die zijn ge maakt door kinderen van De Blauwe Vogel, het dagverblijf voor verstandelijk en meervoudig gehan dicapte kinderen. De kunstwerken zijn vervaardigd tijdens de zaterdag-opvang die één keer in de twee weken aan de Bosstraat plaats vindt. Bij die gelegenheid kunnen de kinderen zwemmen, spelen, snoezelen, wandelen, knutselen én schilderen. Via vrijwilligster Karin de Lange was de commissie Kerk en Cultuur van de Oude Kerk op de hoogte gesteld van de schilderwerken. De commissie rea geerde snel en liet een tentoonstelling in de kerk aan de Torenstraat inrichten. De opening vond in het weekeinde plaats Zangeres Conny Vink uit Soest opende de tentoonstelling die komend weekeinde nog te zien is in de Oude Kerk. Foto: Herman van Dam. en werd verricht door de zangeres Conny Vink uit Soest. De expositie is komende zaterdag en zondag nog van 14.00 tot 16.00 uur te zien in de Oude Kerk aan de Toren straat. De toegang is gratis. G.S.M. ereld handbereik PTT Teleco Mobiele telefonie is goedkoper dan u denkt! Naast de scherpe prijzen die wij u kunnen bieden voor mobiele telefoons zijn er >immers al abonnementen vanaf 'f 29,95 per maand (excl. BTW). Als tele communicatie specialist kunnen wij u exact informeren welk toestel in combinatie met welk abonnement voor u de juiste keuze is. Bel ons voor een onweerstaanbare aanbieding. BURG. GROTHESTRAAT 9, 3761 CJ SOEST, TELEFOON 02155 - 10344 In verband met de toenemende be hoefte aan zorgverleners voor ouderen en chronisch zieken worden in Amersfoort, Amsterdam en Leiden op leidingen gegeven voor zogenaamde zorgassistenten. Het gaat om hulpverlening in eenvou dige situaties, zowel thuis bij de mensen als in verzorgingstehuizen. In oktober start de cursus en krijgen de cursisten les in basiszorgverlening, zowel zelfstandig als in samenwerking met anderen. De cursus bestaat uit twintig Voor informatie kan contact worden opgenomen met Annelies Bakker van Law Care, tel. 02946-5705. Voor alle activiteiten in het theater zoekt cultureel creatief centrum vrij willigers. De voornaamste werk zaamheden zijn: kaartverkoop aan de kassa, kaartcontrole aan de zaal, begeleiding van het publiek voor, tij dens en na de voorstelling en zaal wacht. De jeugdvoorstellingen en kinder films zijn op woensdagmiddag. De overige theatervoorstellingen en le zingen vinden plaats op donderdag en zaterdagavond. Wie belangstelling heeft, kan contact opnemen met Idelette de Nooy van C-drie, Willaertstraat 49, tel. 22188. Smitsweg311, telefoon 6012630 Deze week vraag de Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn e.o. uw speciale aandacht voor de volgende va catures: 2-109: Centrum voor verstandelijk ge handicapten te Den Dolder zoekt een speel-o-theek hulp, die 1 x per drie of zes weken spelmateriaal wil omruilen in de speel-o-theek. 5-129: Sociaal Culturele Instelling zoekt een vrijwillig(st)er die aan kleine groe pen kan vertellen over de Nederlandse cultuur en politiek. 9-102: Nationale stichting voor lichame lijk en zintuiglijk gehandicapten zoekt vrijwilli(st)ers om groepsvakanties in speciaal aangepaste huizen in Nederland mogelijk te maken. Leeftijd van 20 - 65 jaar (met of zonder verpleging/verzor gingservaring). 13-111: Milieu-organisatie te Baarn zoekt incidenteel vrijwillig(st)ers voor de chauffeur van de huis-aan-huis inza meling. 18-126: Bureau voor langdurige kinder opvang zoekt nieuwe leden in het be stuur. Enige kennis van p.c. (Word Per fect) is gewenst. 19-134: Kringloop Centrum Spullen- hulp Soest een vrijwilliger voor de repa ratie van elektrische apparaten, zoals tv's, radio's, enz. Voor informatie over deze en vele an dere vacatures uit ons bestand, kan men terecht bij de Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., aan de Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, van dinsdag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. 12630. Café-Restaurant Wij zijn geopend: Maandag t/m vrijdag 07.30 - 23.00 uur. Zondag vanaf 16.00 uur. Zaterdag vanaf 17.00 uur. Utrechtseweg 254 - Amersfoort (nabij Stichtse rotonde) Tel. 033-4615631 Het theaterseizoen van cultureel centrum C-drie start in oktober met een interessant en veelzijdig pro gramma voor jong en oud. Op woensdag 5 oktober wordt het nieuwe theaterseizoen geopend met een mimevoorstelling voor kinde ren vanaf 4 jaar. Anna en haar vriendje Plomp, een le vensechte kikker, gaan logeren bij oom. Oom woont in Onland, een moeras gebied met wuivend riet en waterpoelen vol kikkers. Op een nacht verdwijnt Plomp samen met een wilde kikker in het moeras. Anna blijft alleen achter; plompverloren. Gelukkig is oom in de buurt. Plompverloren is een verhaal zonder taal, vertelt in heldere bewegin gen en bijzonder kleurrijke beelden. Telefonisch kaarten reserveren is moge lijk bij de administratie van C-drie maandag t/m vrijdag van 10.00 -16.00 Programma In het komende seizoen zal C-drie weer tal van interessante en leuke artiesten ontvangen. De Wilde Havanna bijt op donderdag 12 oktober het spits af met 'Verre vrien den'. Een wrange comedie van Alan Ayckbourn waarin oppervlakkigheid en materialisme hoogtij vieren. Verder staan op het programma: Donderdag 19 oktober: Jan Rot met 'Hard zingen in het donker'. Donderdag 16 november: Theater Maatwerk met 'Son Tutti Amor', Donderdag 30 november: Marijke Boon met 'Vogelkijken voor beginners'. Donderdag 14 december: Hans Dorrestijn met 'Gesmolten Ijsberen'. Donderdag 11 januari: 'Bomans Ander mans', een theaterprogramma rondom het werk van Bomans. Donderdag 25 januari: Lou Landré met 'Gezelschap'. Donderdag 15 februari: Hans Visser Friends met 'One night hot music 2'. Donderdag 29 februari: Erik van Muis winkel met 'De mensenvriend'. Donderdag 25 april: Boudewijn Büch met 'Büch denkt hardop'; Jeroen van Merwijk met 'Van Merwijk legt het nog een keer uit'. Donderdag 23 mei: Han Römer en Titus Tiel Groenestege met 'Spiegelval'. Lezingen cyclus Opvallend is dit jaar de reeks interes sante literaire lezingen van bijvoorbeeld Rudi van Dantzig over choreografie en dans in relatie tot literatuur (donderdag 9 november) en drs. P. de bekende plezierdichter (donderdag 22 februari). U kunt uw avondje uit al in C-drie be ginnen met een driegangen-theater menu. Even bellen en het wordt voor u gereserveerd. Wanneer u meer wilt we ten over het theaterprogramma dan kunt u telefonisch de brochure aanvra gen of u komt even langs, ze liggen voor u klaar. Kaarten reserveren is mogelijk bij: cul tureel centrum C-drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 22188. Openingstijden kassa: maandag t/m vrijdag van 10.00 - 16.00 uur. Theaterbespreekbureau VVV Soest, Steenhoffstraat 9a in Soest, tel. 12075. Openingstijden: maandag t/m vrijdag van 9.00 - 17.00 uur en zaterdag van 9.00 - 12.00 uur. Op zaterdag 7 oktober houdt Amnesty International/Soest van 10.00 tot 15.00 uur in haar centrum aan de Duinweg 21 een grote boe- ken- en platenmarkt. De opbreng sten zijn bestemd voor het mensenrechtenwerk van A.I. Voor een aantrekkelijke prijs liggen dui zenden boeken en platen op een koper te wachten. De markt is niet alleen in teressant voor verzamelaars, het te koop aangebodene spreekt iedereen aan, van kind tot volwassene. Titels lopen uiteen van Hermans tot Ludlum, van Van Kooten tot Kuilje, van filosofie tot en cyclopedie en van Mozart tot Miles Davis. Voor 'elk wat wils' dus! Schrijven Aangezien menselijke ellende en ver driet via krant en tv bijna onophoude lijk onze huiskamer binnendringt, lijkt de maximale opnamecapaciteit voor velen bereikt. Schijnbaar machteloos zien we toe hoe volkeren elkaar vernie tigen. Sommigen worden er boos van, anderen verdrietig. Weer anderen druk ken op een volgend knopje van hun af standsbediening. De Soester afdeling van Amnesty Inter national roept Soesters op om ons kleine beetje invloed toch te &>-^uinen door schriftelijk te protesteren tegen schending van mensenrechten. Dit kan bijvoorbeeld door zich aan te melden yj de schrijfgroep. Iedere laatste woen^g van de maand is er gelegenheid oin^. geleid door mevrouw J. den Oude in pen te klimmen. Plaats van handel^ het Amnestycentrum aan de Duin^g 21 (vanaf 13.30 uur). Deze maand wordt er aandacht ge. vraagd voor het lot van mensen in [j. donesië, Turkije en Saoedi-Arabië. He| gaat hierbij om individuele slachtoffers van bruut overheidsgeweld, die zonder vorm van rechtmatig proces vastzitten in eenzaamheid. Amnesty schrijfgroep Soest, n% vooral deze gevangenen kunnen worden geholpen door mee te schrijven. Iedere extra brief verhoogt de kans op ttD meer rechtvaardige behandeling. Voor praktische vragen hierover kan men k\- len met mevrouw J. den Oude, tel. 14622. Een andere manier van uw stem laten horen is het bestellen van een schrijf, abonnement. Men ontvangt maandelijk enige voorbeeldbrieven en gefrankeerd luchtpostpapier. Informatie kan men krijgen bij Rob Balvers, tel. 13598. Voor informatie over Amnesty werkgroep Soest; Tina Nelemans, tel. 20697. DIVERSE GERECHTEN DAGELIJKS IN DE WINKEL VERKRIJGBAAR. (Thuisbezorgen van warme maaltijden tussen 17.30 en 19.00 uur a f 2,50 per persoon) Voor uw feesten en recepties, uw exclusieve gerechten, uw onverwachte gasten, uw dagelijke maaltijd. Openingstijden: dagelijks van 10.00- 20.00 uur - zondag van 15.00 - 20.00 uur 's woensdags gesloten F.C. Kuyperstraat 3 3761 EG Soest Tel.: 02155-24664 De Soester Schrijversschool heeft voor jongeren de speciale cursus Popsongs schrijven. Als je wel eens een idee hebt voor een popsong zijn een paar regels snel verzonnen. Maar, hoe werk je zo'n idee uit tot een volwaardige popsong? De cursus helpt te ontdekken wat be kende songs nu zo goed maakt. En hoe je dit zelf kan toepassen. 'Op de plan ken deel 1' is voor iedere jongere, die wil weten of acteren zijn/haar hobby is. Alle bekende acteurs of actrices zijn op dezelfde manier begonnen: met een basiscursus improviseren. Theaterprogramma Het cursusprogramma van C-drie biedt een uitgebreid theaterprogramma. Voor mensen die geen of weinig ervaring heb ben met spelen, geeft Herman Kamp horst een oriëntatiecursus. Hierin be handelt hij alle facetten van theater zo als improvisatie, spelen zonder woorden en spelen met tekst. Voor de geoefende spelers is er de produktiecursus. Regisseur Timon Blok gaat met liefhebbers een komedie instu deren, dat in april in het eigen theater opgevoerd gaat worden. Podiumklassen zijn speciaal voor kinde ren bedoeld, waarin op hun niveau al lerlei theatertechnieken aangeboden worden. Ze spelen de held of juist een truttige rol. Of verzinnen een eigen ver haal. De Soester Schrijversschool Het schrijven van verhalen is een vak. Dit lijkt een open deur, maar het am bacht is te leren. Voor de beginnende schrijvers is er een cursus 'Korte verha len schrijven'. Persoonlijke waarnemin gen en ervaringen kunnen aanleiding vormen voor het schrijven van een ver haal. De cursisten leren, naast het ge bruik van inspiratiebronnen, de basis elementen van de schrijftechniek toe te passen. Dans Dansexpressie daagt kinderen uit om vanuit hun eigen motoriek bewegingen te verzinnen. En er in de les een eigen dans van te maken. Ook worden vaar digheden als springen en evenwicht ont wikkeld. In alle genoemde cursussen is nog plaats voor aanmeldingen. Uitgebreide infor matie over tijd, dagdeel en de kosten, kan men (telefonisch) opvragen bij het secretariaat van cultureel centrum C- drie, Willaertstraat 49 in Soest, tel. 22188. Openingstijden van 13.00-16.30 uur. Het programmaboekje ligt ook klaar bij de WV, het gemeentehuis en de bibliotheek. Bert, Helma, Ria, Linda, Sandy, Erno, Annette, Liesbeth, Miranda, Birgitta, Trudy, Joke, Annelies, Karin, Ans, Anneke, Sandra, Simone, Margriet, Carla, Diana, Ellen,' Jolet, Britte, Thea, Frits, Barbara. Soest Van Weedestraat 58, 3761 CG. tel. 02155-22144 Zuidpromenade 21, 3768 EM, tel. 02155-12683 Baarn Brinkstraat 13-15, 3741 AM, 02154-24944 Laren Naarderstraat 16, 1251 BC (N.H.), tel. 02153-10070 Hilversum Gijsbrecht van Amstelstraat 166, 1214. BD, tel. 035-238515

Soester Courant | 1995 | | pagina 9