Kinderboekenweekspektakel in Bibliotheek Overhees en C-drie! Afwisselend jeugdtheater-programma in cultureel centrum C-drie /Tl Lionsclub in actie voor Molerndael artfóhocK I CULTUUR f~ TD O' Nieuws van de bibliotheek GROENEVELD Nieuwe activiteiten in Artislliock Stop-met-roken-training in 'De Bundeling' Helende energieën via de luanden van Paul Sparnaaij c WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 11 Beestenbende4 t/m 14 oktober September t/m december 1995 stichting openbare bibliotheek Nieuwe aanwinsten jeugd Beestenbende Lezing in C-drie over 'transcendente meditatie' Gouden ringen uit woning gestolen NNereldPI/inkel Bijeenkomst van 'Chr. Koers CDA' Wie wat te zeggen heeft doet dat in de Soester Courant Dubbel-expositie in Groeneveld Stormvogel maakt veelbelovende start Informatieavond: dinsdag 3 oktober Sponsor/muziekavond op zaterdag 7 oktober Bluesnight met Willem Dyck Band Activiteiten bij Friese vereniging Op donderdag 5 oktober, van 14.00 [tot 17.00 uur, organiseert de Bibli otheek Soest, in samenwerking met RCultureel Centrum C-drie en Boek- handel Van de Ven, een groot 5 Kinderboekenweekfestijn. Het Ifeest vindt plaats in de Bibliotheek 1 in Overhees en C-drie en alle kinde- ren van Soest zijn van harte welkom. Er is een theatervoorstelling (uitver- I kocht) en er treden echte schrijvers op I met wie de kinderen kunnen praten. Zij f lezen voor uit hun eigen werk. Boek- handel Van de Ven is aanwezig met een kraam, waar ouders de boeken kunnen kopen van de aanwezige auteurs. Zij signeren hun boeken graag! Ingrid en Dieter Schubert Ook komen er twee beroemde kinderboekenschrijvers, Ingrid en Die ter Schubert, die samen met kleuters gaan tekenen in de Kunstuitleen. Kaart jes voor deze optredens zijn te verkrij gen in de Bibliotheek. Er zijn optredens gepland om 14.30, 15.30 en 16.30 uur. De Schuberts zijn erg bekend door de prachtige prenten boeken die zij op hun naam hebben staan, zoals "Monkie", "Er ligt een kro kodil onder mijn bed" en "Platvoetje". Thea Beekman e.a. De schrijvers die op 5 oktober komen zijn: Thea Beekman, Anke de Vries, Hans Hagen, Gijs Wanders en Sander de Heer. Thea Beekman is één van de meest populaire auteurs van Nederland. Haar beroemdste boek is "Kruistocht in spijkerbroek", een klassieker in de Ne derlandse jeugdliteratuur. Ook Anke de Vries is heel populair. Haar boeken komen altijd voor op top tien-lijstjes van kinderen. Gijs Wanders is bekend van het journaal. Sinds een paar jaar gebruikt hij z'n ervaringen als oorlogscorrespondent om voor de jeugd spannende boeken te schrijven. Kinderen die altijd al iets hadden willen vragen aan Thea Beekman, kunnen dat nu doen. De schrijvers gaan ook voor lezen uit eigen werk. Dietrich en Inge Schubert hebben prachtige dierentekeningen gemaakt. Meer informatie over het kinderboeken weekspektakel is te lezen in de folder die o.a. in de verschillende bibliotheek vestigingen ligt. "Beestenbende" is het motto van de landelijke Kinderboeken week, die van 4 t/m 14 oktober duurt. Soesterberg Op de eerste dag van de Kinderboeken week, woensdag 4 oktober, treedt thea ter "Speels" op in de Bibliotheek in Soesterberg. "Speels" zijn verhalen vertellers die voor kinderen van 7 tot en met 9 jaar een programma brengen met als hoofdbestanddelen: verhalen, pop pen en muziek. Er zijn twee optredens gepland: van 14.30 tot 15.30 uur en van 16.00 tot 17.00. uur. Kaartjes voor deze voorstellingen zijn verkrijgbaar in de Bibliotheek in Soesterberg. Op deze middag kan de jeugd van Soesterberg geen boeken lenen! Vanaf begin oktober is er iedere woensdagmiddag een theater-voor- stelling of een spannende film voor de kinderen te zien in het gezellige theater van C-drie. Wat dacht u van een verjaardagspartijtje vieren in C- drie, beginnend in het theater en vervolgens een uurtje bowlen op de pas vernieuwde bowlingbanen? Alle voorstellingen beginnen om 14.00 uur. Plaatsen reserveren is mogelijk bij de kassa van ma. t/m vr. tussen 10.00 en 16.00 uur. Wordt verwacht: Woensdag 4 oktober - (vanaf 4 jaar): Mimetheater Kdijk met 'Plompverlo ren'. Anna en haar vriendje Plomp, een le vensechte kikker, gaan logeren bij oom. Oom woont in Onland, een moeras gebied met wuivend riet en waterpoelen vol kikkers. Op een nacht verdwijn* Plomp samen met een wilde kikker in het moeras. Anna blijft alleen achter; plompverloren! Gelukkig is oom in de buurt. Een verhaal zonder taal, vertelt in heldere bewegingen en kleurrijke beelden. 1 Woensdag 11 oktober -(vanaf 4 jaar): Kinderfilm: 'Avontuur met een staartje', tekenfilm - Nederlands gesproken - 79 minuten.' De familie Muiskevitch emigreert naar Amerika. Tijdens de lange boottocht beleven ze een reeks spannende avon turen. 1 Woensdag 18 oktober - (5 - 12 jaar): Jeugdtheater Rinoceros met 'Later word ik oud'. Een mimevoorstelling voor kinderen en ouderen. Over aan het begin en aan het eind van het leven staan. Over nog te jong en al te oud zijn. Over tijden die veranderen en dromen die altijd blijven. •Woensdag 25 oktober - (4 -10 jaar): Kinderfilm 'Het Zakmes', Nederlands gesproken - 86 minuten. De zeer bekende en geroemde Neder landse speelfilm die in 1992 de Cinekid Award ontving op het Cinekid-festival. Naar een boek van Sjoerd Kuyper. 1 Woensdag 1 november - (vanaf 4 jaar): Theatertaptoe met 'Tim of Tiene... en negen maanden'. Een sprookje over zwangerschap voor ee Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest Prentenboeken Verrassing! van Michael Foreman. Net als veel andere kinderen is kleine Panda bang in het donker. Hij kan nooit slapen zonder de maanlamp bij zijn bed. Totdat het verjaardags- kadootje voor mama die maan har der nodig heeft dan hij. De kat van Jan, van Harrie Geelen. Jan is een jongetje dat erg goed kan tekenen. Het is bijna toveren: met zijn potloden en kwasten zet hij de wereld naar zijn hand! Een bijzonder prentenboekje van Harrie Geelen die dit jaar het Gouden Penseel heeft gewonnen voor zijn illustraties bij het beertje Pippeloentje van A.M.G. Schmidt. A-boeken (6-8 jaar) Een draak van niks, van Julian Webber. Erik heeft van zijn vakantie in Wales een geheimzinnig ei meegenomen. Eenmaal thuis komt er een draakje uit, maar Sloffie is een lief draakje! En moeten draken niet vechten en vuur spuwen? Erik gaat Sloffie les geven... B-boeken (8-12 jaar) Het meesterschot, van Peter Ver vloed. Een bundel originele korte verhalen met één ding gemeen; ze geven de lezer een wijze les mee. Er staan grappige, spannende verhalen in deze bundel die daarom ook heel geschikt is om voor te lezen. Treiterkoppen, van Mieke van Hooft. Olaf heeft het niet naar zijn zin op de nieuwe school. Vanaf de eerste dag wordt hij voortdurend gepest. Dan ontmoet hij Jacco, die vindt dat Olaf wraak moet nemen. Maar of dat de oplossing is... C-boeken (12 jaar en ouder) De huisvriend, van Eleanor Nilsson. Een jeugdbende maakt er haar werk van om huizen binnen te sluipen. Gunno, één van de bendeleden, keert steeds terug naar hetzelfde huis. Hij speelt er met de hond en ontdekt meer... De nacht van de doorbraak, van Theo Engelen. De opa en oma van Karlijn wonen bij hen in. Na een conflict met haar ouders zijn ze spoorloos verdwenen. Karlijn gaat ze zoeken, maar pas als de dijk doorbreekt, komt de ontkno ping. Kifideren van de belt, van Ian Strachan. Skay en Chip reizen met hun ouders het hele land door op zoek naar werk. Alshun ouders op een dag niet terug komen, moeten de kinderen zelf overleven. De kinderboekenweek is dit jaar een beestenbende! Honden en katten spelen in heel veel boeken de hoofdrol. Niet voor niets be gint de kinderboekenweek 1995 op 4 oktober: werelddierendag! Voor liefhebbers is er van alles te doen: de folder met evenementen ligt klaar in de bibliotheek. kleuters. Wordt het een jongen of een meisje? •Woensdag 8 november - (4 - 8 jaar): Kinderfilm 'Lotta loop weg', Nederlands gesproken - 75 minuten. Deze film is gebaseerd op het boek van Astrid Lindgren. Lótta is nieuwsgierig, eigenwijs en ondernemend. Woensdag 15 november - (vanaf 6 jaar): Jeugdtheater Burrp met 'Door midden'. Een voorstelling over de voor- en ach terkant van het glitter en goud; het Variété. Woensdag 22 november - (8 -13 jaar): Kinderfilm 'Ronja de rovers dochter', ondertiteld - 126 minuten. Een Zweedse film over Ronja en Birk, kinderen uit twee roversfamilies. •Woensdag 29 november - (3-12 jaar): Jeugdtheaterwerkplaats met '1, 2, 3 en 4'. Een voorstelling waarin vier prach tige verhaaltjes van Ionesco worden verteld. Woensdag 13 december - (vanaf 5 jaar): Patricia Suer met 'Kinne Bakke'. Een clown trekt de wereld rond met een beer en een kar vol verhalen. Woensdag 20 december - (vanaf 4 jaar): Kinderfilm 'De Leeuwenkoning', tekenfilm - Nederlands gesproken - 98 minuten. De mooie en zeer populaire Walt Disney film over de vrolijke welp Simba en zijn vader, koning Mufasa. Meer informatie over het volledige theaterprogramma 1995/1996 staat in de nieuwe theaterbrochure. Nog niet ontvangen? Bel even met cultureel cen trum C-drie, Willaertstraat 49, 3766 CP Soest, tel. 6022188. Op donderdag 5 oktober wordt een le zing over Transcendente Meditatie ge geven in Soest, in cultureel centrum 'C- drie', Willaertstraat 49. Aanvang 20.00 uur, toegang f 5,-. De Transcendente Meditatie-techniek maakt gebruik van de natuurlijke nei ging van de geest om onder de juiste omstandigheden contact te maken met zijn eigen bron: een onuitputtelijk reser voir van intelligentie, creativiteit, ener gie en geluk. Tijdens dit proces ontstaat een zeer diepe rust die dieper is dan tij dens diepe slaap, terwijl we toch helder wakker blijven. Door deze diepe rust raken we vermoeidheid, spanningen en stress kwijt, verbetert de conditie en er varen we een groter gevoel van welzijn. Inlichtingen: tel. 030-2304303. Twee gouden ringen, ter waarde van 5.000 gulden, zijn vorige week uit een woning aan de Beukenlaan gestolen. Ze zijn eigendom van een veertig-jarige vrouw die ook een klein geldbedrag kwijtraakte. De dader is vermoedelijk door insluiping de woning binnengeko men. N^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 28132 Een pakket met inhoud Elk jaar probeert de Wereldwinkel belangstellenden te benaderen voor het verkopen van Kerstpakketten. Dat moet vroegtijdig gebeuren, omdat er lange tijd voor nodig is om in te spelen op de ver schillende wensen van de afnemers. Bovendien zijn van een aantal nijverheidsartikelen geen grote voorra den. Wil men er verzekerd van zijn een pakket te krijgen waar eigen wensen in verwerkt zijn, dan zal dat vroegtijdig besproken moeten worden. De 382 Wereldwinkels doen in deze tijd een grote aanslag op de magazijnen van de importeurs. Dit jaar bestaat een keuzemogelijkheid uit standaard pakketten. Het blijft natuurlijk mogelijk zelf een pakket samen te stellen. Belangstellenden hiervoor kunnen con tact opnemen met de Wereldwinkel. Daar zal men graag uw gegevens note ren en wordt contact opgenomen voor verdere behandeling van de wensen. De belangrijkste reden om een Kerst pakket uit de Wereldwinkel te kopen is dat men door het kopen van deze pro- dukten de producenten uit ontwikke lingslanden in staat stelt op een eerlijke manier in hun onderhoud te voorzien. Zij zijn daardoor in staat om naast de zorg voor de dagelijkse levensbehoeften, ook andere zaken zoals schoolgeld voor de kinderen, verbetering in het dorp qua hygiëne, enz. te financieren. Een Kerstpakket is op deze wijze een dubbel geschenk. Men doet er hen een plezier mee en uiteraard ook degene die het pakket ontvangt. In de Wereld winkel kan met t.z.t. een aantal voor beelden van pakketten bekijken en een keuze maken. Desgewenst kan de Wereldwinkel over de herkomst van de artikelen een overzicht bij het pakket meeleveren. Adres: Steenhoffstraat 9a, te. 6028132, dagelijks (behalve maandag) geopend 9.30 - 17.00 uur. Op woensdag 4 oktober organiseert de Beweging Christelijke Koers CDA een bijeenkomst in de Antoniuskerk, Kanaalstraat 200, Utrecht-Lombok, aanvang 20.00 uur. Ing. E.J. Bilder, voorzitter van de beweging en CDA- gemeenteraadslid in Ermelo, zal spreken over "Toekomstperspectieven voor christelijke politiek; het belang van een christelijk politiek beleid voor onze sa menleving". De Beweging Christelijke Koers CDA streeft ernaar dat het christelijk karak ter van het CDA duidelijker tot uitdruk king komt in het beleid en dat de partij een duidelijk herkenbare koers gaat vol gen. Informatie: tel. 033-808770 of 03420-14479. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM Ri A pivr VOOR BOS, NATUUR EN LANDSCHAP Tel. 02154-20446 In het koetshuis van Kasteel Groeneveld is vanaf vrijdag 29 september een'dub bel-expositie ingericht met werk van Aafke Godthelp en Gertjan van Duin kerken. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 8 oktober. Het werk van Aafke Godthelp bestaat uit figuraties die soms verband houden met het landschappelijke, dan weer met maskerachtige psychologische portret ten. Volgens haarzelf is haar werk haar passie, religie en levensdoel. Ze beheerst diverse technieken, die voor haar een basis zijn in haar zoektocht naar de ul tieme expressie. De belangrijkste drijfveer voor het werk van Gertjan van Duinkerken is erotiek in al zijn facetten, het basisgevoel van de naakte vreugde om te bestaan, kortom: het leven zelf. Het werk kenmerkt zich door een zekere eigenzinnigheid in materiaalgebruik en onderwerp. De toe schouwer die nieuwsgierig is zal veel herkennen. Het werk biedt aanleiding tot verwondering, meditatie en verruk king. Het Koetshuis is geopend dinsdag t/m vrijdag 10.00-17.00 uur; zaterdag en zondag 12.00-17.00 uur. 'De Koning Drinkt'. Onder deze naam, waarmee niet bij voorbaat te veel werd prijsgegeven, vond afgelo pen zaterdag een aantal geden kwaardige activiteiten plaats in Artishock. Het ging om uiteenlo pende vormen van muziek en performance, die allemaal wel iets met de Middeleeuwen te maken hadden. Het geheel werd georganiseerd door schrijver, beeldend kunstenaar en musi cus Cesar Stormvogel. Bezoekers van de jazzavonden in Artishock kennen Stormvogel als jazzpianist, vanwege zijn incidentele samenwerking met Perron 5B. Zaterdagavond kreeg het publiek echter de gelegenheid om kennis te ma ken met een aantal andere aspecten van Stormvogels muziek. Zelf bespeelde hij diverse synthesizers en werd onder meer bijgestaan door Wieke Siezenga op doe delzak. Een deel van de gespeelde stukken viel op door hun repetitief karakter. Ook in die gevallen bleef de muziek boeiend, deels omdat er voor de oplettende luis teraar ook op de achtergrond genoeg gebeurde, deels omdat de herhalingen erg effectief bleken te werken. Vooral in de gedeelten met ingewikk tïlde ritmen of ongebruikelijke maatso orten ont stond zodoende een vreemd e tegenstel ling, omdat het resultaat in zekere zin zowel statisch als dynamisch klonk. Nog afgezien van stijlcitaten bleef de link met middeleeuwse muzie k aanwezig, niet op de laatste plaats vianwege een opmerkelijke helderheid. C' ok waren de improvisaties geen solistisclhe uitstapjes, maar stonden te allen tijde iin dienst van het geheel. De performance, uitgevoer c i door Oscar Prinsen en Dagmar Holstrater, ver toonde een enigszins mys t erieus en ri tueel karakter, zoals we va 11 Prinsen ge wend zijn. Niet zo vreemd, gezien het thema van deze avond: de: Middeleeu wen - een door velen als duister om schreven periode uit de geschiedenis. Overigens werd het bij de; performance gebruikte decor bijgedraigen door di verse kunstenaars. Een wat meer frivole kan t van de Mid deleeuwen (althans van Ihet gangbare beeld ervan) kwam later die avond aan bod toen er in ontspann en sfeer kon worden gemusiceerd doo r een ieder die zich daartoe geroepen vo elde. 'De Bundeling' organiseert in okto ber 1995 een Stop-met-roken-trai- ning, in het gezondheidscentrum aan de Schoutenkampweg 4. Voor afgaand wordt een gratis informa tie-avond gehouden op dinsdag 3 oktober, aanvang 20.00 uur. De cursusleider licht de inhoud van de cursus toe; er wordt een videofilm ge toond en de bezoekers kunnen alle vra gen stellen. Het programma omvat acht trainings avonden in een periode van in totaal vijf weken. De eerste vier avonden worden achter elkaar in één week gehouden en vormen een belangrijke basis voor suc ces. Het programma geeft de 'stopper met-roker' nét dat duwtje in de rug, dat nodig is om door te zetten! De praktijk leert dat de meerderheid van de rokers die zoma ar stoppen, na korte tijd toch weer gasit roken. Maar met wat meer informati t; over de rook- afhankelijkheid en de rookgewoonten, met wat adviezen uit de praktijk, enkele natuurlijke hulpmiddelen (geen medicij nen) én de steun van andere stoppers- met-roken, ontdekkem velen dat hun motivatie sterker wordt en het niet-ro- ken veelal een duurzaam karakter krijgt. De totale kosten, inclusief cursus materiaal, bedragen f 9 ri,- per persoon; voor veel rokers ampe r de kosten van twee weken rookwaar. ^Vie lid is van het kruiswerk betaalt f 80, -. Cursusavonden: 9 t/m 12 oktober, 16, 19, 30 oktober en 5 movember 1995; aanvang 19.45 uur. Nadere informatie en opgave: gezond heidscentrum 'De IHundeling', tel. 6030240. Sinds een aantal jaren is Paul Sparnaaij uit Soest zich bewust van een buitengewone paranormale kracht om mensen die lichamelijke of psychische pijn hebben te helpen om deze te overwinnen. In het begin wist hij niet hoe hij hiermee moest omgaan, maar door cursussen en trainingen in paranormale genees wijzen is dat bewustzijn gegroeid naar een daadwerkelijke mogelijk heid om deze kracht toe te passen, waarbij een goed resultaat wordt bereikt. Zijn opleiding heeft Sparnaaij gekregen van een zeer ervaren magnetiseur uit Heiloo. Hij heeft de beschikking over een praktijkruimte op de Weegbree straat 32 te Soest. Wat is magnetiseren nu precies? In het kort kan je het omschrijven als het stu ren van de energie-huishouding in het niet zichtbare deel van het menselijk lichaam. Dat niet-zichtbare deel wordt ook wel het energielichaam of etherisch lichaam genoemd. Bij het sturen van energie wordt voornamelijk gebruik ge maakt van de handen. Bij magnetiseren kan men grofweg twee verschillende aktiviteiten onderscheiden: het instralen van energie en het verplaatsen van ener gie. Bij het instralen van energie con centreert de magnetiseur zich vaak op bepaalde chakra's (energie-centra), die niet goed funktioneren. Bij het verplaat sen van energie wordt een plaatselijk teveel aan energie overgebracht naar een plaatselijk tekort. Magnetiseren kost natuurlijk ook energie. "Ik maak ge bruik van energie uit de aarde een van de kosmische energie om deze op een helende wijze door te geven aan de te behandelen persoon", zegt Paul t Sparnaaij. Bij een gezond mens stroomt de energie vrij door het lichaam, maar door nega tieve gedachten, depressies/stress of door het psychisch uit balans zijn kun nen blokkades ontstaan, waardoor de energiestroom wordt verstoord, hetgeen uitmondt in lichamelijke klachten, zoals verkramping van spieren, hoofdpijn, rugpijn, slapeloosheid, etc. Paul geeft aan dat hij door het üturen en begelei den van positieve eneir gie de behandelde persoon een ontspannen gevoel geeft, zodat hij weer "goed i n zijn of haar vel" komt. Er moet natuurlijk e en drempel worden overwonnen door diegene die kontakt zoekt met de magnetiseur, niet alleen vanwege de negatieve publiciteit die over alternatieve gemeêswijzen de ronde doet, maar zeker ook door de onbe kendheid met wat nu precies een magnetiseur doet. Daarom vindt eerst een gesprek plaats, indien mogelijk bij de persoon thuis, niet de partner erbij, zodat hij aan beiden uitleg kan geven wat hij doet en hoe hij te werk gaat. Er ontstaat op deze wijze een band van vertrouwen en duidelijkheid. Men moet ook zeker de controle door de dokter niet uit het oog ver liezen." Ik neem als magnetiseur niet de plaats in van de arts", aldus Paul. In het begin (een periode van 5 jaar) heeft hij het magn etiseren alleen toege past bij zijn gezin sleden en kennissen kring. Mede door cle gevolgde opleidin gen en de bereikte resultaten en door de overtuiging dat hij nu meer mensen mag en kan helpen is hiij in de publiciteit ge treden. De praktij kruimte is extra geïso leerd, waardoor de privacy nog meer wordt gegarandee rd. "Geheimhouding van informatie sta at hoog in mijn vaan del als magnetiseur", zegt Paul. Reeds velen, in alle leeftijdsgroepen, hebben de weg; gevonden naar de praktijkruimte om persobnlijk van de energie te kunnen profiteren. De men sen die nu weer "goed in hun vel zitten" zijn een groot enthousiast aantal inwo ners van Soest emi omstreken, maar ook van ver daarbuiten. Door hét werken als magnetiseur hoopt Paul .mensen levensvreugde te kunnen geven, zodat ze: op plezierige wijze in hun omgeving k unnen funktioneren. Er zullen wellicht nog vragen onbeant woord zijn, daarom kunnen inlichtingen worden verkregen of afspraken worden gemaakt bij Pa.ul Sparnaaij, magne tiseur, tel. (60)10623. De Lionsclub Eemland zet zich in voor het ziekenhuis Medisch Cen trum Molendael. Op zaterdag 7 ok tober 1995 houdt ze een groots op gezette sponsor/muziekavond met hapjes en drankjes in de feestzaal van het ziekenhuis in Soest. De Baarnse Jazzband 'De Onderlinge' zal er spelen en er is een modeshow van het in Soest en Baarn bekende modehuis 'Wortmann'. De avond zal aanvangen om 19.30 uur. De sponsoravond heeft als thema: 'Sponsoractie Molendael: de speelka mer kinderafdeling ingericht' Het doel van deze avond is om zoveel mogelijk geld in te zamelen voor de in richting van de speelkamer van de kin derafdeling van Medisch Centrum Molendael in Baarn, het ziekenhuis voor Baarn, Soest, Bunschoten/Spaken burg en omgeving. De totale kosten voor de inrichting van de speelkamer zijn begroot op 24.000 gulden. Deze kosten kunnen niet worden voldaan uit het normale ziekenhuisbudget. Vandaar dat de Lionsclub het initiatief heeft ge nomen voor deze sponsoractie. Ontwikkelingen Het ziekenhuis bevindt zich in een pe riode waarin veel ontwikkelingen plaats vinden. De locatie in Baarn wordt ver bouwd en uitgebreid. In september 1996 is een geheel vernieuwd, vergroot en gemoderniseerd Medisch Centrum Molendael gereed. Tevens is gestart met de nieuwbouw van een unieke buiten polikliniek aan de Dalweg. Deze nieuw bouw zal eveneens in september 1996 gereed zijn. Het ziekenhuis in Soest aan de Soesterbergsestraat sluit dan haar deuren. De vraag van de patiënt naar extra voor zieningen neem t toe. Het ziekenhuis wil, in het kader vam haar beleid dat gericht is op het geven van maximale zorg en uitgebreide dienstverlening, hieraan te gemoet komen. Bij de ver- en nieuw bouw van het ziekenhuis in Baarn is dan ook een aantal extra voorzieningen ingepland. D»eze extra voorzieningen kan het norm ale ziekenhuisbudget beta len. Vandaar dat de Lionsclub met deze actie een beroep op u doet om het zie kenhuis te steunen. Toegangskaarten a 25 gulden zijn ver krijgbaar bij de receptie van Medisch Centrum M<oléndael locatie Baarn en Soest en bij Wortmann Mode te Baarn en Soest. Eventuele sponsors kunnen zich voor ee:n sponsorbedrag van 500 gulden me:Iden bij de Lionsclub Eemland. De sponsor ontvangt hiervoor twee toegangskaarten en een naams vermelding bij de publiciteit rond deze avond. Steenhoffstraat 46, tel. 19577 Donderdag 28 september: 'Vive 1'amour' 'Vive 1'amour' is de ironische titel van de tweede film van de Taiwanese regisseur Tsai Ming-Liang. Nog scherper dan in zijn debuut 'Rebels of the neon god' weet Tsai de intense eenzaamheid en verlorenheid te raken van jonge mensen in de Taiwanese hoofdstad Taipei. Hsiao Kang is een jongen die voor zijn werk reclame moet maken voor nissen waarin urnen geplaatst kunnen worden. Een lucratieve handel, want een echt graf is in het dichtbevolkte Taipei niet te betalen. Hij is echter te verlegen voor verkooppraatjes en beperkt zich tot het verspreiden van folders. Bij dat werk stuit hij op een onbewoond appartement met de sleutel in het slot. Hij pikt de sleutel en besluit in de flat te overnachten. Ondertussen slenteren twee andere hoofdpersonen door het centrum. May, een jonge vrouw van bijna 30, die van beroep makelaar is; en Ah-jung, een twintiger die geld verdient door op straat kleding te verkopen. Ze zijn elkaar tegengekomen in een fast- food restaurant, allebei op zoek naar sex. Zonder dat er woorden aan te pas komen neemt May de jongen mee naar de leegstaande flat, die zij in de verkoop heeft. Ze merken niet dat er nog iemand in de flat aanwezig is. Ook Ah-jung weet een sleutel te be machtigen. Regelmatig maken beide jongens gebruik van de flat, stiekem er tussenuit knijpend als ze de ander ho ren binnenkomen. Naarmate de film vordert, leren we de hoofdpersonen een beetje beter kennen. Hsiao-kung heeft net leren accepteren dat hij homoseksueel is. Hij raakt ver liefd op Ah-jung, die hij op een dag sla pend in de flat aantreft. May is blijkbaar ongelukkig want ze lacht nooit. Ah-jung heeft wel belangstelling voor haar, maar zijn toenaderingspogingen stranden steeds dóór tekort aan kwartjes of de norsheid van May. Regisseur Tsai Ming-Liang wilde in eer ste instantie een komedie maken over drie mensen die de ware liefde zoeken. Maar tijdens het schrijven werd de hu mor steeds verder afgevlakt en gingen de frustraties van de zoekende hoofd personen een steeds belangrijkere rol spelen. Tsai koos voor een koel obser verende vorm, waarin niet veel gespro ken wordt en geen plaats is voor muzi kale ondersteuning. Aanvang 20.30 uur; Entree: f 7,50 - cjp/65+ f 6,-. Zaterdag 30 september: "Bluesspelen is voor mij een per formance. In ieder nummer dat ik speel werk ik naar een hoogtepunt toe. Men sen die naar ons komen luisteren, moe ten niet verwachten, dat ze geijkte bluesdeuntjes te horen krijgen. De mu ziek die ik speel is voor een groot deel geïmproviseerd, wat het voor ons en het publiek des te spannender maakt. Bluesgitaar is voor mij improvisatie, het gevoel', de expressie van het moment. Het is elke keer compleet anders!" Willem Dick spreekt zich duidelijk uit over de muziek die hij wil laten horem en voelen. Hij wordt vaak vergeleken met gitaristen als Stevie Ray Vaughan, Jimi Hendrix en Johnny Winter. Willem Dyck Band spelen eigen stuk ken en eigenzinnige interpretaties van nummers van Lightnin' Hopkins, John Lee Hooker, B.B.-, Albert- en Freddie King. Hieruit is een compromisloze bluesrockstijl ontstaan, waarin puurheid, krachtige emotionaliteit en flamboyant gitaarspel voorop staan. Willem Dyck Band is een uniek trio met een vaste ritmesectie: Robin Troost - drums; Erik de Boer - basgitaar. Aanvang 22.00 uur; Entree: leden f 7,50, niet-leden f 10,- De Friese vereniging "Frysk en Frij" or ganiseert op vrijdag 6 oktober een Friese avond in de zaal van de Ontmoetingskerk, Minckelerstraat 161 in Hilversum. De avond begint om 19.30 met (samen)zang van het Friese koor o.l.v. Peter de Boorder. Om 20.00 uur brengt het toneelgezelschap "Krite Snits" uit Sneek het blijspel "Wa wurdt Beppe?" (Wie wordt oma?) van Jan de Vries op de planken. Op donderdag 12 oktober is er op de zelfde locatie een studie-avond over de Friese literatuur, in het bijzonder die van de gebroeders Halbertsma, in de 19e eeuw (het "Fries Reveil"). De Hal- bertsma's waren o.m. auteur van het standaardwerk "Rimen en Teltsjes" en schreven tal van Friese liederen. Aan hun werk is de herwaardering van de oudste taal van Nederland mede te dan ken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Informatie in Soest: Tsj. Dykstra-Wond- aal, tel. 16748. '1/

Soester Courant | 1995 | | pagina 11