Huis zekerheid Artishock wil zich profileren als de culturele vereniging van Soest IVariaï MOSSEL-PAKKET Inspraak en bestuurlijke vernieuwing Taptoe op het Raadhuisplein MOSSELPAH-SPAARAKTIE SPORT! Begroting provincie Utrecht sluit met klein positief saldo 'tHOOGJE WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT 'Drie Dolle Dagenop 5, 6 en 7 oktober PAGINA 13 r//vy* RUUD SMIT visspeciahteiten Slot tussen Spaken: fietsster valt Koper ter waarde van 500 gulden weg Wim Roest, komend raadslid voor D66: Totaal aan ombuigingen t/m 1999:13,5 miljoen RESTAURANT Een sfeervolle gelegenheid voor uw feest. Voor feesten 7 dagen in de week geopend. A la carte dinsdag t/m zaterdag. Geluidsapparatuur uit huis gestolen Surveillanten schrijven vlot bekeuringen uit Zaterdagavond vanaf 20.30 uur Kinderparadijs De Yrije Teugel veel e te uwe loet ves- lim- nin- ntal ert, )ver ïior de re- uw. dat lin- lof Dm F te ik- '•rwio DaII» j "Drie Dolle Dagen", zo staan don derdag 5, vrijdag 6 en zaterdag 7 oktober in de agenda van Arti- shock-voorzitter Erik van Veld huizen. In die tijdsspanne zet de culturele vereniging van Soest de fdeuren van het gebouw aan de Steenhoffstraat 18 wat verder open udan normaal. Iedere Soester met een beetje belangstelling voor cul- tuur - in de ruimste zin van het Iwoord - is dan welkom. Artishock wil een poging doen het pu- 1 bliek van Soest meer dan tot nu toe aan zich te binden. "We treden met opzet naar buiten, in de hoop dat we op die manier de oude vooroordelen over Artishock - 'een stelletje vreemde figu ren' - kunnen wegnemen," aldus Van j Veldhuizen, die in maart van dit jaar het bewind overnam in de altijd wat roerige vereniging. "Artishock is een levend ge heel," aldus de nieuwe voorzitter, "dat j zich kenmerkt door een mengeling van weerbarstigheid, eigenzinnigheid en creativiteit." Het gaat niet zozeer om een nieuwe for mule voor de oulturele vereniging, want met het "concept" is volgens Van Veld huizen niets mis. "Maar 250 leden, dat is in een gemeente als Soest bepaald niet veel, en dat kunnen er dus heel wat meer worden." Het activiteiten-aanbod van Artishock zou wat hem betreft wel verbreed kunnen worden, "maar dan moeten we eerst het publiek binnen zien te halen en de verschillende wensen in ventariseren. Misschien zijn er groepen die willen beeldhouwen of zich bezig houden met klassieke muziek. Dat kan hier allemaal, we hebben ruimte ge noeg: wel 250 vierkante meter, en die worden lang niet maximaal gebruikt." Filmhuis Op de "Drie Dolle Dagen" treedt Artishock voor het voetlicht met een aantal goedlopende activiteiten, zoals het filmhuis (donderdagavond). "Er zijn nog een heleboel Soesters die niet eens .weten dat we hier een filmhuis hébben," stelt Van Veldhuizen enigszins vertwij feld vast, "laat staan dat we soms top- films draaien." Zo'n topfilm is volgens hem "Ludwig" (over de "gekke" Beierse koning), die op 5 oktober wordt ver toond (en op verzoek eventueel zaterdagmiddag herhaald). De toe gangsprijs is voor deze bijzondere gele genheid verlaagd naar een rijksdaalder! Als dat meer Soesters naar het filmhuis lokt valt er met Artishock best te pra ten over uitbreiding van de faciliteiten. Tweemaal per week een film, dat moet volgens Van Veldhuizen toch eigenlijk ook in Soest kunnen. "In Hilversum draaien ze drie films per week, en dan komen er tachtig bezoekers!" Shock-in Andere activiteiten die Artishock tijdens de Drie Dolle Dagen nadrukkelijk on der de aandacht van het Soester publiek wil brengen zijn de jazz-concerten op zaterdagavond - "Hardstikke goed, maar er zou veel meer belangstelling kunnen zijn" - en de jongerensoos Shock-In, die op vrijdagavond wordt gehouden. Vol gens Shock-In-coördinator Merlijn van Veen is de jongerensoos geen opvang centrum, maar een plek waar jongeren elkaar kunnen ontmoeten in plaats van thuis te zitten". Er kan eventueel ook gedamd, geschaakt of getrictract wor den. Een keer per maand (op de laatste vrij dag) wordt er in Shock-In een jam-ses sie gehouden, waaraan iedereen die een instrument bespeelt kan meedoen. "Daar komen soms hele leuke dingen uit - funk, soul, rap, hiphop - en het is heel gezellig. Laatst hadden we hier 12 gitaristen die allemaal in de rij stonden om het podium op te gaan." Shock-In voorziet volgens hem in een enorme behoefte. "Ik wist ook niet dat zoiets in Soest bestond," aldus Merlijn van Veen. "Ik wou dat ik het vijfjaar eerder had geweten." Beetje anders Volgens hem zijn Artishockers "net een beetje anders" dan andere jongelui. "Misschien cultureel een beetje meer onderlegd, maar er loopt hier van alles rond en er is eene hoog tolerantie niveau. Het is mij in elk geval nooit op gevallen dat mensen hier niet met elkaar kunnen opschieten..." Tijdens de Drie Dolle Dagen biedt de jongerensoos vrije toegang aan alle 15- tot 25-jarigen van Soest, die op hun gemak een kijkje kun nen komen nemen. Op vrijdagavond vanaf ongeveer 21.00 uur zet de "gewone" soos van Artishock - in normale gevallen alleen toeganke lijk voor leden - de deuren open. Wat er dan gebeuren zal is niet van tevoren vastgelegd, aldus Erik van Veldhuizen. Erik van Veldhuizen, de nieuwe voor zitter van Artishock. "Maar er zal ongetwijfeld levende mu ziek zijn van onze huisband, en er zul len misschien ook wel voordrachtjes of zo gehouden worden. En er zijn uiter aard hapjes en drankjes," haast hij zich daaraan toe te voegen. Op zaterdag is er vanaf 11.00 uur een rommelmarkt, waarbij het niet zo zeer gaat om de opbrengst - "als lt wat ople vert is dat leuk meegenomen" - maar om het "ontmoetingspunt", zoals Van Veldhuizen het omschrijft. Wellicht is ook eigen werk van de tekenclub-leden te koop en in elk geval wordt het geheel omlijst met muziek, hapjes en drankjes. In de loop van de middag gaat het pro gramma dan over in de expositie met concert door Perron 5B. 'Nieuw élan' Over het definitieve programma moet de komende week nog wat meer duide lijkheid ontstaan. Zeker is wel dat Artishock met de Drie Dolle Dagen een serieuze poging wil ondernemen om zich van het "ietwat stoffige imago" (Van Veldhuizen) te ontdoen en zich nadruk kelijker wil profileren als de culturele vereniging van Soest, "met nieuw élan". Dat Artishock de tijd wat dat betreft een beetje tegen heeft - wie is er tegenwoor dig in Soest nog de deur uit te branden voor "iets cultureels"? - deert hem niet. "Ik wil die uitdaging wel aan gaan," al dus Van Veldhuizen. "Je hoort overal om je heen dat iedereen het zo druk heeft en nergens aan toekomt. Daar moeten we dan maar eens doorheen prikken. Het is in elk geval de moeite van het proberen waard..." zak super-mosselen verse mosselgroente 2 sausen naar keuze fles droge witte wijn stokbrood van de warme bakker gratis recepten Een komplete maaltijd voor 2 personen 9175 nu £m\m Geldig 29 en 30 september 1995 Reserveer tijdig, want vers vers, dus op op van weédestraat 149 3761 cd soest tel.02155- 1 52 88 Let op onze Doordat het slot tussen de spaken van haar fiets kwam, viel maandagmorgen een 26-jarige vrouw uit Soest. Het een zijdige ongeval gebeurde om negen uur op de Varenstraat. Omdat ze klaagde over een pijnlijke rechtervoet werd ze per ambulance naar MC Molendael ge bracht. Bij een bedrijf aan de Nieuwegracht is een partij koper ter waarde van vijfhon derd gulden ontvreemd. Daarvan werd maandag aangifte gedaan bij de politie. De inbraak bij het bedrijf, dat koel technieken verkoopt, zou al een week eerder zijn gepleegd. Inspraakavonden in het gemeente huis: het blijft tobben. Deze raads periode: rondweg, kerntakendis cussie, woningbouw Soest-Zuid, be stemmingsplan Soesterberg-Noord om maar een paar belangrijke the ma's te noemen. Elke keer ging ik, en waarschijnlijk ook de inspre kende burgers, na zo'n avond met een katterig gevoel naar huis. Hoe komt het toch dat in Soest een par tij als BAM vanuit het niets ineens met drie zetels in de raad kan verschijnen? Het ontstaan van deze partij weerspie gelt n.m.m. de onvrede van de burger en is het resultaat van gedeeltelijk falen van de politieke partijen. In ieder geval trek ik wat D66 betreft het boetekleed aan. Dit falen heeft niet zo zeer betrekking op het scheppen en in stand houden van een goed dienstverlenend apparaat. Daarover zijn de burgers volgens mij redelijk tevreden. Waar ze niet over te vreden zijn, is het onvermogen van de politieke partijen om de burgers te be trekken bij het maken van politieke keu zes. Zij bekommeren zich te weinig om de mening (niet per se een andere me ning) van de burgers. Het is soms be angstigend om te zien hoe weinig men sen op plaatselijk niveau betrokken zijn bij het maken van die politieke keuzes. Raadsleden kunnen immers opereren zonder last of ruggespraak. Bestuurlijke vernieuwing betreffende de relatie burger-politiek wordt meestal ge zocht in het verbeteren van informatie voorziening en de werking van het amb telijk apparaat. Hierbij gaat het meestal om maatregelen die niet politiek van aard zijn. Het is opmerkelijk dat men zich niet wil branden aan politiek getinte maatregelen als referenda en het betrek- leen van burgers bij planvorming. Ook in Soest zien we deze gang van za ken terug. De burger komt vaak achter aan in het besluitvormingsproces. Het is namelijk gebruikelijk dat het College bij gemeentelijke beleidsplannen een uitge werkt ambtelijk voorstel (dat dan rede lijk dichtgetimmerd is) de inspraakpro cedure inlaat gaan, waarna de gemeen teraad het plan mag vaststellen. Van werkelijke inspraak, waarbij de plannen worden aangepast of gewijzigd, is op deze manier nauwelijks sprake. Een dergelijke procedure leidt behalve tot de eerder genoemde frustraties steeds meer tot geld verslindende beroepsprocedures. Nog belangrijker is echter dat een der gelijke gang van zaken fnuikend is voor de betrokkenheid van de burgers en dat ze leidt tot, een gevoel van "bekijk het maar" en tot proteststemmen bij verkie zingen. Bovendien wordt de kans groter dat dergelijke gevoelens ook kunnen lei den tot het zich minder betrokken voe len bij de inrichting en het beheer van de eigen woonomgeving. "Het moet mogelijk zijn voor belang rijke zaken een publiek debat aan te gaan met burgers. Maar dan heb ik het over burgerschap dat niet bepaald wordt door berekening, not-in-my-backyard (nimby), egoisme maar een burgerschap dat beseft dat eigen belangen en waar den onlosmakelijk verbonden zijn met een geordend en beschaafd samenle ven". (citaat: mevr. Brouwer-Korf nu burgemeester van Amersfoort) Waarom zouden we bij belangrijke be slissingen de gang van zaken niet eens omdraaien zoals b.v. in Zaandam en Zutphen al eerder is gebeurd? Dus: het ontwerpplan (zo mogelijk met alterna tieven) wordt ambtelijk voorbereid. Dit wordt dan overgedragen aan de fracties in de gemeenteraad (B. en W. hebben zich er nog niet over uitgesproken). Die fracties stappen met de plannen naar de bevolking. Hoe mogen ze zelf weten. Via de plaatselijke pers kan ingespeeld worden op de discussie. Mogelijk kan er een forum worden georganiseerd met niet-politieke deskundigen. Uiteindelijk mondt alles uit in een raadsvergadering met rapporten/keuzes van de fracties. Daarna komt hef college pas met een voorstel. Ik ben van mening dat een dergelijke gang van zaken burgers niet alleen be ter betrekt bij het wegen van belangen maar dat ze daardoor ook beter in staat zijn om een op deze manier genomen besluit te respecteren. Burgers moeten ook in de tijd tussen verkiezingen hun invloed kunnen uitoefenen op de poli tieke besluitvorming. U begrijpt dat ik vind dat het onder werp bestuurlijke vernieuwing thuis hoort op de politieke agenda van de gemeenteraad van Soest. Ik hoor graag uw mening. Wim Roest. fractie-assistent D66 "De budgettaire situatie van de pro vincie Utrecht is zonnig met een na derende depressie." Aldus ken merkt het college van Gedepu teerde Staten de situatie rondom de begroting 1996. De begroting ver toont een positief saldo van 1,7 mil joen. Het beeld is niet zonder meer zonnig. In het kader van de te verwachten her verdeling van het Provinciefonds zullen de inkomsten waarschijnlijk aanzienlijk dalen. Gedeputeerde mevrouw T. Poortenaar-Sikkema (portefeuille finan ciën) houdt rekening met een daling van tenminste f 7,5 miljoen. Desondanks koos het provinciebestuur er in juni 1995 al voor ruimte te creëren voor nieuw beleid. Het college stelt daarom Provinciale Staten voor om aan het eind van deze collegeperiode (1999) een ombuiging van in totaal 15 gebruikt te hebben voor opvang van de gevolgen voor de herverdeling en voor nieuw be leid. Men wil dat realiseren door: 10 miljoen te bezuinigen op ap paraatskosten; 3 miljoen te bezuinigen op het plan Welzijn; 0,5 miljoen te bezuinigen op natuur en landschap en 1,5 miljoen aan te wenden uit het structureel voordelig saldo. Voordelig saldo Het positief saldo voor 1996 bedraagt f 1,7 miljoen, bovenop de f 1,6 miljoen die al bij de Kadernota zijn bestemd voor speerpunten van beleid. Voorbeel den van dat laatste: uitvoering Cultuur nota (f 200.000), jeugdhulpverlening (f 200.000), aankoop natuurterreinen (f 200.000), stads- en dorpsver nieuwing (f 150.000), bijdrage SEV- fonds (f 150.000), Randstadgroen structuur (f 125.000) en vergroting bereikbaarheid economische centra (f 100.000). In de meerjarencijfers zijn voor 1997 tot en met 1999 jaarlijkse overschotten van circa f 4 miljoen geraamd. Door gebruik te maken van een deel van dit voorde lig saldo, acht het college het verant woord om de structurele ombuigingen in deze zittingsperiode vooralsnog te be perken tot f 13,5 miljoen. De ombuigingsoperatie zal aanzienlijke frictiekosten met zich meebrengen: wachtgelden, extra opleidingskosten, outplacement, efficiency-onderzoeken etc. Daarom willen Gedeputeerde Sta ten het positief saldo 1996 bijna volle dig reserveren voor die frictiekosten. Motorrijtuigenbelasting Per 1 april 1996 wordt het aantal opcenten op de motorrijtuigenbelasting verhoogd tot 25,9. Dat is een trend matige verhoging van 1 opcent. Provin ciale Staten spraken zich er eerder voor uit zich te beperken tot deze trend matige verhoging. De provincies mogen maximaal 41.4 opcenten heffen, maar geen enkele provincie zit op dat maxi mum. Zuid-Holland, Friesland en Noord-Brabant heffen ca. 30 opcenten, Flevoland en Limburg zitten op of net onder de 20 opcenten. Utrecht behoort tot de middenmoot. In de loop van het jaar krijgen de pro vincies de mogelijkheid om meer opcenten te heffen, maar daar staat te gelijkertijd een evenredig daling van het rijksdeel tegenover. Burgers merken van deze herverdeling binnen de motor rijtuigenbelasting niets. Buffetten 20-50 pers. vanaf 37,50 p.p. Koffietafels 10-60 pers. vanaf 23,50 p.p. Menu's 10-50 pers. vanaf 39,50 p.p. Receptie/Borrel 10-150 pers. (250 pers. met partytent) Vergaderfaciliteiten. Ruime parkeergelegenheid. Kerkstraat 10, 3764 CT SOEST Tel. 02155 - 15660 ONROEREND GOED HYPOTHEKEN PENSIOENEN Tüll1 SOEST Reigerpad 5 Vraagprijs f 267.500,- k.k. Aantrekkelijk en rustig gelegen -in goede staat van onderhoud verkerend- moderne middenwoning met berging, grenzend aan een grote vijver. De woning is gebouwd in 1988 en is voorzien van een nieuwe badkamer. Ind.: entree/hal, ruime toilet, L-vormige woonkamer met open keuken geheel voorzien van een kurkvloer. 1e etage: overloop, gangkast, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet, v.w. en aparte douche. 2e etage: ruime zolderverdieping met mogelijkheid voor een 4e sl.kam. Oplevering in overleg. Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 02155-29061 Via de achterzijde van het pand slaagde een inbreker erin een woning aan de Van Lenneplaan te betreden. Hij deed dat vrijdagnacht en nam de videorecor der, de afstandsbediening, enkele cd's en videobanden van de bewoners mee. Een 49-jarige Soester deed aangifte. De surveillanten van de politie, die ove rigens vandaag officieel zijn geïnstal leerd, zijn inmiddels ervaren in het uit schrijven van processen-verbaal. Met financiële steun van onder meer de gemeente Soest zijn ze opgeleid en aan gesteld om de burgers een veiliger ge voel te geven. Tijdens een controle op de Monnikenbosweg bekeurden ze za terdag twee automobilisten die op een deel reden, waar geen auto's mogen ko men. Iets verderop slingerden ze twee mountain-bikers op de bon die door het bos crossten en op de Van Goyenlaan prikten ze bekeuringen onder de ruitenwissers van twee auto's die op de stoep stonden geparkeerd. Ook contro leerden ze enkele vissers op het bezit van een visvergunning. Vorige week al aangekondigd, nu is het bijna zover: De taptoe op het Raadhuisplein in Soest op 30 sep tember. Aan deze taptoe zullen de volgende verenigingen deelnemen: De Prins Maurits Band uit Bussurn, het tamboer- en trompetterkorps Crescendo uit Baarn, het Groot Gaesbeeker Gilde en muziek vereniging PVO uit Soest, die ook de organisatie voor haar rekening neemt. In de onderstaande volg orde zullen zij tijdens de taptoe hun opwachting maken. Groot Gaesbeker Gilde Het Groot Gaesbeker Gilde zal op de taptoe het spits afbijten, Het Soester Gilde behoeft verder nauwelijks enige toelichting. Het Gilde is een vereniging die zijn oorsprong al vindt in de 14e eeuw en het meest bekend van de jaar lijkse Gildefeesten, die in de laatste week van augustus gehouden worden. Bij iedereen liggen deze dus nog vers in het geheugen. De tamboers, hoorn blazers en vendeliers van het Gilde zor gen voor zowel een muzikaal als visueel aantrekkelijk optreden. Prins Maurits Band De Prins Maurits Band uit Bussurn is opgericht in 1948 en bestaat momenteel uit 55 leden. Het harmonie-orkest richt zich vooral op het 'lichte' repertoire, zo als swingende jazz, latijns-amerikaans en andere amusementsmuziek. Het or kest staat onder leiding van Peter Rie ken. De slagwerkafdeling houdt zich niet alleen bezig met het bekende mars repertoire. De groep heeft een duidelijke keuze gemaakt voor het concertwerk. Daarbij wordt gebruik gemaakt van ver schillende slagwerk instrumenten. De slagwerkgroep staat onder leiding van Martin Oosterdijk. De Prins Maurits Band presenteert zich onder leiding van tambourmaïtre, de heer Henk van Dijk. Crescendo Het tamboer- en trompetterkorps Cres cendo uit Baarn staat tijdens de taptoe onder leiding van de heer Van Vessem. Ook dit korps zal zorgdragen voor een sprankelend optreden. Muziekvereniging PVO De Soester muziekvereniging PVO is opgericht tijdens de voorbereidingen voor de kroningsfeesten van Koningin Wilhelmina in 1899. Begonnen als fan- De Soester muziekvereniging PVO, hier op volle sterkte tijdens een recent uitstapje. fare is de vereniging in de jaren '40 om gezet in een harmonie-orkest. Later kwamen daar de drumband, majorettes en minirettes bij. De vereniging telt momenteel zo'n 120 actieve leden. Het orkest bestaat uit ca. 48 musici; de drumband heeft 14 leden en zo'n 28 mini- en majorettes lopen bij de straat optredens voorop. Daarnaast heeft PVO nog ongeveer 24 leerlingen in opleiding. Het orkest staat sinds augustus 1992 onder leiding van Peter Rieken. Yvonne Giltay zwaait sinds juli 1989 de baton scepter over de mini- en majorettes; Martin Oosterdijk heeft sinds 1994 de leiding over de drumband. Nog even samenvatten: De taptoe wordt gehouden op het Raadhuisplein bij het gemeentehuis te Soest. De aanvang is gepland om 20.30 uur en de taptoe zal tot ongeveer 22.15 >uur duren, ledereen is van harte welkom en de toegang is natuurlijk gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met PVO, tel. 6022268. PVO wil alle medewerkers voor en ach ter de schermen alvast hartelijk bedan ken voor hun bijdrage die bij deze tap toe onmisbaar is. Vedelaarpad 53, tel. 18136 Donderdag 28 september Om 9.30 uur bijten de volwassenen de spits af door mooie dingen te maken in een leuke sfeer. Om 15.45 uur komen Remy, Willem en Laurens hun verjaardagspartij vieren. Ook komen vandaag groep 1, 2 en 3 van de Van der Huchtschool voor het natuurproject 'Ganzenpad'. Vrijdag 29 september Ook vanochtend zijn groep 1, 2 en 3 van de Van der Huchtschool bezig met het project 'Ganzenpad'. En dan na school tijd: Stephanie, Rick, Noemi en Tiffanie zijn jarig. Zaterdag 30 september Van 13.30 - 16.00 uur: Guido, Rachel, Bettina en Sandra zijn de feestvarkens. Maandag 2 oktober Om 15.45 uur vieren Kai en Marlin hun eigen feest. Dinsdag 3 oktober De Schakel uit Leersum komt op schoolreis. Ze krijgt veel activiteiten aangeboden. Na school komen Dimitri en Barbara hun feest vieren. Woensdag 4 oktober De peuter/oudergroep start om 9.30 uur met veel leuke activiteiten. Alle ouders met jonge kinderen zijn welkom. Dat geldt op deze dierendag ook voor de Zeister schoolvereniging die een dierenschoolreis krijgt aangeboden, 's Middags weer toneel en activiteiten. De voorstelling van vanmiddag heet 'De gouden beentjes' en gaat over Fleurtje die in het ziekenhuis te maken krijgt met een lieve verpleger en een enge dokter. Ze maakt bijzondere avonturen mee, voordat ze weer gezond en wel naar huis kan. Ook komt deze middag een groep kinderen van buurthuis 'De Eng' een bezoek brengen. Een drukke dag voor de dieren en voor ons. Het orgel Woensdag 4 oktober om 10.00 uur zal Jean Telder uit Soest spreken over "het orgel" als instrument, haar geschiedenis en haar bouw. Aan de hand van een demonstratiemodel en muziek voorbeelden zal een en ander worden toegelicht. De heer Telder is werkzaam als kerk musicus en orgelbouwkundig adviseur. Hij is cantor/organist bij de Goede Herderkerk in Hilversum en adviseert bij de aanschaf en installatie van het nieuwe orgel van de Open Hof in Soest. Voorts verzorgde Telder gedurende 25 jaar de orgeluitzendingen bij de NCRV op Radio 4. Hij was tevens werkzaam als muziekdocent en leraar Nederlands. Er zal gelegenheid zijn om vragen te stellen en met de spreker van gedachten te wisselen. De bijeenkomst wordt gehouden in "De Deel" aan de Kerkstraat 11b, achter de Oude Kerk, zaal open 9.30 uur, koffie vooraf, aanvang programma 10.00 uur, sluiting ca. 11.30 uur. Bijdrage in de kosten 3,50 gulden incl. koffie of thee. De Soester Kring is een ontmoetings plaats voor inwoners van Soest en ook van daarbuiten, waar zij meer betrokken kunnen raken met wat er in de Soester samenleving gebeurt. De Kring kent geen lidmaatschap, ieder een is welkom. Alle sprekers en mede werkers verlenen belangeloos hun me dewerking. Het volledig najaars programma kan worden aangevraagd bii tel. 17001. J

Soester Courant | 1995 | | pagina 13