Spel SEC geeft Henk van Asch vertrouwen (ij vTHI i Schaakschool Soest Sterren staan gunstiger voor Soest I WZ'49 moet trainen op voorzetten Ferme uithaal van Hees in Utrecht Eerste punt voor dames MHC Soest [Nationale titel in Drente ivoor ambtebaar Co Limburg WOENSDAG 27 SEPTEMBFR 1995 SOESTER COURANT PAGINA 19 Soesters krijgen eigenlijk te weinig met gelijkspel tegen APWC: 1-1 VOETBAL zondag Bij de les Spijtig Goed voetbal levert tweede opeenvolgende succes op VOETBAL zondag Counter ATLETIEK T' i GOLF Overmorgen opnieuw kampioenschappen golf van Soest Meer kans meer geld, bij Kapsalon Tielemans Soest in de Staatsloterij én in de krasloterij. ZAALV OETB AL SEC zet groeiproces in met overwinning op Altius: 4-3 Duel met Loosdrecht: bedenkelijk peil en enerverend slot: 1-1 VOETBAL zaterdag V Uit i DzVJj zaterdag Veerkrachtig SEC zet achterstand om in overwinning: 3-5 öüf*sv: eo<(<( Print Eminente rol weggelegd voor rood-witten: 1-6 VOETBAL zaterdag Afgekeurd Heren verliezen ondanks veldoverwicht HOCKEY Leren schaken voor kinderen van 6-12 jaar. Elke vrijdagavond in het EHBO-gebouw, Parallelweg 7a. Per 29 september start er een nieuwe beginnerscursus: 18.30-19.30 uur. Cursusgeld: f 25,- voor 10 lessen. Na de herfstvakantie start er tevens een vervolgcursus. Info: Rob van Aurich, telefoon 6247929. De beste wedstrijd van SEC in dit seizoen. Dat is de mening van trainer i°Ver. on,m?etl«g die de Soesters zondag hadden met vooraf ,ot favoriet gebombardeerde Amersfoortse vierdeklasser eindigde op vreemde bodem in 1-1. Op basis van de eerste helft vond Van Asch dat zijn ploeg drie punten had verdiend. 'Ik denk dat de trainer van APWC blijer is met deze uitslag. Maar twee weken geleden hebben we teveel gekre gen, dus daar maak ik me niet zo druk om. Wat dat betreft maak ik me druk ker om vorige week," aldus Van Asch over de 3-1-nederlaag tegen Hoogland. Noodgedwongen moest hij zijn opstel ling op een aantal plaatsen omzetten. Jasper Grendel, die in beide duels al heeft gescoord, en Nando Heynen kampten met een blesssure en een kwar tier voor aanvang van de wedstrijd werd besloten dat Ron Daselaar vanwege een nekblessure beter aan de kant kon blij ven. Jeroen Dorrestein verving Daselaar en Antek Wojtkowski werd libero. Hij speelde onopvallend, maar bracht meer organisatie in de achterste lijn. En op het linker middenveld nam Dennis Brons plaats, zodat dat gat was opge vuld en Peter van den Berg voorin zijn taken kon uitvoeren. Brons was overi gens in de ogen van Van Asch de uit blinker. De scheidsrechter voorkwam dat SEC in een vroeg stadium in het zadel werd geholpen. Hij onthield de groen-witten in de vijfde minuut van een strafschop. Het antwoord van SEC kwam en APWC werd vastgezet op eigen helft. Met lange halen probeerden de Amersfoorters te ontsnappen, maar de mandekkers Marco Martens en Marcel van Dorresteijn waren bij de les. In de tweede helft werden de combina ties nog schaarser en daalde het tempo. De strijdlust nam ook af, al werden er pittige duels uitgevochten. Ook de regen ging de spelers parten spelen. Van Asch: "Dat vond APWC denk ik niet zo erg." Een schot van ongeveer dertig meter afstand van René van den Deijssel deed de Seccers opveren. De bal verdween in de zeventigste minuut in de rechter hoek. Net als in Hoogland kregen de Soesters nauwelijks de tijd om te genieten van de treffer. De scheidsrechter, die hardere acties met de mantel der liefde bedekte en liever voor pietluttigheden floot, con stateerde een minuut na het doelpunt bij een luchtduel voor het doelgebied van SEC een overtreding. Edwin van de Luitgaarden keerde de bal, maar liet 'em los, waarna APWC meteen profiteerde: 1-1. Hoewel SEC in het laatste kwartier als nog de winst trachtte op te eisen en be ter ging combineren, werd er niet meer gescoord. Alleen Van de Luitgaarden boekte een persoonlijk succes door zijn fout goed te maken. Hij was alert bij een schot van APWC en herwon zijn ver trouwen. Ook Van Asch heeft na het spel in Amersfoort vertrouwen in de komende thuiswedstrijd tegen Saestum. Afwach ten is hoe het dan met de kwetsuren van Heynen, Daselaar en Grendel is gesteld. Van Asch blijft het spijtig vinden dat SEC in Hoogland verloor. "Nu moet eerst WZA (de koploper die drie pun ten voorsprong heeft op SEC-red.) een keer verliezen en moeten wij blijven winnen, willen we in de eerste periode nog een prijs kunnen pakken. Het alge meen kampioenschap is nog zo ver weg, dat kan nog wel jaren duren. Daarom is het leuk als je in de periode meedoet. Ik heb graag een doel dat je op korte ter mijn kunt bereiken." l .y Bij Soest staan de sterren aanzien- llijk gunstiger dan twee weken gele iden. Niet alleen het tweede opeen volgende succes, een 2-1-zege op j Neerlandia/SLTO, maar vooral het goede spel dat de blauw-witten met name voor rust etaleerden, heeft de [burger op de Bosstraat-Oost moed [gegeven. det goede en directe combinaties nam jSoest zondagmiddag meteen het initia- ;f. Michel Everts stormde langs de zij- n en gaf een goede voorzet die geen Vervolg kreeg. En met een vrije trap pracht Paul van der Grift aan het licht pat doelman Marcel Verhoef van de nsterdammers allesbehalve in goede jvorm verkeert. Hij zou regelmatig een |steekje laten vallen. \nders is het gesteld met Olaf van der 3rift die aan de vooravond van de com- •etitie de zware druk op zijn schouders neeg om Gerard van de Bedem te doen (vergeten. Hij werkte zichzelf in de wed strijd door een vrije trap van {Neerlandia/SLTO op fraaie wijze te ver- I ijdelen. Het goede voorbeeld werd niet [opgevolgd door Verhoef, toen de van [een blessure herstelde Paul Hilhorst een vrije schop nam. Verhoef liet de bal Jdoor zijn vingers glijden en een verde diger schoot de bal vervolgens in eigen foei: 1-0. Hoewel Neerlandia/SLTO goed partij gaf, was het Soest dat de toon bleef zet ten. Ferenc Kleinegris, een week eerder 'matchwinner' tegen Schellingwoude schoot hard in en een doelpunt van Jeroen van Veenendaal werd afgekeurd wegens vermeend buitenspel. De wedstrijd werd steeds aardiger om naar te kijken en over en weer deden de club van zich spreken. Olaf van der Grift stompte de bal na een hard schot van Mahokithan Themin uit zijn doel en Peter Hilhorst boog de bal bij een vrije trap net over het doel. Na een inzet van diens broer Paul slaagde Verhoef erin zijn eerder blunder goed te maken. Het publiek was de grote winnaar bij de ac ties. Na rust trok Neerlandia/SLTO fanatiek van leer. De gasten forceerden enkele hoekschoppen, maar kregen de Soester defensie niet op de knieën. In die fase beperkte Soest zich tot verdedigen en loerde de ploeg van Dick Schinkel op de counter. En daar waren er enkele van te zien, waarbij de doelman van Neer landia/SLTO in verlegenheid werd ge- Spits Michiel van der Hoeven wordt beetgepakt door een Amsterdammer. Soest zou Neerlandia/SLTO terug pakken: 2-1. Foto: Goos van der Wilt. bracht door een aantal 'tikkies-terug'. De kansen waren niet aan Soest be steed. Zo schoot Kleinegris de bal net naast. Schinkel haalde Victor Klaren naar de kant en zette André Doorduin in het veld. De invaller stond meteen in een kansrijke positie, maar mikte de bal niet goed genoeg. Even later had Paul Hilhorst wel succes. Na een vrije trap werd de bal uitverdedigd tot voor zijn voeten. Hilhorst haalde meteen uit en de 'streep' was goed voor 2-0. Ondanks het feit dat er weinig tijd over was, gaf Neerlandia/SLTO de moed niet op. En net als in de nacompetitie van mei kwamen de Amsterdammers vlak voor tijd terug tot 2-1. Doelpunten maker was invaller Verheyen. De laatste mogelijkheid tot scoren was weggeleegd voor Doorduin. In blessure tijd krulde hij de bal richting doel. Ver hoef kon de bal nog net met zijn vingers aantikken. Dat was net voldoende om een doelpunt te voorkomen, want de bal botste tegen de paal. .imburg in Drente. Het geneurde ijdag in Rolde. Co Limburg werd laar Nederlands kampioen op de 0 Engelse mijlen (16 kilometer) in je veteranenklasse. De vijftig-jarige Soester werd daarmee tevens titel houder bij de gemeente-ambtena ren. Vanaf het startschot koos Limburg er voor zijn eigen tempo te lopen. Dat oleek geen verkeerde keuze, want met kilometertijden van onder de vier minu ten haalde hij de snelle starters in. Lim burg kende geen verval en rekende in de slotfase ook af met de twee overgeble ven concurrenten bij de veteranen. De 16 kilometers werden door hem afge legd in de fraaie tijd van één uur, drie minuten en 42 seconden. Perikelen met de tijdmeting deden de officiële tijd iets hoger uitkomen, maar dat was dan ook de enige smet op de goed georgani seerde kampioenschappen voor ambte naren. Limburg was niet alleen de snelste van de gemeente-ambtenaren, maar van alle veteranen en was slechts zes minuten langzamer dan de kampioen bij de se nioren. De Soester, recreanten-trainer bij AV Pijnenburg, onderstreepte zijn goede prestatie met een twintigste plaats in het totale deelnemersveld. In Drente verschenen ongeveer 450 collega's van Limburg aan de start. Onder hen bevonden zich onder ande ren Ben van Os die na drie titels op rij genoegen nam met de vierde plaats. Senior Bert van der Weerd kwam op de halve marathon uit en was in 1.23.18 tien seconden sneller dan vorig jaar. Hans Schreuder (1.34.29) en Dick Snijders (1.41.07) namen bij de vetera nen deel aan de 21 kilometer. Co Limburg is de zoveelste Nederlands kampioen van AV Pijnenburg. In Zoelen bij Tiel wordt overmor gen gespeeld om het Soester kam pioenschap golf. In vier categorieën staat er een titel op het spel. Plaats van handeling zijn de banen van golfclub De Batouwe. Vorig jaar, bij de tweede editie van de door Frits Gerth georganiseerde titel strijd, waren er nog twee prijzen te ver dienen. Annemarie Verspoor werd toen kampioen en bij de heren moet Dick Lenten vrijdag zijn lokale titel verdedi gen. Zowel de dames als de heren worden nu gescheiden in twee klassen. Bij de vrou wen is er een klasse voor handicap 24 en lager én handicap 25 en meer. Bij de heren ligt de grens tussen handicap 18 en lager én 19 en hoger. Oude Utrechtseweg 57, tel. 02155-14462 Langzaam bouwen, zodat in de na bije toekomst de concurrentie met Firtina'93 en DVS/De Kuil weer kan worden aangegaan. Dat is het huidige doel van de zaalvoetbal afdeling van SEC. Wil van der Heijden, die zich alsnog bereid heeft verklaard de coaching van het eerste team op zich te nemen, kreeg maandagavond een duwtje in de rug van zijn spelers. Zij wonnen de eerste competitiewedstrijd met 4-3 van Altius. SEC nam vier keer de leiding in het duel. De Hilversummers konden tot en met 3-3 op gelijke hoogte komen. Maar nadat Fred Bos de bal door de geluids barrière én de doelopening had gescho ten, was de koek op. In de laatste tien minuten had SEC zelfs verder kunnen uitlopen, vooral toen Bos de doelman had omspeeld, maar ook de klimrekken wilde passeren. Bos werd overigens topscorer met drie treffers. Wilfried Engberink scoorde één keer. Eigenlijk hadden de Soesters al een week geleden hun eerste duel moeten afwerken. Toen ze in Hilversum omge kleed klaar stonden, bleek dat de spelerskaarten van Attent niet in orde waren. De wedstrijd werd om die seden reeds voor de aftrap afgeblazen. mÊm* Gezien de verhouding kansen had WZ'49 in Loosdrecht moeten af rekenen met de gelijknamige tegen stander, maar het recht zegevierde. Het werd lrl in een wedstrijd die ooit te boek stond als 'klassieker' in de afdeling, maar werd gekenmerkt door een bedenkelijk spelpeil en waarin aan beide kanten een speler met rood werd weggestuurd. Een Loosdrechter die zich na een gele prent niet bij de scheidsrechter wilde melden, mocht halverwege de tweede helft gaan douchen. En. op advies van de grensrechter van Loosdrecht, trok scheidsrechter B. Doest in de laatste of ficiële minuut rood voor Gert van de Munt. Hij zou een tegenstander tegen de vlakte hebben gewerkt. Waarschijnlijk heeft trainer Sjirk Bajema de videoband in zijn hersenkamer vaker teruggespoeld naar de momenten waarop zijn ploeg op weg leek naar een doelpunt. Alleen Frank Baars scoorde, een kwartier na de aftrap, het doelpunt dat Cees-Jan de Vries zes minuten later scoorde, werd niet in de boeken opge nomen, omdat hij een overtreding zou hebben gemaakt. Gerard Becker had aan twee kansen niet voldoende. Hij ging wel op de bon, evenals zijn bewa ker die hem had geslagen na één van die mogelijkheden. Becker reageerde. Voor rust werd al duidelijk dat de aan sluiting met de voorste linie van WZ'49 niet klopte. Cees-Jan de Vries glipte steeds met speels gemak langs zijn directe tegenstander, maar kreeg zelfs van de overige spitsen geen steun. Tot overmaat van ramp moest spelmaker Wim van Empelen geblesseerd in de kleedkamer achterblijven. Daarom ver huisde Raymond Brandes naar de cen trale positie en mocht Barry van den Berg gaan 'buffelen' aan de rechter kant van het middenveld, iets wat hij naar behoren deed. De Vries die twee minuten later weer door de verdediging drong, maar ander maal een voorzet van 'lik-m'n-vestje' afgaf. En toch had de behendige De Vries de wedstrijd kunnen beslissen in blessure tijd. Hij stond helemaal vrij, maar Becker ging tevergeefs op zoek naar persoonlijk succes. Wat extra trainen op het geven van voorzetten vanuit een ac- Frank Baars: Tweede doelpunt. tie zou de jongens aan de Eemweg geen kwaad kunnen doen. Baars had zich vijf minuten na de rust 'onsterfelijk' kunnen maken als zijn lob niet was mislukt. Aan de kans ging een fout in de defensie van Loosdrecht vooraf. Even later sloop Becker op rechts door, maar hij werd gevloerd, hetgeen de boosdoener 'geel' opleverde. Edwin Brouwer was de volgende Soes ter die het probeerde. Hij omzeilde han dig de buitenspelval, maar had de pech dat zijn schot vijf centimeter teveel naar rechts was geprojecteerd. En dus was het tijd voor de 'plotselinge' gelijkmaker en die viel na een uur spe len. Bajema reageerde met de wissel prank Baars/Joep Akkerman. Verwon derlijk was echter dat Cees-Jan de Vries in de tweede helft nog geen één keer in het spel was betrokken. En de linker spits had al gauw geen zin meer om de bal op te eisen. In plaats daarvan maakte hij voor de ogen van Doest een opvallende overtreding: geel. Voortdurend werd de bal aan de rech ter kant diep gestuurd om de snelle Becker aan het werk te zetten. Hij kwam drie keer op rij door, maar gaf net zo vaak een slechte voorzet. Bij zijn vierde missie binnen enkele minuten had hij geen lucht meer. De wedstrijd, waarin balverlies troef was, kreeg een enerverend slot. Mare Brouwer voorkwam een achterstand en in dezelfde minuut deed zijn collega aan de overkant dat na een inzet van Becker. Vervolgens besloot Edwin Brouwer dat Cees-Jan de Vries toch nog even mocht meedoen. Meteen leverde dat gevaar op. De Vries omspeelde de doelman en kon de bal simpel afgeven op Akkerman die de bal alleen maar in het doel had hoeven te lopen. Een F- pupil had de bal nog beter geraakt dan Ook op woensdagavond komt SEC- zaterdag langzaam uit de start blokken. De ploeg verloor zeven dagen geleden het eerste duel van het seizoen met 3-5 van sc AH'78, omdat het pas na 0-5 op gang kwam. Afgelopen zaterdag maakte het echter een 2-0-achterstand goed én werd er met 3-5 gewonnen. Natuurlijk was Hendrik-Jan de Boer vooral tevreden over de veerkracht die zijn formatie aan de dag legde. Over de gehele wedstrijd was SEC voetbal- technisch beter, maar nadat de Soesters drie opgelegde kansen om zeep hadden geholpen, scoorden de Utrechters in de 24ste en de 36ste minuut. Kort voor rust omspeelde Sander van der Heijden twee tegenstanders en gaf hij de bal vanaf de achterlijn voor, waar Teus Verwoerd 2-1 maakte. Dezelfde spits miste vervolgens nog twee grote kansen. Na de pauze had Verwoerd echter weer succes na een voorzet van Richard Steensma: 2-2. En Steensma hielp op zijn beurt, op aangeven van Michel Besseling, SEC aan een voorsprong. Tegen alle verhoudingen in maakte RUC toch gelijk. Dat was negen minu ten voor tijd, toen SEC nog bezig was om een muurtje neer te zetten bij een vrije trap. Gezien de korte tijd die res tte, tekende De Boer al voor een gelijk spel, maar Verwoerd dacht er anders over. Binnen een minuut herstelde hij de voordelige marge. Toen RUC in de laatste minuten aan drong, kon SEC counteren. Verwoerd speelde Razzo van Dam vrij in de diepte, die de doelman van RUC uit kapte en voor 3-5 zorgde. Met dezelfde cijfers had SEC dus drie dagen eerder verloren van sc AH'78. Dat duel was verplaatst in verband met een bruiloft van de leider. Namens SEC scoorden Richard Steensma, John Hui den en Mohammed Touhami. HET ADRES VOOR UW VEREIMIQINQ BEUKENLAAN 86b* 3762 AK SOEST TEL.02155-13255 FAX 02155-25997 Met een ferme uithaal in Utrecht heeft Hees de rol van Eminent Boys in de tweede afdelingsklasse gede valueerd. De Soesters wonnen met niet minder dan 1-6 en komen daardoor op zes punten uit drie wedstrijden. De overwinning op de zwakke domstedelingen had veel hoger kunnen uitvallen. Paul Castein scoorde weliswaar na ze ven minuten al het eerste doelpunt, maar nadat de spits was onderuit ge haald in het strafschopgebied, miste Wout Blankenstein voor de tweede keer dit seizoen vanaf elf meter. Kenmerkend voor de onmacht van Eminent Boys was dat het een eigen doelpunt van Hees nodig had om op gelijke hoogte te ko men. Jeffrey Dorrestein kreeg de bal ongelukkig op zijn voet en passeerde Hans Uitdenbogaard. Dat was Ewout Jansen een week eerder overkomen tegen SVL en kennelijk had de aanvoerder medelijden met Dor restein, want een minuut na de gelijk maker stelde Jansen orde op zaken: 1- 2. Castein verzuimde de ruststand op te schroeven naar 1-3. Die stand werd alsnog in de 54ste mi nuut bereikt. Twee minuten nadat een zuiver doelpunt van Johan van den Brink was afgekeurd, schoot Danny Brandenburg de bal na een voorzet van Krijn Schouten in (1-3) en even later zorgde Schouten zelf voor 1-4 met zijn eerste competitietreffer voor Hees. De Soesters speelden na de rust een puike partij voetbal met veel combina ties. Vaak werden alle middenvelders en aanvallers gebruikt om een aanval op te zetten en in tegenstelling tot voor rust werd aan de linker kant ook Branden burg aan het werk gezet. Hees liet zien waar het toe in staat is en meer doel punten konden niet uitblijven. Twintig minuten voor tijd haalde Dorrestein zijn gram (1-5) en ruim honderd tellen later schoot hij de bal tegen de paal. De superieuriteit van Hees werd nog eens door Van den Brink onderstreept. Hij vond aan de rechter kant de achter lijn en gaf de bal voor. Die vloog via de handen van de Utrechtse doelman in het doel: 1-6. Van de Veer gunde Castein en Branden burg daarna rust en bracht Bas van de Broek en Remi van der Pol binnen de lijnen. Gescoord zou er niet meer wor den, maar Van de Veer moet een gerust stellend gevoel uit Utrecht hebben mee genomen. Eindelijk hebben de dames van MHC Soest in de competitie laten zien dat ze collectief sterker opere ren dan vorig jaar. Van het stugge Leiden werd een punt afgesnoept. De heren speelden in en tegen Bennebroek een fraaie wedstrijd, maar trokken ondanks het veld overwicht aan het kortste einde. De hockeysters hadden in de eerste twee wedstrijden geen punten vergaard. Dit keer moesten ze het opnemen tegen Leiden, een op papier immer lastige te genstander. Omdat dè drang naar het eerste competitiepunt volop aanwezig was, speelde Soest vanaf het begin- signaal een prima wedstrijd. Bovendien werd duidelijk dat de trainer/coaches Van Heemskerk en Ankone in de afge lopen weken fors aan de offensieve taktieken hebben gesleuteld. Toch slaagden de dames er in een spec taculair duel niet in beide competitie- punten in de wacht te slepen. Zij bleven op 1-1 steken waarmee het eerste punt in de competitie is binnengehaald. "We zijn op de goede weg. We hadden van daag voldoende kansen om de wedstrijd naar ons toe te trekken", aldus coach Elle Ankone. Imponerend Langzaam, maar zeker beginnen de in spanningen van Frans Tordoir zijn vruchten af te werpen. De heren-trainer van Soest heeft het in de afgelopen we ken gepresteerd om zijn team nieuwe en moderne spelconcepten bij te brengen. Ondanks dat het systeem in competitie verband not —et tot de beoogde resul taten heeft geleid, is het spelpeil van het team vergeleken met voorgaande jaren overtuigender geworden. Bennebroek, dat in voorgaande edities met forse cijfers van Soest wist te win nen, werd zondag met eigentijds hockey met de rug tegen de muur gezet. En dat is knap in de wetenschap dat de ploeg zonder Jeroen van Tol en Wouter van Renssen moest aantreden. Bovendien viel in het eerste kwartier van de wed strijd ook nog eens Ruud van Kessel met een beenblessure uit. Vanuit de tochtige dug-out werd Soest ditmaal gesteund door de aanwijzingen van coach Arjan Klaver. Hij wist de ploeg gedurende de volle wedstrijd scherp te houden. Soest imponeerde en na tien minuten spelen zag Ruud van Keesel zijn ingeslagen bal uit een straf- corner iets te hoog in de touwen ver dwijnen. Bennebroek had in het offen sief niets in te brengen en loerde op de counter. Slechts eenmaal kon de Noord hollandse ploeg zich ontworstelen aan het pressie-hockey van Soest. Deze kans, die fortuinlijk werd afgerond, bleek naderhand het enige doelpunt van de wedstrijd te zijn. In de tweede helft bracht Soest de Bennebroekse defensie aan het wanke len. Maar ondanks het fraaie spel en een aantal opgelegde kansen trok Soest aan het kortste einde.

Soester Courant | 1995 | | pagina 19