WtuêêlL Danscentrum Gerla 1 r\ IP 13?5 DE ALLERLAAGSTE PRIJZEN BIJ HOOGVLIET IN SOEST! 69 10 9.98 10 5.98 10 89 5.75 89 HOOGVLIET^* 10 1.98 10 4.98 19 Alcohol en medicijnen gaan niet samen 'Vreugde en verdriet' bij jubilea en afscheid in gemeenteraad Soest soest 225,- Victoria vlaai Raad van State buigt zich over kappen van oude eiken Rennie's pestt koop Bewezen de goedkoopste! WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 3 Uniek project in Soest van Centrum Maliebaan en GGD Eemland Kjjjl Voorlichting op de markt en in De Schoof Lijn 70 overdag tot Amersfoort-NS KLAREN fa TROMP Hypotheek? Rente vanaf 5 (N.H.G.) KLAREN 0TROMP Hypothe'ek? Rente v.a. 5.2 Hulde voor Van Logtenstein, Blaauw en Jansen Nelkan Dagverse Karnemelk Schotse Rundertartaar Verse Limburgse Vlaaien Uil-Ui1!!*"'1-""11 Bospeen uit -meuten- Perfekt Vleesdiner voor de kat Vleeswaren Slagers achterham 2 Nooie Groene Planten Uw kleuren foto's afgedrukt op Kodakpapier Slechts één glaasje bier, wijn of je never kan, in combinatie met medi cijnen, kwalijke gevolgen hebben voor de gezondheid. Menigeen on derschat het gevaar dat in een klein hoekje schuilt. Dus is het de hoog ste tijd voor een voorlichtings campagne op dit gebied. Soest heeft de primeur. In opdracht van de gemeente besteden Centrum Maliebaan in Utrecht en de GGD Eemland aandacht aan de risico's die schuilen in het gecombineerde ge bruik van alcohol en medicijnen. Fenny Koomen van Centrum Maliebaan heeft al projecten voor de stad en de provin cie Utrecht uitgevoerd, maar die waren gericht op ouderen. Toen ze bij de ge meente Soest aanklopte, werd op het Raadhuisplein het idee gevat om de voorlichting op iedereen te betrekken. Daarom werd Margriet de Winkel van de GGD Eemland erbij betrokken. Koomen: "Omdat Centrum Maliebaan veel in de verslavingszorg werkt, krijg je een stempel opgedrukt. Met de GGD krijgt het een algemener karakter." Hoestdrank De voorlichtingscampagne is namelijk niet speciaal gericht op alcohol- en/of medicijnverslaafden, maar juist op alle mensen die wel eens een glaasje drinken en een tabletje of een pilletje slikken. Volgens Koomen en De Winkel gaat het niet alleen om medicijnen, waarop via de huisarts controle is. Ook de makke lijk te verkrijgen medicijnen, zoals een aspirine, een hoestdrank of een slaap middel kunnen, in combinatie met alco hol, de gezondheid in gevaar brengen. Koomen: "Hoestdrankjes bevatten codeïne, dat het lichaam rustig maakt. Alcohol heeft hezelfde effect en dan wordt het teveel. Eén en één is in dit geval niet twee, maar drie of vier." Een ander voorbeeld: "Veel mensen die een kater hebben, nemen een 's och tends een aspirientje. De maag krijgt bij overmatig alcoholgebruik al een opdon der en bij het innemen van het aspirine weer. Dat is slecht en verhoogt de kans op een maagbloeding." En: vergeet achtigheid, sufheid, depressiviteit en vermoeidheid kunnen de gevolgen zijn Alcohol en medicijnen gaan niet hand-in-hand. Fenny Koomen van Centrum Maliebaan en Margriet de Winkel van de GGD Eemland en een col lega staan morgen van 10.00 tot 13.00 uur op de weekmarkt in Soest. Op de parkeerplaats aan de Smitsweg geven ze vanuit een spe ciale informatiekraam voorlichting over de risico's van gecombineerd gebruik van alcohol en medicijnen. Het is de eerste actie in het kader van het unieke project 'alcohol en medi cijnen' in Soest. Op dinsdag 3 oktober zijn de voor lichters in buurthuis De Schoof aan de Molenstraat. Daar wordt van 14.00 tot 15.30 uur een bijeenkomst gehouden, die gratis toegankelijk is. Koomen en De Winkel stellen na drukkelijk dat niemand zich hoeft te schamen om te komen. Het gaat na melijk niet om mensen die verslaafd aan drank zijn, maar vooral ook om mensen die af en toe een glaasje ne men, terwijl ze medicijnen moeten gebruiken. Folders over 'alcohol en medicijnen' zijn verkrijgbaar bij de huisartsen, in de apotheken, Medisch Centrum Molendael en de bibliotheken van Soest. Voor informatie kan ook contact worden opgenomen met Fenny Koomen van Centrum Maliebaan in Utrecht, tel. 030-961611 of Margriet de Winkel van de GGD Eemland, tel. 033-618841. van het nemen van een slaapmiddel en een 'onschuldig' slaapmutsje. Het effect van medicijnen kan worden versterkt, verzwakt of opgeheven door alcohol. Ook de bijwerkingen van een medicijn kunnen extreem worden als er sprake is van een combinatie met bier, wijn of welke soort alcohol dan ook. En omdat bekend is dat 85 procent van de bevolking wel eens een drankje nuttigt, is het belangrijk dat er voorlichting is. Juist vanwege de onderschatting over dat ene glaasje. Dat het allemaal wel mee zal vallen, is niet waar. Het tegendeel werd bewezen tijdens een klein onderzoek van dr. Bezooyen. Bij 280 patiënten was de combinatie van medicijnen en alcohol in 44 procent er (mede) de oorzaak van, dat ze moesten worden opgenomen in het ziekenhuis. Bespreekbaar Volgens Koomen en De Winkel is het van groot belang dat de artsen het pro bleem bespreekbaar maken. Veel men sen schamen zich en durven niet uit te komen voor de frequentie waarin ze al cohol consumeren. Op de stickertjes op de verpakking staat vaak wel vermeld dat een combinatie met alcohol gevaar lijk is, maar belangrijker is dat de arts er melding van maakt. Niettemin ligt de verantwoordelijk, menen Koomen en De Winkel, altijd bij de gebruiker zelf en niet bij de behandelend arts. Doel van het unieke project is dan ook dat de mensen de kennis krijgen, zodat ze zelf de bewuste en verantwoorde keuze kun nen maken om de alcohol te laten staan, zodra ze medicijnen gebruiken. Fenny Koomen: "Het is niet dat we mensen hun borreltje niet gunnen. Maar als je weet dat een combinatie van alco hol en bepaalde medicijnen vervelende stoornissen kan geven, dan vind ik dat je dat aan de mensen moet vertellen." FJjb Uiteraard voor elk wat wils: - jeugd Club voor: '11 - jongeren 20 tot 35 jaar -Beginners u|K (partner niet nodig) - Gevorderden - clubs voor 55-plussers op - Vergevorderden eBIH1 maandag- en dinsdagmiddag - Zeer JêSt (paren) vergevorderden - kinderclub op woensdag- - Wedstrijdtraining w middag (8 tot 12 jaar) EEN COMPLETE CURSUS VOOR SLECHTS PER PERSOON! INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur. Telefoon 02155-22811. B.g.g. 20304 Langskomen kan natuurlijk ook op woensdag 27 september van 19.00-20.00 uur in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Vanwege de vele werkzaamheden die op dit moment plaatsvinden in Amersfoort ondervindt buslijn 70 (Hilversum - Soest - Amersfoort) veel vertraging. Daardoor worden de aansluitingen in Soest niet meer ge haald. Om dit te voorkomen rijdt lijn 70 vanaf 25 september overdag tot het NS-station in Amersfoort en daarna niet meer door naar het bus station Hellestraat in de binnenstad, 's Avonds na ongeveer 18.40 uur rijdt lijn 70 wél door naar het busstation Hellestraat. Op zondag rijdt de bus de gehele dag de route naar het bus station in de binnenstad. Om vanaf het NS-station in de bin nenstad van Amersfoort te komen, kan de reiziger het beste overstappen op de stadslijnen 5, 7, 9,11,12 en 16. Vanuit de binnenstad geven de stads lijnen 11,12,16 en 9 op het NS-sta tion een goede aansluiting op lijn 70 richting Soest en Hilversum. Deze stadslijnen vertrekken van het bussta tion Hellestraat ongeveer 12 minuten na "het hele en halve uur. Midnet hoopt hiermee de problemen rond de aansluitingen in Soest op te lossen en excuseert zich voor de overlast. onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP BAARN HET FREGAT 7 Sommige huizen hebben het! Dit is er zo een. Aan de rand van Ba'arn, de natuur vlakbij, in een rustige wijk ge legen middenwoning met grote tuin en. schuur. Perfekt onderhouden en goed geïsoleerd. Ruim en praktisch. Indeling: begane grond: hal, toilet, woonkamer, open keuken. Verdie ping: 3 slaapkamers, badkamer met douche, toilet, aansluiting wasmachi ne. Zolder: kamer met bergzolder. Al gemeen: nieuwe CV-combiketel (1994). Binnen- en buitenschilderwerk uitstekend. Begane grond voorzien van isolatieglas en geïsoleerde vloer. Licht en ruim. Oppervlakte 15'4 m2. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 259.000,- k.k. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 02155-27493 onroerend goed Bemiddeling Hypotheken Huur/verhuur Bouwkundig advies Interieur ontwerp TE KOOP SOEST WIJNAND TOPLAAN 10 Een ruim hoekhuis met garage, voor- en achtertuin in een energieke wijk met speelruimte voor de kinderen. Perfekt onderhouden en goed geïso leerd. Winkels en openbaar vervoer in direkte omgeving. Indeling: begane grond: uitgebouw de hal, toilet, woonkamer met bijzon dere open haard, open keuken. Ver dieping: 3 slaapkamers, geheel bete gelde nieuwe badkamer met ligbad, aparte douche, toilet, aansluiting was machine. Zolder: grote kamer en bergruimte. Algemeen: CV-combiketel 1989, aluminium schuiframen, uitste kend schilderwerk. Een voortreffelijk huis met ruimte om te wonen en te leven. Aanvaarding in overleg. Vraagprijs: f 297.500,- k.k. Gratis bemiddeling! Ook 's avonds en in 't weekend Burg. Grothestraat 54 - Soest 02155-27493 Ries van Logtenstein CDA). Willem Blaauw (VVD). Loet Jansen (D66). De gemeenteraad heeft vorige week "met vreugde en verdriet", zoals burgemeester Hans de Widt het omschreef, stil gestaan bij het zilve ren jubileum van twee raadsleden en het afscheid van een derde. Wet houder Ries van Logtenstein (CDA) en Willem Blaauw (VVD) werden gehuldigd voor hun 25-jarig raadslidmaatschap; Loet Jansen (D66) werd in het zonnetje gezet omdat hij na vier jaar afscheid neemt van de raad. De Widt stelde vast dat Van Logtenstein en Blaauw met maar liefst 50 jaar erva ring op de raad "neerkeken" en gaf een vrij uitvoerige opsomming van hun werkzaamheden in allerlei commissies. Dat Van Logtenstein het (zelfs twee maal) in zijn eigen geboorteplaats tot wethouder heeft gebracht noemde hij een hoogtepunt. Hij vond dat de CDA- er zich "met verve" van zijn politieke functies heeft gekweten en roemde zijn grote betrokkenheid, waarbij het ge meentebestuur optimaal gebruik kon maken van zijn lokale kennis en histo risch besef. Als belangenbehartiger had hij de nodige ervaring opgedaan in zijn functies bij Foxboro, en dat had had hij in de politiek vruchtbaar voortgezet. De Widt bedankte mevrouw Van Logten stein voor het feit dat haar man alle da gen fluitend of zingend het gemeente huis betreedt. Volgens De Widt kenmerkte de poli tieke carrière van Willem Blaauw (te genwoordig "nestor" van de raad) zich vooral door zijn "ombudswerk" in Soesterberg, waarheen hij overigens pas later verhuisde. Als overste bij de Luchtmacht had hij zich al doen kennen als een bemiddelaar bij uitstek en de bevolking van Soesterberg weet hem volgens de burgemeester ook uitstekend te vinden als probleemoplosser. De Widt bedankte mevrouw Blaauw voor haar "luchtsteun", gedurende al die ja ren. Als cadeau bood hij de zilveren raadsleden namens College en raad een wandbord met o.a. het gemeentewapen aan, wat volgens De Widt het begin was van een nieuwe traditie. Heel erg jammer noemde de burge meester het afscheid van Loet Jansen (D66), die na vier jaar noodgedwongen - om gezondheidsredenen - het raadslid maatschap moest opgeven. De raad heeft grote bewondering voor het en thousiasme waarmee hij, ondanks zijn slechte gehoor, het raadswerk heeft ge daan, aldus De Widt. Hij stelde vast dat Jansen - als tussentijds opvolger van Pothuizen in de kleine fractie - geen gemakkelijke periode achter de rug heeft, maar roemde zijn enorme deskun digheid en de belangrijke bijdrage die hij aan het werk van de raad heeft geleverd, o.a. met zijn verdediging van het aan vankelijk zo bekritiseerde busplan. Het scheidende D66-raadslid kreeg een luxe pennenset. Kussen en krukje Vervolgens werden de drie raadsleden toegesproken door hun eigen fractie voorzitters. Bert Krijger (WD) maakte daarbij o.a. gebruik van een knielkussen en een krukje, om duidelijk te maken dat Blaauw soms op de knieën moest om Soesterberg op de stadplattegrond terug te vinden, en tegenwoordig op een krukje moet gaan staan om te kijken waar Soest ligt. Hij beloonde Blaauw met een certificaat voor het 25 jaar lang uitdragen van de liberale gedachte en beloofde hem een etentje met de frac tie. Bart Krol constateerde in zijn toe spraakje voor Van Logtenstein o.a. een zekere lotsverbondenheid tussen de beide CDA-ers, die allebei als "broekies" in de politiek waren gegaan. Hij stelde vast dat de tijden veranderd zijn ("vroe ger waren het de ouderen die de dienst uitmaakten; dan ging na afloop van een vergadering de kast wel eens open en kwam de borrelfles op tafel") en roemde Van Logtensteins inzet voor de christen democratie, "ook als het soms wat min der gaat". Ook Van Logtenstein mag binnenkort nog een keer met de fractie uit eten. Mieke Swinkels sloot de rij met woor den van lof aan het adres van Jansen, die ze o.m. omschreef als "belangeloos, betrouwbaar en integer, tolerant, vrien delijk en genuanceerd en bovendien aar dig voor zijn tegenstanders". Dat hij van alle raadsleden het vertrouwen genoot noemde ze een bijzondere verdienste "in dit gemêleerde gezelschap". Jansen, die volgende maand wordt opgevolgd door Wim Roest, kreeg van de fractie een dagje-uit aangeboden. Geërgerd De betrokken raadleden zelf kwamen ook nog aan het woord. Van Log tenstein beperkte zich tot een kort dank woord en Blaauw maakte duidelijk dat hij in één commissie (Welzijn) maar zo kort had gezeten omdat hij zich daar groen en geel had geërgerd. Hij memo reerde verder met plezier zijn lidmaat schap van de commissie Openlucht theater, waarvoor hij destijds twee keer per jaar "op toernee" ging. Jansen roemde in zijn afscheidswoord de kwa liteit en de efficiency binnen het ge meentelijk apparaat, die volgens hem de laatste jaren enorme vooruitgang heeft geboekt "dankzij een aantal hele goeie ambtenaren" en bedankte de raadsleden voor de plezierige samenwerking, "al kon het soms beter". VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI w /ie/ £&u/<Ze/i Deze koningin onder de vlaaien, met gebrande suiker, een vanillebavaroise, banketbakkersroom en een appel-rumvulling voor de -ongelooflijke prijs van (normaal 16.95) Goed^voor 10 vorstelijke punten. Laat u zich verwennen bij Vlaai Vlaai op de Van Weedestraat 46 II LL g Soest, tel. 035 - 602 10 59. jC VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI VLAAI Op 3 november doet de Raad van State uitspraak over een kap- verordening van vier eiken aan de Eigendomweg. Die werden in de zomer van 1991 gekapt om plaats te maken voor vier nieuwe woningen aan de Winterkoning. Buurtbewoner R. Tromp had destijds bezwaar gemaakt tegen het bouwplan, omdat hij tegen het kappen van de vier oude eiken was. Volgens hem heeft hij zijn bezwaar later ingetrokken, omdat de gemeente hem had toegezegd dat de bomen zouden blijven staan. Toen hij in augustus '91 van vakantie terugkeerde, zag de Soester tot zijn ver bijstering dat de karakteristieke bomen alsnog waren verdwenen. Prompt diende Tromp een bezwaarschrift in bij de gemeente, maar die verklaarde dat niet ontvankelijk. De zaak diende vorige week voor de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Over het overschrijden van de termijn, waarbinnen het bezwaarschrift had moeten zijn ingeleverd, zei Tromp: "Dat is een dooddoener." Hij verklaarde dat hij zijn oorspronkelijke bezwaarschrift had ingetrokken op basis van afspraken met de gemeente, maar dat de gemeente die afspraken niet is nagekomen. "Dat de gemeente zich nu beroept op een for mele procedure is toch op zijn minst gezegd zwak te noemen." Tromp heeft overigens, zo meldde hij de Raad van State, de indruk dat er EL HEIDEPARK IN BlLTHOVEN koude en warme buffetten (internationale gerechten) Voor vrijblijvende documentatie: Bel 030 - 28 24 77 Jan Steenlaan 22, 3723 BV Bilthoven Gemakkelijk te bereiken, ook met NS. vriendelijke ambiance budgettair verantwoord gesjoemeld is met de tekeningen. "Tel kens toonde men ons andere tekenin gen.'" Volgens hem wist de gemeente dat er bezwaren waren tegen het kappen van de vier eiken. In een brief van 15 maart 1990 aan buurtbewoonster T. de Vries zou de gemeente al hebben gesug gereerd dat de oude eiken gespaard zou den blijven. Pak 1 liter -85- Kilo Ifhffi- Per stuk Per bos, nu Doos a 48 stuks-TrTS^ f Lees eerst de bijsluiter! CoHS"1 0 Blik 400 gram +r3T" 150 gram; slechts Al vanaf per foto (9x13 cm) Deze aanbiedingen gelden alleen in de Hoogvliet supermarkt aan de Wiardi Beckmanstraat 491 in Soest. Geldig van woensdag 27 september t/m dinsdag 3 oktober 1995, alleen bij Hoogvliet in Soest.

Soester Courant | 1995 | | pagina 3