1 25?° Oktober 'partymaand' bij restaurants De Pyramiden en De Driehoek 'Mooi-Festival '95' geslaagde happening Demonstratie aquareltechnieken bij Kantoorvakhandel Van de Ven KORTE DUINEN DEMONSTRATIE AQUARELTECHNIEKEN LAURA BROOS AQUARELLEREN 1 HANDEL WANDEL I De nieuwe Hyundai Lantra: 'business class' op wielen Biologische groenten en fruit nu ook bij C1000 Heerlijk! Verse Zeeuwse mosselen Complete menu 's voor f25, - p.p. *8 WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA 9 Nu bij Autocenter Hans Huigen Door illustratrice Laura Broos Grote drukte bij Middelman Wooncentrum Nieuwe afdeling geopend met frites, diverse sausjes en stokbrood Reserveren gewenst. RESTAURANT DE Birkstraat 108 - Soest Telefoon 02155 - 1 37 20 Telefax 02155- 1 76 27 Bij besteding boven 50,- -t f\QI l^ADTIMfi op schilder- en tekenmateriaal IU /0 iW/il III1IU illustrator toont aanstaande zaterdag van 10.30 tot 16.00 uur op heldere en duidelijke wijze de bijzóndere eigenschappen van zonder twijfel een van de mooiste schildertechnieken de kunst van kleur en diepte, werkend met Artist Water Color van Kom kijken, vragen staat vrij. Neem uw aquarelprobleem of uw probleem aquarel gerust mee. Alleen geldig op zaterdag 30 september. Steenhoffstraat I 3 3764 BH Soest Tel: 035 - 6026001 Het Mooi-Festivar95, georgani seerd ten huize van het Middelman Wooncentrum aan de Birkstraat was een groot succes. Voor de deur zat een metershoge hond en voor je naar binnen mocht, werd je ge vraagd het gewicht van die hond te schatten. Daar kon je f.500,- aan kleding mee winnen. Iedereen deed I dat natuurlijk trouw. Het was een mooie blikvanger en als zodanig heeft het blaffertje perfect gewerkt. Middelman Wooncentrum had het goed druk vorige week donderdag avond. Het "Mooi-Festival" is voor herhaling vatbaar, dat is zeker. Wie de hond was gepasseerd trof par does na de kaartencontrole de slijter Toon van der Linden aan. Charmant geassisteerd door zijn dochters Martine en Lisette zorgde de familie daar niet alleen voor gezelligheid; er werd ook een mooi glas champagne geschonken. Voor wie wat anders wilde was er Jus d'orange. Ook lekker. Middelman had zijn showroom keurig ingeruimd voor een royaal podium waarop drie keer, om 7.00, 8.00 en 9.00 uur, een wervelende presentatie door mooie mannequins werd verzorgd. Zowel 'Middelman damesmode', 'Mikimo' waar kleren kie zen kinderwerk is, 'Midds for you' vrije- tijdskleding, als 'Active Sports Nic. van Dam' hadden veel moois uit de kast ge haald dat vlot en vakkundig aan den volke werd getoond. Het was letterlijk een lust voor het oog. Op swingende, af en toe ietwat stampende muziek, soms dwars door herfstige nevels heen, aan: gelicht door kleurrijke spots, trokken de modieuze gladiatoren in tal van aantrek kelijke uitmonsteringen voorbij. Dames en heren, maar ook vrolijke kinderen voelden zich prima thuis op dat mode toneel, dat zich de volgende dag ver plaatste naar de winkels van de sho wende middenstanders. Honderden mensen, jong en oud, zaten, meer dan eens met open mond, naar als Beoefenaars van de aquarel- en an dere schildertechnieken kunnen za terdag bij kantoorvakhandel Van de Ven hun hart ophalen. De bekende illustratrice Laura Broos uit Eind hoven is dan te gast in de winkel aan de Steenhoffstraat. Zij demon- eert er van 10.30 tot 16.00 uur de diepere geheimen van de aquarel- echniek. linds vorig jaar heeft Van de Ven zich, I haast het vertrouwde en zeer uitgebreide •sortiment kantoor-artikelen, speciaal >egelegd op teken-, schilder en hobby- rodukten. Deze "markt" kenmerkt zich de laatste jaren door een gigantische roei. Van de Ven is daarin meegegaan in heeft dit segment serieus opgepakt, pe teken- en schilder-artikelen hebben jok een duidelijke plaats in de winkel, lekende namen en merken in het Van le Ven-assortiment zijn o.m. Talens, "'indsor Newton, Farbriano-papier, ?aber-Castell, Caran d'Ache, Pergama- 10 en Fimo-klei. Zowel de beginnende ils de gevorderde schilder/tekenaar is >ij Van de Ven aan het juiste adres. Alle laterialen zijn verkrijgbaar in artist- en itudiekwaliteit en de klanten kunnen er ivendien terecht voor een goed en des- ;undig advies. Cursisten 10% korting Er zijn nogal wat teken- en schilder cursussen in Soest. Alle cursisten krij gen op vertoon van hun inschrijvings- bewijs een korting van 10 procent. Voor Me de verschillende technieken zelf wil ïitproberen heeft Van de Ven ook een flinke collectie boeken ter ondersteu ning. Een van de mooiste schildertechnieken, aquarelleren ("de kunst van kleur en diepte"), staat komende zaterdag bij Van j de Ven in het middelpunt. De bekende ■illustratrice Laura Broos is vanaf 's mor- Igens half tien aanwezig om de bijzon- Ij dere eigenschappen van deze schilder techniek te demonstreren. Ze werkt bij Van de Ven met Artist Water Color van H Windsor Newton. Bijenkorf-beer 'Bob' Laura Broos is o.m. bekend als de ontwerpster van de bekende Bijenkorf- beer "Bob", aanvankelijk als ontwerp voor een kerstkaart. Ze schilderde voor de Bijenkorf ook een aantal aquarellen met jassen van bekende Nederlanders, zoals Tineke de Nooy, Astrid Joosten, Herman van Veen en Imca Marina. In haar "driedimensionale" schilderijen ver werkte ze ook knopen, veters, stukjes stof, speldjes en pailletten. Ze maakte ook naam als ontwerpster van relatie geschenken en prijzen. "Je ziet in mijn schilderijen altijd iets om te glimlachen. Je hoeft niet te raden wat het is, want het zijn de simpele dingen Laura Broos met de modelbeer voor 'Bob', die als Bijenkorf-beer furore heeft gemaakt. die zo aanspreken," aldus Laura Broos. De laatste jaren maakt ze uitsluitend "persoonlijke" schilderijen in opdracht voor bedrijven en particulieren. Aquarellisten (of zij die het willen wor den) zijn zaterdag van harte welkom bij Van de Ven, waar Laura Broos o.a. met Karisma-potloden zal laten zien welke resultaten er mogelijk zijn. Vragen staat vrij. Wie dat wil kan zijn aquarel- probleem (of probleem-aquarel) gerust meenemen. voorgaande model, maar het interieur is beduidend groter, zowel in de lengte als de breedte en de hoogte. Dashboard Klapstuk van het interieur is het dash board. Het buigt zowel om de bestuur der (cockpit-look) als om de bijrijder. Aan het dashboardkastje is het niet af te zien, maar het is uitgevoerd als kreukelzone om bij onverhoopte botsin gen knieletsel te voorkomen. De Beta-motor (in twee versies) is een in eigen huis ontwikkelde en gebouwde Hyundai-motor, een viercylinder zes tienklepper met twee bovenliggende nokkenassen, gericht op grote trek kracht over een groot toerenbereik en snel reagerend op het gaspedaal. Daar naast is hij zuinig met benzine en vol doet zijn emissie aan de zeer strenge ei sen die in Europa pas over een aantal jaren van kracht zullen worden. De nieuwe Lantra heeft verder een uit stekende wegligging, stuurt nauwkeu- ruig, remt zeer effectief en reageert vlot op het gaspedaal. Hij biedt vanachter het stuur een uitnemend uitzicht rondom, heeft een prima ventilatie en verwarming, is comfortabel stil en laat zich uiterst gemakkelijk berijden. Ten slotte is de auto zo veel mogelijk samen gesteld uit recyclebare materialen. Hyundai Excel In de vakpers is de nieuwe Lantra al uit gebreid besproken en geroemd. Bij Autocenter Hans Huigen staat hij als het ware rijklaar, naast bijvoorbeeld de onlangs geïntroduceerde Hyundai Excel, zijn iets kleinere "broertje", waar voor vanaf 1 oktober sensationele prijs- aanbiedingen gelden. De maand okto ber is actiemaand bij Hans Huigen en de Excel - standaard uitgerust met auto maat en stuurbekrachtiging - staat daarin centraal. Ook zijn er bij Hans Huigen nog enkele Lantra's model 1995 in voorraad, die te gen zeer aantrekkelijk prijzen worden aangeboden. En tenslotte mag niet on genoemd blijven dat Hans Huigen voor alle types zeer aantrekkelijke financie ringsmogelijkheden te bieden heeft, met veel extra voordelen. Met ingang van deze week is er op de groenteafdeling van de C1000- Supermarkt op Hartje-Zuid een hoek vrijgemaakt waar produkten worden aangeboden die op zuiver biologische wijze zijn geteeld. Er was reeds langere tijd vraag naar deze gezonde produkten, maar om twee redenen kon er nog niet eerder mee worden gestart. Het eerste probleem, het gebrek aan winkelruimte, is met de grote verbouwing van eind vorig jaar opgelost. Het tweede probleem betrof het vinden van een leverancier die deze gezonde produkten continu en tegen aanvaardbare prijzen kan leveren. On langs zijn er contacten gelegd met de firma EOSTA in Baarn, die op dit ge bied inmiddels een goede reputatie heeft opgebouwd. Zij gaan vanaf deze week de C1000 bevoorraden. Voor wie het nog niet weet volgt hier nog een korte opsomming van de voor delen van biologisch geteelde tuinbouw- produkten. Bij de teelt hiervan is de omvang van de opbrengst niet het aller belangrijkste; er wordt op een ambach telijke wijze geteeld waarbij de bodem niet wordt uitgeput. Dit leidt tot een veel betere en vollere smaak. Voorts worden er geen chemische bestrijding smiddelen toegepast. Meh kan de ap pels dus altijd mét schil opeten. Het assortiment zal voorlopig bestaan uit ondermeer aardappelen, uien, winterpeen, appels, ijsbergsla en water kers. Dij zal echter afhankelijk van het seizoen en de aanvoer kunnen verande ren. De produkties worden alle in een milieuvriendelijke verpakking aangebo den. Dit is nodig om geen verwarring te laten ontstaan bij het zelf afwegen van de groente en tevens wordt de beperkte houdbaarheid van de biologische groente een stuk verbeterd. :"Business class"-vliegen is hoogst aangenaam, maar wel twee keer zo duur. Hyundai brengt alle luxe en comfort van "business class" op de weg in de nieuwe Lantra, die nu voor plezierige prijzen verkrijgbaar is bij Autocenter Hans Huigen, Hyundai-dealer in Soest en Amers foort. De nieuwe Lantra is op twee manieren "business class": vanwege zijn hoge uitrustingsniveau én omdat hij bij uitstek een auto voor zakelijk gebruik is. Za kenmensen die veel kilometers maken eisen een comfortabele en representa tieve auto, maar houden ook de kilometerprijs scherp in de gaten. En wat perfect is voor het bedrijfsleven is dat natuurlijk ook voor particulieren! Het nieuwe model is sterk gewijzigd. Het is progressiever gestyleerd, ruimer, biedt meer technisch raffinement, meer luxe en meer uitrusting. De nieuwe Lantra kost, afhankelijk van het type, nog geen 30.000 gulden tot 40.000 gul den en zit daarmee in het midden van de middenklasse. Qua auto hoort hij echter thuis in het bovensegment. Hij kost minder dan auto's die hetzelfde bieden en biedt meer dan auto's die het zelfde kosten. De carrosserie is vloeiend getekend, met welvende lijnen en zonder overbodige tierelantijnen. De stylering is uiterst modern, karakteristiek en gaat niet ver velen. Een auto om de volgende eeuw mee in te rijden. De veiligheid van de carrosserie spreekt vanzelf: kreukelzo- nes voor en achter absorberen botsings krachten, veiligheidsbalken in de portie ren vangen aanrijdingen op, een sterke kooi voorkomt dat de cabine wordt in gedrukt. Alle typen kunnen tegen een geringe meerprijs worden voorzien van dubbele airbags (full size). Eveneens vanzelfsprekend is de bescherming tegen corrosie. De uitrusting hangt af van de uitvoering en gaat desgewenst bijzonder ver, tot en met elektrische bediening van de ramen en buitenspiegels, centrale deurvergren deling, een glazen schuif/kanteldak met zonneWering, airconditioning, enz. De carrosserie heeft dezelfde maten als het Variatie De kracht van het Middelman Mooi- Festival'95 zat vooral in de variatie. De omstandigheid dat er meer te zien en te beleven was dan louter jasjes, rokken lang en rokken kort, broeken, shawls, truien, baretten en petten, al of niet glanzend of glinsterend, had vele heren doen besluiten hun dames te begelei den. We hebben er zelfs echte opa's goedkeurend zien staan knikken. Wie zich wat minder aangetrokken voelde tot de modeshow kon zijn of haar gang gaan in het woongedeelte, waar een ge heel andere wereld voor je openging. Wie moe was probeerde gewoon even een elektrisch, op afstand bedienbaar gezondheidsbed uit. Achterin, op de parterre, had Jan Sluyter, de kapper, schoonheidsspecialist en parfumeur, een standje ingericht waar je de gemoeds toestand van je haar kon laten vaststel len. Met een piepklein camera'tje dwaalde één van Jan's assistenten door het haar van een vrijwilligster en stelde op die manier vast wat er aan die dos verbeterd zou kunnen worden. De nieuwsgierige omstanders konden de "inkijk"-operatie op een T.V. scherm volgen. Wie er het fijne van wilde we ten, maakte ter plekke een afspraak met Jan Sluyter in Hartje-Zuid. Kortingen Terugdwalend naar de uitgang kon je niet om een nieuwe parfumlijn van Christian Dior heen. Het parfum mei de mooie naam "Dolce Vïta" belooft 'eeu wige vrouwelijkheid'. In flistend geel werd de balie, waar je normaal je meubelzaken afhandelt, over de volle breedte benut om de passant ervan te overtuigen dat een "Dolce Vita vrouw verfijnd, elegant en vol allure is. Dat ze u verleidt met haar glimlach en vrolijke uitstraling. Ze is heel sensueel en einde dat moois te kijken. Het showteam ver dient zonder meer een feestelijke pluim op de hoeden, die in allerlei vormen de ook al mooie hoofden sierden... De honderden bezoekers genoten van een wervelende presentatie van de jong ste modetrends. loos....". Heren: wie thuis bleef heeft veel gemist! Ook de kortingen die u in de vorm van 7 coupons in een smaak vol mapje bij de uitgang kreeg aangebo den. U mag ermee naar de winkels in de Van Weedestraat en in Hartje-Zuid. Een mooi stukje samenwerking overi gens, dat niet alleen om herhaling, maar ook om navolging vraagt. Het is werke lijk mooi geweest. bod: een compleet menu (voorgerecht, hoofdgerecht, nagerecht) voor slechts f 25,- per persoon, op voorwaarde dat er minstens vier personen aan de maaltijd deelnemen. De menukaarten van De Pyramiden gelden ook bij De Driehoek, en an dersom. Men kan in het ene restaurant dus zonder problemen een bestelling uit het andere opgeven en zelf het menu samenstellen. Op een enkele uitzonde ring na komen alle daarvoor in aanmer king. Bij de voorgerechten kan men bijvoor beeld een keuze maken uit soep, salade (o.a. huzaren, tonijn, rauwkost en feta), gebakken champignons met wijn en knoflook of toast met gebakken spekjes, champignons en uien. Bij de hoofdgerechten ken men kiezen uit pizza's en shoarmaschotels, maar ook ribkarbonade, spies satévlees, varkens haasje met champignonroomsaus, Hol landse biefstuk met gebakken uien en champignons, entrecöte van de grill of reepjes gebakken kip in kerrie-room- saus, alles vergezeld van salade en frites. Bij de nagerechten staan tenslotte o.a. de Dame Blanche, vanilleijs met slag room, drie soorten ijs (aardbeien, vanille en chocolade) en cappucino, espresso of koffie op de keuzelijst. Het is zeker vol doende om een smakelijke keus te ma ken, en dat voor de zeer voordelige prijs van 25 gulden (minimaal vier perso nen). Late uurtjes De Driehoek is op doordeweekse dagen (behalve op maandag) geopend van 17.00 uur 's middags tot 01.00 uur 's nachts, vrijdags en zaterdags tot 02.00 uur. Na 23.00 uur is de keuken geslo ten, maar zijn nog wel kleine hapjes ver krijgbaar. De Pyramiden heeft - op veler verzoek - ook de openingstijden ver ruimd. Vanaf dinsdag 3 oktober is het restaurant op gewone dagen (behalve maandag) geopend van 's middags 15.00 uur tot 's avonds 23.00 uur, en op vrijdag en zaterdag tot 02.00 uur. Ook in de late uurtjes is er dus nog gelegen heid voor een smakelijke hap. De Driehoek is telefonisch bereikbaar op nummer (60)22716; de Pyramiden op nummer (60)12222, of fax (60)21860. De komende maand is het extra goed toeven bij de restaurants De Pyramiden en De Driehoek aan de Soesterbergsestraat. Ter gelegen heid van de opening van de Drie hoek, inmiddels al een paar weken geleden, kan er op beide adressen extra voordelig genoten worden van een smakelijke maaltijd. De dames maakten kennis met het nit Vita". parfum van Christian Dior: "Dolce De restaurants aan de Soesterberg sestraat - de Driehoek sinds kort op nummer 20, de Pyramiden al acht jaar op nummer 20 A - vormen de oktober maand een bijzondere twee-eenheid. De Pyramiden voert, zoals bekend, een uit gebreide menukaart met zowel Hol landse als Egyptische specialiteiten en is vooral beroemd om (o.a.) zijn heerlijke pizza's en uiterst smakelijke shoarma- gerechten. De Driehoek, eveneens on der leiding van Mimo Tadros, zet daar een uitstekende Hollandse keuken naast, bij wijze van spreken. Er is dan ook sprake van een volledige "wisselwerking" tussen de beide horeca zaken en tijdens de partymaand oktober kan men in beide restaurants gebruik maken van een uiterst aantrekkelijk aan-

Soester Courant | 1995 | | pagina 9