Treba totaal-installateurs viert nieuwe showroom met aanbiedingen CYB-bank Soest officieel van start "We w Rabobank geeft inzicht in beleggen Diana van Fulpen wint kledingprijs Exclus 1 HANDEL WANDEL Geen financiële steun voor slachtoffers orkaan eilanden St. Joseph heeft oogje op terrein aan Den Blieklaan Bloeme ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? fiuan SOESTER COURANT Alle installatiewerk in één hand PAGINA 10 Natuur O Nabij IYN-wandeling in de Korte Duinen Blommers pleit voor spaarzaamheid Bloemen- Voorlichtingsavond in Darthuizen t paüiggi - /f W< Juiste gewicht hond bij 'Mooi-Festival'95': 950 kilogram Koffie weg bij Spullenhulp Evenmin geld voor bevordering Duitse taal Voor nieuwe sociale huurwoningen Nieuwe zaa De naam van de zaa deel van de lading, de intentie. Valen bloemen- en cadea Koninginnelaan, i vooral blijven verr£ niet alleen op Val zegt Antoinette Doi verse middenstand* Valentijn is niet een d zaak. Integendeel. Dorrestein dagelijks voer van verse bloe maar ook cadeau-J ruimschoots de aandc ingerichte winkel. Haar grootouders kn Kleinegris stelt u de beste ziektekostenverzekering voor die bij u past. Bel voor een gedegen advies voor u en uw gezin: 02155 -13260 Meinegris Assurantiën Bosstraat 12, IH 3766 AG Soest De woningbouwvereniging St. Jo- seph heeft een oogje op het terrein van Van den Brink aan de Den Blieklaan. Daar zou de corporatie graag nieuwe woningen in de so ciale sector willen bouwen. Zoals bekend biedt St. Joseph onder bepaalde voorwaarden een aantal van haar woningen te koop aan de huidige bewoners aan. Het gaat om huizen, waarvoor vorig jaar 736,50 gulden of meer aan huur voor moest worden be- 'VN Eemland, vereniging ter bevordering vin het natuur- en milleubesel. Afdeling van hel landelijk Instituut voor NituufBeechermlngieduealle IVN. Die laatste bron wordt vaak, als illustra tief element bij beschouwingen, weerge geven in statistieken, die ook wel charts worden genoemd. Zo'n 'chart' vertoont pieken en dalen die op hun beurt te ver talen zijn in steunnivo's en weer- standsnivo's. De ontstane koerspatronen geven houvast voor een toekomst voorspelling van het bedrijf. Deze 'tech nische analyse' kan samen met een 'fun damentele analyse', waarbij het bedrijf wordt beoordeeld op rationele omzet- gegevens, groei, historie etc., een aanzet vormen voor conclusies die nodig zijn voor een goed advies om een fonds wel of niet te kopen, maar zijn op zich, vol gens mevrouw Koornwinder, niet vol doende. Eigen methode Mevrouw Koornwinder ontwikkelde naast de bestaande technieken en in valshoeken, aan de hand van studies een eigen - en inmiddels internationaal er kende - methode, de 'KGMN Global Scan', die de belegger nóg meer houvast moet geven. Haar bureau heeft niet voor niets het veelzeggende begrip 'navige ren' in zich. Zonder goede instrumenten is zeilen op woelige baren een hachelijke onderneming. Wat de Rabobank met de advisering aan cliënten wil is, dat de belegger een goede grip krijgt op de fi nanciële markten. Daarbij wordt ge streefd naar heldere scenario's en scherp omlijnde plannen, zodat iedereen, zelfs in crisissituaties, juist weet te handelen. De methode van mevrouw Koornwinder is door het gerenom meerde accountantskantoor Deloitte Touche uitgebreid getest en vergeleek haar prestaties met die van de Morgan Stanley Capital Index (MSCI), de in de financiële wereld toonaangevende wereldindex voor aandelen. Haar baro meter klopte in verschillende tijdsbe stekken in de periode oktober 1992 tot januari 1994 wonderlijk goed... Mevrouw Koornwinder kan u in twee keer drie kwartier uiterst boeiend bezig houden met de uitleg over het hoe en waarom van de 'technische analyse', ui teraard in nauwe samenhang met tal van andere invalshoeken en invloeden, zo als de economische situaties in de we reld. Beleggen is een uitermate boeiende, veelzijdige tak van service verlening door de Rabobank, die de klant goed kan gebruiken voor het vast stellen van zijn of haar toekomst voorzieningen naast allerlei andere rege lingen zoals pensioenen, het aanschaffen van koopsompolissen of het sluiten van levensverzekeringen. Toegangskaarten gratis De beleggingsavond, donderdag 19 ok tober a.s., begint met de ontvangst en een kop koffie om 19.00 uur, waarna mevrouw Koornwinder om 19.30 uur van start gaat. Na drie kwartier volgt een korte pauze. De lezing is om onge veer 21.30 uur afgelopen. Kaarten kun nen gratis worden besteld bij de Rabobank Soest-Baarn onder nummer 035-6096326. U kunt vragen naar de heer Stravers. Treba totaal-installateurs heeft gistermiddag op feestelijke wijze de nieuwe showroom van het pand aan de Laanstraat 23 ingewijd. De "expositieruimte", voor aan de straat, werd officieel geopend door mevrouw Barrink, echtgenote van directeur D. Barrink. De nieuwe showroom, ruim 60 vier kante meter groot, geeft een duidelijk en zeer overzichtelijk beeld van alles wat Treba op het gebied van bijvoorbeeld centrale verwarming "in huis" heeft. Er staan bijvoorbeeld diverse open gewerkte modellen van moderne cv-ke- tels, waarmee de klant zich een goed beeld kan vormen van de nieuwste ont wikkelingen. Treba is o.a. dealer van een aantal bekende cv-merken, zoals Radson, Vaillant, Nefit, Junkers en Daalderop. Ook de allernieuwste ketels, zoals de "EcomLine" - de meest econo mische ketel die er bestaat - is er te zien, of de CombiBoiler, waarin de cv voor het oog helemaal is "gewerkt" en waar mee ca. 2/3 van de capaciteit benut kan worden voor de warmwatervoorziening. "We isoleren steeds beter, dus is er min der warmte nodig voor de cv, maar de mensen worden nu eenmaal wel royaler met warm water," aldus de heer Barrink. Treba heeft op het gebied van de cen trale verwarming alle technische know how in huis - "kennis en kunde", aldus de heer Barrink - en beschikt over alle materialen voor reparatie en onderhoud. Daarnaast is er een breed scala van ra diatoren te zien in diverse modellen, ook "design" of verstopt in minder tra ditionele vormen als spiegels, kapstok ken, trapleuningen en plinten. Treba is bovendien gespecialiseerd in vloer verwarming, luchtverwarming en airco systemen in diverse prijsklassen. Alles in één hand De titel "totaal-installateurs" komt ove rigens niet uit de lucht vallen, want Treba maakt die pretentieuze aandui ding meer dan waar en houdt zich dan ook bezig met méér dan de centrale ver warming alleen. Ook riolering, water, gas, licht en dakbedekking behoren tot de specialiteiten-van-het-huis. "Alles in één hand", zogezegd. De aanwezigheid van een aantal "bouw markten" in de buurt zorgt ervoor dat Treba zich uitstekend kan profileren. "We onderscheiden ons vooral door kwaliteit en extra service," aldus de heer Barrink. "We lossen alle problemen op, van welke aard dan ook, en bieden met onze eigen servicedienst een goed stuk nazorg, maar we hebben géén handeltje voor doe-het-zelvers. We verkopen niet blindelings wat ons het best uitkomt, maar we adviseren goed en zorgen er voor dat de mensen iets krijgen waar ze wat aan hebben. Maar prijs is prijs, en kwaliteit hééft z'n prijs nu eenmaal. We Zondagmiddag 8 oktober wordt in Soest een natuurwandeling gehouden in het stuifduinen en bosgebied de Korte Duinen. Gidsen van IVN-Eemland staan om 14.00 uur bij het restaurant 'De Korte Duinen' naast Avia, aan de Birkstraat, bereikbaar met CN-lijn 70. Vanaf dit restaurant lopen we door het vlakke land van de Eemvallei naar de voet van de Utrechtse Heuvelrug. Die is ruim honderdduizend jaar geleden ont staan in de voorlaatste Ustijd. Door enorme gletschers die vanuit het Noor den kwamen aanschuiven werd het zand opgestuwd tot de heuvels die we nu kennen. Veel later - enkele duizenden jaren ge leden - begon de mens het landschap te veranderen. Door ontbossing en uitput ting van de bodem ontstonden stuifzan den met duinen en valleien. Om onder- stuiven van akkers tegen te gaan legde de mens vervolgens beplante wallen Hef is voor veel mensen nog steeds ver weg: beleggen. Meer dan nodig wordt die activiteit nogal snel aan 'speculeren' gekoppeld. Je kunt je geld ermee verliezen en daar heeft de spaarzame, behoudende Neder lander niet zomaar oren naar. De gedachte is niet terecht. Beleggen is wel degelijk een solide manier van met je geld omgaan. Je hebt inzicht nodig, je moet wéten, het lukt, vooral in het begin, meestal niet zonder de hulp van een goede advi seur. De beleggingsdeskundigen van de Rabobank organiseren een voorlich tingsavond, waarbij mevrouw H.M.C. Koornwinder is uitgenodigd. Zij heeft vooral haar sporen verdiend in de finan ciële wereld met als huzaren-stukjes het voorspellen van de "oktober '87-crash" en de Japanse daling in 1990. In tal van publicaties van haar hand legt zij glas helder uit hoe tot een zo verantwoord mogelijk eindoordeel te komen bij de koop van fondsen. Zij wordt beschouwd als pionier op de internationale electronic "Super Highway". Donderdag 19 oktober a.s. komt ze een aantal ba sis-technieken van haar, vaak ook spraakmakende, beleggingswetenschap pen in Restaurant Darthuizen uit de doeken doen. Sinds de vorig jaar tot stand gekomen fusie van de Rabobanken Soest en Baam is er vooral op het gebied van beleggen veel gedaan om de advisering aan zowel bedrijven als particulieren te intensiveren. De afdeling, bestaande uit twee deskundigen, koos domicili in het voormalige hoofdkantoor in Baarn en de heren Krom en Geersinga zetelen er in de ruime, voormalige directiekamer op de eerste verdieping. Aan de wand hangen drie klokken zodat je in één oogopslag kunt waarnemen hoe laat het overal op de wereld is. De heer P.W. Krom heeft ruim acht jaar gewerkt bij de Optiebeurs als "Market- maker", hetgeen zoveel wil zeggen dat hij zelfstandig handelde in opties. Hij verkoos een functie bij de Rabobank Soest boven een toekomst bij de Optie- beurs omdat de rechtstreekse advisering aan cliënten hem meer aansprak dan de steeds verder voortschrijdende automa tisering in de beurswereld. De mense lijke kontakten verdwijnen meer en meer, de overal flakkerende computer schermen beheersen de werkomgeving en verdringen de zo enerverende sfeer die wereldwijd onder de uitdagende hectiek van de geldwereld ligt. Zijn collega D. Geersinga kent die om geving als geen ander. Hij kan terugzien op een lange periode als zelfstandig dealer bij Rabobank Nederland. Geersinga was één van die mensen die V '6, V, u regelmatig op uw tv-scherm met zo'n batterij telefoons om zich heen net zo makkelijk met Tokio ziet onderhandelen als met zijn secretaresse in de kamer er naast, De beide heren weten alles van geld, koersen en effecten en de daarmee verbonden technieken zonder welke je onmogelijk tot een verantwoorde beleggingsstrategie kunt geraken. Voorlichting PieteT Krom staat pal voor een goede voorlichting. Hij is ervan overtuigd dat veel meer particulieren dan nu de beleggingsweg op zouden gaan als ze er meer van zouden weten. Als optie-spe cialist weet Krom maar al te goed hoe moeilijk het vaak is om helder uit te leg gen hoe de beleggingsvorken aan de steel steken. Om dat goed duidelijk te maken heb je niet alleen deskundigen nodig op het gebied van het beleggen zelf, maar moet je op zoek gaan naar mensen met een groot gevoel voor com municatie. Die weten op welke manier zij in dit geval de particuliere bankclient kunnen begeleiden op het traject waar de ingewikkelde analyses plaatsvinden. Hij vond die in de persoon van me vrouw H.M.C. Koornwinder, die niet alleen regelmatig publiceert in tal van binnen- en buitenlandse financiële vak bladen, maar ook veel ervaring heeft in het houden van lezingen en het leiding geven aan semniars en workshops. Zij heeft een onafhankelijk financieel-eco- nomisch onderzoek- en adviesbureau onder de naam 'Koornwinder Global Market Navigation". Mevrouw Koorn winder kreeg veel publieke bekendheid door haar optreden in het televisiepro gramma Anno Joosten. De Rabobank, die heeft besloten een serie voorlich- t geven overigens drie jaar garantie op alles wat we nieuw plaatsen." Aanbiedingen De officiële ingebruikneming van de nieuwe showroom wordt bij Treba ge vierd met een aantal uiterst aantrekke lijke aanbiedingen. Zo zijn er diverse acties op het gebied van sanitair (de hele maand oktober 20 procent korting) en de decoratieve radiatoren, worden bij aankoop van een nieuwe ketel of cv-in- stallatie gratis klokthermostaten gele verd of kan de klant profiteren van een forse inruilpremie voor de oude ketel. Bij aankoop van badmeubelen geeft Treba deze maand maar liefst 25 pro cent korting. Treba beschikt verder over een unieke servicedienst, die in de maanden met een "r" gedurende 24 uur per etmaal paraat is voor noodgevallen, met twee volledig uitgeruste servicewagens die via de autotelefoon snel ingezet kunnen worden. De totaal-installateurs maken daarmee hun belofte voor extra service en nazorg meer dan waar. Wie zich wil overtuigen van alles wat Treba aan apparatuur, materiaal en dienstverlening in huis heeft, moet de zer dagen beslist een kijkje gaan nemen in de nieuwe showroom aan de Laan straat 23. tingsavonden op het gebied van beleg gen te organiseren, is verheugd dat me vrouw Koornwinder de eerste van die serie avonden voor haar rekening wilde nemen. Analysetechnieken Het hoeft nauwelijlcs betoog dat wie zich met beleggen wil gaan bezig houden, op zijn minst bescheiden vermogend moet zijn. De beleggingswereld is er bepaald niet alleen voor de rijken onder ons. Wie spaarsaldo's boven de vijftig duizend als de zijne mag beschouwen, doet er zeker verstandig aan zijn of haar licht bij de Rabobank in Darthuizen op te komen steken. Beleggen is, zeker als het om aandelen gaat, speculatiever dan sparen. Maar, en dat wordt vaak verge ten, er zijn zo ontzettend veel wegen die minstens zoveel zekerheid geven als menige spaarvorm en die beleggen tot een goede solide financiële activiteit maken. Waar het bij mevrouw Koornwinder de eerste Rabobank-avond zeker ook om zal gaan, is de zogeheten 'technische analyse'. Alvorens tot de aanschaf van een 'fonds' over te gaan is uitgebreide informatie over de onderneming die bij het aandeel, het certificaat of de obligatie hoort, onontbeerlijk. Het kan onder meer door het lezen van jaarver slagen, het volgen van financiële pers berichten en het in de gaten houden van het koersverloop over enige periode. i Diana van Fulpen uit Soest mag voor vijfhonderd gulden aan kle ding uitzoeken in Mikimo of Midds (ForYou)aande Van Weedestraat. Zij heeft namelijk de prijsvraag van het 'Mooi-Festival'9 5gewonnen. Het festival werd anderhalve week ge leden gehouden bij Middelman Woon- centrum aan de Birkstraat. Van Fulpen was één van de vijfhonderd bezoekers die bij de ingang het gewicht van een metershoge Salty Dog-hond probeerden te raden. Het juiste gewicht was 950 ki logram. Naast Van Fulpen waren er nog twee deelnemers die het goede antwoord ga ven. Zoals van te voren was aangekon digd, werd uit de juiste inzenders één winnaar getrokken. De gelukkige werd Van Fulpen. Zij kreeg maandagmiddag een certificaat uitgereikt door Carolien Sukel die bij Midds (For You) werkt. De prijswinnares mag nu voor een totale Onbekende daders hebben vorige week ingebroken in het kringloopcentrum Spullenhulp aan de Schans. Het hele pand werd doorzocht, maar de mede werkers misten alleen vier pakken kof fie uit de keuken. i waarde van vijfhonderd gulden aan Salty Dog-kleding gratis mee naar huis nemen. Ze kan kiezen uit kleding van Mikimo of Midds (for You). Carolien Sukel van Midds (For You) overhandigde het certificaat aan prijs winnares Diana van Fulpen uit Soest. Foto: Goos van der Wilt. Van de bankrekening van de ge meente Soest zal geen geld worden afgeschreven ten gunste van de Stichting Hulp Orkaanslachtoffers Bovenwindse Eilanden. Als de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) een positief advies uitbrengt, verandert het college mis schien van gedachten. Maar voorlopig is het verzoek van de gevolmachtigde mi nister van de Nederlandse Antillen niet gehonoreerd. Die had de gemeente di rect per brief benaderd voor hulp aan de slachtoffers van de orkaan die vorige maand huishield op met name Sint Maarten. Het college huldigt het standpunt dat het alleen bijdragen verstrekt aan acti viteiten van de Derde Wereldgroep Soest, al werd daar enkele jaren geleden een uitzondering op gemaakt voor een actie voor voormalig Joegoslavië. Evenmin is het dagelijks bestuur van de gemeente bereid geld uit te trekken voor de Stichting ter bevordering van de Duitse taal in Nederland. Van die orga nisatie was een verzoek binnengekomen voor een jaarlijkse donatie van 750 gul den of een éénmalige bijdrage van 1,500 gulden. De Stichting refereerde daarbij aan de band met Soest Duitsland. Het geld zou in mindering moeten wor den gebracht van het budget voor de sportuitwisseling met Soest Duitsland en daar wordt in het kader van het kern- beleid beleid al aan geknibbeld kern taken. Bovendien is het de vraag of het wel zinvol is om geld uit te geven aan de bevordering van de Duitse taal in Ne derland. In zijn advies aan het college schrijft ambtenaar J. van Tol niet onte recht: "De communicatie met onze Duitse vrienden wordt niet belemmerd door taalproblemen." "In principe is alles v staat te koop." D Jongerius, met zijn naar van Mileto Meu aan de Koninginnela donderdag geopend. De nadruk bij Mileto meubelen. In de showr tien verschillende bank: andere modellen zijn gaat voornamelijk om Nederlandse makelij. de winkel plaats aan terfields en leren model hebben echter wel ee garantievoering. "Moch Een blik in de nieuwe showroom van Treba aan de Laanstraat. Wij maken zo een tocht door heel ver schillende landschappen, die elkaar ver rassend snel afwisselen. Vooral de scherpe afscheiding van weiland en dui nen van de Utrechtse Heuvelrug is hier opvallend. We zullen zien hoe de natuur zich op ieder stukje grond aanpast aan de omstandigheden en zich zelfs daar, waar die omstandigheden zeer moeilijk zijn weet te handhaven. In deze tijd van het jaar kunnen we bij gunstige weersomstandigheden insek- ten, maar vooral ook paddestoelen ver wachten. Bomen en struiken dragen weer vruchten. Zo zien we de eikels en de beukenootjes verschijnen en natuur lijk de denneappels. Aan de struiken ritten bessen in allerlei kleuren. Vruch ten die voor de dieren als voedsel kun nen dienen en die ze zo door de winter heen helpen. Ook is de herfst de tijd van de verkleurende blaadjes aan de bomen, die zich voorbereiden op een periode waarin alles op een laag pitje komt te staan. Tegelijkertijd rijn de bladknoppen alweer aanwezig, waaruit in het voorjaar de nieuwe blaadjès tevoorschijn komen. Zo is de herfst een periode van voorbe reiding, niet alleen op de winter, maar ook een beetje op het voorjaar. Infor matie: tel. 6014410. Met het - in de gestadig neer stromende regen - ontrollen van de vlag van de bank heeft wethouder Neks Blommers (Financiën en Eco nomische Zaken) zaterdagmorgen het nieuwe kantoor van de CVB- bank in Soest geopend. De bank is gevestigd aan de Gerrit van der Veenstraat 99, ten huize van CVB- agent P. de Jong. De heer De Jong is al in het voorjaar met zijn werk begonnen, maar de offi ciële opening wachtte tot de landelijke viering van het 75-jarig bestaan van de bank, die zaterdag bij alle vestigingen met een "open huis" werd gevierd. Mar- keting-manager H. Wichers schetste, sprekend namens de moeder-organisa tie, in het kort de geschiedenis van de bank, die volgens hem rijn wortels had in de arbeidersbeweging - om de spaar zin der arbeiders te stimuleren - en ont staan was in cafés en parochiehuizen. Sinds 1992 maakt de CVB-bank deel uit van de SNS-organisatie. De historie van de bank gaat in Soest terug tot 1925 en sinds het afgelopen voorjaar wordt de traditie dus voortgezet door de fami lie De Jong. Wichers had er alle vertrou wen in dat de heer en mevrouw De Jong er een "stevige" bank van zouden ma ken. Wethouder Neks Blommers maakte dui- delijk dat ze als hoedster van de ge meentelijke financiën veel waarde hechtte aan spaarzame burgers. Ze was daarom blij dat de CVB-bank, die het sparen hoog in het vaandel heeft, weer "terug" was in Soest. Met een verwijzing naar de neergutsende regen - reden waarom de openingstoespraakjes uitein delijk maar binnen plaatsvonden - sprak V.l.n.r. de heer Wichers, wethouder Blommers en de heer en mevrouw De Jong. Foto: Goos van der Wilt. ze de hoop uit dat de bank geen wissel vallige, maar een zonnige toekomst be schoren zou rijn. Om het vertrouwen van het gemeente bestuur te illustreren overhandigde ze de heer De Jong een stropdas met het gemeentewapen van Soest, wat volgens Blommers ongeveer hetzelfde was als de goedkeuring door de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen. De wethou der trotseerde tenslotte toch nog even de elementen om de vlag van de bank, die boven de deur was aangebracht, op plechtige wijze te ontrollen. taald. De verkoopprijs bedraagt 85 pro cent van de taxatiewaarde. Met de op brengst van die verkoop wil St. Joseph goedkopere huurwoningen bouwen. Tijdens het reguliere overleg met de ge meente heeft St. Joseph laten weten dat ze te zijner tijd graag in aanmerking komt voor het terrein van Van den Brink in Klein Engendaal. Volgens het college kan daarover nog geen beslissing worden genomen, om de doodeenvou dige reden dat de betreffende locatie nog niet beschikbaar is. Mevrouw Herma Koornwinder, samen met de voorzitter van de Amsterdamse Effectenbeurs, de heer Boudewijn Baron van Ittersum, die het eerste exemplaar van het rapport van het Accountants kantoor Deloitte Touche ontving. Koningiiwelaa

Soester Courant | 1995 | | pagina 10