Huis verkopen... wij taxeren gratis. Van Breukelen Vast-goed 1 handel Wandel i opruimings 4-daagse! Jonge vakman nieuw gezicht bij Ambachtelijke Schoenmakerij 25?° !,We willen vooral blijven verrassen" Exclusiviteit bij Mileto Meubelen GROOTSCHEEPSE léééééégü! Open huis bij A. van Pijpen uitvaartverzorging in Baarn Stichting en vereniging Soest-Kozle gaan samen Geen vergunning voor opslag van vuurwerk in containers Otto's Wijnhandel voortgezet door Ben Rademaker KORTE DUINEN Bloemen <22 Cadeau Boutique SOESTER COURANT PAGINA 11 ZEER AANTREKKELIJKE KORTINGEN Woensdag 11 oktober: 25% korting Donderdag 12 oktober: 30% korting Vrijdag 13 oktober: 35% korting Zaterdag 14 oktober: 40% korting v a 269,00* va 165,00* kantoorefficiency BUSINESS-CENTER Op zaterdag 14 oktober vanaf 10.00 uur Met ingang van 1 januari 1996 Geytenbeek krijgt plaats vóór pand van Albert Heijn Westeneng 'Soms gaat een schoen mee naar huis' Heerlijk! Verse Zeeuwse mosselen Bijeenkomst voor 'onderneemsters' Inbreker steelt geld uit woningen loemen- en cadeauboetiek Valentijn fleurt Koninginnelaan op Koninginnelaan 40, Soest Tel. 035 - 601 79 62 Nieuwe zaak aan de Koninginnelaan in Soest vooral "In principe is alles wat in de winkel staat te koop." Dat zegt M.A. Jongerius, met zijn moeder eige naar van Mileto Meubelen. De zaak aan de Koninginnelaan is afgelopen donderdag geopend. De nadruk bij Mileto ligt uiteraard op meubelen. In de showroom staan veer tien verschillende bankstellen, maar ook andere modellen zijn verkrijgbaar. Het gaat voornamelijk om produkten van Nederlandse makelij. Daarnaast biedt de winkel plaats aan Engelse Ches terfields en leren modellen uit Italië. Die hebben echter wel een Nederlandse garantievoering. "Mocht er iets mee aan de hand zijn, dan hebben de mensen hun bankstel binnen een week terug. Ze worden, indien noodzakelijk, in Neder land gerepareerd," aldus Jongerius. Mileto is niet alleen gevarieerd in het aanbod, ook qua prijsstelling is er voor elk wat wils. Van modern tot klassiek, van goedkoop tot iets duurder. Maar niet te duur, is het motto in de zaak. "We willen niet het imago hebben van een meubelhal, maar naar buiten treden als een klein beetje exclusief tegen korte prijzen. Hier staat bijvoorbeeld een bankstel met een grenen ombouw voor slechts 1.395 gulden." Bij wijze van openingsaanbieding krijgt elke klant, die een bankstel aanschaft bij M.A. Jongerius van Mileta Meubelen. Mileto, een gratis massief, grenen salon tafel mee naar huis. Bovendien brengt Mileto voor de aflevering van de meu belen geen kosten in rekening. Behalve voor meubelen kan men bij Mileto terecht voor luxe woonac cessoires. Daarbij kan worden gedacht aan exclusieve lampen, ingelijste schil derijen, grenen kasten en spiegels. Om de zoveel tijd zullen de bezoekers door Mileto met andere aanbiedingen worden geconfronteerd Wat hetzelfde blijft, is dat de koffie altijd klaar staat. Kantoorefficiency Van de Ven vernieuwt zijn totale showroom- kollektie aan de Nijverheidsweg 24 A, op het Industrieterrein in Soest. De nieuwe meubelkollektie komt eraan. Daarom moet de showroom aan de Nijverheidsweg zo snel mogelijk op alle kopieermachines, telefaxen, burolampen, stoelen, kasten, buro's en nog veel meer, meer, meer, meer op alle showroom meubelen Enkele prijsvoorbeelden: Tweedeurs kasten 1.80 mtr. hoog Buro's 1.60 x 80, 2 laden blokken va. 499,00* Tafels 1.40 x 80 Nijverheidsweg 24 - 3762 ER Soest Tel: 035 60 10115 - Fax: 035 60 22022 Openingstijden van 8.00 tot 17.00 uur. Prijzen excl. 17,5% btw. Mogelijk lichte lakschade. Uitvaartverzorging A. van Pijpen uit Baarn houdt op zaterdag 14 ok tober open huis. Voor die gelegen heid is uitvaartcentrum De Ark aan de Reigerstraat van 10.00 tot 16.00 uur geopend. Vertegenwoordigers van een aantal be drijven en instellingen zijn op 14 okto ber aanwezig om de bezoekers van in formatie te voorzien. Zo zal de beheer der van de Nieuwe Algemene Begraaf plaats in Baarn inlichtingen verstrekken over de huur van een graf en over herbegraving. Ook over een graf- nummer van een familielid, die bijvoor- beeld twintig jaar geleden is overleden, kan hij informatie geven. A. van Pijpen heeft tevens een bloemist uitgenodigd die de mogelijkheden van grafetukken uit de doeken zal doen. Een medewerker van de Baarnsche Steen houwerij doet hetzelfde voor wat betreft steenhouwen. Een notaris verstrekt gra tis adviezen en de eigenaar van het cre matorium 'Den en Rust' hoopt bij de mensen eventuele vreemde ideeën over crematie weg te nemen. Verder zijn er medewerkers present van het Steunpunt Rouwverwerking en een verpleegkun dige die vertelt over de laatste verzor ging van een overledene. Ook wordt een videofilm vertoond over begraven en cremeren. Hiervoor garant staat de verzekeringsmaatschappij UBO/Reposa, die gespecialiseerd is in het verzekeren van uitvaarten. Kortom, bij A. van Pijpen is op zaterdag 14 oktober alle denkbare informatie te verkrijgen over uitvaartverzorging. Het open huis wordt gehouden in verband met het tien-jarig bestaan van uitvaart centrum De Ark aan de Reigerstraat. Het voormalige kerkgebouw werd in 1985 overgenomen door Van Pijpen. Uitvaartverzorging A. van Pijpen is ge vestigd aan de Lepelaarstraat 45 in Baarn en telefonisch bereikbaar via de nümmers 02154-14433 of 02154- 14635. Na 10 oktober zijn de nummers: (035) 5414433 en (035) 5414635. De ledenvergadering van de Ver eniging Soest-Kedzierzyn/Ko Ie heeft ingestemd met het samen gaan met de gelijknamige stich ting jumelage. Het stichtings bestuur had al eerder ingestemd met het plap. Per 1 januari 1996 fuseren de twee organisaties. De nieuwe instelling krijgt een verenigingsvorm. Begin volgend jaar moet tijdens een alge mene ledenvergadering een nieuw bestuur worden gekozen. Voor die tijd zal een werkgroep, bestaande uit bestuursleden van de huidige vereni ging en de stichting, het samengaan voorbereiden. Vanaf nu zullen alle activiteiten van zowel de vereniging als de stichting zoveel mogelijk worden gecoördi neerd. Vanaf 1 januari is er nog maar één vereniging in Soest die hulpacties op touw gaat zetten voor de bevol king van Kedzierzyn/Kozle, de Poolse zusterstad van Soest. Tabakorie De Beer mag geen vuur werk verkopen vanuit twee contai ners achter de zaak. De midden stander kan niet op de medewer king van het college rekenen. Als de plannen van projectontwik kelaar E.A. van den Hengel door gaan, zal Bloemsierkuhst Geyten beek niet in, maar vóór het nieuwe pand van Albert Heijn worden ge vestigd. Dat heeft Bob van de Veen van de bloemenzaak aan de Burgemeester Grothestraat meegedeeld. Zoals deze krant vorige week meldde, heeft Van den Veen overeenstemming bereikt met Van den Hengel die op zijn beurt de onderhandelingen is gestart met Albert Heijn over de bouw van een nieuwe su permarkt. Als de partijen een akkoord bereiken, zal de grote vestiging van AH op het terrein van Bloemsierkunst Geytenbeek worden gevestigd. Daarnaast (achter Beversstein) is dan ruimte voor tenmin ste tachtig parkeerplaatsen. De heer en mevrouw Rademaker, bekend van Drankenspeciaalzaak Ben Rademaker aan de Laanstraat, gaan de activiteiten van de heer Van Leeuwen in Otto's Wijnhandel voortzetten. In de winkel aan de Tamboerijn in Soest treft men onverminderd een uitgebreid assortiment dranken aan. Men zal er op deskundige wijze geïnformeerd worden over het uitgebreide assortiment binnen landse en buitenlandse gedistilleerde UURWERKMAKERIJ feAv Wegens aktiviteiten in Roemenië gesloten r van 9 t/m 21 oktober. Den Blieklaan 48 - Soest - 035 - 601 17 66 dranken, diverse biersoorten en een uit gelezen collectie wijnen. De wijnen ko men uiteraard voor een groot deel uit het populaire wijnland Frankrijk, maar ook de minder bekende landen als Zuid-Afrika, Chili, Argentinië, Austra lië en Californië zijn met hun wijnen vertegenwoordigd. Uniek in het assortiment zijn de liter flessen huiswijn. Deze populaire wijnen, die de traditionele tapwijnen vervangen, zijn aantrekkelijk geprijsd en bovendien milieuvriendelijk verpakt. Er zit name lijk statiegeld op de flessen. Een speciale service die geboden wordt door Ben Rademaker is het thuis bezorgen van de bestellingen die men telefonisch door kan geven (tel. 6031557) of gewoon in de winkel plaatst. Ten slotte zijn cadeau-suggesties van Ben Rademaker zeer origineel en prettig geprijsd! De Ambachtelijke Schoenmakerij oest heeft een nieuw gezicht. De vakbekwame Bert Vooren (26) heeft sinds kort de leiding over de schoenmakerij, die ruim anderhalf jaar op Koninginnelaan 42 in Soest is gevestigd. Met zijn komst waait een frisse wind over de leest, die de klant niet alleen in de kwaliteit van de afwerking ten goede komt. Ook aan de prijzen heeft hij gesleuteld. De jonge Hilversummer is enthousiast en ambitieus. "Het moet perfect zijn," is zijn motto. De Ambachtelijke Schoen makerij Soest richt zich vanaf nu geheel op het vakkundig herstellen van schoei sel. Dit gebeurt 'ouderwets goed' en volgens afspraak. Hoelang een schoen onder het mes moet, hangt af van het probleem. "Soms kunnen mensen erop wachten, andere schoenen vragen wat meer rust en aandacht. Wil een klant zijn schoen graag afgelapt hebben, een techniek waarbij het leer door de zool wordt gestikt, dan neem ik hem mee en doe ik dat lekker rustig thuis. Ik noteer altijd het telefoonnummer' van de klan ten. Mocht ik meer tijd nodig hebben, dan bel ik even. Zo komt iemand nooit voor niets," benadrukt Vooren. Waar hij geen concessies doet in de kwaliteit van zijn werk en de klantvriendelijkheid, schrapte hij wel direct in de prijslijst. "De prijzen die voorheen werden gere kend lagen eigenlijk te hoog, dus die heb ik verlaagd," verklaart Vooren de klantvriendelijke actie. De telg van een bekende schoenlappers familie - vader Cor Vooren is in de re gio op zijn zachtst gezegd geen onbe kende in deze branche - volgde zijn op leiding aan de Vakschool voor Schoenmakerij in Rotterdam en Den Bosch. Praktijkervaring deed hij op bij Kars in Baarn, waar hij negen jaar werkte. De overstap naar Soest riet hij vooral als een uitdaging. "Het is fantas1 tisch om nu alles zelf te doen. Inkoop, verkoop, reparatie, alles valt nu onder mijn verantwoordelijkheid." Een aantal dagen per week wordt Vooren in de zaak bijgestaan door André Hissink. De klant kan bij de Ambachtelijke Schoenmakerij Soest terecht voor regu liere reparaties en orthopedische aan passingen, zoals het verhogen van een hak of zool en het plaatsen van een bals tuk of afwikkelbalkje. Trots is Vooren op de certificaten van merkschoenfabri- kanten Van Bommel, Van Lier en Avang, die binnfenkort de muur zullen sieren. "We krijgen de beschikking over de originele materialen om merk- schoenen te repareren," legt hij uit. "Van Bommels worden hersteld op dezelfde Bert Vooren (r.) en André Hissink. manier als ze gemaakt rijn. Het rijn ook na de reparatie nog echte Van Bom mels." Vooren is druk bezig de zaak uit te breiden met passende accessoires in leer, zoals riemèn en tassen. Vanzelf sprekend is het assortiment leer- verzorgingsprodukten optimaal. De Ambachtelijke Schoenmakerij Soest is zes dagen per week geopend, ook tij dens het lunchuur en op koopavond. Parkeergelegenheid is volop aanwezig. Voor meer informatie: Ambachtelijke Schoenmakerij Soest, tel. 6023399. De opslag en verkoop van vuurwerk vanuit de containers is volgens b en w in strijd met het winkelbeleid en zou een precendent scheppen voor andere mid denstanders. Het college is bang dat, als het een vergunning zou afgeven, ook andere middenstanders vuurwerk in een container willen opslaan om het vandaaruit te verkopen. De Beer wilde de containers van 26 de cember tot en met 2 januari achter rijn tabakorie aan de Tamboerijn plaatsen. Tegenover de gemeente had hij ver klaard dat hij er een hek omheen zou plaatsen, zodat onbevoegden er niet bij zouden kunnen komen. Niettemin vreest de politie dat de con tainers'een dusdanige aantrekkings kracht op jongeren uit zullen oefenen, dat de openbare orde in het geding komt. met frites, diverse sausjes en stokbrood Reserveren gewenst. RESTAURANT DE Birkstraat 108 - Soest Telefoon 035 - 601 37 20 Telefax 035-60176 27 Het Platform Vrouwelijke Ondernemers regio Eemland organiseert op woensdagavond 18 oktober een informatiebijeenkomst in de T\ilip Inn te Amersfoort, waar zij praktische kennis kunnen opdoen, in informele sfeer kontakten leggen en ervaringen uitwis selen. Er rijn drie workshops ("Presen teren", "Marketing en acquisitie" en "Ju ridische en fiscale aspecten van de mee werkende partner"), die verzorgd woren door deskundigen. De bijeenkomst wordt ingeleid door mevrouw C.A. Geerts-van Veen, "Zakenvrouw van het jaar 1989". Een aanmeldingsformulier is aan te vra gen bij het Platform Vrouwelijke Onder nemers, Kamer van Koophandel Amersfoort, tel. 033-4612964, fax 033- 4611143 (mevr. H. Donninger). Kosten: f 40,-. Vermoedelijk dezelfde dader is verant woordelijk geweest voor inbraken in een woning aan de Vredehofstraat en de Congegratie van Zusters Augustinessen. In het eerste geval nam hij 640 gulden mee, dat toebehoort aan een 86-jarige vrouw uit Soest. Aan de Noorderweg maakte hij 250 gulden buit. Hij stal dat bedrag uit de kamer van twee zusters. Zij hebben de politie een signalement van de inbreker kunnen geven. cern- i ouder uw De ir Wilt. svissel- ist be- eente- 5 ze de et het olgens lals de ie Ver- ethou- ven de ik, die ht, op 5 pro- Ie op- oseph en. de ge en dat ïrking n den ns het ilissing ;nvou- ocatie naam van de zaak dekt een groot van de lading, of liever gezegd intentie. Valentijn, de nieuwe en cadeauboetiek aan de wil de mensen ilijven verrassen, maar dan alleen op Valentijnsdag. Dat zegt Antoinette Dorrestein, de kers verse middenstander in 't Hart. Valentijn is niet een doorsnee bloemen zaak. Integendeel. Weliswaar zorgt Dorrestein dagelijks zelf voor de aan voer van verse bloemen en planten, maar ook cadeau-artikelen krijgen ruimschoots de aandacht in de sfeervol ingerichte winkel. Haar grootouders knipten twee weken geleden de 'navelstreng' van Valentijn door, inmiddels hebben velen de weg naar de boetiek gevonden. De bewoners van 't Hart hebben er een buurtwinkel bij, waarin ze zich thuisvoelen. "Het fleurt de buurt op. De mensen rijn echt blij. Dat merk je aan hun reacties. Toen we hier in de zomer aan het werk waren, kwamen mensen al vragen wat voor soort winkel er zou komen. Er is nu meer leven in de straat, zeker ook voor bejaarde Soesters. Zij hebben weer een loopje, ook al komen ze soms alleen maar kijken," vertelt Dorrestein over haar ervaringen tot nu toe. Ontwikkeling Haar keuze om ook goedkopere en luxere cadeau-artikelen te verkopen, is Koninginnelaan 24a - Soest - Tel/fax 035 - 602 46 57 Antoinette Dorrestein wordt geflan keerd door haar grootouders die Valen tijn openden. ingegeven door een maatschappelijke ontwikkeling. "Vroeger kochten de mensen alleen maar bloemen. Tegen woordig rijn ze veel meer met de inrich ting van hun huis bezig. Daarom hebben we ook cadeaus voor het interieur in huis," aldus Antoinette Dorrestein die met iedereen rekening wil houden. Daarom zijn er presentjes voor minder dan een tientje verkrijgbaar, maar ook luxere artikelen. "Er rijn mensen die voor bloemen ko men, maar dan toch een cadeau kiezen. En andersom, als ze het echt niet meer weten, kunnen ze toch een bloemetje kopen. Als mensen iets willen, wat we op dat moment niet hebben, nemen we het daarna gewoon voor ze mee. We bezorgen zowel de bloemen als de ca deaus thuis. Iedereen kan hier zijn wen sen neerleggen. We krijgen tot nu toe leuke reacties, maar als er iets niet goed is, moeten ze dat ook gewoon tegen ons zeggen." Dorrestein wil steeds met andere artike len op de proppen komen. In de kerst periode krijgen de bloemen in kwanti tatieve zin wellicht minder aandacht en zal Valentijn vooral speciale cadeaus in de kerstsfeer brengen. Zo zal Dorrestein zich elke keer aanpassen aan de tijd van het jaar en blijft een bezoek aan Valentijn elke keer een verrassing. En dat is nu net de bedoeling.

Soester Courant | 1995 | | pagina 11