'A- Hoogste punt aan Gallenkamp Pelsweg nieuws /Tl Familie [VARiAl Boeken- en platenmarkt van Amnesty International Soest Toneelspelen bij Boemerang GROENEVELD ~D Waterput reden voor rondedans Gastouderburo Soest 12Vi jaar '\yjjike] SLAS en Soest Rinke Tolman- Klant- Het organiseren prijsvraag WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT PAGINA12 WOENSDAG 4 i Acht huizen voor ouderen en twee grotere woningen Op zaterdag 7 oktober Kleuters, kinderen, tieners en volwassenen Kabouters en trollen in 'De Bereklauw' I 'Woord en beeld' in NPB-kerk Baarn Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Kinderparadijs De Vrije Teugel ANl Voetpadendag: wandelen in Soest NNereldM/inkel Hulp die echt helpt Avond voor vrouwen in 'In de Ruimte' Cursus Pools 1 Feestdag met mini-symposium Warm onthai Thema: 'In de taal van Lezing over aarde-bewustzijn wnl\ het landschap' Geslaagde act Vijf maanden na de bouwstart en drie maanden voor de oplevering is het hoogste punt bereikt op de bouwplaats aan de Gallenkamp Pelsweg. Daar worden tien wonin gen neergezet door bouw- en exploitatiemaatschappij Aanko Huizen. Het betreft acht huizen voor ouderen en twee grotere woningen. Op dit moment zijn er vijf, respectievelijk één verkocht. De toekomstige bewoners kwamen vrijdagmiddag een kijkje nemen in ver band met de mijlpaal, kregen een bos bloemen en konden alvast nader kennis maken met elkaar. Dat laatste is één van de voordelen voor de oudere bewoners. Zij krijgen niet al leen huisvesting in de buurt van winkel centrum Hartje-Zuid, maar houden aan elkaar sociale contacten over. Volgens adjunct-directeur F. de Groot van Aanko Huizen zijn de woningen voor ouderen aangepast op onder meer de toegankelijkheid voor rolstoelers. Ook binnen is er, waar nodig, rekening gehouden met speciale wensen. Daar naast krijgen alle huishoudens een par keerplaats voor de deur. Het project is van ontwerp-plan tot ver koop in handen van Aanko Huizen. Het bedrijf, waarvan de Soester Klaas Kooy directeur is, heeft wel het Soester Op zaterdag 7 oktober houdt Am nesty International/Soest vanaf 10.00 uur een grote boeken- en platenmarkt. De opbrengsten zijn voor het mensenrechtenwerk van A.I. Tussen het brede assortiment liggen ver schillende 'parels' te wachten op kopers. Deze hoeven hiervoor overigens geen hoge prijzen te verwachten. Voor een zeer schappelijke prijs koopt men er Nederlandse literatuur van Hermans en Bomans. Uiteraard ontbreekt het lich tere genre niet. Ook aan kinderboeken is geen gebrek. Zo vlak voor de kinder boekenweek wellicht een extra reden eens te gaan kijken. En voor mensen die hun platendraaier niet hebben ingeruild voor een CD spe ler zijn er klassieke en moderne albums te koop. Voor 'elk wat wils' dus. De toe gang is gratis. De markt wordt gehou den in het centrum van Amnesty Inter national aan de Duinweg 21. Men kan overigens ter plekke lid wor den van Amnesty en zo een bijdrage le veren aan het terugdringen van men senrechtenschendingen over de gehele wereld. "Helpt dat nou werkelijk?" "Ja!" In vele aantoonbare gevallen zijn geza menlijke protestreacties voldoende ge bleken een of andere overheid te bewe gen om onschuldige mensen vrij te la ten. Een willekeurig voorbeeld. Het Boli viaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft op 1 augustus laten weten dat alle vakbonds- en boerenleiders voor wie Amnesty in juli een bliksem actie startte, op vrije voeten zijn. Het betrof vijftig activisten die zich vreed zaam hadden verzet tegen de vernieti ging van hun oogst door de autoriteiten. Zij zaten allen 'incommunicado' in hechtenis op onbekende plaatsen en ge vreesd werd voor martelingen. Voor informatie over Amnesty werk groep Soest in het algemeen kan men bellen met Tina Nelemans, tel. 6020697. Voor de schrijfgroep kan con tact worden opgenomen met Rob Bal vers, tel. 6013598. Toneelspelen is niet alleen heel ge zellig, het is ook heel leerzaam. Jeugdtheaterschool Boemerang werkt in principe zonder wachtlijs ten en er zijn nog plaatsen vrij, dus wie toneel wil spelen is welkom. Toneelervaring is niet nodig. Al vanaf vier jaar kunnen kinderen bij de jeugdtheaterschool komen en mee doen bij kleuterdans of op latere leeftijd in een speelplaats- of theaterklas. Maar ook volwassenen kunnen op hun eigen niveau les krijgen. Boemerang heeft dit jaar voor jonge kinderen de toegangsdrempel laag ge houden. In plaats van een vol jaar schrij ven zij zich nu in op vijftien lessen. Na deze lesperiode kunnen zij zelf beslissen of ze verder willen. Deze korte periode geldt voor kinderen van 4 tot en met 8 jaar. Voor de overige groepen loopt de cursus het hele seizoen. Eigen voorstellingen Alle theaterklassen van Boemerang (voor jongeren vanaf 10 jaar) maken in de loop van het jaar hun eigen voorstel ling. Dit jaar heeft Boemerang zelfs twee theaterklassen die ook zorgen voor alles wat verder bij een produktie komt kijken. Zo ontwerpen en maken ze de cors, kleding, een licht- en geluidsplan en zorgen ze voor publiciteit. Door een bijzondere samenwerkingsvorm binnen de school is tevens een fantastisch theaterkoor ontstaan. Jeugdtheaterschool Boemerang is de grootste jeugdtheaterschool van mid den-Nederland. Zij werkt met een en thousiast en professioneel docenten team. De school is ook erkend door de Inspektie Kunstzinnige Vorming zodat verantwoord en vormend theater- onderwijs gewaarborgd is. Iedereen die belangstelling heeft voor theater kan bij Boemerang twee lessen vrijblijvend volgen. Informatie en op gave: Jeugdtheaterschool Boemerang, Rossinistraat 7, 3816 LZ Amersfoort, tel. 033-4757434. Nu de herfstbladeren beginnen te vallen en in het bos de kleurige pad destoelen uit de grond schieten, breekt ook weer de tijd aan van de kabouters en de trollen, de kleine natuurwezens met hun puntmutsen zoals die in veel kinderboeken wor den beschreven. Sommige mensen zijn overtuigd van hun bestaan, kunnen ze beschrijven en voelen een bepaalde band met deze wezentjes. Elfried Slangen is iemand die deze wezens ook kan uitbeelden. In de etalage van het winkeltje 'De Bere klauw' zijn haar creaturen tentoonge steld. De trollen die zij maakt zijn zo levensecht dat jong en oud kan genieten van scheppingsdrang. Het zijn echte wezens geworden die tot onze verbeel ding spreken. In de andere etalage van het winkeltje zijn weer andere kabouters te zien meer gericht op het speelplezier van kinderen of ter verfraaiing van de herfsttafel. Het zijn kabouters, gemaakt van wol en wol- vilt, door Betty Millenaar en Nel Hartog die dit speelgoed speciaal hebben ge maakt voor de verkoop. Het is een waar genot om de sfeervolle etalage van 'De Bereklauw' Steen- hoffstraat 63 te bezichtigen. Voor de gene die meer wil zien van al het moois op het gebied van handvaardigheid en kunst (houten speelgoed, keramiek, schilderijen, kleding en boeken) is het de moeite waard om even binnen te wippen. Op het moment zijn nieuwe houtpastels te bekijken van Julie Fichter uit Uffelte, zeer fraaie sprookjesachtige voorstellingen, waarbij zij gebruik maakt van de houtstructuur van het paneel. De cursussen die in 'De Bereklauw' worden gegeven op het gebied van handvaardigheid en schilderen zijn ook toegankelijk voor iedereen. Er is nog plaats voor de poppencursus op dinsdagavond, een Kerstgroep maken op woensdagavond, nat-in-nat schilde ren op woensdagavond en sluier techniek-schilderen op woensdag ochtend. Op woensdagmiddag is er een mogelijkheid voor schilderen voor kin deren van 6-8 jaar. Inlichtingen: 'De Bereklauw', tel. 6019176. Blije, toekomstige bewoners namen vrijdag een kijkje bij het bereiken van het hoogste punt. Foto: Goos van der Wilt architectenbureau Dick Renooy in de arm genomen. Us en weder dienende is de bouw nog dit jaar gereed. Het is de bedoeling dat de kopers met de kerst in hun nieuwe woning kunnen zitten. Er zijn nog drie woningen voor ouderen te koop. Ze va riëren in prijs van 230.000 tot 260.000 gulden. Verder is er nog één grotere woning van 350.000 gulden beschik baar. Alle prijzen zijn vrij-op-naam. Voor informatie kan contact worden opgenomen met Aanko Huizen bv, tel. (035) 5253904. In de NPB-kerk aan de Kampstraat in Baarn wordt a.s. zondag om 10.30 uur een meditatieve viering gehouden, waar van naast een korte overdenking vooral rust en stilte de onderdelen vormen. Alle componenten zijn gericht op een sfeer van gebed en inkeer, waarvoor muziek, poëzie, liederen, beelden, tek sten en bewegingen gekozen of gemaakt zijn. De dienst zou een "dienst van woord en beeld" genoemd kunnen worden, want de teksten worden begeleid door gepro jecteerde beelden dié een geïntegreerd onderdeel van de liturgie zijn. Aan de dienst werken mee ds. Aart van Lunteren en Hans van Kampen. Belang stellenden zijn welkom. Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Donderdag 5 oktober: Vandaag staat eert aantal van onze die ren bij de bibliotheek bij C-drie. Ze staan daar i.v.m. de kinderboekenweek die het thema 'dieren' heeft. Van 13.30 tot 17.00 uur staan onze ezel, een aan tal konijnen, geiten en nog wat andere dieren samen met onze dieren verzorgster bij de bibliotheek. Natuurlijk blijven er nog dieren op het paradijs, zodat de vriendjes van de jarige Sabrin, Armando en Channa de dieren nog kunnen knuffelen. Vrijdag 6 oktober: Myriam, Scato, Jan-Daniël en Oscar zijn vandaag de vier feestvarkens, ze komen met hun partijtje allemaal leuke activiteiten doen, zoals een ritje met de huifkar, schminken, en nog veel meer leuke dingen. Om 19.00 uur staat onze discozaal weer open voor iedereen die lekker wil swingen op leuke muziek, dit kan tot 21.00 uur. De toegangsprijs is f 3,- per persoon. Zaterdag 7 oktober: De jarigen van vandaag zijn Alfred, Sarah en Miriam. Zij komen ieder met een hoop vrienden en vriendinnen om een knallend feest te houden. Zondag 8 oktober: Iedereen die vandaag gezellig langs wil komen is zoals altijd weer van harte welkom. Maandag 9 oktober: Vandaag zijn er geen verjaardags feestjes, maar wie langs wil komen om de dieren te knuffelen of om te spelen, is welkom. Dinsdag 10 oktober: Ook vandaag geen veijaardagsfeestjes op het kinderparadijs. Woensdag 11 oktober: Alle kinderen uit de buurt zijn vandaag welkom voor de woensdagmiddag activiteiten. Eerst wordt er een heel mooi toneelstuk gespeeld, en daarna is er nog tijd voor leuke activiteiten. Het begint om 14.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen. De kosten, hiervan zijn f 3,- per kind. De vriendjes van Charon en Jeffrey komen vandaag ook naar het toneel kijken en activiteiten doen, dus het wordt weer gezellig druk. Steenhoffstraat 9A, tel. 1 20 75 Op zondag 15 oktober staat de Voetpadendag op stapel, een jaarlijks wandelevenement voor een breed pu bliek, georganiseerd door het NIVON, de Stichting Lange Afstand Wandelpa den en Nemo, de vereniging van vrije wandelaars. Dit jaar staat deze dag in het teken van de verbindingen tussen stad en platteland. Deze zijn voor veel wandelaars onvind baar of verdwenen door het oprukken van de stad. Maar gelukkig is er in stadsranden voor de wandelaar nog veel te beleven. Ook in het geval van Soest gaat dit zeker op: de pas ontwikkelde wandeling "Over Eng en Brink" is hier van hèt voorbeeld. Deze wandeling is speciaal op deze Voetpadendag onder leiding van een IVN-gids te lopen: start vanaf de VW/ANWB Soest om 14.00 uur. Deelname is gratis en biedt de wan delaar de mogelijkheid om allerlei vra gen te stellen aan de gids. De wandeling, bij de VW/ANWB Soest al enige tijd verkrijgbaar voor f 2,50, voert de wandelaar o.m. over de prachtige Soester Eng en door de histo rische Kerkebuurt. De boeiend beschre ven en fraai geïllustreerde wandeling laat de deelnemers kennis maken met de achtergronden van het agrarisch cultuurlandschap van Soest, dat altijd al zo gekenmerkt is door een samengaan van cultuur (landbouw, bebouwing, be langrijke verbindingsroutes) en natuur (gegevenheden als bodemgesteldheid, reliëf, waterhuishouding). De Eng, de Kerkebuurt, maar ook b.v. de Korte en Lange Brinkweg met hun vele boerde rijen en de Waldeck Pyrmontlaan, vroe ger Turfweg geheten, refereren sterk aan dit verleden. Speciaal voor de mensen die van buiten komen en deze wandeling met of zon der leiding gaan lopen, zal het VW- kantoor op zondag 15 oktober geopend zijn tussen 10.30 en 14.00 uur. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM tt A A UIVT I VOOR BOS, NATUUR D/X/XIViV EN LANDSCHAP Tel. 02154-21143 Dierendagconcert Op zondag 8 oktober wordt in kasteel Groeneveld in Baarn het jaarlijkse Dierendagconcert gegeven. Er zijn voor stellingen om 14.00 en 16.00 uur. Het dierensprookje Carnaval des Animaux van Camille Saint Saens wordt verteld door Leonie Jansen, de muziek wordt uitgevoerd door het ensemble De Rode Leeuw. Kees van der Meide vertelt iets over het bos en de dieren en daarnaast krijgen de bezoekers een muzikale ver rassing voorgeschoteld. Een toegangs kaart kost 10 gulden. Reserveren kan, tel. (035) 5420446. N^^Stichting Wereldwinkel Soest Steenhoffstraat 9A, tel. 6028132 Er zijn verschillende plaatsen of landen in de wereld aan te wijzen waar men serieus werk maakt van armoede bestrijding. Daar worden ook zichtbaar goede, resultaten geboekt. Bij deze armoedebestrijding gaat het heel vaak om het ontwikkelen van handel. Vooral als er sprake is van het ontwikkelen van een rechtvaardig handelsbeleid heeft men succes. Zodra mensen de kans krij gen zich te organiseren kunnen ze hun levensomstandigheden verbeteren. Het is al lang een bekend feit dat een recht vaardig handelsbeleid veel meer ople vert dan een eenmalige hulp. Nederland staat nog steeds bekend als een voorloper op het gebied van ont wikkelingssamenwerking. Toch is een daling merkbaar van de zuivere hulp die Nederland geeft. Daarom blijft het be langrijk dat wij produkten kopen van mensen uit ontwikkelingslanden die daardoor in staat zijn hun levensomstan digheden te verbeteren. Van de produkten die in de Wereld winkel te koop zijn is bekend waar ze vandaan komen en welke effecten het voor de mensen heeft die van de ver koop van deze produkten afhankelijk zijn. De Wereldwinkel is geopend van 9.30 -.17.00 uur (behalve maandag). Adres: Steenhoffstraat 9a, tel. 6028132. Op woensdag 11 oktober om 20.00 uur vindt er een open avond voor vrouwen plaats bij 'In de Ruimte', Insingerstraat 39. Spreekster is mevrouw Edith Schou ten. Zij is al vele jaren verbonden aan EO-Vrouwzijn en spreekster op de EO- koffieochtenden eri conferenties in het land. Het thema van deze avond is 'Zelfaanvaarding'. Linda ter Velde ver leent muzikale medewerking. Er is een boekentafel. Vanaf 19.45 uur is er kof fie en thee en de toegang is vrij. De Pools Nederlandse Kulturele Vereni ging (PNKV) start weer met taal cursussen Pools in Hilversum. Behalve voor beginners is er ook een cursus voor gevorderden. Een cursus bestaat uit 25 lessen van anderhalf uur. Onder leiding van een gekwalificeerde docente wordt het onderwijs gegeven in kleine groe pen. Het daarbij gebruikte lesmateriaal is Nederlandstalig. De kosten bedragen per les 12 gulden voor leden van de PNKV en 15 gulden voor niet-leden. De cursussen worden op dinsdag avonden gegeven in Het Goois's Dag en Avond College aan de Rembrandtlaan te Hilversum. De eerste lessen beginnen op 10 oktober. Inlichtingen en aanmeldingen bij de docente M. Bibo, tel. 020-6768461, of bij mevr. K.H. Timmer - Lubaczewska, tel. 070-3913109. De Derde Wereldgroep Soest ont ving dezer dagen een reaktie op een aan het begin van dit jaar gegeven bijdrage in de bouw van een water put in Kassirie in Siërra Leone. De directeur van de Samu Baptist Secondary School, de heer Abban, schreef onder meer het volgende: Ik heb de laatste tien jaar niet meer gedanst maar jullie bericht dwong me te dansen. Dat tot grote verbazing van mijn kinderen. Dat hadden ze nog nooit gezien en ze wilden natuurlijk weten wat de oorzaak was. Toen'ik vertelde dat we door de hulp van mensen in Holland eindelijk een waterput bij de school zou den kunnen bouwen waren ook zij uit gelaten. De vele, interne leerlingen, waaronder een aantal vluchtelingen, hoeven geen uren meer te lopen om water te halen..." Omdat op dat moment de regenperiode Het eerste water uit de nieuwe put. nog niet ten einde was werd gewacht met de bouw van de put tot in het voor jaar, omdat dan de waterstand het laagst is en de put dan zo diep mogelijk uitge graven kan worden, zodat op die manier het gehele jaar water beschikbaar is. Ook voor de groententeelt is deze put van groot belang. De Derde Wereldgroep is uiteraard blij dat met hulp van vele Soesters, voor een relatief bescheiden bedrag, deze belang rijke voorziening gerealiseerd kon wor den. Een voorziening voor de gezond heid van velen belangrijk. Onderzocht wordt nog of ook geholpen kan worden bij de realisering van andere wensen, zoals de opzet van een vakopleiding naast de theoretische scholing van de leerlingen. Het totale projekt rond deze school wordt door de regio Arnhem van Wereldkinderen begeleid. Het gaat goed met het Gastouderburo in Soest. Dat mag de conclusie zijn na de feestelijke viering van het 12% jarig jubileum, vorige week zaterdag (23 septem ber) in het Kasteel aan de Talmal- aan. Het kantoor van het GOB - destijds gestart onder de naam Gastouder-Project - heeft daar sinds enige jaren onderdak bij de kinderdagopvang. Het jubileum werd gevierd met een ge zellige dag, waar de kinderen onthaald werden op een optreden van clown Benno en de ouders werden "bij gespijkerd" in een mïni-symposium over het thema "Gastouderopvang flexibele kinderopvang op maat". Daarover kwa men mevr. A. Huisman, adviseur kin deropvang van het Steunpunt Jeugd- en Jongerenwerk Utrecht, en mevr. M. Bakker-v.d. Most, freelance organisatie- dekjundige op het gebied van kinderop vang aan het woord. Het gastouderburo bemiddelt tussen "vraagouders" en "gastouders" en biedt op die manier een geheel eigensoortige vorm van kinderopvang. Het GOB be gon destijds als een particulier initiatief van ouders die met hun kinderen ner gens terecht konden. De kinderen bren gen (delen van) de dag door in een gast gezin en volgens sommigen is er nauwe lijks een flexibeler vorm van opvang te bedenken. Gastouder-zijn is geen sinecure, aldus Margreeth Nieuwland, coördinator van het GOB, die samen met de bemid delingsmedewerksters Wilma Nauta en Monique Wetzels en administratief me dewerkster Marjan de Goede het vier vrouw sterke team van GOB-beroeps krachten vormt. "Gastouder zijn is een beroep, dat nog te weinig wordt gewaar deerd. Als gastouder moet je heel goed kunnen organiseren; je bent een mana ger in het klein." Het GOB brengt daarom niet alleen "koppelingen" tussen vraag- en gast ouders tot stand, maar doet ook veel aan (pedagogische en psychologische) deskundigheidsbevordering en andere ondersteunende activiteiten. Die bege leiding vergt behoorlijk wat tijd en inzet, zoals er ook veel tijd wordt gestoken in het tot stand brengen van de koppelin gen, waarvan er momenteel zo'n 40 in Soest "lopen". Behapbaar "We willen best groeien," aldus Margreeth Nieuwland, "als 't maar behapbaar blijft. Er gaat nog heel veel vrije tijd in zitten, maar dat hoort ook een beetje bij dit werk." Ze verwacht in elk geval enig soelaas van de komst van Marjan de Goede, waarvoor de ge meente onlangs toestemming heeft ge geven ("al moeten we 't uit onze eigen zak betalen"). Daar komt bij dat de sub sidie voor het GOB langzaam wordt "af gebouwd" en dat het bureau steeds meer kostendekkend zal moeten gaan draaien. De vraag naar gastouders houdt echter vrijwel onverminderd aan. Veel ouders geven aan deze flexibele vorm van kin deropvang de voorkeur, en vooral na de zomer melden zich nieuwe gegadigden. De kosten bedragen ca. 2500 gulden per jaar, waarvan de overheid zo'n 800 gulden voor haar rekening neemt. Het GOB heeft inmiddels ook ongeveer 10 Vraag-ouders en gast-ouders delen de verantwoordelijkheid voor het kind en dat gaat meestal zonder problemen. "bedrijfsplaatsen", die niet gesubsidieerd worden. Verantwoordelijkheid Over de taak van een gastouder moet men niet te licht denken, vindt Margreeth Nieuwland. Sommige vraag ouders staan er niet zo bij stil, maar ze geven altijd wel een heel stuk van hun verantwoordelijkheid uit handen. Vooral het zorgaspect kan soms heel ingrijpend zijn. Daarom houden we als GOB, vooral in de beginperiode, altijd veel kontakt." Het komt overigens maar zelden voor dat een koppeling echt mislukt. In ver reweg de meeste gevallen kunnen vraag- en gastouders uitstekend overweg met elkaar en ontstaan er zelfs hartelijke "verbindingen". Dat is dan (mede) de verdienste van de zorgvuldige voorbe reiding en begeleiding van het Gastouderburo, dat zich na het jubileum graag opmaakt voor de volgende 12V4 jaar. in samenwerking met het gemeen tebestuur, dat de Rinke Tolman- prijs inmiddels heeft uitgeroepen tot de officiële poëzieprijs van de gemeente Soest, organiseert de SLAS (Samenwerking Literaire Ac tiviteiten Soest) de komende maan den voor de tweede keer deze lite raire prijsvraag. Als thema is geko zen: "In de taal van het landschap". De SLAS heeft vorige week het wedstrijdreglement bekend gemaakt. Daaruit blijkt dat iedere dichter - uit Nederland of Vlaanderen - een of twee (Nederlandse) gedichten kan insturen om op die manier kans te maken op de eerste prijs (50 gulden), of een van de twee eervolle vermeldingen (elk 200 gulden). De gedichten mogen niet eerder zijn gepubliceerd en hoogstens dertig regels lang zijn, persklaar getypt op A-4. Ze dienen in viervoud te worden ingezon den. Uiterlijk op 15 maart 1996 moeten de inzendingen binnen zijn bij de secre taris van de jury, Jan Visser. Onder pseudoniem De inzendingen blijven weliswaar eigen dom van de deelnemers, maar moeten onder pseudoniem worden ingestuurd. In een bijgevoegde gesloten envelop (waarop de schuilnaam staat aangege ven) moeten de inzenders hun naam, Het "bakkie koffie" dat kring van Weedestraat h afgelopen zaterdag voor wel in. Het Hollands w miezerig regentje, afget forsere buien en nu en schijn - weerhield de r santen ervan om echt e ploffen bij de diverse straat, maar de onderi waren niet ontevreden. De bedoeling van het wa Op woensdag 11 oktober wordt bij res taurant V.d.Brink, Soesterbergsestraat 122, de vierde lezing gehouden van de serie die is opgezet door Anita Ansinger en Sylvia van Welzenis. Medicijnman Raconimo, oprichter van de Sanapia- stichting en chief van de Medicine Circle, komt spreken over Indiaanse spi ritualiteit en het ecologische besef (aarde-bewustzijn. Raconimo wil dé westerse samenleving in kontakt brengen met de levenswijs heid en de cultuur van de oorspronke lijke Amerikanen (Indianen) om de westers opgevoede mens dichter bij zijn natuurlijke wortels te brengen. De wes terse mens is de weg grotendeels kwijt geraakt, zowel in de "binnenwereld" als in de natuur, en is bezig de harmonie in zichzelf en het biologisch evenwicht in zijn leefomgeving te verstoren. De aarde behoort niet aan de mens, maar de mens aan de aarde. Oude culturen, met name die van de Indianen, leven in diepe verbondenheid met de aarde en zijn doordrongen van hun verantwoor delijkheid voor alles wat leeft. Raconimo is van Indiaanse afkomst (Pa raguay). Zijn naam betekent: "Hij die dapper is en vanuit de zon leeft". Na zijn opleiding en inwijding als medicijnman werd hij gekozen om in West-Europa zijn kennis over Indiaanse spiritualiteit uit te dragen. De lezing begint om 20.00 uur. Entree: f 15,-. Informatie: tel. 20335 in Soest. Diana van Blarcum 1 Hamelstraat is afgeloj: uitgeroepen tot klant-v£ (september) bij bloem Blauwe Druifje. Zij kree bon van 50 gulden uit Sandra Los, die haar for stapel had getrokken, maakt - ongeacht het be adres, geboortedatum en telefoonnum mer vermelden. Inzendingen die niet voldoende gefrankeerd zijn worden ge weigerd, de inzendingen worden ook niet geretourneerd en over de uitslag van de prijsvraag wordt geen briefwis seling gevoerd. De jury bestaat uit vijf mensen, onder leiding van SLAS-voorzitter Nelleke Streefkerk. Secretaris is Jan Visser, raadslid en dichter te Soest, en de ove rige leden zijn: Jan Nies, dichter te Hasselt (België); Aad Post, redacteur Soester Courant; Jef van de Sande, let terkundige te Amersfoort. Dag van de Aarde De uitspraak van de jury is bindend en wordt bekend gemaakt tijdens een ma nifestatie op vrijdagavond 19 april 1996 in de raadzaal van het gemeentehuis van Soest, die in het teken zal staan van de "Dag van de Aarde". De prijzen worden alleen op die avond uitgereikt, na voor lezing van het juryrapport. Daarna wor den de drie winnende gedichten gepu bliceerd en op een aaantrekkelijke wijze onder het publiek verspreid. Het wedstrijdreglement is aan te vragen bij de secretaris van de jury voor de Rinke Tolmanpoëzieprijs: Jan Visser, Gerrit van der Veenstraat 52, 3762 XT Soest, tel. 035-6014283, die desgewenst ook nadere inlichtingen verstrekt. De familie A.A. Triem fotowedstrijd gewonnei centrum 't Vaarderhoog werking met Foto Willei ten had georganiseerd uitreiking vond zaterdag de Dorresteinweg. Vanaf het voorjaar kon i< foto inzenden. Het ging da; de kwaliteit, maar om de van de 'kiek in de tuin', 't en Van Oosten kozen in vijftien leukste en mooiste 1 in de afgelopen maand i centrum werden tentoong gens Harm Heinen van 't was het bijzonder moeilijk c tie te maken uit het grote dingen. De bezoekers var hoogt mochten vervolgens plaat ze het beste vonden. A.A. Trienen kreeg de mee en hield daar een geheel vei einde voor twee personen derachtig kasteel (inclusief over. De eerste prijs wer middag symbolisch overhar Huurdeman van de Rabol Baarn die de prijs had gere De overige tien prijzen wer baar gesteld door Willem v£ 't Vaarderhoogt. De volled als volgt: 1. A.A. Trienen - geheel vei einde voor twee personen; Wolfsen - stereoset; 3. J.I restein - fotocamera en fot J.M. van Brienen-Wolfsen en fotorolletjes; 5. J. Knoo] en videobanden; 6. M. Ko huis; 7 t/m 11. D.F.M. D< Mekenkamp, A.C. Wester de Brug en L. de Bruin -1 pakket en fotorolletjes. De vogelhuisjes werden be.< steld door Amevo Ubbinl leverancier van 't Vaarderh

Soester Courant | 1995 | | pagina 12