11 'Winkelkring-bakkie' ging er wel in Lindenhof-bewoners blij met cheque Familie Trienen wint fotowedstrijd BOSMAN Huis zekerheid 1 HANDEL WANDEL I Het Baarnsch Lyceum wint wederom sport Interlyceale Klant-van-de-maand bij 'Het Blauwe Druifje' m Deel je geheim met Moeders voor Moeders 5 Wan u OENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Warm onthaal op herfstige zaterdag PAGINA 13 Jfel KvK-workshop over ondernemingsplan it Afscheidscadeau van oud-directeur ING-bank Geslaagde actie Tuincentrum 't Vaarderhoogt en Foto Van Oosten ©06-0.22.22.11 Waardeloos/waardevol Dubbele inbraak aan Dillenburglaan Plattelandsvrouwen ■the Oriënt al The Oriental Swan bestaat 3 jaar! daarom hebben wij voor u een speciaalJubileum-Menu samengesteld dat wij gedurende de maanden oktober en november voor u serveren. 4-GangenJubileum-Menu] Kortingsbon jubileum-Menu the oriental^wJan specialiteiten restaurant Rademakerstraat 2 - Soesterberg - Tel. 0346-351423 Het "bakkie koffie" dat de Winkel kring van Weedestraat haar klanten afgelopen zaterdag voorzette ging er wel in. Het Hollands weertje - een miezerig regentje, afgewisseld met órsere buien en nu en dan zonne schijn - weerhield de meeste pas- lanten ervan om echt even neer te doffen bij de diverse "zitjes" in de straat, maar de ondernemers zelf varen niet ontevreden. De bedoeling van het warme onthaal was de klanten kennis te laten nemen van de nieuwe collecties en produkten in de winkels. Veel belangstelling trok ken o.m. de kraam van Boutique des Fleurs, het paling roken bij Ruud Smit en het terrasje bij Joh. Mets. De koffie- standbemanningen (leerlingen van het Griftland College) bleven, ook toen de regen met bakken neerkwam, het pu bliek opgewekt uitnodigen voor een warme slok, en meestal met succes. De Dixie Dandies zorgden tussen de buien door voor een gezellig stukje muziek. Opmerkelijk was het opschrift bij het Ondanks de regen bleven de "kof- fieventsters" hun waar onvermoeibaar aanprijzen. kraampje waarmee de vrijgemaakte ge reformeerde kerk van Soest haar bijbel cursus aan de passerende man of vrouw trachtte te brengen: "Ontdek een ge schenk uit de hemel". Ook minder-ge- lovige voorbijgangers hadden dus ge waarschuwd kunnen zijn dat het niet droog kón blijven... Sport komt uit Baarn en omstreken. Daar lijkt het althans sterk op wan neer we het Baarnsch Lyceum ver gelijken met de lycea uit Den Haag, Haarlem, Amsterdam en Eind hoven. Na vijf keer achtereen de grootste sportieve krachtmeting tus sen deze lycea te hebben gewonnen, lijkt het bewijs geleverd. De vijf oudste lycea van Nederland: het Kennemer Lyceum uit Haarlem, het Vrijzinnig Christelijk Lyceum uit Den Haag, het Lorentz Lyceum uit Eind hoven, het Amsterdams Lyceum, en het Baarnsch Lyceum, kennen al jaren de traditie van de Interlyceales. Twee maal per jaar meten de scholen zich aan el kaar. Eenmaal op artistiek, en eenmaal op sportief gebied. Elk jaar is een an dere school gastheer, vrijdag jongstleden was de beurt aan het Kennemer Ly ceum. Er waren veel sporten vertegenwoor digd; voetbal jongens, hockey meisjes, softbal jongens en meisjes, basketbal jongens en meisjes en diverse atletiek- onderdelen. De sfeer was natuurlijk lichtelijk gespannen met hier en daar gevloek op 'vuilspelende tegenstanders' en 'blinde scheidsen'. Toch is het voor een groot aantal leerlingen leuk om leer lingen van andere lycea weer eens te spreken, alvorens elkaar in de haren te vliegen. Vooral toen de teamsporten waren afgelopen was het druk bij atle tiek waar hoogspringen jongens en loopnummers nog bezig waren. Eerder op de dag was er geen tijd om met de hele school een team aan te moedigen. Pas bij atletiek barstte het gejoel dat moest leiden tot de overwinning flink los. Na een hap eten en wat dansen volgde op het Kennemer Lyceum de uitslag. Het Baarnsch Lyceum had gewonnen met 39 punten, tien punten meer dan hét Kennemer Lyceum dat tweede werd. Op zeven onderdelen bleek het Baarnsch het sterkst, en had zo de be ker dan ook wederom verdiend. Twee teams braken een record. Het team van de estafette-onderbouw; Verana Sebel, Susan van Hasselt, Mare Boelen en Peter #van Asch verbroken op 4 x 80 meter'het Interlycealerecord. 4 x 100 meter jongensestafette; Daniël Hofman, Wouter Bolweg, Pieter Janson en Ahmadu St. Jacob braken het eigen schoolrecord. Er volgde nog een kort feest, en speculaties over volgend jaar. Dan komt het Lorentz Lyceum gefu seerd in de strijd terug. Wie weet wat er uit die vijfhonderd extra leerlingen volgt. De Kamers van Koophandel Midden- Nederland organiseren in oktober en november de workshop "Werken aan uw ondernemingsplan" voor aspirant- ondernemers. De praktijk staat in de workshop voorop. Gedurende vijf avon den gaan ervaren docenten met de as pirant-ondernemers en hun (nog) onuitgewerkte ideeën aan de slag. Het doel is het opstellen van een afgerond ondernemingsplan, dat een reëel inzicht verschaft in de haalbaarheid van de plannen. De workshops worden gehouden op de maandagen 23 en 30 oktober en 6, 13 en 27 november, van 19.00 tot 21.30 uur, in het Berghotel in Amersfoort. Kosten: f 295,-. Informatie: KvK- Amersfoort, afdeling Handelsvoorlich ting, tel. 033-4612964. advertentie Diana van Blarcum van de Van Hamelstraat is afgelopen zaterdag uitgeroepen tot klant-van-de-maand (september) bij bloembinderij Het Blauwe Druifje. Zij kreeg de tegoed bon van 50 gulden uit handen van Sandra Los, die haar formulie^ uit de stapel had getrokken. Elke klant maakt - ongeacht het bestede bedrag - kans om bij Het Blauwe Druifje klant-van-de-maand te worden. Elke laatste zaterdag trekken Sandra Los en Jacqueline van Knobbelsdorff op goed geluk een winnaar uit de in geleverde formulieren. Op de foto v.l.n.r. Jacqueline, Sandra en Diana met haar dochtertje Maxime. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het "beroemde" gezinsvervan gende tehuis aan de Van Weede straat, hebben de staf en de bewo ners van de Lindenhof vrijdag middag een vorstelijk geschenk in ontvangst genomen. Het was een cheque van 6500 gulden, afkomstig van drs. L.A. van Etten, oud-direc teur van de ING-bank Soest. Van Etten nam per 1 juli j.1. afscheid van de bank aan de Van Weedestraat en had zijn relaties gevraagd ditmaal af te zien van bloemen, flessen en andere ca deautjes, maar een bedrag te storten op een speciale ING-rekening voor de Lindenhof. Van Etten heeft in zijn Soes- ter jaren een speciaal plekje in zijn hart gekregen voor de mensen van de Lindenhof, vooral omdat zij - temidden van al het gekrakeel over de bestem ming van het gebouw - nooit hun stem konden laten horen. "De bewoners hoor je niet," zo stond het destijds ook in een column van Boude- wijn Paans in de Amersfoortse Courant. Die zin had Van Etten zo getroffen dat hij de volledige column van Paans, plus een gedicht van Jan Visser, met beider instemming liet afdrukken in de "inlay" voor een cd met klassieke muziek, die hij bij zijn afscheid in Darthuizen aan de bezoekers aanbood. Op de hoes staat een fraaie tekening van de Lindenhof en op de achterkant ook een gedicht van Van Etten zelf afgedrukt. Paans en Visser waren vrijdag ook van de partij toen Van Etten met zijn vrouw en zijn opvolger, mr. J. Ouwehand, bij de Lindenhof het tastbare resultaat van de 'inzameling' kwam aanbieden. Van Etten - sinds 1 juli vertrokken naar een hoge functie bij het ING-hoofdkantoor in Amsterdam - stelde vast dat de Lindenhof al zo'n beetje sinds mensen heugenis elk jaar terugkeert in het plaat selijk nieuws, waarbij het voortdurend over het gebouw gaat, maar eigenlijk zelden over de bewoners. De cheque werd namens de Lindenhof in ontvangst genomen door staf- Gea Hazelaar nam de cheque namens de Lindenhof-bewoners graag in ont vangst van drs. Van Etten. functionaris Gea Hazelaar. Zij liet we ten dat er van het geld in elk geval al één aanschaffing gepleegd kan worden: een houten schommelbank, die een plekje krijgt in de tuin van het tehuis. De familie A.A. Trienen heeft de fotowedstrijd gewonnen, die Tuin- entrum 't Vaarderhoogt in samen werking met Foto Willem van Oos- :en had georganiseerd. De prijs- litreiking vond zaterdag plaats aan de Dorresteinweg. /anaf het voorjaar kon iedereen een óto inzenden. Het ging daarbij niet om le kwaliteit, maar om de originaliteit ran de 'kiek in de tuin', 't Vaarderhoogt in Van Oosten kozen in de zomer de rijftien leukste en mooiste foto's uit, die [in de afgelopen maand in het tuin centrum werden tentoongesteld. Vol gens Harm Heinen van 't Vaarderhoogt was het bijzonder moeilijk om een selec tie te maken uit het grote aantal inzen- lingen. De bezoekers van 't Vaarder- loogt mochten vervolgens kiezen welke ilaat ze het beste vonden. ,.A. Trienen kreeg de meeste stemmen en hield daar een geheel verzorgd week- :inde voor twee personen in een schil lerachtig kasteel (inclusief zakgeld) aan •ver. De eerste prijs werd zaterdag- iddag symbolisch overhandigd door J. uurdeman van de Rabobank Soest/ aarn die de prijs had geregeld. De overige tien prijzen werden beschik baar gesteld door Willem van Oosten en 't Vaarderhoogt. De volledige uitslag is als volgt: 1. A.A. Trienen - geheel verzorgd week einde voor twee personen; 2. S.M. Kok- Wolfsen - stereoset; 3. J.M. van Dor- restein - fotocamera en fotorolletjes; 4. J.M. van Brienen-Wolfsen -100 gulden en fotorolletjes; 5. J. Knoop - vogelhuis en videobanden; 6. M. Koster - vogel huis; 7 t/m 11. D.F.M. Dorrestein, A. Mekenkamp, A.C. Westerveld, L. van de Brug en L. de Bruin - bloembollen pakket en fotorolletjes. De vogelhuisjes werden beschikbaar ge steld door Amevo Ubbink, een goede leverancier van 't Vaarderhoogt. De winnende foto van A.A. Trienen. (Foto: A.A. Trienen) plaatst ATAG HR CV-ketels met mogelijkheden tot LOODGIETERS* en maak kans op 'n fiets naar keuze! (w.w. f 1000. j De organisatie Moeders voor Moe ders vraagt de aandacht van vrou wen die zwanger zijn of dat binnen kort hopen te worden. Ais een vrouw net zwanger is bevat haar urine het hormoon hCG. Van dit hormoon kan een medicijn worden gemaakt waarmee bij vrouwen én mannen de vruchtbaarheid ver hoogd kan worden. Aanmelden bij M.v.M. gaat als volgt. Een (vermoedelijk) zwangere vrouw belt de informatrice, deze maakt een afspraak en vraagt haar op de dag van de afspraak wat ochtendurine te bewa ren voor de zwangerschapstest (vanzelf sprekend gratis). Tijdens dit bezoekje worden enkele gegevens genoteerd en wordt alle nodige informatie verstrekt en eventuele vragen beantwoord. Als de test positief is, de uitslag is binnen vijf tien minuten bekend, worden dezelfde week enkele speciale flessen in een han dige houder geleverd. Eenmaal per week worden deze flessen diskreet verwisseld en daarvoor hoeft niemand thuis te zijn, gewoon op een afgesproken plek zetten. Alle dag- en nachturine is welkom. Natuurlijk ver wacht niemand dat je met een fles op stap gaat als je van huis bent of werkt. Werkende vrouwen kunnen minder ver zamelen dan zij die overdag thuis zijn, 4 maar ze zijn er niet minder welkom door. Vanaf de 5e tot de 12e week kunnen vrouwen zich melden. De deelname periode is in alle gevallen tot 16 weken, dan stopt het verzamelen want dan is het hCG gehalte te laag geworden. De chauffeur overhandigt dan het af- scheidspresent. Het is zo ontzettend jammer als deze kostbare stoffen zomaar doorgespoeld worden terwijl er zo'n tekort aan is. Je kunt het toch niet maken om niet mee te doen! Het is een geringe moeite en geeft veel voldoening als je weet dan anderen er van afhankelijk zijn. Je zult het maar nodig hebben. Er staan na tuurlijk ook enkele attenties tegenover o.a. een fijn boek over zwangerschap of het eerste jaar van de baby. Zwangere vrouwen, reageer zo snel mogelijk, er gaat dan geen waardevolle stof verloren. Ook bij twijfel kan gebeld worden, er wordt altijd eerst getest. Bij artsen en apotheken zijn altijd folders aanwezig. Het is goed te weten dat Moeders voor Moeders in het telefoonboek te vinden is, kijk onder 'moeders' en je komt goed terecht. Voor inlichtingen en aan meldingen: Mevr. G. van Benthem, in Baarn, tel (035) 5415802 of het gratis landelijk nummer 06-0228070. ONROEREND GOED HYPOTHEKEN VERZEKERINGEN SOEST Speenkruidstraat 31 Vraagprijs f 295.000,- k.k. Aantrekkelijk en rustig gelegen in goede staat vgn onderhoud verkerende drive-in woning. De achtertuin die op het zuid-oosten ligt, grenst aan een speelweide. Recentelijk zijn vernieuwd de keuken, badkamer en het gehele dak. Ind.: entree/hal, garage, moderne L-vormige woonkeuken. 1e etage: royale woonkam. met o.h., toilet en bergkast. 2e etage: 2 sl.kam. (voorheen 3), moderne badkamer met ligbad, v.w., 2e toilet en er is een aansluiting voor de wasmachine. Opp. ca. 1 are 40 ca. Oplevering in overleg. SOEST Gallenkamp Pelsweg 4 Koopsom f 560.000,- k.k. Een prachtige sfeervolle, vrijstaande woning (600 m3) met grote garage - kantoor (48 m2, spouw) en loods (150 m2) in het prachtige Soest-Zuid. Ind.: entree/hal, toil., trapkast, woon/eetkamer met open keuken (55 m2), bijkeuken met toegang tot de kelder en garage. 1e etage: overloop, badkamer met 2e toil., ligb., douche, v.w., sauna, 4 sl.kam. waarvan 1 met loggia. 2e etage: deze ruime zolderverd. met 5e sl.kam. is v.v. 2 dakkapellen. De woning en gar. zijn v.v. c.v. en dubb. begl., tevens is het dak geheel vernieuwd en geïsol. Opp. 635 m2. Oplevering in overleg. Soesterbergsestraat 61 Soest Tel. 02155-29061 In de nacht van woensdag op donderdag is vorige week ingebroken in twee be drijven aan de Dillenburglaan. Bij een uitzendbureau werden een fax en een geldkistje met ca. 100 gulden weggeno men. Bij een kapsalon verdwenen een haarcomputer, wat wisselgeld en een stereo-installatie. De afdeling Soest van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt op woensdag 11 oktober weer haar maan delijkse bijeenkomst in "De Deel", Kerkstraat 11b. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.45 uur. De avond wordt verzorgd door mevr. Hazelzet uit Bilthoven. In haar lezing, getiteld "Levenstrap", gaat ze in op de verschillende fases van het leven. Voor niet-leden bedraagt de toegang f 3,-. Met ingang van oktober Wildgerechten opz'n Chinees. Voor de fijnproevers heeft on ze chef-kok twee bijzondere kleine wildgerechten samengesteld: Wilde duiffilet, gebakken metsoyabonen en verse Wilde ganzefilet, gebak ken met verse kruiden Elke zaterdag en zondag lopend buffet Iedere saterdagen zondag serveren r 2? Cd wij vanaf 18.00 J ■JZ>,yU uur in een aparte, tf*rr. sfeervolle ruimte r Ci1 een lopend buffet J waar u kunt kiezen KlWra l/m uit ±40 warme en koude gerechten, j 15/50 f 42,50 p.p. (min. 2 personen) bij inlevering van onderstaande bon f 32,50 Soep van de chef (lichtgebonden soep met kip f let) Tsing Sanho (gestoomde oester) CheeMaKai (gebakken kipflet in bamboeblad) Foo Yok SaiLaan Yu (zeeduivelfilet met broccoli) Koffie of thee met bonbons Speciaal bij dit menu aanbevolen wijn: Chinese Riesling Huadong-Tsingiao-China Introductieprijs f 35,- per fes lf i RESTAURANTS jf

Soester Courant | 1995 | | pagina 13