Scouts helpen bibliotheek uit de nood [oog-Soestdijk-kok in het zonnetje 7.so KORTING ;iv Schotse rundvlees-week bij Hoogvliet: niet duurder, wél veel lekkerder Cursus 'Slapen kun je leren' Unieke songs van Nederlandse topartiesten op gratis CD-i IVARiAlr Ook gordijnen dragen bij aan groter woonplezier Duitse liederencyclus boeit leerlingen Griftland College PLATEN Ï10I DAAGSE bij Musicshop HANSALBLAS -aF i PLATEN Ï10I DAAGSE Deze CD met Nederlandse Topartiesten GRATIS bij besteding van f49,90 aan CD's DE LEEUWENKONING OP VIDEO I! TÈLÊ JRk /OENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Het is weer Wacht riiet. voorkom een teleurstelling. In gezondheidscentrum De Bundeling PfATfNifflDAAGSP Tent brengt uitkomst bij natte boekenverkoop luud Lafeber 25 jaar in het vak Ter gelegenheid van twintig-jarig bestaan Oormerk schapen en geiten verplicht Vrijdag levende doedelzakmuziek in de zaak ^^OKTO^ Uw GRATIS CD* ligt al klaar en ook bij aankoop van de video "De Leeuwenkoning" ontvangt u GRATIS een mini-ballon van één van de dieren uit deze film. De voorraad in niet onbeperkt. Van Weedestraat 253, Soest (naast de Wibra) Telefoon 035 - 602 23 39 OOK HET ADRES VOOR UW KOOPFILMS bij besteding van 49.90 aan CD's Gezondheidscentrum De Bunde ling organiseert dit najaar opnieuw in samenwerking met Stichting Kruiswerk, de succesvolle cursus "Slapen kun je leren". Over de in houd van de cursus wordt men na der geïnformeerd door de cursus leidster en een huisarts tijdens de gratis informatie-avond op donder dag 5 oktober, 20.00 uur, in het centrum aan de Schoutenkampweg 5. N KRA Speelt of klinkt uw piano niet goed? BEL voor advies of afspraak: 035-6025057/6028021 Van stemmen tot complete restauratie Saelman en Kraut Valeriaanstraat 74,3765 ER Soest Uit onderzoek is gebleken dat veel men sen last hebben van slapeloosheid. Spanningen in het werk, gezin, ziekte, verlies van een dierbare of werken op onregelmatige tijden kunnen oorzaken zijn van slecht slapen. De deelnemers krijgen in de cursus in formatie over slapeloosheid, medicijn gebruik en ontwenningsverschijnselen. Verder wordt actief geoefend met me thoden en technieken om beter te gaan slapen. Ook het uitwisselen van ervarin gen met anderen krijgt veel aandacht. Voordat de cursus begint heeft men een gesprek met de cursusleidster. De totale cursus omvat 8 wekelijkse bij eenkomsten en start op donderdag 2 november, van 19.30 tot 21.30 uur. De kosten bedragen, inclusief cursus materiaal, f 100,—; leden van het kruis werk betalen f 70,-. Wie aanvullend ver zekerd is bij ANOVA ontvangt na vol ledige deelname aan de cursus een extra korting van f 50,-. Aanmeldingen via de regionale aan melding van de Stichting Kruiswerk, tel. 06-8344. Platen 1 O-daagse '95 wordt groots muziekfeest in de platenzaak PAGINA 15 Op 4 oktober is het weer zover. Vanaf die datum is het 10 dagen feest in de platenzaak. Centraal tijdens de Platen 1 O-daagse staat de gratis CD die u meekrijgt bij besteding van ƒ49,95 in de pla tenzaak. Een prachtig kado voor muziekliefheb bers. Bent u in het bezit van een CD-i speler dan wachten u met deze gratis schijf nog vele extra's. En die vele extra's treft u ook aan in de Nederlandse platenzaak. Want behalve een brede collectie CD's treft u daar steeds vaker andere entertainmentprodukten aan als video, Video CD, CD-i en CD-ROM. Tien dagen feest in de platenzaak. Het is al weer de vijftiende Platen 10-daagse, het jaarlijkse muziekfeest in oktober waar heel Nederland naar uitkijkt. Die belangstelling zal dit jaar alleen nog maar toenemen. Want wederom heeft de platenzaak een zeer aantrekkelijke promotic-CD(i) voor u klaar liggen. Een in alle opzichten bijzon der produkt waarvoor vele Nederlandse topartiesten 'hun eigen muziekkado' beschikbaar stelden. Het Nationale Muziekkado '95 bevat namelijk 12 unieke num mers die in ons land nooit eerder op CD verschenen. Zo leverde Laura Fvgi het liedje All I Ask Of You in, het prachtige stuk uit The Phantom Of The Opera, dat op nog geen van haar succesalbums een plaats kreeg. Ook heel bijzonder is de bijdrage van de Nits die met hun live-uitvoering van Frank Zappa's Love Of My Life hun bewondering kenbaar maken voor het te vroeg'overleden genie. Minstens zoveel bewondering kent iemand als Frank Boeijcn voor dé com posities van Lconard Cohen. Na Herman van Veen nam ook hij het gevoelige Suzanne op, een bijzondere bij drage aan het Nationale Muziekkado. Dat mag ook gezegd worden van de andere bijdra gen van Clouseau (Cara Lucia - akoe stisch), Van Dik Hout (Alles Of Niets - live), 2 Unlimited (Nothing Like The Rain - Spaanstalig), De Jazzpolitie (Doe Mij Jou Maar - nieuw), Gordon Sugar Lee Hooper (Paradise By The Dashboardlight - live duet), Robby Valentine (Over And Over Again - akoe stisch), Loïs Lane (I Wanna Be - Prince remix) en natuurlijk André Rieu (Geen House Maar Strauss - live). YOU'VE GOTA FRIEND Eén bijdrage aan het Nationale Muziekkado hebben we nog niet genoemd. Daarmee maakte niettemin heel Nederland kennis de afgelopen maand. Als bonustrack is namelijk de Top 5-hit You've Got A Friend toegevoegd aan de gratis schijf. En wel in een extra lange ver sie. René Froger Friends (Ruth Jacott en Marco Borsato) namen zoals bekend deze klassieker op tijdens het Kuip-concert in juni. En daarmee komen we aan de extra's voor de CD-i speler bezitter. Want You've Got A Friend is niet alleen te belui steren op de promotie-CD, maar ook te bekijken in een extra lange videoregistra tie. Behalve dat bevat de CD-i uitvoerige biografieën van bovengenoemde artiestën en informatie over meer dan zeventig albums van Nederlandse artiesten die dit najaar in de platenzaak te verkrijgen zijn. Natuurlijk kunt u als u geen CD-i speler in uw bezit heeft in vrijwel elke platenzaak terecht voor een demonstratie. Zelfs het bijgesloten inlay-boekje van de promotie-CD heeft z'n waarde. Daarin treft u niet alleen uitgebreide informatie aan over de artiesten en over het gebruik van de CD-i, tevens vindt u daarin aan trekkelijke aanbiedingen rond CD-i hard en software. Meer dan genoeg r.eden voor een bezoek aan de platenzaak tijdens de j Vorige week werd bij de bibliotheek aan deAlbert Cuyplaan mde halfjaarlijkse opruiming gehouden. Opvallend was dat mdaarbij gebruik werd gemaakt van een enorme tent, waaron- 1 der alle boeken, tijdschriften en cd's droog konden worden uit gestald. De tent was 's morgens opgezet door twee leden van e Hopman Masselmangroep en beschermde de koopwaar en de bezoekers tegen de aanhoudende regen. Eerder had de bi bliotheek geprobeerd via de landmacht en de luchtmacht een tent te huren. Dat mislukte, maar de scoutinggroep bracht uit komst. De boekenverkoop werd daardoor een behoorlijk suc ces. Tijdens de koffie is Ruud Lafeber, kok van het serviceflatcomplex loog Soestdijk aan de Prins iendriklaan, uitgebreid in het zon netje gezet. Hij vierde op 1 oktober ïijn 25-jarig jubileum. afeber werd in de recreatiezaal o.a. oegesproken door voorzitter B. de 3raaf van het bestuur en toegezongen r de medewerk(st)ers. Daaruit werd duidelijk dat hij in Hoog-Soestdijk bij vijze van spreken op handen wordt ge- Iragen. "Lafeber is een beminnelijk mens, hulp- vaardig en altijd met een luisterend oor," E aldus een van de medewerkers, en bo- vendien uiteraard een uitstekende kok. K Hij geniet een ijzersterke reputatie op het gebied van bijvoorbeeld koude scho- tels, waarmee menige veijaardag in de j serviceflat op culinaire wijze luister I wordt bijgezet. Lafeber was eigenlijk pas op 2 oktober een kwart eeuw in dienst, want de eer ste dag moest hij destijds al direct ver stek laten gaan omdat hij uitgerekend I toen vader werd. De kok van Hoog- Soestdijk - daar verzorgt hij de warme maaltijd tussen de middag - is overigens I ook als zodanig werkzaam bij de Malvahoeve in Soest, waar hij 's avonds I voor het eten zorgt. Al vijftien jaar geeft hij in de keuken van Hoog-Soestdijk ook kookles aan een groep bewoners van de Malvahoeve. Chef-kok Ruud Lafeber (r.) kreeg van voorzitter B. de Graaf de felicitaties in de vorm van een oorkonde. Wasiel Steitner jaagt u niet graag de gordijnen in, maar wordt het niet eens tijd om aan nieuwe overgordij nen te denken? Steitner heeft ook hierin een grote collectie voor rede lijke prijzen. Dat geldt ook voor de bekende merken, zoals ADO. De gordijnen worden in eigen atelier geconfectioneerd. Nu bestellen betekent dat de gordij nen binnen drie weken bij u thuis hangen. Het is altijd plezierig om weer eens tegen iets nieuws aan te kijken. Niet alleen uw interieur, ook u zelf fleurt er helemaal van op! Overdreven? Probeer het maar eens. Wasiel Steitner garandeert u nog meer woonplezier. '-«OKTOÏ^ Speciaal aanbevolen: VayaConDios Roots and Wings39.95 New London Chorale Young Handel42.95 Marco Borsato Als geen ander39.95 Prince The GoldExperience39.95 Red Hot Chillipeppers One Hot Minute39.95 Soundtrack Sound of Music42.95 Nu leverbaar: Bij aankoop van deze video ontvangt u op de eerstvolgende voorgespeelde videoband vanaf39.95. Steenhoffstraat 13a-15 - Soest - Tel. 035 - 601 21 32 "Het was een geslaagde avond, die niet alleen diende tot ons vermaak, maar ons ook aan het denken zette." Aldus luidde de reactie van Monique van Klingeren op het pro gramma 'Wo ist ein Platz zu bleiben1, dat Ingo Barz vorige week op de planken van het Griftland College bracht. Van Klingeren, leerlinge uit 6 vwo, was één van de getuigen. Barz is dichter, tekstschrijver en zanger, die zo geïnspi reerd werd door het werk van de Duitse beeldend kunstenaar Ernst* Barlach (1870-1938), dat hij er een liederen cyclus aan wijdde. Barlach was vanaf de Eerste Wereldoorlog kunstenaar. Tij dens de opkomst van het Derde Rijk werd zijn 'entartete kunst' verboden. Begeleid door Karl Scharnbacher (keyboard) en gitarist Johannes Pistor zong Barz de liederen. De drie kunste naars waren speciaal voor deze gelegen heid overgekomen uit de Noordduitse stad Rostock. Omdat de liederencyclus tijdens de Duitse lessen vooraf uitvoerig was be sproken, konden de meeste leerlingen alles goed volgen. Van Klingeren: "De muziek werd zo gebracht, dat je de angst, eenzaamheid of twijfel, die het lied beschreef, kon voelen." Vooraf gaand aan het optreden had teken docent Kuhne aan de hand van dia's al een toelichting gegeven op de beelden van Barlach. De culturele avond was vorige week woensdag de tweede activiteit in het kader van het twintig-jarig bestaan van het Griftland College. Afgelopen vrij dag was er voor de scholieren een feest avond, georganiseerd door de leerlin genvereniging KWISSUT. Op woensdag 11 oktober zijn de docen ten aan de beurt. Zij laten 's avonds zien welke kwaliteiten ze in huis hebben op cultureel gebied. Op het programma staan onder meer muziek, declamatie en een tentoonstelling van kunstvoorwer pen die door de leerkrachten zijn ver vaardigd. Vanaf 1 oktober 1995 moeten alle scha pen en geiten die het bedrijf verlaten van een oormerk zijn voorzien. Schapen moeten worden geblikt met een oor merk en geiten moeten worden getatoeëerd of geblikt. De Europese Unie heeft bepaald dat alle schapen en geiten moeten worden geïdentificeerd en geregistreerd. Om aan de eisen van de Europese Unie te voldoen, is in Ne derland een eenvoudig Identificatie- en Registratie Systeem (I&R) opgezet. Het I&R-systeem voor schapen en geiten in Nederland kent drie onderdelen die van belang zijn, namelijk: de registratieplicht voor alle schapen en/of geitenbedrijven; de identificatie van schapen en geiten; het bijhouden van een bedrijfsregister. Alle schapen- en/of geitenhouders, dus iedereen die één of meer schapen of geiten fifoudt, zijn sinds 1 maart 1995 verplicht om zich te laten registreren bij de Gezondheidsdienst voor Dieren. Pas nadat schapen- en/of geitenhouders zich hebben aangemeld, kunnen ze oor merken bestellen door middel van een door de Gezondheidsdienst verstrekt bestelformulier. De oormerken kunnen alleen worden besteld bij een oormerk- leverancier die «overeenkomst met de Gezondheidsdienst heeft. Alle schapen en geiten die worden ver handeld, in- of uitgeschaard, geëxpor teerd of naar een keuring, tentoonstel ling of markt gaan, moeten na 1 okto ber 1995 van een I&R-oormerk zijn voorzien. Ook schapen en geiten die voor de slacht worden aangeboden, moeten van eén oormerk zijn voorzien. Als er geen oormerkverlies optreedt, hoeft het schaap of de geit aleen maar op het bedrijf van oorsprong te worden geblikt of getatoeëerd. Om toch de le venswandel van de schapen en geiten te kunnen achterhalen, is iedere schapen en/of geitenhouder verplicht om een bedrijfsregister bij te houden. Hierin moeten alle veranderingen binnen de schapen- en/of geitenstapel worden ver meld, uitgezonderd geboorte en sterfte. De controle op het I&R-systeem voor schapen en geiten wordt uitgevoerd door de RW en de AID. De Gezond heidsdienst heeft als taak te zorgen voor een goede invoering van de I&R-rege- ling en kan een ieder verdere informa tie verstrekken. Nadere informatie is verkrijgbaar bij: Gezondheidsdienst voor Dieren, tel. 0512-570888. Bij supermarkt Hoogvliet (Wiardi Beckmanstraat) is het deze week Schotse rundvlees-week. Dat wordt gevierd met diverse zeer aantrekke lijke aanbiedingen - tot en met vol gende week dinsdag - én met le vende doedelzak-muziek, die ko mende vrijdag in de zaak te horen zal zijn. De slagerij-afdeling wordt in "Schotse" sfeer gebracht. In Nederland wordt veel rundvlees ge geten. Helaas kijken veel slagers eerder naar de prijs dan naar de kwaliteit van het vlees. In de slagerijen van Hoogvliet vindt de consument voortaan alleen nog rundvlees van de allerhoogste kwaliteit: Schots rundvlees dus. Hoogvliet impor teert de "Scotch Beef" zelf en recht streeks uit Schotland, wat aanzienlijk in de kosten scheelt. Dat is goed nieuws voor de consument, want daardoor is Schots vlees van top kwaliteit niet duurder meer dan het ge middelde andere rundvlees. "Maar wel veel lekkerder," verzekert Hoogvliet-sla ger J. van. Doorn. Volgens hem is het geheim achter het Schotse kwaliteits vlees dat het vlees wat meer "vet- dooraderd" is. Goed vlees heeft altijd wat vet nodig, dat tijdens de bereiding wegsmelt. Daardoor krijgt het Schotse rundvlees z'n unieke, rijke vleessmaak. De Schotten fokken hun rundvee zo dat er een juiste balans ontstaat tussen vlees en vet. Malser Het Schotse rundvlees is dan ook veel malser dan ander rundvlees, aldus Van Doom. Delen die anders lang moesten sudderen zijn gemiddeld sneller gaar en kunnen soms gewoon in de koekepan gebakken worden. Het aanwezige vet moet dus niet weggesneden worden; het verdwijnt vanzelf en is essentieel voor de smaak van vlees en jus. De presentatie van het Schotse rund vlees bij Hoogvliet gaat gepaard met een aantal uiterst aantrekkelijke aanbiedin gen. Voor de allermalste Schotse runderbiefstuk betaalt men bijvoorbeeld slechts f 9,98 per 500 gram; 250 gram Schotse kogelbiefstuk kost niet meer dan f 5,98; voor 1000 gram Schotse rib- lappen vraagt de Hoogvliet-slager niet ss« meer dan f 12,98 (met Schotse vlees kruiden gratis). Een Schotse steak (bak tijd 2 a 3 minuten) kost slechts f 1,98 per 100 gram en Schots reepjesvlees (ideaal om te roerbakken) gaat ook weg voor f 1,98 per 100 gram. Ontbijtbuffet Hoogvliet viert deze week bovendien de Week van het Brood en biedt de klan ten aanstaande vrijdag (6 oktober) van half negen tot tien uur een gratis ontbijt- Komende vrijdag luistert een echte doedelzakspeler de Schotse week bij Hoogvliet op. buffet aan, waarvan iedereen zich naar smaak en hartelust kan bedienen. Het dagelijkse verse Hoogvliet-brood is er in allerlei variaties, met volop beleg in diverse - zoet en hartig - en ruim voorzien van koffie, thee, melk en jus d'orange.

Soester Courant | 1995 | | pagina 15