cr Nieuws van de bibliotheek Trema '87 moet cursisten wegsturen Galerij-galerie aan Van Goyenlaan arushocK Dokte genie* 1 CULTUUR WELZIJNl 'Avontuur met een staartje' Artishock-expositie zaterdag in het teken van de jazz Vereniging Artishock viert 'Drie Dolle Dagen' in Soest Expositie van landschappen uit de Kunstuitleen Soest Soest lej Sauna al WOENSDAG 4 OKTOBER 1995 SOESTER COURANT Sombere vooruitblik bij feestelijke opening Kinderbios C-drie: stichting openbare bibliotheek Nieuwe CD's V olksuniversiteit Soest/ Soesterberg soestercourant Vrijwilligers Vakature Bank Urbi et Orbi in Waldheim mavo Soester mag vier uur niet autorijden Magnetron gestolen Cursus aquarelleren Klusjesdienst voor ouderen PAGINA 16 Live-muziek door Perron 5B Donderdag, vrijdag en zaterdag: Paula van Rouwendaal laat schilderijen zien 'Ludwig 1881' Internationale Grafiek-driedaagse in galerie Wind Rechter wacl Als de gemeenteraad bij de ko mende begrotingsbehandeling fi nancieel niet (verder) over de brug komt ziet het er somber uit voor het gemeentelijk centrum voor basis educatie Trema '87. Volgens direc teur Henny Visser-Dumouliri zal het centrum dan eind december al moeten beginnen met cursisten naar huis te sturen. Ze deed deze sombere voorspelling af gelopen zaterdag, tijdens de overigens zeer feestelijke opening van het nieuwe onderkomen van Trema: het Orlando- gebouw aan de Di Lassostraat (de voor malige Kardinaal Alfrink-mavo). Vol gens Henny Visser was het allemaal rozengeur en maneschijn op deze dag, maar ze zag in het komend jaar voor de basiseducatie al donkere wolken opdoe men, evenals trouwens voor de andere instellingen voor basiseducatie in de re gio, waarmee Trema op 1 januari fu seert. Klemmend beroep Trema '87 moet volgend jaar een kwart van het totale budget inleveren, liet ze weten. Niet alleen komen de wachtlijst- gelden te vervallen (in 1995 nog 92.000 gulden), maar ook het RBA (de arbeidsvoorziening) komt volgend jaar niet over de brug (dit jaar nog 87.000 gulden) en de gewone rijksbijdrage komt ruim 50.000 gulden lager uit. Een totale bezuiniging van ca. 250.000 gul den, had ze becijferd, terwijl er over de verdeling van het budget voor Nieuwko mers ook nog geen duidelijkheid be staat. Trema staat in de nieuwe behuizing ech ter wel voor aanmerkelijk hogere lasten. Ze deed daarom een klemmend beroep op de (talrijke) aanwezige gemeenteraadsleden, om bij de begrotingsbehandeling deze maand nog eens goed te kijken naar de consequen ties van alle financiële maatregelen. Voor het overige was ze uiterst content met het nieuwe gebouw, waar Trema het "geploeter" aan de Klaarwaterweg en op tal van andere lokaties eindelijk achter de rug heeft. "Al dat leed is nu geleden," aldus Henny Visser. Ze vond het nieuwe gebouw een verademing, al was de in richting grotendeels min of meer "bij elkaar gesleept". Tevoren had wethouder Neks Blommers (van o.m. de basiseducatie) de officiële opening verricht door - "haar volle ge wicht in de strijd werpend", zoals ze het zelf omschreef - dwars door een papie ren wand te lopen, die royaal beschil derd was met letters, cijfers en lees tekens. Ze deed dat op uitnodiging van adjunct-directeur Nelleke Streefkerk- Stemerding, die de menigte in het por taal nog even liet voelen wat het bete kende om in een veel te kleine ruimte te .verblijven, "zoals wij jarenlang hebben gevoeld." Puntjes Blommers hield een speechje over de "twee puntjes" van Trema. "Als ze ho rizontaal staan weet je wat bij elkaar hoort en wat niet, en staan ze verticaal, dan weet je dat er iets belangrijks komt.." Volgens haar worden er bij Trema '87 op een creatieve manier puntjes gezet en moeten ook de cursis ten zich vaak door een "letterbrij" heen- worstelqp om bijvoorbeeld de taal te le ren en te wennen aan het Nederlandse letter- en weerbeeld. En wat de puntjes betreft: "Het leek met de behuizing van Trema een eindeloos verhaal te worden, maar daar kan nu een punt achter ge zet worden." In de Kinderbios van cultureel cen trum C-drie is op woensdagmiddag 11 oktober de spannende (Neder lands gesproken) tekenfilm "Avon tuur met een staartje" te zien. De film begint om 14.00 uur. De familie Muiskewitch leeft in Rusland aan het eind van de 19e eeuw. Het ge zin gaat gebukt onder de terreur van de tsaristische katten, de "Katzakken". Op een dag is de maat vol en emigreren ze naar Amerika. Tijdens de lange boot tocht slaat zoontje Fievel op volle zee overboord: het begin van een lange reeks spannende avonturen. Fievel ont dekt dat Amerikaanse katten ook niet altijd even vriendelijk zijn... De film is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar en duurt 79 minuten. Kaarten re serveren bij C-drie, Willaertstraat 49, tel. 6022188, of de VW, Steenhof- fstraat 9A, tel. 6012075. eö Albert Cuyplaan 202 3764 TW Soest 78 Cetera, Peter - One clear voice. CD gevuld met mooie luistersongs van deze voormalige zanger van de Amerikaanse popgroep Chicago. 60 Dopegezinde Gemeente - Ver van alles. Vrolijke vertolking van oude Nederlandstalige successen zoals 'Ketelbinkie', 'Bandoeng' en 'Amster dam huilt'. 73 Girl from Ipanema - The Antonio Carlos Jobim Songbook. Antonio Carlos Jobim was de maker van talloze onvergetelijke bossa nova nummers. Een aantal daarvan is op dit 'songbook' te horen. 78 Groot, Marcel de - Manen kwe ken. Marcel de Groot is de zoon van de in de jaren '60 populaire zanger Boude- wijn de Groot. Deze CD bevat tek sten van o.a. Lennart Nijgh, die in het verleden ook voor Boudewijn schreef. 78 Levellers - Zeitgeist. Opgewerkte folk-rock van deze uit Brighton afkomstige zeer populaire band. 78 Marley, Ziggy - Free like we want 2 be. Afwisselende reggae CD voor een groot publiek. 78 Midler, Bette - Bette of Roses. Prachtige CD met het bekende pro fessionele stemgeluid van Bette Midler. 78 Morrissey - Southpaw gram mar. Mooie nieuwe CD van de voorma lige zanger van The Smiths, wiens aparte stemgeluid zeker zal aanspre ken. 78 Pet Shop Boys - Alternative Pet Shop Boys. Dubbel CD met een muzikaal over zicht van de b-kanten van singles die die de Pet Shop Boys maakten. 78 Selena - Dreaming of you. Half Engels- half Spaanstalige CD van deze onlangs overleden zangeres, die in Mexico en Texas zeer populair was. 73 Yellowjackets - Dreamlands. Sfeervolle fusion-CD waarop als gast o.a. Bobby MacFerrin te horen is. Openingstijden Centrale Bibliotheek Albert Cuyplaan 202, 3764 TW Soest, tel. 02155-15210. Woensdag- tot en met zaterdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.30-17.30 uur. Dinsdag- en vrijdagavond van 18.30- 21.00 uur. Openbare bibliotheek Overhees Willaertstraat 49. 3766 CP Soest, tel. 02155-12468. Dinsdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- tot en met vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Maandag- en vrijdagavond van 18.30- 20.30 uur. Openbare Bibliotheek Soesterberg Dorpsplein 17b, 3769 DA Soesterberg, tel. 03463-52017. Woensdagmorgen van 10.00-12.30 uur. Maandag- woensdag- en vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Vrijdagavond van 18.00-20.00 uur. Wethouder Neks Blommers opende Trema door een papieren wand aan flar den te lopen. Na de opening verzamelde de menigte, onder wie een forse delegatie van het gemeentebestuur en de ambtenaren - zich op de bovenverdieping. De me- dewerk(st)ers van Trema hieven daar een speciaal feestlied aan, waarna er nog even cadeautjes werden uitgewis seld. De wethouder kreeg een lege foto- lijst aangeboden, waarin ze t.z.t. de mooiste foto van de opening mag ver wachten, en Henny Visser kreeg ook een lege wissellijst, die ze van Blommers moest vullen met "resultaten": "Trema moet geen moment-opname zijn, maar dóórgaan." Na de plechtigheden volgde er nog een gezellige open dag, met o.a. muziek en volksdans, en konden de talrijke bezoe kers een kijkje nemen in de verschil lende lokalen. Di Lassostraat 65A, tel. 6022195 Gezonde Beweging In deze cursus leert u uw eigen li chaamsbewegingen te bepalen. Hoe soepel en sterk ben ik? Daarnaast zult u kennis maken met concepten, zoals spierlengte en soepelheid, gewrichts mobiliteit en statische activiteiten en de rol die deze spelen in het veroorzaken van veel mechanische lichaamsklachten. Er wordt aandacht besteed aan anato mie, röntgenfoto's, mechanische functie van het lichaam en oorzaken van klach ten. Vaak betreft het hier rug-, nek- en hoofdpijn. Deelnemers aan deze cursus zullen zelf veranderingen in de functie van hun lichaam ervaren en het voorko men van veel klachten ontdekken. In verband met actieve deelname aan deze cursus wordt u aanbevolen gemakkelijke kleding of een trainingspak te dragen. Aanvang: dinsdag 31 oktober, 19.00- 20.30 uur. Docenten: dhr. S. Rubinstein en mevr. T. de Koekkoek (chi- ropractoren). Cursusadres: le Heeser laantje 2. Aantal lessen 2 van V/2 uur. Cursusprijs: f 45,- stencilkosten f 5,-). Passe-partouts In deze cursus leert u passe-partouts snijden en inlijsten. Eerst komen de basisvaardigheden aan bod en daarna gaat u uw eigen werk of reproduktie inlijsten. Na afloop van deze lessen kunt u thuis zelf foto's of andere afbeeldingen op de door u gewenste maat van een passe-partout voorzien en inlijsten. Aanvang: dinsdag 31 oktober, 19.30- 21.30 uur. Cursusadres: Di Lassostraat 65. Docent: dhr, B. Wichertjes. Aantal lessen: 6 van 2 uur. Cursusprijs: 110,- materiaalkosten f 80,- via docent). Embossing en sjabloneren Embossing, reliëf maken in papier, kent vele mogelijkheden. Met deze techniek kunt u o.a. prachtige (wens-)kaarten en kleine geschenkdoosjes op eenvoudige wijze zelf vervaardigen. Sjabloneren is het overbrengen van een afbeelding op een ondergrond van bijv. textiel, hout of papier. Dit gebeurt met behulp van een sjabloon. Allereerst wordt u geleerd een sjabloon te snijden en vervolgens zult u het sjabloneren in de praktijk brengen. Aanvang: dinsdag 31 oktober, 19.30- 22.00 uur. Docent: mevr. C. Uijland. Cursusadres: Di Lassostraat 65. Aantal lessen: 3 van 2lh uur. Cursusprijs: f 80,- materiaalkosten f 17,50 via docent). Inlichtingen en inschrijving bij de Volks universiteit Soest/Soesterberg, Di Lassostraat 65, tel. 6022195; maandag 13.00-16.00 uur; dinsdag, woensdag en donderdag 10.00-13.00 uur. Bureau voor redaktie en administratie VAN WEEDESTRAAT 227 Postbus 57 - 3760 AB Soest Openingstijden: ma., di., wo., do. van i.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. Vrijdag 8.30-12.30 uur en 13.00-15.45 uur. Zaterdags gesloten. Smitsweg 311, tel. 12630 Deze week vraagt de Vrijwilligers Vakature Bank Soest/Baarn e.o. spe ciale aandacht voor de volgende vakatures: 1-126: Culturele instelling Soest vraagt mensen voor entreebegeleiding van bezoekers. 2-113: Sociaal-cultureel centrum Soest zoekt vrijwillig(st)ers voor gemid deld 1 x per week, voor het uitlenen en terugnemen van speelgoed en de admi nistratie daarvan. 4-117: Stichting voor jongerenwerk Soesterberg vraagt vrijwillig(st)er voor publiciteit: toezicht op interne/externe communicatie, beeldvorming en pers publicaties in folders en programma boekjes. 5-130: Sociaal-culturele instelling zoekt iemand voor huiswerkbegeleiding van leerlingen van groep 7 en 8 van de basisschool. 7-132: Internationaal vrouwen- centrum Soest zoekt vrijwillig(st)er ter assistentie bij kinderopvang, voor deelneemsters aan cursussen en akti- viteiten. 10-104: Dezelfde instelling vraag vrijwillig(st)er bij praktijklessen van de fiets- en verkeerslessen. Informatie: Vrijwilligers Vakature Bank Soest e.o., Smitsweg 311, 3765 CJ Soest, dinsdag t/m donderdag 9.00 - 12.00 uur, tel. 6012630. Urbi et Orbi treedt op uitnodiging van Youth For Christ Baara op zaterdag 7 oktober op in de Waldheim mavo aan de Vondellaan. Het is een groep van jonge mensen die haar publiek met muziek en ironische humor wil vermaken, maar ook op een ongedwongen manier wil laten naden ken over hun geloof in God. Volgens de groep is een optreden een kruising van MTV Unplugged, het journaal en een show van André van Duin. Een toegangskaart kost 7,50 gulden. Voor meer informatie, tel. (035) 5424092. Omdat hij teveel had gedronken en toch plaats achter het stuur had genomen, werd een 33-jarige Soester zondag aan gehouden door de politie. Dat gebeurde 's nachts om kwart over twee op de Van Straelenlaan. De manJcreëg een rij verbod van vier uur. Uit een in aanbouw zijnde woning zijn een magnetron en een elektrische veedrijver gëstolen.' DÖ inbraak werd vorige week gepleegd in een huis aan de A.P. Hilhorstweg. Op woensdagavond, 19.30-21.30 uur, start in de Duiventil een nieuwe cursus aquarelleren met de sluiertechniek. Er varing is niet nodig. Inlichtingen: tel. 21227 of 12986. De Klusjesdienst voor ouderen is ontstaan om oudere mensen in huis bij te staan. De vrijwilligers komen op verzoek kleine klusjes doen. Daarbij kan worden gedacht aan het ophangen van een schilderij, de cv-ketel vullen, tl-buizen en lampen vervangen, stopcontacten herstel len, rolgordijnen gangbaar maken en lekkende kranen repareren. Voor een klusje wordt 2,50 gulden in rekening gebracht. Voor twee klusjes moet dus vijf gulden worden betaald. Ook eventuéle bijkomende materiaalkosten worden in rekening van de aanvrager gebracht. De medewerkers verwijzen de oude ren desgewenst ook door naar hulp verleningsadressen. De Klusjes dienst is een initiatief van de drie ou derenbonden in Soest. Het centrale meldpunt van de Klus jesdienst is de SWOS, tel. 23681. In september konden de bezoekers van Artishock het werk bewonderen van een groot aantal kunstenaars die er in het afgelopen seizoen ex poseerden. Dat leverde een aardige tussenbalans op van zo!n anderhalf jaar exposities in Artishock, maar daar bleef het niet bij. Zo was er ditmaal de performance "Bal let voor Kinderwagen", bedacht en uit gevoerd door Oscar Prinsen en Dagmar Holstrater. Dit gebeuren werd onder steund door een tape met elektronische muziek, die speciaal voor deze gelegen heid werd gecomponeerd en geprodu ceerd door Cesar Stormvogel. Ook in dit seizoen zal weer een grote verscheidenheid aan beeldend kunste naars aan bod komen in een serie expo sities. In die van aanstaande zaterdag staat de Artishock-tekenclub centraal. De leden van de tekenclub hebben ge zamenlijk een wandschildering gemaakt op het thema "Jazz". Inderdaad is dit zeer toepasselijk, omdat de opening van een expositie altijd wordt opgeluisterd door live-jazz van Perron 5B, de band die al jaren de muziek verzorgt op de jazzclub-avonden. De formatie rond tenorsaxofonist Semmy Prinsen veranderde nogal eens van samenstelling, maar het ziet er naar uit dat de huidige bezetting, met bassist Marco van Oss, nog een groot aantal optredens tegemoet gaat. Hoewel de tijd dat Perron 5B regelmatig optrad met allerlei illustere gastmusici (voorlopig?) achter ons ligt, komt pianist Bob van de Broeck zo nu en dan de gelederen ver sterken en zijn ook andere verrassingen zeker niet uitgesloten. Met de combinatie van jazz en exposi ties wil Artishock jazzliefhebbers in aan raking brengen met beeldende kunst die anders wellicht voor hen verborgen zou blijven, terwijl de mensen die speciaal voor de expositie komen de kans krijgen om goede jazz te horen. Dat nu ook de tekenclub een plaats krijgt in de serie exposities - waarbij zelfs de jazz als thema werd gekozen! - mag wellicht gezien worden als een stap op weg naar meer samenwerking tussen de diverse werkgroepen binnen Artishock. De ex positie in november zal gewijd zijn aan tekeningen van de in Soest woonachtige kunstenares Mint Faas. Perron 5B: Semmy Prinsen, tenor saxofoon; Marieke Snijders, piano; Marco van Oss, bas; Rowin Tettero, drums. Opening van de expositie: 21.00. Toe gang gratis. Zoals eerder aangekondigd zet de culturele vereniging Artishock de komende dagen de deur wijd open voor alle Soesters. Met een presen tatie van diverse activiteiten hoopt Artishock meer publiek naar het gebouw aan de Steenhoffstraat 46 te trekken. De "Drie Dolle Dagen" worden mor genavond - donderdag 5 oktober - om 20.00 uur geopend. Vrijwel direct daarna is (om 20.30 uur) in het filmhuis het meesterwerk "Ludwig" te zien. De entree voor deze voorstelling kost dit maal slechts f 2,50. "Voor een knaak een topfilm," aldus Artishock. Na afloop kunnen de bezoekers in de bar terecht om gezellig na te praten. Op vrijdag 6 oktober is de jongerensoos Shock-In - normaliter alleen toeganke lijk voor leden - vanaf 15.00 uur open voor iedereen tussen de 15 en 25 jaar die-met een goed gesprek of een ont spannend spel, onder het genot van een billijk geprijsd drankje, de week wil af sluiten, i.Li Om 21.00 uur is iedere Soester welkom in de sociëteit, die plaats biedt aan ca. 50 bezoekers. Ook hier worden hapjes en drankjes verstrekt tegen aangepaste prijzen. Speciaal voor deze avond is er attractieve live-muziek door "Blue Plate Special" (jazz, ballads en blues). Iets anders dan "thuis voor de buis", aldus Artishock. Zaterdag 7 oktober begint de derde dolle dag bij Artishock om 11.00 uur met een rommelmarkt. Daar zullen di verse "betere spullen" van eigenaar ver wisselen, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de vereniging. De koopwaar is vanaf 10.00 uur aan te bie den. Om de sfeer nog verder te verbe teren is er een muzikale omlijsting en (bij voldoende belangstelling) een extra voorstelling van de film "Ludwig". Zaterdagavond staat vanaf 20.00 uur de beproefde combinatie van luisteren naar geweldige jazzmuziek en kijken naar kunst op het Artishock-programma. Hapjes en drankjes zijn tegen schap pelijke prijsjes verkrijgbaar. In C-drie is van 2 oktober t/m 6 no vember weer een overzichtstentoon stelling te zien van diverse kunstwerken uit de collectie van de Kunstuitleen Soest. Ditmaal is daarvoor het thema "landschap" gekozen. Het opvallende van de expositie is dat men duidelijk kan zien hoe verschillend het onderwerp "Drentse Aa", gouache van J. Schuur- huis, te zien in C-drie. door de verschillende kunstenaars is geïnterpreteerd. De expositieruimte van C-drie, Willaertstraat 49, is dagelijks geopend van 10..00 tot 23.00 uur. Mevrouw Paula van Rouwendaal- Hovius vierde afgelopen maandag haar verjaardag, en ze deed dat op een heel bijzondere manier op een bijzondere plek: met een tentoon stelling van haar schilderijen voor en achter de ramen van haar flat aan de Van Goyenlaan. Op de galerij van de eerste verdieping konden de voorbijgangers al sinds vo rige week meegenieten van de schilder kunst van de inmiddels 80-jarige Soesterse, die een onmiskenbare voor keur heeft voor sprekende kleuren. De ramen van de flat worden dan ook vro lijk opgesierd met schilderijen van "vo gels, bloemen, landschappen en stille vens, die mevrouw van Rouwendaal soms met plakband op de ramen heeft geplakt. Haar persoonlijke favorieten zijn de exotische vogeltjes, die in felle kleuren tot de verbeelding spreken. Ook in de flat zelf heeft de "laat- bloeiende" kunstenares, die al tegen de zestig liep toen ze met schilderen begon - "en ik heb nooit les gehad" - een flink aantal kunstwerken van eigen hand han gen. Voor het schilderen heeft ze een aparte kamer ingericht, waar ze uren lang met haar hobby in de weer kan zijn.' Mevrouw van Rouwendaal is gezond en vitaal en denkt er, ondanks haar hoge leeftijd, nog lang niet aan om het schil deren op te geven. De verjaarsvisite kon maandag nog volop meegenieten van de f X schilderijen, die de flatgalerij aan de Van Goyenlaan bijna de allure van een ga lerie geven. Steenhoffstraat 46, tel. 6019577 Donderdag 5 oktober: Twee Duitse broers (van Italiaanse af komst) durfden het aan om met nie-l mand minder dan meester-regisseur Luchino Visconti in competitie te treden door twintig jaar na diens befaamde 'Ludwig' opnieuw een film te maken over de Beierse koning Ludwig l| (1845-1886). En nog wel opnieuw me\ dezelfde acteur in de hoofdrol! In de zomer van 1881 begonnen koning Ludwig II en Josef Kainz, acteur aan de Münchense hofschouwburg, aan een reis naar het Vierwoudstedenmeer in Zwitserland, om de streek te bezoeken waar Wilhelm Teil geleefd heeft. Ze rei zen incognito, als Marquis de Saverny en Monsieur Didier, namen die ze ge leend hebben uit een stuk van Victor Hugo. De koning heeft Kainz gevraagd scenes in te studeren uit Schiller's toneelstuk 'Wilhelm Teil', om deze op de betref fende historische plaats te reciteren. Maar Kainz voelt zich opgelaten voor zijn publiek van één en heeft zich ook nauwelijks voorbereid. Ondanks het prachtige natuurlijke 'decor' komt ervan kunstzinnig genot niets terecht. Ook op andere fronten stelt Kainz de koning teleur. Zo neemt hij liever de koets dan een fraaie route te lopen, ver slaapt hij zich om de zonsopgang op de berg Rigi mee te maken (die de inspi ratie voor het spelen van een cruciale' scene had moeten zijn) en begint hij onderweg met vrouwen te flikflooien. Flash-backs Waar Visconti in zijn 'Ludwig' het leven van de excentrieke koning schilderde vanaf zijn troonsbestijging tot zijn dood, beperken de gebroeders Dubini zich tot die ene week in 1881. TXisse'n de ver schillende dagen van de reis door laten ze flash-backs zien, waarin we Ludwig in bespreking zien met architecten en ontwerpers voor de legendarische kas telen die hij heeft laten bouwen, zoals Neuschwanstein. Zo zien we bijvoor-; beeld ir. Siemens voorstellen doen om met behulp van gloeilampen (pas uitge vonden!) de illuminatie van de Lohengrin-grot bij het jachtkasteel Linderhof te verzorgen. Aanvang: 20.30 uur; entree: f 2,50. asc 'Ik heb zojuist hei Gemeentelijke M op uw woning gep aantonend dat vo men deze woning meentelijk monum u veel geluk en hot mentale pand de sl nog in lengte van js Met deze woorden1 van de woning, d! beek, donderdag 2 feliciteert! door wet Logtenstein. Galerie Wind in Soest (Steenhoffstraat 6) opent het kunstseizoen en de nieuwe galerie met een feestelijke internationale Grafiek-3-daagse. Gedurende het weekend van 6, 7 en 8 oktober is de galerie van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds geopend. Galerie Wind is gespecialiseerd in he dendaagse grafiek. Tijdens deze mara thon toont de galerie het werk van een groot aantal kunstenaars uit binnen- en buitenland. Door de grote verschillen in stijlen en technieken is er voor iedereen wel iets moois te vinden. De Schoof, tel. 6012527 De Engh, tel. 6021987 De Praatpaal, tel. 6019546 Kort daarvoor had de (pend met een eleki groen-witte bordje m de gemeente Soest muur van perceel Ba vestigd. Het is het ee Monumentenbeleid Soest dat in 1991 wei voor en het behoud rische waarden. De heeft die waarden op geïnventariseerd en k den, ensembles en c objecten zijn verdeel rieën. Categorie I bes ten met de hoogste waarde. In categorie I ingedeeld met als toev bepalende waarde'. D jecten zijn opgenome Naast deze waardebej c Voor de illegale De Schoof Sauna Soesferbe Molenstraat 142, tel. 6017615. Amersfoortsestraal M T^n T/dag bouwvergunning aa 14.00 - 15.30 uur, 4-6 jaar: kijkdoos' 6. maken met o.a. verzamelde spullen uil e zal ln de comini- het bos. Kosten f 1,-; 7-9 jaar: dozen versieren d.m.v. tamponeren, sjablone ren, spatten enz. kosten f 1,25. Instuif proefles woensdag 11 oktober 14.00 - 15.30 uur, voor 10-13-jarigen: textiel schilderen. Kosten f 1,50. ordening van 31 oh raadsvergadering va worden behandeld. 't Schoofje 't Schoofje bestaat uit maar liefst vijf verschillende activiteiten, die alle kort durend en vrijblijvend zijn. Zo kunt u keer op keer weer beslissen of het u deze dag uitkomt en of het programma u aanstaat. Winkelwerkplaats. Bent u op zoek naar een leuk en betaalbaar kado of heeft u een 'uit de hand gelopen' hobby, de winkelwerkplaats bemiddelt bij de verkoop van. zelfgemaakte kunst nijverheid artikelen. Leswerkplaats. Wilt u graag kennis maken met nieuwe materialen en tech-| nieken, tijdens de leswerkplaats krijgt u uitleg en begeleiding over het werkstuk en de bijbehorende materialen en tech nieken. Bijvoorbeeld: 10 oktober. Ge zichtjes van fimoklei d.m.v. gezicht- malletjes komen tot een leuk facet. Voor broche of speld, een originele knoop of decoratie e.d. Dinsdags van 9.30 -11.15 uur. Kosten f 5,- excl. materiaal. Doe-het-zelf-werkplaats. Wilt u ge-* bruik maken van onze gereedschappen, mallen, sjablonen, ovens enz. De doe- het-zelfwerkplaats stelt u in de gelegen heid in onze ruimte zelfstandig te wer ken. Donderdags van 10.00 - 12.00 uur. Kosten f 2,50. Voor deelname aan bovenstaande werk plaatsen kunt u zich op dinsdagen en donderdagen opgeven via tel. 6017615. Hand- en spandiensten werkplaats. Wilt u verstel/naaiwerk of kleine klus jes of tuinierwerk enz. verrichten voor de buurthuizen en hun activiteiten? De hand- en spandiensten werkplaats kan nog enige versterking van mannen/ vrouwen gebruiken. Donderdags van 10.00 - 12.00 uur. Koffie-, crea-, lectuurhoek. Heeft behoefte aan een praatje, even bladeren in de tijdschriften en crealectuur of trek in een kopje koffie/thee, de deur staal altijd open en u bent van harte welkom- Zowel diverse folders als het program maboekje 'Handig om te weten' Üggen gratis klaar. U kunt e.e.a. ook aanvra gen via tel. 6017615. Dat heeft de gemeente ven bij de vooratter v stuursrecht van de rech Die heeft om die redt spraak gedaan en wacl de Soester gemeentera Het college van Soest 1 ten dat de illegaal geboi gen vóór 1 november i ten zijn afgebroken. Sa stapte naar de rechter dus aangehouden. Evert en Bep Zielema genaars sinds de opric alles aan gedaan om he lijk te maken. Aanvan ze als fitness-centrum, werd het verlegd naar belangstelling was dire* om die reden werd b Soest om uitbreiding f vele gasten op te kunn dit conform de regels va realiseren, moest een 1 worden opgeofferd me bepaalde ruimten zoals

Soester Courant | 1995 | | pagina 16